Сергій Дацюк Філософ

ТУНЕЛЬ ТА СВІТЛО В ЙОГО КІНЦІ

09 червня 2017, 11:50

Три роки після обрання легітимної влади в процесі Революції Гідності перетворили владу на нелегітимну. Але українці вміють жити з нелегітимною владою. Щоправда таке життя надзвичайно сумне і безперспективне.

От якщо перестати критикувати владу, не реагувати на її спроби нищити опозицію, тотально контролювати мас-медіа і закатувати політичних конкурентів в асфальт – що буде?

Інакше кажучи, що було б свого часу, якщо можна було б зупинити "петлюрівщину" і залишити "скоропадщину"? Відповідь дуже проста – була б "хмельниччина-2": заключення економіко-політичної угоди з Росією на рівні української еліти того часу.

Думаєте тепер, після розриву стількох відносин з Росією і після втрати значної частини залежності України від неї, це все ще неможливо? Постколоніалізм це не тип політики, це тип мислення, яке змінюється в кращому разі протягом цілого покоління.

Думаєте, як же ми знову можемо потрапити у залежність до Росії, адже ми, як ніколи рвемо стосунки з Росією, і воюємо з нею майже на всіх напрямках, окрім відвоювання окупованих територій?

Ту дуже просто – українська влада тишком-нишком реалізовує російський проект фрагментації та федералізації України. В принципі тут нічого фатального немає, якщо б це був український проект з розблокованим конституційним процесом. Але в тому то й справа, що з заблокованим конституційним процесом це може бути лише проект при домінуючому впливі Росії.

Націоналісти сьогодні це найбільші і найпослідовніші федералісти, незалежно від того, що вони самі про себе думають. І українська влада, роблячи ставку на націоналістів в рамках передвиборної політтехнології, веде Україну до розколу.

Три роки президентства призвели до створення "тунелю реальності"

На тлі оцінки трьох років Президента України зовсім не хочеться говорити про досягнення і провали. Не тому, що немає досягнень чи провалів, а тому що ці досягнення майже ніяк з діями української влади не пов'язані, а провали є результатом пасивності влади, а не якихось зрадливих дій, хоча "зрадофіли" так не вважають.

Аналіз дій має виходити з аналізу суб'єктних дій, а не з аналізу пасивного підпорядкування та дій заради корпоративних олігархічних інтересів.

Всі досягнення української влади трьох років після Революції Гідності були пов'язані винятково з мавпуванням чужих зразків та норм, з діяльністю зовнішніх запрошених з інших країн агентів прийняття рішень або з виконанням приписів МВФ.

Що таке асоціація з ЄС та безвізовий режим по свої суті? Це публічна та лояльна демонстрація спроможності приймати власні закони за європейськими зразками без будь-яких незрозумілих для Європи інновацій?

Що таке реформа поліції, медична реформа чи спроба земельної реформи в Україні? Це реалізація чужих зразків з добровільно відключеною здатністю до якої-небудь творчої уяви та з жорсткою забороною на власні інновації.

Лише українська громада спричинилася до деяких соціальних інновацій, які, до речі, влада всіляко придушувала: каналізувала войовничу енергію добровольців окопним сидінням на тлі "Мінського процесу", репресувала добробати, обмежувала волонтерів, перехоплювала блокади, затягувала судові процеси проти вбивць Майдану, відвертала увагу переслідуванням дрібних корупціонерів, щоб і далі процвітали крупні і т.д.

Українська влада за три роки не може пишатися жодним, підкреслюю ЖОДНИМ, успіхом власних інновацій. Чи може ми вважаємо, що "безгаз" чи "безвіз" придумала українська влада?

Що можна сказати про останні три роки президентства в Україні?

Перший рік це була спроба відвоювати окуповану територію, зробити якісь реформи, провести хоча б позірну боротьбу з корупцією. Це був рік революційних перетворень, який власне і спричинив сьогоднішні невеликі успіхи.

Другий рік це був перехід до "Мінського процесу" на тлі військових невдач та явної державної зради, сповільнення та згортання реформ, відмова від позірної боротьби з корупцією (направду, концентрація корупції та корупційний перерозподіл олігархічної власності). Другий рік фактично завершується контрреволюційним переворотом.

Третій рік це рік контрреволюції та реакції, закатування в асфальт нових політичних сил, встановлення тотального контролю над мас-медіа та проведення політтехнологічних акцій типу "в усьому винні популісти", заборони російських веб-сайтів, встановлення мовних квот та спецоперації "знищити політичний рейтинг Юлії Тимошенко".

Зараз Україна опинилися в "тунелі реальності" – процесі з дуже обмеженими можливостями, мінімальним оперативним простором, мінімальним набором ресурсів для зміни ситуації та з неясною перспективою. Щоб роздивитися світло в кінці тунелю, потрібно мати волю підняти голову, а голови у громади здебільшого опущені під тягарем проблем та через зневіру до влади та переживання невдачі чергового Майдану.

Важко сказати, що саме найбільше спричинило створення цього "тунелю реальності" – слабка колективна воля громади до самоорганізації вкупі з низькою конфліктністю українців загалом чи сильна воля правлячого класу до влади та збагачення, включаючи силовий безжальний примус громади з їх боку.

Але факт лишається фактом – "тунель реальності" зараз неможливо подолати жодними мирними засобами: мирний громадський тиск на владу вже нічого не дає, а, влада сама по собі неспроможна до збереження контролю над ситуацією та до інноваційних та радикальних змін.

З точки зору економіки, влада використовує лише інструменти пожвавлення крупного олігархічного бізнесу. Можливості для розвитку малого та середнього бізнесу повністю заблоковано. Зараз вигідніше бути бюджетним працівником, аніж бізнесменом.

З точки зору цивілізаційної антропології, підживлювання націоналістичних настроїв з боку влади веде до розколу суспільства, а втрата контролю над певними територіями фрагментує країну, що в перспективі означає федералізацію.

З точки зору соціології та політології, вертикальна мобільність в Україні заблокована повністю. Причому політична ситуації в тунельній подобі виглядає особливо цинічно.

В політтехнологічному сенсі схема була реалізована таким чином. Спочатку закатали в асфальт всіх політичних конкурентів. Політично, силовим чином та в мас-медіа був знищений "Укроп" та його лідер Корбан. Політично, силовим чином та в мас-медіа була знищена політична сила Саакашвілі, а він сам був маргіналізований. Була політичним чином та через широку мас-медійну кампанію проти Лещенко маргіналізована політична партія "ДемАльянс". Зараз іде серйозних наїзд влади на опозицію – на "Самопоміч" та на ВО "Батьківщина".

А після цього тотального закатування політичних конкурентів в асфальт влада заявила: "а навіщо нам вибори, все одно нема кого нового обирати".

Українська влада використовує російську технологію авторитаризму. Відтак Президент Порошенко є добрий учень Президента Путіна.

Світло в кінці "тунелю"

Проблемне питання – чи може виникнути в Україні тотальна диктатура, чи все залишиться лише на рівні авторитаризму з мінімальним диктатом.

В принципі, українці надзвичайно індивідуалістичні і волелюбні. На відміну від росіян, у них менше страху перед владою. Для диктатури у нас немає достатньо пасивної громади, яка готова делегувати свою громадянську активність владі. Але нездатність українців гуртуватися поза ситуацією безпосередньої небезпеки не дозволяє їм протистояти системному зовнішньому примусу.

Режим нинішнього Президента виявився набагато більш просунутішим в плані технологій, ніж режим Кривавого Президента.

Соціальні технології нинішнього режиму виходять за рамки чистої політтехнології. Щоб заблокувати вертикальну мобільність суспільства, одних маніпуляцій в ЗМІ чи силових дій влади не досить. Тут потрібна соціальна машина організаційної діяльності системи, яка не просто усвідомила свою корупційну суть, а сприйняла її як менше зло, ніж знищення олігархії, і вивела її на рівень ціннісної ідентичності.

Фактично це означає збереження зруйнованої правової системи та знищення системи парламентаризму в Україні. Проблема не в тому, наскільки прогресуватиме авторитарний режим, проблема в тому, що українці не готові до відновлення дієвих інститутів – надто далеко зайшов інституційний колапс держави.

Поки складність владних маніпуляцій та політтехнологій випереджає складність самоорганізації громади, влада завжди буде домінувати в своїх недалеких мотивах та реакціях.

На якому рівні потрібна самоорганізація громади? Я чув багато відповідей на це питання. Але моє переконання таке – потрібні, перш за все, нова організація мислення та нова стратегія.

На останньому Форумі "Хартії майбутнього" був презентований документ "Задум перезаснування країни", над яким працювали мої колеги за моєї невеликої участі. Найближчим часом цей документ буде оприлюднено.

Зрозуміло, що масштаб цивілізаційних викликів у світі та в Україні зокрема такий, що вони принципово не можуть бути подолані в політиці. Ніякі реформи за чужими зразками, хоча вони і покращуються ситуацію, зі світової кризи Україну не виводять. Тут потрібна інша соціальна технологія, яка своїм масштабом сягає цивілізаційного рівня перетворень. І згаданий документ пропонує таку соціальну інновацію як інший спосіб організації суспільства.

В той же час, запропонований підхід цього документу показав, що соціально активні громадяни можуть вибудувати стратегічне уявлення про перезаснування країни, але вони поки що неспроможні вибудувати нову політичну реальність, яка би піддавалась стратегуванню.

Стратегія неефективна, коли політична реальність не піддається стратегуванню та існує незалежно від стратегії. Для існування стратегічної позиції, потрібна інша політична реальність, яка хоча б враховує цю стратегічну позицію, а в ідеалі діє перспективно в рамках процесу стратегування.

Отже після опублікування згаданого документу буде зроблено спробу побудувати іншу політичну реальність на рівні організаційного бачення та основних політичних установок мислення.

А поки що базовий політичний процес, який я бачу як позитивний, – це публічний конфлікт нових політичних сил за право на політичне існування та розвиток.

Це є принципово важливим не з якихось чисто демократичних міркувань толерантності, політкоректності чи відповідності абстрактним демократичним нормам.

Якщо соціальна енергія не реалізується в політичній реальності легальним чином, вона починає реалізовуватися нелегальним чином – тобто у вигляді протестів, блокад і силового протистояння з владою.

Легальна та непридушувана владою політична конкуренція це єдиний спосіб для України зараз не звалитися в громадянську війну. Те, що влада знищує нових політичних конкурентів і веде масштабну кампанію по знищенню парламентської опозиції, це шлях до громадянської війни та розколу країни.

Для мене сьогодні згаданий стратегічний документ є світло в кінці тунелю.

І хоча далеке світло в кінці тунелю вже є, незрозуміло, як довго ми збираємося до нього рухатися. Фінал (обвал тунелю) може настати скоріше, ніж ми вийдемо на світло.

Тому потрібно триматися разом і боротися за легальну політичну конкуренцію.

Чим більше можливостей у громади, тим вищий її творчий потенціал.

Бувають часи, коли потрібно просто вистояти з мінімальними втратами. Зараз саме такий час.

Загрузка...
Коментарі — 470
Андрій Павловський _ 16.06.2017 14:30
IP: 35.187.14.---
Згоден з паном філософом. Зараз іде серйозних наїзд влади на справжню опозицію – на "Самопоміч" та на ВО "Батьківщина і її Лідера Юлію Тимошенко!

А після цього тотального закатування політичних конкурентів в асфальт влада заявила: "а навіщо нам вибори, все одно нема кого нового обирати"...
Yaroslav Yurkiv _ 15.06.2017 11:06
IP: 35.189.213.---
kren:
Yaroslav Yurkiv:
?
Зємля – крістьянам, фабрікі – рабочім!
Цього замало?:)
...угу,не одсирів ще порох... (С).,не дарма ж ви зі своїм братішкой jutом так самозречено надихалися
стислостями в московських "сартірах".
Ви ці свої перли негайно викарбуйте на стінах московських сралень, на згадку нащадкам,хочаб і
духовним,щоб і їм на старості літ,як зараз Вам з jutом,було що запостити десь в мережах.
Яку ж муйню Ви пишете, але вже більш стисло, поздоровляю!
kren _ 14.06.2017 18:18
IP: 37.53.135.---
Yaroslav Yurkiv:
?
Зємля – крістьянам, фабрікі – рабочім!
Цього замало?:)
...угу,не одсирів ще порох... (С).,не дарма ж ви зі своїм братішкой jutом так самозречено надихалися
стислостями в московських "сартірах".
Ви ці свої перли негайно викарбуйте на стінах московських сралень, на згадку нащадкам,хочаб і
духовним,щоб і їм на старості літ,як зараз Вам з jutом,було що запостити десь в мережах.
Yaroslav Yurkiv _ 14.06.2017 17:00
IP: 35.187.171.---
Nikolay Kozyrev:
Теза: "...потрібні, перш за все, нова організація мислення та нова стратегія", – типовий для інтелігенції порок абсолютизації ідеального, мислення, порок абстрагування політики від економіки, від матеріальної бази суспільства, яку вона з позиції снобізму вважає "архаїкою марксизму". Така хибна позиція прирікає на поразку будь-яку стратегію розвитку громад, тому що політична влада олігархії є похідною від її економічної влади. Саме монопольна концентрація власності в кошлатих руках олігархічної банди вигодовує і політичну монополію – перетворює народне представництво у радах всіх рівнів на представництво олігархії, а уряд – у її виконавчу дирекцію. Але ж автор – один з найкращих соціальних мислителів! Як можна розвивати політичну конкуренцію, на чому наполягає автор, якщо економічна монопольна влада "ахметок" залишиться і задушить економічну конкуренцію, знищуючи навіть кволі паростки масового підприємництва, малий бізнес?
Ой, мінікрен?
Yaroslav Yurkiv _ 14.06.2017 16:58
IP: 104.155.4.---
kren:
Nikolay Kozyrev:...типовий для інтелігенції порок абсолютизації ідеального...
...щодо "архаїки марксизму" (С),в рамках "монопольної концентрації власності в кошлатих руках" (С),
цікаво би почути на рах.форми перерозподілу суспільно створеного продукту-це економіка чи полі
тика?Коли ми вже говоримо про економіку як основу політики- то найдоконаніша "концентрація
власності" (С) спостерігалася в РС. все було державним-включно з людьєм,тобто в "кошлатих руках"
(С). ЦК КПСС,за яким була мононополія на перерозподіл суспільно створеного продукту.
Одначе,коли звернутися до початку всіх часів,тобто ери "діктатури пролєтарьята"- від жовтня 1917 р.
Скільки/яка власність була в руках ОЗУ більшовиків?
Що тоді у них було ще, крім концепції "нова організація мислення та нова стратегія" (С).?
Зємля – крістьянам, фабрікі – рабочім!
Цього замало?:)
kren _ 14.06.2017 10:28
IP: 37.53.135.---
Nikolay Kozyrev:...типовий для інтелігенції порок абсолютизації ідеального...
...щодо "архаїки марксизму" (С),в рамках "монопольної концентрації власності в кошлатих руках" (С),
цікаво би почути на рах.форми перерозподілу суспільно створеного продукту-це економіка чи полі
тика?Коли ми вже говоримо про економіку як основу політики- то найдоконаніша "концентрація
власності" (С) спостерігалася в РС. все було державним-включно з людьєм,тобто в "кошлатих руках"
(С). ЦК КПСС,за яким була мононополія на перерозподіл суспільно створеного продукту.
Одначе,коли звернутися до початку всіх часів,тобто ери "діктатури пролєтарьята"- від жовтня 1917 р.
Скільки/яка власність була в руках ОЗУ більшовиків?
Що тоді у них було ще, крім концепції "нова організація мислення та нова стратегія" (С).?
Nikolay Kozyrev _ 14.06.2017 08:53
IP: 95.158.38.---
Теза: "...потрібні, перш за все, нова організація мислення та нова стратегія", – типовий для інтелігенції порок абсолютизації ідеального, мислення, порок абстрагування політики від економіки, від матеріальної бази суспільства, яку вона з позиції снобізму вважає "архаїкою марксизму". Така хибна позиція прирікає на поразку будь-яку стратегію розвитку громад, тому що політична влада олігархії є похідною від її економічної влади. Саме монопольна концентрація власності в кошлатих руках олігархічної банди вигодовує і політичну монополію – перетворює народне представництво у радах всіх рівнів на представництво олігархії, а уряд – у її виконавчу дирекцію. Але ж автор – один з найкращих соціальних мислителів! Як можна розвивати політичну конкуренцію, на чому наполягає автор, якщо економічна монопольна влада "ахметок" залишиться і задушить економічну конкуренцію, знищуючи навіть кволі паростки масового підприємництва, малий бізнес?
kren _ 13.06.2017 23:34
IP: 37.53.135.---
Orest Jj:
kren:
але як би там не було, у країни нема на єволюцію даже 5 років, . бо нинішньому до повної єволюції у рабовластницько- кріпацьке князівство зосталося зробити два кроки. Прогресивна молодь з'їде з
країни а остальніе будут обслуживать несколько семей
...немає,і я не раз вже говорив, ще до 2 Майдана-Україну врятує тільки Диво.
...ніяких "2 кроків" (С).робити не треба,бо ми з того "князівства" (С),комуно-регіональної вотчини-
ще не виходили.
Ви ніяк не втямите,що боротьба то якраз за те,щоб ми там і залишалися.
Yaroslav Yurkiv _ 13.06.2017 23:34
IP: 104.155.66.---
Orest Jj:
Yaroslav Yurkiv:
та откудпа же я знаю на) (рена Ющеру нужен біл Фирташ! Мабуть для того же, для чего нужен біл Фирташ Парашенку.
Ааа, так Фуйло к Газпрому не имеет отношение...
Ющенко – кукушка Кремля??? Та ви шо! Он оно як...Я сразу почувствовал неладное когда он после инагурации первім делом поехал в Кремль, затем задружил с Фирташем, заколициадил с ПР, поставил Шапкокрада премьером и наконец – помог Шапкокраду залесть на трон...Ти диви ж, яка паскуда...То то же сидит как кріса в подполье...
А для чого Ющенкові потрібний був Хвірташ, якщо поруч була кукушка кремля, та ще й зі своєю газовою конторою?:)
kren _ 13.06.2017 23:23
IP: 37.53.135.---
Orest Jj:
... "бронзовій вік" з'явився без ніякого єволюційного розвитку... Раз – і з'явилися замість кам'яних
сокир – бронзові. Людина ще трутом користалася для роспалу багаття а сусідне плем'я вжє печі будували...
Єволюція Европі не має жодного відношення до технологічного ривка Рейха...
...ну *Вік*може так і *з*явився*,як У Вас сказано...а от щодо Бронзи...
Ви ніколи не цікавилися,чому саме в Китаї,"нізвідки" (С), поперед усіх,що ще"трутом" користу
валися-"з*явився" Порох? (хім.речовина,а не гарант).
Поцікавтеся і побачите,що *бронзова сокира*,як і напр.*вирощування зернових* -це.рез.допитли
востілюдської свідомості,в конкретних природніх обставинах.В ін.регіонах і умовах.як напр.на Пн.
Тундрі,зерноводства і зараз бути не може,або чому саме Дамаська Сталь мала такі якості?
А потім мені розкажете,як виключно,завдяки -"Геббельс был талантливый человек".през.РФ.Путин.
3 рейх.іэдєлав техторивок.
Orest Jj _ 13.06.2017 23:08
IP: 77.52.21.---
kren:
але як би там не було, у країни нема на єволюцію даже 5 років, бо нинішньому до повної єволюції у рабовластницько- кріпацьке князівство зосталося зробити два кроки. Прогресивна молодь з'їде з країни а остальніе будут обслуживать несколько семей.
Orest Jj _ 13.06.2017 22:49
IP: 77.52.21.---
kren:
......нізвідкіля,ніщо не берться.явище котрого процес ми не бачимо,ще не означає причетність "вищої
свідомості" до нього......

я ж узяв "незвідкіля" у лапки...А по великому рахунку, "бронзовій вік" з'явився без ніякого єволюційного розвитку... Раз – і з'явилися замість кам'яних сокир – бронзові. Людина ще трутом користалася для роспалу багаття а сусідне плем'я вжє печі будували під сплав іменно бронзі а не например,латуні (аплодисменті самому себе)
Єволюція Европі не має жодного відношення до технологічного ривка Рейха. Це як, приміром, казати,що "Безвіз" – це перемога Парашенка.
kren _ 13.06.2017 22:26
IP: 37.53.135.---
Orest Jj:..."незвідкіля " не з'явився "бронзовий вік"...

...нізвідкіля,ніщо не берться.явище котрого процес ми не бачимо,ще не означає причетність "вищої
свідомості" до нього.
я і Ви цікавилися різними речами.я напр.знаю,споч.була реформація, що обмежила католицизм
в Пн.Зах.Європі і дала людству протентастизм.Голландська і Британська буржуазні революції,дали парламентські форми правління.Просвітництво сподвигло Зах.монархів до світського устрою держав, позбавило влади католицьких священників і і протестанських пасторів,дало змогу розвиткові мистецтв (Фрфдріх пруський в Берліні поставив католицькийхрам поряд з оперним театром і дозволив підданим сповідувати будь яку віру,якщо та не заважає наукам,нуки в Прусії взяв під особисту опіку)...це вже потім "нізвідкіля" (С), з*явилися Ньоютон,Кант і Енштейн...але,споч.Європа мала еволюціонувати від хриян ської релігійної мракобісівщини,щоб за 400 р.З рейх "нізвідкіля" зробив технологічний "ривок".
Orest Jj _ 13.06.2017 21:46
IP: 77.52.21.---
Виктор Савченко:
Orest Jj:
Виктор Савченко:
Orest Jj:
я не знаю де ти жив.може в дурдомі.я жив в Україні. і стикався з цими негативними явищами на кожному кроці,як і переважна більшість громадян Україні.
а в дурдомі зрозуміло зовсім другий світ)
ви, мабуть, весь истіканій явищами кожнокроковіми...Так-с сказать – инвалид по негативнім стиканням. Судя по пене – 1 группа.
я абсолютно здоровий!!!а вот ти справжній ЮЛЬКАНУТИЙ ШИЗОФРЕНИК!!!)
хто вам сказал шо ві здоровій? Как сказал товарисч Заратустра – здоровіх не бівает – єто просто не все обследованіе.
Orest Jj _ 13.06.2017 21:44
IP: 77.52.21.---
Yaroslav Yurkiv:
та откудпа же я знаю на) (рена Ющеру нужен біл Фирташ! Мабуть для того же, для чего нужен біл Фирташ Парашенку.
Ааа, так Фуйло к Газпрому не имеет отношение...
Ющенко – кукушка Кремля??? Та ви шо! Он оно як...Я сразу почувствовал неладное когда он после инагурации первім делом поехал в Кремль, затем задружил с Фирташем, заколициадил с ПР, поставил Шапкокрада премьером и наконец – помог Шапкокраду залесть на трон...Ти диви ж, яка паскуда...То то же сидит как кріса в подполье...
Yaroslav Yurkiv _ 13.06.2017 21:24
IP: 104.155.4.---
Orest Jj:
Ивченко обвинил Тимошенко в том, что в июне прошлого года она пыталась навязать "Итеру" в качестве посредника на поставку туркменского "голубого топлива" в Украину. Премьер-министр Тимошенко тогда якобы добивалась заключения соответствующего МЕЖГОСУДАРСТВЕННОГО контракта с Туркменистаном, который "Нафтогаз" утвердить отказался...
Це шо, плохо, если бі Украина подписала прямой контракт на дешевій туркменский газ?
Так не, Ющеру нужен біл Фирташ...А Тимошенко, как обічно, біла права – РУЄ ликвидировали, Фирташ под арестом, Ющер – в подполье.
======================
А на якого дідька була потрібна кацапська Ітера чи напівкацапський РУЄ, коли був НАФТОГАЗ, який врешті решт підписав прямий контракт з Газпромом, як на цьому наполягав Ющенко, але і тут не обійшлося без втручання варофкі, яка відробляла свої старі зобов'язання перед Макаровим, Черемесовим та Фуйлом?
Кукушка Кремля!
lohik _ 13.06.2017 21:04
IP: 178.92.114.---
Люди, які голосували і привели до влади Януковича, є співучасниками його злочинів...
Orest Jj _ 13.06.2017 20:58
IP: 77.52.21.---
Виктор Савченко:
Orest Jj:
я не знаю де ти жив.може в дурдомі.я жив в Україні. і стикався з цими негативними явищами на кожному кроці,як і переважна більшість громадян Україні.
а в дурдомі зрозуміло зовсім другий світ)
ви, мабуть, весь истіканій явищами кожнокроковіми...Так-с сказать – инвалид по негативнім стиканням. Судя по пене – 1 группа.
Orest Jj _ 13.06.2017 20:47
IP: 77.52.21.---
Yaroslav Yurkiv:
Orest Jj:
чого ви так нервуетє? Просто при Тимошенко ми з вами жили у разних Українах тому й погляд у нас різний на ті ж самі собітия.
===========
Я чув, що вана мала відношення до якоїсь і-тери, але до у-тери – ніколи:)
......Ивченко обвинил Тимошенко в том, что в июне прошлого года она пыталась навязать "Итеру" в качестве посредника на поставку туркменского "голубого топлива" в Украину. Премьер-министр Тимошенко тогда якобы добивалась заключения соответствующего МЕЖГОСУДАРСТВЕННОГО контракта с Туркменистаном, который "Нафтогаз" утвердить отказался......
Це шо, плохо, если бі Украина подписала прямой контракт на дешевій туркменский газ?
Так не, Ющеру нужен біл Фирташ...А Тимошенко, как обічно, біла права – РУЄ ликвидировали, Фирташ под арестом, Ющер – в подполье.
lohik _ 13.06.2017 20:47
IP: 178.92.114.---
Світла в кінці тунелю не видно...Олігархам воно не потрібне...Добре робити темні справи... темні справи...
Yaroslav Yurkiv _ 13.06.2017 20:19
IP: 104.199.44.---
Orest Jj:
чого ви так нервуетє? Просто при Тимошенко ми з вами жили у разних Українах тому й погляд у нас різний на ті ж самі собітия.
===========
Я чув, що вана мала відношення до якоїсь і-тери, але до у-тери – ніколи:)
Orest Jj _ 13.06.2017 19:07
IP: 77.52.65.---
Виктор Савченко:
Orest Jj:
Yaroslav Yurkiv:
...на сазіданіє ця баба не здатна:...

Відкрийте Вікі на сторінках "Ющенко" та "Тимошенко".
Прочитайте их внимательно. Шо будет неясно в разделах "созидание" – тоді "мілості прашу к нашему шалашу"
А на розгляд ваших "аналізів" дій "висмоктаних з пальця" в менє нема бажання тратити час.
Пробачте.
можеш засунути свою вікі в одне місце.треба було жити реальним життям і бачити що при ній тотально корумпована бюрократична система успішно працювала.і вона сповна нею користувалася.ПАЛЕЦЬ ОБ ПАЛЕЦЬ НЕ ВДАРИВШИ ЩОБ ЇЇ ЗРУЙНУВАТИ!
чого ви так нервуетє? Просто при Тимошенко ми з вами жили у разних Українах тому й погляд у нас різний на ті ж самі собітия.
Orest Jj _ 13.06.2017 18:55
IP: 77.52.65.---
kren:
...Вам хочеться сказати-"блажен-хто вірує" (С).
І повторити вчорашнє- "нехай буде стрижене". (С)...

ні, бо я тєж трохи "занурювався з головою" у подібні питання та прийшов к висновку, що поступовий єволюційний розвиток – це путь у нікуди. Згадайтє усі велікі цівілізації що розвивалися єволюційним поступовим шляхом. І де вони зараз?
Сама історія показує, що теорія єволюційного поступового розвитку – це хибна теорія. От як би "незвідкіля " не з'явився "бронзовий вік", то, мабуть, ми би ще на кабанів охотились з кам'ними топорами.
Якщо ближче – то єволюційний ривок який вінуждено зробив Третій Рейх привело до того, що час
єволюційного розвитку назараз пресується не у століття, не кажучи вжє у тисячеліття, а у десятиліття.
А після Маска єволюція пошла вжє розвиватися за роки.
Хто не пристосувався "бігти" а неспеша єволюціонує – той зникає.
kren _ 13.06.2017 18:02
IP: 37.53.135.---
Orest Jj:
kren:
Беня произнес тогда..."Якщо Т. станє презідентом, то я мабуть, ємігрую...Крім того, в менє великий сумнів,Т. залишить "старі кадри системи" не "люстроаними" "до третього коліна...
...знаєте,я не випинаю себе як аналітика,звжи нагадую,що -звичайний юзер.Однак з того часу як
вирішив нікого не слухати і розібратися у всьому самому...скажімо так,провів велику...гм...порівня
льну роботу,наскільки це можливо в моїх умовах,з істричної ретроспективи,в тих аспектах,що мене
цікавили.Тому то й не вірю,а історія це тільки підтверджує,що елемент С-ми,здібен на кардиналь
ні реформи своєї С-ми.Історія так званих демократичних держав-Європи,показує нам дуже повільні
і поступові зміни,кілька 100 т.р.
А соціологія твердо встановила,що найпевнішим гарантом демократичних змін є Процес Історично
Культурної Еволюції.Та Україна такого часу не має.
Вам хочеться сказати-"блажен-хто вірує" (С).
І повторити вчорашнє- "нехай буде стрижене". (С).
Orest Jj _ 13.06.2017 17:40
IP: 77.52.65.---
Yaroslav Yurkiv:
...на сазіданіє ця баба не здатна:...

Відкрийте Вікі на сторінках "Ющенко" та "Тимошенко".
Прочитайте их внимательно. Шо будет неясно в разделах "созидание" – тоді "мілості прашу к нашему шалашу"
А на розгляд ваших "аналізів" дій "висмоктаних з пальця" в менє нема бажання тратити час.
Пробачте.
Корупція1082 Україна та Європа901 Aтака Путіна1109 Уряд реформ300 Свобода слова544
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter