10 серпня 2016, 17:13

Помста за принциповість: чому проти ''Народного контролю'' запустили ''чорну'' кампанію?

Корупціонери з "Народного фронту" за викриття оборудок Пашинського та Яценюка розпочали проти "Народного контролю" обіцяну брудну та маніпулятивну інформаційну кампанію.

Схоже, представники "Народного фронту" виконали бодай одну зі своїх обіцянок. Ще на початку липня, коли нардеп С.Пашинський програв суд щодо причетності до розкрадання ''нафтопродуктів Курченка', його люди вдалися до тиску і погроз. Цього ж тижня – після оприлюднення у ЗМІ переписки екс-співробітників "Інтера" Марії Столярової та Леоніда Муравйова – вустами депутатів від "Народного фронту" мене та нашу партію "Народний контроль" звинуватили у "зв'язках" із "кремлівськими силами".

Найсмішніше в цій історії про співпрацю з "Інтером" те, що за принципову позицію "Народного контролю" щодо притягнення до відповідальності соратників Януковича, а нині депутатів від "Оппоблоку" Бойка, Бакуліна, того ж вигнанця Фірташа, особисто мені повністю заблокували появу у політичних програмах цього телеканалу – на відміну від депутатів від "Народного фронту", котрі там регулярно з'являються.

Найбільш брудні піар-кампанії проти нас ще попереду. Колишні та новітні корупціонери, маючи фінансові та медійні ресурси, будуть у всілякий спосіб дискредитувати тих, хто протистоїть вибудуваній ними корупційній системі, де лише змінюються місцями політсили, але не змінюються принципи дії – тотальний грабунок України!

У тих, хто поширює інформацію про причетність "Народного контролю" до співпраці з Кремлем, хочу запитати: а де нас із побратимами завербували? Можливо, на Майдані, де Олег Мусій рятував життя активістам, його і затягла "рука Москви"? Можливо, Андрія Антонищака та Богдана Матківського, коли вони зі зброєю в руках захищали Україну на східному фронті, і "записали в агенти Кремля". Чи, може, я сам став "агентом", коли, керуючи одним із телеканалів, попри тиск старого режиму, випускав в ефір проукраїнські сюжети?

Щоб розставити крапки над "і" в цій історії і припинити спекуляції, зазначу:

По-перше, під час минулорічних місцевих виборів партія "Народний контроль", як і більшість партій-учасників виборів, розміщала політичну рекламу на загальнонаціональних телеканалах. Виготовлення агітаційних роликів здійснила телекомпанія, що запропонувала кращі умови. Водночас партія жодним чином не впливала (і зрештою не цікавилася), хто саме здійснював технічне виготовлення ролика.

Окремо хочу відзначити, що всі наші стосунки із телеканалами, оплата їхніх послуг була відображена у звітності за результатами місцевих виборів, які "Народний контроль" подав у відповідні інстанції. Ці дані є прозорими та публічними. А поява в інформаційному просторі публікацій, що інтерпретують факти під кутом, вигідним нашим опонентам, сприймаю як вияв звичайної політичної конкуренції.

По-друге, в оприлюдненому у ЗМІ сценарії передвиборного ролика "Народного контролю", в якому начебто має проглядатися "рука Москви", насправді йдеться про запобігання незаконній вирубці українських лісів, що набула особливого розмаху за часів головування Урядом лідером "Народного фронту" Арсенієм Яценюком.Тож у чім проблема? Що ролик створили і показали на центральних українських телеканалах? Тоді зазначу, що так робили всі учасники виборів і на "Інтері" також транслювалися передвиборні ролики і "Народного фронту" у 2014 році (і частіше в рази, ніж потім транслювались наші), і багатьох інших партій. Із таким же успіхом будь-яку партію, котра розміщувала агітаційні ролики, зокрема, на "Інтері", можна звинуватити у всіх гріхах.

Після виграного суду в одного із лідерів "Народного фронту" Сергія Пашинського щодо його можливої причетності до корупційних розкрадань, я попереджав про ймовірну медіа-атаку з їхнього боку. Мені телефонували редактори деяких сайтів і телеканалів із попередженням про підготовку дискредитуючої кампанії. Але, щоб висмоктати з пальця таку "сенсацію"! – треба дійсно всіх людей мати за телепнів.

Якщо ж говорити про "підігравання Кремлю", то нагадаю, для прикладу, що я та всі депутати "Народного контролю" у ВРУ голосували проти надання особливого статусу окупованим територіям Донецької та Луганської областей – на відміну від депутатів "Народного фронту", котрі голосували "за". Ми викривали факти корупції в Уряді Яценюка, а не "дахували" їх. Ми задавали і продовжуємо задавати незручні запитання Міністру МВС та прокурорам щодо розслідування злочинів проти активістів Майдану. Ми об'єднуємо у своїх лавах волонтерів та бійців АТО. От і робіть висновки, але за діями, а не за заявами.

На завершення як журналіст зазначу: ми так і не змогли позбутися брудних маніпуляцій, особливо у політичній боротьбі. А це шлях точно не в Європу! І хто цьому сприяє, має задуматися: а чи не він передусім зупиняє нас на дорозі до ЄС.

Так, свобода слова, журналістські стандарти – основа європейської демократії. Натомість медіа-ресурси, котрі розмістили цю брудну маніпуляцію, навіть не завдали собі клопоту взяти у мене коментар, аби висвітлити позицію обох сторін.

Уряд ''Народної довіри''

Політична платформа партій демократичної опозиції покаже майбутніх міністрів ще до виборів. "Народний контроль" та "Громадянська позиція" ухвалили важливе рішення: створити спільну політичну платформу "Народної довіри" для партій демократичної опозиції...

''Народний контроль'' вимагає дострокових президентських та парламентських виборів

Лише одночасні дострокові вибори президента України та народних депутатів до Верховної Ради зможуть зняти напругу у суспільстві та стабілізувати ситуацію в країні...

''Народний контроль'' пропонує скоротити кількість нардепів та забирати мандати в депутатів-прогульників

Ми пропонуємо скоротити кількість депутатів Верховної Ради з 450 до 300, забирати мандат в нардепа, який прогуляв понад 50% засідань сесії, а також обмежити перебування на посаді народного депутата до двох термінів підряд...

Демократична опозиція має висунути єдиного кандидата в президенти

Наступного року має пройти праймеріз серед кандидатів від партій демократичної опозиції, переможець якого стане об'єднаним кандидатом у президенти...

НАЗК фальшує результати перевірок декларацій: ДОВЕДЕНО СУДОМ

Сьогодні Печерський суд м. Києва не знайшов складу правопорушення в абсолютно фейкових звинуваченнях НАЗК щодо прочитаної мною лекції. НАЗК склало на мене протокол через прочитану лекцію, за яку я отримав гонорар, сплатив усі податки та чемно вказав це у декларації...

''Народний контроль'' пропонує обирати нардепів максимум на два терміни

Ми виступаємо за обмеження перебування на посаді народного депутата до двох термінів підряд та скорочення кількості депутатів у Верховній Раді з 450 до 300...