Олег Дерев’янко Громадський і культурний діяч

ЗВЕРНЕННЯ до громади Києва, громадських і політичних діячів, журналістів з нагоди 6-місячної дати від початку Революції Гідності на Майдані Незалежності.

22 травня 2014, 09:48

Шановні Громадяни,

За кілька днів в Києві відбудуться не лише вибори Президента України, а й вибори мера міста і

депутатів Київради.

Як відомо, ці вибори мали відбутись набагато раніше, але з відомих причин не відбулись.

Київ і кияни зробили величезний внесок в справу повалення режиму. Багатолюдні Віче щонеділі, активна участь десятків тисяч киян у боротьбі, участь людей з усіх куточків країни, які на декілька місяців також стали киянами – мешканцями і оборонцями Майдану: це були ключові складові перемоги.

Але чи можемо вважати, що Майдан вже остаточно переміг і його потрібно згортати?

Очевидно, що ні! Адже революція завершиться лише тоді, коли буде не лише зламана стара система (яка поки що, не зламана), а й побудоване нове ефективне державне управління і місцеве самоврядування.

Щоб цей день настав, потрібні рішучі, але й правильні кроки кожного дня. Кроки, які б доводили людям і суспільству, що нова влада є дійсно новою, не стільки за обличчями, скільки за розумінням потреб людей, відповідальністю, баченням майбутнього, професіоналізмом і усвідомленням, що лише справжня дієва демократія і професійне управління можуть стати тими запобіжниками, які унеможливлять появу нових диктаторів, узурпаторів і просто не гідних людей у владі.

Одним з таких кроків мали б стати чесні виборі. Чесні не лише в день голосування, щодо підрахунку голосів і встановлення результатів, а й щодо рівних можливостей для всіх кандидатів донести свої пропозиції до суспільства і надати, таким чином, людям можливість зробити свідомий і відповідальний вибір. На жаль, ані державна, ані поточна Київська влада не забезпечила цього щодо Київських виборів. Жодних справжніх дебатів між кандидатами в мери так і не було організовано, жодної можливості комунікації через муніципальні ЗМІ (наприклад, за рахунок коштів тієї ж застави) не було надано. Громада і громадські активісти також не проявили наполегливості в цьому питанні за деякими винятками.

Але до дня виборів ще є декілька днів і у людей ще є можливість дізнатись про всіх кандидатів і зробити свідомий вибір. Одна з таких можливостей – ДЕБАТИ НА МАЙДАНІ. Громадські активісти і політики, журналісти і ЗМІ! Кличте кандидатів в мери і людей прийти в п'ятницю 23 травня на Майдан. Нехай люди безпосередньо побачать всіх кандидатів, відкритих і готових до спілкування з громадою, почують публічні і справжні дебати кандидатів перед обличчям громади і дадуть громаді на Майдані (!) зобов'язання служити місту і інтересам людей.

23 травня о 17.00 на Майдані (в одному з куполів Spilno.TV) почнеться круглий стіл та відкриті дебати, організовані Студентською Республікою, на тему: "Програми кандидатів у мери Києва: чи справді розуміють самі кандидати, як модернізувати столицю".

Сподіваюсь, що після закінчення формату круглого столу, дебати будуть продовжені вже в форматі справжніх дебатів (коли кандидати задають питання один одному і відповідають на питання людей) біля стели з можливістю безпосереднього контакту і спілкування киян з кандидатами.

6 місяців тому почалася Революція Гідності. Якби тоді ми робили вибір, виходити на Майдан чи ні, боротись чи ні, виходячи з відповіді на питання, а які шанси, то де б ми були зараз і щоб було б з нашою країною?Тому і зараз не треба питати себе, а які шанси в того чи іншого кандидата, треба просто виходити на Майдан і дивитись, хто готовий спілкуватись з людьми, а хто ні. Тим, хто до цього готовий, ставити питання, незручні і відверті питання, чути відповіді і робити висновки.

Революція Гідності триває, чи буде вона завершена перемогою – побудовою нової системи ефективного державного управління і місцевого самоврядування чи ми залишимось у старій системі, впадемо у ще більшу зневіру ніж після Помаранчевої революції? – це залежить від кожного з нас і від громади в цілому.

Слава Україні!

https://www.facebook.com/oleg.derevianko.kyiv

http://derevianko.kiev.ua/

powered by lun.ua
Зеленський3 Донбас5 Корупція1305 Aтака Путіна1200 Україна та Європа1071
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter