22 травня 2014, 09:48

ЗВЕРНЕННЯ до громади Києва, громадських і політичних діячів, журналістів з нагоди 6-місячної дати від початку Революції Гідності на Майдані Незалежності.

Шановні Громадяни,

За кілька днів в Києві відбудуться не лише вибори Президента України, а й вибори мера міста і

депутатів Київради.

Як відомо, ці вибори мали відбутись набагато раніше, але з відомих причин не відбулись.

Київ і кияни зробили величезний внесок в справу повалення режиму. Багатолюдні Віче щонеділі, активна участь десятків тисяч киян у боротьбі, участь людей з усіх куточків країни, які на декілька місяців також стали киянами – мешканцями і оборонцями Майдану: це були ключові складові перемоги.

Але чи можемо вважати, що Майдан вже остаточно переміг і його потрібно згортати?

Очевидно, що ні! Адже революція завершиться лише тоді, коли буде не лише зламана стара система (яка поки що, не зламана), а й побудоване нове ефективне державне управління і місцеве самоврядування.

Щоб цей день настав, потрібні рішучі, але й правильні кроки кожного дня. Кроки, які б доводили людям і суспільству, що нова влада є дійсно новою, не стільки за обличчями, скільки за розумінням потреб людей, відповідальністю, баченням майбутнього, професіоналізмом і усвідомленням, що лише справжня дієва демократія і професійне управління можуть стати тими запобіжниками, які унеможливлять появу нових диктаторів, узурпаторів і просто не гідних людей у владі.

Одним з таких кроків мали б стати чесні виборі. Чесні не лише в день голосування, щодо підрахунку голосів і встановлення результатів, а й щодо рівних можливостей для всіх кандидатів донести свої пропозиції до суспільства і надати, таким чином, людям можливість зробити свідомий і відповідальний вибір. На жаль, ані державна, ані поточна Київська влада не забезпечила цього щодо Київських виборів. Жодних справжніх дебатів між кандидатами в мери так і не було організовано, жодної можливості комунікації через муніципальні ЗМІ (наприклад, за рахунок коштів тієї ж застави) не було надано. Громада і громадські активісти також не проявили наполегливості в цьому питанні за деякими винятками.

Але до дня виборів ще є декілька днів і у людей ще є можливість дізнатись про всіх кандидатів і зробити свідомий вибір. Одна з таких можливостей – ДЕБАТИ НА МАЙДАНІ. Громадські активісти і політики, журналісти і ЗМІ! Кличте кандидатів в мери і людей прийти в п'ятницю 23 травня на Майдан. Нехай люди безпосередньо побачать всіх кандидатів, відкритих і готових до спілкування з громадою, почують публічні і справжні дебати кандидатів перед обличчям громади і дадуть громаді на Майдані (!) зобов'язання служити місту і інтересам людей.

23 травня о 17.00 на Майдані (в одному з куполів Spilno.TV) почнеться круглий стіл та відкриті дебати, організовані Студентською Республікою, на тему: "Програми кандидатів у мери Києва: чи справді розуміють самі кандидати, як модернізувати столицю".

Сподіваюсь, що після закінчення формату круглого столу, дебати будуть продовжені вже в форматі справжніх дебатів (коли кандидати задають питання один одному і відповідають на питання людей) біля стели з можливістю безпосереднього контакту і спілкування киян з кандидатами.

6 місяців тому почалася Революція Гідності. Якби тоді ми робили вибір, виходити на Майдан чи ні, боротись чи ні, виходячи з відповіді на питання, а які шанси, то де б ми були зараз і щоб було б з нашою країною?Тому і зараз не треба питати себе, а які шанси в того чи іншого кандидата, треба просто виходити на Майдан і дивитись, хто готовий спілкуватись з людьми, а хто ні. Тим, хто до цього готовий, ставити питання, незручні і відверті питання, чути відповіді і робити висновки.

Революція Гідності триває, чи буде вона завершена перемогою – побудовою нової системи ефективного державного управління і місцевого самоврядування чи ми залишимось у старій системі, впадемо у ще більшу зневіру ніж після Помаранчевої революції? – це залежить від кожного з нас і від громади в цілому.

Слава Україні!

https://www.facebook.com/oleg.derevianko.kyiv

http://derevianko.kiev.ua/

''ТРИКУТНИК СМЕРТІ'' української освіти і як із нього вирватись

Вчора на своїй сторінці в фейсбуці я розмістив пост співзасновника платфоми для масових онлайн-курсів Prometheus Івана Примаченка, в якому він дуже влучно назвав три великі прични, які стоять на заваді розвитку освіти в Україні, "трикутником смерті" і запропонував свій вихід, до якого я додав декілька пропозицій, впровадження яких вважаю критично важливими для розвитку освіти в Україні і її виходу на світовий рівень не окремими елементами, а всією новою системою...

Цілі не виправдовують засоби: до питання стратегій людей, організацій і країн.

14 квітня у Львівській бізнес-школі УКУ відбудеться щорічна візійна конференція Intrо. Вона буде присвячена темі персональних та організаційних стратегій, і одним з ключових питань, яке постає кожного разу, коли лунає слово "стратегія" є питання відповідального лідерства...

Для чого ці заяви, панове держслужбовці?

Вчора була оприлюднена заява держслужбовців "Вимагаємо Змін!" Її можна по-різному сприймати. Можна беззастережно вітати громадянський вчинок і небайдужість цих людей...

Міністерство освіти і науки України досі виконує доручення уряду азарова-януковича?

Мабуть, ні у кого в Кабінеті Міністрів не має злого умислу в тому, щоб продовжувати тримати на контролі виконання непотрібних доручень попереднього уряду...

Як виконується коаліційна угода? Відкритий лист до народних депутатів коаліційної більшості.

Шановні народні депутати коаліційної більшості, Як громадянин України хочу нагадати, що згідно коаліційної угоди ви запланували на перший квартал 2015 року виконати майже 100 завдань...

Партія небайдужих громадян + ФОТО

Революція Гідності, якщо говорити лише про період Майдану, адже в цілому, зрозуміло, і на цьому треба постійно наголошувати, революція ще не завершена, – це виграна битва, але ще не виграна війна...