Сергій Дацюк Філософ

УСІ ХОЧУТЬ ЗАКІНЧИТИ ВІЙНУ

16 лютого 2020, 08:04

А чи може бути реальний план закінчити війну, коли ніхто вже не хоче воювати?

Планів може бути скільки завгодно, але війну за планом не закінчиш.

Тому що план закінчити війну це і є новий виток війни. Тобто узгодження плану закінчити війну без явної перемоги однієї зі сторін це і є новий рівень війни.

Зараз у публічному просторі запропоновано безліч планів закінчити війну. Це якщо навіть не враховувати сумнозвісний план Штайнмаєра.

Президент України виступив на Мюнхенській безпековій конференції-2020 зі своїм планом закінчення війни, і це провальний план, бо він побудований на інтересах України і не враховує інтереси посередників та Росії. Мюнхенська конференція з безпеки-2020 спричинилися до плану, що відомий як 12 пунктів, і це також провальний план, бо він враховує інтереси посередників та Росії і суперечить інтересам України.

Зі своєю критикою Мюнхенського плану виступили безліч політиків. Є план закінчити війну від Юрія Луценка. Є план закінчити війну від Оксани Сироїд. Якщо згадати, то є ще власне Мінський план (Мінські домовленості) від колишнього Президента Порошенка та план Тимошенко.

Ніхто не хоче аналізувати невдачу Мюнхена, всі продовжують діяти в логіці переслідування власних інтересів, що в Росії, що в Україні, і намарно сподіватися на закінчення війни. Це ж безумство робити одне і те ж і сподіватися на інший результат, як казав колись Ейнштейн.

Така проблемна ситуація мала би сказати нашим політиками, що в realpolitik неможливо розробити план інтересів різних сторін щодо війни, який би спрацював для закінчення війни. Вочевидь потрібно виходити на якийсь інакший рівень договорів щодо війни. Але ні! Ми великі спеціалісти ходіння по граблях, хай навіть наші люди продовжують гинути на війні через глупство політиків.

Поки ми не домовимося про принципи кінця війни, ми не зможемо домовитися про набір кроків до закінчення війни.

Немає сенсу у ситуації війни узгоджувати інтереси чи навіть домовлятися про цінності, бо війна це і є війна цінностей та інтересів. Домовитися можна лише про принципи, бо вони конструюються наново. Причому домовлятися про принципи необхідно саме з посередниками та міжнародною спільнотою і разом з нею переконувати Росію.

Якщо не вивести розмову на принциповий рівень, то поступово Росія переграє нас на рівні інтересів, бо вона різним чином уміє зацікавлювати посередників у війні і навіть міжнародну спільноту.

Якщо ми не домовимося про принципи, то при спробі реалізувати будь-який крок будь-якого плану будемо постійно натикатися на принципові розбіжності – не лише між Україною і Росією, але також між Україною та посередниками, і так само між Україною та міжнародно спільнотою.

Саме з цього я виходив, коли писав текст "Філософія кінця війни Росії проти України" (російською).

Підемо шляхом викладених мною принципових домовленостей, можем виграти. Підемо шляхом realpolitik, неодмінно програємо.

powered by lun.ua
Коментарі — 86
Марьяна Шевцова _ 23.02.2020 22:11
IP: 93.78.27.---
Можем виграти...треба домовлятися про принципи...
Влад Дорошенко _ 18.02.2020 18:40
IP: 93.72.24.---
Дацюк: "Поки ми не домовимося про принципи кінця війни, ми не зможемо домовитися про набір кроків до закінчення війни".
Поки ми не розпишемо по пунктах, що таке "слава України" (про "принципи слави"), скільки б не вигукували, ми її не досягнемо.
"Бідний" Китай попав у халепу, що в 2018 р. вперше за останні 30 років ріст ВВП знизився до 6,2%. Але ж він ставив конкретні програми і раз за разом їх виконував.
Mike_Kharkov _ 18.02.2020 13:20
IP: 134.249.228.---
"Коли є загальновизнані, громадські (церковний, воєнний, родинний, класовий) авторитети, на які може спиратися Влада, народжується на території Громадянства його власна Держава. "Без організації і без авторитетів, немає Громадянства, а є розпорошена, взаємно себе не знаюча і ненавидяча юрба рабів. Такою юрбою мусить правити з чужої Землі, з Метрополії, чуже організоване Громадянство, чужа Держава, не те, щоб ця юрба сама себе весь час не різала". Тільки тоді, коли виникає Держава, Влада, Авторитет, коли місцевий росіянин, поляк, українець відчують себе рідними братами і рідними синами рідної Землі, народжується реальна, а не літературна нація."
===
Вот вам и рецепт окончания и войны и поголовного унижения как ее причины, и ненависти. Именно поэтому в Сингапуре начали с борьбы и посадок комми и этно-националистов. В бурьяне ничего родиться не будет, кроме бурьяна.
Mike_Kharkov _ 18.02.2020 13:10
IP: 134.249.228.---
"Відносячи Україну до недержавних націй, розглядаючи не державність як хворобу українського народу, яка розвивається до смертельності всілякими екстериторіальними віросповіданнями (тобто опорою на культурно-ідеологічні, а не на політико-територіальні основи), інтернаціоналізмом чи націоналізмом, В. Липинський зазначав, що причинами цієї хвороби є не зовнішні, а внутрішні органічні чинники,
Звертаючись до історії України, вчений показував, що головними причинами не державності українського суспільства є абсолютний брак любові до своєї громади, натомість любов тільки до себе, свого "я"; повна відсутність творчої синівської покори, натомість зарозумілість глупої пихи, нічим не обуздане хамство; відсутність консервативних сил, здатних подолати сили руйнівні; відмова від старих традицій...
Саме територіальна, краєва свідомість, а не свідомість племенно-культурно-віросповідно-національна лежить в основі всіх держав світу."
iip _ 18.02.2020 10:57
IP: 31.40.110.---
Романов Данил:
...украинцы наперебой хвалят США...
А мокшанцев таки жаба давит, шо мы США хвалим?
Ну так – есть же за шо.
Фифочка, ну не твою ж вонючую бензоколонку нам хвалить.
iip _ 18.02.2020 10:43
IP: 31.40.110.---
Романов Данил:
...прекратить войну, можно только подписать мирное соглашение между Россией и США...но и Россия не уступает, она все больше наступает на пятки США...
Дорогой товарищ Фифаил Сосипатрович!
Спешим сообщить тебе, что ты очень правильно сказал. Россия именно наступает на пятки США – потому что больше ни до чего не может дотянуться. Россия уверенно и необратимо заняла место региональной вонючей дыры с ВВП в 10 (десять) раз меньше США. Невзирая даже на то, что ВВП России – это нефть, газ, лес и пушечное мяско. Военный бюджет США, соответственно, тоже в 10 (десять) раз больше военного бюджета Мокши. "Мирный договор" США с Мокшей – это всё одно, что мирный договор человека с тараканом на кухне. Ещё при СССР был такой правильный анекдот. Хрущёв приказал догнать США, но НЕ обгонять. Чтобы американцы не увидели голый зад СССР.
Вот и Россия сегодня – с голой жопой и двумя надувными макетами "гуперзвуковой" потёмкинской деревеньки. Ничего не меняется...
Віра Бурик _ 17.02.2020 21:30
IP: 93.190.40.---
Філософія закінчення будь-якої війни – в перемозі однієї із сторін.
Чи здатна Україна перемогти у цій війні?
Так, але у СПІЛЬНОТІ з Західним Світом, але не з Макроно-Трампівським!
Треба почекати, допоки він зміниться, як і Зе-Український:)
iip _ 17.02.2020 16:28
IP: 31.40.110.---
Данил Романов:
как не хочется с ними расставаться, а ведь когда то придется их продать.
Дорогой товарищ Фифаил Сосипатрович!

Фифочка, родной – умоляем, не продавай последние штаны.
Дай координаты карточки – мы сбросимся, хто гривна, хто две – на ботву тебе хватит.
А там глядиш, гигнется плешивый недомерок и Мокша опять восспрянет с колен.
Бо пока вы все встали с колен та й стоите раком...
_ABM_ _ 17.02.2020 15:57
IP: 77.222.153.---
Данил🚽 Романов💩 💨 – шизик из Воронежской обл., село Верхняя Хава, ул. Собачьего ящика:
-... обзывать всех мокшанами...
Ты стыдишься своего рода!?
Вот тебе и разница между украинцами уважающими свою историю, свое славянское происхождение и вами, так сказать, русскими, не помнящими ни своего родства, ни племени.
Не стыдно!?
iip _ 17.02.2020 14:21
IP: 31.40.110.---
Все "планы" обречены на провал, потому что Путин мыслит иррационально (он – придурок). Иррациональность захватила критическое количество россиян (такое было, например, в Германии во времена Гитлера). Здесь нужны методы клинической психиатрии.
Мышление человека, его сознание, может быть рациональным, или, в той или иной степени, иррациональным. Крайние проявления иррациональности мышления – это психические заболевания. Общественное сознание является совокупностью отдельных индивидуальных сознаний. Если в обществе накапливается критическая доля иррационально мыслящих людей (по простому – придурков) – то и общественное сознание становится иррациональным. Война – иррациональное явление. Нельзя к иррациональному явлению применять рациональные подходы.
Психологи это давно знают – если человеку втемяшилось, что 2 + 2 = 5, то не существует рациональных аргументов, чтобы убедить такого человека, что 2 + 2 = 4. Придурку нельзя объяснить, что он – придурок.
Log Log _ 17.02.2020 13:40
IP: 91.196.178.---
Іван Ґонта:
Данил Романов:
США не считают вас своим глобальным соперником, это Китай. И в вашего величия, кроме вас самих никто не видит. Скорее, видят вас как гопников, и только вы себя считаете Дартаньяном. Но гопники с ЯО, это да.
Не вступайте у діалог з розумово відсталим.
Воно рідної мови не знає, жодної книжки не прочитало.
Vasyl Shtager _ 17.02.2020 11:49
IP: 77.244.40.---
Філософ
Іван Ґонта _ 17.02.2020 11:29
IP: 176.103.8.---
Данил Романов:
США не считают вас своим глобальным соперником, это Китай. И в вашего величия, кроме вас самих никто не видит. Скорее, видят вас как гопников, и только вы себя считаете Дартаньяном. Но гопники с ЯО, это да.
Mike_Kharkov _ 17.02.2020 11:20
IP: 134.249.228.---
"А чи може бути реальний план закінчити війну, коли ніхто вже не хоче воювати?"
===
И снова о том же. Давайте проанализируем как мы попали туда, тогда яснее будет как выбираться. Вернемся в 2013-й, "войны" не было? смотрим что изменилось, ищем действующие силы и интересы, имея ввиду, что пока не устранены причины не будет и разрешения. И я бы не бросался словом "война", а искал кто и почему стреляет. (или "мы еще не готовы к правде"?)
Очевидно, что задействовано много сил – наши олигархи, Россия, США, ЕС и местная подтанцовка. Вполне уже можно определить цели каждого и цену разрешения конфликта интересов, только все хотят еще и сохранить лицо:)
Сто лет уже "украинскому вопросу", а воз и ныне там – мы главная разменная геополитическая карта Европы, играют нами, потому что сами играть не умеем. А не надо было и садиться за карточный стол, Липинский предупреждал, сначала бы подучиться.
Т.е., проблема не в текущей глупости, а в глупце.
Вікторія Юрескул _ 17.02.2020 11:07
IP: 77.123.56.---
Якщо виходити з класичної теорії війни то в України немає переваги в живій силі та техніці для розвитку наступу для звільнення окупованих територій. Однак я вважаю, що ми можемо тримати оборону та місцями проводити розвідувально-диверсійну роботу на території країни-агресора. Наразі ми навіть цього не можемо зробити оскільки юридично війни немає, а це призводить до активізації п'ятої колони на українській території, роботи органів ворожої пропаганди, що призводить до деморалізації військовослужбовців та населення перед зовнішнім ворогом. А війну хоче закінчити пан філософ, чи може пан диверсант. Українці ж війну не починали.
Andrij Jurijovych _ 17.02.2020 10:21
IP: 213.174.23.---
Відмовитися від Донбасу так само, як відмовилися від Криму це найкращий план мирного врегулювання!
Serg Mez _ 17.02.2020 08:32
IP: 178.150.97.---
Водораздел между украинским политиком и политиком_в_Украине_действующем_по_заказу_кремля (бывшие регионалы, всякие опзж) – как раз в том, что "политики" пятой колонны государства-агрессора четко не заявляют об агрессии россии в Украину.
Потому что всякие медведчуки, рабиновичи, и их подручные являются агентами кремля в Украине, и, открыто на своих телеканалах говорят о том, что в войне с агрессором и аннексии территорий виновата "Киевская власть" и война на Донбассе является "внутриукраинским" конфликтом
без участия россии.
Сейчас они, как политики, не могут быть привлечены к ответственности за такую свою "политическую" деятельность – являясь откровенными врагами независимости и суверенитета Украины.
Может пора принять закон об уголовном наказании за отрицание участия россии в аннексии Крыма и Донбасса, по аналогии с действующим в Германии законом об уголовном наказании за отрицание Холокоста?
Очень грустно наблюдать импотентность государства на фоне аннексии Крыма и Донбасса
Serg Mez _ 17.02.2020 08:29
IP: 178.150.97.---
Ольгинцам тут не рады.
Войну развязал кремль, который с приходом путина реально не признавал суверенитет Украины – то есть вообще не считал Украину независимым государством.
Чтобы не происходило в Киеве в начале 2014г, как и какая бы власть в Киеве не менялась – это все ВНУТРЕННЕЕ дело Украины как Суверенного государства.
не россии.
Точка.
Зеленые человечки (которых признал и путин) в марте 2014 на "референдуме" в Крыму – это уже полное нарушение договора 31.05.1997 о дружбе, сотрудничестве и партнёрстве между Российской Федерацией и Украиной – соглашение между Российской Федерацией и Украиной, в котором закреплялся принцип стратегического партнёрства, признания нерушимости существующих границ, уважения территориальной целостности и взаимного обязательства не использовать свою территорию в ущерб безопасности друг друга.
И войну/вторжение на Донбасс – развязал тоже кремль.
Log Log _ 16.02.2020 23:21
IP: 46.133.190.---
Матвей Троїцький:
На злодії шапка горить, ватнику?
Як і Зеленський у очах "КГБшной свиньи" побачили бажання закінчити війну?
Потрібно бути повним ідіотом, щоб хоч на грам повірити цьому маньяку...
Мовчу про весь шлейф, починаючи з підриву будинків у Москві.
Свіженьке – історія з ізраільтянкою, якій дали 7,5 років за знайдену травичку.
З першого дня весь світ знав, що її нога не ступала на територію Росії, поки її
не схопили, і та стаття була пришита. Але дали (ясне діло не без його відома).
І після помилування, не моргнувши оком, негідник говорить: "Тем более, что она не находилась на
территории Росии". Таке брехло важко людиною назвати.
Він росіян готовий вбивати заради власної наживи і продовження влади,
тим більше українців.
Але, до чого це я мечу бісер перед відомими тваринами?
Продовжуйте, "бог не фраер", і Ви за брехню отримаєте.
iip _ 16.02.2020 22:54
IP: 31.40.110.---
Федор Протопопов:
$800 миллионов ушли...
А что, оварищ сержант Протожопов – давит таки громадная жаба за деньги?
Но они таки ушли – тут ты прав.
И совсем тебе не на пользу.
iip _ 16.02.2020 22:46
IP: 31.40.110.---
Матвей Троїцький:

Страшней коронавирусного гриппа.
Ага, "матвей" – ага. Мы такие – тупых брехунов и придурков страшенно не обожаем:::))))))) Жалко, шо сказочка про нос Буратино – то таки сказочка. Иначе по твоему носу можна было бы вже до Луны доползти. А из головы Сосика Романова вышел бы хороший барабан – ибо это есть "гулкая пустота".
А особо мы не обожаем фсб-шных путинских уродов, которые тут порядошными прикидываются.
Но ты ж у нас не такой? Нет?
iip _ 16.02.2020 21:48
IP: 31.40.110.---
Данил Романов:
... наверное пора...
Пора Сосик, пора. Иди.
iip _ 16.02.2020 21:46
IP: 31.40.110.---
Данил Романов:
Не пойму – собаке лучше знать!
... и тут ты в точку попал пальцем вместо бумажки. Сегодня ты – стрелок ещё тот.
iip _ 16.02.2020 21:44
IP: 31.40.110.---
Данил Романов:
...если я говорю "Мокша в жопе"...
... то ты таки правду говориш, тут спорить не стану.
iip _ 16.02.2020 21:43
IP: 31.40.110.---
Данил Романов:
...ты хочешь медальку "За Крым"...
То ты отклеиш эту медальку с лоба и пришлёш мне?
Корупція1412 Aтака Путіна1279 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter