Сергій Дацюк Філософ

КОРУПЦІЙНА СТАБІЛЬНІСТЬ ЯК ІЛЮЗІЯ

04 квітня 2017, 10:04

Розуміння ситуації, у якій знаходишся, це одна з найбільш важливих складових стратегічного бачення розвитку цієї ситуації.

Дуже невірно нинішню ситуацію розуміти як корупційну стабільність, як багатосторонній пат, як конфліктну рівновагу основних політичних сил.

Саме так здебільшого розглядають ситуацію безліч аналітиків з позиції елітаризму. Зокрема, на такому баченні побудована редакційна стаття сайту "Петро та Мазепа" "Мы ждем перемен (А вот хрен) ".

Головна проблема позиції цієї статті – фундаментальне переконання авторів в тому, що лише позиція елітаризму здійснює зміни, що розгойдування човна громадою не призведе до швидких змін. Два Майдани нічому таких аналітиків не навчили.

Зміни в країні досягаються лише з позиції солідаризму, до якого позиція елітаризму може долучатися, що не є обов'язковою умовою в часи фундаментальної зміни (чи створення наново) еліт.

Тобто ключовою позицію зараз є солідарна громадська позиція. Причому чим більше буде прірва між позицією громади та правлячим класом, тим простіше буде створити нову еліту в Україні.

Звичайно небезпека саботажу правлячого класу нікуди не ділася, але в часи війни тиск громади завжди переважатиме тиск правлячого класу, бо позиція громади завжди більш благородна.

Тільки на перший погляд в Україні корупційна стабільність.

Це не так.

1. Рівень корумпованості в Україні постійно зростає, оскільки корумпована частина правлячого клас відчуває свій кінець і хоче наостанок збагатитися. Це мародерська корупція, якою вона також була за часів Кривавого Президента. І тут Президент-олігарх просто повторює його шлях. Про зростання корумпованості свідчать не тільки вітчизняні дослідження, але і всілякі міжнародні рейтинги. Антикорупційна боротьба повністю блокована владним (зокрема інституційно-правовим) саботажем. Без громадського тиску навіть одного корупційного міністра ми під суд віддати не можемо.

2. Постійно зростає в Україні рівень олігархічної експлуатації через введення нових способів здирництва громади з боку правлячого класу. Наприклад, як підвищити здирництво на 25 гривень на користь олігархів? Дуже просто. Уряд виходить з пропозицією – ввести нові побори в 100 гривень, наприклад, за доставку газу, за доставку електроенергії, за ремонт міської інфраструктури і т.д. – за що завгодно. Ряд депутатів критикують. До критики також доєднується Президент. Потім нібито під тиском критики побори зі 100 гривень зменшують до 25 гривень (що з самого початку і планували). Оскільки громада думає, що 100 це не 25, то вона погоджується. А через 3 місяці знову якісь нові способи здирництва придумають. Тобто олігархічна експлуатація громади постійно наростає і ніякої стабільності в олігархічній експлуатації тут немає.

3. Постійно зменшується економічна та громадська свобода в Україні – цілий ряд законів погіршує ситуацію. Оскільки це відбувається поступово, то виникають лише епізодичні критичні виступи. Ситуація громадою ще не усвідомлюється як системна. Але вже дуже скоро це зміниться.

4. Радикально зменшилася можливість просувати громадянський дискурс через ЗМІ, тому громадські дискусії все більше стають непублічними, переміщаються в Інтернет-видання та в соціальні мережі. Форматна цензура досягла дуже великого рівня, особливо на так званих гібридних телеканалах.

5. Ніякого стабільного позитивного реноме українська влада на міжнародному рівні не має.

6. Мінський процес не є умовою стабільності, що б там не розповідали його прихильники.

Інакше кажучи, можна зробити два висновка.

1) Ніякої корупційної стабільності, ніякої стабільності олігархічної експлуатації, ніякої стабільності економічної та громадської свободи та ніякої свободи публічних громадських дискусій немає. Немає жодних гарантій стабільності у війні з Росією. Немає гарантії стабільності у міжнародній підтримці української влади. Саме тому Україна не просто знаходиться над прірвою, а сповзає у прірву.

2) Це не громада розгойдує човен, як вважають автори згаданої редакційної статті. Це не громада придумує нові корупційні схеми, це не громада продукує нові способи олігархічного здирництва. Це не громада зменшує свою економічну свободу. Це не громада продукує форматну цензуру на телебаченні. Тут можна пояснити метафорично. Це щури (олігархи) гойдають човен. Оскільки щури в човні великі (товсті і більші за людей), то їх можна лише ганяти по човну, не даючи їм жерти все підряд, відтак човен гойдається. Якщо посадити щурів на голодний пайок, вони зменшаться, і їх можна буде викинути за борт, не боячись розгойдати човен. Звичайно це спрощена метафора, бо олігархи будуть опиратися. Але на кожного щура є свій щуроїд чи своя пастка.

Тобто ключовим для громади – є процес знищення цієї корупційно-олігархічної стабільності. Потрібно розуміти форми громадського протесту, щоб знати, на що звертати увагу.

1. Постійно зростають комунальні неплатежі. Тому нові способи олігархічного здирництва від Уряду призведуть лише до посилення кризи неплатежів.

2. Вже декілька сотень тисяч підприємців змушені були піти в тінь через недолугі способи владного здирництва щодо середнього класу.

3. Періодично громада переходить в наступ в рамках партизанської тактики (наприклад, блокада торгівлі з окупованою територією Донбасу), яку влада називає махновщиною, але яка реально працює в політичному сенсі і реально призводить до деолігархізації.

4. На наших очах відбувається зміна структури інформаційного простору та простору громадської комунікації. Телебачення продовжує втрачати вплив. Якщо процес під далі, вже через 2-3 роки Інтернет за комунікаційною потугою зрівняється з телебаченням.

Тому не вірте аналітикам, які говорять нам про корупційну стабільність і багатосторонній пат.

Бо реально за корупційною стабільністю стоїть зростання корупції, що руйнує стабільність. Бо реально за багатостороннім патом стоїть погіршення економічної та громадської свободи, яка руйнує політичний пат.

Бо громада ніякої участі в тому політичному паті не бере і ніяку корупційну стабільність не підтримує

Громада творить нову солідарну стабільність, у якій немає місця ані корумпованим політикам, ані зажерливим олігархам.

Це дуже велика ілюзія, що корупційна стабільність в Україні протримається до 2019-го чи хоча б до 2018-го.

Причому зруйнують цю стабільність саме корумповані політики та олігархи. Їм не треба заважати. Їм треба трохи допомогти.

powered by lun.ua
Коментарі — 18
Федор Микула _ 06.04.2017 21:42
IP: 46.118.141.---
Anatol Zubenko:
Rab_fack:
Сергій Дацюк
Зміни в країні досягаються лише з позиції солідаризму, до якого позиція елітаризму може долучатися, що не є обов'язковою умовою в часи фундаментальної зміни (чи створення наново) еліт.
===

Дякуємо пане Дацюк що ви ще раз підтвердили свою співпрацю з Тимошенко.
Вана в 2007 році взяла на озброєння фашистську ідеологію Солідаризму, розроблену Беніто Муссоліні.
В той час вана також була членом якоїсь європейської партії, часто їздила туди на зїзди, піарилась де тільки могла що БЮТ це ідеологічна партія – поки нарешті її звідти не вигнали і з ідеологією було покінчено.

Але виявляється Дацюк вирішив реанімувати фашистську ідеологію – це значить що у Юлі світле майбутнє...!

Всі на вибори...!!!

.
А чем плоха эта идеология? Только не надо все в кучу...
Цей раб_фак, видно, тільки на те й здатний, щоб ложити кучі
Vlad Doroshenko _ 06.04.2017 00:15
IP: 93.72.70.---
Життя по новому – це життя по Ротердаму.
А яке буде гасло нової еліти?
Яке гасло треба, щоб перемогти на виборах і набивати кишені?
Spirito _ 05.04.2017 15:00
IP: 93.74.43.---
2. -З 1991 року з України в офшори вивели (!) 148 млрд доларів-ЗМІ
-Путін попереджав Януковича,що відбере Крим і Донбас, -Москаль
...Ось тобі 3 млрд.Бери і йди там собі керуй!!!
Щойно ти спробуєш щось підписати,я забираю Крим,Донецьку,Луганську, ...-
-Україна реструктуризує "борг Януковича" для подальшого співробітництва з МВФ
(влада)
-із трактату "Листи до братів-хліборобів":"В цілім світі йде тепер боротьба не на життя,а на смерть двох законів:закону землі й закону капіталу.Це боротьба двох непримиримих світоглядів.Людини, як голови
власного сільського господарства – й людини,як члена анонімного (!) акцийного товариства;хлібороба – й біржового игреця". (творців офшорів і закритих клубів,які пересічним розповідають про"відкрите суспільство")
(Ця війна породила дві гарячі світові війни,холодну та гібридну війну,яка має остаточно заплутати пересічних стосовно створення чергового нового світового порядку.
А в двері українців вже стукає неосталінізм.)
Мир Вам.
Spirito _ 05.04.2017 14:12
IP: 93.74.43.---
- Україна пообіцяла МВФ безпеку для відділень Сбербанку
Влада повинна неупереджено ставитися до банків з російським держкапіталом.,
...незважаючи на потужну негативну суспільну реакцію українців. -
(на четвертому році війни МВФ не "бачить" (!) війни РФ проти України -
і цю організацію (яка не бачить реальність) влада подає як поводиря реформ для України
і пропонує суспільству не бачити корупційну складову в діях МВФ (по захисту рос.банків в Україні)
і готова боротися проти суспільної реакції українців,які бачать війну РФ проти України)
- Архивы вскрыты. Оказывается 90 лет назад Украина была в 1,6 раза больше чем теперь (фото карт)
Mike_Kharkov _ 05.04.2017 13:00
IP: 188.163.83.---
"Головна проблема позиції цієї статті – фундаментальне переконання авторів в тому, що лише позиція елітаризму здійснює зміни, що розгойдування човна громадою не призведе до швидких змін. Два Майдани нічому таких аналітиків не навчили."
===
Якраз схоже що навчили.
"Швидкі зміни" в укр. реаліях це швидкий перерозподіл активів нагорі та швидке падіння равня життя нанизу. І нащо воно нам? горі зрозуміло нащо, а нам?
"Громада творить" – це поверхневе уявлення, бо практично творить маленька частина, яка має ресурси і зазвичай фактично реалізує потрібне якійсь політсилі, бо в нас нема "народних політсил". Все політичне поле належить олігархії, всі партії. І які шанси для об'єднання та реального впливу можуть мати громадяни мислячі? без коштів? Як вони зможуть змінити правила?
Реальний вплив громадян почнеться не раніше як вони дозріють до економічної хоч боротьби, а ті всі майдани та блокади є політичними актами, що видає їх хазяїв.
Алексей Дворецков _ 05.04.2017 12:38
IP: 35.187.173.---
Порошенко заслужив своїм "правлінням" на 5 пожиттєвих термінів!
Це і здача Донбасу після свого обрання, це і Іловайськ, який на його відповідальності і Муженка, це і офшори, це і кришування корупціонерів, і списання боргів олігархів, і штучне знецінення гривні...
В нормальній країні або президент уже добровільно сам пішов у відставку, або народ би його відправив. До кінця терміну вор і зрадник сидіти не має права
Anatol Zubenko _ 05.04.2017 11:41
IP: 94.153.158.---
Rab_fack:
Сергій Дацюк
Зміни в країні досягаються лише з позиції солідаризму, до якого позиція елітаризму може долучатися, що не є обов'язковою умовою в часи фундаментальної зміни (чи створення наново) еліт.
===

Дякуємо пане Дацюк що ви ще раз підтвердили свою співпрацю з Тимошенко.
Вана в 2007 році взяла на озброєння фашистську ідеологію Солідаризму, розроблену Беніто Муссоліні.
В той час вана також була членом якоїсь європейської партії, часто їздила туди на зїзди, піарилась де тільки могла що БЮТ це ідеологічна партія – поки нарешті її звідти не вигнали і з ідеологією було покінчено.

Але виявляється Дацюк вирішив реанімувати фашистську ідеологію – це значить що у Юлі світле майбутнє...!

Всі на вибори...!!!

.
А чем плоха эта идеология? Только не надо все в кучу...
Виктор Тарасов _ 04.04.2017 19:25
IP: 46.175.79.---
Корупція – це різновид сказу у суспільстві. В історії відомий тільки один дієвий засіб, який досяг результату – "румунське" щеплення.
Robert Bruce _ 04.04.2017 18:14
IP: 35.187.173.---
Восени все почнеться... Вальцман втече в московію, розконсервує свою фабрику... А тут буде – анархія мать порядку...І надіємся – Центральна Рада – бо ці атавізми совкові реально задовбали...
boh _ 04.04.2017 16:51
IP: 194.44.142.---
Последний абзац статьи напоминает пословицу: "Лучшее средство от перхоти – гильйотина!"
mihaylenco _ 04.04.2017 16:06
IP: 93.171.75.---
Влада вимагає, аби не розхитували корито. Жерти незручно, й путін нападе. Для зовнішнього користування ця казочка не годиться, й починають плести теорії про якусь рівновагу, яка захищає світ від агресії путіна. А світ того путіна не боїться. Не буде ж путін бомбити країни, де сам, та його холуї понабудовували маєтки, де планують жити, де зберігають активи.

Незабаром залишиться єдиний аргумент. Дуже жорсткий. Чесний.

Ми, українські скоробагатьки, викачуючи з України кошти, своїми кримінальними грошима підтримуємо економіку розвинених країн. Вам, розвиненим країнам, ніяких кредитів брати не треба, бо банківська система наповнена кримінальними грошима порошенків-путіних-каддафі-мубараків-хусейнів. Прийде час, і наші бабки ви конфіскуєте, так само, як активи мубараків-каддафі. А поки що мовчіть, поки є що красти в Україні.
Андрій Павловський _ 04.04.2017 13:46
IP: 193.104.178.---
Турбота за людей, по-новому... Порошенко вніс законопроект яким передбачається автоматичне списання з банковських карток українців комунальних боргів!
ViHo _ 04.04.2017 12:41
IP: 46.133.159.---
Так, інтернет різко збільшує можливості маніпулювання населенням. Якщо ТБ розвішує на вуха якусь загальноприйнятну (чи усереднену) для всієї маси глядачів локшину, то інтернет дозволяє при тому ж рівні витрат розвішувати локшину, орієнтовану на конкретні соціальні та регіональні групи, тобто маніпулятивні можливості інтернету куди більші ніж у ТБ, а виявляти маніпуляції та протистояти їм значно складніше. Так що заглиблення мас у "out of reality" буде тільки наростати.
Logic2009 _ 04.04.2017 11:38
IP: 91.196.177.---
Семижопов, ты на а – скотинА.
В тебе нет ничего человеческого, на о у тебя в голове вместо мозгов, которые
ты продал Путлеру.
Кроссовки от Медведева не жмут?
mihaylenco _ 04.04.2017 11:25
IP: 93.171.76.---
Leonid Koliuch
Колись була така полум'яна ультракомуністка Наталка Вітренко. А потім нарисувалася ще одна, котра захотіла Наталку переплюнути. Така собі Коліушко. Але вийшла класика жанру. Коліушко до оригіналу було, як Ляшкові до Жириновського.

Леоніде, ти, мабуть, нащадок тієї коліушко. Звук "ч" нічого не змінює. А гени відчуваються.
mihaylenco _ 04.04.2017 11:01
IP: 93.171.76.---
4. На наших очах відбувається зміна структури інформаційного простору та простору громадської комунікації. Телебачення продовжує втрачати вплив. Якщо процес під далі, вже через 2-3 роки Інтернет за комунікаційною потугою зрівняється з телебаченням.

Чомусь вважають олігархів "успішними". Інтелектуалами. Який же інтелектуал риє собі могилу? Приклад з телебаченням свідчить, що воно вже практично втратило свій рейтинг. Довіри до нього нуль. Йму найближчим майбутнім відведена роль тренсляції клоунських програм. Такий собі електронний масовік затєйнік. А як інструмент впливу на суспільство, українське телебачення практично перестало існувати.
Андрій Павловський _ 04.04.2017 10:48
IP: 193.104.178.---
"Тобто ключовим для громади – є процес знищення цієї корупційно-олігархічної стабільності. " – 100%!
Logic2009 _ 04.04.2017 10:31
IP: 91.196.177.---
СЕМИЖОПОВ (ник Leonid Koliuch) – НАЦИСТСКАЯ СКОТИНА
Медведев подарил тебе пару кроссовок из своей партии?
Безмозглый, люди скорбят, а ты несёшь свой бред.
Чуркин тебя заждался.
==================================================

Был во времена Петра Первого купец по фамилии СЕМИЖОПОВ.
Фамилия стала поводом для шуток над онным, и он решил поменять.
Подал прошение царю дабы тот позволил изменить на более
благозвучную.
Пётр наложил резолюцию:
"Просьбу удовлетворить, повелеваю уменьшить до трёх".
Купец почёл за издевательство, и менять не стал.
=====================================================
Потомка этого купца Вову Семижопова отправил пигмей Путлер гадить на УП.
Тупая безмозглая невежда гадит текстами не имеющими
ни малейшего отношения к темам блогов.
СЕМИЖОПОВ, ПОДАВИСЬ ЗАРАБОТКОМ.
ВСЮ НОЧЬ СКОТИНЕ БУДУТ СНИТЬСЯ УБИТЫЕ В ДОНБАССЕ
КРОВОЖАДНЫМ ПИГМЕЕМ ПУТЛЕРОМ.
КРОВЬ НА ТВОИХ РУКАХ, КОТОРЫМИ БЕРЁШЬ 30 СРЕБРЕНИКОВ.
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter