Сергій Дацюк Філософ

МОЖЛИВІ НАСЛІДКИ НЕАДЕКВАТНОСТІ

11 квітня 2017, 11:00

Сприймати узагальнені оцінки та приймати адекватні рішення можна лише в одній і тій же реальності. Якщо виникає підозра про неадекватність деяких людей, тобто про відрив їх від реальності, то оцінювати разом з ними ситуацію та спільно приймати рішення стає неможливим.

Цей мій висновок стосується тих політиків та експертів, які зараз намагаються оцінити ситуацію в Україні як таку, що "нормально розвивається, хоча є певні недоліки".

Отже давайте подивимось на оцінки ситуації в Україні на тлі року виконання своєї програми Урядом.

Сам Прем'єр-міністр Гройсман ще в своєму звіті за 14-те лютого 2017-го року вважає, що економіка підводиться з колін, вдалося спинити кризу й досягти зростання економіки, хоч і не такого стрімкого, як хотілося. Проте вже сьогодні, запевняє Гройсман, це дає змогу збільшувати надходження до бюджету, активно модернізувати інфраструктуру та підвищувати соціальні виплати. Винувата ж в усьому поганому – Юлія Тимошенко: "Мамою української економічної слабкості, знищення української незалежності, корупції, популізму і неефективності є Юлія Тимошенко".

Зараз з нагоди річниці виконання програми Уряду в БПП вважають, що Уряд Гройсмана впорався, міняти його не потрібно.

Протилежне бачення ситуації у партії "Батьківщина", на сайті якої знаходяться матеріали з критикою політики Президента та Уряду. Зокрема, ось останні матеріали про діяльність Уряду Гройсмана: "які пункти програми Уряду не виконано" та "Уряд посилює тиск на середній клас". "Після відставки Гонтаревої також мають відбутися і відставка Гройсмана, й усього уряду та їхнього головного керівника – Президента України, адже Україна не зможе нормально жити поки вони очолюють країну" – заявила Тимошенко на останньому брифінгу.

Маємо два бачення ситуації, дві різні системні позиції. А по суті маємо дві реальності в Україні. На боці провладної реальності – "сила" політичних рішень Президента, Парламенту та Уряду та "вплив" олігархічних ЗМІ. На боці опозиційної реальності – сила організаційної активності більшості української громади та комунікації в соціальних мережах.

Опозиційні партії схиляються більше до позиції "Батьківщини", а провладні партії схиляються більше до позиції БПП. Навіть якщо всередині кожної з реальностей є якесь непорозуміння чи персональні образи, то загострення ситуації швидко розставить все на свої місця і змусить їх об'єднатися в реальністному протистоянні.

Яка ж з реальностей дійсна, яка з них має перспективу? З якою реальністю потрібно співвідноситися, щоб бути адекватним?

Якщо є дві радикально протилежні позиції, то істина десь посередині. А якщо є дві протилежні реальності, то адекватна лише одна з них. Реальність – це не якась позиція, це набір системно узгоджених позицій зі своєю картиною світу. Серединна, третя реальність, між ними малоймовірна, бо всі наявні та навіть потенційні ресурси розподіляються між нормуванням та підтримкою цих двох реальностей.

Щоб побудувати третю реальність, потрібна якась інша картина світу – неполітична. Але зараз на це немає інтелектуальних ресурсів та обмаль часу. Отже в ситуації війни та контрреволюції ми змушені обирати між двома реальностями, які формуються всередині політики.

Щоб отримати право на формування третьої реальності, потрібно повернути процес революції (вийти з олігархічної контрреволюції).

Отже повернення до революції і право на якусь іншу (третю) реальність, або вибір між двома реальностями політики – владною та опозиційною і збереження громадського миру. Такий вибір у нас.

Тему повернення до революції та творення нової реальності в Україні ми зараз залишимо на майбутнє і зосередимось на виборі між цими двома реальностями нашої політики.

Щоб зрозуміти, щодо якої реальності ми маємо бути адекватними, нам вочевидь потрібно буде мати справу з позицією міжнародної спільноти.

Критика нинішньої української влади, керівництва НБУ та оцінка поганих перспектив для Президента України – зі статті в "New York Times". Ця критика майже ніяк Президентом та Прем'єр-міністром не коментується.

Заява ЄБРР про провал реформ в "Нафтогазі" в листі Президенту та Прем'єр-міністру України. Ця заява ніяк ними не прокоментована.

На персонально-кадровому рівні владно-олігархічна система вже посипалася: розкол (самі вони кажуть про перестановки) в БПП, неоформлений розкол в Оппоблоку... у виконавчій вертикалі арешти та відставки: Насиров, Гонтарева, Білоус... Це не останні втікачі з цього "Титаніка".

Україна вийшла не перше місце по корупції згідно з дослідженням, проведеним аудиторською компанією Ernst & Young. Це дослідження про корупцію принципово змінює уявлення про ситуацію з корупцією в Україні.

Корупція в Україні має системний характер, бо генерується та підтримується найвищими посадовими особами. НАБУ, НАЗК та САП принципово не можуть справлятися з системною корупцією: вони в рамках своїх фінансових затрат, кадрового складу та повноважень можуть боротися лише з окремими проявами корупції, а не з корупційною олігархічною державою в цілому. Проти українських антикорупціонерів ведеться владна кампанія по правовому блокуванню (Парламент) та інформаційному знищенню (олігархічні ЗМІ).

Попереднім дореволюційним Урядам – хоч Азарова, хоч Тимошенко – такий рівень корупції, який досягнуто сьогодні, навіть не снився.

Водночас можна дуже обережно констатувати наступе. Якщо корупція часів до Революції Гідності була зокрема в інтересах Росії. То зараз це в своїй більшості суверенна корупція, за винятком звичайно деяких олігархів, через яких російський вплив продовжує проникати.

Тобто адекватної оцінки цієї корупційної владно-олігархічної реальності від представників влади та олігархів бути не може. Бо якщо вони дадуть адекватну оцінку, то це означатиме, що влада повністю має піти у відставку, а проти олігархів має бути задіяна система громадсько-правового переслідування.

Які ж наслідки цієї неадекватності владно-олігархічної системи можуть бути?

Перший шлях – спроба влади замовчувати проблеми, спроба олігархічних ЗМІ грати в гру "і вашим, і нашим". Цей шлях є дуже коротким. Можна сказати, що ми знаходимся в моменті кінця цього шляху.

Другий шлях – створення паралельної реальності у ЗМІ, яка неминуче нас розділить з міжнародною спільнотою, та нехтування нинішньою владою негативного міжнародного ставлення до неї, що неминуче призводить до втрати міжнародної підтримки у війні з Росією. Цей шлях влада та олігархи пробують започаткувати, але він вже активно блокується українською громадою.

Третій шлях – повний бойкот з боку громадськості олігархічних ЗМІ, партизанський спротив олігархічно-владній активності, тиск на владу щодо позачергових перевиборів спочатку Парламенту, а потім і Президента.

Варіант якоїсь конституційної угоди між владою та опозицією є дуже малоймовірним, бо надто вже висока корупція, яка системно загрожує існуванню України.

Поки що можна зафіксувати повну неадекватність влади та провладних експертів та продовження втрати владно-олігархічною системою контролю над ситуацією в Україні.

Те, що відбувається в Україні, це вже не просто протистояння між владою та опозицією, чи точніше, між владно-олігархічним консенсусом та опозиційно-громадським консенсусом. Це протистояння між хворою свідомістю та здоровим глуздом.

Неадекватність владно-олігархічної корупційної системи стала очевидною. Потрібно готуватися до зламу цієї неадекватної системи.

powered by lun.ua
Коментарі — 183
Paul Magogan _ 14.04.2017 13:48
IP: 46.133.154.---
Злодій Порошенко чи ні, але так чи інакше система, в якій він існує та яку підтримує, не є Україною. Ця система розвалиться з неприємними наслідками. Порошенко зараз – верхівка корупційної, мафіозної системи, якому поки що вдається замітати сліди тісної співпраці з олігархами. Очевидно, що він будує не Україну, а щось інше. Україна, яку бачить і про яку мріє усе прогресивне суспільство, є іншою. Не дивно, що з такою владою країна зараз – на межі та через кілька років може зникнути, тому захищати це гниле утворення – пусте діло. Тимчасом як одні проливають кров та жертвують останнє, інші жиріють та ще більше нагліють. Так не повинно бути.
Mikolaj Kren _ 14.04.2017 00:59
IP: 95.132.151.---
Aleksandr Ruslanov:
Mikolaj Kren:
...не туліть в один ряд черепки складені до купи ремісниками.І живий організм людського суспіль ства...
з вами би погодився у цій тезі якщо би ми розмовляли на початку 20-го століття...
Алє вжє ремісники навчилися вживляти чіпи у мозок людської істоти...
І ніякі "поля" та "соціалогічні дослідження" сучасників не будуть діяти (вони вжє щас не діють) на " живий організм людського суспільства."...
...от якраз у "полях" найкраще й видно,чого таке можливо з людьми.
а щодо дії,"полів",та "соціологічних досліджень",так вони ніколи й не діяли,їх нема як якоїсь особли
вої реальності,це,добродію,соціальний простір,конструкт\узагальнений образ,складений з уявлень
окремих суспільних індивідів на основі їх досвіду при вирішенні своїх практичних задач.
А соціологи пояснюють,яким чином воно все ще тримається купи.
Aleksandr Ruslanov _ 13.04.2017 23:58
IP: 77.52.78.---
Mikolaj Kren:
......не туліть в один ряд черепки складені до купи ремісниками.І живий організм людського суспіль ства......

з вами би погодився у цій тезі якщо би ми розмовляли на початку 20-го століття.
Алє вжє ремісники навчилися вживляти чіпи у мозок людської істоти. Так що корити людскьке суспільство буде скоро "легко і невимушено".
Алє мені більш довподоби "конспирологія" розвитку людского суспільства котру описав Хакслі у "Чудовий новий світ".
Так що, або чіпи або "новий світ". Трєте буде для "обраних".
І ніякі "поля" та "соціалогічні дослідження" сучасників не будуть діяти (вони вжє щас не діють) на " живий організм людського суспільства.".
Майбутнє "людского суспільства" це андроїди, "альфи", "бєти", "гами" та " єпсілони".
Mikolaj Kren _ 13.04.2017 23:08
IP: 95.132.151.---
Aleksandr Ruslanov:
Mikolaj Kren:
...Никто не обнимет необъятного. (Козьмы Прутков)
Наприклад, ви, мабуть, знайомі з двигуном Дізеля, як він працює, та на чьому їздить. У бесіді ви напіть можете посперєчатися з приводу який ДВЗ кращій, алє 100% ви його не зможете полагодити та настроїти.
В тєй же час ви можете дати декілька "конспирологій" маєстру з приводу того, чого ваш "дізель" нє іде, а нормальний майстєр приме це до уваги, бо як і у всякого спеца, в майстра може бути "замилювання ока"...Десь так.
...не туліть в один ряд черепки складені до купи ремісниками.І живий організм людського суспіль ства.За всю відому історію були такі,що змушували його коритися своїй волі.Однак налаштувати на злагоду-не вдавалося ще нікому.
Aleksandr Ruslanov _ 13.04.2017 22:28
IP: 77.52.78.---
Mikolaj Kren:
Aleksandr Ruslanov:
Mikolaj Kren:
...Все ін.хоч іноді й кривавий,але тільки ритуал...з нагоди...Танок на граблях?
...Хто може знати,що завтра йому приготувало?..."Аннушка вжє купила масло. Та не тільки купила а вжє й розлила"?
...сублімації,можливо і годяться у вигляді шаблону,щоб копірастити,як,напр.,jut,все схоже-за зовніш
ньою подібністю.
Однак,для власного імхо,треба ще знати і розуміти деталі.
...Никто не обнимет необъятного. (Козьмы Прутков)
Наприклад, ви, мабуть, знайомі з двигуном Дізеля, як він працює, та на чьому їздить. У бесіді ви напіть можете посперєчатися з приводу який ДВЗ кращій, алє 100% ви його не зможете полагодити та настроїти.
В тєй же час ви можете дати декілька "конспирологій" маєстру з приводу того, чого ваш "дізель" нє іде, а нормальний майстєр приме це до уваги, бо як і у всякого спеца, в майстра може бути "замилювання ока"...Десь так.
Mikolaj Kren _ 13.04.2017 21:21
IP: 95.132.151.---
Aleksandr Ruslanov:
Mikolaj Kren:
...Все ін.хоч іноді й кривавий,але тільки ритуал...з нагоди...Танок на граблях?
...Хто може знати,що завтра йому приготувало?..."Аннушка вжє купила масло. Та не тільки купила а вжє й розлила"?
...сублімації,можливо і годяться у вигляді шаблону,щоб копірастити,як,напр.,jut,все схоже-за зовніш
ньою подібністю.
Однак,для власного імхо,треба ще знати і розуміти деталі.
Aleksandr Ruslanov _ 13.04.2017 20:56
IP: 77.52.136.---
Mikolaj Kren:
......Все ін.хоч іноді й кривавий,але тільки ритуал...з нагоди......Танок на граблях?
......Хто може знати,що завтра йому приготувало?......"Аннушка вжє купила масло. Та не тільки купила а вжє й розлила"?
Mikolaj Kren _ 13.04.2017 20:42
IP: 95.132.151.---
Aleksandr Ruslanov:
Mikolaj Kren:
...Бо, опонентам нічого запропонувати навзаєм...
...усе можливо.
" В борьбе обретешь ті право свое – пролетарії усіх країн еднайтеся "
Боротьба передбачає свідомість мети і готовність сплатити за рахунками.
Все ін.хоч іноді й кривавий,але тільки ритуал...з нагоди.


Шахнамє.
...что такое народ? Народ єто сброд, толпа обезьян, что на подлость идет...
Іпостась-не характеристика...а притулок,зазвичай передбачуваний очікуваними обумовленнями
в рамках пануючої ієрархічної структури і системи цінностей.
Хто може знати,що завтра йому приготувало?
Aleksandr Ruslanov _ 13.04.2017 18:23
IP: 77.52.136.---
Mikolaj Kren:
Шахнамє.
...что такое народ? Народ єто сброд, толпа обезьян, что на подлость идет...
Aleksandr Ruslanov _ 13.04.2017 18:20
IP: 77.52.136.---
Mikolaj Kren:
Aleksandr Ruslanov:
Mikolaj Kren:
...Бо, опонентам нічого запропонувати навзаєм...

Та чього ж нємае? Е. "Опопоненти" кажуть – ми відпустимо вас з ланцюга та знімемо нашийник.
А поголовье каже " А раптом ви нас покинете і ми будемо змущені самі собі шукати засоби існування. В нас є стабільна миска баланди, а коли хазяїн у гарному настрії – може й подовжити довжину ланцюга що би ми відчували ще більш свободи."
Невжє не мати нашийника та ланцюга це замало?
...з Ваших "суджень", зрозуміло,що, Ви шось чули про легітимність влади,але не тямите-що воно зна
чить.Тим паче марно з Вами говорити...про "єдність і боротьбу " (С). протилежностей соціальної реальності.
усе можливо.
" В борьбе обретешь ті право свое – пролетарії усіх країн еднайтеся "
Mikolaj Kren _ 13.04.2017 17:48
IP: 95.132.151.---
Aleksandr Ruslanov:
Mikolaj Kren:
...Бо, опонентам нічого запропонувати навзаєм...

Та чього ж нємае? Е. "Опопоненти" кажуть – ми відпустимо вас з ланцюга та знімемо нашийник.
А поголовье каже " А раптом ви нас покинете і ми будемо змущені самі собі шукати засоби існування. В нас є стабільна миска баланди, а коли хазяїн у гарному настрії – може й подовжити довжину ланцюга що би ми відчували ще більш свободи."
Невжє не мати нашийника та ланцюга це замало?
...з Ваших "суджень", зрозуміло,що, Ви шось чули про легітимність влади,але не тямите-що воно зна
чить.Тим паче марно з Вами говорити...про "єдність і боротьбу " (С). протилежностей соціальної реальності.
Aleksandr Ruslanov _ 13.04.2017 17:29
IP: 77.52.136.---
Mikolaj Kren:
...Бо, опонентам нічого запропонувати навзаєм......

Та чього ж нємае? Е. "Опопоненти" кажуть – ми відпустимо вас з ланцюга та знімемо нашийник.
А поголовье каже " А раптом ви нас покинете і ми будемо змущені самі собі шукати засоби існування. В нас є стабільна миска баланди, а коли хазяїн у гарному настрії – може й подовжити довжину ланцюга що би ми відчували ще більш свободи."
Невжє не мати нашийника та ланцюга це замало?
Mikolaj Kren _ 13.04.2017 17:04
IP: 95.132.151.---
Aleksandr Ruslanov:
Mikolaj Kren:
...Тобто,як я не раз вже говорив,вибирати будемо з тієї ж діжки лайна,що й весь цей час...

та я ж ото і кажу – раби, а "рабів до раю не пускають".
...ні,не раби,а...Соціальне Поле.
За Бурдьйо-ринок змагання "соціальних капіталів",що,в Україні, належить одному хазяїну,де
тільки його товар\капітал,ним встановлються ціни і правила обміну,і обмін проходить тільки з
його дозволу,і під його наглядом...
І,навіть,коли іноді,незадоволені...назвемо їх-опоненти,здіймають бучу і,як може ім,опонентам, здатися,втручаються в процес "капіталообміну"... невдовзі все повертається до раніше устав
лених норм, (через які,норми,і стається конфронтація)...
А знаєте чого?.
Бо, опонентам нічого запропонувати навзаєм.
Aleksandr Ruslanov _ 13.04.2017 15:12
IP: 77.52.90.---
Mikolaj Kren:
...Тобто,як я не раз вже говорив,вибирати будемо з тієї ж діжки лайна,що й весь цей час...

та я ж ото і кажу – раби, а "рабів до раю не пускають".
Aleksandr Ruslanov _ 13.04.2017 15:01
IP: 77.52.90.---
Mikolaj Kren:
......Тобто,як я не раз вже говорив,вибирати будемо з тієї ж діжки лайна,що й весь цей час......

та я ж ото і кажу – раби.
Mikolaj Kren _ 13.04.2017 12:10
IP: 95.132.151.---
Aleksandr Ruslanov:
Mikolaj Kren:
Aleksandr Ruslanov:
Mikolaj Kren:
...в потужності її мережі і вагомості ресурсів,у виляді соціального капіталу,котрі можна запропонувати на обмін аби мати прибуток...

...якщо дотяне до дострокових, "сольется в єкстазе" з "Оппоблоком"...
.

...знаєте,що це означає?
... феодальнє князівство.
...гм,що цікаво...багато хто з диспутантів...якось втрачають серцевину розмови.Ви ж пам*ятаєте
з чого почалася пря? З вашої пропозиції фінансово карати виборців за "не той вибір".
Тож у цьому ракурсі і було запитання. (І мої,доволі радикальні визначення...таким міркуванням).
Так отож,це означає,що за відсутності паритетного кпіталу,на соціальному ринкові обміну...на наступних виборах жодних "сюрпризів" для пануючого ОЗУ-не буде.
Тобто,як я не раз вже говорив,вибирати будемо з тієї ж діжки лайна,що й весь цей час.
Aleksandr Ruslanov _ 13.04.2017 11:43
IP: 77.52.90.---
бун:
... тільки не мають самого проекту...

чього ж нє мають – мають.
1. Країна працюе на них.
2. Вони працюють на країну.
Моє бачення "ідеї" – заможне суспільство – успішна країна.
Перший варіант мені недовподоби, бо країна перетворюеться на тє, що написав нижче – рабовластно феодальнє князівство.
Другий варіант втилення "прєкту" я бачив "воочію" – і мені він довподоби як начальний єтап.
Е ще подібний – Міхо, алє він виявився "не живий", бо навіть на начальному єтапі "дав слабину" і програв. Якщо він не спромігся "у малому" навести лад як він у масштабі держави може впоратись?
За іші "партії" навіть розмірковувати не комільфо – "Свобода"25 років "за бардюром", Демальянс за 6 чи 7 років себе аж ніяк не проявила, Садовий – це зовсім нонсенс – у своему городі не може дати ладу,
Гриценко – "фейсбучний" діяч (можливо був би гарним презідентом десь там, наприклад, в Єстонії)...
Хто ще е – назвіть?
Aleksandr Ruslanov _ 13.04.2017 11:22
IP: 77.52.90.---
Mikolaj Kren:
Aleksandr Ruslanov:
Mikolaj Kren:
...в потужності її мережі і вагомості ресурсів,у виляді соціального капіталу,котрі можна запропонувати на обмін аби мати прибуток...
Під ці крітєріі підходили до 14 року дві партії – "Батьківщина" та "ПР". І зараз тєж дві – " Батьківщина" та "солянка" "ПР", бо нинішній "гідрант" якщо дотяне до дострокових, "сольется в єкстазе" з "Оппоблоком"
...власне ті,що ділять найвищі позиції на "полі"-провладні,що складають собою-ту саму,спадкову від
РС.більшовицької комуністичної касти,що повернулася до своїх історичних витоків у вигляді кримі
нальної,комуно-регіональнаї пануючої меншісті,яка володіє українським соціальним полем.
я говорю,що зараз на соціальному ринкові,крім цієї ОЗУ-нема нікого,з капіталом котрий би можна
було інвестувати в гру...
знаєте,що це означає?
рабовластно феодальнє князівство.
бун _ 13.04.2017 00:05
IP: 77.123.162.---
Aleksandr Ruslanov:
Mikolaj Kren:
...в потужності її мережі і вагомості ресурсів,у виляді соціального капіталу,котрі можна запропонувати на обмін аби мати прибуток...
Під ці крітєріі підходили до 14 року дві партії – "Батьківщина" та "ПР". І зараз тєж дві – " Батьківщина" та "солянка" "ПР", бо нинішній "гідрант" якщо дотяне до дострокових, "сольется в єкстазе" з "Оппоблоком"
Так, ті дві політсили мають механізм втілення свого політичного проекту, тільки не мають самого проекту. Вони є представниками того політикуму, який привів країну до сьогоднішнього стану. Якщо коротко – інтелектуальні спадкоємці Кучми.
Mikolaj Kren _ 12.04.2017 23:23
IP: 95.132.151.---
Aleksandr Ruslanov:
Mikolaj Kren:
...в потужності її мережі і вагомості ресурсів,у виляді соціального капіталу,котрі можна запропонувати на обмін аби мати прибуток...
Під ці крітєріі підходили до 14 року дві партії – "Батьківщина" та "ПР". І зараз тєж дві – " Батьківщина" та "солянка" "ПР", бо нинішній "гідрант" якщо дотяне до дострокових, "сольется в єкстазе" з "Оппоблоком"
...власне ті,що ділять найвищі позиції на "полі"-провладні,що складають собою-ту саму,спадкову від
РС.більшовицької комуністичної касти,що повернулася до своїх історичних витоків у вигляді кримі
нальної,комуно-регіональнаї пануючої меншісті,яка володіє українським соціальним полем.
я говорю,що зараз на соціальному ринкові,крім цієї ОЗУ-нема нікого,з капіталом котрий би можна
було інвестувати в гру...
знаєте,що це означає?
Aleksandr Ruslanov _ 12.04.2017 22:31
IP: 77.52.90.---
Mikolaj Kren:
......в потужності її мережі і вагомості ресурсів,у виляді соціального капіталу,котрі можна запропонувати на обмін аби мати прибуток......
Під ці крітєріі підходили до 14 року дві партії – "Батьківщина" та "ПР". І зараз тєж дві – " Батьківщина" та "солянка" "ПР", бо нинішній "гідрант" якщо дотяне до дострокових, "сольется в єкстазе" з "Оппоблоком"
Mikolaj Kren _ 12.04.2017 21:01
IP: 95.132.151.---
Aleksandr Ruslanov:
бун:
...в Україні нема жодної партії, яка має механізм втілення своєї програми в життя...
Е.То ви неуважно читаетє,слухаетє лідерів партій...
імхо,найкраще пояснення соціальному "ребусу" дає П.Бурдьйо.В "Теорії соціального поля",де
поле є своєрідним різновидом ринку,де з метою демаркації позицій у полі вико ристовуються
різні види капіталів:економічний,культурний,соціальний.
А соціальний капітал,як мережа зв'язків,якими не можна скористатися інакше,як посередництвом групи,що володіє певною владою і здатної надати "послугу за послугу".

Тож питання не в партії як такій,а в потужності її мережі і вагомості ресурсів,у виляді соціального капіталу,котрі можна запропонувати на обмін аби мати прибуток.
Aleksandr Ruslanov _ 12.04.2017 20:26
IP: 77.52.59.---
бун:
....в Україні нема жодної партії, яка має механізм втілення своєї програми в життя....
Е.То ви неуважно читаетє,слухаетє лідерів партій, та нє аналізуетє діяльність по претворенню ціх планів лідерами у діях...Самий простіший варіант – читати Вікі.

... які в своєму житті декларують свою приналежність до певної політичної ідеї, певної їм бажаної моделі життя своєї країни......
100%. Захотіли пожити "по понятіям" – вибрали Шапкокрада. Захотіли пожити як щури – вибрали щурів.
"Люди, которые голосуют за воров, предателей и мошенников, не являются их жертвами. Они соучастники..." Джордж Оруэлл
Aleksandr Ruslanov _ 12.04.2017 20:11
IP: 77.52.59.---
Mikolaj Kren:
......-Визнаючи мораль категорією відносною,ми допускаємо,що право є питанням локальним і може
вирішуватися в рамках певної організації в певний час\ зручний момент...
Одначе погоджуючи такий "порядок" ми позбавляємо себе можливості виносити судження про ін.
"порядки",оскільки у нас відсутня спільна основа для таких суджень......

А це сформована думка "пересічного" "не соціолога" який чітко та без викрутасів охарактерузував у парі строчьок усе те що розмазано у "Етічному релятівізмі"

- Моральные нормы, которые, как и рисунок на воздушном шарике, зависят от объема легких надувающего резинку. Всегда надо идти строго за Белым Кроликом Познания...

Пи.Си. І навіщо треба перечитувати купу макулатури коли усе можна вмістити у пару строчьок! Уце і є талант.
бун _ 12.04.2017 19:59
IP: 77.123.162.---
Mike_Kharkov
Аналогічно боротьба за голову партії в європейських країнах – це означає боротьба за можливість очолити практичне втілення в реальність програми відповідної партії.
В кожному суспільстві є люди найрізноманітніших здібностей та професій, досвіду роботи в тих чи інших ділянках, які в своєму житті декларують свою приналежність до певної політичної ідеї, певної їм бажаної моделі життя своєї країни. Саме вони і є частиною механізму втілення партією своїх ідей в реальність. І основне заняття партійних функціонерів – постійна селекція кадрів, які сповідують ідеї партії, наближують її успіх на виборах і в разі перемоги стають до роботи кожен на своєму місці.

Якщо цього всього немає, якщо виборці голосують не за команди, здатні виконувати складні завдання державного управління, то маємо те, що спостерігаємо в Україні протягом останньої чверті століття.
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter