Сергій Дацюк Філософ

Тим, хто ще вірить в незалежність України

01 грудня 2020, 10:47

Цей день, 1 грудня, потрібно перейменувати в день нехтування вибором народу України.

16 липня 1990 року Верховною Радою УРСР була прийнята Декларація про державний суверенітет України. Вона досі чинна, бо на неї посилається Акт проголошення незалежності України, на який в свою чергу посилається діюча Конституція України. Це був вибір тогочасної української еліти, а за формальною ознакою це було рішення неіснуючого нині державного органу.

24 серпня 1991 року Верховною Радою УРСР був прийнятий Акт проголошення незалежності України. Це було рішення української еліти, а за формальною ознакою це було рішення неіснуючого нині державного органу.

1 грудня 1991 року був Всеукраїнський референдум про незалежність України, тобто референдум народу УРСР про створення незалежної України. Це був вибір народу, існування якого нині під великим питанням.

Два Майдани (2004, 2013-2014), які так і не стали революціями, спричинилися до розколу українського народу на три несолідарні частини суспільства: націонал-патріотів, російськоорієнтованих та західних компрадорів.

Цілий ряд кроків української еліти були спрямовані на те, щоби порушити основоположний принцип Декларації про державний суверенітет України:

"Українська РСР урочисто проголошує про свій намір стати в майбутньому постійно нейтральною державою, яка не бере участі у військових блоках і дотримується трьох неядерних принципів: не приймати, не виробляти і не набувати ядерної зброї..."

7-го лютого 2019 року ці систематичні порушення були зафіксовані в преамбулі діючої Конституції України:

"...піклуючись про зміцнення громадянської злагоди на землі України та підтверджуючи європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України..."

Фактично в діючій Конституції України, де є посилання на Акт, який в свою чергу посилається на Декларацію, яка містить принцип нейтральності і позаблоковості, де також зафіксовано і більш загальний принцип суверенітету держави України, зафіксовано антиконституційне положення про десуверенізацію України.

Тим самим українська еліта взяла курс на втрату незалежності України.

Мотивації різних частин української еліти такі:

У російськоорієнтованих – встановити суверенітет, ефективний контроль чи, принаймні, зовнішній вплив Росії на якомога більшій частині території України, у якомога більшій кількості сфер (інформаційній, культурній, науковій, економічній і т.д.), а все, над чим неможливо встановити суверенітет, контроль чи вплив, хаотизувати.

У націонал-патріотів – знищити солідарну коммеморацію за рахунок виокремлення національно-патріотичних частин суспільної пам'яті, українізувати, декомунізувати якомога більшу частину українського суспільства, а решту суспільства репресувати, стигматизувати, маргіналізувати.

У західних компрадорів – віддати в зовнішнє управління державні інститути, контролювати через боротьбу з корупцією політику, поставити під контроль наддержавних структур якомога більшу частину економіки, продати іноземним корпораціям фінансові активи, природні копалини, інфраструктури України, а решту піддати зменшенню капіталізації, розоренню і просто знищенню.

Еліти як цілісного утворення в Україні нема. Народу України фактично вже нема. Біля влади в Україні вже більше 10 років малокомпетентні, жадібні і безперспективні люди.

У незалежну Україну продовжують вірити наївні романтики та маргінальні інтелектуали.

Саме їх я і поздоровляю сьогодні з Незалежністю України.

powered by lun.ua
Коментарі — 58
_ABM_ _ 07.12.2020 14:56
IP: 77.222.153.---
Юрій Щербак:
_ABM_:
- Вгадайте з одного разу до кого відносить себе Дацюк – до російськоорієнтованих, націонал-патріотів чи західних компрадорів? 😀
- До інтелектуальних маргиналів. Він про це неодноразово писав і цій статті теж.
А може російськоорієнтований маргинал, який намагається хаотизувати думки читачів УП через інформаційну сферу? Тому і антиросійська тема для нього – це табу.
Влад Дорошенко _ 05.12.2020 19:21
IP: 93.72.24.---
Елена Величко:
Активи новітнім "хазяйвам"...
Пані Олено, так прийшли ж новітні з 95-го кварталу. Колишні хазяї демонстраціями ходять, а цукерки Рошен, кажуть, в Криму продають.
Що хазяї будуть робити з активами, коли навітніх цікавить квартирне питання і наповнення кишень? Навіть зачинателі останнього майдану прагнуть аби в якусь багатшу нагядову раду попасти. Найєму вже коментар у блозі не напишеш...
Елена Величко _ 05.12.2020 16:50
IP: 195.5.3.---
Ukraine needs to write off loans, partially restructure, because the situation is very difficult due to reforms
that worsened the lives of people due to lack of thought and incorrect implementation
and serious condition due to the pandemic.
Елена Величко _ 05.12.2020 16:40
IP: 195.5.3.---
Тому, треба почати робити негайну економічну роботу, що ЗАПИСАНА в Конституції.
Громадянин МАЄ право мати нормальні кошти на життя, заробити, сплатити податки на утримання
лікарів та лікарень, армії, міліції, шкіл, науку, на дороги, чисте повітря, ЗП...
- ВСЕ ЦЕ РОБОТА системна,
що дає незалежність на основі АКТИВІВ власних – природних копалин та землі+ вміння, розвиток,
освіта населення та ДЕРЖАВА, філософія держави – УСІ МАЮТЬ ПРАВО на гідне життя,
яке зруйноване та яке ПОТРІБНО будувати з нуля.
Новітню вже економіку, що дає забезпечення усім – це зовсім інша економіка,
що має основою ВЛАСНУ гідність та розвиток й відповідальність відносно громадян, новітні ресурси та філософію вже БАЗОВОГО ДОХОДУ, новітні системи, що здатні утримувати життя та природу не знищувати – це й є НЕЗАЛЕЖНІСТЬ, а не "щось самі ледь-ледь", бо ще не...
Елена Величко _ 05.12.2020 16:30
IP: 195.5.3.---
Чому не звернулись до МВФ по реструктуризацію? Нема ж економічного захисту.
Безробітні гірше пенсіонерів живуть, молодь тим паче теж хоче мати гроші, а не глитаї одні.
Хто створює робочі місця?
Адже ФОПи самі "ледь-ледь...", а вся економіка (майже 2 мільйона суб'єктів та
помножте на працівників) – то ФОПи, чорні ЗП, собі нагребли, а що робити іншим?
ПОТРІБНА нова економічна система, СУЧАСНА відносно ГРОМАДЯНИНА, бо система – базар-та-базар,
що фактично всі реалізатори в темну незаробленого, – НЕ ПРАЦЮЄ, знищує залишки розвитку, розпродає
Активи новітнім "хазяйвам"...
Елена Величко _ 05.12.2020 16:23
IP: 195.5.3.---
Що означає незалежний? От відносно сім'ї.
Створилась нова сім'я, виокремлюється – давав раніше батько майно, частину землі, дім будували,
тобто майно та активи з чого жити.
Й сім'я сама себе могла нагодувати та жити-поживати та наживати
БЕЗ СТОРОННЬОЇ допомоги, НЕЗАЛЕЖНО від батьків.
Так само країна. Свої активи, свої люди, своя система, а головне, МЕТА – щоб "...люди були на землі",
он де Незалежність, – якість життя та ПРАВА людей.
Де є воно? Хто робить? Що зробили? Де захист?
Де Активи, де економічна незалежність громадянина?
Mike_Kharkov _ 04.12.2020 16:48
IP: 134.249.228.---
Влад Дорошенко:
Війна за укр=чорноземну мову, щоб була на смартфоні у кожного в кишені, це значить – сховатися за мовну війну замість вести війну за виробництво смартфонів...
В целом да, но добавил бы.
Укр. язык (как и любой язык) отражает быт, среду, где живет народ, и уровень развития народа. Давайте смотреть на язык в развитии, т.е., язык 100 лет назад не мог отражать новую технологическую среду 21-го века. Значит утверждать, что укр. язык=чернозем неправомерно в целом. Столетней давности язык – да. Но будем же надеяться на развитие?
И зачем каждому обязательно украинский в смарте? это тупая ассимиляция. Каждому нужно хорошее образование и возможность самовыразиться, каждый должен раскрыть свои таланты, а не быть в обяз. порядке "политическим украинцем". В этом же разница между свободой и тоталитарным подходом.
Да, программу в мозгах придется таки менять.
_ABM_ _ 04.12.2020 16:22
IP: 77.222.153.---
Vasyl Shtager:
Ніколи не думав, що можна почитати таку маячню відомого "філософа"...продажні "філософи"...
Є попит на "філософів" та маячню – з"являються "філософи", які надають свою пропозицію маячні. Ось така політико-економічна модель! Російськоорієнтованих поціновувачів маячні видно тут як на долоні.✋ Україну вони препарують вздовж та поперек, але ні в одному із свої дописів ці поціновувачі маячні нічого негативного не напишуть про Росію – найбільшу маячню сучасності. Для них ця тема табу.
Влад Дорошенко _ 04.12.2020 15:19
IP: 93.72.24.---
Mike_Kharkov:
Значить, моя хата з краю (що стоїть на чорноземі),
по суті, означає – мій вічний чорнозем=націоналізм скраю, а імператори чи президенти наді мною (разом з філософами) приходять-відходять, байдуже хто, аби тільки не дуже крав та нас не обдирав.
Війна за укр=чорноземну мову, щоб була на смартфоні у кожного в кишені, це значить – сховатися за мовну війну замість вести війну за виробництво смартфонів.
Технологісти-конструктивісти не мають своєї укр хати (бо чорноземна хата ментально міцніша), не вміщається світова гонка технологій і освіти у будь-яку хату. Дацюк каже, що йому ойкумени мало, хоче внемитрье. Смартфони давлять чорноземців.
Як останні зможуть конкурувати з смартфонцями, то вони втратять чорноземність. І весь віковічний циклічний плач про невмирання=це плач про відривання від чорнозему, а ті,що відірвались, якраз і гноблять чорноземців, наче їм мстять за їх ненависть, що відірванці виявились їх зрадниками. Були такі освідчені народи хетти, шумери
Mike_Kharkov _ 04.12.2020 13:25
IP: 134.249.228.---
В том и проблема украинства – тяжко выбраться из сладких мечтаний о светлом вчера потому что не было необходимости и примера.
А с изменением среды обитания, с переориентацией рынков на новые товары, старые активы теряют ценность, и Украина-91 в 21-м веке, я думаю, стала перед камнем выбора – либо тихо угасать не ориентируясь на новые активы, либо переориентироваться, но тогда нужно менять всю систему ценностей украинца. И на нашу беду подоспела концепция однополярного мира, где Украине уготована роль буферной зоны и штыка-раздражителя, что исключает 2-й путь, т.к. главное требование – послушное малограмотное население на грани выживания, а не миллионы собственников имеющие своё мнение и вес в государстве. И олигархическое государство сделало за нас этот выбор.
Поправьте, если не так.
Mike_Kharkov _ 04.12.2020 13:07
IP: 134.249.228.---
Влад Дорошенко:
Mike_Kharkov:
не было реальных конструктивистов у нас в истории, каждый работал сам для себя. Чернозем был нашим конструктивом, он учил как жить.
Так, націоналізм тримає чорнозем? А сучасні "серфери"-конструктивісти, то діти Кастанеди, як діти лейтената Шмідта?
Між "А ну-ка, песню нам пропой, веселый ветер" до "Прекрасное далёко, не будь ко мне жестоко"?
Да, этнонационализм держится на черноземе, и идеология украинского национализма на нем же, если хотите, через традиции. Эта идеология, вместе с присущим ей понятием "нация" (дух национальности), является идеологией украинского крестьянства, что тут удивительного? Падает ценность чернозема как главного актива – слабеет и идеология, нарастает промпроизводство – слабеет идеология.
А современные конструктивисты если что-то и могут, то только оторвавшись от традиций, как это было со всеми выдающимися украинцами-эмигрантами.
Влад Дорошенко _ 04.12.2020 11:51
IP: 93.72.24.---
Mike_Kharkov:
не было реальных конструктивистов у нас в истории, каждый работал сам для себя. Чернозем был нашим конструктивом, он учил как жить.
Так, націоналізм тримає чорнозем? А сучасні "серфери"-конструктивісти, то діти Кастанеди, як діти лейтената Шмідта?
Між "А ну-ка, песню нам пропой, веселый ветер" до "Прекрасное далёко, не будь ко мне жестоко"?
Mike_Kharkov _ 04.12.2020 10:22
IP: 134.249.228.---
бун:
Бо ж вчили тоді про концентрацію капіталу, олігархію та ін. Все це тепер перед нашими очами
Кстати, а вот и нет:)
Перед глазами совсем другое, и этому тогда не учили. Перед глазами вот тот самый "азиатский способ производства", заброшенный Марксом. Ведь у нас странный капитализм, его законы действуют только в ограниченном олигархией круге и в отношениях с западом. А внизу общества продолжается старый добрый феодализм, очерченный судами, законами, традициями. Из этого круга никого не выпускают, а "свежая кровь" поступает во власть лишь с "соросятами", где изначально она несвежая:) А где взять свежей, как это было с выпускниками зап. университетов, но истинных патриотов своего полиэтничного народа в Сингапуре, я не вижу. Подобное скорее случайность, как и сам капитализм, случайным стечением обстоятельств вырвавшийся из железных объятий феодализма, держащих до сих пор почти весь мир.
Mike_Kharkov _ 04.12.2020 09:56
IP: 134.249.228.---
бун:
Mike_Kharkov:
Майк, таке враження, що ви прогулювали всі суспільні науки в університеті... Думаю, що несерйозне ставлення до тих наук і є причиною неточності ваших аналізів на УП. Бо ж вчили тоді про концентрацію капіталу, олігархію та ін. Все це тепер перед нашими очами, а ви про УПА, яка закінчилася із смертю очільника в 1959-му. А також про націоналістів, які живуть на чесно зароблені московські нафтодолари.
Не всё, не всё прогуливал:)
Вы ж обратите внимание, что причинно-следственной связи я не нарушал – "патриотизм" есть лишь инструмент, которым нас препарируют, и госидеология в Украине тоже инструмент, они реально существуют, это факт. Но они искусственно созданы властью (олигархией), под влиянием концепции однополярного мира и необходимости легализации своих капиталов на западе. Где ошибка?
А также утверждаю вслед за Липинским, что попытка сделать моноэтничную Украину ее убьет.
бун _ 04.12.2020 05:29
IP: 77.123.172.---
Mike_Kharkov:
Майк, таке враження, що ви прогулювали всі суспільні науки в університеті починаючи з історії КПРС на першому курсі і закінчуючи науковим комунізмом на останньому. Думаю, що несерйозне ставлення до тих наук і є причиною неточності ваших аналізів на УП. Бо ж вчили тоді про концентрацію капіталу, олігархію та ін. Все це тепер перед нашими очами, а ви про УПА, яка закінчилася із смертю очільника в 1959-му. А також про націоналістів, які живуть на чесно зароблені московські нафтодолари.
Vasyl Shtager _ 04.12.2020 02:05
IP: 46.133.160.---
Ніколи не думав, що можна почитати таку маячню відомого "філософа". Каже: народу України фактично уже нема. А хто в 2014р. Путіна зупинив, "філософе", населення? "У незалежну Україну
продовжують вірити напродовжуютьь вірити наївні романтики..." У незалежну Україну вірять відповідальні громадяни, а продажні "філософи" хай карають, ...
Влад Дорошенко _ 03.12.2020 11:30
IP: 93.72.24.---
Виталий Павленко:
я верю в способность преображения Украины в экономически независимое госуларство!
Цитати з УП.
Експорт України на 54% складається з товарів з низькою доданою вартістю. У 2019 – 61% експорту становили продукти рослинництва (з продуктами переробки), чорні метали та вироби з них. Серед них переважають неперероблені продукти: 62% – у рослинництві та 89% – у чорних металах. Дохід на душу населення за паритетом купівельної спроможності в Україні в 4 рази менший порівняно з польським. 64% енергоблоків ТЕС – на межі граничного ресурсу та фізичного зносу. Рівень зносу електромереж обленерго 60-70%. У 2019 Україна залучила 5,8 млрд дол прямих іноземних інвестицій – втричі менше, ніж Польща. За 30 років рівень доданої вартості у укр промисловості зріс на 4%. Литві, Чехії, Туреччині-збільшити цей показник на 185%, 91% та 248% відповідно. Тваринництво України деградувало: на відміну від Польщі, Туреччини та Білорусі, індекс виробництва знизився на на 26%
Виталий Павленко _ 03.12.2020 02:17
IP: 188.163.75.---
Положа руку на сердце, я не могу отнести себя ни к одной из трёх представленных групп, но при этом я верю в способность преображения Украины в независимое, прежде всего, экономически, госуларство!
Log Log _ 02.12.2020 22:28
IP: 185.237.217.---
Evgeniy Rovenskiy:
Log Log:
Ви тут модератор?:)
Мені просто жаль Вашого часу.
Влад Дорошенко _ 02.12.2020 19:01
IP: 93.72.24.---
Он, починається зараз в Молдові.
Вставай, страна молдавская, вставай на страшный бой
с российской силой грозною, с проклятою ордой!
Evgeniy Rovenskiy _ 02.12.2020 15:47
IP: 93.74.191.---
Log Log:
Ви тут модератор?:)
Log Log _ 02.12.2020 15:20
IP: 185.237.217.---
Evgeniy Rovenskiy:
Олег Друзь:
Вы, вероятно, цифры так и не посмотрели.
З рівним успіхом Ви могли звертатися до стінки.
Наступним разом уважніше читайте.
Це розумово відсталий з Воронезької області.
Воно читати не вміє навіть рідною російською.
Кретин не прочитав в житті жодної книги.
Йому шостий десяток, а несе маячню на рівні чотирирічної дитини.
Олег Турчин _ 02.12.2020 13:43
IP: 188.163.82.---
Автор пише дурню.
"Тим, хто ще вірить в незалежність України"- що значить вірити? Незалежність є. Можна не вірити, а сприймати і цінувати. Якщо автор не сприймає і не цінує, то як йому допомогти?
Для автора мабуть зразок незалежності- кім чен ин з північною кореєю. Ото вже незалежні, америці дулі крутять. Навіть росія набагато залежніша від світу, ніж північна корея.
Evgeniy Rovenskiy _ 02.12.2020 13:27
IP: 93.74.191.---
Олег Друзь:
Вы, вероятно, цифры так и не посмотрели:)
Пока мы спорим, Польша уже обогнала РФ по свежим данным нашей таможни за 2020г (bi. customs. gov. ua)
Країна-партнер Товарообіг, USD Експорт, USD Імпорт, USD Сальдо, USD
CN Китай 13 722 816 925,68 6 327 996 603,55 7 394 820 322,13 -1 066 823 718,58
PL Польща 6 705 573 361,97 2 973 462 403,59 3 732 110 958,38 -758 648 554,79
RU Російська Федерація 6 575 529 159,59 2 483 528 496,52 4 092 000 663,07 -1 608 472 166,55
DE Німеччина 6 499 790 670,43 1 879 615 706,71 4 620 174 963,72 -2 740 559 257,01
TR Туреччина 4 251 890 566,21 2 116 538 895,52 2 135 351 670,69 -18 812 775,17
BY Білорусь 3 794 142 942,35 1 210 324 833,43 2 583 818 108,92 -1 373 493 275,49
US США 3 609 061 328,63 874 384 908,42 2 734 676 420,21 -1 860 291 511,79
IT Італія 3 598 947 461,91 1 719 519 500,46 1 879 427 961,45 -159 908 460,99
Я повторю, РФ за последние годы занимает 10-15% товарооборота Украины.
Mike_Kharkov _ 02.12.2020 11:49
IP: 134.249.228.---
Evgeniy Rovenskiy:
Поясніть, будь ласка, до якої з цих трьох частин еліти ("російськоорієнтованих", "націонал-патріотів" та "західних компрадорів") належать українські олігархи?
Ахметов, Фірташ, Коломойський, Порошенко і т.д.?
Хороший вопрос. Они ведь по определению ориентированы на деньги:)
Я полагаю, что в народные и идеологические сказки они не верят, поэтому разворачиваются по денежному ветру. Маневрируют и изобретают очередные сказки для нас. Когда нужно было повысить цену на росгаз началось нацвозрождение, когда замаячил роскредит для дерибана развернулись чуть туда, когда замаячили проблемы на западе с реализацией и легализацией, то опять подкрутились на 180 по азимуту. И всё это, естественно, прикрывалось с воздуха и нацвозрождением, и евроинтеграцией, и крепкими хозяйственниками в УПА:)
Скорее эти 3 (2) направления лишь направления движения ден.знаков и индульгенций.
Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Корупція1443 Зеленський75 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter