Сергій Дацюк Філософ

МОЖЕ ПРОПЕТЛЯЄМО?

16 травня 2017, 11:28

Нинішня ситуація в Україні нагадує фільм жахів, який поставили на паузу. Український правлячий клас вже не раз так робив. Коли ситуація заходить у глухий кут, вони беруть канікули, не дивлячись на війну чи кризу.

За великим рахунком ніхто не сподівається, що воно якось само розсмокчеться. Сподівання просто на те, що протиріччя якось викристалізуються, сили протистояння визначаться, і ситуація стане зрозумілішою.

Але в цій довгій українській революції, яка насправді почалася ще в 1914-му році, фундаментальні протиріччя давно відомі і самі по собі з часом нікуди не ділися. Причому український правлячий клас, як і 100 років назад, їх вирішувати не готовий.

Ці протиріччя насправді можна звести всього лишень до двох основних дилем: 1) цивілізаційний вибір – Росія чи Захід; 2) мотиваційний вибір – часткові (кланові, партійні, корпоративні, регіональні) інтереси чи загальні інтереси (державні, європейські, світові, загальнолюдські).

Перший вибір український правлячий клас не здатен зробити впевнено та послідовно. Другий вибір здається принципово неможливим – надто глибоко викорчувана аристократична традиція благородства.

Тому головна мислительна орієнтація, головна політична установка сьогодні – якось пересидимо, якось перетопчемося, якось пропетляємо.

Ця установка воістину якась непереборна для українців. Від "чухраїнців" Остапа Вишні до "зачекай ще мить" Святослава Вакарчука – творів про різне, але з такою схожою орієнтацією. Пісня Вакарчука взагалі якась пророча – вона ж не про воїна АТО напередодні смерті, вона про всю Україну над прірвою.

Я би співав би про інше – не бійся зробити крок у вічність, не чекай, не дивися на інших, сподівайся лише на свої сили, дій рішуче, хай навіть це ризиковано чи небезпечно.

Але нині інші пісні – сумні та безрадісні. Ці пісні описують нескінченість спроб вирватися з безпросвітності.

Вічне чекання – таке майбуть прокляття написав Всевишній на долі нашої країни.

Ми дуже схожі на ірландців у їх вічній боротьбі проти англів. Ірландський письменник Семюел Беккет написав п'єсу "В очікуванні Годо". Весь час герої п'єси сидять на одному місці і чекають, що з'явиться Годо і внесе смисл у їх безсмислене існування.

Чи є економічне зростання в Україні?

Це зовсім не економічне питання для України. Відповідь на нього можлива лише всередині тієї чи іншої політичної позиції. Відтак відповідь на це питання філософська.

Тому я навіть не дивуюся, що українським економістам байдуже до економічної ситуації в Україні. Принаймні жодного більш-менш масштабного фахового опису економічної ситуації в країні за цей рік я не знайшов. Є тільки аналіз української економіки Світового Банку за квітень 2017-го року. Цей аналіз свідчить лише про одне – економічні реформи не відбулися, а ті зміни, що відбулися, проривним чином на економіку країни не вплинули.

Немає жодних політичних причин сподіватися на економічне зростання в Україні.

Ну так, відновлення дореволюційного економічного потенціалу в Україні справді можливе в найближчий час. Але чи схоже це на проривне економічне зростання, яке зазвичай буває після революцій? Не думаю.

Існує міф – якщо економіку не чіпати, якщо забезпечити політичну стабільність, то економічне зростання потрохи-потрохи розкрутиться і принесе економічний прорив.

Це справді не більше, ніж міф.

Олігархічна економіка, де монополізовані всі інфраструктурні сфери, яку держава захищає проти інтересів громади, не може забезпечити проривне економічне зростання за жодних обставин.

Ні політична стабільність, ні міжнародна допомога, ні закінчення війни не призведуть до проривного економічного розвитку в умовах олігополій.

Чи можлива революція в Україні через революційну угоду правлячого класу?

Недавно Володимир Фесенко написав блог про те, чи може з'явитися український Макрон? Тобто чи можливо вийти з політичної кризи в Україні політтехнологічним чином?

Що таке Макрон? По-перше, це політтехнологія правлячого класу Франції. Оскільки основні політичні лідери втратили громадську довіру, був взятий молодий, енергійний політик поза увагою громадськості і розкручений засобами політтехнологій до рівня загальнонаціонального лідера. По-друге, цей політик в своїй книзі "Революція" запропонував революційну угоду – здійснення революційних змін інституційним шляхом за підтримки громади. По-третє, суть цієї угоди правлячого класу з французькою громадою полягала у наступному: правлячий клас гарантує пом'якшити проблеми та зменшити втрати французької громади за рахунок державного бюджету, причому правлячий клас бере на свої корпорації соціальні зобов'язання, зменшуючи навантаження на цей бюджет. Тобто мова йде про солідарний розподіл соціальної відповідальності перед світовою економічною кризою та європейською політичною кризою. Таким обіцянкам можна вірити, можна не вірити, але принаймні для виборів це спрацювало.

Відомо, що для написання книги "Революція" Макрон застосував сучасні політтехнології – фокус-групи, соціологічні дослідження, експертні опитування.

Давайте спробуємо змоделювати цю політтехнологію в українській ситуації.

Зібрали ми фокус-групи і вияснили, що хоче громада.

Наприклад, ми вияснили, що громада хоче: 1) конституційну реформу без участі правлячого класу; 2) жорсткої ізоляції Донбасу і виходу з Мінського процесу; 3) жорсткої деолігархізації; 4) не абстрактної боротьби з корупцією, а жорсткого покарання хоча б сотні найбільших корупціонерів, починаючи з найвищих посадових осіб; 5) люстрації кадрів всієї правової системи і створення по суті нової правової системи з нуля; 6) стимулювання розвитку середнього класу за рахунок знищення всевладдя монополій та скасування державного контролю (справжня дерегуляція); 7) відсторонення всіх нинішніх політиків від влади і приходу нових політичних сил; 8) покарання винних у розстрілі Майдану та у співпраці з ворогом. Ну можливо ще якісь нюанси виявляться на фокус-групах. Але результат буде десь такий.

Ну от ми це взнали і вклали ці слова в уста "українського Макрона". І що буде далі?

Жодних ресурсів ЗМІ такий "Макрон" не зможе використати? Більшість політиків його не підтримають і будуть критикувати. На деолігархізацію олігархи не погодяться. На відсторонення всіх нинішніх політиків від влади всі політики не погодяться. На жорстку ізоляцію Донбасу не погодяться всі, окрім української громади, – тобто більшість українського правлячого класу, Росія, Захід.

Мало того, проти такого "Макрона" одразу ж розгорнуть брудну піар-кампанію, в якій виявиться, що він зрадник, корупціонер, а ще їсть нехрещених немовлят на сніданок.

Революція через революційну угоду з громадою в Україні неможлива саме через повну відсутність благородних мотивацій у більшості правлячого класу.

Що нас чекає?

Що взагалі відбувається зараз в Україні і чого нам варто чекати?

Щоб спокійно сприйняти відповідь і не звинувачувати мене у нагнітанні негативу, вдихніть, а потім видихніть.

Зараз в Україні відбувається щоденний повільний і невпинний демонтаж України як історичної спільноти. Вже не як держави, не як території і не як економіки. Демонтаж історичної спільноти "Україна" означає фрагментацію території, фрагментацію української ідентичності, слабкість держави, злиденність колишнього середнього класу.

Це відбувається не зі злого умислу Росії, Заходу чи власного правлячого класу. Зазвичай агресія лише посилює єдність. Але якщо єдність не встановлюється, тоді причина уже не в зовнішній агресії, а у внутрішній неспроможності.

В цьому навіть не дуже винуваті націоналісти – вони просто енергійні, але не дуже розумні діти історії. Їх можна звинувачувати у поширенні підозрілості та ненависті до інакших. Але навіть вони не здатні зруйнувати історичну спільноту.

Руйнування історичної спільноти відбувається через те, що масштаб викликів, перед якими постала Україна, виявився більшим, ніж ментальна, рефлексивна та стратегічна спроможність українського правлячого класу.

Час від часу я отримую пропозиції – давайте створимо якийсь програмно-стратегічний документ чи давайте створимо якусь організацію, щоб спасти Україну.

Тоді я прошу подивитися на політичну ситуацію останніх років і сказати, чому створені за останній рік нові політичні партії та рухи з непоганими програмно-стратегічними документами були фактично знищені в організаційному плані та у ЗМІ?

Думаєте їх створювали ідіоти, а ми, такі розумні, зараз візьмемо і створимо щось таке, що буде націлене на знищення системи, і система цьому не буде опиратися? Так не буває.

На створення неполітичного громадського руху під інтелектуальним проводом у нас елементарно немає критичної кількості інтелектуалів. Отаманщина це громадський рух без інтелектуально спроможної організації. І отаманщина – не найкращий спосіб розпаду України.

Якщо правлячий клас взяв курс на демонтаж України як історичної спільноти задля регіональних анклавів під проводом олігархічних корпорацій, то опиратися цьому можна лише організаційною силою всієї громади.

Але якщо у всієї громади не вистачає організаційної сили, щоб лишень досягти відповідальності злочинців Майдану, тоді громаді немає сенсу жадати зберегти історичну спільноту на всій території України. Безсила громада заслуговує такого кінця.

Цілісність, що нездатна усвідомити і організувати себе як цілісність, розпадається доти, доки шматки не стануть здатні усвідомлювати та організовувати себе як цілісності.

Тому нічого саме по собі не розсмокчеться. Вовки не стануть вегетаріанцями, якщо ми залишимо їх у спокої. Ми ніяк не пропетляємо, не перетопчемося і не відсидимося.

Вихід з "олігархічного консенсусу" неможливий через укладення нового консенсусу олігархами, якогось принципово іншого за змістом.

Олігархії з людським обличчям не буває.

А громадський консенсус у солідарній єдності з правлячим класом, якому повністю не довіряють, неможливий. Бо ця недовіра зайшла надзвичайно глибоко, і ніякої солідарної єдності немає.

Звичайно демонтаж України як історичної спільноти це не кінець світу.

В ситуації демонтажу можна буде якось жити.

Але модель нової цілісності вже не буде тією Україною, яку ми знали.

На питання "що робити?" відповідь є, але ця відповідь мало кому подобається – втілювати нову мережеву модель співжиття у фрагментованому і більш складному світі.

Абсолютна більшість громади до цієї відповіді не готова. Вочевидь громада має пережити поневіряння і злидні розпаду під час демонтажу України. Лише тоді з'явиться якась внутрішня готовність громади до сприйняття нового.

Відтак монтаж такої нової моделі співжиття складе цілу епоху.

Коментарі — 132
Олег Чирва _ 24.05.2017 22:55
IP: 37.229.133.---
Укро Галл однообразен, как гуталин...
Boka Kotorskaya _ 23.05.2017 13:55
IP: 35.189.200.---
Нарешті хоч до одного в Україні дійшло. Вся проблема держави – в недостатній кількості мізків. Тобто в інтелектуальній неспроможномті, примітивізмі мислення, обмеженості. Звідси і все інше. Пане Сергію, давайте-но ще детальніше напишіть на зачеплену Вами тему. Вживайте зрозумілі для натовпу слова – не демонтаж України, а просто розпад. Він вже йде. Але сліпці, як правило, це обмежені селюки, які вибилися нагору, не розуміють таких складних слів та конструкцій. Тупість – головна риса нинішньої парубіївщини, що губить суспільство і державу. Єдності нема і не буде – є Схід і Захід, Герої Заходу Бандера та Шухевич ніколи не стануть героями Сходу. Тільки тупому це не зрозуміло. За що вмирають українці в АТО? За бариг, які їх туди посилають. Поясніть це людям, до Вас прислуховуються.
Ua Gall _ 22.05.2017 11:35
IP: 176.104.184.---
пропущено-И всё это бесплатно!!!
Ua Gall _ 22.05.2017 11:32
IP: 176.104.184.---
Поэтому нет ничего слюнявее и плюгавее
Русского безбожия и православия.
Козьма Прутков
Давно забыла братия
Та,что во кресте,
Как ездил сам святитель
Лишь только на осле,
Кормил убогих хлебом
,Воду в вино превращал,
И вряд ли у Голгофы
Он свечки продавал.
Дм.Третьяк

Почему польский католический костёл принимает больных,делает перевязки,выдаёт лекарства и кор-
мит нуждающихся два раза в день нуждающихся...не спрашивая фамилии, принадлежность к религии вообще!!! Причём лекарства польские...Нет касс,лежат свечи...кто может кладёт деньги...никто не следит...все под всевидящим,любящим тебя оком Всевидящего...ты пришёл и попал в заботливые руки...
Что делает упц и рпц для прихожан?Отпускает грехи за определённую таксу...заходишь и читаешь прайс лист,понимая,что Господь его не составлял...
Куда идут деньги прихожан? Простите...но Господь столько не съедает даже со всеми ангелами.
Любовь Красавина
Олег Чирва _ 21.05.2017 15:50
IP: 37.229.133.---
kren _...про устави гундяєвської,КГБшноправославної секти трупопоклонників-в часи палких побачень
-кізочкам своїм повідаєте. *****

Кізочки – Ваші, тільки Ваші і назавжди Ваші... Тому даремно ревнуєте – вони дочекаються Вашого звільнення незайманими і нарожають Вам маленьких креняток...
Ua Gall _ 21.05.2017 15:45
IP: 91.200.113.---
Олег Чирва:

...А в нас,православних збочення суворо заборонені...

Путинскому холУю N2800 -от всей дуШИ!

Балдо,невже брехло знову нам бреше?Не зовсім.А що є правдою?
З амвону попи- лампасники УПЦ МП дійсно проповідують заборону збочень для мирян.А насправді для себе на чолі підором КіРілом займаються цим без обмежень.

Балдо,а яка різниця між Папою та КіРілом?Кіріл в генеральських лампасах молиться на ФСБ,прикриваючись Богом.А Папа молиться безпосередньо Богу.
Ворон еж!
kren _ 21.05.2017 14:56
IP: 95.132.151.---
Олег Чирва:
kren _
1.Мені,як індивіду банальної орієнтації,поклики Вашого нутра не цікаві. **** Дючник банальної орієнтації?! Це щось нове в наших кічах...Ти ще за общак в камері присядь – тобі швидко нагадають, якої ти насправді орієнтації...:)))

2...кому Ви там лизали...гарячі точки,Ваша справа. **** Боже милостивий, до чого ж в ЗУ розповсюджені різноманітні збочення! Жоден допис звідти не обходиться без їхнього смакування... Недарма передостанній Папа Римський втік з престолу галайсвіта з -за сорому за отаку паству.
А в нас, православних збочення суворо заборонені. Саме тому УПЦ МП так ненавидять Крени...
...про устави гундяєвської,КГБшноправославної секти трупопоклонників-в часи палких побачень
-кізочкам своїм повідаєте.
Олег Чирва _ 21.05.2017 11:52
IP: 37.229.133.---
kren _
1.Мені,як індивіду банальної орієнтації,поклики Вашого нутра не цікаві. **** Дючник банальної орієнтації?! Це щось нове в наших кічах...Ти ще за общак в камері присядь – тобі швидко нагадають, якої ти насправді орієнтації...:)))

2...кому Ви там лизали...гарячі точки,Ваша справа. **** Боже милостивий, до чого ж в ЗУ розповсюджені різноманітні збочення! Жоден допис звідти не обходиться без їхнього смакування... Недарма передостанній Папа Римський втік з престолу галайсвіта з -за сорому за отаку паству.
А в нас, православних збочення суворо заборонені. Саме тому УПЦ МП так ненавидять Крени...
kren _ 21.05.2017 10:46
IP: 95.132.151.---
Vlad Doroshenko:
2...і,коли в історичні періоди,що випадають в часи переходу соціальної с- ми,на інший рівень,ма
сам не вдається організуватися-вони втрачають не просто *Свою Хату з краю",а й ту *Казарму* з регламентованою "справедливістю".І *Неорганізовані* дружними рядами переходять в Зону,
ГУЛАГ-спільний табір для мільйонів тих,хто просто хотів -*Своєї Хати з краю*.Де вже мова навіть не
про ту куцу милість від хазяїна,в *Казармі*.Там вже діє зов сім інше правило "вибору"-від того ж хазяїна- "ты умри сегодня,а я завтра". (С).
Вибачаюсь за такий просторий опус.я не ставлю під сумнів право кожного на Свою Хату з краю.
Просто виклав свої міркування виходячи з обставин,як я їх бачу.
kren _ 21.05.2017 10:43
IP: 95.132.151.---
Vlad Doroshenko:
1 *Своя Хата з краю*-теж політика,тільки *Неорганізованої Більшості*.А,як свідчить істо рія,п. Vlad Doroshenko всяка політика лишень тоді чогось варта,коли вона...,власне,коли є кому підтвердити... оголошений маніфест.Самотужки,проти організації-опиратися не можливо. Історія РС і нинішньої України предметно показує чим закінчується *Одноосібницький* вибір. Власне кажучи-*Своя Хата
з краю*,коли Вам так подобається, -це гарантії вищої органі зації у сфері впливу якої перебуває та
*Хата з краю*.В устроях де правляча організація не має стимуляції з боку більшості,бо більшость не організована-та більшість живе,в кращо му разі, в *Казармі*.Одначе *Спільна Казарма* з нормами "справедливості" згідно до табеля про ранги-це теж розкіш для маси плебса...
Vlad Doroshenko _ 21.05.2017 00:41
IP: 93.72.70.---
kren:
...соціальна мережа,добродію,коли мова про нову структуру,не результат,а процес-не вегатативний
чи спорадичний,а суспільно-політичної спрямованості,первних громадських або політичних організа
цій,до активізації соціальної дії в масах.
Якщо певних, то я тут знову ні до чого, мені – або попідтинню, або десь щось – аби в свою хату з краю. Запахло карломарксом. Значить, то історична необхідність і клятий фронтир у нашому демонтажі винуваті.
Vlad Doroshenko _ 21.05.2017 00:31
IP: 93.72.70.---
Іларіонов (у Гордона в Ютубі) каже, що українці, що готові жити для України ще не з'явились.
А хто є – недежавники-кровосісі та лохокиди свого народу?
kren _ 20.05.2017 20:36
IP: 95.132.151.---
Vlad Doroshenko:
Прочитавши десятки статей Дацюка, складається враження таке, як від цього вірша:
...така печаль
Оступить душу, аж заплачу.
А ще до того, як побачу
Малого хлопчика в селі.
Мов одірвалось од гіллі,
Одно-однісіньке під тином
Сидить собі в старій ряднині.
Мені здається, що се я,
Що це ж та молодость моя.

Відтоді уже півтора століття громада не готова.
Від цих статей лише стає соромно, що не попав у Небесну сотню, тоді тобі б казали-героям слава.
Мережуймося, брати мої, раптом, як не макрон-вашінгтон прийде, то від Дацюка дочекаємось нової і праведної мережевої моделі, може, тоді не попадемо під демонтаж
...соціальна мережа,добродію,коли мова про нову структуру,не результат,а процес-не вегатативний
чи спорадичний,а суспільно-політичної спрямованості,первних громадських або політичних організа
цій,до активізації соціальної дії в масах.
Vlad Doroshenko _ 20.05.2017 20:20
IP: 93.72.70.---
Прочитавши десятки статей Дацюка, складається враження таке, як від цього вірша:
...така печаль
Оступить душу, аж заплачу.
А ще до того, як побачу
Малого хлопчика в селі.
Мов одірвалось од гіллі,
Одно-однісіньке під тином
Сидить собі в старій ряднині.
Мені здається, що се я,
Що це ж та молодость моя.

Відтоді уже півтора століття громада не готова.
Від цих статей лише стає соромно, що не попав у Небесну сотню, тоді тобі б казали-героям слава.
Мережуймося, брати мої, раптом, як не макрон-вашінгтон прийде, то від Дацюка дочекаємось нової і праведної мережевої моделі, може, тоді не попадемо під демонтаж
kren _ 20.05.2017 19:48
IP: 95.132.151.---
Олег Чирва:
2. Для тебе новина, що під час війни пропаганда ПРАВДОЮ майже ніде і ніколи не користується?
При чому, це певною мірою і необхідність...
А ось те, що війна закінчилася в Берліні, розгромом Третього рейху...
...кому Ви там лизали...гарячі точки,Ваша справа.
Мені,як індивіду банальної орієнтації,поклики Вашого нутра не цікаві.
Мова всього лишень про "історичні спостереження" продажного jutа.
Без усяких пропаганд,все дуже просто,навіть для особливо вправних,в гарячих точках-ментів.
Промова Сталінана метро "Маяковская"факт вже історичний.
Отже,з ким могли воювати "карасниє комісари вєдомиє гєнєралісімусом-марксістом.тов.Сталіном",
коли на 6.11.1941.р.як було встановлено,на означеному сходняку -Гітлер залишився без армії?
Чи може Ви ставите під сусмнів слова -председателя ГКО-тов.Сталіна?
Олег Чирва _ 20.05.2017 18:16
IP: 37.229.133.---
kren _ 1...а.що спостерігалося,ментами jutами,на ін.ділянках фронту? ****

Поки ти мотав чергові строки та несамовито бився з дючкою – я дечого спостерігав – в двох "гарячих точках"...

2. Для тебе новина, що під час війни пропаганда ПРАВДОЮ майже ніде і ніколи не користується? При чому, це певною мірою і необхідність...
А ось те, що війна закінчилася в Берліні, розгромом Третього рейху – це не пропаганда.:))
І не пропаганда – мемуари Манштейна, Гудеріана,Тіппельскірха, Меллентіна, Гальдера, Скорцені, Майєра та ін, в яких про радянських солдат викладено з повною повагою.
Vlad Doroshenko _ 20.05.2017 16:10
IP: 93.72.70.---
Автор пише: "Вочевидь громада має пережити поневіряння і злидні розпаду під час демонтажу України. Лише тоді з'явиться якась внутрішня готовність громади до сприйняття нового".
Але серед сотень громад світу одні знаходили вихід, а інші свою щеневмерлість доводили до доконаного виду.
Філософ може пояснити, що рухало першими, заради чого французи, чи ідеальні українці можуть, чи змогли б довіряти політику, і яка користь від того плітику-не посилати гроші в офшори і багатіти як черговий ляшко. Стів Джобс, перш ніж створити планшет, уявив його собі в голові. Дацюк може описати, які уявлення приводили до слави, чи до демонтажу. Яка користь всім прошаркам і представникам народу іти в яму чи в гору. "громада не готова"-це не відповідь. Нова мережева модель співжиття, це коли я клацну на фейсбук Дацюка, а там не буде надпису "К сожалению, эти материалы сейчас недоступны"?
kren _ 20.05.2017 13:03
IP: 95.132.151.---
Олег Чирва:
...що на інших ділянках фронту таких явищ не спостерігалося.

...а.що спостерігалося,ментами jutами,на ін.ділянках фронту?
"мы потеряли убитыми 350 тыс. и пропавшими без вести 378 тыс. человек,а раненых имеем
1 млн.20 т. чел.
За этот же период враг потерял убитыми,ранеными и пленными более 4,5, (ЧОТИРИ з ПОЛОВИ
НОЮ)?!!! млн.чел".-Коба на сходняку 6.11.*41. метро "Маяковська"-.
І-це при тому що на 1941 р.вся армія Гітлєра складала всього 5 млн.чол.з яких 3,5 млн., (це за офіційними сов. даними),вювали в РС.в *41 му?
То з ким тоді-сражаліся савєцкіє камандіри под руковоцтвом друга спорцмэнов і вождя всєх
індєйцєв-тов.Сталіна?
До кінця 1941 р.і потім аж до 1945.на Євро.воєнному театрі.І,як так сталося,що, (за офіційними сов.
даними 80 рр.) втрати РС склали 27.млн.чол, (зараз говорять про 40 +)?
Як це могло бути?коли вже в 1941р.як було встановлено на -мєтро Маяковской-Гітлєр фактично
залишився без армії?
Олег Чирва _ 20.05.2017 11:11
IP: 37.229.133.---
majorvihr _ Ось, наприклад, "картина маслом" без пропаганди: в 1941-42 році в ЧА існувала "ячеєчна оборона", тобто замість важкої праці по відриттю окопів кожен боєць викопував сам собі ямку -ячейку і в ній оборонявся... Можливості змінити позицію- немає, взаємодії – немає, допомоги пораненому – немає, танкостійкість – нульова...
Рокосовський, що мав дві війни за плечима якось заліз до ячейки під час німецької атаки. Враження – "сусідів не бачу, командира не бачу, команд не чую, постійно виглядую – а чи ще усі не втекли... Було страшно!". Потім з його подачі повернулися до окопної системи, але що – до війни ніхто не мав змоги оцінити "переваги" ячейок?! І так багато в чому...
Олег Чирва _ 20.05.2017 10:47
IP: 37.229.133.---
majorvihr _ Привіт Майоре! Але: 1. Ніколи не був "безіменним воронежцем", бо пишаюсь тим, що я живу в європейському, освіченому, прогресивному ХАРКОВІ. 2. "Спогади кулеметників" досить таки розповсюджені в інеті. Я якось не полінувався і перевірив того німця, що писав про сім поспіль атак кінноти на німецькі позиції... І що ти думаєш – було таке! Щоправда, не сім, а дві – але картину це не дуже змінює.
3 Інше питання – ЧОМУ так було...Повну відповідь я не готовий дати, це треба ретельно розібратися – хоча б тому, що на інших ділянках фронту таких явищ не спостерігалося.
В усякому разі очевидно, що командування ЧА під Ржевом оперативно-тактичної майстерністі не виявила, і навпаки – Модель виявив її повною мірою.
majorvihr _ 19.05.2017 21:45
IP: 35.185.144.---
Олег Чирва:
Привіт Олежик.Був собі безіменний воронежець,а тепер став безінформаційним фесбуковцем.швидко міняєшся кольором,але повадки залишились...
По суті Ржевської бойні,бо битви не було- і ти правий. Якось працюючи в Москві, вели дискусію про війну з моїм дотошним шефом Сашою. Він до цього жив і вчився в Москві,потім емігрував в США,жив там 9 років,а потім повернувся в Москву ради великого бізнесу.Так він накачав в інеті кучу фільмів про цей Ржев,практично всі документальні німецькі спогати. Один в'ївся в пам'ять. Німець розповідає про приїзд на фронт,роспреділення в кулеметній роті (обов'язково молодий і старожил парами.) і настанова офіцера перед боями. Бо були випадки,що "криша їхала у солдатів і унтерів).Він описує перший день:лавинами по коліно в снігу йдуть шеренги,а їх вистрілювали німці з MG-3,потім кіннота,її теж вистріляли всю.І так цілий день.Він каже,що каска піднімалась на голові від дротяного волосся. А дехто з" молодих"посивів після першого бою.
Ua Gall _ 19.05.2017 20:47
IP: 176.104.186.---
Олег Чирва:

Откройте архивы,
Убийцы,громилы!

ФСБ -одна из самых засекреченных служб России и правоприемница КГБ,
архивы которого до сих пор являются строго закрытыми даже за 20-30 годы прошлого века и хранят множество неприглядных фактов.
"Сложно верить людям с партретом Дзержинского на столе"РНЛ,21.04.2017

Мы для победы нашей
Своих не пожалеем
И за ценой не постоим.
Раньше думай о Родине,
А потом САМ за СЕБЯ!

Беззащитный Севастополь
Стал доступный для врагов,
Севастополь,Севастополь-
Слёзы русских моряков.
Олег Чирва _ 19.05.2017 19:21
IP: 37.229.133.---
Ua Gall _ Ти ба, яке бандерівське стерво – само ж тут брехало, що Ржевську битву замовчують, а коли його тикнули харею в його ж брехню – воно ще звинувачує в брехні мене!!! Оце так єзуїтський вишкіл. Він же гебєльсівський... В Могилянку без іспитів візьмуть...:))))
Ua Gall _ 19.05.2017 17:08
IP: 176.104.186.---
Mike_Kharkov:
Олег Чирва:

По настойчивой просьбе путинского холУя N2800 -от всей дуШИ!

РОССИЯ -основной сочинитель и поставщик неправды о войне.
Вик.Астафьев
ОБИДЫ НЕНАЙДЕННЫХ ДЕДОВ
...По официальным данным,в боях под Ржевом погибли более миллиона советских солдат и офицеров.
По неофициальным -более 2-х миллионов.
Немцы оккупировали Ржев 24 октября 1941г.Битва шла не за сам город-ха то,чтобы не допустить немец
кие силы к Маскве...
Ржев освобождали с января 1942 по март 1943 года.Скажи-ка,о каком мужестве трудящихся Ржева идёт речь и какое отношение они имели к этому.Это немцев следовало бы наградить,ведь они больше года отбивали атаки КА.И сколько раз тебя можно ловить на брехне,мерзость.
Ворон еж!
Mike_Kharkov _ 19.05.2017 14:18
IP: 188.163.83.---
Кирюха Корженко:
Mike_Kharkov:
та зря вы так пессимистично.
"За державу обидно..."
Уряд реформ308 Корупція1100 Aтака Путіна1113 Україна та Європа918 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter