Юрій Єхануров

Ми – рівні

11 листопада 2010, 08:37

Цим дописом я продовжую тему "Українського кредо" (http://www.yekhanurov.info/ua/works/politic/id629/), бо переконаний, що на сьогодні не існує завдання більш важливого та актуального, ніж зшивання країни. А для цього ми повинні шукати спільну мову та налагоджувати діалог з кожним, хто не просто вважає себе мешканцем певної території, а прагне ствердити Україну як незалежну та потужну Державу.

Всі ми рівні, і тому думка кожного має право на існування і суспільну підтримку, якщо вона не заперечує та не обмежує волевиявлення іншої людини

Свобода є невід'ємною складовою людського життя. Саме це є основою нашої рівності; рівності у природному праві на пошук своєї правди, її виголошенні та обстоюванні. Питання лише в тому, де зупинитися?

Україна є невід'ємною частиною західної цивілізації, в якій, зазвичай, обмеженням чиєїсь свободи є лише свобода іншого. Сповідування рівності як первинної особистої свободи, за якої допускається можливість свідомого самообмеження, робить реальністю взаємоповагу.

Отже, твій опонент – не ворог, якого треба знищити, якщо він не погоджується з тобою, а скоріше – потенційний союзник. Бо він – людина, що бачить ту ж саму ситуацію, що і ти, але під іншим кутом. Таким чином, в цивілізованому світі опонент є людиною, що попереджає про небезпеки та вказує на переваги, які поки що повністю або частково скриті від тебе. І лише від обох сторін залежить, чи буде віднайдено точку, в якій за максимумом зійдуться переваги, чи відбудеться анігіляція двох воль.

Проте суспільству потрібна не просто думка як певний потік слів. Достатньо подивитися наші політичні ток-шоу, щоб переконатися в цьому.

Суспільству для дискусії, для пошуку, для саморозвитку потрібна матеріалізована думка, що ґрунтується на відповідальній громадянській позиції і кристалізується в особисті вчинки. Тобто думка, за якою стоять усвідомлені інтереси і готовність їх захищати.

Так, кожен з нас вільний лаяти владу будь якого кольору і будь-де. Але це не той прояв рівності, що матиме суспільно корисний ефект. Це – в кращому випадку випускання пари. Набагато складніше критикувати владу, бо це означатиме готовність нести з нею спільну відповідальність. Через пропонування дієвих альтернативних варіантів реформ в Україні, або через конструктивну участь у конституційному процесі. І це – те, що ніколи не розуміли українські політичні сили, бо втрачаючи владу, вони відразу перетворювалися не на конструктивну, а на непримиренну опозицію.

Отже, по-справжньому громадяни починають висловлювати свої думки тоді, коли влада починає відчувати "зворотний зв'язок". І тому Майдан (беру це поняття в загальнонаціональному масштабі, не розрізняючи майдани помаранчеві чи біло-блакитні) і став такою визначною подією, бо весь світ побачив, що українці мають голос. Це був голос не натовпу, а пробудженої громади, яка вийшла захищати свободу та гідність кожного, незалежно від його політичних поглядів.

Зрештою, ця унікальна подія стала новим поворотним етапом в історії України, бо поєднала духовне пробудження та безпрецедентну політичну активність з небаченої ідейною толерантністю та громадянською терпимістю. Тепер всі ми знаємо, що це можливо, і в цьому запорука того, що національний консенсус та діалог є реальністю, коли виплескується справжня енергія народу, коли говорить громадянське суспільство.

Далі буде...

powered by lun.ua
Коментарі — 94
реформы _ 11.12.2010 15:26
IP: 109.200.225.---
Кроме всего прочего:

"треба мати голову на плечах, а не тухис"
(цитата из фильма,идущего по ICTV про Одессу)

И надо чтобы мы входили в Европу, а не она – в нас...

Фернштеен?)
Андэстенд?)

Блог музыкальный

http://blogs.pravda.ru/users/3039108/blog
реформы _ 11.12.2010 15:25
IP: 109.200.225.---
Пока же весь цимус ситуации-поморочить голову народу и за его счет получить выходное пособие при увольнении и пересаживании в другое кресло с другим названием должности?Хорошую "премию" себе придумали чиновники.

Мне лично вполне понятны как принципы государственного управления, так и КОНКРЕТНЫЙ МЕХАНИЗМ реализации данных принципов. Если принципы властной верхушки будут отличаться от того, что хочет видеть большинство населения – возможность нормально жить и работать без излишнего морочания его головы со стороны окопавшихся в теплых кабинетах, - то такая власть долго не протянет...

Блог музыкальный

http://blogs.pravda.ru/users/3039108/blog
реформы _ 10.12.2010 18:22
IP: 109.200.228.---
Про так называемые административные реформы в (или "на") Украине.

Вывод: никакой оптимизации в полном значении этого слова при заявленных админреформах в (или "на") Украине нет. От перемены мест слагаемых- сумма не меняется существенно, в общем то.

Оптимизация управления, на самом деле,заключается в другом, так как и люди практически те же остались на должностях,называемых по другому, да и путаницы в органах власти добавилось.Отсутствует в якобы "реформах" главное-философия реформ,четкая и простая система управления, адекватные кадры,способные делать реально полезное, реальные источники их проведения и реальные пошаговые, в определенном порядке, действия-наш сервис видит реформы совсем по другому.

Блог

http://blogs.pravda.ru/users/3039108/blog
vipp _ 14.11.2010 16:47
IP: 96.250.27.---
Как это можно комментировать?
www.for-ua.com
13:13 Украина введет двойные стандарты на продукты

ALWAS (13:19 | 14 ноября,2010)
И это правильно. Европа должна жить по европейским стандартам. А Украина- ешьте, что дают, или голодомор устроим. Всё справедливо.

трей (14:17 | 14 ноября,2010)
эй, с крылышками. – или голодомор устроим... ты русский или родич Сталина? голодоморщик хренов.
Критикан-2 _ 13.11.2010 08:07
IP: 46.30.167.---
NELLI:
Kitty:
Ещё один "мыздобул". Такой же лицемерный и никчемный, как "мессийка". Вместо того, чтобы сидеть, как мышь под веником, рассусоливает на блоге. И не стыдно ж вылезать на публику...
Ще одна бютівська плювалка. І не соромно...
Треба ще дорости до пана Єханурова, хоча б розумом, а не цітувати ВВ.
Ну, як же ж без Неллі? Захисниця, мля, цієї нікчеми. такої ж нікчеми, як його друг по розуму Ющенка – обидва договір з РУЕ підписували. А потім усім дурили голови, що нічого про це не знають. Коли вже порідшає дурнів на кшталт усіляких Неллі, львів-750, Татіан та іншої шелупоні? О, ще маркосян тре додати, бо теж дуже "озабоченная".
Республіка _ 12.11.2010 10:36
IP: 194.44.29.---
"Відсутність конституційної визначеності у даті чергових парламентських виборів є ознакою не легітимності певних конституційних змін і влади, в цілому" 11.11.2010 _ Микола Сірий, для УП. УКРАЇНСЬКА ШПАНА добре це усвідомлює і тому Конституційний Суд України піде на подальші порушення КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ, яку НАРОД УКРАЇНИ МУСИТЬ!!! захистити шляхом проголошення за народною ініціативою Всеукраїнського Референдуму з метою УСТАНОВИТИ відповідно до частини першої статті 5 Конституції України ЯКОЮ РЕСПУБЛІКОЮ Є УКРАЇНА!!! Народ України МУСИТЬ!!! наголосити УКРАЇНСЬКІЙ ШПАНІ ХТО В УКРАЇНІ Є ЄДИНИМ ДЖЕРЕЛОМ ВЛАДИ!!!
Віктор_Дніпров _ 11.11.2010 22:55
IP: 95.135.80.---
SH_Holms:
...Моя особиста позиція щодо входження "Нашої України" до нинішньої коаліції залишається незмінною. З одного боку, виведення з коаліції комуністів означатиме, що шлях реформам розблокований. З іншого боку, Партія регіонів та "Наша Україна" засвідчать перед народом України свою готовність нести спільну відповідальність за їх реалізацію. На моє переконання, для цих політичних сил це – єдино можливій спосіб на практиці довести громадянам України свою налаштованість на модернізацію країни, на створення умов для поліпшення їх повсякденного життя. Тобто, перейти від слів до дій, а в цьому і є сенс реальної та відповідальної політики.
http://blogs.pravda.com.ua/authors/ekhanurov/4c2dd21ccdf85/
***
...наверное вот так и будет дальше...посмотрим)
Вы это о чем, господин Холмс?

Халвы больше нет и не будет. Нет в Конституции Коалиций. По решению Конституционного Суда.

Хотя, как демонстрация глупости Еханурова, вполне сойдет.

.
qwrtz _ 11.11.2010 22:17
IP: 109.41.125.---
Поправка коменту

qwrtz:
Yuri_D:

qwrtz _ 11.11.2010 19:49
Але якщо король сам виявився блазнем, то як тоді назвати блазня при королі?:)
Чимось співзвучним – може блюзнір?:)
Тоді, коли блюзнір пише "Ми рівні" – треба позиватися до суду за образу?

Чи може він хоче сказати – ми рівні, але два Вітьки, що досягли консенсусу-універсалу, все ж рівніші за нас?:)))
qwrtz _ 11.11.2010 22:13
IP: 109.41.125.---
Yuri_D:
qwrtz _ 11.11.2010 19:49
Але якщо король сам виявився блазнем, то як тоді назвати блазня при королі?:)
Чимось співзвучним – може блюзнір?:)
Тоді, коли блюзнір пише "Ми рівні" – треба позиватися до суду за образу?

Чи може він хоче сказати – ми рівні, але два Вітьки все ж рівніші за нас?:)))
Yuri_D _ 11.11.2010 21:51
IP: 91.124.171.---
qwrtz _ 11.11.2010 19:49
Але якщо король сам виявився блазнем, то як тоді назвати блазня при королі?:)
Чимось співзвучним – може блюзнір?:)
qwrtz _ 11.11.2010 19:49
IP: 109.41.125.---
І тому Майдан (беру це поняття в загальнонаціональному масштабі, не розрізняючи майдани помаранчеві чи біло-блакитні) і став такою визначною подією, бо весь світ побачив, що українці мають голос.

Тепер всі ми знаємо, що це можливо, і в цьому запорука того, що національний консенсус та діалог є реальністю, коли виплескується справжня енергія народу, коли говорить громадянське суспільство

Ці дві цитати про одне і теж – про Майдан. Із них виходить, що Майдан був КОНСЕНСУСОМ????:))))

Блазень у короля сам по собі вже смішний. Це коли король сам по собі розсудливий і поважний. Але якщо король сам виявився блазнем, то як тоді назвати блазня при королі?:)
SH_Holms _ 11.11.2010 19:06
IP: 194.44.128.---
Далі буде...

...Моя особиста позиція щодо входження "Нашої України" до нинішньої коаліції залишається незмінною. З одного боку, виведення з коаліції комуністів означатиме, що шлях реформам розблокований. З іншого боку, Партія регіонів та "Наша Україна" засвідчать перед народом України свою готовність нести спільну відповідальність за їх реалізацію. На моє переконання, для цих політичних сил це – єдино можливій спосіб на практиці довести громадянам України свою налаштованість на модернізацію країни, на створення умов для поліпшення їх повсякденного життя. Тобто, перейти від слів до дій, а в цьому і є сенс реальної та відповідальної політики.
http://blogs.pravda.com.ua/authors/ekhanurov/4c2dd21ccdf85/
***
...наверное вот так и будет дальше...посмотрим)
Pokemon9 _ 11.11.2010 17:31
IP: 178.74.202.---
Дали буде?
NELLI _ 11.11.2010 16:10
IP: 93.72.123.---
Повбивавби;-):
dvlight:
Майдан, конечно, нужен. Но без Еханурова, Ющенко и т.д.
================
Та Ющенко вже ніколи і не вийшов би на Майдан.
У т.д. і Тимошенко стоїть...
NELLI _ 11.11.2010 16:08
IP: 93.72.123.---
Адамович:
Автор випускає свідомо один, але головний аспект. Ця влада – чужа, нелегітимна, окупаційна. Працювати на її удосконалення шляхом для продовження її існування можуть тільки колаборанти! Не треба удосконалювати дорогу в небуття, чи в глухий кут!
Але цю владу підтримує більшість, нажаль. Доки не прозріє народ, нічого не буде.
Тимошенко була у руля, більше не буде. От і ці бандюгани продемонструють свої здібності.
NELLI _ 11.11.2010 16:05
IP: 93.72.123.---
Kitty:
Ещё один "мыздобул". Такой же лицемерный и никчемный, как "мессийка". Вместо того, чтобы сидеть, как мышь под веником, рассусоливает на блоге. И не стыдно ж вылезать на публику...
Ще одна бютівська плювалка. І не соромно...
Треба ще дорости до пана Єханурова, хоча б розумом, а не цітувати ВВ.
львів-750 _ 11.11.2010 15:57
IP: 178.210.132.---
_atos:
Ехануров один из вменяемых политиков в "Нашей Украине". Там все НАЦИ собрались, а он калмык. Он порядочный,труженик,без закидонов. Но один момент засел в моей памяти, который я не могу ему простить. Идет голосование в ВР по утверждению ЮВТ
ПРЕМЬЕРОМ. Не хватает одного голоса и вот эта ПАНДЕРА подходит к нему,уперла свои глазища на него и этот КАЛМЫК не выдержал и проголосовал ЗА!!. Гром аплодисментов и ЮВТ побеждает. Прояви он тогда принципиальность (а он не хотел за нее голосовать) и СУДЬБА ЕГО И СТРАНЫ БЫЛА БЫ ДРУГОЙ.
___ Він спасував не перед Тимошенко, а перед авторитетом Ющенка – той йому дзвонив і просив проголосувати.
Не думаю, що це голосування щось би змінило. Тимошенко тоді мала стати прем"єром – а ні, то вони б ні перед чим не зупинилися.
amit _ 11.11.2010 15:49
IP: 80.94.224.---
Пам"ятаєте, Юрію Івановичу, яку у дні Майдану на вул Інститутській, біля "Жовтневого палацу" якийсь літній чоловік сердито кинув: "Перетворили революцію в карнавал". Завжди думаю про ці слова... Окремим тоді,та й тепер, дуже хочеться "погрітись" на національній "пожежі"... Як позбутися конфронтаційності в вітчизняній політиці, зберігши демократію...? На думку приходить лише булгаковський професор Преображенський і його вислів... Але, як достукатись до двох на кладці, коли вони вже там стоять...? Дякую за статтю.
валянок _ 11.11.2010 15:43
IP: 93.73.138.---
Та ні! Не треба моралізувати і розповідати які мають бути люди.Люди-це стадо,яким управляють вожаки або утворені ними ж так звані інститути держави...Якщо це не так,то незай Ехануров чи інші,як він, зараз вступить в Партію комуністів,як це він зробив колись під впливом державної ідеології того часу. Не вступить бо ніякого зиску від того не буде. Маргінали! Не вчіть нас жити! Бо ви маєте все,а нас вважаєте за дурнів. В цьому проблема.
aknola _ 11.11.2010 15:22
IP: 195.78.69.---
Юрію Івановичу, дякуємо Вам за цікаві статті і за лекції, які викладаєте на протязі 20-років (будучи Премєр-міністром), а також (в свій час!) за громадську роботу, витрачену на підтримку малого та середнього бізнесу. На жаль, зараз не вистачає таких фахівців з економіки, та менеджерів як ви. Популізм і цінізм перемагає порядність і мудрість. Тримайтесь.
Скромність-прикраса мудрості (японське прислів'я). Може візьмемо приклад з Японії?
З повагою, Олена С.
cdecdc2V _ 11.11.2010 15:12
IP: 95.134.18.---
Адамович:
Автор випускає свідомо один, але головний аспект. Ця влада – чужа, нелегітимна, окупаційна. Працювати на її удосконалення шляхом для продовження її існування можуть тільки колаборанти! Не треба удосконалювати дорогу в небуття, чи в глухий кут!
Та он уже бедняга и так и этак пристраивается.Что-то пока не срастается.Ну ничего награда и должность найдет своего героя.Бродского выгонят поставят Еханурова малым бизнесом керувать.Вот тогда заживем.
cdecdc2V _ 11.11.2010 15:10
IP: 95.134.18.---
BIGartist:
krabat-m:
Повбивавби;-) _ 11.11.2010 12:30
krabat-m:
"Чи це ваш блог?"

Це – МІЙ блог.
Крабат, ты шо БУРЯТ?
Судя по писанине-чукча,однако.
Адамович _ 11.11.2010 15:02
IP: 92.112.4.---
Автор випускає свідомо один, але головний аспект. Ця влада – чужа, нелегітимна, окупаційна. Працювати на її удосконалення шляхом для продовження її існування можуть тільки колаборанти! Не треба удосконалювати дорогу в небуття, чи в глухий кут!
krabat-m _ 11.11.2010 14:42
IP: 85.159.2.---
Vlad_iz_Kharkova _ 11.11.2010 14:19
krabat-m
"Я всегда пожалуйста."

Тобто тре призначати час і місце конференції.Можна навіть тут.Або у Потєхіна.
krabat-m _ 11.11.2010 14:42
IP: 85.159.2.---
Vlad_iz_Kharkova _ 11.11.2010 14:19
krabat-m
"Я всегда пожалуйста."

Тобто тре призначати час і місце конференції.Можна навіть тут.
Україна та Європа1106 Aтака Путіна1257 Корупція1375 Свобода слова572 Зеленський44
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter