Саша Дрік Радник Міністра оборони України

Зелене світло корупції в оновленому Міноборони

27 березня 2020, 20:09

Боротись з корупцією – не справа Міноборони, сказав мені новий Міністр оборони щойно зайняв кабінет і звільнив команду свого попередника.

З ним можна було б погодитись. Завдання Міноборони – забезпечувати обороноздатність держави.

От тільки проблема в тому, що корупція в Міноборони цю обороноздатність підриває. А значить – без цілеспрямованих дій на її подолання вона і далі заважатиме виконанню ключової функції Міноборони.

Попередній Міністр (якому дали попрацювати всього 6 місяців) це розумів. Саме тому зниження рівня корупції було визначено однією з пріоритетних цілей Міноборони на рівні програми діяльності уряду.

Коли восени 2019 я приєдналась до команди нового Міністра, то написала на виконання антикорупційної цілі план дій, заснований на трьох принципах: усунення умов корупції, забезпечення невідворотності відповідальності та виховання нетерпимості до корупції.

В основі цього плану - управління ризиками за кращими стандартами країн-членів НАТО, суть якої в тому, щоби порушення і втрати виявляти заздалегідь і попереджати.

В плані дій були визначені 5 пріоритетних сфер: землі оборони, використання пального, державні підприємства Міноборони, закупівлі, будівництво об'єктів інфраструктури + житлове забезпечення. В кожній – визначені стратегічні рішення, які в перспективі 2-3 років мали усунути умови корупції через запровадження нових прозорих електронних систем і правил.

Паралельно треба було виявити і закрити "дірки" в існуючих процедурах – на час, поки втілюються стратегічні рішення. Для цього я ініціювала створення робочих груп з профільних підрозділів і включення до них громадських експертів, на роботу яких ми залучили міжнародну підтримку, для того, щоб забезпечити максимуму кваліфікованої експертизи. Їх завдання було ідентифікувати корупційні ризики і напрацювати конкретні проекти рішень (інструкції, методології, накази, постанови, законопроекти тощо), які би мінімізували корупційні ризики в кожній.

Тому що набагато ефективніше втрати і порушення попередити, ніж потім роками в судах втрачене повертати.

Проте, на жаль, новий міністр так не вважає.

А для чого? Ну подумаєш, життя і безпека військових і громадян опинялися під загрозою, подумаєш – мільярди як крізь сито зливалися, подумаєш – землі оборони розбазарювались, подумаєш – військові не отримували житла і не мали в що вдягатись. Функціонувало ж раніше якось?

В радянському союзі теж функціонувала, система: генерал завжди правий, солдати, сержанти, молодші офіцери – це витратний матеріал та гарматне м'ясо. Так може ну їх ці реформи західного світу – повернемось до зразка радянської армії, а ще краще – російської. Ну щоб ворог наш краще за нас розумів, як у нас все влаштовано, який напрямок розвитку ми вибираємо, а головне чи зможемо ми чинити опір російській агресії проти України. Так, пане міністре?

Зупинка або імітація реформ може стати величезною помилкою у стратегічному розвитку і подальшій розбудові української армії.

Парадокс і трагедія ситуації в тому, що попри формальну визначеність західного курсу наш рух в тому напрямку зараз виглядає як крок вперед, два назад. І якщо новий керівник Міністерства все "обнулить", другого шансу мати потужну армію незалежної України може і не бути. А це вже – наслідки на десятки, а можливо, й сотні років.

powered by lun.ua
Коментарі — 19
Данил Хмельницкий _ 30.03.2020 13:03
IP: 77.111.244.---
Да вы и главную функцию выполнить не в состоянии!
Архип Тарасов _ 30.03.2020 09:23
IP: 77.111.244.---
Мнения это хорошо, но лучше вы бы их держали при себе.А каждый занялся молча и добросовестно выполнят то что он умеет лучше всех.Я думаю пользы больше было бы.
Василий Домашний _ 29.03.2020 16:18
IP: 193.142.159.---
саша дрик а скажите уважаемая где вы обучались военному делу а вы случайно ге не генералыня т е генеральша – по поводу генерал всегда прав – откройте устав любой армии, советник вы наш и попробуйте понять что там написано – супрун тоже не своим делом у нас занимается – народ ну не может она знать о том о чем пишет ей это продиктовали – ну с памятью у молодых всегда хорошо – а по поводу российкой армии – с ней считаются все а у нас в украине ее нет и не будет с такими советниками ей еще и зарплату платят об этом подумайте
Елена Величко _ 28.03.2020 13:40
IP: 46.201.31.---
Сергей Папков:
У цій системі – він був людиною випадковою, бо основне його вміння інше.
Елена Величко _ 28.03.2020 13:39
IP: 46.201.31.---
Автору.
Я поважаю вашу активність, однак, наразі ЗСУ треба створити ядро з тих людей, що є
не нахраписті та ті, що усюди заробляли, а з людей професійних та гідних, що довіряють один одному
та здатні до керування.
Наразі, країні потрібні якісні ЗСУ, бо невідомо, що буде вподальшому.
Маю надію, що 4-6 неділь в нас ситуація буде нормальною – дай Бог.
Однак невідомо, вже бачимо, що треба організація інша суспільства та структура інша економічна...
Log Log _ 28.03.2020 13:38
IP: 91.196.178.---
Шановний радник, згадайте скільки бруду Ви вилили на Порошнека.
Ви погодилися увійти у команду Зеленського, хоча здоровий глузд
говорить, що ця людина апріорі неготова до державної служби.
Він може тільки виганяти, розпускати, міняти.
"Бачили очі...".
Сергей Папков _ 28.03.2020 12:29
IP: 93.73.23.---
Влад Дорошенко:
Армія роками сидить в окопах, чим мужикам там ще займатися крім споживання спиртного? Є ж творчі піпрємливі особистості в будь-якому середовищі. Он Петя все життя був на держслужбі і нічого йому за його власний міліард і сотні офшорних рахунків нема, навпаки – пошана.
Порошенко не був все життя на держслужбі, основні свої бізнес-активи він отримав, як і інші, всередині 90-х, коли не займався політикою. Я не стверджую, що це нормально, я просто констатую.
Але Порошенко, попри всі питання до нього, все ж був на кілька порядків адекватнішим посаді верховного головнокомандувача воюючої країни (з будь-яких причин), ніж нинішній...
Сергей Папков _ 28.03.2020 12:25
IP: 93.73.23.---
За Конституцією збройні сили є гарантом безпеки країни, але небезпека не обов'язково буває зовнішньою, вона може бути і внутрішньою – від недолугих або (та) злодійкуватих політиків, які дорвалися до формальної політичної влади в країні.
Влад Дорошенко _ 28.03.2020 12:16
IP: 93.72.24.---
Армія роками сидить в окопах, чим мужикам там ще займатися крім споживання спиртного? Є ж творчі піпрємливі особистості в будь-якому середовищі. Он Петя все життя був на держслужбі і нічого йому за його власний міліард і сотні офшорних рахунків нема, навпаки – пошана.
Надія Павлова _ 28.03.2020 10:58
IP: 91.226.252.---
Вибачте, але Ви нічого нового не зробили. ви просто взяли звіт НАТО, проігнорували всю роботу внутрішнього аудиту. Ви забули про те, що до Вас вже розроблені і впроваджені стандарти внутрішнього аудиту ВА в Міноборони.
Сумно читати такий примітивний емоційний пост, коли знаєш реальну ситуацію і скільки всього було зроблено реально департаментом внутрішнього аудиту Міноборони.
Якщо кожний новий радник буде розказувати про ризик-орієнтований підхід і саботувати тим самим роботу внутрішнього аудиту численними експертними групами, реальні ризики будуть тільки примножуватися.
Оria-Na _ 28.03.2020 08:46
IP: 46.119.119.---
Чому всі ВОНИ, хто з кловуном, ніяк не можуть зрозуміти: його міссія – ВСЕ РОЗВАЛИТИ. Армію – в першу чергу. Саме по тій причині звільнили попереднього міністра зеленої влади – він це робив повільно, або не робив взагалі.
Валерій Потюк _ 28.03.2020 04:37
IP: 37.54.67.---
Розкрадання та знищення є основою діяльності міністерства оборони. В основі діяльності принцип розпродажу всього що тільки можна продати. Докотились до найсвятішого, поки думають пани генерали, як продати все оптом. Нажитися раз і назавжди. Факти на кожному кроці і всюди. Майно, будь ласка, готуйсь купити, по 100, 200,500 тисяч баксів. Навалом!
Gennadiy Gorskyi _ 28.03.2020 00:12
IP: 31.28.162.---
З одного боку, я тішуся за виробника цього металобрухту НВО "Практика" і навіть трохи заздрю лобісьським навичкам керівництва цієї фірми, а також вмінню зацікавити в оборудці купу високопосадовців – від екс-міністра оборони і очільника Генштабу до членів профільного комітету. З іншого – це, звичайно, треш.

До речі, мене дуже здивувала позиція окремих представників парламентської опозиції, які гучно камлають про капітуляцію майданах і рвуть на грудях вишиванки, але коли йдеться про розпил демонструє аномальну одностаність з партією влади.
Мародерство єднає.
Gennadiy Gorskyi _ 28.03.2020 00:11
IP: 31.28.162.---
наявності аналогічних за характеристиками бронемашин, які Міноборони має повне право закуповувати і які є значно дешевшими, плюс успішно пройшли національні випробування автомобільної та бронетанкової техніків у грудні 2019 року, які проводилися згідно рішення РНБОУ та згідно рішення ГШ ЗСУ #31149/С від 16 грудня 2019-го року.

Ба більше, Спеціалізована антикорупційна прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактами закупівлі "Козак-2" за завищеними цінами. І попри все це Комітет замість того, щоб прийняти ДОЗ за основу та направити питання закупівлі бронемашин на доопрацювання, все підмахнув без зауважень.
Gennadiy Gorskyi _ 28.03.2020 00:10
IP: 31.28.162.---
Комітет ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки остаточно легалізував розпил 300 млн грн, про який я пишу кілька останніх місяців. Під час пандемії, в умовах надзвичайноі ситуації та потенційного дефолту депутати благословили оборудку з закупівлі за значно завищеними цінами бронемобілей "Козак-2", і тепер ці гроші забезпечуватимуть фінансову стабільність учасників схеми в цей непростий час.

Комітету були надані вичерпні докази:

▪️завищення ціни на бронемашини "Козак-2" та "Козак-2М1" на кожній машині. Тільки по бронесталі доведено завищення ціни на 30 тис євро. Тобто лише на завищених цінах на сталь при закупівлі 50 одиниць "Козак-2" та 70 одиниць "Козак-2М1" бюджет України втрачає 108 млн грн
Gennadiy Gorskyi _ 28.03.2020 00:02
IP: 31.28.162.---
Отже що ми маємо в сухому залишку. Приватна фірма закуповує у польської "прокладки" сталь за найвищою ціною з існуючих, що дозволяє їй зазначити в калькуляції вартості бронемобіля сутєєво завищену ціну, а держава з подачі Міноборони закуповує у цієї приватної фірми автомобілі за найвищою ціної та у позаконкурентний спосіб. Чи не забагато дивних збігів, друзі?

Я чув, що міністр оборони доручив Департаменту фінансів знищити всі документи, пов'язані з закупівлею "Козаків" за завищеними цінами, але окремі офіцери відмовились виконувати цей наказ і зараз пишуть рапорти на звільнення, аби не стати спільниками злочину. Рекомендую пану Загороднюку не псувати собі карму остаточно і не пресувати людей – їм ще свідчити на слідстві та в суді. Щ б там не знищували, це нічого не дасть – важливі документи завжди мають копії.
Gennadiy Gorskyi _ 28.03.2020 00:01
IP: 31.28.162.---
Золота броня
Триває реалізація комплексу заходів, спрямованих на викриття нових "свинарчуків" – керівництва міністра оборони України та інших причетних – у розкраданні бюджетних коштів шляхом закупівлі у комерційних структур бронетехніки за завідомо завищеними цінами.
censor.net.ua/blogs/3178968/zolota_bronya?fbclid=IwAR0BHWQORmoqim-zl6xMlDmu7KbwmZsJ4g6ZoRO9cgbE2nYDK0zrzPx3K0o
Юрий Смирницкий _ 27.03.2020 22:37
IP: 78.27.160.---
Тепер понятно, для чего заменили министра.
Demetris Murzidis _ 27.03.2020 21:11
IP: 93.127.45.---
Ни одного казнокрада в погонах не посадили. Спросите любого офицера-он вам с десяток генералов перечислит и с шикарными хоромами в центре нескольких городов и с многоэтажными дачами и с автопарком лимузинов.
Україна та Європа1103 Зеленський41 Aтака Путіна1243 Донбас19 Корупція1363
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter