Дмитро Добродомов Народний депутат, Секретар Комітету з питань запобігання і протидії корупції

"Наріжні камені" V сесії ВРУ

02 вересня 2016, 10:52

Із чого мала би розпочатися робота Парламенту? Пріоритети депутатів групи "Народний контроль"

Уже наступного тижня у стінах ВРУ відбудеться свій "перший дзвоник". І від того, як ефективно депутати працюватимуть над своїм "домашнім завданням", залежатиме готовність України складати "нові іспити" державності.

Перше, з чого мала би розпочатися робота Парламенту, – повернення до основ. Ми, як мантру, повторюємо, що Україна – парламентсько-президентська республіка. Але насправді у нас Президент може відправити у відставку Парламент, а Парламент Президента – ні.

У результаті такого стану речей, усі ключові рішення (від формування Уряду до фінансування профтехосвіти) ухвалюються таємничими "сімками" на Банковій, а не депутатами у стінах ВРУ. Верховна Рада працює у "ручному режимі", а урядовці в своїх діях керуються "договорняками" з АП, а не публічними зобов'язаннями перед Парламентом (як виборним органом, що представляє інтереси суспільства).

Щоб розірвати це порочне коло, нову сесію спікер мав би розпочати із внесення у порядок денний питань, що дозволять відновити відсутній зараз баланс владних повноважень і відповідальності (як Ради, так і Президента).

Також варто було би почати нову сесію із давно обіцяної зміни "правил гри" у самому Парламенті. Депутати нарешті повинні перестати бути маріонетками голів фракцій, якими, в свою чергу, керують Банкова та олігархи.

Регламентні зміни мають бути не "декоративними", а справжніми – з повноцінним законом про роботу ТСК, із унеможливленням кнопкодавства і махінацій з текстами законів уже після їх розгляду в залі, із покаранням за системні пропуски засідань, і головне – із чітким визначенням усіх процедур роботи коаліції та опозиції.

Припускаю, що відстоюючи такі зміни, Голова ВРУ мав би піти на певний конфлікт із Президентом та його фракцією. Але, зважившись на цей крок, він би, без перебільшення, врятував Парламент і парламентаризм як явище.

Утім схоже, що наші ТОП-політики і досі більше переймаються тим, як втриматися у кріслах, а не увійти в історію.

Щодо співпраці Парламенту з Урядом, то з нетерпінням чекаємо на обіцяні Прем'єром пропозиції, як подолати бідність. Адже, попри те, що у ВРУ вже є близько 30 важливих законопроектів, на розгляді яких ми давно наполягаємо (від змін до закону "Про запобігання корупції" N2344а щодо вимог до членів конкурсної комісії з відбору членів НАЗК до посилення антимонопольного законодавства N2431, та ін) , зараз дійсно головне завдання – підняти рівень життя українців.

Ще на початку літа ми разом із профспілковими організаціями заявляли про це, почали готувати до реєстрації ряд законодавчих змін, направлених на збільшення "живих грошей" у кишенях українців. І якщо урядові законопроекти будуть відповідати проголошеній меті, ми радо їх підтримаємо.

Та наразі наше бачення реформ у цій сфері наразі різниться від кабмінівського варіанту. Ми переконані, що треба підняти зарплати не на 7-10%, а в рази. Також не можна починати зі зарплат бюджетників (це буде тим, що називається "проїданням" грошей).

Ми пропонуємо спочатку підняти зарплати на бюджето-утворюючих підприємствах, передовсім орієнтованих на експорт (власники яких отримують на продажі сировини надприбутки, а робітникам платять мізерні зарплати, часто затримуючи їх виплату). Звісно, така модель не сприймається представниками фінансово-промислових груп у Парламенті, адже б'є по кишеням їхніх "босів".

Водночас, зараз усім треба усвідомити – без збільшення зарплат та пенсій не підніметься українська економіка. Країна доведена до стану, коли купівельна спроможність населення наближається до нуля. Через недосконалу податкову і тарифну політику продовжується тенденція до тінізації зарплат. Про загрозу колапсу в енергетичній сфері навіть не буду згадувати.

Тому це питання, де треба йти на компроміс. Але компроміс не для людей, а для тих, хто роками живе за рахунок викачування грошей із держбюджету, які в свою чергу і не доотримували прості громадяни.

І на останок – питання, про яке ми говоримо від Майдану, – боротьба з корупцією. Ми, як народні депутати, за два роки зробили все, аби дати владі необхідні для боротьби з корупцією інструменти (і це чи не єдине досягнення цього Парламенту. Проте, і його б не було, як би не тиск зовні від активістів-антикорупціонерів).

Маємо визнати, за два роки нам вдалося створити потужну антикорупційну законодавчу базу – від законів про створення нових антикорупційних органів (які, на відміну від ГПУ, і показують результат) , до закону про прозорі держзакупівлі, Е-декларування, новий закон про держслужбу та інше.

Проте влада вперто не хоче користуватися новими антикорупційними інструментами, котрі спромігся створити Парламент, – у законах знаходять "шпарини", вибірково їх застосовують, або просто гальмують їхнє виконання. ТОП-хабарників зберігають при посадах, а тим, кого таки під тиском суспільства позбавляють "крісел", надають "індульгенцію" від покарання (приклад – Яценюк: пішов у відставку, а де кримінальні провадження за корупцію в його Уряді?).

У підсумку, антикорупційна боротьба ведеться, але люди не бачать її головного результату у вигляді ув'язнених корупціонерів та повернутих державі вкрадених грошей.

Що робити у цій ситуації? Перше, є велика надія на роботу слідчих НАБУ (саме вони -ініціатори нових розслідувань, які два роки гальмувалися в ГПУ).

Друге (і це компетенція саме Парламенту) – потрібно посилювати кримінальну відповідальність за хабарництво і зловживання із держкоштами. Включно із запровадженням довічного ув'язнення для ТОП-корупціонерів. А щоб підозрювані "хабарники" не втікали, треба скасувати можливість внести заставу на час слідства для підозрюваних у корупційних злочинах.

Звісно, це все програма "мінімум". Законопроекти, що стосуються освіти (зокрема, фінансування ПТУ), медицини, прозорості роботи митниць тощо також чекають на розгляд. Проте V сесія складатиметься із 10 пленарних тижнів. І ефективність використання цього часу залежить від кожного з нас.

powered by lun.ua
Коментарі — 19
Амер Местный _ 04.09.2016 11:31
IP: 159.224.69.---
Нужно готовится к перевыборам
-Vesna- _ 03.09.2016 06:40
IP: 93.72.142.---
Іван Бут:
-Vesna-:
Андрій Дзиндзя:
І хто тут тявкає ручне чучело Ковальчука!?
та якого піарила російска терористка Столярова!!!
сиди мовчки Добродомов для твого блага!!!
Грубо... но правда.
Так, Весночко, градієнт Вашого розвитку в часі сумнівів не викликає... В не дуже вже далекій перспективі – Вітамінка, вона ж Віта Заверюха... А – ЖАЛЬ...
... ач як взбеленився на "російську терористку Столярову".
Дуже просто в москалів ця червона кнопка в голові влаштована.
mihaylenco _ 02.09.2016 22:30
IP: 93.170.69.---
Vandaal
Спалили кацапи Добродомова як проект Льовочкіна, а він ще має наглість тут щось вякати про "Наріжні камені".

Якщо постійно в лайні колупаєшся, то неодмінно вимажешся. Так що не шукайте чистих викривачів злочинів цієї влади. Всі – Добродомов, Найєм, Лещенко, Тимошенко, Гриценко, Дацюк, всі будуть вимазані в лайно. Мало того, що самі вимазуються з необережності, так повно таких, хто норовить вимазати.

Чого ви добиваєтеся, шановні коментатори? Щоб ці журналісти, та політики замовкли? Ви ж пишете прямо: "Мовчи, падло!". Ви добиваєтеся, щоб слово мали винятково порошенки-яценюки-пашинські-ахмєтови?
mihaylenco _ 02.09.2016 21:31
IP: 93.170.69.---
Що це за фігня? В будь якого найманого робітника відпустка 24 дні, а в цих панів декілька відпусток на рік – від одного тижня, до двух місяців. Квартальні відпустки?
mihaylenco _ 02.09.2016 21:29
IP: 93.170.69.---
Не знаю, з чого має починати роботу сесія. Знаю точно, що під час війни, жоден державний службовець не має права на тривалу відпустку. І не має права виїздити за кордон без службової необхідності.
-Vesna- _ 02.09.2016 21:05
IP: 93.72.142.---
Андрій Дзиндзя:
І хто тут тявкає ручне чучело Ковальчука!?
та якого піарила російска терористка Столярова!!!
сиди мовчки Добродомов для твого блага!!!
Грубо... но правда.
Mya _ 02.09.2016 20:10
IP: 195.60.201.---
Когда я читал, мне показалось, что это настрочил коммунист какой-то... Всем халяву по праву рождения, где-то так. Особенно улыбнуло о принятии закона об увеличении з/п в отдельных частных компаниях:)
Mya _ 02.09.2016 20:07
IP: 195.60.201.---
Ну и что? Какой смысл этой заметки? Она ни о чем. Одни лозунги, никакой конкретики. И, главное, никаких нормальных предложений. Эта заметка всего лишь служит целью показать, что г-н Добродомов самый красивый:)
Igor Kvilinsky _ 02.09.2016 18:36
IP: 188.163.11.---
Шановний авторе облиште, врешті, торочити про корупцію! Остогидло, коли тебе мають за дурня! Перестаньте видавата наслідки за причину! Корупція – це наслідки існування олігархічної економіки і є, власне, спрсобом перерозподілу олігархіних прибутків, а не способом їх стаорення. Пререстанньте дурити голову частині суспільсьва, відволікаючи її від суті проблем. Це вже починає виглчдати замовними діями заради збареження, власне, самої олігархії.
Сашко Чорний _ 02.09.2016 15:25
IP: 104.155.75.---
пане Добродомов, де почитати вашу офіційну позицію щодо звинувачення вас у співробітництві з ворогом, яке викрите гакерами через злам емейлу столярової?
Иван Гелан _ 02.09.2016 15:23
IP: 213.110.136.---
Нова влада влаштувала цинічне свято безкарності на кістках українських патріотів. Обурює не хештег Президент з податками в Росії та рахунками в офшорах. Ні хештег Злочевський, чії свердловини с Україні працюють на Ізраїль. Страшна трійця українофобів Яценюк, Аваков, Тимошенко, що на словах воюють з Росією, але прямо на неї працюють. Але вершина цинізму Пашинський, – те в яких будинках, живе на яких машинах їздить, вся його біографія від банку Україна до рушниці на майдані. Дмитро -вас вже прикупили, як Чорновіл і Лещенко?
ilyk _ 02.09.2016 15:21
IP: 194.44.247.---
......
ilyk _ 02.09.2016 15:17
IP: 194.44.247.---
Оце я розумію... Знайомий почерк сина кагебіста і внука енкаведиста-погранічніка...
Светулёк _ 02.09.2016 13:52
IP: 46.149.92.---
И кто это заявляет? Шавка Лёвочкина. Привет Столяровой.
Vandaal _ 02.09.2016 13:49
IP: 146.148.124.---
Іван Голуб:
Vandaal:
Андрій Дзиндзя:
І хто тут тявкає ручне чучело Ковальчука!?
та якого піарила російска терористка Столярова!!!
сиди мовчки Добродомов для твого блага!!!
+1000

А для нашого блага, посадити на нари.

Спалили кацапи Добродомова як проект Льовочкіна, а він ще має наглість тут щось вякати про "Наріжні камені".

Каменем тобі в голову – сука продажна.

.
Оце два справжніх християніна – уніата – Vandaal _ та Андрій Дзиндзя! В УСІЙ КРАСІ...:))
що ти знаєш про християн, дебіл.

І. Христос.
я прийшов і приніс вам не мир, а меч.

євангеліє від Матвея 10:34
Vandaal _ 02.09.2016 13:24
IP: 104.155.127.---
Андрій Дзиндзя:
І хто тут тявкає ручне чучело Ковальчука!?
та якого піарила російска терористка Столярова!!!
сиди мовчки Добродомов для твого блага!!!
+1000

А для нашого блага, посадити на нари.

Спалили кацапи Добродомова як проект Льовочкіна, а він ще має наглість тут щось вякати про "Наріжні камені".

Каменем тобі в голову – сука продажна.

.
Mykola Sakhno _ 02.09.2016 13:06
IP: 46.219.248.---
все написане – блуд. нібито потрібний але який неможливо реалізувати.
завдання лише одне – ЗМІНА ВИБОРЧОГО ЗАКОНОДАВСТВА і гей на нові вибори...
Амер Местный _ 02.09.2016 12:52
IP: 159.224.69.---
Тема перевыборов ВР,хватит издеваться над народом!
Pavlo Koma _ 02.09.2016 11:17
IP: 91.124.207.---
Ведучий коментатор ZIK вчора висловлював такий жаль за режимом Януковича – (маріонеткою Путіна), що аж мусів тримати руки у кишенях, щоб нікого не вдарити під час прямого ефіру. Він чуть не роздер студентів в прямому ефірі у своїй злобі помсти за організований ними Євромайдан. Рано чи пізно він все одно буде змушений спалитися, як отримувач зарплати свого працедавця, (чи часом прямо не із Кремля)? Дроздов змушений ідеологічно спалитися, як Шустер, як Кисельов, ... З приходом Януковича до влади (маріонетки Путіна) у Львові був створений канал ZIK, який досі працює на одній і тій же частоті, що і Львівське місцеве регіональне телебачення, щоб витіснити останнє з ефіру і нівелювати вплив регіонального патріотичного Львівського телебачення по цілій Україні. Раніше теле-ведучий Остап Дроздов на каналі ZIK у Львові вже відверто грішив прихованим зривом мобілізації. "Вчерашнюю мою программу [на региональном телеканале ZIK] можно считать стартом неформальной кампании по бойкоту мобилизации.
Корупція1397 Уряд реформ419 Україна та Європа1116 Зеленський56 Свобода слова576
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter