Сергій Дацюк Філософ

СТРАТЕГІЧНІ АСПЕКТИ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ НА ТЛІ СУДУ В ГААЗІ

21 квітня 2017, 10:45

Існують різні оцінки того, що сталося в Гаазі. Є офіційна оцінка успіху від представника МЗС та безпосередньої учасниці Суду Олени Зеркаль, є позитивна оцінка постійного представника України при Раді Європи Дмитра Кулеби, є більш-менш зважена оцінка редактора "Європейської правди" Сергія Сидоренко.

Критичні оцінки є здебільшого в усному вигляді на телебаченні. Спробуємо дати критичну оцінку Суду в Гаазі не стільки з точки зору проміжних результатів, скільки з точки зору перспективи.

Найголовніша проблема міжнародних судів України полягає в тому, що ми намагаємося перекласти тлумачення принципово нових соціально-політичних та економічних явищ на юристів.

Ніколи не дозволяйте юристам приймати рішення про власну долю. Юристи можуть добре виконувати поставлені завдання. Скажуть їм засудити гомосексуалізм, вони будуть послуговуватися природнім правом і апелювати до Содому і Гоморри та до цивілізаційних засад людства, тобто природнім правом. Скажуть їм виправдати гомосексуалізм вони будуть послуговуватися правами особи та принципами політкоректності і толерантності, тобто позитивним правом.

Перш за все, сам Суд ООН в Гаазі щодо війни на Донбасі в принципі не може бути ефективним через одну важливу обставину, яку Україна не врахувала, а Суд ООН одразу ж її згадав і умив руки. Відома практика вирішення судових суперечок між сторонами, які є достатньо впливовими суб'єктами, – або вони погоджуються визнати рішення суду, або домовляються самі.

Ми не просто не маємо попередньої згоди Росії на виконання рішень Суду. Ми впевнені у тому, що якщо це рішення Суду буде змушувати Росію поступитися своєю стратегію, то вона його виконувати не буде.

Більше того, Суд в питанні війни на Сході України не може сказати нічого іншого, ніж необхідність виконання Мінських домовленостей. Якщо Суд скаже щось таке, що суперечить Мінським домовленостям, у Росії буде привід їх не виконувати. Тому все, що може Суд, це лише підтвердити Мінські домовленості. Отже щодо Сходу України ефективність Суду буде дуже мізерною, несуттєвою.

Програш України в Суді ООН має стратегічний характер і стався тому, що прийняття міжнародних рішення щодо війни було покладено на юристів. А вітчизняні юристи принципово не можуть сказати замовнику – це ж не та війна, яку ми можемо виграти. Так само як міжнародні юристи не можуть прямо сказати Україні – покоріться, бо цієї війни вам не виграти.

Саме так. Терористичну війну ніхто і ніколи виграти не може, бо загальноприйнятного визначення тероризму досі не існує. Головна проблема розуміння тероризму полягає у тому, що ніяк не вдається обмежити визначення тероризму таким чином, щоб під нього не підпадала діяльність легітимних борців за свободу, які можуть мати нелегальний статус у країні, в якій борються.

Що буде, коли Україна надасть Суду ООН десятки чи навіть сотні свідчень про фінансування Росією так званих ДНР/ЛНР – про поставки їм Росією зброї, боєприпасів і т.д.? Нічого не буде. Бо Україна не зможе довести, що це все спрямовувалося Росією на тероризм, а не на підтримку легітимного самоврядування в невизнаних світом ДНР/ЛНР.

Я бачу лише один момент терору, який можна довести в Суді ООН. Він полягає у витіснення українців жителів Донбасу через терористичні дії сепаратистів та прояви національної ворожнечі за межі Донбасу. Для цього потрібні безліч свідчень жителів Донбасу, які емігрували на підконтрольну Україні територію. Але тут можна наштовхнутися на свідчення з боку Росії про терор українців щодо росіян, які виїхали на територію Росії. Тобто це примарна і дуже сумнівна можливість. Вона не дасть правової переваги.

Отже з того самого моменту, коли терористи захоплюють певну територію, створюють органи самоврядування та починають вести економічну діяльність, вони перестають бути терористами. Україна їх може не визнавати як ДНР чи ЛНР, але міжнародна спільнота буде захищати їх право на легітимне самоврядування. І чим далі українська влада буде вчиняти непродумані, базовані на традиційних підходах, недолугі міжнародні дії, тим більше це все відбуватиметься.

Буд-які войовничі дії ДНР/ЛНР можна розглядати тепер як захист свого суверенітету чи продовження боротьби за всю територію, яку вони вважають суверенною для власного політичного самовизначення. Подобається нам це чи не подобається, міжнародні правові структури захищають в тому числі право соціальних груп на самовизначення. При наполяганні Україні засудити ДНР/ЛНР міжнародні структури будуть змушені визнати ДНР та ЛНР воюючою стороною, а Росію – захисником легітимних борців за свободу. А Україна змушена буде це проковтнути і втертися.

Практично неможливо довести Україні умисел підтримки Росією ДНР/ЛНР як умисел терористичних дій. Навіть розвідка США тут не зможе допомогти. Тому що стратегія Росії не полягає в тероризмі. Стратегія Росії полягає у збереженні/відновленні політико-економічного впливу на території України. Тероризм тут має епізодичний характер і слугує лише невеликим додатковим засобом.

Допоки Україна не розуміє суті війни з Росією, вона не може її виграти.

Представники міжнародного права сказали українські владі те, що деякі українські експерти говорять весь час, поки триває ця війна. Ми маємо справу не з тероризмом. Ми не повинні називати війну "АТО". Ми не повинні називати сепаратистів терористами. Ми навіть не можемо визнати територію так званого "АТО" окупованою, бо Росія поки що відмовляється від окупації.

По-перше, сепаратисти на Сході України воюють, тобто ведуть війну, а не здійснюють терористичні дії. По-друге, тероризм на території України є, але цей тероризм інспірований Росією і в своїй масі ніяк не пов'язаний фінансами, організацією та кадрами з війною на Сході України.

Інакше кажучи, Україна практично не зможе пов'язати тероризм на своїй території з війною на Сході України, бо у Росії вдосталь ресурсів і розуму, щоб вести ці напрямки діяльності розрізнено.

Ми маємо справу з принципово новим явищем в сучасному світі – "заколотовійною" чи "заколот-війною", розробником концепції якої є Євген Едуардович Месснер. Це не гібридна війна, суті якої ніхто зрозуміти не може. Заколотовійна має чітку і зрозумілу суть – використання ідентичності деякої соціальної групи задля підтримки її ресурсами з боку зовнішнього суб'єкту для відокремлення її від наявного суверенітету і створення квазі-суверенітету. Цей квазі-суверенітет зовнішнім суб'єктом може бути використаний для хаосу, послаблення та фрагментації суверенної території.

Заколот-війну з територіального розколу Росія веде проти України та проти Сирії. Заколот-війна також може мати і нетериторіальні форми. Таку ж само інформаційно-ідентичністну заколотовійну війну Росії веде проти США та проти Європи. В окремих країнах Європи Росія спробувала навіть перевести інформаційно-ідентичністну заколотовійну у організаційно-політичну. Але там спецслужби вчасно спрацювали.

Тому ми можемо і далі спостерігати за Судом в Гаазі, розповідати про успіхи чи неуспіхи, але смислу та перспективи це все не має. Суд в Гаазі і далі буде нецікавий. І ніякого ефекту не матиме. Для піару, про який говорять деякі представники влади, це дуже дорого. А для результатів щодо війни це дуже неефективно.

Не звертайте на цей процес уваги. Це недолуга українська влада намагається нас відволікти на міжнародні фейки.

Єдиною перспективною діяльністю України є створення нової концепції міжнародного права, яка би описувала заколотовійну, давала можливість її маркувати та пропонувала би дієві механізми протидії.

Можу зробити тільки невеликі узагальнені пропозиції з цього приводу.

Я трошки переглянув та проаналізував досвід Нюрнберзького процесу. Там були такі напрямки звинувачення: 1) плани нацистської партії (фіксація агресивних намірів); 2) злочини проти миру (агресування світу в різни формах провокацій, розв'язування та ведення прямих воєн, порушення міжнародних угод про мир); 3) військові злочини (вихід за рамки концепту "комбатанти воюють з комбатантами": вбивства цивільних, вивезення людей в рабство, вбивства та знущання над військовополоненими, руйнування міст поза військовою необхідністю, германізація окупованих територій); 4) злочини проти людяності (приниження людей та позбавлення їх людської подоби в ситуаціях життя та смерті).

Якщо уважно подивитися, то в Нюрнберзькому процесі позитивне право виступало як спосіб оформлення основних моментів природнього права. Більше того, порушення міжнародних угод про мир (тобто по суті порушення норм позитивного права), яке Нюрнберзький процес закидав нацистам, виступало фактично як норма природнього права – обман людей, що довірилися угодам.

Перспектива міжнародних судів України проти Росії може бути осмисленою, якщо ми підемо все-таки по шляху оскарження порушення Росією Договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Російською Федерацією. Тут відкривається велика перспектива для маневру – аж до заклику України до світу не заключати міжнародні угоди з Росією, яка їх порушує віроломно, підло і агресивно.

Навіть Будапештський Меморандум можна використати як угоду, зібравши три компоненти: 1) свідчення країн-підписантів Меморандуму, що Росія його збиралася дотримуватися щодо них (тобто обман відбувся не тільки щодо України, яка зі слів Росії нібито змінилася в процесі революції, але і щодо інших країн); 2) доведення прихованого ядерного шантажу України з боку Росії в процесі окупації Криму (публічне свідчення Путіна в документальному фільмі про готовність застосування ядерну зброю проти неядерної країни) плюс свідчення представників правлячого класу, які приймали рішення про Крим на засіданні РНБОУ під загрозою застосування ядерної зброї; 3) чітка публічна позиція-вимога України про відновлення ядерного потенціалу через просту масштабну причину: міжнародне право не може замінити наявність ядерної зброї для захисту суверенітету країни.

Потрібно змусити Суд ООН визнати цю масштабну неефективність міжнародного права і зафіксувати як прецедент міжнародного права: Україна єдина країна в історії та в світі, яка відмовилася від ядерної зброї та була покарана за це. Тобто потрібно вимагати від Суду ООН надати міжнародні гарантії для України на створення нею ядерної зброї.

Отже, потрібно створити нову концепцію міжнародного права про заколотовійну, ініціатором чого може бути Україна. Потрібно готувати судовий процес про порушення Росією Договору про дружбу. Потрібно готувати постановку питання в ООН про долю Будапештського меморандуму, в рамках якого вимагати від світу визнати право на відтворення Україною ядерної зброї. Причому Україна може домовитися і створювати ядерну зброю навіть не на своїй території, а на будь-якій території під захистом НАТО, щоби Росії не знищила її в процесі створення.

Коли мислення не обмежено юридичними нормами, можна знайти багато інноваційних ідей.

Тільки постановка Україною світу перед викликами, що породжуються новими ідеями, може справді щось змінити.

В рамках же нинішнього процесу в Гаазі зміни у російсько-українській війні не очікуються.

Коментарі — 75
virosvit _ 25.04.2017 18:57
IP: 89.252.61.---
Шон Крюшон:
Шон Крюшон:
virosvit _ дивлячись на вашу алергію до шановного Павла Штепи, з якою ненавистю ставитесь до нього ***

З ненавістю?! Скажіть будь ласка, Ви ЖАБУ бачили? І що – зненавидили її чи злякалися? НІ???
Але до рук не берете, і на стіл не садовите... Отак і зі Штепою та Білинським.
Як московита "викручує" від згадок про Штепу та Білинського, як гада на гілці над вогнищем.
virosvit _ 24.04.2017 23:08
IP: 89.252.61.---
Шон Крюшон:
Шон Крюшон:
braterstvo:
:
13м:
У нас в зоопарке Фельдмана родился орангутанг, горожан просят выбрать ему имя... Я предложил – ''БРАТЕРСТВО АЛОИЗИЕВИЧ ШТЕПА''...
Я так зрозумів Ви будете за почесного "хресного". Вітаю новоспеченого татуся.
А тепер про серйозніше, дивлячись на вашу алергію до шановного Павла Штепи, з якою ненавистю ставитесь до нього, можна сказати що це справжній історик, на відміну від Вас, який зробив надзвичайно багато в плані усвідомлення українцями себе, як самодостатньою нацією, з славною історією.
Так що шановні читачі, читайте історика Павла Штепу, його роботи: "Українець і Москвин", та "Московство".
Познайомтесь також з: 3-х томником "Країна Моксель", автор Володимир Білинський, а також його історичне дослідження "Україна -Русь" в 3-х томах (Видавництво "Богдан").
Vlad Doroshenko _ 23.04.2017 19:21
IP: 93.72.70.---
Я мечтаю вернуться с войны
На которой родился и рос.
На руинах нищей страны
Под дождями из слёз.

Я пророчить не берусь
Но точно знаю, что вернусь
Пусть даже через сто веков
В страну не дураков, а гениев.

Де візьмуться серед нас генії? (тоді ми ніколи не повернемось...). В злиденній країні є поки лише голодні, що шарять чи по смітниках, чи по дірках з бюджету (гайда до влади-робити дірки). Хіба є інша геніальна стратегія, крім попасти в іконостас Форбса? Дацюк пише: можна знайти багато інноваційних ідей? Чим ті ідеї кращі за паспорти іноземних країн, офшорні рахунки і готівка в кількості – згідно декларацій чиновників? так що залишається, як писав Синельніков (возлюби хворобу свою), – возлюби війну свою.
Yuriy Shandra _ 23.04.2017 19:14
IP: 35.187.25.---
Чудово написано, акценти розставлені чітко та зрозуміло. Необхідно, щоб тези цієї статті були обговорені в мінюсті та мзс і вироблено нову стратегію захисту інтересів України, якщо звичайно в цих відомствах є необхідні фахіавці, а не діти, любі друзі, родичі сьогоднішніх політиків, у яких тільки дипломи гарвардські, оксфордські, але не знання.
Mikolaj Kren _ 23.04.2017 13:09
IP: 95.132.151.---
3 Mikolaj Kren:
москель...ні.п. Vesna-там нема мови про право,ні,навіть,про державу.На москелі влада\культ,
котрій,владі-зобов*язано все і всім,що те все-має,а держава-тільки засоби і інструменти,що слу
гують для торжества влади. (коли пригадати РС.там вся риторика навколо"совєцкой власті" на чолі
з ЦК.компартії,генсек-государь-держава все це обслуговує).
СНД,в цілому,перебуває в тій же москельсько-азіатській традиції влади,де нема ні права,ні закона,
а є воля-"воля государя-закон для подданных" Іван 4.
Кодекс,що сповідує москель,в соціології називається "Етичний релятивізм".
(Мораль-категорія відносна,а право,деяка локальна норма,що може вирішуватися в певний момент,
в рамках певної організації).
Єдина незручність-в "подлых" оппонентах,котрі є в світі і навзаєм здатні відповісти такою ж люб*язністю,зовсім без поваги до "природнього права" пропонента...
Одначе в питаннях філософських і резюме за філософією.
"За вірою вашою нехай буде вам " (Мф.9, 29).
Mikolaj Kren _ 23.04.2017 13:00
IP: 95.132.151.---
2 -Vesna-:
Дисоноанс,у всякому разі для мене,в тому,що таке говрить філософ.
Бо по 1.коли не юристи тоді хто? "революціонная тройка"? @лу$ган&до*н#,що,можливо свербить.
п.Дацюку...як...якийсь "зов предков" (С).
по 2. "не дозволяйте юристам приймати рішення"...до кого цей заклик? коли до нас,пересічних,
так хто у нас запитує дозволу? (що,імхо, рівною мірою актуально і для України і в міжнародних стосунках).
Думається,щоб так говорити,п.Дацюк має передбачти,або мати в рукаві-деяку організацію...рівно спроможну владі в нормах,правилах і законах...тобто правах і повноваженнях,чого у нас нема...
(І не має Україна,дякуючи її керівництву,серед світових політичних гравців).
Mikolaj Kren _ 23.04.2017 12:53
IP: 95.132.151.---
1 -Vesna-:
природнє і позитивне право-філософські принципи праворозуміння.

Позитивне-встановлені державою норми і закони,що охороняються державою і силою держави при
водяться до виконання.
Аристотель,якби,вважається засновником природного\єстовного права.
Школами філософського єстовного праворозуміння,природниче право трактується,як таке,що
має більшу силу над позитивним пр. Під чим розуміються уявлення про справедливість і загальне благо,зокрема-це право на життя,на свободу,власність,рів ність...визнається,що таке право існувало завжди...
Ліберально-юридична концепція-єдинство рівної для всіх норми і міри свободи і справедливості.
При тому що правова система -літургія філософів і юристів,історична звичаєва традиція даного сус-ва
займає там не останнє місце.Думаєтьс це й так зрозуміло з різновиду образу життів в сус-вах...
-Vesna- _ 23.04.2017 08:49
IP: 35.187.25.---
kren:
-Vesna-:
Ніколи не дозволяйте юристам приймати рішення про власну долю. Юристи можуть добре виконувати поставлені завдання. Скажуть їм засудити гомосексуалізм, вони будуть послуговуватися природнім правом і апелювати до Содому і Гоморри та до цивілізаційних засад людства, тобто природнім правом. Скажуть їм виправдати гомосексуалізм вони будуть послуговуватися правами особи та принципами політкоректності і толерантності, тобто позитивним правом. (с)

Не фіга собі... пане Дацюк.
...угу,сказати когнітивний дисонанс-нічого не сказати.А сказати як слід,шось...не хотілось би до
п.Дацюка...
Хоча,іноді...в ньому...просинається чи шо...як ще на поч Майдану блекотіло Беня Ніколаєвський...
той самий ген..."народов юга і вастока"...
Сміх сміхом, пане Крен,
але саме 'природнім правом" керується Путлєр, коли відбирає у нас Крим та вигадує антифашистське визволення Донбасу.
Тобто сама фішка "природнє право" – переконання мас...
Mikolaj Kren _ 22.04.2017 21:27
IP: 95.132.151.---
Andrey Kononenko:
kren:
Хоча,іноді...в ньому...просинається чи шо...як ще на поч Майдану блекотіло Беня Ніколаєвський...
той самий ген..."народов юга і вастока"...
Крен, ну вы, честно говоря, тоже несёте много... лжи, назовём это так. С другой стороны, я подозреваю, что вы верите во всё, что пишете.
...а ні трохи,саме так бекало Бєня Ніколаєвській, під час Майдана,коли з Донецька до Києва кур
сували тури скотовозів з "антімайдановцамі",Беня тоді й розказував про "нєсравнєнний уровєнь
ай к*ю-народав юга і вастока" порівняно з українцями.З цього приводу є коменти п.Юма,якщо пам*
ятаєте такого,і мій.Коли цікаво-пошукайте,правда чий блог,вже не пам*ятаю.
Andrey Kononenko _ 22.04.2017 19:54
IP: 188.163.73.---
kren:
Хоча,іноді...в ньому...просинається чи шо...як ще на поч Майдану блекотіло Беня Ніколаєвський...
той самий ген..."народов юга і вастока"...
Крен, ну вы, честно говоря, тоже несёте много... лжи, назовём это так. С другой стороны, я подозреваю, что вы верите во всё, что пишете.
Mike_Kharkov _ 22.04.2017 18:29
IP: 37.229.133.---
бун:
То ви за непротивление злу насилием?
Жодним чином. То про протівлєниє злу умом.:)
Давно потішає це "Україна повина" те і те. Хто повинен? влада? люди? домашні тварини?
Звісно, влада. А чи це не та сама влада, що краде більше всіх у світі? Який сенс навішувати на неї якесь там комусь потрібне "повинна"? Вона буде виходити тільки з власних інтересів. Люди ж не можуть дійти до спільності самі, ми цю тезу ще раз підтвердили останніми роками, і апелювати до них не має сенсу, бо думки будуть протилежні. То хто лишається? домашні тварини?:)
І сміх і гріх з тим "Україна повинна", їй би хоч встояти проти власних вад, прокинутися, усвідомити себе у світі, а потім вже когось починати вчити. Я диву даюся як же так швидко вдалося запаморочити свідомість ніби ж притомним людям, що головним ворогом стала Росія та схід, а не стіна між бандою крадіїв в законі та народом.
Spirito _ 22.04.2017 16:10
IP: 93.74.43.---
- Их будет судить история,а наш герой хочет отомстить здесь и сейчас.
Он бывший "оперуполномоченный" и знает, как отличить косвенные доказательства
от прямых. Он действует значительно быстрее чем правосудие в Гааге.
Высоцкий пел:"Чистая правда со временем восторжествует,если проделает
то же,что явная ложь". – (Сергей Лойко)
kren _ 22.04.2017 11:24
IP: 95.132.151.---
-Vesna-:
Ніколи не дозволяйте юристам приймати рішення про власну долю. Юристи можуть добре виконувати поставлені завдання. Скажуть їм засудити гомосексуалізм, вони будуть послуговуватися природнім правом і апелювати до Содому і Гоморри та до цивілізаційних засад людства, тобто природнім правом. Скажуть їм виправдати гомосексуалізм вони будуть послуговуватися правами особи та принципами політкоректності і толерантності, тобто позитивним правом. (с)

Не фіга собі... пане Дацюк.
...угу,сказати когнітивний дисонанс-нічого не сказати.А сказати як слід,шось...не хотілось би до
п.Дацюка...
Хоча,іноді...в ньому...просинається чи шо...як ще на поч Майдану блекотіло Беня Ніколаєвський...
той самий ген..."народов юга і вастока"...
-Vesna- _ 22.04.2017 10:00
IP: 104.155.87.---
Ніколи не дозволяйте юристам приймати рішення про власну долю. Юристи можуть добре виконувати поставлені завдання. Скажуть їм засудити гомосексуалізм, вони будуть послуговуватися природнім правом і апелювати до Содому і Гоморри та до цивілізаційних засад людства, тобто природнім правом. Скажуть їм виправдати гомосексуалізм вони будуть послуговуватися правами особи та принципами політкоректності і толерантності, тобто позитивним правом. (с)

Не фіга собі... пане Дацюк.
lohik _ 22.04.2017 09:17
IP: 46.118.141.---
Вооруженньій кнтингент США и их вооружение не пристствовали в Украине...Об єтом нет ни одного доказательства...Российские вооруженньі сильі вторглись на территорию Украиньі, сами, а также вооружили террористов из малой части местного населения...Остальное население стало беженцами...Прка не будет перекрьіта граница с Россией, откуда поступают с боеприпасьі, вооружение, танки, гаибицьі, Градьі, а также живая сила бандюки из паРаши, война не закончится...
lohik _ 22.04.2017 01:07
IP: 46.118.141.---
Запланований, фінансований і розроблений в Росіі проект "Новоросія" вдалось впровадити частково тільки на частині територіі Донбасу...
lohik _ 22.04.2017 00:56
IP: 46.118.141.---
На Донбасі був організований Росією заколот і озброєння бойовиків антиукраінськоі 5- тоі колони з метою захвату частини територіі Украіни і приєднання іі до Росіі...В результаті було розв'язано збройний силовий конфлікт, небезпечний для життя таг порушення прав решти жителів Донбасу, які вимушені були стати біженцями, покинувши своі домівки...
lohik _ 22.04.2017 00:42
IP: 46.118.141.---
Право на самовизначення має національна, а не соццальна група...Позбавлення якигось національних прав громадян а Донбасі не було...
lohik _ 22.04.2017 00:38
IP: 46.118.141.---
Виявляється, що донєцка кримінальна соціальна група прихильників Януковича має право об'явити про самовизначення і вихід зі складу Украіни в знак протесту, що іхнього пахана Майдан відсторонив від влади?.
Logic2009 _ 21.04.2017 23:34
IP: 91.196.178.---
Як це сробить!?
========================
Безмозглый, по-русски для начала писать научись.
Семижопов, твой "украинский" похож на настоящий
как Воронеж на Париж.
13м _ 21.04.2017 20:59
IP: 130.211.103.---
Добре, прийнято))
braterstvo _ 21.04.2017 20:57
IP: 89.252.61.---
13м:
13м:
Братество, берега не путай, текст не 13м, делай все правильно, лтбо, не делай
Шановний ось таких безіменних авторів, як ця (-) - рисочка, програма не ідентифікує. А так як (-) посилався на Вас, то і ваш нік відобразило, а його – ні. Придивіться уважно.
13м _ 21.04.2017 20:43
IP: 104.196.160.---
Братество, берега не путай, текст не 13м, делай все правильно, лтбо, не делай
braterstvo _ 21.04.2017 20:35
IP: 89.252.61.---
:
:
13м:
Россия в Ростовской области от хохлов построила уже 10 км стены.
- после начала работы безвиза, все работающие хохлы в Европе вернуться на Украину и рванут с голода в Россию, тут то и ждёт их стена.
Ну такого "одарьонного" московитського невігласа я ще не зустрічав. Ви мелете шо попало, як "небіжка ногами". Там в МінПропі хоч контролють своїх "глашатаїв узькава міра", чи пущено все напризволяще. Але разом з тим, це добре, тому що читачі спостерігаючи за недолугістю ваших "аргументів", та невисокому рівню культури, будуть критично оцінювати цей ваш проект – "Россомір".
13м _ 21.04.2017 20:25
IP: 104.196.217.---
:
мне, всеравно, что там построили в Ростове, єто к Яхно, у нас и своих д с инициативой хватает.))
Уряд реформ308 Корупція1100 Aтака Путіна1113 Україна та Європа918 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter