Сергій Дацюк Філософ

НОВЕ РОЗМЕЖУВАННЯ

20 лютого 2018, 09:47

Лише в окремі нетривалі моменти своєї історії цілий народ можете сягати гідності. Такі періоди лишаються пам'ятними і слугують за приклад, бо решту часу народ нічого видатного не робить чи робить навіть таке, чого потім сам соромиться.

Ми завжди можемо якось пояснити, як так буває, що людина збивається з вірного шляху – життєві труднощі, хвороби, нещастя, чи навіть просто психічна втома. Важче пояснити, що відбувається з цілим народом, який ще в 2013-2014 роках вийшов на Революцію Гідності, в 2014-му завдяки добробатам та волонтерам зупинив ворога, а потім декілька років поспіль став чинити вчинки явно негідні: погодився з Мінськими домовленостями, піддався контрреволюції, не зміг активно протидіяти явній корупції влади, знову і вкотре потрапив до олігархічного рабства.

Сьогодні Україна опинилася на межі Нового Розмежування – на тих, хто намагається знайти в собі сили активно повернутися до гідного життя, і на тих, хто вважає, що потрібно змиритися з повільним рухом до гідності.

Оця настанова – повільний рух до гідності – завжди є причиною довгого рабства в сірій зоні. Якщо перехід від темного до світлого розтягнути на 50 відтінків сірого, то до світлого можна не дійти. Таємниця в тому, що 50 відтінків сірого, які повільно змінюють один одного, в жоден момент переходу не дозволяють відрізнити сіре від темного, так що світло не настає ніколи.

Майдан 2013-2014 був саме Євромайданом, і зрештою його ідеали перемогли: Україна відірвалася від Росії і прибилася до Європи. Але той Майдан не був і не міг бути антикорупційним і антиолігархічним. Нинішні протести виростають саме з цих ідеалів.

І саме ці нові ідеали дозволили вияснити, що не всі, хто поділяв ідеали євроорієнтації, поділяють також ідеали антикорупційної та антиолігархічної боротьби. Багато хто хоче в Європу, лишивши в Україні корупцію та олігархів, всіляко затемняючи, забалакуючи чи прямо вибріхуючи цю обставину.

Така позиція "європеїзації з олігархами та корупцією" потребує моральної легковажності громадян, публічного лицемірства політиків та постійного лукавства в аналізах експертів та журналістів.

Оця моральна легковажність чи моральна відносність (релятивізм) – це надзвичайно небезпечна тенденція в Україні, бо вона не просто вбиває впевненість у можливих змінах, вона вбиває здатність відрізняти добро від зла.

Метафоричне пояснення моральної легковажності

Християнство пропонує розглядати три різні моральні світи, у яких можуть опинятися люди. Божественний світ – за добро добром і за зло добром. Людський світ – за добро добром, а за зло злом. Диявольський світ – за зло злом і за добро злом.

Але є ще один світ – Інфернальний. В цьому світі немає різниці між добром і злом.

Візьмемо два різних рішення.

Перше рішення. Вибір зла, тому що немає віри в загальні ідеали благородства чи в здатність колективності мати позитивні наслідки для індивіда, є віра лише у власну вигоду, власну свободу, власну перспективу.

Друге рішення. Немає різниці між добром і злом, тому потрібно вибирати лише те, що обіцяє власну вигоду, власну свободу, власну перспективу.

Не перший погляд ці рішення майже нічим не відрізняються. Але в першому виборі – лиходій свідомо чи несвідомо знає, що вибирає зло. Він може рано чи пізно покаятися.

В другому виборі – лиходій не знає чи не хоче знати різниці між добром і злом, тому вибирає між різними видами зла. У нього немає шансу ані покаятися, ані змінитися.

Другий вибір – більш небезпечніший. Інакше кажучи, Інфернальний світ більш пекельний, ніж світ Диявольский.

Диявол змушує робити вибір на користь зла, але вибір все ще є. Інферно позбавляє нас вибору – це зло безвиході.

В світі Інферно домінують особливі люди – інфернали. Завдання цих людей – локально знищувати різницю між добором і злом.

Ось схема дії інферналів в нинішній Україні. Зло – десь далеко (це Путін чи Росія загалом). А в Україні все добре і буде ще краще, якщо тільки не бачити різницю між добром і злом, якщо тільки не чіпати владу, якщо тільки вести з владою діалог, якщо тільки підтримувати реформи влади, якщо тільки не сильно боротися з корупцією (яка не таке вже і велике зло), якщо тільки долати олігархію років за 20, а краще взагалі долати її років за 50 чи за 100.

З Кривавим Президентом все просто – він був слуга світу Диявола. Але в глибині душі він завжди знав і навіть зараз знає, що чинив і чинить зло. Він крав, але приховував це, бо знав, що це зло.

Майдан – то була спроба повернення до світу Людського, де добром платять за добро, а злом мали би платити за зло. Але у Майдана було багато добра і було мало зла, тому за зло поплічників Кривавого Президента не було кому платити злом.

З нинішнім Кримінальним Президентом все непросто – він, як слуга світу Інферно, не хоче знати різниці між добром чи злом, він видає зло за добро, і добро за зло, він влаштовує компроміс зі злом (мир з ворогом) і знищує добро (добробати, волонтерів, антикорупціонерів, антиолігархів і т.д.).

Повільні реформи Кримінального Президента – це блукання в сірій зоні, де крок вперед, два кроки назад. Такі реформи неможливо бачити позитивно, осмисляти, аналізувати і підтримувати.

Кримінальний Президент не просто краде з бюджету і віджимає відкрито активи у інших олігархів, не просто чинить корупцію, не просто легально і нелегально заробляє в ситуації війни, не просто має власні бізнес-інтереси у ворога, він ще і нарощує свій бізнес на крові, бо намагається покривати цей свій бізнес піаром на обміні полонених.

Це інша міра злочинності, ніж у Кривавого Президента, бо в цій мірі руйнується саме уявлення про різницю між добром і злом.

Хоч направду тепер і незрозуміло, хто з них більш кривавий.

Як же це стало можливим? Адже такі радикально мерзотні речі не можуть просто так відбуватися в країні, де здійснили Революцію Гідності.

Десь ми схибили, бо побудували Україну Інфернальну, сіру зону, простір апатії. І ця Інфернальна Україна Кримінального Президента набагато гірша, ніж Диявольска Україна Кривавого Президента.

Як ми опинилися в Інфернальній Україні?

Перша кров, звичайно найбільш пам'ятлива.

Ми пам'ятаємо Небесну Сотню як найбільшу жертву. Бо одна справа, віддавати життя, коли його ціна в ситуації миру дуже висока, і ніхто ще не звик кожного дня отримувати звістки з фронту війни. І інша справа, віддавати життя в ситуації війни, коли ціна життя за декілька років уже впала.

Виходить так, що Небесна Сотня – трагедія, а Небесні Тисячі – статистика. Якось неправильно воно виходить, але в світі Інферно ціна життя відсутня, відтак будь-які гидоти можливі, бо спротиву їм нема. Сіра зона поглинає трупи – світ Інфернальний втрачає енергетику життя і туди непомітно приходить смерть.

Світ Інферно це світ гібриду між добром та злом. Щоб потрапити у світ Інферно, потрібно довести всім, що різниці між добром та злом не існує.

Це зробити неважко.

Для початку потрібно просто знайти більше зло і почати його порівнювати з меншим злом, видаючи його за добро.

Більше зло це Путін. Менше зло це Кримінальний Президент. Оскільки менше зло постійно порівнюється з більшим, місця добру уже не знайти.

Чому? Та дуже просто. Як тільки хтось хоче виступити з позиції добра проти меншого зла, його оголошують агентом зла більшого. Знайома схема?

Але є ще одна причина, яка зробила можливим світ Інферно в Україні.

Це постійне і поступове гріхопадіння, яке не оцінювалося як вибір зла.

Коли у нас не було армії, не було чим фінансувати війну, коли було відсутнє військове стратегування та планування на випадок війни, було лише одне вірне рішення – чесний заклик до народу про національно-визвольну війну.

Правлячий клас уникнув цього заклику, а український народ погодився на це. І це стало початком гріхопадіння. Мінські домовленості були лише фіксацією цього гріхопадіння. Мінські домовленості це торги за поразку народу, який не захотів воювати. Немає тут кого звинувачувати, лише самих себе.

Друге гріхопадіння, це коли українці промовчали після олігархічного перевороту в Парламенті в квітні 2016-го року. Тому пізно говорити тепер про високі тарифи, про зростання корупції, про олігархів, експропріацію яких будуть здійснювати за кордоном, але не в Україні.

Більш дрібні, але не менш болючі гріхи ми здійснювали постійно – промовчали за Іловайськ та Дебальцеве, дозволили владі замовчати офшорний скандал, дозволили владі каналізувати записи Онищенко.

Але один гріх виявився аж надто малопомітним. Ми дозолили слугам Диявола залишитися в політиці, в журналістиці та серед експертів. Отже сьогодні ситуація склалася так, що коли слуги Диявола критикують світ Інферно, вони виглядають як опозиційне добро.

Тобто в світі Інферно навіть слуги Диявола опиняються на боці нібито добра, бо альтернатива (знищення різниці між добром та злом) ще гірша.

Ну і зрештою ще один великий і малопомітний гріх – домінування інферналів у маніпульованій публічній комунікації.

Світ Інферно є результатом подальшого падіння світу Диявола.

Для здолання світу Інферно різниця між добром і злом має бути відновлена. Інфернальний світ має бути знищено, а інферналів – покарано.

Нинішні інфернали-журналісти та інфернали-експерти набагато гірші за слуг Диявола.

Тобто інфернали це щось набагато гірше, ніж зло, бо вони знищують саму різницю між добром і злом.

Нехай вони і не заслуговують кримінальної відповідальності. Але вони заслуговують своєрідної люстрації під гаслом – "геть з публічності, геть з професії".

Повернути різницю між добром та злом

Щоб уникнути інфернальних маніпуляцій, потрібно повернути в Україну якісь дуже прості уявлення: зло і добро існують і радикально відрізняються; проти зла потрібно боротися, як би воно не маскувалося і не видавало себе за добро.

Олігархи та корупція – це зло. Ті, хто хоч якось, хоч трохи, хоч в якомусь контексті їх підтримує, – це інфернали, які працюють на знищення України.

Повільні реформи не будуть успішними в сірій зоні. Реформи потрібно виводити на світло і робити їх радикально та масштабно.

Зло має називатися злом, добро має називатися добром. Всі, хто намагається перекручувати ці поняття, повинні піддаватися громадській обструкції.

Тримайте різницю між добром та злом!

Ставайте на бік добра впевнено, активно і безкомпромісно!

powered by lun.ua
Коментарі — 30
Елена Величко _ 22.02.2018 16:42
IP: 46.201.79.---
Рома Петров:
Современные методы в руках аферистов и тем более рабов – тоже самое и еще хуже. Психологию тупого братка. который мнит себя кем-то, а на самом деле – тупое б-ло, – не изменить, такого можно только заменить вместе со всей кагортой, которую такой научил выполнять команды...Поэтому, ваши советы пошлите такому братку, чтобы он делал по закону. а перед этим научился работать и говорить прилично, – посмотрим, что вы получите в ответ. На этом все – с вами откровенничать – себе хуже, вы из тех кто не понимает или делает вид, что не понимает.
Елена Величко _ 22.02.2018 13:35
IP: 46.201.79.---
Рома Петров:
Да прямо. я не видела. Я видела, когда, чтобы решить то, за что отвечает чиновник, который должен помогать, надо идти в суд. А суд тоже не хочет работать...потому что" свои" платят...Я видела. когда больничный не открывают, и направляют по всем бегать. когда стоять не можешь, когда лекарства поддельные, когда...Вы и представить себе не можете, что я увидела...еще когда братки управляют везде, когда дебилов ставят руководить, когда нормальные люди погибают молодые...потому что некому помочь...
Если бы я за все судилась – никогда бы из судов не выходила.
Елена Величко _ 22.02.2018 12:42
IP: 46.201.79.---
Mike Naplekov:
Anton Litsis:
... А хаос бере початок з корупції...
Коли придивитись, що ж то за явище корупція, що то за люди, що за цінності...
Виявиться, що ці корупціонери вже побудували собі систему краще та якісніше за нас:) – вони є власниками держави, її ресурсів, мають чудові міжнародні зв'язки, що офіційній державі й не снилися, мають усю систему управління державою, та ще й платять нам щось щоб не померли. Це не хаос, це система, механізм, що заповнив вакуум сплячого народу. А що маємо ми? тільки те, що нам вони кинуть – от де хаос. Нам кидають мову-язик, УПА-НКВС, історію... і народ одне одного рве за колишній сніг, бо поки на більше й не здатен, не може, не хоче. Ми досі не знаємо, що хочемо побудувати, не можемо домовитися між собою. А вони давно домовилися.
+100%
Orest Pecharskyy _ 22.02.2018 03:28
IP: 35.187.76.---
Шекспір, ну і перед Шекспіром і після нього були світові добродії, що вчили людство що є зло, а що добро...
Книги, пєси, театри, кіно, мистецтво... протягом тисячоліть людство щодня вчиться і до сьогоднішньої хвилини ще не стало на бік добра... Нє, деяка частина людства стала, приклад Швейцарія – вона сочиться добром, правда товариш "Лєнін в Цюріху" намагався підняти в Швейцарії Октябрску Революцію протів уґнєтатєлєй, але це йому не вдалося, бо там в Швейцарії, люди були на стороні добра, яке і досі сочиться з цієї добротної країни, заповненої добром, а не злом... Якщо відкрити різницю між добром і злом, то Добро, це коли є багато грошей, а зло, це коли навпаки... І тут є замкнуте філософське коло: чого бідний? бо дурний і відповідно, навпаки... І так віками і тисячоліттями і все то саме... Ага є ще 10 заповідей...І вони є безкомпромісно на стороні Добра
Anton Litsis _ 21.02.2018 15:17
IP: 62.80.181.---
Допис Сергія Дацюка "в тему". Днями слухав запис першої симфонії Леонарда Бернстайна, де друга частина "скерцо хаосу", як про це сказав автор. А хаос бере початок з корупції. Це не я, це сказав Бернстайн...
boh _ 21.02.2018 13:47
IP: 194.44.142.---
Оскільки добрими намірами викладена дорога в пекло, то треба боротись не із злом, а за рівний доступ до ресурсів, повний доступ до можливостей розвитку особистості та інші глобальні речі. Наприклад, олігархи заважають розвитку країни і тому повинні бути видалені, як вид. Теж саме із корупцією – вона заважає і її треба прибрати у будь-який спосіб, причому дуже швидко. Добро в таких справах не допоможе...
Zybyf _ 21.02.2018 13:00
IP: 93.74.238.---
"Лупайте цю скалу..."
Mitya Skrip _ 21.02.2018 07:46
IP: 35.205.171.---
Пане Сергiю! А чого ви дивуетесь тому що iнвернальний свiт е нормою життя для пост совкових краiн (окрiм Прибалтики)?? Я вважаю що то е логiчним результатом еволюцiйного процессу "розвитку" Совкового народу! До сих пiр керманичi держави (олiгарки) жиють у тiй парадигмi! Ба бiльше! А вам не спадало на думку, що саме завдяки такiй суспiльнiй iмпотенцii люди саме навчилися виживати...?? Ось вони i виживають! А 10-15 % адекватно сучасностi мислячого сегменту суспiльства можуть сколихнути iнферно за законами цилiчностi лишень у певнi промiжки iсторii. То факт!
Вихiд Е! Це треба засунути у дупу ВЛАСНУ НАЦIОНАЛЬНУ ГIДНIСТЬ i призначити владу НЕ УКРАiНЦIВ!!! БУЛА СПРОБА (Яресько, Абромавичус) для ширми... Важливо щоб ПРИЗНАЧАЛО ЕС, США, Япония... У тому числi i суддiв, прокурорiв (тут декого можна i з украiцiв однак сам Вiдбiр ТIЛЬКИ комiсiю вiд iнших держав!!!) До поки не е розумiння що УКРАIНСЬКЕ СУСПIЛЬСВТО ХВОРЕ-результату у найближчий час не буде! Буде вiдкат назад!!!
Лара Іліч _ 21.02.2018 07:32
IP: 93.72.172.---
абсолютно згодна, тільки це не "нове розмежування", а вічне. Може для України – нове, а значить народ готовий до самовизначення
Janko Askatasuna _ 21.02.2018 00:56
IP: 35.205.22.---
Добро і Зло= Творення і Руйнування. Інші назви (ознаки) зла: ентропія,виродження,агресія...
Ganna Stulska _ 21.02.2018 00:54
IP: 95.133.60.---
цілеспрямована політика розмивання понять, стирання орієнтирів... живемо в світі хаосу... як сказав Жозе Сарамаго – "хаос – це порядок, який потрібно розшифрувати"... тобто в таких умовах якраз і формуються нові орієнтири, ідеали та цінності...
Janko Askatasuna _ 21.02.2018 00:53
IP: 35.205.22.---
ЧУДОВА постановка глибинної проблеми (в душі кожного)! Тільки висновок про джерело такої біди повис у повітрі... Треба було все ж хоч якусь роботу з класиків теології почитати. Бо описувати варіант сатанинської моралі як нібито відсутній у теології моралі...НЕДОБРЕ. Метод сатани- ввести людей в таку оману,щоб вони забули про нього (і про Бога) та вважали себе оцінювачами Добра і Зла,моральний релятивізм називається...Ви можете самі це легко доповнити. Можете й до мене зайти. На жаль,не ближче Фбуку,бо я фізично далеко,хоч і в Європі. Але сам нетранспортабельний.
Igor Zaitsev _ 20.02.2018 16:23
IP: 46.201.98.---
"...Майдан 2013-2014 був саме Євромайданом, і зрештою його ідеали перемогли: Україна відірвалася від Росії і прибилася до Європи" – спорное утверждение. Как на то время, так тем более на сегодня.
Алекс Ермоленко _ 20.02.2018 16:08
IP: 35.195.81.---
- Шикарно написано. Очень точно. Дякую!
ViHo _ 20.02.2018 14:24
IP: 130.180.209.---
Зла не існує – є тільки відсутність Добра. Так само як не існує темряви: темрява – це просто відсутність світла.
Елена Величко _ 20.02.2018 12:25
IP: 178.92.62.---
Можна удавати, що повернутись до добра у суспільстві та відносинах – то легко, але це не так.
Коли спрут вже зрісся з усім у суспільстві та зробив усе злоякісним, особливо у економіці та між людьми, тобто, якщо казати метафорично, – то Джерело отруєно, а іншого нема, не знайдено.
Щоб відновити Джерело треба не проста робота, сумісна, та така, що продумана, така робота потребує іншого змісту аніж просто боротьба, знищення та руйнування. Після створення простих правил та принципів та першого етапу очищення Джерела, можна буде перейти до другого – то створення нових відносин між людьми у суспільстві. Адже наразі маємо агресивні та такі, що повне свавілля відносно людей.
Елена Величко _ 20.02.2018 12:23
IP: 178.92.62.---
Anatoly Parnenko:
Поняття добра і зла це суб'єктивні оцінки явищ. Для українців Путін це зло, а для росіян добро, для одних алкоголь це радість, для інших зло. Суцільна маніпуляція термінами для доведення правоти своїх переконань. Мабуть дія мозок якихось речовин.
От бачимо типове перекручення та маніпулювання з метою очорнити та знецінити зміст, що викладено Автором.
Елена Величко _ 20.02.2018 12:14
IP: 178.92.62.---
Тому – боротьба зі злом – то План, що покаже КОЖНОМУ, як буде робитись та для кого, а також усюди потрібні перевіряючі та контролери – інакше неможливо побороти бутафорію та перекручення, що наслідком є псевдоліки, псевдонавчання, псевдопоміч, псевдоприбуток, псевдообгрунтовані ціни, псевдоЗП, ... – все що робе й життя таким самим...
Елена Величко _ 20.02.2018 12:09
IP: 178.92.62.---
Ще хочу сказати, що в нас усе написане у Конституції, та такими людьми, що розуміли про що писали. Однак, прислужники перекрутили та понаписували такі Закони та Положення з Наказами, що суперечать Конституції, ці ж прислужники роб.лять бутафорію, що кажуть людям – приходьте та пишіть про проблеми – вирішимо, однак – не тільки не вирішують, а створюють ще гірше для людей чи ще гірше...
Тому одне з перших – то перегляд усіх та званих законів, що їх наплодили всупереч Конституції та проти людей, а також повне перезавантаження економіки.
Елена Величко _ 20.02.2018 12:01
IP: 178.92.62.---
Можна удавати, що повернутись до добра у суспільстві та відносинах – то легко, але це не так.
Коли спрут вже зрісся з усім у суспільстві та зробив усе злоякісним, особливо у економіці та між людьми, тобто, якщо казати метафорично, – то Джерело отруєно, а іншого нема, не знайдено.
Щоб відновити Джерело треба не проста робота, сумісна, та така, що продумана, така робота потребує іншого змісту аніж просто боротьба, знищення та руйнування. Така робота потребує ВИЗНАЧЕНОГО змісту та такого, що згодна з Автором, що цей зміст буде простим та зрозумілим, без перекручень, бо саме перекручення простого – це є ознакою злодійства. Після створення простих правил та принципів та першого етапу очищення Джерела, можна буде перейти до другого – то створення нових відносин між людьми у суспільстві. Адже наразі маємо агресивні та такі, що повне свавілля відносно людей.
Олександр Гнєдаш _ 20.02.2018 11:56
IP: 37.53.165.---
Може і так, СИСТЕМУ зла в Україні ми бачимо, можемо її деферинціювати та вивчати, а де альтернативна СИСТЕМА добра, котру так само можна детально бачити, котра своїм позитивним змістом буде приваблювати та агітувати за себе?
Сергій Губатюк _ 20.02.2018 11:35
IP: 93.73.224.---
Дякую. Те, що хотів почути, набридли напівтона
Антон Рогач _ 20.02.2018 11:27
IP: 37.54.208.---
Кровавий Призедент і Злочинний Президент- два чоботи пара.Останні вибори до парламенту пройшли по сценарію Кровавого Президента. То на які зміни можна було очікувати? Знову жертвою став розвиток суспільства. Об лекторат витерли ноги. Звідси всі похідні. Змагання триває:крок вперед-два назад. "Записи Онищенка каналізували"... Всім так добре. Поки не будуть змінені правила гри- вибори до ВР- нічого не зміниться.
Віктор Ющенко започаткував дострокові вибори до ВР. Потім "Ю" більше не погодилась на повторні. Тепер також заявили,що такого "подарку" не допустять.Тим більше за новими правилами. Висновок:раби- знахідка для криміналітету.
Багдашкин Михаил _ 20.02.2018 11:26
IP: 35.205.200.---
Вернуть понимание разницы между добром и злом это цель, мероприятие. Для достижения цели нужны действия по ликвидации сначала Режима вальцманов, а потом самой криминально-олигархической Системы. Чтобы избежать Гражданской войны и российской интервенции ликвидация Режима вальцманов должна начаться с ликвидации главарей режима. Обезглавленная змея опасности не представляет. Майдан-восстание это Гражданская война и российского вторжение для сохранения власти в руках путинских ставленников.
Выход из кризиса возможен только в режиме диктатуры. Возврат к демократии возможен только после перезагрузки государственности в условиях, когда реванш старой Системы не возможен.
TetyanaViktor Ivanov _ 20.02.2018 11:10
IP: 78.111.189.---
Дякуємо за статтю
Корупція1408 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Зеленський60 Мовне питання187
ОСТАННІ ЗАПИСИ
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter