20 січня 2012, 16:25

В НБУ оселилася параноя

Надто спокійно якось було останнім часом в Нацбанку... І от, прорвало таки.

Отже, новина дня – Найближчим часом Національний банк може заборонити оприлюднювати необґрунтовані заяви, що завдають шкоди його роботі.

І я не дивуюсь. Хіба можна було чекати чогось іншого після таких заходів як "паспортний" контроль при обміні валют? Хотілося би подивитися на автора цієї нової ініціативи.

Поки ця інформація не перевірена, і ми вже готуємо запит до НБУ. Втім, деякі колеги підказали, що це правда. І "паспортний" бекграунд імені Нацбанку 2011 року тільки укріплює думку в тому, що це не жарт.

У такому разі пропоную регулятору підготувати ще один законопроект або серію законопроектів, і заборонити всім доступ до інформації про платіжний баланс, наприклад.

Навіщо розмінюватися на дрібниці? Можна ліквідувати ще й Держстат. Втім, ефективність цього відомства і так вже давно під питанням. Інформацію Держстата сьогодні потрібно перевіряти не інакше як на "детекторі брехні". (а між тим в 2012 році ця установа обійдеться платникам податків в 1 мільярд гривень)

Особливо подобається ось це – "джерело каже: в НБУ посилаються на те, що "в національному законодавстві багатьох країн існує положення, що якщо інформація може погіршити економічну ситуацію в країні, то вона не підлягає розголошенню".

Це в яких таких країнах забороняють говорити про курс національної валюти? З нетерпінням чекаю обґрунтування законопроекту, який може пояснити це.

ЄС і США теж не в захваті від рейтингових агентств, але світова система все одно не може їх заборонити. Усім потрібний баланс. Я щось не пригадую, щоб Бен Бернанке скаржився на невгамовних експертів, які своєю критикою не дають йому спокою і заважають йому працювати.

Але в українському Нацбанку не терплять критики. Тому треба заборонити всім експертам давати так би мовити "необ'єктивні" прогнози. Як же буде вимірюватися цей показник Нацбанком? Дуже цікаво.

Виникає відчуття, що у когось в Нацбанку розвивається параноя. Здається, ця недуга вже поширюється на всіх представників влади.

Чому я вважаю голову ''Ощадбанка'' брехуном

Почитав блог Андрія Пишного про те, що нібито Економічна правда бере участь у інформаційній атаці на Ощадбанк. Приємно здивований. У своєму блозі голова Ощадбанку пише, що ми, тобто ЕП і журналісти, які писали матеріал "Продаж, ліквідація, реорганізація...

Питання до МОЗу: де ліки? ви чекаєте смертей?

Про закупівлі МОЗ уже так багато було сказано, що додати нічого. І те, як вони відбуваються цього року, це окрема історія. У 2014 році закупівлі здійснюються найдовше у порівнянні з минулими роками...

Столиця нашої Батьківщини – місто Москва?

Можете собі уявити першокласника, який кожного дня бачить цю табличку? Така табличка висить біля входу у ЗОШ N1 в місті Корсунь-Шевченківський (Черкащина)...

''Брудний'' гравець під N46 в списку Порошенка

Деякі ЗМІ напередодні опублікували більш широку версію списку "Блоку Петра Порошенка", який містить не лише першу "десятку" кандидатів. В ньому чимало прізвищ, яких ми не очікували там побачити...

Колись голова "Енергоатому" був у розшуку. В Молдові...

Чим керувалися в Кабміні, коли призначали Валерія Ясюка головою правління ПАТ "Укртрансгаз"? Нехай, його уже відсторонили. Те ж саме запитання і до головування в "Енергоатомі" Юрія Недашковського...

''Беркут'' ''закликає'' українців виходити на вулиці

Однією з перших вимог опозиції зараз на переговорах з президентом повинна бути вимога щодо вирішення ситуації з "Беркутом". Після переглянутих кадрів і відео, які свідчать про жорстокість і некерованість цих вузьколобих істот, у людей виникає тільки одне бажання – озброюватися і виходити на вулиці...