Олег Дерев’янко Громадський і культурний діяч

Чому за 23 роки незалежності Україна не здійснила жодних системних і структурних реформ?

04 липня 2014, 16:36

Брак відповідального лідерства в усіх сферах життєдіяльності нашої країни і суспільства – ось головна причина, чому за 23 роки від проголошення незалежності нам поки що не вдалося успішно реалізувати жодну з необхідних системних і структурних реформ.

Сьогоднішні виклики ще більше загострюють цю ключову проблему.

Але, що це таке – відповідальне лідерство? Чи можна навчитись відповідальному лідерству? Хто такий відповідальний лідер?

Природа людини, людина і гроші, людина і влада, людина і суспільство – в чому суть цих взаємовідносин?

Чому нас можуть навчити тисячі років історії цивілізацій і що з цього приводу думали найвидатніші мислителі людства? А що з цього приводу думають українські лідери – бізнесмени, політики, чиновники, журналісти, митці – сьогодні?

18-24 жовтня 2014 в Карпатах відбудеться 10-й семінар Української Аспенівської Ініціативи "Відповідальне Лідерство".

Cемінари "Аспен-Україна" спрямовані на впровадження і просування в Україні принципів лідерства, що базуються на моральних цінностях, на підтримку відкритого діалогу про актуальні проблеми людини і суспільства.

Основні завдання семінару:

• допомогти критично поставитися до своїх уявлень, ментальних настанов, світоглядних штампів, що стримують потенціал українських лідерів і їхню здатність знаходити спільну мову у вирішенні найважливіших проблем країни;

• розширити "горизонти" мислення людей, які за своїми людськими та діловими якостями можуть виступати і виступають як лідері у різних сферах життя і діяльності країні;

• сприяти саморозвитку лідерів в інтелектуальному, світоглядному та етичному плані;

• підтримувати ефективну комунікацію між українським лідерами різних професійних напрямів з метою вирішення проблем розвитку України.

Умови участі в семінарі – тут

powered by lun.ua
Коментарі — 15
dem4-enko_ _ 06.07.2014 22:47
IP: 176.104.80.---
"Чому за 23 роки незалежності Україна не здійснила жодних системних і структурних реформ?" А тому, що справжньої держави у нас як не було, так і досі немає. Недавно я говорив по телефону зі своїм шкільним товаришем, бувшим народним депутатом двох скликань. Говорили про справжніх "державників" у "верхах". То від нього я почув підтвердження того, з чого я почав. В нас "на горі" крутяться ті, які прийшли заробляти гроші, ті, які навіть в цей складний час думають не про державу, а про те, яку посаду вони займатимуть в третьому уряді. Я перепитав: "В якому?" Та в третьому, якщо вважати уряд Яценюка першим. Ось такі наші справи, панове-твариші...
Алекс Фибер _ 06.07.2014 02:38
IP: 46.211.210.---
Тому що... крадії.
Sage _ 05.07.2014 20:40
IP: 176.109.195.---
mihaylenco:
"Організація праці в Україні за межами абсурду. І більше винні в цьому не керівники. Винні в цьому ідіотські закони. А ще більше, підзаконні акти – постанови, та накази."
У нас в стране давно законы заказывают собственники -руководители через свои группы, фракции в ВР. Вчера показало голосование представителей ВР в Совет по СМИ. Из 16 представителей отфильтрованных профессионалов – ноль. Пока не дали добро хозяева. Все изменения в закон вносят в интересах кого то, иногда на 2-месяца, а потом возврат. Использовали как "резинку" и выбросили. Нужда не лучший учитель, а быстрее катализатор для бунтов и революций. Не везет на высоконравственных политиков типа Гриценко А.С. и хотя бы 20-30 чел таких, то и путь Словении и Европы был бы.
Виталий Болонкин _ 05.07.2014 16:20
IP: 91.213.33.---
Что дальше? Сделайте прогноз.
Эллас Грек _ 05.07.2014 15:03
IP: 95.135.68.---
Да что вы всё намеками, простите, что встрял.
Реформ не было потому, что на них был очень малый спрос. Нужда – лучший учитель. У нас не было критической нужды. Совковое производство обеспечивало определяющему большинству неголодное существование. Извне страны тоже не было заказа на реформы. Одно дело – реформировать Польшу, Чехию и проч. Совсем другие вложения – Украина. И населения больше, да и северный сосед не был "за". Плюс, и большой, притом, плюс, психологическая реформа совка. Если прибалты были в совке 50 лет, украинцы – 300. Прибалтам тяжело, нам – боюсь, невозможно. Совок должен умереть. В ком – ментально, в ком – физически.
И потом, большой вопрос. А нужны ли наши реформы вообще конструкторам геополитики? Есть подозрение, что нам начертана участь вымирающего сырьевого придатка. Буду ОЧЕНЬ рад, если это окажется только подозрением.
mihaylenco _ 05.07.2014 09:59
IP: 46.201.239.---
В нас реформи навіть не починалися. Їх навіть не задумували. Те, що було задумано, не реформи. Те, що задумав Яценюк – також не реформи. Проголошені плани "реформ" були приречені від початку. Бо несли тільки одну ідеологію – правлячій верхівці негайно зрубати побільше бабла за рахунок обдирання населення. Все береться з досвіду СССР. Як тільки населення починає вибиратися із злиднів, то робили грошову реформу – 1947, 1961,1989. Всі вони несли одну ідеологію – обнулити грошщові активи громадян. Так само і в Україні. Побачили, що люди вже не схожі на старців – все, пора стригти шерсть. Тільки в нас не стрижуть, а здирають разом з шкірою.
mihaylenco _ 05.07.2014 09:51
IP: 46.201.239.---
123456
чета у вас в голове все перевернулось. в шоковой терапии нет ни капли либерализма

Та ні. В сучасному світі лібералізмом називають свавілля великого капіталу.
123456 _ 05.07.2014 09:46
IP: 77.87.36.---
чета у вас в голове все перевернулось. в шоковой терапии нет ни капли либерализма, это чисто правая консервативная идеология. по настоящему правая, а не такие как в украине правые сектора. причину вы быстро изобрели – плохо работаем инструменту не дали. заработаете когда жрать будет нечего любым инструментом, только шум будет стоять, а какая изобретательность просыпается больше 7% населения становятся предпринимателями
mihaylenco _ 05.07.2014 08:26
IP: 46.201.239.---
Продовжу. Китайським інструментом можна добитися лише китайської якості.

Оснащеність робочого місця в україні не можна порівнювати з західним. Ви, може не уявляєте абсурдність організації праці згідно українського законодавства. Відгамселивши робочий день ломом, робітник повинен кожен свій удар оформити звітом. Роблю припущення, що ви не уявляєте жахіття української бухгалтерії, яка за обсягом, складністю, запутаністю, й безглуздістю – абсолютний чемпіон світу. В нас землекоп одночасно й бухгалтер. А бухгалтер часто ходить з мітлою, лопатою, виконує роботу монтажника, озеленювача.

Організація праці в Україні за межами абсурду. І більше винні в цьому не керівники. Винні в цьому ідіотські закони. А ще більше, підзаконні акти – постанови, та накази.

Як державні підприємства, так і бізнес мають виконувати ці закони. Маємо безглузду бюрократію, яка лише заважає. Маємо псевдоекономіку, яка нічого путнього не виробляє.
mihaylenco _ 05.07.2014 08:11
IP: 46.201.239.---
123456
производительность труда ниже плинтуса

Виеликають галичанина у військомат, аби забирати до радянської армії. А він запитує: "А кулемета брати?". Йому відповідають: "Та не бери, там видадуть".

Це анекдот 70-х років.

Ви, може не знаєте, що ще в СССР, аби влаштуватися електромонтером в РЕС, треба було приходити з своїми плоскогубцями, викруткою, ножівками, сокирою, та іншим дрібним інструментом?

До чого це пишу. Сьогодні, кожен поважаючий себе фахівецьсвоє робоче місце забезпечує за свій кошт – машина, комп'ютер, прилади, інструмент. Роботодавець працівника практично не оснащує. Якщо оснащує, то якимось сміттям. Відповідь на претензію щодо низької продуктивності праці читайте тут:
Іван Гонта
Не надо повторять примитивные лозунги либеральных телепропагандистов

Поясню. Землекоп лопатою ніколи не викопає більше екскаватора. Вантажник не потягається з конвеєром. Маляр, штукатур, і близько не зробить того, що робить малярна, штукатурна машина.
Іван Гонта _ 05.07.2014 07:56
IP: 93.73.27.---
123456:
Не надо повторять примитивные лозунги либеральных телепропагандистов: проблема и глубже, и шире, и даже отдает геополитикой.
Ответьте: "У учителя, врача, водителя такси или тролейбуса, сантехника или электромонтера (список можно продолжать и продолжать) производительность труда намного ниже, чем у их колег на Западе?" Включите логику и получите ответ: "Конечно нет, потому что это не возможно в принципе). Проблема в другом: в неэфеективной экономике, в развитии преимущественно низкорентабельных сырьевыхотраслей, которые нужно дотировать, но которым проще конкурировать на этом самом Западе в виду простоты ихней продукции. И эти отрасли по сути дотирует все остальное население (через искусственный валютный курс, а с ним заниженную стоимость повседневных услуг и товаров – т.е. производители этих товаров внутреннего рынка в конечном счете дотируют и экспортеров и импортеров).
mihaylenco _ 05.07.2014 07:52
IP: 46.201.239.---
Іван Гонта
РЕФОРМИ НЕ БУЛИ ПОТРІБНІ ПОСТРАДЯНСЬКІЙ ПСЕВДОЕЛІТІ, ЯКА ОПАНУВАЛА ВЛАДУ В КРАЇНІ ПІСЛЯ ГРУДНЯ

Іване! Реформи не потрібні були нікому! Ні псевдоеліті. Ні населенню, яке можна назвати псевдонародом. Ні зовнішньому оточенню, а особливо, північному кремлівському братові.
Іван Гонта _ 05.07.2014 07:41
IP: 93.73.27.---
Чому за 23 роки Україна не здійснила жодних реформ? Відповідь дуже проста, лежить на поверхні і не потрібні для її усвідомлення ніякі семінари: бо ці РЕФОРМИ НЕ БУЛИ ПОТРІБНІ ПОСТРАДЯНСЬКІЙ ПСЕВДОЕЛІТІ, ЯКА ОПАНУВАЛА ВЛАДУ В КРАЇНІ ПІСЛЯ ГРУДНЯ 1991-го (точніше – зберегла владу). Мало того, реформи були небезпечні для цієї влади втратою влади і багатства, бо її представники не мали необхідних знань, щоб керувати країною в іншому ключі. Тому і пішли найпростішим для них шляхом: не міняти існуючий стан речей: не треба було створювати замкнені цикли у виробництві, бо є співпраця і кооперація з Росією; не треба підвищувати ефективність економіки, бо можна платити мізерні зарплати (щоб отримати собі прибуток0; не потрібно створювати внутрішній ринок, бо цікавить лише експорт (не важливо який), що приносить доляри; навіщо розвивати гуманітарну інфраструктуру, адже ми не збираємось жити в цій країні – ми в ній лише заробляємо бабло. Існуючий стан речей може змінити лише революція (реальна)!
123456 _ 05.07.2014 00:38
IP: 77.87.36.---
общество деградировало от коммунистической пропаганды, витает в облаках бесплатных газов, дотаций, профсоюзов. люди не хотят работать. производительность труда ниже плинтуса. привести в себя общественное сознание можно хорошеньким шоком, так чтоб жрать было неечго
mihaylenco _ 04.07.2014 22:49
IP: 46.201.239.---
Заголовок класний, але текст до теми не має ніякого стосунку.
ONLINE
Уряд реформ406 Корупція1348 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter