20 жовтня 2014, 13:12

Завдання 21 століття і Україна

Зараз всі активні громадяни поглинені думками про війну і мир, про вибори, про те, яким буде новий парламент і уряд, чи зможе він, нарешті, здійснити реформи, реалізувати Угоду про Асоціацію, і за 5 років підготувати країну до готовності подати заявку на вступ до ЄС.

Навести лад у власному домі – це, звісно, найважливіше завдання, але сьогодні воно вже не може бути вирішене без усвідомлення своєї ролі в глобалізованому світі.

І це не лише такі традиційні питання, як забезпечення довгострокового захисту країни шляхом долучення до єдиної в світі цивілізованої системи колективної безпеки, і забезпечення сталого розвитку шляхом успішних системних реформ і приєднання до єдиного в світі об'єднання країн, заснованого на загальнолюдських цінностях.

Це питання також чіткого розуміння і реалізації конкурентних переваг країни в міжнародному поділі праці і просування правдивого и привабливого іміджу України.

Але найважливіше для нашого майбутнього – це здатність суспільства і його лідерів бачити і розуміти глибинні процеси трансформації продуктивних сил, економічних і суспільних відносин в світі, які є результатом поєднання процесів глобалізації і технологічної революції, і які, хоче хтось цього чи ні, не залишають для будь-якої країни, яка бажає жити в злагоді і добробуті, іншого шляху, ніж ставати частиною, бажано – активною, цього процесу загальносвітової трансформації.

Події Революції Гідності стали яскравим прикладом не лише величі і героїзму нашого народу, не лише підтверженням того, що гідність і свобода є нашими базовими цінностями, а й демонстрацією дії принципів, які лежать в основі вирішення завдань, які вчені називають завданнями 21 століття: нерутинні, нетривіальні завдання, які вимагають творчого підходу, широкого бачення, вільного мислення, і сміливої дії.

Так мислити і дяти можна лише завдяки потужній внутрішній мотивації, яку кожен з нас окремо і суспільство разом, проявили під час Євромайдану.

І ця внутрішня мотивація – робити щось не тому, що тобі світить батіг або пряник, а тому, що це добра і правильна справа, тому що ця справа є частиною чогось більшого, і людина, яка її робить, також відчуває себе частиною чогось більшого – це ключ до успіху у вирішенні завдань 21-го століття. І це стосується всіх рівнів – особистого, суспільного, і державного.

Найближчі вибори – це чудова нагода знову, як і під час Євромайдану, задіяти ці принципи, довести самим собі і всьому світу, що прагнення українців до справжнього оновлення не лише зросло і зміцнило, а й стало більш відповідальним та усвідомленим.

Є ще цілий тиждень для того, щоб проявити свою громадяньску позицію, і власним розумом, а не "думкою" телевізора, зробити відповідальний і чесний вибір.

''ТРИКУТНИК СМЕРТІ'' української освіти і як із нього вирватись

Вчора на своїй сторінці в фейсбуці я розмістив пост співзасновника платфоми для масових онлайн-курсів Prometheus Івана Примаченка, в якому він дуже влучно назвав три великі прични, які стоять на заваді розвитку освіти в Україні, "трикутником смерті" і запропонував свій вихід, до якого я додав декілька пропозицій, впровадження яких вважаю критично важливими для розвитку освіти в Україні і її виходу на світовий рівень не окремими елементами, а всією новою системою...

Цілі не виправдовують засоби: до питання стратегій людей, організацій і країн.

14 квітня у Львівській бізнес-школі УКУ відбудеться щорічна візійна конференція Intrо. Вона буде присвячена темі персональних та організаційних стратегій, і одним з ключових питань, яке постає кожного разу, коли лунає слово "стратегія" є питання відповідального лідерства...

Для чого ці заяви, панове держслужбовці?

Вчора була оприлюднена заява держслужбовців "Вимагаємо Змін!" Її можна по-різному сприймати. Можна беззастережно вітати громадянський вчинок і небайдужість цих людей...

Міністерство освіти і науки України досі виконує доручення уряду азарова-януковича?

Мабуть, ні у кого в Кабінеті Міністрів не має злого умислу в тому, щоб продовжувати тримати на контролі виконання непотрібних доручень попереднього уряду...

Як виконується коаліційна угода? Відкритий лист до народних депутатів коаліційної більшості.

Шановні народні депутати коаліційної більшості, Як громадянин України хочу нагадати, що згідно коаліційної угоди ви запланували на перший квартал 2015 року виконати майже 100 завдань...

Партія небайдужих громадян + ФОТО

Революція Гідності, якщо говорити лише про період Майдану, адже в цілому, зрозуміло, і на цьому треба постійно наголошувати, революція ще не завершена, – це виграна битва, але ще не виграна війна...