Олег Дерев’янко Громадський і культурний діяч

Формування команд міністерств – лакмусовий папірець намірів влади

12 грудня 2014, 16:22

Довіра, як відомо, є основою успіху будь-якої спільної справи, особливо, якщо йдеться про спільну діяльність щодо впровадження змін, і тим більше, якщо йдеться про зміни, які ведуть до справжнього зцілення, якого не буває без болю.

Сьогодні сподівання на успіх, на те, що все буде добре, що все у нас вийде або "все у нас получится" надзвичайно високі. Суспільство дійсно хоче мати надію, що цього разу влада зробить свою справу. І влада теж вірить, що зробить.

Це добре, але це створює великі ризики – ризики втратити відчуття реальності, адже чим більше вплив емоцій від сподівань, тим менше здатність бачити факти.

А факти поки що суперечливі. Хоча й не дуже оперативно, але була створена проукраїнська і проєвпропейська парламентська коаліція, підписана досить змістовна коаліційна угода, хоча й знову непрозоро, але був сформований Кабінет Міністрів, в який увійшли люди, на яких професійні спільноти покладають великі сподівання. Вчора коаліція висловила довіру уряду, проголосувавши за його зовсім неочікувано неякісну програму (а що вона мала зробити, якщо сама лише тиждень тому цей уряд створила і якщо розпад коаліції зараз означав би крах держави??).

Отже, може скластися враження, що влада справді готова діяти і впроваджувати болісні реформи заради зцілення державного і соціального організму України.

Але справжнім сигналом суспільству, чи варто сподіватись на здатність нового уряду і коаліції здійснити реформи, стане прийняття бюджету і формування команд міністерств, включно з керівниками державних монополій.

Зможуть міністри сформувати власні команди за принципом професійності і лідерських якостей здійснювати зміни чи їм знову будуть нав'язані заступники і керівники держпідприємств за партійно-квотним принципом розподілу фінансових потоків? Яким буде бюджет і в який спосіб він буде прийнятий? Наскільки швидко і наскільки командно ВР в партнерстві з Кабміном і АП зможе почати приймати закони на виконання коаліційної угоди, і на скільки відсотків будуть виконані її завдання, заплановані на перший квартал 2015 року?

Від відповідей на ці питання залежить і доля діючої влади, і доля країни.

Виконайте план хоча б на 50%, добре, ну хоча б на 30% (!), забезпечте адекватну викликам і ефективну комунікацію своїх намірів і дій суспільству, і не зробіть великих символічних помилок, натомість здійсніть декілька хоча б маленьких, але символічних, перемог у війні...за реформи.

І тоді, справді, все буде добре

powered by lun.ua
Коментарі — 5
Sapphir _ 18.12.2014 05:06
IP: 37.55.254.---
Валентина Дегтяренко:
Ніхто нічого не буде змінювати,невже не бачите?
Аплодирую стоя!!
Теодор Дяків _ 13.12.2014 18:00
IP: 91.124.63.---
Валентина Дегтяренко:
Ніхто нічого не буде змінювати,невже не бачите?
-Тут треба думати, які умови і вимоги має поставити перед будь-якою майбутньою владою Майдан-3 щоб не стати черговими, на цей раз, імовірно, останніми танцями украінців на граблях...
Один з моєливих варіантів вимог – на стор. групи " Народний суверенітет" у ФБ.
shasta _ 13.12.2014 00:02
IP: 46.185.101.---
програма Яценюка, яку затвердив Кнесет, – це вже остання крапля. більше нічого не потрібно, щоб зрозуміти антиукраїнську і антидержавну суть цієї влади.
Валентина Дегтяренко _ 12.12.2014 19:23
IP: 91.207.210.---
Ніхто нічого не буде змінювати,невже не бачите?
Олег Петров _ 12.12.2014 18:33
IP: 74.125.18.---
кто такой Игорь Шевченко, герой мамбы. какое отношение этот "технический министр" имеет к экологии
Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter