Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

ПОРОШЕНКО І УКРАЇНСЬКА МОВА: 10 кроків злиття "с рускім міром"

08 липня 2017, 15:52

З нагоди річниці Валуєвського циркуляру

від 18 липня 1863 року


Далекого 2005 року як очільник РНОБ України П. Порошенко заявив:

"Ми координуватимемо зусилля органів влади для того, щоб зупинити процес закриття російських шкіл. Для того, щоб відновити групи у вищих навчальних закладах з російською мовою навчання...Ми справді займатимемося тим, щоб російськомовні громадяни України мали свій телевізійний канал, щоб був повністю забезпечений захист їхніх конституційних прав, для того, щоб не дати ані в 2006-му, ані в 2009-му, ані в подальших роках вкотре розіграти карту мови, як у 1994-му, 1999-му і як спробували це зробити в 2004 році" (газета "Шлях перемоги", N21, 26.05.2005, с. 2).

Ставши Президентом з допомогою своїх відданих посіпак (БПП, НФ, Самопоміч та ін.) і, звісно, що корисних ідіотів, він почав здійснювати свою програму згортання державного статусу української мови. Ось вони 10 кроків мовної путінізації України від Порошенка-президента:

1. Підтримав мовний закон Путіна під прізвиськами українофобів Ківалова-Колесніченка, бо першим почав маркувати свої кондитерські вироби мовою окупанта.

2. Вперше в історії Української Держави під час президентської інавгурації у стінах парламенту при святому Пересопницькому Євангелії звернувся до українців мовою окупанта.

3. Вперше в новітній історії під час новорічного привітання під час страшної війни України з Росією, яку він називає АТО, "вітав" українців мовою окупанта.

4. Вперше запропонував особливо підступний спосіб знищення державного статусу української мови через внесення до парламенту Закону України "Про внесення змін до Конституції України" (вих. N1-1/488 від 2 липня 2014 року). Відповідно до цього закону, запропонував внести зміни до 143 статті Конституції України, які полягають у праві місцевих органів влади змінювати статус мови з особливим виокремленням у цьому російської мови (і це в час розпалу війни з Росією!): "Стаття 143. Органи місцевого самоврядування та їх посадові особи вирішують питання місцевого самоврядування, віднесені законом до їх компетенції. Сільські, селищні, міські, районні, обласні ради можуть у порядку, визначеному законом, надавати в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці статус спеціальної російській мові, іншим мовам національних меншин України".

Таким способом Президент намагається задовольнити присутність Путіна на Донбасі, позаяк саме під його тиском Верховна Рада VII скликання (крім ВО "Свободи") проголосувала за Закон України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", де в 4 статті сказано: "Держава гарантує відповідно до Закону України "Про засади державної мовної політики" право мовного самовизначення кожного жителя в окремих районах Донецької та Луганської областей щодо мови, яку вважає рідною, вибору мови спілкування, вільного користування російською та будь-якою іншою мовою у суспільному та приватному житті, вивчення і підтримки російської та будь-якої іншої мови..." (16 вересня 2014 року). Про українську мову там жодного слова.

5. 31 серпня 2015 року ВР під тиском Порошенка і його поплічників із БПП, НФ, Самопомочі, Опозиційного блоку, Партії відродження, Волі народу (усього 265 депутатів) ці зміни, що названі "децентралізацією", а насправді – "узаконена ОКУПАЦІЯ", внесено до Конституції в першому читанні. Протести ВО "Свободи" та інших сил під ВР зупинили подальший процес внесення цих змін, через що обрано шлях знищення державного статусу української мови через освітні закони способом підвищення статусу мов нацменшин та демонстративного уневажнення статусу державної мови.6. У липні 2014 року з ініціятиви Л. Гриневич, партнерки з НФ, у законопроєкт "Про вищу освіту", ст. 46, внесено безпрецедентно згубне доповнення з умов ЗНО про можливість писати вступні тести мовами національних меншин (пункти 11, 12). Тільки завдяки ВО "Свобода" відвойовано через підтвердження у першому читанні формулювання, що "мова викладання у вишах – державна", попри пропозицію комітету з питань освіти та науки "державна та інші".

7. Ще в травні 2014 року я ініціювала депутатське подання до Конституційногго Суду, щоб визнати мовний закон Ківралова-Колесніченка неконституційним. Щойно 13-14 грудня 2016 року відбулися відкриті усні слухання з цього питання з абсолютною аргументаційною базою про його неконституційність та антидержавність. І досі КС не ухвалив рішення з цього питання, бо на це НЕМА волі Президента, представник якого жодного разу не був присутній на процедурі слухань, хоч це передбачає судова процедура.

8. 6 жовтня 2016 року 277 депутатів ВР проголосували в першому читанні Закон про освіту  (3491-д від 04.04.2016) авторства послідовних мовних геростратів чи просто малоросів: Л. Гриневич (міністр освіти і науки, квота від НФ), О. Скрипник (Самопоміч), В. Литвин (Воля народу), Т. Кремінь (Народний фронт), І. Кириленко (Батьківщина). У 7-й мовній статті під декоративною ширмою державної мови в освітньому процесі у трьох пунктах і з 7-ох ідеться про мови національних меншин, яким надаватиметься право на освіту рідною мовою коштом Української Держави. Це означає, що цей чужомовно-освітній процес здійснюватиметься за рахунок витіснення державної мови з навчально-наукового процесу.

Вже у другому читанні в червні 2017 року на комітеті з питань освіти та науки законопроєкт до цього всього отримав безпрецедентну правку від Л. Гриневич: "За бажанням здобувачів професійної та вищої освіти заклади освіти створюють можливості для вивчення ними мови нацменшин як дисципліни в обсязі, що дає змогу провадити професійну діяльність у вибраній галузі з використанням цієї мови" (пункт 5).

9. Ідею проводити навчальний процес мовами національних меншин, як це обіцяв Порошенко ще 2005 року, через внесені правки до другого читання до законопроєкту Про освіту підтримали такі депутати: Парубій А.В., Юринець О.В., Кириленко І.Г. Співаковський О.В. Геращенко І.В., Сироїд О.І., Подоляк І.І., Березюк О.Р. Скрипник О. О., Єленський В.Є., Кіраль С.І., Пастух Т.Т., Войцеховська С.М., Фріз І.В., Бригинець О.М.,  Гопко Г., Соболєв С., Кремінь Т. Тобто маємо цілком логічний симбіоз партії влади - БПП, НФ, Самопоміч - безідейні, брехливі, пустослівні, корисливі, лицемірні ГІБРИДИ, що цілком накладаються на певну політичну атмосферу суспільства. Вони саме ті, на яких найбільше псевдоевропейської пудри за абсолютної відсутности національного змісту та інтересу. А такий одіоз від Самопомочі, як депутат Скрипник О.О. запроваджує абсурдне поняття "громадянської освіти" замість, звісно що "національної" (ст. 3, правка N52), що, на щастя, відхилено комітетом.

Натомість формулювання "особам, що належать до національних меншин, забезпечується право на вивчення рідної мови" запропонували як правку такі народні депутати: всі свободівці - Левченко Ю., Іллєнко А., Головко М., Осуховський О., Марченко О., а також Констанкевич І., Мусій О., Білозір О., Крулько І., Соболєв Є., Кривенко В., Романюк В., Добродомов Д., Тимошенко Ю., Соловей Ю. Зверніть увагу, що серед них НЕМА ніби українськомовних львів'ян-депутатів: А. Парубія, І. Подоляк, О. Березюка, О. Юринець, Г. Гопко, О. Сироїд, О. Скрипника...

10. Саме цей пункт про навчання МОВАМИ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН через створення окремих груп та закладів перенесено у Розділ 5, ст. 17 так званого мовного закону 5670д, що зумисне названий Закон України "Про державну мову", проте в ньому в 20-х статтях із 59-х поряд із українською приписано вживати ІНШУ мову, а в 6 статтях – мову нацменшин... Цей порошенківсько-медведчуківський мовний опус N5670д є найкращим продовженням закону Ківалова-Клолесніченка, бо цілком копіює його п. 3, 6 ст., ("Обов'язковість застосування державної мови чи сприяння її використанню у тій чи іншій сфері не повинні тлумачитися як заперечення або применшення права на користування регіональними мовами або мовами меншин у відповідній сфері та на територіях поширення"), подану як пункт 2, ст. 1: "Статус української мови як єдиної державної не може бути підставою для заперечення мовних прав і потреб осіб, що належать до національних меншин". Натомість у Законі України "Про ратифікацію Рамкової конвенції Ради Європи про захист національних меншин" у ст. 14 виписано право вивчати мову своєї меншини або навчатися цією мовою, але "без шкоди для вивчення офіційної мови або викладання цією мовою".

Висновок простий: ці 10 кроків Президента і його поплічників – реалізація озвученої вимоги міністра закордонних справ РФ Лаврова про федералізацію України та згортання "українізації" (якої, на жаль, ніколи і не було). Понад то, вважаю, що мовне питання як визначальний чинник української державної самостійности одна з прихованих умов так званих Мінських домовленостей. Як бачимо, не про метафоричну "мовну карту" йдеться, як казав Порошенко ще 2005 року, а про засадничу загрозу існування Української Держави як самочинного суб'єкта. Без своєї МОВИ таке існування НЕМОЖЛИВЕ. Це знає і Путін, і Медведчук, і Порошенко. Прозрівайте! Особливо ті, що кинулися захищати чергове мовне рабство під номером 5670д.

powered by lun.ua
Коментарі — 67
Володимир Севастьянов _ 29.03.2019 12:33
IP: 35.235.227.---
Andrey Kononenko:
Борис Гузь:
Цитата слушна... Впровадження єдиної державної мова, зміна поколінь при збереженні території та держави вирішать справу. А ще: полімо бур'ян політичних збочень... Курс на Захід і "Геть від Москви".
Володимир Севастьянов _ 29.03.2019 12:18
IP: 35.235.227.---
Славна жінка, полум'яна патріотка, професійний дослідник минулого нашої мови та культури, гарні лекції на каналі "Рада" і повний ноль в реальній політиці! Безкомпромісна...
Індра _ 10.08.2017 22:21
IP: 91.235.71.---
1) Чому авторка постійно називає московську мову нашим іменем, "російська"? Російська мова – це мова мешканців Росії, тобто, басейну ріки Рось. І ця мова нічим не відмінна від української, навіть діалектів немає, все суто українське!! Невже так тяжко запам'ятати, що Московщина має свою мову, московську, і нею розмовляють московити??? 2) Авторка весь час припускає помилок, створює дієслова зворотної дії в пасивній формі (ідеться, надаватиметься, здійснюватиметься). Але ж ми не Московщина! В нашій мові можливі дієслова зворотної дії лише в активній формі (наприклад: дорога звужується, москаль сякається). 3) регіональними мовами ----- в нашій мові немає слова "регіон" і похідних від ньго; має бути так: місцевими / краєвими мовами.
Yaroslav Yurkiv _ 11.07.2017 17:04
IP: 130.211.63.---
Эдуард Техов:
Борис Гузь: от Ви навели цитату, датовану 1916 роком.
За цей час скільки чого змінилося!
=============
Нічого не змінилося, і Ви цьому яскравий приклад:)
Швайцарія знаходиться в центрі Европи, де рівнозначно переплелися усі европейські культури та мови, а ми говоримо про становлення нової Держави, народ якої віками знаходився у рабстві своїх найближчих сусідів – москалів, австріяків, поляків, мадярів, румунів...
То що інше, як не МОВА, повинна стати тим стрижнем, довкола котрого сформується Нація?!
Ua Gall _ 10.07.2017 12:22
IP: 91.200.113.---
Геннадий Грознов:
фашист Шухевич герой Украины
ФАШИСТы БУДУЩЕГО БУДУТ НАЗЫВАТЬ СЕБЯ АНТИФАШИСТАМИ.
У.Черчилль

Украинцев нужно убивать,убивать и убивать,это я вам как профессор говорю.
А.Дугин,Масква живой русский фашист

Не бойтесь мёртвых фашистов -бойтесь оголтелых.живых истинно русских,кровославных фашистов!
Вижу Прагу и Варшаву,
Будапешт и Бухарест.
Это русская держава,
Сколько здесь любимых мест...
Ua Gall _ 10.07.2017 11:31
IP: 91.200.113.---
Геннадий Грознов:
Ua Gall:
- Зачем ты такой тупой!?
Не коси под дурачка! И если у тебя есть фонтан,то закрОй его!Не будь примитивом и не бубни одно и тоже.
Смерть русским фашистам!
Ua Gall _ 10.07.2017 11:22
IP: 91.200.113.---
Alexey Mikhaylov:

Русскому фашисту -от всей дуШИ!

Ал.Михайлов,13.03.2017;"Хрен вам,а не власть и хрен вам,а не одна мова".

"Это закон любого общества,любой страны;не признаёшь страну своей,ПОШЁЛ ВОН,никто не держит".
А.Дугин,Масква

Фашизм не пройдёт!
Ua Gall _ 10.07.2017 11:17
IP: 91.200.113.---
Геннадий Грознов:

Человек,который теряет совесть,теряет всё.
Голда Меир

По настойчивой просьбе неразвыниманого колорадоса-от всей дуШИ!

Ведь вы о том,что вся Европа-
Это полное говно.
Репортаж ведёте из жЁпы,
Где находитесь давно.
Из Н.Коржавина
Anatol Zubenko _ 10.07.2017 10:14
IP: 94.153.158.---
Ua Gall:
Нам нужен наРод,а не наВрот.

На досуге

Балда,гляди шо я прочёл!Шо всё человечество делится на содомитов и натуралов.И кто такие содомиты?Это в основном проктологи,урологи и зоотехники.А натуралы? Это в большинстве своём гинекологи и примкнушие к ним розовые.
Хвуйню всякую читаешь, поэтому и каша в голове...
Ua Gall _ 10.07.2017 09:30
IP: 91.200.113.---
Нам нужен наРод,а не наВрот.

На досуге

Балда,гляди шо я прочёл!Шо всё человечество делится на содомитов и натуралов.И кто такие содомиты?Это в основном проктологи,урологи и зоотехники.А натуралы? Это в большинстве своём гинекологи и примкнушие к ним розовые.
Anatol Zubenko _ 10.07.2017 09:04
IP: 94.153.158.---
Yaroslav Balanovskyi:
Ще древні римляни твердили: "Чия держава, того й мова!!!" Cuius regio, eius lingua! Держава Україна має дбати про свою державну мову – У К Р А Ї Н С ЬК У! Жодна інша держава не дбатиме про розвиток української мови тому що ці держави створені іншими етносами, а це означає що вони розвиватимуть свої державні мови! Невже це так важко зрозуміти? Усі "шаманські танці" навколо мов національних меншин – це лукавство україноненависників!
Держава Україна гарантує національним меншинам право на вільний розвиток їх національних мов і культур – їх власним коштом у встановленій українськими законами формі!
Только так!!!!
Павел Иценко _ 10.07.2017 00:51
IP: 104.155.11.---
Эдуард Техов:
Я непогано знаю мову, спілкуюся і пишу вільно.
Але рідна все одно російська – бо народився в СРСР в російськомовній родині і вчився в рос. школі.
Ніколи не голосував за регіоналів, комуністів та інші проросійські сили...
Схаменіться, фани Свободи!
Ви ведете Україну до загибелі!!!
Я украинский знаю отлично. Но когда пошел на пикник со студентами Могилянки, прибуксовал. А моя девушка – вообще русская. Но на пикнике люди собираются, чтоб повеселиться. Я после первой бутылки пива, девушка после третьей – стали своими. Может, в законопроект пиво надо включить?
Павел Иценко _ 10.07.2017 00:27
IP: 35.187.34.---
Геннадий Грознов:
Историю пишут победители. Естественно, что выигравший Петр I – хороший, а проигравшие Карл XII и Мазепа – плохие. Ты задумайся над тем, было бы хуже для Украины, если б они попали под власть европейского монарха? Когда сам Петр I призывал учиться у Европы, чтоб преодолеть темноту?
Павел Иценко _ 10.07.2017 00:15
IP: 130.211.63.---
Ірина Фаріон, в школах зараз учать українську мову. Дайте просто пройти поколінню і українська стане домінуючою. Мені самому російська зручніша і це важливіше за псевдо-патріотизм. Чи це, як завжди перед виборами, треба ж мовне питання порушити?
Yaroslav Balanovskyi _ 09.07.2017 22:18
IP: 46.200.1.---
Геннадий Грознов:
Лікуйся!!!
Orest Jj _ 09.07.2017 20:10
IP: 77.52.53.---
Ua Gall:
-Vesna-:
Фаріонша... ви як той рецидивіст, якого постійно тягне на місце злочину
Бывает,что есть куда воткнуть,но нет контакта.

Ну не з вашим прости господи кар'єрним минулим комусь тим же минулим пиняти.
Ну закрийте вже свого поганого рота.
Кто целится в Ирину,тот стреляет в Украину.Пани Ирина,так держать!

Чия бы мычала,а ты черноротая,лучше бы помолчала.

Только осёл не меняет своих решений.
Ариэль Шарон
УЧИТЬСЯ-значит, помимо всего прочего,уметь от чего-то отказаться.И тогда мы осознаем,как от многого уже смогли отказаться,сколько ложных идей потеряли для нас значение,у нас прибавится сил и мужество,чтобы двигаться дальше.
ЄДНАЙМОСЯ!
комуняк, как и ментов, не бівае бівших
Orest Jj _ 09.07.2017 20:01
IP: 77.52.53.---
Yaroslav Yurkiv:
Orest Jj:
Ua Gall:
...Нет,они туда едут чтобы заработать на жизнь...

угу. А русскоговорящие тем временем воюют на передовой що би орки мордора не дошли до тех хат, с которих украиномовние уехали на заработки.
Україномовні створили УКРАЇНСЬКИЙ ПЛАЦДАРМ для рускагаварящіх, цього замало?:)
не меліть дурниць.
Andrey Kononenko _ 09.07.2017 19:44
IP: 188.163.73.---
Ua Gall:
Ну молодец:) Похвалил сталинский режим за украинизацию Львова:)
Ua Gall _ 09.07.2017 18:43
IP: 91.200.113.---
Andrey Kononenko:
Борис Гузь:
намагаються нав'язати Україні двомовність
Да не пытаются навязать двомовнiсть. Украина УЖЕ двомовная, вот в чём дело.
Имея такого соседа-
Зачем нам язык людоеда?

Балда,а как Масква решила проблему польского языка после 17.09.1939 г. в г.Львове?Дык очень просто.Кто очень хотел разговаривать на польском,тех взяли и отправили на необъятные просторы Сиби ри и Казахстана.А какой поляк вспомнил,шо он не только пониМает мову но и может на ней гаВарить,тех
оставили.Их было меньшество.Затем Масква организовала комсомольский всесоюзный набор и отправила их в Западную Украину,Таким образом Львов заговорил на мове и на яЗычке.
Andrey Kononenko _ 09.07.2017 17:54
IP: 188.163.73.---
Борис Гузь:
намагаються нав'язати Україні двомовність
Да не пытаются навязать двомовнiсть. Украина УЖЕ двомовная, вот в чём дело.
Ua Gall _ 09.07.2017 17:34
IP: 91.200.113.---
Борис Гузь:

Не нужно завоёвывать державу.Нужно просто ввести русскую речь – и это уже будет Россия.
Екатерина II

ГЕВАЛТ!
По поводу введения английской речи в масковском метрополитене.
Английский язык в метро признать ДИВЕРСИЕЙ,направленной на подрыв национальной безопасности и
Д.М.Пегова,директора ГУП"Метрополитена" г.Масквы,расстрелять – уволить.
Движение"Русское цярство" РНЛ,20.04.2017

Украина,больше не плошай!
Как с мовой в Крыму поступили,
Так и ты с языком поступай!
ЄДНАЙМОСЯ!
Yaroslav Balanovskyi _ 09.07.2017 17:16
IP: 46.200.1.---
Ще древні римляни твердили: "Чия держава, того й мова!!!" Cuius regio, eius lingua! Держава Україна має дбати про свою державну мову – У К Р А Ї Н С ЬК У! Жодна інша держава не дбатиме про розвиток української мови тому що ці держави створені іншими етносами, а це означає що вони розвиватимуть свої державні мови! Невже це так важко зрозуміти? Усі "шаманські танці" навколо мов національних меншин – це лукавство україноненависників!
Держава Україна гарантує національним меншинам право на вільний розвиток їх національних мов і культур – їх власним коштом у встановленій українськими законами формі!
Борис Гузь _ 09.07.2017 16:58
IP: 104.155.11.---
Цікаво, де подівся мій коментар.
Наведу одну цитату зі статті російського публіциста Дмитра Муретова "Етюди про націоналізм", написану в 1916 році у Петрограді. Усі літні вакації він проводив на Чернігівщині, у маєтку Вернигорівщина. Перебування в україномовному середовищі наклало відбиток на його погляди. Ось цитата із статті, оригінал): "Большую неясность вносит в дело рассмотрение всего украинства лишь как вопроса о мове...Разрешая этот вопрос оторванно от других, конечно, поддаешься общему всем жившим в Малороссии чувству: отчего бы и не развиваться этой милой, гибкой и живой мове? Но два культурных языка для одного культурного процесса – вещь немыслимая. И надо иметь мужество сказать: различие языков ведет к разрыву культурных процессов. Раз русская культура одна, то один для нее и язык". В цій площині і лежить вся проблема: намагаються нав'язати Україні двомовність, щоб якось зберегти можливе повернення України до російського культурного простору. Але, думаю, це вже запізно.
Yaroslav Yurkiv _ 09.07.2017 16:09
IP: 35.187.34.---
Andrey Kononenko:
Yaroslav Yurkiv:
Хто не має праісхаждєнія, тому і мова до дупи, правда, Андрєйка?
Юркив, хватит канючить.
Час настав дрючіть!
Andrey Kononenko _ 09.07.2017 14:55
IP: 188.163.73.---
Yaroslav Yurkiv:
Хто не має праісхаждєнія, тому і мова до дупи, правда, Андрєйка?
Юркив, хватит канючить.
Корупція1337 Зеленський21 Україна та Європа1086 Порошенко2 Свобода слова568
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Саша Дрік

За півроку Міноборони направило в правоохоронні органи 167 матеріалів на сотні мільйонів гривень

4
Олексій Братущак

Що не так з вимогою Зеленського зібрати позачергове засідання Ради

8
Михайло Жернаков

Громадські організації закликають Президента розблокувати судову реформу

2
Костянтин Матвієнко

Українська влада має вжити екстрених заходів безпеки в умовах розгортання прямого збройного протистояння Туреччини і Росії

20
Сергій Лямець

Засланные казачки, или Как экс-владелец "Дельта Банка" Николай Лагун пытается уйти от Джеймса Бонда

1
Володимир В’ятрович

Інформаційне роззброєння України.

10
Євген Бистрицький

ЗАПАХ ЛАЙНА

58
Олеся Яхно

О зависимости РФ жить чужой жизнью – жизнью Украины

9
Ігор Головань

НАБУ вдруге зобов'язали розслідувати записи "Трубу прорвало"

4
Олексій Братущак

''Дєдушка'' Зеленського. Що не так з Тігіпком?

32
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter