Сергій Дацюк Філософ

ЗДИЧАВІННЯ

02 квітня 2020, 08:50

Окрему людину налякати просто. Багато людей в Україні налякати важче, але якщо робити це тривало і продумано, то можна. Коли люди вже налякані, їх страх підтримувати вже неважко, для цього достатньо переключати їх просто зі страху чогось одного на страх чогось іншого. І дуже легко продовжувати лякати людей в Україні, коли злякався увесь світ.

Світова масова істерія щодо пандемії коронавірусу породила унікальні протягом всього життя нинішнього покоління українців явища – примусову сепарацію суспільства, зупинку транспортної комунікації, масштабну тотальну дезінформацію та дезорієнтацію, а також публічне нагнітання страху і паніки олігархічними телеканалами, попрання прав та свобод з боку держави.

Здійснений російськими імперцями, на контрході підтриманий українськими націонал-патріотами, доповнений західними компрадорами розкол українського суспільства фактично знищив українську громаду. Більше немає закликів – ми єдина країна, бо ми відмовилися від Революції Гідності, ми самі злили її в унітаз.

Більше немає до кого звертатися, стаючи на позицію громади, бо власне немає єдиної громади. Ми не можемо випрацювати адекватні засоби боротьби з пандемією коронавірусу, бо влада не вірить громаді, громада не вірить владі, а розколоті громадяни не вірять один одному.

Відтак ми не здатні розуміти не лише складні стратегії, але ми перестали приймати раціональні рішення як такі. Вірус є, пандемія є, карантин потрібен. Але закриття метро – дурість, зупинка літаків – дурість, нездатність забезпечити тестування та лікування – дурість. Сам по собі карантин без засобів тестування та лікування неефективний. Подальші обмеження пересування – дурість.

В Україні почалося примусове спрощення життя, соціальних практик, політики, економіки, культури. Примітивізація габітусу породжує нове явище – практику здичавіння, структури здичавілих та ритуали дикості.

Поки що на нас одягли намордники, посадили в домашні тюрми, обмежили можливості для розуміння того, що відбувається. Розберемо кейс "маска".

Досі в світі відсутні доказові дослідження про ефективність нереспіраторних масок протягом тривалого часу. В більшості медичних довідників написано, що нереспіраторна маска в принципі не захищає ані від вірусів, ані від бактерій. У нас немає в достатній кількості не лише респіраторних, але навіть і нереспіраторних масок, які саме масово і використовуються. І нас зобов'язали носити саме нереспіраторні маски. Тож чому нас змушують носити нереспіраторні маски?

Нереспіраторна маска проти вірусів, що розповсюджуються повітряно-крапельним шляхом, працює так, що зменшує кількість видихуваних крапель за рахунок того, що деякі краплі осідають на нитках матерії маски. Дуже швидко досягається межа, коли краплі більше не можуть осідати на нитках.

Тобто проблема у тому, що зменшення видихуваних крапель становить десь 33% причому протягом 2-3 хвилин. Після цього маска не лише не захищає, але стає небезпечною для оточуючих і для того можливо інфікованого, хто носить маску. Тобто в ситуації вимоги носити маску у публічних місцях мені потрібні якісь інакші причини, ніж нераціональні з медичної точки зору.

Тому одягнута на лице нереспіраторна маска для мене є важливим фактором соціалізації через символічну ідентифікацію – "я в стані масової істерії" чи "я свій серед ідіотів". І якби я епатував, то написав би це на масці.

Носіння окулярів я ще можу якось зрозуміти. Носіння рукавичок виглядає взагалі незрозумілим, бо медичні рукавички ніхто не буде використовувати одноразово (це дорого і їх нема в продажу), а гладити їх неможливо, інакші рукавички ж є сумнівними з точки зору ефективності.

Прадавні люди вірили, що танці з бубнами допомагають відігнати злих духів. Нинішні люди вірять, що нереспіраторна маска та рукавички дозволяють захиститися від вірусів в публічних місцях протягом часу більше 2-3 хвилини. Відтак я усвідомлюю, що носіння нереспіраторної маски та рукавичок для мене це ритуал дикості, у якого є безліч захисників дилетантів-істероїдів, які отримують значний вплив в ситуації масової істерії. Отже я маю вдавати дикуна, щоби вижити серед здичавілих. Так я раціоналізував цю ситуацію для себе.

Це процес здичавіння, в кінці якого прірва. Коли символи дикунства та істеричні крики їх захисників починають домінувати в суспільстві, і воно перед страхом смерті нездатне їм протистояти, то люди перетворюються на здичавілих.

Перебороти здичавіння може лише голос розуму. Звичайно, краще було б – інтелект. Але хоча б голос розуму. Цей голос вже прокидається по всьому світу. Ось лист німецького вченого до Канцлера Німеччини Меркель (переклад). Ось голоси розуму з усього світу.

Не вірте нікому, хто істерить і галасує. Керуйтеся розумом. Спілкуйтеся з істероїдами, як з малими дітьми, бо їм страшно і вони дуже агресивні від цього. Намагайтеся апелювати до їх розуму, коли до людської гідності не вдається.

Немає нічого гіршого, ніж здичавіла Україна.

Здичавіння це страшно. В здичавілого світу немає хорошої перспективи.

powered by lun.ua
Коментарі — 59
Denis Dufek _ 04.04.2020 21:44
IP: 93.170.4.---
Не признаем вирус, не получим денег на борьбу с ним, не получим денег нечего будет стырить. Всем понятно, что наша медицина это постсовковое не о чем. А наши врачи, постсовковые комерсанты нарисуют любую цифру, которую им укажут сверху. В Харьковской области счетчик завис на 1 уже больше двух недель, поэтому как говорил герой одного известного фильма: "Только бизнес, ничего личного..."
Breda _ 04.04.2020 07:48
IP: 95.132.150.---
Breda:
_ABM_:
Надія Ліман:
_ABM_:
-... А здоровим треба дати можливість працювати, пересуватись і забезпечувати нормальну житєдіяльність тих, хто на карантині.
Я до Вас і Вашої думки відношусь з повагою. 😷
Чи є спосіб відрізнити здорового від хворого в інкубаційний період?
Це трохи вам очки протре.
ukrstat.gov.ua/
Звітна форма "Кількість померлих за окремими причинами смерті у січні 2020 року", опублікована 20.03.2020
Breda _ 04.04.2020 07:45
IP: 95.132.150.---
_ABM_:
Надія Ліман:
_ABM_:
-... А здоровим треба дати можливість працювати, пересуватись і забезпечувати нормальну житєдіяльність тих, хто на карантині.
Я до Вас і Вашої думки відношусь з повагою. 😷
Чи є спосіб відрізнити здорового від хворого в інкубаційний період?
Це трохи вам очки протре.
ukrstat.gov.ua/
Надія Ліман _ 03.04.2020 23:24
IP: 93.77.33.---
Oleksandr Obodnikov:
Еще раз – голодомор в Украине невозможен, если его не организует Россия. Если у человека есть 5 соток земли, он никогда не умрет с голоду, какая бы УКРАИНСКАЯ власть не была.Кстати, купля-продажа земли в Украине была, до революции, мой прадед покупал землю. А Голодомор в Украине случился только потому, что его организовал сталинский коммунистический режим.
Илларионова считаю агентом ГРУ РФ, хорошо законспирированным в США.
Надія Ліман _ 03.04.2020 21:36
IP: 93.77.33.---
Ильяс Ростовский:
В Украине не может быть голодомор, если его не организует Россия. Мы все на дачах с полными погребами, а заробитчане на голову богаче и культурнее даже некоторых незаробитчан. Поэтому ваш сценарий абсолютно нереален. Грабить магазины, убивать соседей – это не наш сценарий, абсолютно.Я еще могу представить, что украинцы будут убивать оккупантов, а вот соседей – да никогда.
Mike_Kharkov _ 03.04.2020 21:16
IP: 178.137.54.---
"Здійснений російськими імперцями, на контрході підтриманий українськими націонал-патріотами, доповнений західними компрадорами розкол українського суспільства фактично знищив українську громаду. Більше немає закликів – ми єдина країна, бо ми відмовилися від Революції Гідності, ми самі злили її в унітаз."
===
Мне представляется, что громада была убита еще до рождения, превентивно, и т.н. "РГ" лишь контрольный выстрел.
Я вспоминаю характер общения востока и запада сразу после 2004-го на Львовском форуме, и сравниваю с теперешним "общением" на УП – отчетливо виден толчок первой "революции" в направлении моноэтничности государства, но тогда еще можно было обсуждать. Сейчас поляризация исключает обсуждение, работают "фермы".
Поэтому расколу уже 15 лет, страна сегментирована, и единую страну мы вряд ли увидим – трудно вообразить что может заставить объединиться одичалые группы, разве что авторитаризм.
Надія Ліман _ 03.04.2020 20:19
IP: 93.77.33.---
_ABM_:
А для чого їх відрізняти? Здоровий як захворіє, так і виздоровіє, отримавши імунітет. Вірусна інфекція, вона що при грипі, що при короновірусі, що при аденовірусі... Для здорових – дає імунітет, для ослаблених – ускладнення. Бачите, хто отримав БЦЖ, доведено (це дані з-за кордону), що менш вразливий для коронавірусу
Наприклад, хто є носієм герпесу, також потенційно небезпечний для всіх оточуючих, але його не ізолюють, а з кількох сотень контактів може один і знайде слабку ланку в ланцюжку... А зупиняти економіку ради цих всіх інфекцій нераціонально, все це потім повертається поганим фінансуванням медицини, поганим харчуванням населення, і, відповідно – ослабленням імунітету населення.
Vasyl Shtager _ 03.04.2020 15:36
IP: 178.133.57.---
Читаю, інколи, "труди" Сергія Дацюка і стараюсь зрозуміти – він фахівець в якій сфері? То він – філософ – сипле такими крутими перлами – вуха в'януть, то політтехнолог – в минулому році працював в команді путінських політтехнологів. І в цьому "труді" назвав причину розколу українського суспільства не путінську гібридну війну, а націонал-патріотів, доповнених західними компрадорами. В цьому "труді" ще Дацюк зіграв роль лікаря, намагався довести, що всі ми дурні в масках. Краще б він розповів, чому ми були дурнями, коли ще масок не вішали на носа.
Олександр Лагутін _ 03.04.2020 15:24
IP: 128.124.152.---
професор пише що "такие сценарии, как в Италии или Испании, здесь нереалистичны", це в Германії... а у нас?
_ABM_ _ 03.04.2020 14:09
IP: 77.222.153.---
- Чи є спосіб відрізнити здорового росіянця від хворого?
- Є! Здорових росіянців не буває.
Yury Stowisim _ 03.04.2020 13:45
IP: 213.111.90.---
Навіщо маски? А щоб можна було вільно заходити до магазинів!
_ABM_ _ 03.04.2020 12:27
IP: 77.222.153.---
Ильяс Ростовский из Воронежской губернии🐐 🇷🇺💩 💨:
-... маска тут уже точно не поможет.
Россиянцам поможет только полная }|{опа.
_ABM_ _ 03.04.2020 11:42
IP: 77.222.153.---
Надія Ліман:
_ABM_:
-... А здоровим треба дати можливість працювати, пересуватись і забезпечувати нормальну житєдіяльність тих, хто на карантині.
Я до Вас і Вашої думки відношусь з повагою. 😷
Чи є спосіб відрізнити здорового від хворого в інкубаційний період?
Надія Ліман _ 03.04.2020 11:19
IP: 93.77.33.---
_ABM_:
А Вам ніхто не заважає навіть спати у масці. Майте повагу до іншої, відмінної від Вас думки. До речі, маю певну медичну освіту і пропагувала б для запобігання від вірусу здоровий спосіб життя та певні лікарські рослини, імуностимулятори. А щодо "Всім капусняку" – вважаю, що люди, які мають певні проблеми зі здоров ям, самі йдуть на самоізоляцію чи "маскування" Людям старшого віку можна і треба було би зробити карантин А здоровим треба дати можливість працювати, пересуватись і забезпечувати нормальну житєдіяльність тих, хто на карантині.
_ABM_ _ 03.04.2020 10:37
IP: 77.222.153.---
Надія Ліман:
-...намордник не хочу вдягати принципово, бо він ні від чого не захищає...
Misha Kaluzhynov:
-...маска вас не защищает, она защищает окружающих от вас, вы можете быть зараженным без симптомов...
Надія Ліман, не подобається маска – надіньте респіратор 😷. Майте повагу до інших і не читайте на ніч Дацюка.
Max Mykhaylenko _ 03.04.2020 03:20
IP: 176.37.101.---
Якщо пан хвілософ злив Революцію в унітаз, працюючи на олігархічну Жульцю та посприявши своїми істериками Одороблу, то це не означає, що так зробили і всі інші. Допоки слів каяття від пана хвілософа не почуто, всі його хвіліпіки сприйматимуться українцями виключно як бурячанкові бздури.
Надія Ліман _ 02.04.2020 20:46
IP: 93.77.33.---
Підтримую пана Дацюка 100%!
Мені на ринку не продали хліба, бо я без маски. Не проблема, я спечу в хлібопічці, але намордник не хочу вдягати принципово, бо він ні від чого не захищає. Якісні маски мають бути в лікарнях. Крапка. Мені так це нагадує вдягання кільця в носа, щоб легше було маніпулювати людьми, щоб будь-який поліцейськи й в будь-якому місці і в будь-який час мав до тебе можливість причепитися. Пацаки, одягайте "цаки"! Заборона на прогулянки в парках – це ще одна безглузда вимога.
Я не знаю, чи догадуютьна наверху, як люто починають їх ненавидіти? Тому що всі розуміють, що під час пандемії виходити на протести аморально, але ще аморальніше робити так, щоб нестерпно хотілось революції.
Misha Kaluzhynov _ 02.04.2020 18:05
IP: 51.159.17.---
Блин, а Дацюк похоже уже заразился – мозги вообще вытекли. Весь мир – от Китая до США сидит по домам – это не наша особенность. Остановка самолетов – это в любом случае – им просто некуда летать – все страны уже закрыли авиасообщение. И у людей остальных достаточно мозгов, чтобы не лететь. Официально все говорили медики – маска вас не защищает, она защищает окружающих от вас, вы можете быть зараженным без симптомов.
Читайте инфу МОЗ, ООН, ВОЗ, а не одичавших Дацюков.
_ABM_ _ 02.04.2020 17:34
IP: 77.222.153.---
Ильяс Ростовский🐐 🇷🇺💩 💨:
Сергій Дацюк не имеет медицинского образования, ...
Ростовский🐐, ты вообще без образования, но как-то выживаешь в своей Воронежской губернии. И это при том, что доллар был по 30 деревянных, потом стал по 60, а сегодня вообще по 81 руб. Перспектива радует, поскольку нефть уже по 10$.
😷😀
Breda _ 02.04.2020 15:59
IP: 95.132.150.---
-vts-m-:
Breda:
breda?
Привіт 😉
Log Log _ 02.04.2020 15:56
IP: 178.133.156.---
Урус Табиб:
Еще неделю назад
Шут гороховый, не Вам обвинять в смене позиции.
Вы шесть лет не признавали, что Янукович трус,
и год, что Зеленский сел не в свои сани.
Yuriy Shandra _ 02.04.2020 15:24
IP: 130.180.209.---
Serr:
А чому ви вважаєте, що Революцію Гідності зробили націонал-патріоти, її зробили свідомі громадяни-патріоти, небайдужі до долі держави. І кого ви вважаєте тими націонал-патріотами, декілька прізвищ для інфомації?
_ABM_ _ 02.04.2020 15:18
IP: 77.222.153.---
Наявність вірусів на планеті Земля ніхто не заперечує, але треба навчитися їм протидіяти.
😷
_ABM_ _ 02.04.2020 15:16
IP: 77.222.153.---
Grenader45:
... дивно, що автор, ...не бачить очевидного...Людство поки навпомацки шукає варіанти протидії... І зі здичавінням це не має нічого спільного.
Все вірно.
Сергій Дацюк:
-...маска не лише не захищає, але стає небезпечною для оточуючих і для того можливо інфікованого, хто носить маску...2-3 хвилини. А потім?
Якщо немає гербового, то пишуть на звичайному – якщо немає респіраторів, то користуються масками.
Але суть не в цьому. Нарешті суспільству треба навчитися культурі поведінки під час будь-якої інфекції.
Може хоч загальносвітові карантинні заходи протидії СOVID-19 навчать елементарному: не витирати рукою нос, а потім вітатися за руку зі своїм колегою, мити руки, поважати інших шляхом носіння маски чи респіратора, не вештатися під час епідемії, тощо.
До чого закликає філософ – не зрозуміло. Не носити маски??
Наявність вірусів на планеті Земля ніхто не заперечує, але треба навчитися їм протидії.
😷
-vts-m- _ 02.04.2020 14:35
IP: 192.58.49.---
Breda:
breda?
Україна та Європа1103 Зеленський41 Aтака Путіна1243 Донбас19 Корупція1363
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter