Дмитро Добродомов Народний депутат, Секретар Комітету з питань запобігання і протидії корупції

Корупційні оборудки, за які так переживає нардеп Пашинський. Частина II

15 червня 2015, 09:22

Ключовим ланцюжком у цій нафтовій оборудці було фіктивне переведення нафтопродуктів у результаті фальсифікації в стан неякісних та зіпсутих рідин, хоча застережень щодо якості під час вхідного контролю при їхній перевалці не було

Місяць тому, завдяки принциповій та порядній позиції деяких правоохоронців, вдалося не лише дізнатися про подробиці щодо розкрадання конфіскованих нафтопродуктів посадовими особами за участю впливових народних депутатів та правоохоронців, але й про несподіване та нічим невмотивоване закриття відповідної кримінальної справи.

Нагадаю, що у рамках кримінального провадження було встановлено, що службовими особами держпідприємства ДП "Укртранснафтопродукт" за період жовтень-листопад 2014 року було розкрадено та виведено у тіньовий обіг 174 млн. грн. державних коштів. Ділки легалізували арештований бензин та дизпаливо через фіктивні підприємства ТОВ "Ітаніксстронг" та "ТрейдІнвестКомпані",а 4 лютого 2015 р. через свої зв'язки в правоохоронних органах без будь-яких правових підстав було закрито кримінальне провадження N120141000500010518.

Цю корупційну схему я детально описав у першій частині свого блогу на УП. Відповідні матеріали я передав у прямому ефірі ток-шоуна Шустері тодішньому керівникові Антикорупційного управління Генпрокуратури України Павлові Жебрівському. Знаю, що по цій справі зараз проводиться розслідування.

А журналісти УП через кілька днів у своєму розслідуванні детально описали весь план цієї брудної оборудки в матеріалі "Як заробити на вкраденому. Історія конфіскованих нафтопродуктів Курченка".

Позаяк пан Пашинський анонсував позов до суду, зокрема і на автора цих рядків,вважаю за необхідне ознайомити громадськість з деякими додатковими фактами. Для, так би мовити, повноти картини. Та й в суді (куди, до речі, мене ще й досі не викликали) буде легше розібратися в цих хитромудрих схемах.

Отож, на базі Херсонського нафтоперевалочного комплексу, в період з 28.09.2104 по 30.09.2014 року було здійснено перевалку нафтопродуктів, а саме бензину А-95 у кількості 9 530 752 кг. Вказані нафтопродукти було доставлено на танкері "SEA LION I", а самі нафтопродукти надійшли від компанії OMV PETROM S.A. для компанії ASIANA GLOBAL LIMITED. Саме компанія ASIANA GLOBAL LIMITED є власником даних нафтопродуктів, які без розмитнення зберігались на Херсонському нафтоперевалочному комплексі під митним контролем.

30 вересня 2014 року Приморським районним судом м. Одеси була винесена ухвала, якою надано дозвіл передати на зберігання та в оперативне управління Державному підприємству "Підприємство із забезпечення нафтопродуктами" Херсонського нафтоперевалочного комплексу, який був арештований ухвалою Печерського районного суду м. Києва 16.04.2014 року. Дія даної ухвали стосується лише майнової частини комплексу (трубопроводи, резервуарний парк, електричне, насосне та інше обладнання) та не поширюється на нафтопродукти, що знаходились в процесі перевалки на зберіганні в резервуарах Херсонського нафтоперевалочного комплексу.Іншою ухвалою Приморського районного суду міста Одеси було передано докази у кримінальному провадженні про контрабанду на зберігання ДП "Укртранснафтопродукт", а саме нафтопродукти, які перебували під арештом та котрі пов'язують з Сергієм Курченком.

2 жовтня 2014 року ДП "Підприємство із забезпечення нафтопродуктами" на чолі з Андрієм Голубеєм та Олександром Горбуновим, заступником гендиректора ДП "Укртранснафтопродукт", із залученням правоохоронців, зайшли на територію Херсонського нафтоперевалочного комплексу та взяли його під контроль. У той же день повністю заблокували роботу комплексу, рух нафтопродуктів був зупинений. Захоплення Херсонського нафтоперевалочного комплексу було здійснено за безпосереднього сприяння уже згаданого народного депутата та його колеги Сергія Тищенка, котрий фігурує у згаданій вище кримінальній справі. Мовою правоохоронців, це було зроблено з метою заволодіння арештованими нафтопродуктами та їх реалізації, шляхом отримання безпідставних та безпрецедентних ухвал суду, що прийняті з порушенням норм чинного матеріального і процесуального права.

На день взяття під контроль Херсонського нафтоперевалочного комплексу, в резервуарах останнього знаходились паливно-мастильні матеріали, які належали ASIANA GLOBAL LIMITED, зокрема бензин автомобільний А-95 у кількості 9 530, 752 тонни. Компанія ASIANA GLOBAL LIMITED пропонувала на продаж нафтопродукти до продажу усім великим дистриб'юторам нафтопродуктів України, у тому числі Вог-Рітейл, Галнафтогаз та Торговій Компанії Інтергал. Однак побоюючись перешкод у вивезені нафтопродукту із захопленого нафтоперевалочного комплексу після придбання, українські трейдери змушені були відмовитись від даних нафтопродуктів. Таким чином, нафтопродукти знаходились на Херсонському нафтоперевалочному комплексі без можливості їх переміщення та реалізації в законному порядку з належним митним оформленням розмитнення. Пізніше стало відомо про арешт нафтопродуктів саме власності ASIANA GLOBAL LIMITED, котрий накладено було прокуратурою, але за участі зацікавлених у придбанні нафтопродуктів компаній. При встановленні всіх обставин щодо даних нафтопродуктів, претензій щодо законності нафтопродуктів прокуратурою були зняті, але їх було залишено під арештом, безпідставно накладеного судом. Було помічено, що протягом жовтня, листопада та грудня місяців 2014 року та в 2015 році, періодично з території нафтоперевалочного комплексу виїжджали автоцистерни навантажені нафтопродуктами.

Так як ДП "Підприємство із забезпечення нафтопродуктами" свого власного нафтопродукту на Херсонському нафтоперевалочному комплексі не має, а передані ДП "Укртранснафтопродукт" речові докази знаходяться під митним контролем, не розмитнені, логічно, що вказані автоцистерни здійснювали вивезення належного ASIANA GLOBAL LIMITED бензину А- 95. Номерні знаки деяких автомобілів супроводу були зафіксовані та пізніше встановлено реєстрацію за групою компаній "Фактор" Сергія Тищенка (ці факти та докази є в розпорядженні правоохоронців).

На базі Херсонського нафтоперевалочного комплексу ДП "Підприємство із забезпечення нафтопродуктами" та ДП "Укртранснафтопродукт" нафтопродукти компанії ASIANA GLOBAL LIMITED були фіктивно приведені в результаті фальсифікації в стан неякісних, зіпсутих рідин, було сфальсифіковано результати досліджень та віднесено бензин А- 95 виробництва заводу компанії OMV PETROM S.A. (європейській виробник нафтопродуктів з безсумнівною репутацією щодо якості нафтопродуктів) до таких, що не підлягають класифікації за державними стандартами та технічними умовами України, хоча застережень щодо якості під час вхідного контролю якості при перевалці на Херсонському комплексі не було.

Згодом, під виглядом вивезення неякісних, непридатних до використання чи класифікації нафтопродуктів, вони були реалізовані в невідомому напрямку з-під митного контролю, без згоди власника, без згоди митниці та без сплати необхідних платежів. Словом, зі сторони службових осіб ДП "Підприємство із забезпечення нафтопродуктами" та ДП "Укртранснафтопродукт", а також фактичних організаторів захоплення має місце розкрадання чужого майна в особливо великих розмірах. Цю справу теж нині розслідують правоохоронці.

До речі, мій колега Сергій Лещенко звернув увагу на ще один цікавий факт. Коли журналісти опублікували розслідування щодо цієї нафтової оборудки (основою якого стала доповідна записка слідчих СБУ, котрі теж займаються цією справою), пан Пашинський зробив крок на випередження – запропонував Президентові передати нафтопродукти, що залишилися, на потреби армії. Однак... Ось цитата зі сторінки у Фейсбуці Сергія Лещенка:

"У Пашинского новая версия в историей с "кражей" нефтепродуктов Курченко. В интервью "Українська правда" Пашинский говорит, что если их не слить, они испортятся: "Чому ці нафтопродукти взагалі треба було продавати? Тому що там є обмежений термін зберігання", – сказал Пашинский вчера вечером. А сегодня утром в письме на имя Порошенко Пашинский уже пишет, что эти нефтепродукты не совсем испортились – и их надо отдать армии бесплатно. Спрятав таким образов все концы своей аферы в воду. Точнее, в бензин. Думаю, пора Шокину писать новое представление на привлечение к уголовной ответственности еще одного народного депутата".

І таких дивних сентенцій у цій справі більш ніж достатньо. Кінці у воду сховати майже не можливо. Питання у принциповості та бажанні правоохоронців довести цю справу до суду, винних покарати, а вкрадені гроші повернути. Ну, а наша задача – народних депутатів – не дати цим кримінальним справам "загубитися" у нетрях Генпрокуратури та МВС. Що ми і робимо!

Далі буде...

Дмитро Добродомов

Народний депутат України,

Секретар Комітету з питань протидії та запобігання корупції

powered by lun.ua
Коментарі — 152
David Nikolashvili _ 17.06.2015 19:35
IP: 78.111.187.---
Теодор Дяків:
Його не потрібно змушувати працювати чесно, ні!
Він повинен нести відповідальність. "Вор должен сидеть в тюрьме"!
wictors _ 17.06.2015 13:59
IP: 195.160.221.---
Александр 1:
Jessi Davis:
Тому не треба плакати, треба працювати на державу.
І це архиправильно.
Дякую Вам за нагадування про минуле.
Телефоную товаришу, який на той час був в Прип'яті. Наш спільний знайомий, після гарного гешефту з ваучерами на електроенергію, здійснив сімейне турне по Франції, Італії Австрії та Австралії.
Ось і пояснюю своєму товаришу:
Якщо є люди, які виробляють електроенергію і навіть є ще такі, . які за цю електоенергію платять, то обов'язково повинні бути люди, що витрачають ці гроші, щоб замкнувся кругообіг грошей.
Товариш зауважив:
Якщо розібратись, то ситі атомщикі таки підірвали АЕС. Ти навіть уявити собі не можеш, на що здатні голодні атомщики.
Погоджуюсь, необхідно працювати. Адже людей, які з розумом використають напрацьоване, у нас вистачає!
Теодор Дяків _ 16.06.2015 23:42
IP: 46.200.210.---
"ЗАСТАВИМО ПАШИНСЬКОГО ПРАЦЮВАТИ ЧЕСНО!!!"
(Партія "Народний контроль").
Gera Kruger _ 16.06.2015 18:34
IP: 93.73.181.---
Как вы знаете – лживая и циничная мразь с вечно унылым е б а л о м – Сергей Пашинский "пристроил" своего сынка-мажорчика главой контрактного департамента украинской компании спецекспортера оружия и военной техники – "Спецтехноекспорт".
Обычно такую должность занимает полковник или генерал СВР/СБУ/МО, проработавший в сфере ОПК не один десяток лет, с опытом работы и личными контактами с иностранными партнерами, что критично важно для наработки и подписания внешнеэкономических контрактов.
Сейчас эту должность занимает 24 летний сынишка Пашинского...Работая на должности Директора департамента, сынок регулярно "сливает" папе всю информацию по контрактам, после чего Пашинский старший, с целью получения отката, шантажирует посредников, всячески препятствует выполнению всеми сторонами-подписантами своих прямых обязательств пот контрактам.
Эта мразь Пашинский в разных сферах пытается всунуть свой крючковатый шнобель и получить откат.
steev _ 16.06.2015 14:23
IP: 92.113.124.---
Дмитре, у Вас чимала армія народних контролерів по всій Україні. Вони також повинні діяти в унісон з Вами. І оприлюднення таких дій негідників типу пашинських мають стати надбанням якомога ширшого кола громадськості. Бо нині ще не всі мають доступ до інтернету.
Ольга Панченко _ 16.06.2015 07:30
IP: 93.78.84.---
mihaylenco:
valsh01

Величезні претензії. Ви ще скажіть, що батьки не несуть відповідальності за злочини своїх дітей. А це навіть не її дитина. Це її вибір. Ніхто не примушував Юлю випихати нагору цього нелюда. Навіть по телевізору видно, що його очі мертві. Всі люди це бачать, і про це кажуть. А Юля не бачила. Скільки років дивилася око в око, й не бачила.
А,як на мене,то дуже розумні очі. Вперше в Укрвїні премєр-міністр-дуже освічена і патріотична людина,яка взяла на себе тяжкий тягар-вивести Україну із кризи і ще тяжчий- всупереч шаленому спротиву та наклепам працювати на країну.
Ольга Панченко _ 16.06.2015 07:21
IP: 130.211.113.---
Александр 1:
Jessi Davis:
Ви думаєте, що я в захваті від влади? Помиляєтесь. Одне те, що у ВР сидить Опозиційний блок (депутати-злочинці) жахливо. Але такий в нас народ. Міліція, прокуратура, судді в більшості старі та корумповані. До всього цього ще йде війна, яка руйнує економіку. Це все треба розуміти, щоб знаходити рішення проблем, але при цьому не руйнувати державу. На мій погляд, той кабмін, що ми маємо зараз є дуже професійним і робить добре свою справу. Хто верещить, що народу тяжко, той не знає, що таке війна. Це 400г. хліба на добу та чай з моркви, 12 годинний робочий день, повна мобілізація, цензура на 100% и пр. А в нас працюють ресторани, театри, пивбари, молодь ходе на футбол, більшість населення в загалі не відчуває, що робиться в Донбасі. Тому не треба плакати, треба працювати на державу.
100%
myshkina _ 16.06.2015 00:11
IP: 130.211.176.---
Miki2:
Уважаемий Міхаіл.
Пошла 5-я неделя как ми віделі жівой неустрашимого бойца Александру Кужель.
Может вам как лицу приближьонному шо нібудь ізвестно о судьбе героини.
Ведь у них с юлей общий врач...
myshkina _ 15.06.2015 23:55
IP: 146.148.86.---
Miki2:
От змія, ... опйать вона тутачкі
Уважаємий Міхаіл.
Вам позор и проклятиє шо не уберегли Юлю почти от смерти.
Юлина регулярна косметическая операция чуть не завершилась смертью богини.
3 недели Юля боролась со смертью, заплившее опухшее лицо, смєх уйочки Гройсмана из президии шо Юля не может посещать совет каалиции по состоянию здоровья.
Ето всьо рука вора Яценюка.
Но железний организм Юли победил, и ми все видели и наслаждались девичьим помолодевшим ліцом Юли у Шустера.!!!
Miki2 _ 15.06.2015 23:45
IP: 93.74.187.---
От змія, ... опйать вона тутачкі
myshkina _ 15.06.2015 23:24
IP: 130.211.115.---
valsh01:
Почему вы их не обвиняете в работе с Тимошенко? Почему практически весь НФ не получил от вас "черную метку" за то, что работал с Тимошенко? Почему Яценюк не осуждается вами, что привел Табаловых (и не тольк
===
Ми обвиняем.
Вор Яценюк просто хам, как он обращается с пожилой женщиной каторая ему в матери годится, ето просто свинство.
Но ничево, вана ему у Шустера уши накрутила, теперь будет знать как хамить.
Takozh _ 15.06.2015 22:34
IP: 176.8.134.---
valsh01:
Мыкола Шматко:
valsh01:
Ты такой ковбой, так иди в ВСУ,там удаль свою покажи,а что тут за глаза,хорохоришься.Или просто ты ссыкливая корова,только мычать.
Мой русский "брат", ты меня не выведешь из равновесия. После того страха и унижения, который пережил каждый украинец весной-летом 2014, наши нервы, как канаты. Теперь многим из нас только бы посчитаться с вами, наши расейские "братья". За кадычек вас подержать, в чай нужные для организма расеянина компоненты добавить, по-"братски" с бизнесом кинуть, балочку над головой подпилить. Да и еще сколько хороших вещей может придумать украинец для "брата"-расеянина))
"Не тратьте, куме, сили " Це Вова Пупкин нік змінив в черговий раз, нічого нового він не скаже.
valsh01 _ 15.06.2015 22:04
IP: 104.154.68.---
Мыкола Шматко:
valsh01:
Ты такой ковбой, так иди в ВСУ,там удаль свою покажи,а что тут за глаза,хорохоришься.Или просто ты ссыкливая корова,только мычать.
Мой русский "брат", ты меня не выведешь из равновесия. После того страха и унижения, который пережил каждый украинец весной-летом 2014, наши нервы, как канаты. Теперь многим из нас только бы посчитаться с вами, наши расейские "братья". За кадычек вас подержать, в чай нужные для организма расеянина компоненты добавить, по-"братски" с бизнесом кинуть, балочку над головой подпилить. Да и еще сколько хороших вещей может придумать украинец для "брата"-расеянина))
valsh01 _ 15.06.2015 21:56
IP: 130.211.113.---
mihaylenco:
valsh01

Величезні претензії. Ви ще скажіть, що батьки не несуть відповідальності за злочини своїх дітей. А це навіть не її дитина. Це її вибір. Ніхто не примушував Юлю випихати нагору цього нелюда. Навіть по телевізору видно, що його очі мертві. Всі люди це бачать, і про це кажуть. А Юля не бачила. Скільки років дивилася око в око, й не бачила.
Ага. А вы не находите, что ответственность родителей за своих малолетних детей сильно отличается от ответственности одного взрослого человека за другого? Вы тут сильно передергиваете. И подтверждаете мою мысль, Яценюк ни в чем не виноват – он есть такой какой он есть. Во всем виновата Тимошенко, что не оттолкнула его (и не важно в каких обстоятельствах). Кто всрався – невистка))
Еще раз повторюсь, услышьте. Когда сидишь в тюрьме, к тебе приходят соратники и говорят, что теперь фактическим главным будет Яценюк, то выбор небольшой – согласиться с этим или разогнать свою партию.
Наталия Чумак _ 15.06.2015 21:53
IP: 37.19.255.---
та у вязницю його, разом з гпу яка на це очі закриває
Александр 1 _ 15.06.2015 21:50
IP: 95.134.63.---
Jessi Davis:
Потрібно примусити державних діячів робити все, щоб позбутись корупційних схем, на яких вони сидять.
++++
Jessi Davis _ 15.06.2015 21:43
IP: 162.222.177.---
Александр 1:
Треба працювати на корупційну державу.
Потрібно примусити державних діячів робити все, щоб позбутись корупційних схем, на яких вони сидять.

Не кришувати бізнес, а робити все,щоб створити в країні умови для ведення малого і середнього бізнесу та створювати умови для інвесторів. Це надавати кредити під малий %. як робили поляки. Особливо для фермерських господарств, оскільки наша країна- промислово-аграрна. Розвинені країни розвиваються за рахунок великого відсотку зайнятих на малих і середніх підрпиємтствах, а також за рахунок великого відсотку зайнятих у обслуговуванні.
Це довга пісня. З такою корупцією. нам до порядку- "як домоскви рачки". Це пустослівя. До побачення.
valsh01 _ 15.06.2015 21:43
IP: 130.211.115.---
Мыкола Шматко:
valsh01:
Да нет на Украине российских войск, сам посуди, у нас танков таких уже нет на вооружении и "катюш" 41 года,ни авиации, ни точных ракетных ударов современной армии России, ни десанта,этого нет.Просто ополченцы мочат вас как хотят, а вам естественно обидно, вот и придумываете себе в оправдание,"русские идут".В принципе, я бы на твоем месте так же делал,так что без обиды.
А какая у меня к вам обида, мой российски "брат". Да никакой. Вот встретимся лично, где я смогу вас отблагодарить за 2014-2015, тогда я вам всё и выскажу. И не только словами. Но этот нюанс пусть будет для вас сюрпризом, чё раньше времени пугать ваше бренное тело)). А то может забоитесь приехать в Одессу))
Раньше, еще в СССРе, слыша рассказы знакомых про то, как настороженно относятся к русским в Западной Украине, я этому не верил. За эти 2 года после всех событий не только понимаю, но и удивляюсь толерантности западенцев, которые так мягко реагировали на русских
mihaylenco _ 15.06.2015 21:40
IP: 178.92.23.---
Порошенко підтверджує, що усуває Наливайченка з голови СБУ. Я знаю, хто буде наступним. Вгадайте з трьох разів.
mihaylenco _ 15.06.2015 21:35
IP: 178.92.23.---
valsh01

Величезні претензії. Ви ще скажіть, що батьки не несуть відповідальності за злочини своїх дітей. А це навіть не її дитина. Це її вибір. Ніхто не примушував Юлю випихати нагору цього нелюда. Навіть по телевізору видно, що його очі мертві. Всі люди це бачать, і про це кажуть. А Юля не бачила. Скільки років дивилася око в око, й не бачила.
mihaylenco _ 15.06.2015 21:31
IP: 178.92.23.---
valsh01
С брателлой Пашинского не знаком, поэтому не знаю в какой он партии.

Брателла Пашинський у партії "Батьківщина. Один з перших номерів.
mihaylenco _ 15.06.2015 21:29
IP: 178.92.23.---
Александр 1
А в нас працюють ресторани, театри, пивбари, молодь ходе на футбол, більшість населення в загалі не відчуває, що робиться в Донбасі.

Олександре, уточнюю. Не відчуває того, що робиться на Донбасі та більшість населення, яка не хоче відповідати навіть за своє буття. Якраз ті, хто ходить по пивбарах, театрах, ресторанах. А ті, хто їх утримує, той відчуває. Дуже відчуває. Постійно думає, як заробити копійку, аби утримувати родину.
valsh01 _ 15.06.2015 21:29
IP: 104.154.37.---
mihaylenco:
valsh01
Це я сьогодні мовчу про Яценюка. Щодо Яц-ка, в мене до Юлі величезна претензія. Саме вона давала йому анаболіки, аби той наростив політичні м'язи. Вона що, не бачила, що Яценюк – нелюд. Вона не вивчала його біографії? Вона не знала, що ідеалом чоловіка для Яц-ка є Азаров?
А як щодо брателли Пашинського? В чиїй він партії?
С брателлой Пашинского не знаком, поэтому не знаю в какой он партии. Могу предположить, что в любой – бизики не имеют убеждений, и любят раскладывать яйца по разным корзинам.
А по поводу претензий к Юле, что она дала дорогу в люди Яценюку, то это все равно, что ее ругать за газовый контракт-2009, забывая, как он подписывался – мороз, отключение газа в Европу, недовольный Запад. Так же было и с Яценюком. Она с ним "подружилась" только когда окончательно села. Думаю, что ее соратники (турчинов&Ко) поставили ей условие, от которого она не смогла тогда отказаться. Согласитесь, тюрьма не лучшше место для свободных решений
Александр 1 _ 15.06.2015 21:17
IP: 95.134.63.---
Jessi Davis:
Ви думаєте, що я в захваті від влади? Помиляєтесь. Одне те, що у ВР сидить Опозиційний блок (депутати-злочинці) жахливо. Але такий в нас народ. Міліція, прокуратура, судді в більшості старі та корумповані. До всього цього ще йде війна, яка руйнує економіку. Це все треба розуміти, щоб знаходити рішення проблем, але при цьому не руйнувати державу. На мій погляд, той кабмін, що ми маємо зараз є дуже професійним і робить добре свою справу. Хто верещить, що народу тяжко, той не знає, що таке війна. Це 400г. хліба на добу та чай з моркви, 12 годинний робочий день, повна мобілізація, цензура на 100% и пр. А в нас працюють ресторани, театри, пивбари, молодь ходе на футбол, більшість населення в загалі не відчуває, що робиться в Донбасі. Тому не треба плакати, треба працювати на державу.
mihaylenco _ 15.06.2015 21:15
IP: 178.92.23.---
Jessi Davis
Так, в політиці всі грають, але бажання щось змінити, працювати для свого народу було у політиків Леха Валенси, В. Гавела, у всіх президентів країн Прибалтики, у Маргарет Тетчер, навть Саакашвілі зумів.

Вони помилялись, вони були не кришталеві, але вони хотіли і робили. У нас перемагає жлобство, прийти до влади і нагодувати себе і оточення, щоб аж розпирало.

Але ж у Гавела, Валенси, всіх президентів Прибалтики не було номенклатурних батьків, та дідів. Їм не довелося проходити закалку ліхіх 90-х. І найголовніше, вони відразу зреклися СТАРШОГО БРАТА.
Зеленський63 Aтака Путіна1280 Корупція1418 Україна та Європа1122 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter