Саша Дрік Голова ГО «Декларації під контролем», член Ради громадського контролю НАБУ

Узурпація влади "по-новому": чому я йду на акцію 17 жовтня

16 жовтня 2017, 11:19

Через три роки після Майдану і визвольної війни проти російських окупантів Президент Порошенко зробив те саме, що свого часу зробив Президент Янукович. Чого коштуватиме Україні узурпація влади "по-новому"?

Через низку рішень за три роки Президент і його найближче оточення отримали повний контроль над всіма гілками влади: сформували парламентську більшість у неконституційний спосіб, змінили Конституцію, яка надала майже необмежених повноважень Президенту, замінили все керівництво центральних органів виконавчої влади на лояльних до себе осіб, обмежили право особи на захист в суді своїх інтересів, дозволили "вручну" регулювати рівень соціальних виплат і обмежили виборче право громадян.

Переконана, що ви не були б здивовані, якби зараз прочитали таке речення десь в новинах. Однак це – не новина про Президента Порошенка. Це – факти із заяви Громадського люстраційного комітету до СБУ майже трирічної давнини, які стосувались узурпації влади колишнім президентом Януковичем.

А ось цитата із цієї заяви:

"Після президентських виборів Конституційний Суд України ухвалив низку явно замовних і неправосудних рішень, які призвели до руйнації конституційного порядку, узурпації влади новобраним Президентом України і створення ним та його найближчим оточенням злочинної організації. Злочинна організація діяла під прикриттям державних органів та використовувала їхні можливості для системного розкрадання державних коштів і майна в особливо великих розмірах, запровадження корупційних схем, ухилення від сплати податків, контрабанди товарів, одержання хабарів та іншої нелегітимної вигоди, легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом, залякування і переслідування політичних опонентів, застосування жорстоких репресій проти учасників українського протестного руху, супроводжуваних вчиненням злочинів проти людяності".

Нічого не нагадує? За три роки після Майдану Президент Порошенко зробив те саме, що за три роки свого часу зробив Президент Янукович - взяв під ручний контроль законодавчу, виконавчу, судову систему і правоохоронні органи. Більше того, він не тільки заблокував покарання своїх попередників – він взяв їх в союзники.Судіть самі:

- коли демократичні парламентські фракції, які вийшли з коаліції, відмовляються голосувати за провладні закони, які гвалтують реформи, БПП і Народний фронт голосують їх разом із уламками Партії регіонів, на кшталт Опозиційного блоку. Фактично вони формують більшість, яка діє в інтересах олігархів на чолі з головним олігархом Порошенком;

- конституційна реформа імені Порошенка попри багато позитивних нововведень не вирішила ключової проблеми - політичної незалежності суддів, якими Порошенко може управляти в ручному режимі. Навіть в такому активно контрольованому суспільством конкурсі до Верховного суду наплювали на вимогу не допускати до фіналу кандидатів із дуже сумнівною репутацією, а створення незалежного Антикорупційного суду взагалі блокується - все заради одного: щоби тримати суди під контролем, бо боки вони під контролем, всі злочинці і корупціонери від влади захищені від покарання;

- всі призначені після Майдану Президентом Генпрокурори три роки годують суспільство обіцянками розслідувати справи Майдану і топ-корупції попередників з нульовим результатом. Більше того, комітет, очолюваний колишнім представником Президента в парламенті Князевичем пропускає в пакеті законів в межах так званої "судової реформи" такі правки в Кримінально-процесуального законодавства, через які справи і Януковича, і його поплічники, і злочинів проти Майдану можуть бути закриті без будь-яких результатів;

- більше того, ці правки зруйнують як вже зроблену, так і заблокують майбутню роботу НАБУ і САП, які розслідують корупцію друзів Президента, це на додаток до постійних атак на їхню роботу і спроб взяти їх під контроль, які не припиняються ніколи;

- після трьох років війни і тисяч загиблих за незалежність, фірми Президента продовжують робити криваві гроші з фірмами окупанта;

- зберігається ручна ЦВК і блокується реформа виборчої реформи, без якої в парламенті більшість завжди отримуватимуть політичні проекти олігархів з однією лише метою - під захистом депутатського імунітету пиляти державний бюджет;

- при цьому антикорупційних активістів і журналістів в Києві і регіонах переслідують і піддають фізичним розправам - просто тому, що ті, чию корупцію вони викривають, знають, що їм нічого не загрожує - Президент вже про це потурбувався.

За все це ви можете прямо сьогодні подякувати Президенту, бо без його прямої вказівки чи мовчазної згоди в Україні не приймається жодне важливе рішення. Але якщо Янукович узурпував владу нагло, грубо і прямолінійно – через прийняття неконституційних рішень Конституційним судом, то Порошенко вчинив значно розумніше - він закріпив свою владу і зберіг створену Януковичем систему через реформи без реформ, обманюючи в тому числі і міжнародних донорів, які на все це йому давали гроші. При цьому, вчиняє в кращих традиціях своїх попередників - бере за горло, видушує потрібні йому рішення, а хто не згодний - "мордой об асфальт". І це не просто вислів з привітом з 90-х.

Чи, можливо, ви думаєте, що вас не стосується ця "велика політика" з її розборками? Хай вони там чубляться, я житиму своїм нормальним життям? У момент, коли в Україні вбивається остання надія на створення правосуддя, коли панує тотальне беззаконня, коли правоохоронні органи використовуються для розправи з неугодними, а податківці – для того, щоб видоїти з вас останні копійки, знайте – саме в цей момент ваше і моє, наші обличчя зустрічаються з асфальтом. Уявіть, що вас посеред білого дня на вулиці повалили на землю, нагло б'ють і витряхують кишені - ось, що з вами відбувається. І якщо цього терміново не припинити, вже за рік може не бути нікого, хто вам про це скаже, бо тих, хто називає речі своїми іменами, в тому числі мене, може не бути – нас просто знищать, а ті, хто втомиться витримувати це безкінечне насилля, просто залишать країну. І Україна назажди – розумієте: назавжди – втратить шанс повернути собі вкрадену олігархами державу.

Але ми все ще можемо повернути собі державу. Можливо - востаннє. Тому згадайте, що ми, український народ, є владою, і 17 жовтня о 9:30 приєднуйтесь до великої акції під Верховною Радою. Ми вимагатимемо: змінити виборче законодавство, щоби в парламенті нарешті з'явилась більшість, яка діятиме в інтересах держави, а не своїх власних чи за вказівкою Президента. Ми вимагатимемо обмежити депутатську недоторканність, щоби злочинці більше не мали можливості ховатись за депутатськими мандатами. Ми вимагатимемо створити антикорупційний суд, щоби топ-корупціонери опинились за гратами.

До зустрічі 17 жовтня, у вівторок, під стінами Верховної Ради.

В кінці кінців все буде добре, і якщо зараз не добре, значить, це ще не кінець.

Відеоблог "Антикорупційний майдан" на 24 каналі

powered by lun.ua
Коментарі — 76
Igor Sayenko _ 09.11.2017 19:35
IP: 92.113.75.---
Громадська люстраторка Дрік, яка чомусь приховує свою біографію...От, приміром, захоче чиновник дізнатися, хто така Саша Дрік. На сайті її ГО контактна інформація – лише "мило", у розділі "про комітет" – ні імен, ні прізвищ. Чиновник почне гуглити, аби з'ясувати, чим пані заробляла на життя, які має трудові здобутки. Шукатиме довго, бо активістка, попри медійну активність, власну біографію не надто афішує. Відомо, що має освіту міжнародника, вела сторінку в "Живому журналі", але писала не про корупцію, жила в Шанхаї і розповідала про це місто, дружить з Шабуніним та іншими "антикорупціонерами", дає коментарі ватним "Радіо "Вести" й каналу Рабіновича NewsOne.
Pavlo Koma _ 29.10.2017 12:20
IP: 94.178.35.---
І нас в Україні сьогодні демократична, Києво-центрична, проукраїнська влада. Яка може зупинити і здолати наймогутнішого ворога на світі, що нас атакує.
Влада успішно розвиває економіку і покращує благополуччя громадян прямо під час війни і окупації ворога в Криму і Донбасі. Маємо універсальну, ідеальну владу, щоб запанував мир в Україні і на планеті.
Чого ще треба?
Все решту від лукавого.
И нас в Украине сегодня демократическая, Киево-центристская, проукраинская власть. Которая может остановить и одолеть могущественнейшего врага на свете, что нас атакует.
Власть успешно развивает экономику и улучшает благополучия граждан прямо во время войны и оккупации врага в Крыму и Донбассе.
Имеем универсальную, идеальную власть, чтобы воцарился мир в Украине и на планете.
Чего еще надо? Все остальные от лукавого.
Олександр Палій _ 27.10.2017 10:00
IP: 93.74.31.---
Ну що, сходили?
Orest Pecharskyy _ 17.10.2017 21:29
IP: 35.187.20.---
Одна надія – Тимошенко! Юлія Владіміровна! Тільки ця женшчіна може перетворити Україну в цвєтушчій сад. Прямо шчас Порошенко повинен віддати власть прямо в рукі Юлії Владіміровни. І нарешті в Україні почнеться світла жізнь... Українська нація хоче мати цю відому всім сильну женшчіну своїм президентом. З Юльою Владіміровною буде нове мишлєніє і обшча перестройка.
Володимир Жмура _ 17.10.2017 21:18
IP: 35.195.113.---
informer:
Під час виборів не важливо як голосувати, важливо як порахують – такий у нас Закон про вибори.
Володимир Жмура _ 17.10.2017 21:14
IP: 146.148.120.---
Pavlo Koma:
Брехня.
Володимир Жмура _ 17.10.2017 21:12
IP: 35.195.255.---
Pavlo Koma:
Нісенітниці.
Orest Jj _ 17.10.2017 20:03
IP: 77.52.111.---
Віктор Петренко:
Orest Jj:
Віктор Петренко:
Orest Jj:
для таких злиднів як ти передбачені субсидії.так що не переживай ідіот-не замерзнеш! (нажаль)
очень хорошо. Чем больше будут снимать налогов на содержание "нас" тем быстрее ты станешь "одним из нас".Но тебе субсидию платить будет нечем.
мені субсидія не потрібна!я живу досить заможно і не скиглю як ти про " всьопрапала "!
отлично. Будешь налогов платить больше на наше содержание.
Pavlo Koma _ 17.10.2017 15:25
IP: 94.178.35.---
Порошенко кризовий менеджер і не треба на нього вішати всіх собак! Хто крім нього зміг би в цих надважких умовах витягти нашу країну з глибокої кризи, майже дна, під час війни і окупації? Ми втратили 7% території, 12% населення і 18% промислового потенціалу! Додайте ще до цього неймовірні витрати на війну, озброєння, амуніцію, харчування, плюс два мільйони біженців від окупантів. Як вийти з цього хаосу? Хто з ваших улюблених політиків зміг би звалити на свої плечі таку відповідальність і якось вирулити під час чотирирічної війни, стримуючи наймогутнішого агресора світу РФ Путіна від цілковитої і повної окупації Києва, і далі цілої України,Європи? Хто конкретно? Якщо назвете ім'я – тоді можна далі продовжити розмову про недоліки роботи, перегин. Бо своєю надто напористою критикою влади в такий критичний і скрутний час – Мустафа виглядає як прямий пособник окупантів РФ, ФСБ, Путіна.
А що це задумка ворога видно неозброєним оком під посольством США Києві, де уже появились донецькі
Pavlo Koma _ 17.10.2017 14:58
IP: 94.178.35.---
На цензорі в коментарях до події є фото є з готелю Київ – загальний план з висоти. Декілька сотень калік під партійними прапорами. От і вся проплачена ліварюція імені Наємо-Лещенка. Сьогодні у Києві помирає остання надія Путіна на реванш після провалу бліцкригу. Організований захист України кризовим менеджером, разом із Народом України всіх національностей виявився непереможний.
Иван Трегубенко _ 17.10.2017 13:43
IP: 35.195.121.---
Василь Сірко:
Ідіть на акцію, ідіть. Ось тільки наберіться мудрості і подумайте, а чи не ллєте ви велику воду на млин путлера? Чи вам держава Україна до одного місця?
А кто-то вообще задумывается думаете? все идут просто по зову – по лозунгам, а никто не думает стратегически, что все это банальный типичный популизм – просто посмотрите сколько там политиков собралось разношерстных, это уже многого стоит
Mykola Syrotyuk _ 17.10.2017 13:29
IP: 77.122.85.---
Alena Ostapenko:
Как много " людей" беспокоятся и объясняют почему именно завтра не надо идти на акцию? Хахахахахах
Все беспокоятся) все хотят быть в этой тусовке, бо борьба с коррупцией – нынче модная тема и на ней хотят политические дивиденды заработать – а результаты борьбы никому не интересны – у нас великие борцы с коррупцией все себе состояние на этой тебе сделали, и дальше вещать продолжают!
Віктор Петренко _ 17.10.2017 11:21
IP: 35.196.142.---
Orest Jj:
Віктор Петренко:
Orest Jj:
для таких злиднів як ти передбачені субсидії.так що не переживай ідіот-не замерзнеш! (нажаль)
очень хорошо. Чем больше будут снимать налогов на содержание "нас" тем быстрее ты станешь "одним из нас".Но тебе субсидию платить будет нечем.
мені субсидія не потрібна!я живу досить заможно і не скиглю як ти про " всьопрапала "!
informer _ 17.10.2017 11:03
IP: 35.195.237.---
можно просто научиться наконец голосовать нормально? – и понимать – что если ты отнесся к этому безответственно, то следующих 5 лет ты будешь пожинать плоды деятельности тех людей, которые снова пришли на пустых обещаниях и оправданиях своего безделия или воровства в прошлом
у нас 80 % тех же людей в парламенте, а из остальных 15% это их выкормыши. Как вы можете голосовать за голубых воришек, которых вы и так знаете как облупленных, а потом за бутылкой пива сидите и жалуетесь – как все плохо
Orest Jj _ 17.10.2017 07:19
IP: 77.52.34.---
Віктор Петренко:
Orest Jj:
для таких злиднів як ти передбачені субсидії.так що не переживай ідіот-не замерзнеш! (нажаль)
очень хорошо. Чем больше будут снимать налогов на содержание "нас" тем быстрее ты станешь "одним из нас".Но тебе субсидию платить будет нечем.
Віктор Петренко _ 16.10.2017 23:14
IP: 23.251.149.---
Orest Jj:
для таких злиднів як ти передбачені субсидії.так що не переживай ідіот-не замерзнеш! (нажаль)
Orest Jj _ 16.10.2017 22:01
IP: 77.52.73.---
Олександр Перший:
"...зараз багато хто закликає бунтувати проти нинішньої влади, а в мене така позиція, що не хочеться бунтувати, хочеться будувати. Які можуть бути бунти, коли в нас є зовнішній ворог?...
Взагалі, найбільше з усіх мене дратують "гойдальники". Я не за демократію і не за диктатуру. Я вважаю, що в різні історичні періоди вони мають зміняти одна одну. Бувають часи, коли більш спокійно, а бувають часи, коли війна і треба закручувати гайки. Має бути не підлітково-революційне, а якесь державницьке мислення. Це не означає, що мені подобається нинішня влада, я просто вважаю, що якщо гойдати зараз – Путіну не доведеться нападати, бо почнеться війна "всіх проти всіх" – справжня громадянська війна, яка знищить Україну майже без допомоги ззовні" – снайпер АТО Олена Білозерська.
а снайпер АТО??? Олена Белозерская знает что газ будет стоить 8200 для пипла а Коболев расписал премии на 51 миллион грн. себе и подчиненным?
LYCIV_OLGA _ 16.10.2017 21:15
IP: 35.190.219.---
Вот ВСЕГДА ТАК – КАК РОССИЙСКИЙ ШОВИНИСТ, ТО ОБЯЗАТЕЛЬНО (!!!) – воинствующее невежество, путинизм головного мозга, украинофобия и раSSизм... И очень часто, даже – умственная неполноценность или сумасшествие...
Вот например:

Олег Чирва:
Борис Беккер:
А разве Олег Чирва, которому вы, фактически, угрожали расправой, – коллаборационист? Разве он сотрудничал или сотрудничает с оккупантом? ***

А сашкам Первым, Олечкам Луцив-Сидоровым – без разницы. Раз человек не разделяет их донцово-михновско- муссолиниевско-сциборского бреда – значит он коллаборант, мегазраднык, агент Путина, сигуранцы, Моссада и т.д.
И будут расстреливать, будут давить ПУТОМ...
Куда и денется сашкова ученая степень – станет палачам без колебаний...
Чирвочка, спасибо за дачу наглядного примера характерных болезненных бредовых идей, кошмаров, и привидений (т.е. – типичных галлюцинаций), так характерных для всех сторонников "русского мира"!
Alena Ostapenko _ 16.10.2017 20:22
IP: 77.244.42.---
Как много " людей" беспокоятся и объясняют почему именно завтра не надо идти на акцию? Хахахахахах
Volodymyr Parkhomenko _ 16.10.2017 20:15
IP: 93.74.144.---
"Демократичні партії, що вийшли з коаліції" – це "Батьківщина" Тимошенко, радикали Ляшка і "Самопоміч" Садового?
Це за якими ознаками вони демократичні?))
Volodymyr Parkhomenko _ 16.10.2017 20:06
IP: 93.74.144.---
Больна?
Валентина Коваль _ 16.10.2017 19:35
IP: 35.196.246.---
Stepan Drobot:
Валентина Коваль:
У нас все рвутся к власти, кому не лень, поскольку знают что это самый лучший источник доходов.
и чем эти лучше от предыдущих? только тем что прикрываться патриотизмом и борьбой с коррупцией? А на самом деле все себе в карман гребут
Stepan Drobot _ 16.10.2017 19:07
IP: 89.22.204.---
Валентина Коваль:
У нас все рвутся к власти, кому не лень, поскольку знают что это самый лучший источник доходов.
Валентина Коваль _ 16.10.2017 18:53
IP: 35.190.219.---
У нас просто антикоррупционеры рвутся к власти. поэтому и устраивают эту акцию, что бы потом в будущем иметь возможность манипулировать судом
Олександр Палій _ 16.10.2017 17:47
IP: 93.74.31.---
Grygorii Moroz:
Олександр Палій:
Засвербіло Кремлю від санкцій, йде з тилу, засвербіло Бені забрати собі Приватбанк і Укрнафту, і на тобі, цілий табун ліворуцінерів.
А для чого бєні повертати банк-банкрут, з якого виведені всі активи? Скільки платники податків заплатили за "приватизацію" 150 млрд?
Тому що скинувши борги в 140 млрд на бюджет "Приватбанк" генерує прибуток у кілька мільярдів.
Aтака Путіна1223 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14 Уряд реформ403
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter