Сергій Дацюк Філософ

ВІЙНА УКРАЇНИ З РОСІЄЮ

12 вересня 2018, 08:45

В світі та в Україні відбуваються значні зміни, які пов'язані з корекцією стратегій основних геополітичних суб'єктів та корекцією стратегії суб'єктів внутрішньої політики України.

Геополітичні стратегії Росії та їх розгортання

Впродовж останніх років існувало п'ять взаємопов'язаних геополітичних стратегій Росії – "Новоросія", "Велика Угода Росії з США", "розкол Європи", "криза НАТО" та "дружба та співробітництво з Китаєм".

Стратегія "Новоросія" здійснена частково – окуповано Росією Крим та частину Східної України. Крим Україна поки що втратила, причому значним чином дискурсивно: окрім ритуальних фраз чогось серйозного про Крим ніхто в Україні не говорить, не кажучи про якісь ефективні дії чи рішення. Окупована частина Донбасу має стати плацдармом для розгортання Росією громадянської війни в Україні на всіх рівнях – інформаційному-культурному-релігійному, економічному, політичному та соціальному.

Стратегія "розкол Європи" поки що доволі успішно реалізується Росією. В Європі вже сформовані праві та ультраправі сили, які поступово будуть перебирати на себе владу та переходити від стратегічної політики до realpolitik, яка зрештою і передбачає відміну санкцій щодо Росії, ізоляцію України та укладення "Великої Угоди Європи з Росією". Брекзіт показує розкол між США та ЄС, а Польща демонструє нам поправіння європейської політики.

Стратегія "Великої Угоди Росії з США" наштовхнулася на проблеми в самих США – відсутність єдності проросійського президента США Трампа та американської еліти. Інакше кажучи, навіть досягнення Кремлем всіх цілей "Великої Угоди Росії з США" на рівні Президента США не дасть досягнення цих цілей на рівні всієї еліти США. Тобто "Велика Угода Росії з США", як цього хотів Путін, є принципово неможливою. Водночас інституційна криза в США є прийнятною для іншої стратегії Росії – "криза НАТО".

Стратегія "Криза НАТО" перебуває в стані невизначеності, оскільки все, що необхідно, Росія робить, але три важливі обставини перебувають в стані формування: "інституційна криза в США", "розкол Європи" та "формування Росією викликів для НАТО, на які організація не здатна реагувати". Відтак НАТО має дуже непевну перспективу, без радикальної реформи організація залишатиметься неефективною.

Водночас стратегія Росії щодо Китаю є реакційною, мало усвідомлюється як небезпечна для існування та розвитку Росії, а відтак породжує також опосередковану загрозу і для України.

В контексті саме цих різних стратегій Росії можна розглянути квазістратегування України. Адже всі ці стратегічні обставини підривають самі основи примітивної субстратегії України – "інтеграція в ЄС" та "вступ до НАТО". Останні ініціативи – внесення орієнтацій на вступ до ЄС та до НАТО до Конституції – інакше як ідіотичними назвати просто неможливо.

Хоча Україна є найслабшою ланкою в переліку цих стратегій Росії, такий її стан досягнутий не стратегічними діями влади, а зусиллями всієї української громади. Тому стратегія Росії щодо України була вдалою лише частково. Саме невдача стратегії "Новоросія" привели до наміру Росії перетворити війну на Сході України у війну на всій території України. Саме тому стратегія Росії щодо України нині – громадянська війна в Україні, розкол України та, зрештою, знищення геополітичного утворення Україна. Така стратегія Росії аж ніяк не дозволяє говорити про можливість замиренням України з Росією.

Перемога та миротворчість

Перемога, як і поразка, завжди своя. Перемога, як і поразка, може бути гідною і негідною. Миротворчість завжди чужа, причому вона ніколи не пов'язана з гідністю. Здобутий без перемоги мир ніколи не буває ані надійним, ані тривалим, ані миром для всіх.

Всяка перемога здобувається, перш за все, дискурсивно. Коли ж, навпаки, жертва агресії втрачає розуміння ситуації і помилково сприймає часткову поразку, чужі дії чи випадкові обставини як часткову перемогу, вона втрачає адекватність. Відтак сумнівна перемога породжує сумнівне бажання миру.

Головні зусилля дискурсивної дезорієнтації українців спрямовані зараз через олігархічні гібридні телеканали – саме там пропагують миротворчість замість перемоги, саме там використовують російський розподіл українців на "партію війни" та "партію миру", саме там звучать проросійські сюжети з установками "життя важливіше за гідність". Фактично ми маємо всередині України ворожу телепропаганду, яку підтримує олігархічна влада.

Зі слів гібридного телебачення замість перемоги ми тепер все більше говоримо про миротворчість. Це пряма втрата суб'єктності України у війні. Більше того, поки що українці розглядають миротворчість зовнішніх сил як можливість продовжувати війну іншими засобами. Це розуміє Росія, але ми не говоримо про це публічно. Тому, якщо так буде і далі, то підтекст миротворчості як іншого способу війни скоро зовсім зникне.

Адже річ не в тому, у якій послідовності відбувається здача Тимчасово Окупованих Територій Донецької та Луганської областей (ТОТ ДЛО) під контроль зовнішніх миротворчих сил, а в тому, у якій послідовності Україна набуває суб'єктності на ТОТ ДЛО. А це дуже непопулярні кроки: розслідування, фільтрація, репресії, репатріація, депортація, інформаційна блокада російської пропаганди, українська пропаганда і т.д. Тобто під контролем зовнішніх сил Україна буде змушена вдаватися до дуже непопулярних кроків.

Більше того, миротворчість на Сході України є по суті визнанням, що ми погодилися розглядати окупацію частини Сходу України окремо від окупації Криму. Адже поняття "ТОТ ДЛО" у нас є, а поняття "ТОТ Крим" у нас немає. Як так сталося? Відповідь проста: не ми творили поняття, їх творили за нас, в контексті єдиної realpolitik – Кремля, української олігархічної влади та європейських бюрократів.

Зараз в Україні стало багато миротворців. Більшість з них це прямі агенти Кремля – найчастіше тут називають Медведука, Новинського, Рабіновича, а в останній час ще й Таруту. Проблема не лише в тому, щоб призвати цих лідерів "партії миру" до відповідальності. Скоріш за все, після виборів вони втратять ганебну підтримку з боку влади. Проблема в тому, щоб викрити всі їх зв'язки, всі їх організації, всі їх бізнеси, всі їх інтереси та впливи.

Вже зазвучали від експертів пропозиції – давайте припинимо торгову блокаду ТОТ ДЛО і повернемо українські підприємства під контроль українських власників та будемо знову отримувати податки в держбюджет України.

Цей дискурс нав'язується на олігархічних гібридних телеканалах, але скоро він стане домінуючим, бо олігархічна влада ніколи не відмовлялася від "торгівлі на крові".

В цьому питанні українська громада має бути послідовною у здійсненні стратегії протидії. Необхідно провести публічний, найкраще міжнародний, аудит всього бізнесу на окупованих територіях з точки зору структури власності та конкретних бенефіціарів, історії зміни власників окупованого бізнесу впродовж усього періоду окупації, законності джерел доходу та їх спрямування – куди йшли доходи та податки.

Бізнес на окупованих територіях має стати питанням публічного загальноукраїнського розслідування також і з точки зору зв'язків з Росією та з незаконними збройними формуваннями. Причому у даному випадку йдеться не лише про окуповану частину Сходу України, але і про бізнес у Криму.

"Партії війни" та "партії миру"

Дискурс про "партії війни" та "партії миру" нав'язаний в Україні Росією. По цьому дискурсу легко впізнати російських агентів.

З точки зору традиційного розуміння війни, – пацифісти в країні, яка піддана агресії, діють на боці ворога. Тут проблематизуюча відповідь пацифістам дуже проста – віддайте Путіну все, що він хоче, і буде в Україні мир. А якщо не хочете цього, мовчіть про свій пацифізм.

В ідеалі під час війни "партією війни" має бути вся воююча країна. Але проблемою в Україні якраз і є та обставина, що практично не лишилося справжніх "партій війни". "Партія миру" в Україні дуже впевнена і велика, а "партії війни" дуже невизначені, маленькі і маловпливові.

Не просто дії війни, а сам дискурс війни став немодним. Водночас модним стало говорити про перемогу дипломатичними засобами, миротворчістю, гуманітарними засобами – як от отримання автокефалії Українською Православною Церквою.

Немає впевненості, що Томос був саме зараз, під час війни, потрібен. Але раз пішла така автокефалія, то потрібно зберегти внутрішній громадянський мир саме загальними зусиллями – не партій, які завжди шукають своєї вигоди, особливо під час виборів, а саме зусиллями громади.

Тобто мова йде про те, що прямо і відкрито війну Росії з Україною потрібно перетворити на війну України з Росією, але іншу за масштабом, іншими засобами, відкриту, без брехні типу "Крымнаш", "настамнет", "мышебратья".

І раз пропонується війна України з Росією іншими засобами, то це все рівно війна – хай інша, але війна. Саме Росія хоче поділити Україну на "партії війни" і "партії миру". І в цьому сенсі українці мають ідентифікуватися не як "партії війни", а як українська спільнота війни. Це війна українського суспільства проти Росії, незалежно від дій української влади та олігархів, їх посіпак та російських агентів.

Війна України з Росією має бути війною цивілізаційною – за свої мотивації та своє бачення світу. А ще – за свою мову, свою культуру, свої традиції. Економіка і політика України мають виступати з цивілізаційних позицій. Відтак дуже важливими стають етика та мотивації бізнесу та політики.

І для того, аби вести війну, в самій українській спільноті має бути мир. Відтак питання Суспільного Договору набуває надзвичайно важливого суспільного, громадянського, а не політичного значення. Мир всередині громади України, громадська війна з Росією – ось яка формула має бути в Україні, щоб здобути перемогу.

За що Україні варто воювати?

За останні роки принципово змінилося усвідомлення значною частиною українців війни Росії з Україною – уявлення про війну втратили свою визначеність, стали неявними, сумнівними, суперечливими. Ці гібридні уявлення були сформовані російськими силами в Україні, олігархічною владою, корупціонерами на їх утриманні, до яких належать не лише чиновники, але й експерти та журналісти.

Сприйняття тези про мир під час війни це взагалі-то згода на поразку. І ніякими аргументами це не змінити. Вибір ідентичності став надзвичайно антагоністичним: право на гідність вступило в повне протиріччя з правом на життя.

З одного боку, право на гідність, захищене кров'ю жертв Майдану, кров'ю захисників на фронтах російсько-української війни, жертовністю і зусиллями залучених у війну волонтерів та добровільних помічників по всій Україні, стало втрачати свою перевагу.

З іншого боку, право на життя, пропаговане російськими агентами, олігархічно-корупційними прошарками країни, які заробляють гроші на війні та псевдолібералами-пацифістами, стало існувати в контексті заперечення права на гідність ("гідність українців це смерть України"), обмеження та відкладання гідності на потім і т.д.

З таким привілейованим класом Україні війну не виграти. Цей привілейований клас зумів нав'язати нам свої примітивні уявлення про більшу важливість життя, комфорту, корупції, дерибану, здирництва. Тобто, щоб жити, ми маємо стати негідниками.

Потрібно повернути власне те, за що постав Майдан, за що віддавали свої життя люди на фронтах російсько-української війни – гідність. Це можливо зробити через інакшу суб'єктність війни, тобто через українсько-російську війну.

Війна України з Росією є принципово інакшою, ніж гібридна війна Росії з Україною. Ця війна оголошується не владою, а членами громади – у неї інший суб'єкт.

Тобто, перш за все, це війна, яку з російським ворогом веде саме українське суспільство.

По-друге, це війна гуманітарними засобами, інформаційна, економічна, соціальна без масштабного збройного протистояння, на яке нажаль накладає обмеження сучасна міжнародна спільнота.

По-третє, ця війна базується на повсякденних стратегіях амбівалентних дій, які не лише для противника, але і для української олігархічної влади, важко вичисляти, аналізувати, прогнозувати.

По-четверте, це війна не лише за територію, не лише за геополітичну вигоду, не так навіть за ресурси, як за можливість жити згідно власного самовизначення, у власно збудованому світі, з власною перспективою.

Україна має воювати за право на свою цивілізацію – свої принципи, свої мотивації, свої установки, свої стратегічні ресурси, свої іновації (а не інновації), свою експансію, свій геліосний Світ за межами глобальності.

Україна в принципі не зможе ані дружити, ані співробітничати, ані навіть незалежно існувати поряд з імперською мілітаристичною Росією. Не потрібно жодних ілюзій. Ніякий мир з нинішньою Росією для України неможливий. Для перспективи України – Росія має або радикально змінитися, або бути зруйнованою.

powered by lun.ua
Коментарі — 25
Anatol Zubenko _ 15.09.2018 09:20
IP: 94.153.158.---
trustme:
Більш менш правильно, але дуже плутано Дацюк написав. Суспільство, громада- ніяк не наважиться написати що це війна двох народів- українського і російського. Одного за існування, іншого- за панування.
Немає чіткості, яка є наприклад у Донцова- москаль не зміниться ніколи.
Тому формула така- Росія до свого скону вічний ворог України.
І так- народ має бути єдиним. Але як цього досягнути?
Зараз для цього найкращий час- просто відрізати ОРДЛО, це і буде наша перемога, країна вилікується. Якщо повернемо-, ця зараза знищить Україну. Путін тільки на це й розраховує...
Anatol Zubenko _ 15.09.2018 09:12
IP: 94.153.158.---
Mike_Kharkov:
"Для перспективи України – Росія має або радикально змінитися, або бути зруйнованою."
===
Стара пісня.
.
Проблеми Україні походять з того, що ми у 21ст. увійшли феодальними, такі ж проблеми у багатьох не встигнувших розвинутися країн. Ще 100р тому більшість населення були селянами, мова йшла прописьменність а не освіту. Всього 100 років. І ментальність виросла на черноземі, на дармовому ресурсі – отут і головна проблема, бо поки півень смажений не клюне...
І саме цю ментальність і було використано з 91-го, коли найспритніші ділки приватизували всі ресурси країни разом з найголовнішим – людьми, яким перекрили кисень, законсервували у розвитку, як рабів.
Я б з вами погодився, якби ви далі написали:-"...а ось у Росії зовсім не так"
Oleg Chemerchenko _ 13.09.2018 23:44
IP: 35.235.231.---
Сферичним коням – на добраніч:-)

Чи слухаєте ви Гріга або Равеля?
Oleg Chemerchenko _ 13.09.2018 23:41
IP: 35.235.231.---
Василий Дамаскин:
Философское глубокомыслие С.Дацюк запомнилось мне фразой: " Останні ініціативи – внесення оріентацій на вступ до ЄС та до НАТО до Конституції – інакше як ідіотичними назвати просто не можливо". Именно,обязательное закрепление в Конституции цивилизационного выбора,выстраданного гибелью тысяч защитников страны,позволит предупредить развитие социального невроза в условиях надвигающихся избирательных кампаний
И когда градиент напряжения в магме совпадает с потенциальной незавершенностью структурі кристалла, наблюдаются парадоксальніе вібросі...

Пробачте, шановні...
Oleg Chemerchenko _ 13.09.2018 23:35
IP: 35.235.231.---
Mike_Kharkov:
"Для перспективи України – Росія має або радикально змінитися, або бути зруйнованою."
===
Стара пісня. Тільки пан Бандера...
+1:-)
Oleg Chemerchenko _ 13.09.2018 23:30
IP: 35.235.231.---
Volodymyr Tkachuk:
...Україна з часів Хмельницького тримається на міфах... чим скорше ці міфи будуть делегітимізовані, тим скорше настане взаєморозуміння в українській громаді.
Що до мене – так. Але потрібно перелічити усі ці міфи, та у кожен ткнути пальцем, та розтлумачити що воно є.
Oleg Chemerchenko _ 13.09.2018 23:25
IP: 35.235.231.---
Mike_Kharkov:
потрібно зозплутати вузол, а для цього потрібно знати, що вихід там де і вхід.
Тобто, шляху вперед не має? Тільки – повернутись?

Не згоден, що до мене – потрібно шукати нові шляхи, або – вмерти.
Oleg Chemerchenko _ 13.09.2018 23:21
IP: 35.235.231.---
А ось це, пане Сергію, вам – цей же правда.ком.юа, а далі – /columns/2018/09/13/7191904/
Анатолій Дмитрук _ 13.09.2018 23:20
IP: 46.252.211.---
Ніхто так ефективно не зможе нейтралізувати холуїв кремлівських Інтер-фашистів, як ВО "Свобода".
Наш електорат повинен виправити допущену на минулих парламентських виборах помилку і повернути ВО"Свобода" у велику політику.
В ідеалі нам потрібен японський варіант виборчого права – коли явні українофоби і вороги держави позбавлені виборчого права. І так як Японію не лякають липові "правозахисні організації" – так і ми повинні ігнорувати їх псевдодемократичний вереск, що грає на руку агресору, – і очистити Україну від "грязі Москви".
Василий Дамаскин _ 13.09.2018 12:53
IP: 92.112.229.---
Философское глубокомыслие С.Дацюк запомнилось мне фразой: " Останні ініціативи – внесення оріентацій на вступ до ЄС та до НАТО до Конституції – інакше як ідіотичними назвати просто не можливо". Именно,обязательное закрепление в Конституции цивилизационного выбора,выстраданного гибелью тысяч защитников страны,позволит предупредить развитие социального невроза в условиях надвигающихся избирательных кампаний,на развитие которого в информационной войне брошены невиданные до селе средства и интеллект полит. технологов.При голосовании менее,чем 301 голос, парламент надо распустить,демонстрируя, что власть не подпадает под народное определение в подобных случаях,как " ні риба, ні мясо".
Mike_Kharkov _ 12.09.2018 16:40
IP: 178.137.189.---
"Для перспективи України – Росія має або радикально змінитися, або бути зруйнованою."
===
Стара пісня. Тільки пан Бандера був більш категоричніший – тільки зруйнована, бо носієм імперіалізму вважав сам народ російський, не владу, не комунізм... І як це в автора відбувається таке сумісництво з класикою укр. націоналізму?:) Це раптом не еклектичний набір передвиборчий?
.
Проблеми Україні походять з того, що ми у 21ст. увійшли феодальними, такі ж проблеми у багатьох не встигнувших розвинутися країн. Ще 100р тому більшість населення були селянами, мова йшла прописьменність а не освіту. Всього 100 років. І ментальність виросла на черноземі, на дармовому ресурсі – отут і головна проблема, бо поки півень смажений не клюне...
І саме цю ментальність і було використано з 91-го, коли найспритніші ділки приватизували всі ресурси країни разом з найголовнішим – людьми, яким перекрили кисень, законсервували у розвитку, як рабів.
Багдашкин Михаил _ 12.09.2018 14:52
IP: 31.129.232.---
Если же окажется, что тот или другой народ в своей борьбе за права человека потерпел поражение, то это значит, что он был слишком легковесен и недостоин сохраниться как целое на земле. Вечно справедливое провидение уже заранее обрекло на гибель тех, кто не обнаружил достаточной готовности или способности бороться за продолжение своего существования.
Для трусливых народов нет места на земле. (c)
Елена Величко _ 12.09.2018 13:07
IP: 37.53.129.---
"І для того, аби вести війну, в самій українській спільноті має бути мир. Відтак питання Суспільного Договору набуває надзвичайно важливого суспільного, громадянського, а не політичного значення." (с) – оця ваша теза та ще одна – є найважливішими, а сутність у тому, ЩО уся спільнота повинна ТВОРИТИ для ГРОМАДЯН- Добро,оскільки, й це вже було, коли особливо важко, – нічого не робиться на вищому рівні для громадян – ТОМУ НЕМА єдності та НЕ МОЖНА вести ніякі війни, бо усі війни ПРОТИ ГРОМАДЯН. Розумієте! Війна та й гибридний стан, й економічна й соціальна – усе це робиться ДЕРЖАВОЮ, та має Закони, які в нас не виконуються, жирують та нищать населення, спотворюють геть усе...Тому, без ПЕРЕТВОРЕНЬ ДЛЯ ГРОМАДЯН, не буде й гідності й громадян – а від так й сил та БАЖАННЯ робити те, що ви говорити, бо саме ДОВІРА, що ніхто не зрадить та прийде на допомогу, а не кине, бо ліки вкрали,соціалку вкрали або нема – все це ланцюги одного ланцюга – мерзота останніх 27 років не може воювати за ГІДНЕ
Олександр Миколайович _ 12.09.2018 12:14
IP: 194.44.181.---
Про причини війни РФ проти України і шляхи до миру читаємо в статті, яку знаходимо в Інтернеті за словами "СОЦІОЛОГІЯ У: УКРАЇНА: ВІЙНА І МИР".
Mike_Kharkov _ 12.09.2018 11:17
IP: 178.137.189.---
vold:
...
Іван Франко – Похорон.
Москвофільство українців привело державу до сьогоднішнього стану.
Схоже, ви Франка не зрозуміли –
"Щоб любити її історію, для цього досить добре її знаю, занадто гаряче люблю загальнолюдські ідеали справедливості, братерства й волі, щоб не відчувати, як мало в історії Русі прикладів справжнього громадянського духу, справжньої самопожертви, справжньої любові...
Чи, може, маю любити Русь як расу – цю расу обважнілу, незграбну, сентиментальну, позбавлену гарту й сили волі, так мало здатну до політичного життя на власному смітнику, а таку плідну на перевертнів найрізнороднішого сорту?...
Мій руський патріотизм – то не сентимент, не національна гордість, то тяжке ярмо, покладене долею на мої плечі. "
.
Патриотизм – це намагання розбудити українця з летаргічного сну та роздивитися світ нарешті, щоб почав бачити щось поза власним городом.
vold _ 12.09.2018 10:49
IP: 95.132.135.---
" І чом відступників у нас так много?
І чом для них відступство не страшне?
Чом рідний стяг не тягне їх до свого?
Чом працювать на власній ниві – стид,
Але не стид у наймах у чужого? "
Іван Франко – Похорон.
Москвофільство українців привело державу до сьогоднішнього стану.
Mike_Kharkov _ 12.09.2018 10:39
IP: 178.137.189.---
Volodymyr Tkachuk:
Mike_Kharkov:
Ви закликаєте вовків перейти на вегетаріанство, тобто закликаєте росіян не знищувати Україну.
===
Якщо уважно читати, то вочевидь я не звертався ні до кого, окрім самих українців, громадян України, не плутайте.
Можу перекласти – я закликаю громадян Канади бути канадцями, і не звертати увагу на деякі нацсили, що пропонують виключно етнобудівництво держави та послуговуються ганебним "валіза-вокзал-Британія (Франція) ". Так зрозуміліше? де б була Канада при такому курсі? там, де й Україна зараз? де б був Сингапур та купа інших країн?
Volodymyr Tkachuk _ 12.09.2018 10:22
IP: 77.123.172.---
Mike_Kharkov:
Ви закликаєте вовків перейти на вегетаріанство, тобто закликаєте росіян не знищувати Україну.
Volodymyr Tkachuk _ 12.09.2018 10:18
IP: 77.123.172.---
Історія з томосом показала, що Україна з часів Хмельницького тримається на міфах, деякі з них нав"язані колонізаторами і не мають нічого з дійсністю. То ж чим скорше ці міфи будуть делегітимізовані, тим скорше настане взаєморозуміння в українській громаді.
Mike_Kharkov _ 12.09.2018 10:17
IP: 178.137.189.---
Далі. Ось приклад -
"Тому формула така- Росія до свого скону вічний ворог України.
І так- народ має бути єдиним. Але як цього досягнути?"
Все дуже просто. У межах цієї формули – ніяк, ще формула руйнації України.
А в інших межах просто, пропонував ще Липинський – побудувати Україну всім, хто тут живе разом, без старших братів. Тобто, кілька держмов, тимчасове вето на історію (як у Німеччині), етнічна рівність, реальна заборона держідеології. Все. Отак досягається реальне знищення козирів як Росії, так і олігархії. Не було б війни та наслідків.
А що маємо натомість? зовсім протилежне. Звідси слідує, що пропонована така лінія саме вигодоотримувачами і веде до ескалації та повної руйнації. Однак, їм простіше – що можна вкрав, сів на літак і нема. А нам?
Віктор Дніпров _ 12.09.2018 10:17
IP: 46.211.25.---
То яка геополітична стратегія України?
Очевидна невизначеність. Адже пан Сергій Дацюк мову веде навіть не в дискурсі Національної доктрини і визначає Тактику і розстановку проРосійських сил в Україні.
Аналіз Стратегій США та ЄС – поверховий і є повним відображенням уявлень російських політиків про "стан речей в США&ЄС" – хотілося, але не зможеться.
Щодо останнього абзацу.
Також хотілося, щоб це враховувалося.
Шануймося!
Mike_Kharkov _ 12.09.2018 10:04
IP: 178.137.189.---
"Потрібно повернути власне те, за що постав Майдан, за що віддавали свої життя люди на фронтах російсько-української війни – гідність. Це можливо зробити через інакшу суб'єктність війни, тобто через українсько-російську війну"
===
Повна незгода. І потрібно зозплутати вузол, а для цього потрібно знати, що вихід там де і вхід.
Тобто, потрібно повернутися у домайдання. Що реалізував майдан? Хто саме реалізував? Був реалізований план перетворення України у сіру зону, для чого були задіяні націоналістичні сили. Вигідно це було всім, окрім народу України, тому й вийшло. Слаба ланка була всім відома – "Україна для українців", мова та історія. На відміну від 2004р силами-замовниками було віддано наказ стріляти на враження. От цю ситуацію і маємо, про неї і попереджав Липинський 100р. тому.
Тобто, Україна принесена у жертву геополітиці. Чому це стало можливим? бо народ у сплячці, такий менталітет.
Віктор Дніпров _ 12.09.2018 10:02
IP: 46.211.25.---
Геополитическая стратегия (геостратегия) является неотъемлемой частью доктрины национальной безопасности, включающая технологию поведения государства для достижения своих целей в геополитическом или геоэкономическом пространстве.
trustme _ 12.09.2018 09:51
IP: 194.28.4.---
Більш менш правильно, але дуже плутано Дацюк написав. Суспільство, громада- ніяк не наважиться написати що це війна двох народів- українського і російського. Одного за існування, іншого- за панування.
Немає чіткості, яка є наприклад у Донцова- москаль не зміниться ніколи.
Тому формула така- Росія до свого скону вічний ворог України.
І так- народ має бути єдиним. Але як цього досягнути?
Василь Бровар _ 12.09.2018 09:33
IP: 93.74.123.---
Все було б чудово, якби не "амбівалентність дискурсу" Автора на фоні підтримки всім відомої аферистки...
ONLINE
Корупція1346 Aтака Путіна1232 Україна та Європа1093 Донбас18 Зеленський29
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter