Сергій Дацюк Філософ

КОЛИ НАСТАЄ ГРОМАДЯНСЬКА ВІЙНА

27 жовтня 2017, 10:47

В повітрі висить громадянська війна. І всі сторони мають невелике бажання, щоб утриматися від неї.

Ще зовсім недавно ми в Україні переконували себе та світ, що немає у нас громадянської війни, що це зовнішній агресор її інспірує, провокує та підтримує.

Але от зараз ми підійшли до тієї межі, коли вже не зовнішній агресор просуває війну, а внутрішня агресія розчарованих громадян та епічні глупство і глухість влади можуть спричинити таку війну.

Які засадничі причини можливої громадянської війни?

Будь-яка громадянська війна настає з однієї причини, яка може бути розглянута на різному рівні розуміння – через ускладнення світу, яке спричиняє народження нових ідентичностей, які конфліктують зі старими.

В раціональному розумінні нові та старі ідентичності повинні узгоджуватися в неперервній громадянській комунікації порозуміння.

Але дуже часто виникають причини, які роблять неможливою таку громадянську комунікацію порозуміння. Таких причин буває багато. Давайте відмітимо лише ті, які діють сьогодні в Україні.

Старий індустріальний світ приречений на руйнування, на заміну йому народжується новий постіндустріальний світ (комп'ютерно-мережевий, віртуальний, космічний, структурно-технологічний і т.д.)

Проблема у тому, що українські олігархи виникли в тому старому індустріальному світі, і вони триматимуться за нього, хай навіть всі українці помруть.

Старий світ монопольного надання послуг державами приречений на руйнування, на заміну йому народжуються з одного боку, корпорації, які корумпують ці держави, беручи їх в оренду політично чи здаючи їм в аутсорсинг свої економіко-правові послуги, з іншого боку, нові громади, яким водночас потрібно контролювати як держави, так і корпорації, на що (історично так склалося) у них немає ані ресурсів, ані вміння, ані знань.

Проблема у тому, що українські корумповані чиновники жорстко прив'язані корупцією до індустріальних олігархів, і всі вони разом зацікавлені у тому, щоб середній клас як основа нових громад ніколи не з'явився в Україні, бо він прирече їх на загибель.

Старий світ корпоративного олігархічного монополізму приречений на руйнування, на заміну йому народжується світ диверсифікованих ринків товарів та послуг, де крупні корпорації-немонополії жорстко відрізнятимуться від крупних корпорацій-монополій (олігархій).

Проблема у тому, що допоки є олігархи, виникнення крупних корпорацій-немонополій, як і середнього класу (тобто середніх та дрібних корпорацій), є неможливим. Олігархи це такі паразити, які не допустять виникнення диверсифікованої економіки та середнього класу – вони будуть корумпувати держави, знищувати ринок конкуренції та стримувати розвиток середнього класу до останнього моменту свого життя.

Тобто середній клас ніколи не зможе домовитися з олігархами, бо вони антагоністи. Громада ніколи не зможе домовитися з корумпованою державою, бо вони антагоністи.

Отже усі розмови про можливість співіснування це велика брехня. Співіснування неможливе. Можливе лише або цивілізоване руйнування олігархій та корумпованих держав, або шляхом громадянської війни.

Отже всередині цих протиріч можливе лише одне порозуміння – про цивілізовану поразку архаїчних форм економіки та політики. Порозуміння про співіснування неможливе.

Україна пробувала цивілізовано руйнувати олігархії та корумповану державу протягом трьох років після Революції Гідності. Але українцям постійно намагалися нав'язати порозуміння щодо співіснування з ними.

З цього нічого хорошого не вийшло. Звідси агресія громади. Звідси реальна можливість виникнення громадянської війни.

Як взагалі так буває, що настає громадянська війна?

Водночас засадничі причини для громадянської війни можуть існувати, але громадянська війна може так і не настати. Коли ж вона все-таки настає?

Перший крок до громадянської війни робить правлячий клас, коли делегітимує державу та партії.

У нас з квітня 2016 року не існує Парламентської Коаліції, а владні партії поступово втрачали легітимність, допоки не отримали практично нульову довіру. Довіри немає до Президенти. Довіри немає до Уряду.

Чи можна жити в такій ситуації? Можна, якби все було гаразд. Але в такій ситуації неможливо завершити війну, неможливо проводити якісні реформи і т.д.

Така ситуація породжує не тільки недовіру громади до влади, але і недовіру всередині самої влади: представники влади відмовляються представляти владу, в кращому випадку вони погоджуються лише на персональну відповідальність.

Більше того, така ситуація породжує відцентрові тенденції: місцева влада все частіше критикує центральну, звалюючи на неї всю провину в тому числі за власні корупцію, крадіжки, помилки.

Завжди може існувати так звана розмова по суті. От викладене тут вище – це приклад розмови по суті. Причому розмова по суті відбувається поверх статусів – нарівних, в деякому солідарному просторі комунікації, де всі сторони чують одна одну.

Солідарний простір комунікації після Революції Гідності існував дуже недовго – десь до осені 2015 року. Потім солідарний простір руйнується, і тепер вже влада не просто не є солідарною з громадою, вона практично не говорить з нею, а як говорить, то лише в режимі повчального монологу, в режимі звинувачень в діях на боці ворога, в режимі шантажу – "підтримуйте нас, бо Путін нападе".

Розмова по суті це коли говорять про дуже жорсткі екзистенційні речі, де на кону фізичне виживання, де говорять прямо – або так, або ми вас знищимо фізично.

Прикладом такого уникнення розмови по суті була реакція влади та провладних експертів на події від 17 жовтня 2017 року. Замість рефлексивного аналізу ситуації та адекватної оцінки відбулася "командна зловтіха" під гаслом "хай зрадофіли гавкають, ми будемо далі робити те саме" (дивіться тут, тут і тут).

Тобто влада досі уникає розмови по суті. Способи уникнення можна постійно спостерігати – уникнення відповідей на питання про незаконне збагачення, корупцію, крадіжки, здирництво, військову зраду і т.п., дріб'язковість контраргументів, нещирість.

Якщо так багато людей говорять про зраду, то від того, що ми назвемо їх зрадофілами, зрада нікуди не дінеться. За зраду у війні нинішній владі доведеться відповідати рано чи пізно.

Панове владоможці!

Питання не стоїть про другий термін нелегітимного Президента. Питання стоїть про спосіб завершення ним живим і здоровим нинішнього терміну перебування при владі.

Питання не стоїть про продовження роботи нелегітимного Парламенту. Питання стоїть про те, у який спосіб якомога цивілізовано та ефективно його можна переобрати без громадянської війни.

Питання не стоїть про подальше співіснування з олігархами. Питання стоїть про те, як якомога безболісніше для економіки знищити їх монополізм та прибрати їх від впливу на політичну владу.

Ті протестувальники, які сьогодні знаходяться біла Верховної Ради, з усіх сил намагаються стримати агресію проти влади.

Панове владоможці, не дайте провокаторам розв'язати громадянську війну!

Адже тоді владі залишиться лише один шлях – диктатура і силова зачистка всіх незгодних. А це означатиме громадянську війну та розкол країни.

Українська громада в своїй масі і в своїх публічних намірах дуже прагне всіх владоможців лишити живими і здоровими, змінивши в абсолютно легальний спосіб всю владу та відновивши її легітимність.

Задля громадянського миру влада має щось зробити.

Або влада має щось надзвичайно привабливе придумати і переконати в цьому громаду.

Або ж влада має піти геть.

powered by lun.ua
Коментарі — 287
Валентина Солтівська _ 04.11.2017 15:00
IP: 188.163.34.---
Иван Круча:
Автор вперто не хоче помічати очевидного: громадянська війна в нас вже давно вирує повною ходою. Почалася вона ще в 2005 році, в холодній фазі – коли галичани оголосили себе з подачі Гузара більшовартими
Тупой, что ли дедуля? Ты Гузару в подметки не годишься, чтобы варнякать такое.
Иван Круча _ 02.11.2017 17:02
IP: 193.19.231.---
Олександр Перший:
Иван Круча:
Будете и дальше утверждать, что при ИС в Поволжье, отличающемся от нашего всего на 14%, смертность там была меньше нашей в ДЕСЯТКИ РАЗ – "десятки тысяч" против 3.4 млн???
Ваши индексы определяла российская Дума. Я привел результаты исследования ученого, основанные на документальных записях в книгах регистрации смертей. В инете приводятся разные цифры, но я склонен доверять ученому, а не российской "Дуре".
****

1. Думі цифри надали ВЧЕНІ, а не баба Оля Луців з бережанського ринку. І при цьому вони чітко знали, що бажаючих ці цифри спростувати буде більш ніж достатньо... Одначе досі їх ніхто не спростував.
2. Іноземні, в тому числі російські вчені "в десятки разів менше" заангажовані щодо подій за кордоном, а не у власній державі.
3. Так якщо жертв в Поволжжі було обмаль – звідки ж там узявся каннібалізм, про який каже ваш вчений?!
Иван Круча _ 02.11.2017 16:54
IP: 193.19.231.---
Автор вперто не хоче помічати очевидного: громадянська війна в нас вже давно вирує повною ходою. Почалася вона ще в 2005 році, в холодній фазі – коли галичани оголосили себе з подачі Гузара більшовартими та спрямували на нас, справжніх українців водоспади "манкуртів, яничарів, хАхлів, малоросів", а сами почали тихенько готувати бойовиків-парасюків в гірських таборах. Про гарячу фазу першим попередив свободівець Ю.Міхальчишин в 2012 році: "Бандерівські армії перейдуть Дніпро, перейдуть Донбас!". Почалася вона з окупації галичанами Київа (т.з. "Майдан"), а потім розповсюджилася на схід та південь. І закінчувати її ті, хто почав зовсім не збираються...
Иван Круча _ 02.11.2017 14:01
IP: 193.19.231.---
Mykola Fedoriy:
Цікаво, чому так економічно рванули колишні мусульманські республіки СССР?...Тому що там не керують москалі та євреі?.
Тому, що там немає галичанських підлшків, для яких побудова нормальної європейської держави – це ніщо, а ось помста клятим москалям – це ідея фікс. Відповідно, там не нацьковують співгромадян один на одного за національною ознакою, не надають приоритета мові перед промисловістю, вишиванкам перед боєздатною армією, і успішно уникають обійм заокеанських і інших "старших братів"...
Mykola Fedoriy _ 01.11.2017 12:18
IP: 46.133.183.---
Цікаво, чому так економічно рванули колишні мусульманські республіки СССР?...Тому що там не керують москалі та євреі?.
LYCIV_OLGA _ 31.10.2017 18:48
IP: 35.195.237.---
Олег Чирва:

А так как я почему-то уверена, что до тебя ничего "не дошло" – "объясняю на пальцах":
Кручка – Чирвочка, огромное тебе спасибо (!!!) за дачу очередной порции доказательств деградации и разложения идей "русского мира"и его популяризаторов!...

Ты – большущий молодчинка! Так держать! Благодаре тебе и таким как ты – "русский мир" – не пройдёт!
LYCIV_OLGA _ 31.10.2017 18:45
IP: 130.211.82.---
(окончание)
НО (!!!) – я никогда (!) и нигде (!) не утверждала (!!!), что жертвы от Голодомора-геноцида чем-то отличаются...
2) Как и не утверждала, что русских кто-то куда-то эвакуировал...
Но ТЫ – настолько УМСТВЕННО НЕДОРАЗВИТ, что этого не понимаешь и упорно споришь со своими собственными галлюцинациями и с выдуманной тобой "наци-пропандой"...
3) ПО ПОВОДУ "НЕТРОНУТЫХ МИЛЛИОНОВ УКРАИНЦЕВ В ГОРОДАХ" –
а) "люди гинули... в хлібоспоживаючих регіонах і в містах – внаслідок вилучення певних категорій населення з програм централізованого постачання" (LYCIV_OLGA _ 29.10.2017 23:37);
б) городское население ещё ждал впереди "Большогй терор".
4) А ещё – ты НЕ ТОЛЬКО УМСТВЕННО, НО И МОРАЛЬНО НЕДОРАЗВИТ! Ты – даже не понимаешь, что твои обвинения меня в "оскорблении памяти" кого-либо – требуют (!!!) доказательств/примеров, без которых ТЫ – просто ДЕШЁВЕНЬКИЙ ТРЕПАЧИШКО!...
LYCIV_OLGA _ 31.10.2017 18:44
IP: 146.148.120.---
Чирвочка, ну я же просила:

LYCIV_OLGA:
Рашистским пропаганд*онам настоятельно рекомендую больше не затрудняться!
Не понимаешь?...Так нравится работать клоуном на УП и доказывать всем свою умственную отсталость?...
Ну, ладно, ты же знаешь, что я не в силах отказать тебе, поэтому помогу тебе по-дружески...

1) Ты меня с кем-то перепутал:

Иван Круча:
Но я далек от мысли спорить с тобой на тему, что мои два дяди -украинца погибли на Слобожанщине ОТ ГОЛОДОМОРА-ГЕНОЦИДА, а их одноклассники – русские, лежащие с ними в одних могилах – от простого ГОЛОДА...
ФАКТЫ, которые не оставляют камня на камне от НАЦИ-ВЕРСИИ событий:
1. На Слобожанщине, пострадавшей сильнее других, жило 1.4 млн наших и 1.3 млн русских. Русских НИКТО НЕ ЭВАКУИРОВАЛ, УМИРАЛИ ВСЕ ОДИНАКОВО...
2. Никто не тронул миллионы украинцев В ГОРОДАХ.
3. Кроме 3.4 млн украинцев тогда погибло 5-6 млн русских, казахов, калмыков и т.д. НЕ ОСКОРБЛЯЙ ИХ ПАМЯТЬ!
(см.окончание)
Yaroslav Yurkiv _ 31.10.2017 18:40
IP: 35.195.121.---
Vlad Doroshenko:
Критикуймося, брати мої, бо ми того варті. Ні слова про майбутнє поки ми ще живі. Нічого нам на зорю заглядати, місімо багно.
Не місимо, а сушімо кацапське багно в Україні, панове українці:)
Vlad Doroshenko _ 31.10.2017 12:20
IP: 93.72.70.---
Критикуймося, брати мої, бо ми того варті. Ні слова про майбутнє поки ми ще живі. Нічого нам на зорю заглядати, місімо багно.
Yaroslav Yurkiv _ 30.10.2017 20:38
IP: 104.155.82.---
Олег Чирва:
Yaroslav Yurkiv:
Иван Круча:
Ось наприклад, поясни будь ласка, чому росіянин без проблем спілкується без перекладача з українцем, з деякими труднощами – з поляком, а ось ані з угром (мадяром), ані з фіном, ані з татарином БЕЗ ПЕРЕКЛАДАЧА СПІЛКУВАТИСЯ АБСОЛЮТНО НЕ МОЖЕ?
============
Нічого дивного!
Бо кацап був загарбником і для українця, і поляка, і фіна, але здібності до фінського йому Маннергейм відбив...
А татарин был захватчиком для русского – и что? Не годится твоя гипотеза...:))
Так татарський мат, то і є рускій язик!
Yaroslav Yurkiv _ 30.10.2017 18:07
IP: 35.187.124.---
Иван Круча:
Ось наприклад, поясни будь ласка, чому росіянин без проблем спілкується без перекладача з українцем, з деякими труднощами – з поляком, а ось ані з угром (мадяром), ані з фіном, ані з татарином БЕЗ ПЕРЕКЛАДАЧА СПІЛКУВАТИСЯ АБСОЛЮТНО НЕ МОЖЕ?
============
Нічого дивного!
Бо кацап був загарбником і для українця, і поляка, і фіна, але здібності до фінського йому Маннергейм відбив...
Yaroslav Yurkiv _ 30.10.2017 18:01
IP: 35.190.204.---
Andrey Kononenko:
Ну допустим, что мои пенсионеры сказали неправду, ок.
Но я изначально писал о том, что бы было, если бы в сталинские времена попали Александр Первый и Палий. Они бы сдержанно одобряли строй, просили бы не раскачивать лодку (не писать про голодомор, не думать плохое про власть), отмечали бы успехи индустриализации, развитие наук, сокращение отставания от Запада и стабильную работу магазинов и аптек. И экономическая статистика была бы на стороне Палия.
+====
Можна припустити, що вони сдєржано атмєчалі би успєхі, а от ти, Андрєйка, на сто відсотків біг би попереду паравоза, машиністом якого був би я:)
Иван Круча _ 30.10.2017 17:59
IP: 193.19.231.---
Vlad Doroshenko:А північній агресор хай претендує на скрєпоносний монголо-татарсько-угро-фінський діалект, що відрізняється від нашої рос мови написанням на кирилиці. ****

Владику, не все те, що тобі каже уніатський ксьондзик у недільну проповідь – правда...

Ось наприклад, поясни будь ласка, чому росіянин без проблем спілкується без перекладача з українцем, з деякими труднощами – з поляком, а ось ані з угром (мадяром), ані з фіном, ані з татарином БЕЗ ПЕРЕКЛАДАЧА СПІЛКУВАТИСЯ АБСОЛЮТНО НЕ МОЖЕ?

Ось тобі і "скрєпоносний монголо-татарсько-угро-фінський діалект"... Голова людині потрібна не тільки для того, щоби мазепинку носити...:))
Yaroslav Yurkiv _ 30.10.2017 17:53
IP: 35.187.113.---
Vlad Doroshenko:
Ось треба укр і рос мови перевести на литиницю і обидві зробити державними України. Ми не менші права маємо на рос мову, А північній агресор хай претендує на скрєпоносний монголо-татарсько-угро-фінський діалект, що відрізняється від нашої рос мови написанням на кирилиці. Ми будемо як переважна більшість словянських і пострадянських народів-поляки-чехи тощо мати свою шевченкову та лермонто-пушкінську мови на латиниці, що відрізнює нас від агресора, наближає до Євросоюзу, дозволяє наздогнати казахів по подушному ВВП
++++++
По подушному не вийде, бо в українця душа ширша вдвічі.
А мову треба свою вчити, вчити і ще раз вчити...
Yaroslav Yurkiv _ 30.10.2017 17:44
IP: 35.187.20.---
Pavlo Koma:
І нас в Україні сьогодні демократична, Києво-центрична, проукраїнська влада. Яка може зупинити і здолати наймогутнішого ворога на світі, що нас атакує.
Влада успішно розвиває економіку і покращує благополуччя громадян прямо під час війни і окупації ворога в Криму і Донбасі. Маємо універсальну, ідеальну владу, щоб запанував мир в Україні і на планеті.
Чого ще треба? Все решту від лукавого.🇺🇦️
И нас в Украине сегодня демократическая, Киево-центристская, проукраинская власть. Которая может остановить и одолеть могущественнейшего врага на свете, что нас атакует.
Власть успешно развивает экономику и улучшает благополучие граждан прямо во время войны и оккупации врага в Крыму и Донбассе.
Имеем универсальную, идеальную власть, чтобы воцарился мир в Украине и на планете.
Чего еще надо? Все остальные от лукавого.
А де ж смайлік до кацапського тесту?
Yaroslav Yurkiv _ 30.10.2017 17:42
IP: 35.195.121.---
Василь Дергаченко:
Вся ця дискусія крутиться навколо одного: одні хочуть звинуватити в голодомор москалів, а інші, не обов'язково москалі, заперечують в цьому злий умисел москалів. Але питання швидше не в тому, хто дуже хоче звинуватити у всьому москалів, і вони ніколи не визнають своєї неправоти. Питання в тому, навіщо їм це потрібно? А – довести, що росіяни вороги українців. Б – зробити українців жертвою. – Що то з цього поиметь.Але як показує історія, всіх цих стогонів і скарг (геноцид вірмен, вбивство польських офіцерів, мільйонні жертви немейкой огрессии, і так далі), ніхто нікого не жаліє і ніхто не виплачує на поминки, швидше просто сміються над слабкими і порошайками "на милість".
Україна сама з радістю виплатить на поминки за кацапами:)
Yaroslav Yurkiv _ 30.10.2017 17:39
IP: 35.187.20.---
Олег Чирва:
Віктор Петренко:
Олег Чирва:
ЛАЙНО ПУТІНСЬКЕ!!!
є голод,а є штучний голод (тобто Голодомор). в 1932-33 рр. українці постраждали якраз із-за Голодомору.в той час як представники інших народів-від голоду.а це дві величезні різниці.
тобто визнання Голодомору актом геноциду українського народу ніяким чином не заперечує страждання інших народів союзу від голоду та не є наругою над їх пам'яттю.не маніпулюй та не спекулюй.не можна протиставляти ці дві жахливі події.це можуть робити тільки такі ВИРОДКИ!!!як ти!це великі трагедії для міліонів людей різних національностей.
***

Перечитай это раз 5 – может до тебя дойдёт, какой бред ты написал...

Выходит, когда от голода умерли два моих дяди – это геноцид, а когда вместе с ними умерли их одноклассники – русские – это уже погрешность в диете?????

Ой, Витек, Витек – не научилитебя в школе головой пользоваться...
А яка поміж ними різниця?
Усі кацапи, як і їх патомак)
Олександр Перший _ 30.10.2017 15:57
IP: 188.163.12.---
Иван Круча:
Будете и дальше утверждать, что при ИС в Поволжье, отличающемся от нашего всего на 14%, смертность там была меньше нашей в ДЕСЯТКИ РАЗ – "десятки тысяч" против 3.4 млн???
Ваши индексы определяла российская Дума. Я привел результаты исследования ученого, основанные на документальных записях в книгах регистрации смертей. В инете приводятся разные цифры, но я склонен доверять ученому, а не российской "Дуре".
Иван Круча _ 30.10.2017 15:27
IP: 193.19.231.---
Олександр Перший:
амагаєтесь знов перекрутити. Я ніде не стверджував, що в Поволжі не було голоду. Навпаки надав посилення на наукове дослідження про те, що там був голод (десятки тисяч загиблих жахливою смертю), але його масштаби не порівнянні з українським Голодомором. На всі ваші запитання не полінувалась надати вичерпні відповіді LYCIV_OLGA.
******

С конца: Олечка Луцив не сказала НИЧЕГО НОВОГО по сравнению с наци-версией, а мои вопросы как раз и противоречат ей...
Раз Вы с первого раза не поняли – повторюсь:

Будете и дальше утверждать, что при ИС в Поволжье, отличающемся от нашего всего на 14%, смертность там была меньше нашей в ДЕСЯТКИ РАЗ – "десятки тысяч" против 3.4 млн???

А будете ли вместе с Олечкой Луцив утверждать, что ИС – 3.20 – это явный геноцид, а ИС -2.74 – это простая погрешность в диете????
Иван Круча _ 30.10.2017 15:24
IP: 193.19.231.---
LYCIV_OLGA _ Вижу, Олечка, ты ознакомилась с материалами Международной конференции по Голоду-33 от 2008 года...ПОХВАЛЬНО! Только вот часть материалов ты не поняла, или не захотела понять, а часть – перекрутила...
Но я далек от мысли спорить с тобой на тему, что мои два дяди -украинца погибли на Слобожанщине ОТ ГОЛОДОМОРА-ГЕНОЦИДА, а их одноклассники – русские, лежащие с ними в одних могилах – от простого ГОЛОДА.
Просто потому, что мои родственники ПОГИБЛИ В 1933 ГОДУ на Слобожанщине и в Поднепровье, а твои в это время сидели в родной Польше вне опасности...
Приведу тебе еще раз ФАКТЫ, которые не оставляют камня на камне от НАЦИ-ВЕРСИИ событий:
1. На Слобожанщине, пострадавшей сильнее других, жило 1.4 млн наших и 1.3 млн русских. Русских НИКТО НЕ ЭВАКУИРОВАЛ, УМИРАЛИ ВСЕ ОДИНАКОВО...
2. Никто не тронул миллионы украинцев В ГОРОДАХ.
3. Кроме 3.4 млн украинцев тогда погибло 5-6 млн русских, казахов, калмыков и т.д. НЕ ОСКОРБЛЯЙ ИХ ПАМЯТЬ!
Олександр Перший _ 30.10.2017 15:19
IP: 188.163.12.---
Иван Круча:
Выдумали цифры и списали эти "ИСЧЕРПЫВАЮЩИЕ АРГУМЕНТЫ" на Кондрашина! А вот про его исследование каннибализма в Поволжье Вы умолчали: ИНАЧЕ ПРИШЛОСЬ БЫ ОБЬЯСНЯТЬ – как же так – голода нет, а каннибализм появился...:))...
Намагаєтесь знов перекрутити. Я ніде не стверджував, що в Поволжі не було голоду. Навпаки надав посилення на наукове дослідження про те, що там був голод (десятки тисяч загиблих жахливою смертю), але його масштаби не порівнянні з українським Голодомором. На всі ваші запитання не полінувалась надати вичерпні відповіді LYCIV_OLGA.
Иван Круча _ 30.10.2017 15:13
IP: 193.19.231.---
Олександр Перший: А ТЕПЕРЬ – ПО СУТИ. Давно оглашены и не опровергнуты ИНДЕКСЫ СВЕРХСМЕРТНОСТИ (ИС): Украина – 3.20; Поволжье – 2.74 (86% от нашего, Карл!), Сев. Кавказ – 2.61; Сибирь – 1.1. Проверьте в Инете...
Будете и дальше утверждать, что при ИС в Поволжье, отличающемся от нашего всего на 14%, смертность там была меньше нашей в ДЕСЯТКИ РАЗ – "десятки тысяч" против 3.4 млн???
А будете ли вместе с Олечкой Луцив утверждать, что ИС – 3.20 – это явный геноцид, а ИС -2.74 – это простая погрешность в диете????
Ну а теперь, возьмите из переписи 1926 года (другой нет!) соотношение населения Украины и Поволжья, умножьте на него и на на разницу ИС (О.86) НАШИ ПОТЕРИ и ЛЕГКО выйдете как раз на мою цифру погибших в Поволжье – 1.2 млн человек.
ВЕЧНАЯ ПАМЯТЬ ЛЮДЯМ ВСЕХ НАЦИОНАЛЬНОСТЕЙ, ПОГИБШИМ ОТ ГОЛОДА В 1932 – 33 Г.!!!
И будь прокляты те недоноски, которые сейчас плюют на их могилы, пытаясь посеять вражду между народами!
Иван Круча _ 30.10.2017 14:51
IP: 193.19.231.---
Олександр Перший:Я привел вам результаты исследований 1/3 части территории. Там цифра умерших от голода 3 тыс. Значит по всему Поволжью около10 тыс.Таким образом, вы в очередной раз с исчерпывающими аргументами были уличены во лжи. *****

Да нет, Сашок, во лжи как раз уличены Вы: я пересмотрел всего Кондрашина, и убедился, что АБСОЛЮТНЫХ ЦИФР ПОТЕРЬ ОН НЕ НАЗЫВАЕТ! Ни "трех тыс.",, ни "10 тыс"... НЕКРАСИВО, САШОК!
Выдумали цифры и списали эти "ИСЧЕРПЫВАЮЩИЕ АРГУМЕНТЫ" на Кондрашина! А вот про его исследование каннибализма в Поволжье Вы умолчали: ИНАЧЕ ПРИШЛОСЬ БЫ ОБЬЯСНЯТЬ – как же так – голода нет, а каннибализм появился...:))
Оставьте свободовский нахрап и далее дискутируйте корректно. А в порядке извинения за облыжное обвинение во лжи – ответьте на мои "вопросики", или признайте, что ответов не знаете...
Владимир Самойленко _ 30.10.2017 11:36
IP: 104.199.68.---
Социальный интеллект и его актуальность в новейшей истории

Сергей Дацюк в своей публикации "Коли настає громадянська війна" достает на свет самую болезненную и насущную проблему современности: конфликт интересов между богатыми и бедными, который действительно может очень плохо закончиться: разрушением всего до основания, а затем... Такие конфликты периодически назревали всегда, но сегодняшний кризис стал критически актуален благодаря еще и неимоверно быстрому и всепроникающему распространению информации. Более невозможно спрятать частную жизнь за высоким забором и нейтрализовать с помощью пиарщиков случайно просочившиеся сведения о жизни "небожителей". Теперь вся информация "на расстоянии вытянутой руки". Лишь принадлежность к конкретному сословию, роду или классу не может объяснить тот громадный разрыв, образовавшийся между олигархами и простым людом. Видя наглядно стагнацию экономики, монополизм... Более подробно у меня на странице.
Уряд реформ406 Корупція1348 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter