5 травня 2014, 11:06

АНТИКРИЗОВА СТРАТЕГІЯ ДЛЯ КИЄВА – Програма кандидата на службу мером Києва

Вчора спілкувався з кервіництвом АТЦ і АТО і ще раз переконався, що сьогодні у влади є розуміння, наскільки важливими для країни є вибори 25 травня. Впенений, що це розуміння є і у більшості громадян. До остаточної перемоги ще треба зробити дуже багато, бо перемогти – це означає не просто зберігти незалежність і державу, а й побудувати в Україні справжню європейську демократію, місцеве самоврядування, конкурентоспроможну економіку, розвинені міста і села і досягти європейської якості життя людей. Але найближчим стратегічним завдання і дуже важливою перемогою мають стати вибори 25 травня, обрання Президента України без в.о. і легітимної влади в Києві.

В цьому сенсі, я погоджуюсь з Андрієм Садовим та іншими прогресивними державними управлінцями, які вважають, що Київ має бути справді прикладом для інших міст України. Нижче – моя програма, ЯК цього досягти. Це не вичерпний перелік завдань, але користуємось порадою 32-го Президента США Рузвельта, який до президентства був губернатором Нью-Йорка, що програма має займати не більше 3/4 аркуша, якщо є бажання, щоб її дійсно прочитали.

Запропоновані кроки є першочерговими для будь-якого мера, хто б не переміг, адже вони ведуть до побудови нової системи управління містом. Тільки, коли постане нова система ми зможемо сподіватись на довгостроковий успіх нашого міста і всієї країни.

Буду вдячний за коментарі, запитання і пропозиції і запрошую всіх небайдужих і фахових киян долучатись до команди. Заходьте на публічну сторінку у фейсбук facebook.com/oleg.derevianko.kyiv

або пишіть на mayor.kyiv2014@gmail.com або дзвоніть 044 221 22 32

ОЛЕГ ДЕРЕВ'ЯНКО – Програма кандидата на службу мером Києва "АНТИКРИЗОВА СТРАТЕГІЯ ДЛЯ КИЄВА"

Суть антикризового управління полягає в тому, щоби визначити головну проблему, без вирішення якої решта проблем будуть постійно виникати знову, зосередити на її вирішенні максимум наявних експертних, професійних і виконавчих ресурсів і зусиль і забезпечити ефективний результат.

В Києві, в експертних середовищах, немає браку ідей, є стратегія розвитку міста до 2025 року, яку розробляли провідні київські і міжнародні фахівці, нові ідеї і пропозиції постійно виникають в колах громадських активістів і галузевих експертних груп.

Вирішенням конкретних питань мають займатись профільні експерти і створені з кращих фахівців проектні групи, ГРОМАДА МАЄ ЗАТВЕРДЖУВАТИ, ЩО РОБИТИ, а експертиза і завдання мера полягає у забезпеченні прозорості призначень, прийняття і виконання рішень, формування ефективних команд з реалізації конкретних проектів, і організації продуктивного впливу громади на управління містом.

Ми забезпечимо і будемо постійно вдосконалювати операційне управління містом, але щоб постала нова система ми будемо концентруватись на вирішенні таких пріоритетних завдань:

1. Забезпечимо прозорість всіх призначень і прийняття стратегічних рішень шляхом відкритих і публічних вакансій і конкурсів під контролем незалежних експертів і громади:

Крок 1 – сформувати групи незалежних експертів за галузевим принципом

Крок 2 – розробити і оприлюднити критерії прийняття рішень по всіх ключових питаннях

Крок 3 – публічні конкурси по всіх індивідуальних призначеннях і з вибору проектних груп

2. Забезпечимо продуктивний вплив громадських організацій на управління містом:

Крок 1 – затвердити чіткі критерії формування Громадських рад і надати їм повноваження міської законодавчої ініціативи і контролю за виконанням рішень.

Крок 2 – провести аудит всіх наявних цільових програм розвитку міста. Пріоритет – програмам енергозбереження і енергоефективності, будівництва дитячих садочків і сучасних шкіл творчості та інноваційного розвитку для дітей і юнацтва, створення нових парків і публічних просторів, розвитку екологічно-чистого транспорту.

Крок 3 – забезпечити контроль громади за дотриманням правил забудови згідно генерального плану, електронний портал міського будівництва з відкритим кадастром земельних ділянок, прозоре формування і використання бюджету, щомісячна публічна звітність + щоденне інформування про діяльність мера.

3. Впровадимо дієве самоврядування в місті і районах і пряму електронну демократію.

Крок 1 – запровадити механізм подання електронних петицій і обов'язкового включення питань петицій до порядку денного сесій Київради. Запровадження електронної угоди мер – кияни.

Крок 2 – запровадити механізм загальноміських і районних референдумів і їх проведення електронними засобами щодо всіх найважливіших питань для міста або району.

Крок 3 – створити ради і виконавчі комітети громад районів і мікрорайонів, створити муніципальну поліцію, керівник якої обирається на міських виборах, призначення керівників міських і районних органів прокуратури і судів – після затвердження Київрадою і радами районів, ініціювати і домогтись за підтримки громади Києва прийняття відповідних змін до Закону України "Про столицю України – місто-герой Київ" та "Про місцеве самоврядування в Україні".

Завдяки цим крокам постане нова система управління, яка забезпечить: 1. Оптимізацію і стале зростання бюджету Києва 2. Ефективне використання коштів виключно на потреби міста і киян 3. Збалансований розвиток міста і досягнення нашої спільної мети – Київ має бути в топ-10 найкращих столиць світу за якістю життя і можливостями для самореалізації людей.

Приєднуйтесь до команди. Пишіть на mayor.kyiv2014@gmail.com Дзвоніть – 044 221 22 32. Заходьте на сторінку у фейсбук – facebook.com/oleg.derevianko.kyiv

''ТРИКУТНИК СМЕРТІ'' української освіти і як із нього вирватись

Вчора на своїй сторінці в фейсбуці я розмістив пост співзасновника платфоми для масових онлайн-курсів Prometheus Івана Примаченка, в якому він дуже влучно назвав три великі прични, які стоять на заваді розвитку освіти в Україні, "трикутником смерті" і запропонував свій вихід, до якого я додав декілька пропозицій, впровадження яких вважаю критично важливими для розвитку освіти в Україні і її виходу на світовий рівень не окремими елементами, а всією новою системою...

Цілі не виправдовують засоби: до питання стратегій людей, організацій і країн.

14 квітня у Львівській бізнес-школі УКУ відбудеться щорічна візійна конференція Intrо. Вона буде присвячена темі персональних та організаційних стратегій, і одним з ключових питань, яке постає кожного разу, коли лунає слово "стратегія" є питання відповідального лідерства...

Для чого ці заяви, панове держслужбовці?

Вчора була оприлюднена заява держслужбовців "Вимагаємо Змін!" Її можна по-різному сприймати. Можна беззастережно вітати громадянський вчинок і небайдужість цих людей...

Міністерство освіти і науки України досі виконує доручення уряду азарова-януковича?

Мабуть, ні у кого в Кабінеті Міністрів не має злого умислу в тому, щоб продовжувати тримати на контролі виконання непотрібних доручень попереднього уряду...

Як виконується коаліційна угода? Відкритий лист до народних депутатів коаліційної більшості.

Шановні народні депутати коаліційної більшості, Як громадянин України хочу нагадати, що згідно коаліційної угоди ви запланували на перший квартал 2015 року виконати майже 100 завдань...

Партія небайдужих громадян + ФОТО

Революція Гідності, якщо говорити лише про період Майдану, адже в цілому, зрозуміло, і на цьому треба постійно наголошувати, революція ще не завершена, – це виграна битва, але ще не виграна війна...