Саша Дрік Голова ГО «Декларації під контролем», член Ради громадського контролю НАБУ

Нульова декларація: як влада хоче легалізувати награбоване і знищити е-декларування

15 вересня 2016, 18:50

Ще не висохло чорнило на документах про надання Україні траншу МВФ, як українська влада придумала спосіб обійти одну з ключових умов фінансової підтримки Заходу.

"Єдине, що ми не хочемо побачити – це послаблення системи декларування", – сказала новий посол США в Україні Марі Йованович.

"Ок, тоді ми просто створимо альтернативне декларування, яким дозволимо всім легалізувати капітали і уникнути будь-якої відповідальності", – сказала українська влада.

Саме так виглядає ідея проекту змін до Податкового кодексу щодо одноразового ("нульового") декларування активів фізичних осіб, який сьогодні був оприлюднений в змі.

З кінця серпня я говорила, що зі стартом роботи парламенту е-декларуванню загрожує щонайменше 3 атаки на рівні законодавства:

1. зміни до Закону "Про запобігання корупції", яким було створено систему е-декларування і Національне агентство із запобігання корупції, що перевіряє е-декларації. Сильно звузити обсяги інформації, що мають декларуватись, обмежити доступ до цієї інформації і ускладнити/скасувати можливість притягнення корупціонерів до відповідальності за брехню в деклараціях. Законопроект Донець – це перша ластівка;

2. скасувати е-декларування через ручний Конституційний суд, до яких звернулись 48 народних депутатів. Там досі третина суддів – ті самі люди, які своїм рішенням надали Януковичу майже необмежені повноваження в 2010 році. Більше двох років вони перебувають за це під слідством ГПУ, яка не рухає справу доти, доки ці шестеро на чолі з Головою суду Бауліним (квотою Президента) виконують всі його вказівки;

3. реанімувати ідею так званої "нульової декларації". Тоді ця історія закінчилась відкликанням законопроекту Луценка з парламенту. Але спокуса залишилась: однією декларацією легалізувати все "награбоване непосильною працею" за 25 років незалежності. З іншого боку - існував ризик залишитись без підтримки Заходу і зокрема МВФ, які не підтримали цю ідею ще навесні.

Вчора МВФ прийняв рішення надати Україні транш. Гроші є – тепер треба потурбуватись, щоб вони потрапили в правильні, "свої" кишені. І для цього зняти проблему з кримінальною відповідальністю, передбачену е-декларуванням. Як? Легалізувати все майно до того, як його доведеться показувати в е-деклараціях.

Що таке нульова декларація?

По суті – це амністія капіталів. Діє за принципом: ви чесно говорите, що у вас є (зокрема те, що приховували раніше), платите з цього фіксований податок, вам за це нічого не буде (держава гарантує відсутність покарання) і ми все починаємо "з чистого аркушу". Це один із інструментів для виведення бізнесу з тіні, але дуже неоднозначний, має широко обговорюватись перш ніж запроваджуватись, і застосовуватись дуже обережно.


Як додумались нівелювати е-декларування автори опублікованого законопроекту:

1. Зробити суб'єктами закону усіх фізичних осіб-резидентів та/або громадян України. Тобто і державних службовців теж.

2. Запровадити одноразову декларацію вже 1 жовтня - за місяць до завершення строків подання е-декларацій. Це означає, що на момент подання е-декларації все майно уже буде легалізовано за допомогою одноразової декларації. А отже, ні НАЗК, ні нам з вами немає що перевіряти. Вся ідея перевірки е-декларацій і притягнення до відповідальності за її результатами втрачає будь-який сенс.

3. Подавати одноразові декларації не до НАЗК, а до Державної фіскальної служби. Тієї самої, яку очолює Роман Насіров з власними незадекларованими квартирами і яка повністю провалила майнову перевірку декларацій за Законом "Про очищення влади".

4. Дозволити легалізувати саме ті активи, які в першу чергу можуть вказати на корупційне походження статків: кошти у національній та іноземній валюті в готівковій та безготівковій формі; цінні папери; транспортні засоби; літальні апарати, човни; цінне рухоме майно, у тому числі ювелірні вироби, предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінне каміння; акції; нерухоме майно і недобудови.

5. Встановити мінімальний податок – 5% (а не 18% за загальною ставкою), при цьому вартість активів, з яких треба платити податок, дозволити декларанту визначити самостійно. І заборонити податківцям відмовляти у прийнятті такої декларації. Тобто реальних грошей в бюджет держава від цього насправді не отримає, попри те, що це і буде одним із головних аргументів тих, хто підтримає цей законопроект.

6. Засекретити одноразові декларації. Однією з гарантій, що надається суб'єкту одноразового декларування, є збереження державними органами та їх посадовими особами таємниці щодо його персональних даних та іншої інформації, що міститься в одноразовій декларації. Іншими словами, роботу журналістів-розслідувачів і громадських активістів можна викинути на смітник, бо на будь-яке нововиявлене майно потім завжди можна сказати, що воно разово задеклароване, чого ми ніяк не перевіримо.

7. Забезпечити гарантії від кримінальної, фінансової, адміністративної відповідальності за задекларовані активи без необхідності пояснювати джерела походження, підстави набуття та їх вартість. Більше того, прямо заборонити використовувати цю інформацію в якості доказу вчинення будь-якого кримінального правопорушення. Тобто, надати можливість абсолютного уникнення відповідальності, не встановивши жодних запобіжників, через які особа могла б бути притягнена до відповідальності.

І родзинка – змусити подати декларацію кожного громадянина, дозволивши податковій вважати, що в нього є мільйон, якщо вчасно не подасть цю декларацію. Мільйон. В кожного. І за цей мільйон вам виноситимуть мізки податківці Насірова. Вітаємо в пеклі.

Єдине, чого досягне законопроект у такій формі – це узаконення кланово-олігархічного управління, усунення перешкод колишнім і нинішнім злочинцям у владі і руйнування всього, що було створено за 2 важких роки після Євромайдану, включно з е-декларуванням, роботою НАБУ і євроінтеграційними перспективами.

powered by lun.ua
Коментарі — 52
moskel _ 15.09.2016 23:46
IP: 104.199.30.---
Сергій Олексійович Бут:
Якщо все так, як пише ця Саша Дрік, то це, звичайно, дуже м.к. пагано... Треба терміново гальмувати цю "новацію" та зясувати хто її дійсний автор... А потім вже цього автора "каст.увати"... Щоб на майбутнє не був такий "мудрий"...
на документі стоїть підпис тільки Парубія.
жиди класно підставили картавого олігофрена...
Сергій Олексійович Бут _ 15.09.2016 23:29
IP: 176.112.1.---
Якщо все так, як пише ця Саша Дрік, то це, звичайно, дуже м.к. пагано... Треба терміново гальмувати цю "новацію" та зясувати хто її дійсний автор... А потім вже цього автора "каст.увати"... Щоб на майбутнє не був такий "мудрий"...
moskel _ 15.09.2016 22:51
IP: 104.199.29.---
burguin08:
Что за бред вообще???
Транш МВФ идет на пополнение резервов в Нацбанк.
а резерви Нацбанка ідут на рефінансірованіє банков банкротов.
Та Пограбованих у серпні у Королівстві Монако громадян України Сергій Дядечко – власник банку "Союз" та колишній віце-президент банку "Родовід",
Зухвале пограбування набуло у Монако особливого розголосу, оскільки резиденція, де розташовані апартаменти Дядечка охороняється цілодобово.

Як з'ясувало слідство, невідомі зловмисники вимкнули сигналізацію, а металевий сейф вагою у чверть тонни вивезли через підземну парковку.

Банк Родовід і банкіра уголовника Дядечко тісно повязують з Юлею Тимошенко.
Юрій Чорний _ 15.09.2016 22:50
IP: 130.211.51.---
тільки гільйотина виправить ситуацію...перший петя...
ggg555 _ 15.09.2016 22:49
IP: 130.211.67.---
burguin08:
ggg555:
Александр Гальченко:
Чи їснує механізм відзиву-скасування траншу МВФ?
===========
этот транш идет на финансирование возврата предыдущих кредитов. то есть мы его не получаем, а перекредитуемся. МВФ платит сам себе. так редакторы на савик шустер тв сейчас рассказали.
Что за бред вообще???
Транш МВФ идет на пополнение резервов в Нацбанк. Почитайте условия и меморандум.
=============
резерв НБУ где находится и в чем выражается? в американских долларах, в США
burguin08 _ 15.09.2016 22:37
IP: 46.98.125.---
ggg555:
Александр Гальченко:
Чи їснує механізм відзиву-скасування траншу МВФ?
===========
этот транш идет на финансирование возврата предыдущих кредитов. то есть мы его не получаем, а перекредитуемся. МВФ платит сам себе. так редакторы на савик шустер тв сейчас рассказали.
Что за бред вообще???
Транш МВФ идет на пополнение резервов в Нацбанк. Почитайте условия и меморандум.
ggg555 _ 15.09.2016 22:25
IP: 104.199.29.---
Александр Гальченко:
Чи їснує механізм відзиву-скасування траншу МВФ?
===========
этот транш идет на финансирование возврата предыдущих кредитов. то есть мы его не получаем, а перекредитуемся. МВФ платит сам себе. так редакторы на савик шустер тв сейчас рассказали.
Logic2009 _ 15.09.2016 22:23
IP: 91.196.178.---
Антон Коц:
нужно искать факты взяток, а не их результаты!
Оце перл.
Сразу видно, що Ви профан.
Я не спеціаліст, але читав багато.
Тим і відрізняється розумне законодавство від нерозумного.
Факт хабара встановити і довести важко.
Це Вам скаже любий професіонал.
Навіть у тоталітарній системі де усюди вуха і очі не можливо позбавитися хабарництва.
Тому людство шляхом "проб и ошибок" прийшло до висновку, що таки
речі потрібно встановлювати постфактум.
moskel _ 15.09.2016 22:17
IP: 146.148.87.---
Антон Поц:
Это барышня перебрала лишнего, имеется в виду, что если человек, не подавши декларации, купит квартиру за миллион, то никто его не будет спрашивать, откуда деньги, а не то, что ко всем не подавшим прибегут налоговики,
==
уже много Поцов предлагают свої інтерпретації закона...))
Kostia Ivanov 15.09.2016 14:38
УП зовсім не розібралась в темі – закон про нульове декларування для всіх, а не для чиновників. Кожен має здати декларацію, де зазначає, чим володіє на цей час. І в наступному буде можливість в держави контролювати розходи громадян.
Александр Гальченко _ 15.09.2016 22:16
IP: 93.75.8.---
Чи їснує механізм відзиву-скасування траншу МВФ?
Елена Величко _ 15.09.2016 22:09
IP: 95.134.110.---
Ну який мільйон? В нас в країні царрство невігластва. Мільйон – це вважється, що до мільйона може бути чи не може бути, бо більшсть нічого декларувати не буде – тому вважають,щоб людей не чіпляти, що
якась пеа сума окреслена – ДО МІЛЬЙОНА, до цієї суми НЕ ПОТРІБНО декларування – це нормальні методи податкові. Якщо в нас усе на такому рівні – що тільки галас – ТРЕБА усі кадри заново вчити. А активістам
треба не тільки гранти освоювати, а ще й знання мати чи спитати.
moskel _ 15.09.2016 22:07
IP: 104.199.30.---
burguin08:
Сразу хочу уточнить.
Саша Дрік уже имеет квартиру в центре Киева не менее 150 квадратов?
Или еще только рассматривает варианты?
уточнения будут когда ребята сломают почту Шури...)))
как сломали почту Лещенки в 2012...)))
і ми бум спотреть предложения реалторов квартир по 200-250 тищ, как у Лєщенки...)))
burguin08 _ 15.09.2016 21:58
IP: 46.98.125.---
Сразу хочу уточнить.
Саша Дрік уже имеет квартиру в центре Киева не менее 150 квадратов?
Или еще только рассматривает варианты?
moskel _ 15.09.2016 21:30
IP: 130.211.51.---
sadam:
Интересно, – как на весь этот балаган отреагирует Запад вообще и МВФ в частности
Григорій Немиря зустрівся з міністрами закордонних справ Німеччини та Франції повідомляє пресслужба Батьківшіни.)))

канешно на стрелке прісутстволо 150 другіх шавок тіпа Ірочкі Геращено, вишек Бойка, Гопко, но ето неважно.

ba.org.ua/wp-content/uploads/2016/09/APM2045-1024x657.jpg

важно шо батьківщіна гарячо поддержіваєт нулевую декларацію і предстоящій транш МВФ заявіла немиря...
Олег Боднар _ 15.09.2016 21:29
IP: 37.52.162.---
Бояться декларацій,як чорт ладана!Не можна дозволити депутатам уникнути нормального прозорого декларування в ім'я тих хто загинув на майдані і тих хто захищає зараз наші східні кордони від орди!!!
sadam _ 15.09.2016 21:17
IP: 194.0.206.---
Интересно, – как на весь этот балаган отреагирует Запад вообще и МВФ в частности., – если завтра перечисления транша не будет, можно надеяться. Только это – вряд ли.
Если, так, как Уколов, то этот ход конём" можно смело заносить в актив проворовавшихся верхушек. Как предыдущих, так и теперешней, во главе с Президентом.
А, такого рода Закон, принимать нужно, исключив из него госслужащих и депутатов.
Вообще, конечно Уколов – оригинал, – оказывается опасение попасть под конфискацию, – является уважительной причиной для коррупции и воровства.
sadam _ 15.09.2016 21:17
IP: 194.0.206.---
Интересно, – как на весь этот балаган отреагирует Запад вообще и МВФ в частности., – если завтра перечисления транша не будет, можно надеяться. Только это – вряд ли.
Если, так, как Уколов, то этот ход конём" можно смело заносить в актив проворовавшихся верхушек. Как предыдущих, так и теперешней, во главе с Президентом.
А, такого рода Закон, принимать нужно, исключив из него госслужащих и депутатов.
Вообще, конечно Уколов – оригинал, – оказывается опасение попасть под конфискацию, – является уважительной причиной для коррупции и воровства.
moskel _ 15.09.2016 21:10
IP: 130.211.67.---
А Сідор розумніший Міхайленка.
Замість тут калякати, пішов Сідор записувати весь свій металопрокат на тьощу.
Не чекаючи візиту хлопців Насірова...)))
.
moskel _ 15.09.2016 21:08
IP: 104.199.16.---
mihaylenco:
Владна мафія намагається розсіяти увагу міжнародної спільноти. Перевести акцент на незаконослухняних громадян.
Ти тут розказував що все життя махав лопатою на двох роботах.
Це ж скільки мільйонів ти заробив.
От і прийшов час розплати, Насіров візьме тебе за яя.
==
змусити подати декларацію кожного громадянина, дозволивши податковій вважати, що в нього є мільйон, якщо вчасно не подасть цю декларацію. Мільйон. В кожного. І за цей мільйон вам виноситимуть мізки податківці Насірова.
mihaylenco _ 15.09.2016 21:02
IP: 93.170.66.---
Владна мафія намагається розсіяти увагу міжнародної спільноти. Перевести акцент на незаконослухняних громадян. Момент субсидій також дуже важливий.
mihaylenco _ 15.09.2016 20:48
IP: 93.170.66.---
Хто вчасно не подасть декларацію, не отримає субсидії. Бо в нього є мільйон. А якщо не працюєш, то причепляться, на які... ти живеш, коли в тебе в декларації сто гривень збережень?

Нульова декларація – перевести стрілки для МВФ з ворюг на пересічних громадян. Бандюки скажуть – ось бачите, наша корумпована біомаса розтягла всю економіку.
alexa71 _ 15.09.2016 20:29
IP: 37.229.106.---
Питання тут на контролі у фінансової підтримки Заходу. Так що писульки чи Тані Донець чи Юлі Недонць не варті нічого.
А влада в Україні належить народу.
Хто зараз перейняв естафету в нелегкій боротьбі від Сірожи Лещенка?
ggg555 _ 15.09.2016 20:21
IP: 104.199.16.---
Саша Дрик, когда уже до вас и ваших грантодателей дойдет, что порошенко организатор коррупции в украине и ему строго наплевать на ваши общественные организации
Вячеслав Верланов _ 15.09.2016 20:07
IP: 46.201.124.---
Писать можно и в ЦК парикмахерских.
ggg555 _ 15.09.2016 19:48
IP: 104.199.4.---
порошенко в отставку никогда не уйдет. пока есть один реальный выход. Всем еврооптимистам, реформаторам, люстраторам и прочим грантоедам которые на словах говорят, что борются с властью, немедленно выйти из фракций, министров, комитетов, советников и так далее и не освящать своим присутствием преступления власти.
Зеленський20 Україна та Європа1086 Корупція1336 Порошенко2 Свобода слова568
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter