Сергій Дацюк Філософ

КОЛИ НАПРУЖЕННЯ НАРОСТАЄ, НЕСПОДІВАНКИ ЧАСТІШАЮТЬ

20 червня 2017, 09:22

Політичне напруження в Україні має досягнути достатньо високої межі, щоб почалися серйозні зміни в структурі влади в Україні.

Поки що можна зафіксувати такі суттєві характеристики ситуації в Україні:

1) Світ стомився від корумпованої, гальмуючої реформи та небажаючої вирішувати проблеми з війною української влади;

2) Сама українська влада сконцентрувала свої зусилля на політичних репресіях опозиції, на тотальному контролі змісту ЗМІ та на блокуванні доступу до ЗМІ чи прямому переслідуванні індивідуальних критиків влади;

3) Середній клас в Україні продовжує біднішати, не маючи при цьому впевненості в завтрашньому розвиткові, і відтак соціально-політична активність громади не є достатньою, щоб справляти суттєвий вплив на владу;

Найбільш руйнівною є ригідність української влади в ситуації війни. Навіть інновація Олександра Турчинова про зміну формату війни Росії та України спричинила всього лишень спробу внутрішнього політичного компромісу, а не інноваційні закони про окупацію, про військовий стан та про дієву стратегію щодо окупованого Донбасу та Криму. Ця інновація не призвела до широкої громадської дискусії чи навіть експертного обговорення. Ця інновація стала лише приводом до формування хоча б позірної єдності у питанні війни всередині України.

Компроміс за жодних обставин не може бути військовою стратегією. Війни не виграють компромісами. Будь-яка інновація може бути сприйнята і стати політичною платформою єдності в країні, коли вона вписана в більш масштабну стратегію. Нестратегічна і епізодична інновація разом з необхідністю політичного компромісу в ситуації війни нічого не дають і в кінцевому результаті стають лише не користь більш сильній стороні цієї війни. Допоки системна та інноваційна стратегія залишається неможливою, війна в Україні продовжуватиметься і окремі інновації нічого не дадуть.

Зараз в Україні починають з'являтися нові політики та експерти, які вже мислять стратегічно. Але поки що вони не спромоглися створити стратегічний центр впливу на ситуацію. Якщо ж говорити про стратегію української влади, то її час від часу можна вичисляти по деяких документах, що за своєю функцією наближені до стратегічної позиції.

Якщо уважно подивитися на економічну стратегію української влади, то принаймні до 2020-го року економічне падіння, корупція та гальмування реформ в Україні будуть продовжуватися. Про це свідчить недавня Бюджетна резолюція, що прийнята в Парламенті. До 2020-го року офіційно заплановано, що рівень інфляції (у процентах) буде перевищувати рівень зростання ВВП (у процентах).

Тобто до 2020-го року реального зростання економіки в Україні не очікується. А це означає продовження несправедливого перерозподілу українського ВВП – збагачення учасників олігархічного консенсусу та збіднішання середнього класу на тлі економічного падіння країни загалом.

Отже бути представником українського середнього класу це означає не мати перспективи, бути упослідженим олігархами та нехтуваним політичною владою. Цей прикрий висновок, принаймні до 2020-го року, штовхатиме українців за межі своєї країни або у внутрішню еміграцію.

Ми всі забуваємо одну дуже просту геополітичну обставину, яка вже не раз підтверджувалася історією. Коли Захід відвернеться від України, компроміс України з Росією буде неминучий. Спочатку до такого компромісу вдасться Європа, а потім в такий компроміс буде втягнута і Україна. Компроміс України з Росією за умови домінування олігархів означатиме повну втрату навіть тієї позірної суб'єктності, яку українська громада досягла в Україні протягом 2013-2015-х років.

Зараз в Україні відбувається чергове загострення політичної боротьби. Водночас відмінність саме цього загострення у тому, що влада збільшила кількість конфліктів, водночас наростивши пропагандистську кампанію у ЗМІ проти політичних конкурентів. Українські ЗМІ все більше перетворюються на російські за схемою своєї пропагандистської роботи. Ганебні ситуації, коли журналісти дозволяють собі перебивати, коментувати, не давати говорити запрошуваним критикам влади, все частіше можна бачити на деяких гібридних телеканалах.

Масштаб і цинізм цієї боротьби можна зрозуміти по локальній проблемі "львівського сміття", яка виросла до загальнонаціонального рівня. Суть проблеми у тому, що "львівське сміття" стало засобом політичного тиску влади на одну з опозиційних фракцій Парламенту. Цинізм влади полягає у тому, що публічно вона нібито на стороні львівської влади, а приховано дає команду блокувати вирішення проблеми на всіх рівнях. Львівські громадяни стали заручниками та витратним матеріалом політичного переслідування владою опозиції. Отже нинішня влада, в найгірших традиціях Кривавого Президента, буде діяти лицемірно та по-людоїдському.

Можна зафіксувати причини цього – контрреволюція в Україні зараз сильніша за революцію; корупція зростає швидше, ніж боротьба з нею; спротив реформам вищий, ніж енергія реформістських ініціатив; олігархи сильніші, ніж громада; політична влада на боці олігархів, а не громади.

Влада теж відчуває, що в повітрі запахло паленими шинами. Саме тому зараз так поспішають – і з фейковими та грабіжницькими реформами (земельною, медичною та пенсійною), з новим форматом війни з Росією, під іншою назвою протягуючи особливий статус Донбасу, та з оновленням ЦВК. Але для справжньої реформістської роботи та для перемоги у війні немає головного – довіри громади до влади, а відтак і соціальної енергії на позитивні зміни в країні просто не вистачає.

Відома особливість чи навіть закономірність будь-яких турбулентних процесів: чим вища турбулентність, тим більша ціна похибки, несподіванки, випадковості, які призводять до катастрофічних наслідків. Саме тому ці похибки та несподіванки будуть частішати в ситуації наростаючого напруження в Україні.

Тобто до 2020-го року українську громаду чекає неперервна та можливо кривава боротьба з олігархами. Проблема олігархів можливо не тягне на третій Майдан, але вона може вирішуватися не менш запекло як локалізована по різних регіонах через розподілену мережу протидії.

Коли настане найвищий рівень напруженості в Україні, важко спрогнозувати. Як важко спрогнозувати ту похибку чи несподіванку, яка призведе до зламу ситуації. Це може бути восени 2017-го чи весною 2018-го. Навіть при дуже вправних та інноваційних діях політтехнологів влади ситуацію навряд чи можна буде дотягти до чергових президентських чи парламентських виборів у 2019-му. Але жодними політтехнологіями війну та економічне падіння в Україні не вдасться дотягти до 2020-го. Україна та українські громадяни цього просто не витримають.

Тому українській громаді потрібно бути готовою не просто до несподіванок. Українській громаді потрібно бути готовою використати ці несподіванки, щоб перехопити ініціативу та започаткувати стратегічний розвиток України поза всевладдям олігархів та корупцією.

Загрузка...
Коментарі — 156
руслан49 _ 21.06.2017 16:57
IP: 95.134.203.---
LYCIV_OLGA:
руслан49:
lohik:
Треба негайно виділити ділянку під полігон...А потім вже завод...
Скажіть на якій ділянці ви зупинилися. Яка вам підходить. Вам її виділять. Я так розумію Садовий хоче державну землю. Земель запасу сільрад він не просить, бо знає, що ніхто із сільських мещшканців землю йому не дасть. Дутий авторитет цей Садовий. І його Самопоміч. Якби вони мали якийсь авторитет у Львівській області, то вирішили б самотужки це питання, а не волали до президента і до ЄС.
Ну що, дятлику/дурню/тролю, дописався/додрукувався/докидався лайном на вентилятор?...
21.06.17. Андрій Садовий "На Львів можете розраховувати, в будь-якому випадку".../blogs.pravda.com.ua/authors/sadovy/594a0812cd129/, і там у самому кінці -.../city-adm.lviv.ua/public-information/waste-management/smittieva-blokada
Метай іспражнєнія Садового по Україні і хай це буде тобі в радість.
valsh01 _ 21.06.2017 13:26
IP: 130.0.63.---
САНДРО:
valsh01:
Согласен с Вашей позицией по мусору абсолютно.
Другой и не должно быть.
Только удивляет, что Вы так неразборчиво позволяете себе общаться с придурками.
С дураками не общаетесь. там все ясно, а вот с придурками Вас нечистая подводит.
ОК. Соглашусь и приму Ваши замечания-наблюдения)). Благодаря! С придурками, действительно, общаться не стоит)). Только вот этих придурков сейчас в сети развелось... ((
Да и с пожеланиями всяких болячек Стецю я, пожалуй, погорячился. Высшие Силы сами знают, кого им наказывать, а кого – нет. Поэтому свое пожелание нездоровья Стецю я снимаю и прошу за это прощения. Пусть живет и здравствует, насколько его совесть и карма-судьба позволят))
LYCIV_OLGA _ 21.06.2017 11:02
IP: 130.211.63.---
Виктор Савченко:
Пробачте, але мені здається (звісно, що я крещуся, та й взагалі можу помилятися), що ЦЕ – саме про Вас:
"Ты суслика видишь? А он есть!..." Бувають же на світі люди (божевільні та проплачені тролі/боти), які відмовляються визнавати існування ховрашків! Їм хоч під ніс ховраха покажи – скажуть що то – миша перефарбована. Зажадають зробити аналіз ДНК, зробиш – вони скажуть – доведи, що не купив лабораторію. Доведеш це, скажуть – а доведи, що наукова класифікація, яка вперше описала ховрахів, не була зроблена психічно хворою людиною і зажадають... довідку від інквізиції за місцем проживання, де і коли був прописаний...
LYCIV_OLGA _ 21.06.2017 10:51
IP: 104.155.35.---
руслан49:
lohik:
Треба негайно виділити ділянку під полігон...А потім вже завод...
Скажіть на якій ділянці ви зупинилися. Яка вам підходить. Вам її виділять. Я так розумію Садовий хоче державну землю. Земель запасу сільрад він не просить, бо знає, що ніхто із сільських мещшканців землю йому не дасть. Дутий авторитет цей Садовий. І його Самопоміч. Якби вони мали якийсь авторитет у Львівській області, то вирішили б самотужки це питання, а не волали до президента і до ЄС.
Ну що, дятлику/дурню/тролю, дописався/додрукувався/докидався лайном на вентилятор?...
21.06.17. Андрій Садовий "На Львів можете розраховувати, в будь-якому випадку".../blogs.pravda.com.ua/authors/sadovy/594a0812cd129/, і там у самому кінці –.../city-adm.lviv.ua/public-information/waste-management/smittieva-blokada
САНДРО _ 21.06.2017 09:52
IP: 82.193.99.---
valsh01:
Согласен с Вашей позицией по мусору абсолютно.
Другой и не должно быть.
Только удивляет, что Вы так неразборчиво позволяете себе общаться с придурками.
С дуракми не общаетесь. там все ясно, а вот с придурками Вас нечистая подводит.
valsh01 _ 21.06.2017 08:21
IP: 188.115.190.---
Виктор Савченко:
valsh01:
ти можеш попасти тільку в дурку а не " во власть".
і твій стиль написання дуже схожий на псидора.
ну щодо конкретики то ти сховав голову в пісок і так і не надав мені список кісєлєвлайтів в Україні.Доказів що саме створив їх стець,як і міфічних бототролів януковича. суцільне блабла від тебе.а реальних,підкреслюю!!!,фактів жодних.
В дурку, говоришь... Ну,ну, запомню тебя, тля порошенковская. И постараюсь словами довести тебя дальше, чем до дурки.)) По крайней мере твои смены точно буду срывать))
Очень рад, если та информация по поводу болезни Стеця подтвердится и окажется правдой. И тебе пожелаю того же. И многократно. И без всяких фактов, а так просто, от души))
руслан49 _ 21.06.2017 07:50
IP: 95.134.203.---
lohik:
Треба негайно виділити ділянку під полігон...А потім вже завод...
Скажіть на якій ділянці ви зупинилися. Яка вам підходить. Вам її виділять. Я так розумію Садовий хоче державну землю. Земель запасу сільрад він не просить, бо знає, що ніхто із сільських мещшканців землю йому не дасть. Дутий авторитет цей Садовий. І його Самопоміч. Якби вони мали якийсь авторитет у Львівській області, то вирішили б самотужки це питання, а не волали до президента і до ЄС.
Садовому не дають та не пропонують НІЯКОЇ ділянки.

Не дають ділянку, то Садовий сам повинен вибрати і сказати яку він хоче. Коли її не дадуть, то можна вже когось обвинувачувати. А то під лежачий камінь вода не тече. Вибрав Садовий зручну тактику – Не чіпайте мене, бо я буду вашим суперником на виборах.
Vlad Doroshenko _ 21.06.2017 00:17
IP: 93.72.70.---
"Українській громаді потрібно бути готовою...перехопити ініціативу та започаткувати стратегічний розвиток України поза всевладдям олігархів та корупцією".
ЗАРАДИ чого?
Олігархи кровосісять народ заради грубих грошей.
Де громада візьме освдчених, відважних, відповідальних і безкорисливих стратегів? (що не мріють про іспанські вілли і офшорні рахунки). і не ляшковствують.
Хіба вони стратегічно не повтікали за рубіж?
Значить у них в голові якісь високі ідеали, про які Дацюк мовчить. Де він бачить тих ненормальних в Україні? У них явно повинна бути вже програма та партійна структура (чи філософія-релігія). Макрони, ісуси чи вашінгтони, матьтерези, де вони? І запаху нема. Дацюк навіть їхній безкорисливий свтогляд ще не обгрунтував. Йому ще не приснилося. А цим незвичним світоглядом (за громаду віддам останню сорочку і житиму на 1 зарплату, як Тетчер-Меркель) ще треба заразити маси.
rabbik _ 20.06.2017 23:42
IP: 104.155.150.---
Екс-заступник Дніпропетровської облдержадміністрації Геннадій Корбан володіє однією з найбільших яхт, які ходять Дніпром. Журналісти знайшли судно під назвою "АТАЛАНТА" у місті Дніпро.
===
так Гену вроде посаділі, с конфіскацієй.

а Укроп на подьйоме, будут мочіть Юльку по взрослому...))

все на вибори...????
rabbik _ 20.06.2017 23:37
IP: 104.154.152.---
любімец Юлі економіст вундеркінд Олександр Третьяков користується італійською яхтою Falcon 80 за 21 млн гривень, яка записана на компанію "Клуб ТВ" маловідомого бізнесмена Олега Малюти.

pravda.com.ua/news/2017/06/20/7147418/

але Юля ніколи не зрадить Нестора, Вана користується тільки яхтою Шуфріча...
rabbik _ 20.06.2017 23:27
IP: 104.155.11.---
Orest Jj:
rabbik:
Orest Jj:
єслі би ФБРовци не вичіслілі Розенблата і "Полякова", какой шанс шо картавиє би сдалі своїх...?

так шо тока ФБР і сша могут завалить мармеладних, а не Юлька і єйо банда...
та мне фиолетово хто и как це шоколадное кубло мародеров – коллаборационистов закатает под асфальт.
єслі тебе фіолетово кто, так чо жопу рвьош за Юльку.
от Лєщенкі і то больше пользи чем от Юлькі – он регулярно стучіт ФБРовцам, і результати наліцо.

а сука касатая боїтся нос показать в ФБРовскій офіс, враз повяжут...
rabbik _ 20.06.2017 23:20
IP: 104.155.11.---
Американські ЗМІ про візит Порошенка до Трампа: коротка зустріч для фото
"Президент Петро Порошенко зупинився у вівторок для короткої фотозйомки з Трампом після зустрічей з віце-президентом Майком Пенсом та командою національної безпеки", – пише видання.
На майже 2-хвилинному відео, опублікованому каналом NBC, видно, що під час вступного слова Трамп був небагатослівним і говорив близько 20 секунд, решту часу говорив Порошенко.
===
ФБРовци донесли Трапму про мільйони долларов в тумбочках.
і про Розенблата: " якісь там $200 тищ в сумке засунулі моєму шофьору"
==
удівляюсь шо Трамп дал Вальцману 5 мінут...
lohik _ 20.06.2017 23:18
IP: 94.178.143.---
руслан49:
lohik:
Махнувши рукою, сміттєспалювальний завод не побудуєш...Тому у Львові може ситуація зірватись та виникнути екологічна катастрофа...Пострадають діти і невинні люди...Треба негайно виділити ділянку під полігон...А потім вже завод...
Скажіть на якій ділянці ви зупинилися. Яка вам підходить. Вам її виділять. Я так розумію Садовий хоче державну землю. Земель запасу сільрад він не просить, бо знає, що ніхто із сільських мещшканців землю йому не дасть. Дутий авторитет цей Садовий. І його Самопоміч. Якби вони мали якийсь авторитет у Львівській області, то вирішили б самотужки це питання, а не волали до президента і до ЄС.
Садовому не дають та не пропонують НІЯКОЇ ділянки...Не будь попугаєм і не бреши, що Садовий має якесь право вибору ділянки...Львів не приватна власність Садового і він вимагає ділянку під полігон не для себе...Так само як територія Україна не є приватна власність Порошенка, ...Влада цим знущається з львів*ян
Orest Jj _ 20.06.2017 23:16
IP: 77.52.138.---
rabbik:
Orest Jj:
єслі би ФБРовци не вичіслілі Розенблата і "Полякова", какой шанс шо картавиє би сдалі своїх...?

так шо тока ФБР і сша могут завалить мармеладних, а не Юлька і єйо банда...
та мне фиолетово хто и как це шоколадное кубло мародеров – коллаборационистов закатает под асфальт.
Orest Jj _ 20.06.2017 23:13
IP: 77.52.138.---
rabbik:
на безрібье и яблоко далеко от яблони не падает...От если Фирташ и Кананенка пойдут на сотрудничество со следствием – гидранта упакуют лет на 50.
rabbik _ 20.06.2017 23:08
IP: 104.155.21.---
Orest Jj:
єслі би ФБРовци не вичіслілі Розенблата і "Полякова", какой шанс шо картавиє би сдалі своїх...?

так шо тока ФБР і сша могут завалить мармеладних, а не Юлька і єйо банда...
rabbik _ 20.06.2017 23:02
IP: 35.187.34.---
Поляков назвав Ситника гопником і дикуном
Народний депутат з фракції "Народний фронт" Максим Поляков, якого НАБУ звинувачує в корупції, переконує, що не тікатиме з країни.
Щодо звинувачень у корупційній співпраці з депутатом від БПП Бориславом Розенблатом Поляков зазначив таке:

"З Розенблатом я спілкувався останній раз осінню. Які в нас можуть бути відносини? Можна сказати, що Ситник зґвалтував президента Зімбабве. Отаке саме звинувачення щодо мене. Це гопники, дикарі, Ситник – це просто дикар".
====
Розенблат сьодня в раде.
Макс Поляков мой лучший друг.
ми очень продуктивно работам в Обществе Дружби Україна – Ізраїль, на благо народов друзей.
А то шо ми кришуєм янтарний бізнес – ето провокация.
==

мелкий шрифт
Холодницький та Ситник подякували агентам ФБР які мають свій офіс в Києві вже 2 роки...
Orest Jj _ 20.06.2017 22:56
IP: 77.52.138.---
Виктор Савченко:
... (як в фільмі Петровка 38."....

Мусорила, ті сам себя палишь болезній...Ну хто з пересичніх в здравом рассудке будет приводить з совкової пропаган/донской кинухи про ментов цитаті?
Ти мне ще приведи якусь цитату з "блокнота агитатора"
rabbik _ 20.06.2017 22:48
IP: 35.189.218.---
Orest Jj:
Пи.Си. Режим мармеладніх мародеров приходит к своему логическому концу.
Гарантирую шо ти не знаєш почему...)))

надо читать мелкий шрифт...))
щас обясню почему
Orest Jj _ 20.06.2017 21:32
IP: 77.52.138.---
......В ЕС наращивают критику Украины:
В Евросоюзе сообщили, что Генпрокуратура распустила подразделение, занимавшееся реформами, а президент не реагирует на предложения европейских партнеров о реформировании СБУ.
На прошлой неделе крайне жесткая критика в адрес Киева звучала также со стороны других должностных лиц ЕС (подробнее – в статье "Время для критики: в Евросоюзе меняют отношение к Украине").

Пи.Си. Режим мармеладніх мародеров приходит к своему логическому концу.
Orest Jj _ 20.06.2017 21:20
IP: 77.52.138.---
valsh01:
Виктор Савченко:
valsh01:
"бред сумасшедшего" все що я можу написати.
як може міністерство з бюджетом у 4 млн.гривень протистояти російській пропаганді,на яку кремль витрачає в сотні разів більше?
Не можешь чего-то делать – не берись. Мама вас этому в детстве не учила? А взялся – ты уже отвечаешь за результат. И отмазки "Нет денег" в конце работы не проходят. Поскольку ты это знал, когда брался за дело.
И еще. А что, чтоб говорить правду своим согражданам – тоже нужны немалые деньги?
це бівший мусор (хотя мусоров, как и комуняк, бівших не бівает) которій напялил "кикимору" "прихильника Міхо" но за Парашенку готов бить фейси инакоміслящим. Особенно когда речь идет о Тимошенко – сразу в стойку и как испітуеміе Павлова начинают гуаном плеваться по сигналу...
руслан49 _ 20.06.2017 21:17
IP: 95.135.213.---
lohik:
Махнувши рукою, сміттєспалювальний завод не побудуєш...Тому у Львові може ситуація зірватись та виникнути екологічна катастрофа...Пострадають діти і невинні люди...Треба негайно виділити ділянку під полігон...А потім вже завод...
Скажіть на якій ділянці ви зупинилися. Яка вам підходить. Вам її виділять. Я так розумію Садовий хоче державну землю. Земель запасу сільрад він не просить, бо знає, що ніхто із сільських мещшканців землю йому не дасть. Дутий авторитет цей Садовий. І його Самопоміч. Якби вони мали якийсь авторитет у Львівській області, то вирішили б самотужки це питання, а не волали до президента і до ЄС.
lohik _ 20.06.2017 20:26
IP: 94.178.143.---
Махнувши рукою, сміттєспалювальний завод не побудуєш...Тому у Львові може ситуація зірватись та виникнути екологічна катастрофа...Пострадають діти і невинні люди...Треба негайно виділити ділянку під полігон...А потім вже завод...
lohik _ 20.06.2017 20:20
IP: 94.178.143.---
Сміття стало інструментом зневаги і знущання над львів*янами...І ділянки не дають,і кошти не виділяють, і вивозити за межі Львова не дозволяють...Хоча цей фарс про нібито неможливість виділення ділянки є неправдивим, а її може вирішити тільки держава, а не місцеві сільради...Але пріоритети боротьби з своїми політичними опонентами беруть верх над здоровим глуздом...
Orest Jj _ 20.06.2017 20:17
IP: 77.52.138.---
scs111:
valsh01:
Как удобно быть упоротым. Безвизом воспользовались уже больше 20000 граждан, и очереди в ЦНАПАх не уменьшаются и билеты в поезд Киев – Ужгород за неделю нельзя уже купит не только в люкс, но и в купе, так что зрадобот надо не только на диване сидеть, читать и слушать СМИ которые кстати являются собственностью тех же олигархов
а скоко вернулось с 20 тісяч?
Україна та Європа905 Уряд реформ301 тітушки10 Корупція1083 Aтака Путіна1109
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter