Сергій Дацюк Філософ

РИЗИКИ РАДИКАЛЬНИХ ЗМІН

30 січня 2018, 11:17

В останній час в суспільстві сформувалося переконання в новій необхідності радикальних змін. Ще до Нового року це переконання не було настільки всеохоплюючим.

А зараз абсолютна більшість вже впевнена – те, що є, приречене, і питання тільки в тому, як це все змінювати – настільки радикально і швидко.

В суспільстві є запит на правду, і рівень її протидії знизився. Правда як установка на рівновагу має високий енергетичний потенціал, який зрештою змітає на своєму шляху всі бар'єри, всі блокади, всі штучні перешкоди.

Нерівновага настільки поширилася країною, що вона просто фізично відчутна. Мова вже навіть не йде про нерівноважне розподілення багатства, влади та впливу через ЗМІ.

Нерівновага стала явно помітною навіть у такій справі як опалення державних установ. Державні установи, які близькі до економіки та до силових структур, – опалюються добре. Державні гуманітарні установи науки, освіти, культури та навіть медичні – мерзнуть.

Це корупція всередині системної корупції – державні установи, які корупційно працюють на приватні інтереси, ніби мстяться тим установам, які з останніх сил намагаються втримувати публічні інтереси.

На тлі цього виникає широкий та глибокий запит на радикальні зміни – аж до публічних смертних кар та масових конфіскацій ганебної власності – люди хочуть реальних покарань для злочинців при владі, люди хочуть, щоб декількаповерхові паркани навколо ганебної власності були знесені, а сама така ганебна власність була конфіскована та виставлена на продаж, гроші з якого йшли би в бюджет.

Мем "хунта в Україні" породжує усвідомлене бажання – "хочемо хунту в Україні", тобто хочемо, щоб люди з фронту навели порядок у країні.

Що ж таке хунта?

Хунта як влада в країні під час війни та революцій добре виконує функцію покарання і обмеження олігархічного впливу та знищення корупції.

І тут питання не в тому, добре хунта чи погано. Питання в тому, настільки ефективна може бути хунта.

Зрозуміло, що прихід до влади хунти одразу ж і негайно потребуватиме введення воєнного стану на окупованій території, для чиновників та крупного бізнесу чи навіть на всій території України, тобто для всіх.

Лише воєнний стан дасть можливість притягати до відповідальності за законами війни всіх здирників-мародерів олігархів, всіх корупційних чиновників, всіх експертів та журналістів на службі у них.

Також хунта неминуче означатиме початок більш активної фази або навіть широкомасштабної війни з Росією. І можливо тоді вперше потрібно буде ставити питання про національно-визвольну війну – тобто піднімати всю українську громаду на війну.

Водночас хунта як професійні військові переважно погано розуміється на економіці. При цьому хунта може найняти чи примусити найкращих економістів до виконання своєї роботи по радикальному реформуванню країни за схемою – "або ви працюєте добре, або вас розстрілюють".

Таке радикальне реформування обов'язково наразиться на саботаж олігархів і корупціонерів та спротив через ЗМІ. Отже подавлення саботажу та зачистка олігархічних ЗМІ будуть неминучі.

Причому Захід навіть готовий закрити очі на всі такі речі, якщо вони матимуть винятково внутрішній характер.

Але чи вдасться нам зберегти внутрішній характер антиолігархічної та антикорупційної боротьби?

Далі дуже обережно без деталізації поставимо декілька запитань.

Як ви думаєте, який характер має корупція в Україні – винятково внутрішній чи міжнародний?

От як, наприклад, нам розглядати процес міжнародної корупції з суверенним хабарем від Яресько? Тобто мова не йде про те, що тут хабар дав хтось персонально. Тут хабар дала ціла держава. І всі ми закрили на це очі.

А як взагалі розуміти ці кредити МВФ, які нам дають, чудово знаючи, що вони одразу ж підуть у кишеню до олігархів? Чи ви думаєте там немає міжнародних відкатів? Думаю, що нас всіх чекає ще великий скандал з цього приводу.

Чи ви думаєте, що цілий ряд масштабних афер НБУ в Україні був би можливий без узгодження з міжнародними структурами? Чи можливо взагалі буде розслідувати всі ці афери без розслідування міжнародної корупції?

От просте питання чи є зараз у нас хоч якась воля – військова, громадська, суспільно-політична, щоб на тлі зміни керівництва НБУ запровадити його міжнародний аудит? Чи є у нас ця воля, щоб заборонити покидати країну всім головам НБУ за останні роки?

Чи можливо взагалі протидіяти олігархам з позиції НАБУ, тобто внутрішнього органу? Навіть міжнародні правові структури, арештовуючи активи наших олігархів та переслідуючи їх самих, витрачають на це таку купу сил, грошей і часу, що окремій країні просто непідвладно.

Чи є у нас зараз якась воля – інституційно-правова чи навіть персонально-правова, – щоб тихо і спокійно, без лишнього галасу та піару, готувати кримінальні справи на найкрупніших олігархів, починаючи від Головного Олігарха країни і закінчуючи рештою олігархів?

Тому от вам парадокс хунти в Україні.

Чим більш ефективною виявиться можлива хунта в Україні, тим більші проблеми з міжнародними структурами Україна матиме. А це означає не тільки ризик повномасштабної ізоляції України від США та від Європи, що в сукупності з російською агресією буде мати важкі наслідки для України.

Це означає інше. Захід готовий закрити очі на українську хунту, допоки вона буде займатися внутрішньоукраїнськими справами. Але, як показано вище, всі проблемні внутрішньоукраїнські справи мають міжнародну складову.

Тобто хунта неминуче повинна буде виходити на міжнародний рівень. А от вже там у такої хунти не буде ні легітимності, ні потрібних компетенцій.

Щоб було зрозуміло, нам скажуть так: розстрілюєте власних корупціонерів та олігархів, це негарно (ми занепокоєні, дуже занепокоєні і надзвичайно занепокоєні), але чіпати міжнародні корумповані структури та олігархів сильних країн – зась.

Для міжнародного протистояння Україні потрібно дещо інше, ніж хунта. Це означає, що хунті в будь-якому разі потрібні будуть політичні сили та лідери, які зберегли хоч яку-небудь міжнародну легітимність. Хоча навіть це не гарантуватиме успіху в такому підході.

Україна потрапила в пастку міжнародної корупції та між жорна геополітичного протистояння світових домінатів. Така міжнародна корупція і холодна гібридна війна не може бути подолана внутрішніми зусиллями окремої країни.

Якщо ми, українська громада, хочемо завершити свою революцію, нам доведеться мати справу не лише з внутрішньою корупцією, але і з міжнародною інституційною корупцією, не лише зі здирництвом та мародерством власних олігархів, але зі здирництвом та мародерством щодо нашої країни міжнародних інституцій та сильних країн.

Зрозумійте мене правильно. Я не проти програми "Схеми" чи журналістських розслідувань типу "скандалу з Мальдівами". Це все має бути і періодично готувати нашу свідомість до чогось більш серйозного. Але це все дитячі ігри в пісочниці порівняно з дійсним станом справ у світі.

Я не знаю, як воно станеться надалі. Можливо будуть дочасні вибори Президента та Парламенту. Можливо будуть вчасні вибори Президента та Парламенту. Але українська громада не готова ні до тих, ні до інших.

Українська громада не готова не стільки навіть кадрово чи організаційно – вона не готова до масштабу викликів, які стоять перед нами. Українська громада не готова ментально до того масштабу революції, яка лише і могла би мати успіх.

Олігархи та політики спробували як парії вийти на міжнародний рівень. Нехай вони там недоторкані і не рукопотисні. Але вони спробували. А от українська громада все ще лишається провінційною в своїх уявленнях. І олігархічне телебачення та політична комунікація роблять сьогодні все для того, щоб стимулювати цю провінційність всіма цими мікро-скандалами, які виглядають як буря в склянці води.

Щоб довершити революцію, нам потрібно виходить на міжнародний рівень бачення проблем, приймати виклики світового масштабу.

powered by lun.ua
Коментарі — 156
Василь Бровар _ 01.02.2018 13:11
IP: 93.72.21.---
Як казав колись Видрін: "... це у вас там, в Європі корупція! А у нас, в Україні – грабунок та мародерство!" Пропоную Автору прислухатись до своїх же "побажань" та навести лад в термінології... Якщо в Україні знищити мародерство, то з рівнем корупції можна буде впоратись набагато простіше. І хунту Піночета в Чилі або хунту в Туреччині треба відрізняти від хунти в африканських країнах...
Oleg Pavlov _ 01.02.2018 03:37
IP: 185.11.31.---
Якось так. Але дуже неконкретно. Більш того, це покоління так і не знайде конкретного розуміння того, як воно має бути. Скоріше за все діти, які через альтернативні комунікації подорослішають без держави (з її догмами-якорями в свідомості теперішнього покоління), саме вони будуть об'єднаними розумінням що робити і що не робити. А дії теперішнього покоління будуть нагадувати пошуки чогось іншого, не такого, як раніше, але і невідомо якого.
Елена Величко _ 31.01.2018 20:10
IP: 37.53.129.---
А чи усе погане? Ні. бо є бажання у людей жити в державі, але іншій за якість. Є бажання у людей не рабської праці,а праці сучасної, в якісних умовах, задля добробуту. Але як почати, якщо й ті, хто хоче робити добре, вже не можуть, бо засмоктує все це, поступово, й вже потім, тільки радикальні міри, що є дуже небепечно, без злагоди, без вірного шляху.
Треба усвідомити, що ПОТРІБНІ ЗМІНИ. Зміни треба починати на мою думку, з ЕКОНОМІКИ.
Уряд, що СКАЖЕ, а що саме у країні ВЖЕ СЬОГОДНІ буде робити для громадян, що саме ВЖЕ ЗАВТРА буде робитись...що буде через рік, через два, коли люди будуть всміхатись від радості та гідності, а не відчувати постійну зневагу? Такий уряд повинен прийти, щоб об"єднати Україну, щоб показати, яка така країна – Україна, що для громадян робиться.
Елена Величко _ 31.01.2018 19:44
IP: 37.53.129.---
Тому автор й боїться радикальних змін, бо саме радикалізація буде, а зміни? А ЯКІ ЗМІНИ ГОТУЮТЬ? Купити землю та найняти декілька тисяч та на свій гаманець гнати? Тобто, є в нас гарні хлопці?
Так в нас багато гарних людей, й військових, й інших, АЛЕ НЕМА тих, хто організує перетворення, нема тих, хто покаже ЯК треба діяти, окрім отих вже набридливих постійних фраз...-"от прийде інвестор..." Й що?
Набридло усе це, нідо чого не веде доброго, не робиться, але оце, що Крулько написав "нема перспектив", воно стає гірше, бо якщо не створюється добробут суспільний, то створюється те, що в нас – жорсткий та
деб-ний світ не для громадян, отруйне середовище, де нема ніяких прав...
Елена Величко _ 31.01.2018 19:34
IP: 37.53.129.---
Vlad Doroshenko:
Так автор (як я зрозуміла) саме попереджає, що усе знести – то не є прогрес, бо в нас уже й знесено.
От К.оголосив, що біля 90 млрд. грн. піде на обладнання, – справа ніби й не погана але гроші звідки? Далі ще один, потім інший візьмуть такі кошти на закупівлі – справа ніби то й не погана, але не йдуть гроші на життя людей, на відкриття нових робочих місць та якісних, для людей. Тобто гроші знову "освоюють", та "у перспективі". Наразі для громадян, за винятком десь 1-15%- умови стають ще жорсткіші.
Крулько написав те, що є, верніше нема – нема, бо не будується перспектива, зробити якийсь сайт чи написати закон – ЦЕ НІЧОГО НЕ ПОКРАЩУЄ, а й навпаки.
Віктор Ковальов _ 31.01.2018 18:29
IP: 89.252.61.---
Петро Цебулко:
Петро Цебулко:
Напомним, Джин Шарп получил репутацию идеолога цветных революций, поскольку выступил в качестве разработчика самых современных методик государственных переворотов, которые применялись в ряде стран, в том числе в Сербии и на Украине.
Ну Ви там в ольгинському курятнику добре "освєдомлєни", хто проти вас скрєпоносних. Чоловік чесно працював проти падлюк світового масштабу, честь і хвала йому, і вічна память.
Віктор Ковальов _ 31.01.2018 16:04
IP: 89.252.61.---
valsh01:
valsh01:
borodinn:
Віктор Ковальов:
valsh01:
Згинь потвора Ольгинська.
==
==
...Зато опробовал, что давно хотел – националистические анекдоты при общении с "ольгинцами". Результатом удовлетворен. Даже тем, что какой-то местный придурок, начал возмущаться, что анекдоты про москалей рассоривают украинцев)) Особенно, во время войны...
Досить "тонко работаем" ольгинцю, не так примітивно як Шило, чи Orest Jj -35, з "подходцамі". Якщо взяти підбірку ваших анекдотів про "бандерівців", квінтесенцією яких є "москаляку на гілляку", то звичайна реакція обрусівших українців і росіян буде несприйняття. і підсвідоме ополчення проти мешканців Зах. України. Кононенко, що вчора звихнувся, теж з вашого цеху, правда у нього була спеціалізація – "русскій язик", і його право статусу на державному рівні.
Тому закликаю дописувачів зверути прискіпливішу увагу до вашої персони.
Олександр Перший _ 31.01.2018 11:03
IP: 188.163.12.---
Yaroslav Yurkiv:
Це не той Ондрєйка, здається, це такий був Peter Blood зі Львова.
Може, пивна шизофренія почалася...
Ні, подивіться на IP, який починається з 188. Цей вірус йде з адреси справжнього А. Кононенко.
Ritz _ 30.01.2018 22:29
IP: 35.205.157.---
Не мешайте, не видите Андрей майнит доллар?
Республіка _ 30.01.2018 22:24
IP: 104.199.59.---
Andrey Kononenko:
...$$$$$ $$$$$ $$$$$ $$$$$ $$$$$ $$$$$ $$$$$ $$$$$$
$$$$$ $$$$$ $$$$$ $$$$$ $$$$$ $$$$$ $$$$$ $$$$$$...
Пане Andrey Kononenko, мене зацікавив Ваш "феномен": чого Ви прагнете? Ви – нащадок радянських предків, тому Ваша психічна рівновага порушена на генному рівні, що є очевидним з того, що Ви тут "творите", але ж "результат" Ваших "зусиль" – це ГАНЬБА людини, яка прагне себе поважати. Мені Вас ЩИРО жаль!
Yaroslav Yurkiv _ 30.01.2018 22:10
IP: 104.155.37.---
Хунта як влада в країні під час війни та революцій добре виконує функцію покарання і обмеження олігархічного впливу та знищення корупції.
++++++++++++
Дайошь НАЦХУНТУ?
valsh01 _ 30.01.2018 20:46
IP: 85.238.127.---
Олександр Перший:
Яка тварина загиджує дописи? Схоже на атаку хакера чи на вірус, який схопив А. Кононенко. Чому УП не реагує? Не розумію. Міг би хоча б Дацюк видалити цей бруд зі свого блоку. Взагалі треба блогерів зобов'язати чистити хоч раз на день дописи від пацюків.
А чего блогеры должны работать за администрацию сайта? Тратить свое время и силы? Для предотвращения комментариев типа "$$$$$$", достаточно программистам сделать соответствующий фильтр по повторяющимся символам и через перечень запрещенных слов "фильтровать базар")). И – всё))
valsh01 _ 30.01.2018 20:41
IP: 85.238.127.---
ака-Andrey Kononenko:
Вмирає старий бандерівець.
- Синку, клич скоріш попа, хочу охреститись в москаля.
- Тато, що з вами? Усе життя ненавидiли ж їх!
- Не бiда, синку. Умру – на одного москаля менше стане.
Олександр Перший _ 30.01.2018 20:39
IP: 188.163.12.---
Яка тварина загиджує дописи? Схоже на атаку хакера чи на вірус, який схопив А. Кононенко. Чому УП не реагує? Не розумію. Міг би хоча б Дацюк видалити цей бруд зі свого блоку. Взагалі треба блогерів зобов'язати чистити хоч раз на день дописи від пацюків.
Orest Jj _ 30.01.2018 20:37
IP: 77.52.140.---
Активисты регионального отделения Общественного народного фронта (ОНФ) Чувашии обнаружили в небольшом городке Цивильск "плотоядную" детскую площадку. Она расположилась по адресу: улица Никитина 6А/1, 6А корпус 2, бульвара Парковый 4.
Возвращавшийся с уроков школьник, увидев новую и красочную горку, решил прокатиться на ней. Вот только дойти до нее он так и не смог. Ноги вдруг начала засасывать странная жижа. Мальчик пытался освободиться изо всех сил, однако его сапоги увязали все глубже. В итоге площадка взяла его в настоящий плен, нельзя было сделать и шагу. Так и простоял школьник около получаса на холоде в мокрой грязи и громко кашлял. Неизвестно чем бы все это закончилось, если бы на него не наткнулись активисты ОНФ и не отыскал по тому самому кашлю отец.
Операция по спасению завершилась успешно. Но детская площадка все же оставила себе кое-что на память – бувка школьника так и остались стоять в жиже, видимо, в качестве приманки для других жертв "плотоядной" площадки.
valsh01 _ 30.01.2018 20:35
IP: 85.238.127.---
borodinn:
Віктор Ковальов:
valsh01:
Згинь потвора Ольгинська.
==
Чмоки-чмоки))
==
вальсік, ти сьогодні в ударі.
по кількості постів скоро переженеш кананенка...))))
Вот что растяжение ноги делает – сидишь, никуда не можешь выйти, только и стучи (в хорошем смысле) по клаве)) Но Вы правы – что-то я сегодня расписался)) Зато опробовал, что давно хотел – националистические анекдоты при общении с "ольгинцами". Результатом удовлетворен. Даже тем, что какой-то местный придурок, начал возмущаться, что анекдоты про москалей рассоривают украинцев)) Особенно, во время войны. Нам же еще с ними дружить нужно будет)) И, торговлю вести. И, в гости ездить. И, работать на заработках у них. Как же при этом кровавые анекдоты про них рассказывать))
Ну то те, пусте))
Желаю оставшимся на форуме плодотворно, осмысленно и содержательно пообсуждать блог Дацюка. Мне это не очень удалось. Помешал клон Andrey Kononenkо
kren _ 30.01.2018 20:31
IP: 188.0.104.---
valsh01:
...сегодняшний нарушитель спокойствия – "Andrey Kononenko" – это тоже, судя по всему – клон...
мне кажется, клонирование уже существующих ников на форуме – это такое развлечение
"ольгинцев". Демонстрирующее нам их неплохие технические возможности))
...ні,це в"ла*да,абсолютну більшість якої становлять комуно-регіонали-засвідчує свою самозречену
відданість-московським господам.
kren _ 30.01.2018 20:22
IP: 188.0.104.---
Robert Bruce:
... можливість прийти до влади військових в Україні дорівнює 0. Хунта не прийде, скоріше
Махно 2.0 і Гуляй-Поле.
...бо хунта-феномен не службовий,п.Rober,п соціальний.
...тобто коли в сус-ві збережені традиції і військовий,офіцер-це не робота,а династія.
От в арміях таких країн існує таке поніяття,як честь офіцера і суд честі.
Чого на теренах вчорашнього РС,після тотальної большевіцкої чистки з 1917 р.просто бути не може.
Зате у нас повно офіцерів,настоящіх комуністов-лєнінцов,котрі в часи скрути запросто носять валізи
всяким "буржуазним недобиткам",в Лєнінграді,обслуговують криміналітет,коли з кремлівської
башти скидають герб і прапор якому вони присягали,а коли трапляється так,що вони знову випли
вають на поверхню,вони заявляють насілєнію,що"Геббельс был талантливый человек" (С).
Настояшіє совєціє воєннослужащіє.Таких у нас-до Києва навкарачки непереставиш.
borodinn _ 30.01.2018 20:22
IP: 35.187.118.---
valsh01:
Віктор Ковальов:
valsh01:
Згинь потвора Ольгинська.
Чмоки-чмоки))
вальсік, ти сьогодні в ударі.
по кількості постів скоро переженеш кананенка...))))
valsh01 _ 30.01.2018 20:16
IP: 85.238.127.---
Віктор Ковальов:
valsh01:
Згинь потвора Ольгинська.
Чмоки-чмоки))
valsh01 _ 30.01.2018 20:13
IP: 85.238.127.---
Олександр Перший:
valsh01:
Уважаемые форумчане, подскажите. Не могу разобраться. Иногда ник "Orest Jj" пишет совершенно адекватные комментарии, которые может написать человек, проживающий в Украине. А иногда, судя по комментариям, "Orest Jj" – это явный ольгинский бот.
==
У справжнього Сидора ("Orest Jj") IP починається на 77, всі інші коментарі – від Запердоленка.
Ник "Orest Jj" – клонирован "ольгинуами". Кстати, обратите внимание, что сегодняшний нарушитель спокойствия – "Andrey Kononenko" – это тоже, судя по всему – клон. На форуме уже есть украинский Andrey Kononenko, который вряд ли бы действовал, как сегодняшний дебил. Поэтому, как мне кажется, клонирование уже существующих ников на форуме – это такое развлечение "ольгинцев". Демонстрирующее нам их неплохие технические возможности))
Orest Jj _ 30.01.2018 20:12
IP: 77.52.140.---
Orest Jj:
Может Kononenko, змерз и голоден.
Многие на Украине недоедают и страна по бедности сравнялась с Сомали.
......Бесполезно что – то объяснять потребителям российского телевизора...Да и как кротам рассказать о красках природы? Как нравственных идиотов заставить понять, что они принесли войну и горе в чужую страну?
Как безумцам, живущим в параллельной реальности, где черное – это белое и наоборот, донести правдивую картину происходящего?

Александр Тверской
Віктор Ковальов _ 30.01.2018 20:10
IP: 89.252.61.---
Orest Jj:
Orest Jj:
Может Kononenko, змерз и голоден.
Многие на Украине недоедают и страна по бедности сравнялась с Сомали.
Видавайте вчасно "жалованіє", а то довели чоловіка до ручки, ось і подався мізками "раб клави".
Віктор Ковальов _ 30.01.2018 20:06
IP: 89.252.61.---
valsh01:
Згинь потвора Ольгинська.
valsh01 _ 30.01.2018 20:04
IP: 85.238.127.---
Віктор Ковальов:
Олександр Перший:
valsh01:
"Orest Jj" – это явный ольгинский бот.
П.С. Извините, что пристаю с такой мелочью, просто люблю в жизни определенность)))
==
У справжнього Сидора ("Orest Jj") IP починається на 77, всі інші коментарі – від Запердоленка.
==
Не сприймайте його всерйоз, зверніть увагу на його смайлики -))) – в кінці, це як знущання над "недотьопами", та відчуття своєї "інтелектуальної" зверхності. Працює в парі з -Кононенко-.
Тфу на вас, Витя!
И, чтоб не возвращаться к этой теме еще раз – тфу на вас, Витя, еще раз!
П.С. Эти смайлики цензурированы –)))))))))))))
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter