Ірина Федорів Журналіст та викладач

Діти з температурою, дорослі у виразках – стратегічна ініціатива від президента?

20 серпня 2013, 11:41

Перед Трійцею місцева влада Гостомеля, депутати Ірпеня та представники Київської облдержадміністрації незаконно для піару відкрили озеро в Гостомелі. Пляжного паспорту водойма не має – тому купатись у ньому не можна. Це визнали потім всі.

Але громаді після ефектного відкриття правду вирішили не повідомляти, бо на заході коштом здоров'я і загрози життю громадян вирішила пропіаритись сім'я Ірпінського депутата Юрія Прилипка, який так помпезно відкривав озеро й запевнив громаду, що все безпечно: у воду можна лізти.Організатори масового заходу на воді запевнили, що озеро відкрили на виконання стратегічної ініціативи президента України – Віктора Федоровича Януковича, який закликає саме так вкладати в майбутнє дітей.

(Ми проінформували Адміністрацію президента про цей факт, аби вони знали, як на місцях насправді втілюються в життя "стратегічні ініціативи", які несуть загрозу життю і здоров'ю громадян, зокрема дітей).

Ірпінська СЕС, яку очолює колега місцевого політика Прилипка, депутатка Ірпінської ради Галина Савчук, надала для Прилипка й місцевої влади результати аналізів води, які, що нікого не здивувало, відповідали всім нормам держстандартів.

Рік тому Савчук зробила цю ж послугу для одіозного Петра Мельника, який зараз безслідно зник. "Регіоналу" виписали "потрібні" результати для відкриття озера поблизу селища Коцюбинське, яке теж не мало пляжного паспорту.

Це було зроблено для передвиборчої кампанії екс-ректора податкової академії, якому так треба було здобути недоторканість за будь-яку ціну, що він не гребував навіть здоров'ям дітей.

Зі сцени депутатка і керівниця СЕС Савчук рік тому запевнила своїх же сусідів – вода безпечна й відповідає нормам.Біля озера, куди загнали масово дітей, не було ані рятувалників, ані кваліфікованих медиків.Пляжного паспорту тут теж не було, але всі на камеру цинічно брехали, що він є.

Як потім з'ясувала прокуратура, вміст лактопозитивник паличок в озері поблизу Коцюбинського перевищував в кілька разів допустиму норму.

В Гостомелі цьогоріч очільниця Ірпінської СЕС Савчук традиційно запевнила – вода прекрасна.

Сайт Гостомельської селищної ради, після скандалу в ЗМІ запевняє читачів: "за всіма показниками якість води значно краща, ніж передбачено встановленими державою обов'язковими вимогами."

І нікого не хвилює, що громаді запропонували офіційно скупатися у водоймі, яка не має пляжного паспорту. Немає акту про водолазне обстеження дна, немає кваліфікованих рятувальників. Є лише один сумнівний аналіз від місцевої підконтрольної СЕС.

Після відкриття озера в Гостомелі через кілька тижнів почала масово дохнути риба.Тому журналісти відреагували миттєво й знову звернулися до контролюючих органів та до Київської облдержадміністрації.

Прокуратура після перевірки таки знайшла численні порушення закону, про які писали журналісти.

"Даний об'єкт функціонує з порушеннями вимог наказу МНС від 03.12.01 N272 "Про затвердження Правил охорони життя людей на водних об'єктах України". Так, відсутній паспорт пляжу та відповідні матеріали (паспорт підводної частини акваторії пляжу, акт водолазного обстеження дна акваторії пляжу, карта виміру глибин дна акваторії пляжу, акт про усунення перешкод з дна акваторії пляжу); відсутня радіофікація (гучномовці для інформування відпочиваючих)," – йдеться у відповіді Прокуратури Київської області телеканалу СТБ.

"Відсутні обладнані рятувальні пости; межу купання не позначено на акваторії буями; не встановлено стенди з рятувальними засобами; не обладнано стендами з матеріалами щодо попередження нещасних випадків на воді; не встановлено щити з написами "КУПАТИСЯ ЗАБОРОНЕНО!" у місцях, заборонених для купання, а небезпечні місця на акваторії не позначено віхами або буями з написом "НЕБЕЗПЕЧНО!"; не організовано постійне чергування кваліфікованих спеціалістів, забезпечених медичними засобами," – перераховують далі у відповіді на журналістський запит.

У прокуратурі також зазначили, що за те, що озеро відкрили з порушенням цих норм, старшого інспектора з благоустрою Гостомельської селищної ради Дмитра Омельченка притягнуто до адміністративної відповідальності. Відповідну інформацію напраили міському голові ірпеня Володимиру Скаржинському.

Про це, звісно, на офіційному сайті селищної ради Гостомеля ані півслова.

Тут мешканцям селища розповідають, що вода в озері безпечна для людей. На офіційному сайті натякають: рибу потруїли зі злим умислом.

"Аналізи виконувала Державна екологічна інспекція Київської області, що знаходиться за адресою вул. Васильківська, 3. Дослідження показали, що у воді Центрального озера не зафіксовано перевищення ГДК; більше того – за всіма показниками якість води значно краща, ніж передбачено встановленими державою обов'язковими вимогами. Ми надали спеціалістам копію заключення від 30 травня, яке робилось напередодні відкриття Зони відпочинку. Порівнявши результати первісних аналізів з наступними, інспектори зауважили, що причини загибелі риби слід шукати не у водоймищі; вірогідно, не обійшлось без людського втручання," – йдеться на сайті селищної ради.

Місцеві рибалки наявність у воді хлоридів, про яке йдеться на сайті коментують таким чином:

"Ну хто може туди ту хлорку кинути? Ну я читав в інтернеті, що вони там пишуть і натякають, що це місцевий депутат Марчук, який і повідомив пресі про незаконне відкриття цього пляжу, потруїв з своїми спільниками рибу. Це маячня. Зимою він з нами лунки прорубував, суботники робили навколо озера, надавав техніку, за власні кошти вивозив сміття " – розповідає член громадської організації "Гостомельський клуб рибалок" Володимир Пендюренко.

"Риба здохла швидше за все через відсутність кисню у воді. А може таким чином бактерії подіяли. Прилипко обіцяв зробити протічну воду в ставку – так і не зробив. Рибу запізно запустили. Треба було ранньою весною, а запускали наприкінці квітня, коли потім почалась аномальна спека. Риба не акліматизувалась. Але головна небезпека не для риби – для людей. Після видобутку піску глибина озера стала вкрай небезпечна. Було близько 1,5-2,5 сантиметрів, а ми плавали човном і одразу йде урвище від 3,5 до 7 метрів. Там діти плавають, та й дорослому мало що може статись," – додає рибалка.Місцеві мешканці жаліються не лише на дохлу рибу, але й сильний сморід.

"Чую, що запах риби вонючий, уже тут палочки стільки, що ого-го. Прийдеться цей пляж закривати, бо воняє во всю. Якраз іде північний вітер і воніщє таке, що вообще. Надо щось рішать із цим вопросом," – говорить гостомельчанин.

Те, що носом чують гостомельчани, в експерти в області "не змогли" виявити навіть в лабораторіях.

Перевірка якості води прокуратурою Київської області показала, що якість води в озері відповідає санітарним вимогам.

Але тут все зрозуміло. Прокуратура Київської області повинна в своєму розслідуванні спиратись на результати місцевої, тобто Ірпінської, СЕС. Так передбачає адміністративний устрій.

З огляду на те, що в озеро зливались нечистоти, що не заперечужє навіть депутат Ірпінськох ради Юрій Прилипко, який відкривав пляж, такі результати працівників преси – здивували.

Особливо тоді, коли, окрім інформації про появу дохлої риби, стали відомі факти захворювань з-поміж гостомельчан."Я знаю про випадки, коли після купання в озері, як його відкорили, в хлопця на всьому тілі з'явились виразки. Те ж саме трапилось з його сестрою. Ще один випадок трапився з маленькою дівчинкою. Пілся купання в неї різко піднялась температура. Виявили кишкову паличку. Лікувалась вдома, батьки дуже просили, щоб не відправляли до лікарні, оскліьки мають кошти забезпечити приватний приїзд медпрацівників. Багато людей про свій стан здоров'я інформацію не розголошують на загал," – говорить депутат Гостомельської селищної ради Юрій Марчук.

Журналісти програми "Вікна-Новини" розшукали тих, про кого розповідає місцевий депутат Юрій Марчук.

"Покупався і через декілька днів з'явилось щось таке незрозуміле, чіхалось, більше потім не з'являлось, пішов до лікаря," – каже Богдан, який соромиться показувати на кмеру своє обличчя.

Батьки ж малечі, яка злягла, сьорбнувши воду в озері, відмовились від інтерв'ю на камеру, але телефоном підтвердили – справа дійсно в озері й з Прилипком будуть розбиратись самостійно.

Щоб перевірити, чи бува Ірпінська СЕС і цього разу не намалювала бажані для місцевих політиків висновки, телеканал СТБ своїм коштом офіційно замовив бактеріологічний аналіз води в гостомельському озері у столичної СЕС.

Воду працівники столичної лабораторії, з якою телеканал уклав офіційно договір, брали на початку, по середині і наприкінці водойми."Санепідемслужба не ремондує на сьогоднішній день купання" – твердить Юлій Жигалов, директор Київського лабораторного міського центру Держсанепідслужби України.

А ось і офіційні висновки столичної СЕС.Для непаспортизованих водойм (де немає пляжу й де не купаються люди) норма лактопозитивної палички становить 10 тисяч, я там де є паспорт і відкрито пляж – 5 тисяч.

У Гостомелі рівень лактопозитинвої палички зашкалює в кілька разів.Більше того, тут виявили ентерококи та кишкову паличку – це продукти життєдіяльності людей або тварин. Що може означати кілька речей: несанкціонований злив каналізації в озеро, некультурну поведінку тих, хто купається у воді або випас великої кількості худоби поблизу води (останнє не спостерігається поблизу цього озера).

Саме така e.coli поклала на ліжко з температурою трирічну дитину. У неї знайшли цю ж саму кишкову паличку.

Чим вища температура води – тим більше розмножуються бактерії. А у спеку відвідування водойм стає більш масовим.

Для порівняння, хоч у Київському морі немає пляжного паспорта, але результати проб води засвідчили – якість води придатна для купання.

Не пройшло й року, як це вже другий виявлений випадок кричущих порушень з боку СЕС, яку продовжує очолювати депутатка Ірпінської ради.

Копію аналізів, які контрольно провели коштом телеканалу, ми направимо до прокуратури, аби там з'ясували, яким чином двічі поспіль для відкриття озер за участю політиків СЕС Ірпеня дає такі відмінні результати, які поставили під загрозу здоров'я і дітей і дорослих.

"Добре бізнес так будувати. Перше вивозимо пісок з озера у невідомій кількості. Бюджет селища втрачає мільйони, а вони прикриваються тим, що нібито почистили для громади озеро, щоб купались. Друга вигода – публічно відкриваємо пляж для піару, хоча на ньому не можна купатись, але влада про це воліє промовчати. А далі будуємо новий бізнес – торгові точки на озері, оренда шезлонгів, катамаранів, продаж поблизу води алкогольних напоїв. Хтось заробляє гроші, а чиїсь діти влітку страждають від температури, а хтось місяць лікує висипи по всьому тілу," – додає Марчук.

Як виявилось, під час відкриття озера почесний громадянин Гостомеля Юрій Прилипко, який і зробив громаді такий "подарунок" як небезпечний пляж, вирішив поблизу озера зробити ще одне благо – паркінг.

Щоправда, власника ділянки він про це не запитав. Так на ділянці простого смертного проти його волі почали паркувати машини."Я особисто телефонувала Прилипку щодо цього правопорушення. Він підняв слухавку й сказав, що відпочиває у Греції. Тобто, поки громадяни купаються в небезпечній воді в Г (остомелі), наш "меценат" насолоджується безпечними пляжами Г (реції)," – розповідає місцева журналістка Олена Жежера.

Власник ділянки, гостомельчанин Вадим Литвиненко, розповідає про те, чим закінчилась його розмова з Юрієм Прилипко.

"Зараз ділянку машини укатали в асфальт. Там щодня стоїть більше сотні автомобілів. На мою вимогу прибрати машини з моєї території Прилипко сказав, що може взагалі в мене ту ділянку забрати. Сказав, якщо я за три роки не побудувався, він у мене її забере. Сказав, що говорити нема про що – зустрінемося в селищній раді".І вже не дивує те, що коли права непочесного громадянина Гостомеля порушуються почесним громадянином, на сайті офіційної ради селища подається от яка позиція з уст працівника зони відпочинку "мецената":

"І за парковку постійно сваримось. Я все намагаюсь їм догодити. Вкопував стовбці і вішав цеп, щоб виїзд вільним залишався, одне місце для машин відвів – аж вони і тут всі зговорились, викликали власника ділянки такої занедбаної, що на ній вже не метрові бур'яни, а прямо дикі дерева повиростали. Він і сам землею не користується, і гостомельчанам не дає. Місця тут хороші, живописні – побудувались безконтрольно і все їм заважає."

Виходить людина, якщо у неї трава на ділянці росте або немає досі будинку – втрачає право власності у Гостомельській Республіці.

Зясувалось, Юрій Прилипко має в регіоні доволі потужне лобі.

Щойно ми підняли тему з незаконним відкриттям озера, як почали телефонувати на приватний мобільний не останні люди з області з проханням залишити хорошу людину (за їхньою версією, "хороша людина" – Прилипко) у спокої. І переконували: відкриття озера – це хороша ініціатива від "Партії регіонів" (Сумнівно, щоб в Адміністрації Президента про таке знали).

Лобісти переконували, що громадяни й так купаються й тут є лише один позитив, коли з'явились лежаки, катамарани й такий комфорт, який і стимулює більшу кількість людей лізти у небезпечну воду.

Коли не подіяли слова про те, що влада, яка обрана народом не може порушувати правила встановлені державою й офіційно відкривати для купання водойми, де небезпечно купатись громаді, зокрема дітям, довелось вдатись до образного порівняння.

У Приірпінні, через яке тягнеться залізниця, є таке явище, як зачепінг. Молодики задля бурхливих емоцій й розваг чіпляються за електрички. Бувають випадки, коли такі поїздки стають для екстремалів останніми в житті. Бувають випадки, коли вони калічаться й обпікають майже всю поверхню тіла електрострумом. Це небезпечно для здоров'я й життя.

Так само, небезпечна вода в цьому озері для здоров'я дітей.

Є пропозиція місцевим "меценатам", які вважають офіційне відкриття небезпечних водойм нормою, приварити старі тролейбусні сидіння до потягів ззаду (бюджетний варіант) й прив'язати якусь стару мотузку – аналог паску безпеки.

Все одно лазять. Все одно ж небезпечно, а так влада подбає про комфорт й створить, так би мовити, сприятливі умови для зачепінгу в країні. Місцева влада оголосить, що це – на виконання стратегічних ініціатив Президента.

Звучить дико, але суть така ж, як з "благою" метою – відкриттям небезпечного пляжу для громади.

Мельник за те, що заради піару закликав дітей купатись у небезпечній водоймі, не поніс тоді належного покарання. Але історія розставляє все на свої місця. Тепер він тікає і від громади, і від держави, і від усього світу.

За червону стрічку на відкритті озера потрималось немало відомих людей.Поки ж за хворих дітей реально поніс копійчану адміністративну відповідальність лише той, хто відповдає за благоустрій в селищній раді.

Коні не винні. Це українська класика.

Приірпіння – знаний регіон, де мешкають люди з магічними властивостями. То Петро Мельник з руки знімає браслет і залишає його неушкодженим правоохоронцям, то Ірпінська СЕС видає на-гора результати аналізів води, згідно з якими небезпечна вода стає безпечною й мало не цілющою.

А громада й досі плаває, перепрошую, в фекаліях. І це все працівники Київської облдержадміністрації називають виконанням стратегічної ініціативи Президента.

ЗАВІСА

Епілог

(За два місяці у Київській облдержадміністрації, до якої входять всі Приірпінські республіки, так і не надала відповідь на офіційний запит телеканалу СТБ щодо незаконного відкриття пляжу, в якому до речі брали участь і представники КОДА.

Це особливо складний випадок, який не передбачений Законом України "Про доступ до публічної інформації". Але це законодавство України – іншої держави, тому сила цього закону, із зрозумілих причин, не поширюється на федеративний устрій Київської обласної федерації).

powered by lun.ua
Коментарі — 39
Superradj _ 20.08.2013 14:20
IP: 93.72.159.---
Що заважало нормально оформити владі пляжний паспорт і організувати все за законом? а не на швидкоруч і що заважає їм зробити стенд і вивішувати правдиві результати СЕС, щоб люди розуміли коли можна дітей у воду а коли ні? Щиро співчуваю тролям які здоров'я дітей продали за зарплату троля або беніфіції від друга-пррилипка.
journalist2011 _ 20.08.2013 14:16
IP: 62.80.160.---
VNC:
Просто святі люди, благодійністю займаються)) відкрили для діток озеро. А те що дітки там можуть потруїтися – це фігня, бо святі люди ж не винні у тому, що дурні діти води нахопалися.
Один ідіот хотів влаштувати Сен-Тропе у туалеті, тепер у бігах. Інші розумники найшлися.
VNC _ 20.08.2013 13:22
IP: 81.23.16.---
Ірина Федорів:
VNC:

Тобто ви визнаєте, що озеро – джерело хвороб. А тепер скажіть, яке моральне право має політик сказати громаді, що все добре й громада може купатись?
Ні не визнаю.
Вірніше так – визнаю що джерелом хвороби може бути й озеро й маршрутка й магазин й конкретно Ви, пані Ірина.

Але крім того кожне з перелічених потенційних джерел хвороби може бути джерелом (предметом, інструментом) відпочинку, якоїсь користі, насолоди.
А для того щоб знову ж таки, перелічені, або будь які інші природні чи-то штучні об"єкти були корисними а не шкідливими потрібно, взагалі-то дві речі.
1. Спроможність бачити в них щось корисне.
2. Бажання усунути недоліки й розвинути переваги.

На превеликий жаль Ви (до речі депутат, який крім особистих маєте й громадські обов"язки) схоже спроможні трохи на інше:
1. Бачити у ісьому лише недоліки.
2. Маєте бажання лише критикувати.

Щіро співчуваю.
Ірина Федорів _ 20.08.2013 13:12
IP: 91.209.55.---
VNC:

Тобто ви визнаєте, що озеро – джерело хвороб. А тепер скажіть, яке моральне право має політик сказати громаді, що все добре й громада може купатись? Бо озеро нібито почистили й результати досліджень води СЕС просто прекрасні. Є закон. Є ціла низка умов, коли влада може відкрити пляж громаді й тут без пляжного паспорта не обійтись.

Ви можете залізти у ванну з фекаліями – це Ваше законне право. Але ніхто не може на державному рівні Вас посадити в нечистоти і сказати, що це держстандарт і Ви в безпеці.

Так само, як Ви можете собі вколоти все що забажаєте, але держава каже, що в конкретномі віці має бути конкретна вакцина, сертифікована і відповідним чином збережена. Іншого лікар вколоти не має права. І якщо щось йде не так після сертифікованої вакцини – то є винні й їх мають притягнути до відповідальності. Якщо це не робиться, то держава, яка має найвищою цінністю здоров'я і свободу нації, не функціонує. І це найбільша проблема для народу. Бо суспільний договір між сувереном і народом укладений на основі збереження життя і здоров'я людей.

Кого Ви захищаєте? У Вас діти є? Ви хоч раз чиділи з дитиною, в якої жар до 39 і не збивається температура? Це цинізм. Кожен, хто тримався за оту червону стрічку, в тому числі й правоохоронці, несуть персональну відповідальність за всі захворювання людей після її перерізання, бо відкрили офіційно пляж там, де його не мало бути за всіма стандартами. Це визнала прокуратура, це визнали в СЕС.

Я так розумію, що Ви і за приварювання стільців до електричок для зачеперів? Я переконана, що на фото з стрічкою – майбутні члени й очільники Міжнародної Федерації Зачеперів.
VNC _ 20.08.2013 12:50
IP: 81.23.16.---
Natal-XA:
VNC:
VNC:
А звмість того щоб стільки літерок й фото витратити щоб об"хаяти як хтощь щось неправильно (хоча я з цим категорично незгоден) зробив, авторка хочь щось зробила щоб чи то Ірпінь, чи то Київ ну хочь трохи чистішим став?
Нє, слабо?

... На Прилипках вже хвора дитина і двоє з чиряками.
Аха, а до цього (впорядкування болота) значить ніхто не хворів.;)
Natal-XA _ 20.08.2013 12:47
IP: 176.37.187.---
VNC:
VNC:
А звмість того щоб стільки літерок й фото витратити щоб об"хаяти як хтощь щось неправильно (хоча я з цим категорично незгоден) зробив, авторка хочь щось зробила щоб чи то Ірпінь, чи то Київ ну хочь трохи чистішим став?
Нє, слабо?
Ну хоча би обгортки від мороженого й порожні пляшки під ноги сама не кидила.
Ось звіт Федорів в доступі за 2012 рік kotsubynske.com.ua/2012/12/14/zvit-deputata-iryny-fedoriv-za-2012-rik-2/ Є і за 2011. Там лінк. Шановні тролі пана Прилипка, дайте лінки на його звіти і звіти його доньки – депутата Гостомельської селищної ради. А якщо людина офіційно відкриває озеро й хоче бути для громади корисним, то вон ане каже – купайтесь. А дбає про рятувальника, медпункт, про гучномовці, про рятувальні кола. На Прилипках вже хвора дитина і двоє з чиряками. Громада має вимагати, щоб вони склали депутатські повноваження, якщо для них безпека громади понад піар. Таким не місце у владі. Але відкликати їх – це тривалий процес.
VNC _ 20.08.2013 12:43
IP: 81.23.16.---
agosto:
VNC:
Конкретно про Ірпіньську водойму, так там реально з болота принаймні симпатичне плесо зробили й сміття поприбирали а їй все не так.
А купатися й раніше в болото лізли як деякі в фонтани, невже теперешнє озеро чимосб гірше?
Куди чого лізти – це справа особисто кожного, але це не означає, що треба відкривати офіційну зону відпочинку там, де її відкривати не можна...

VNC:
Конкретно про Ірпіньську водойму, так там реально з болота принаймні симпатичне плесо зробили й сміття поприбирали а їй все не так.
А купатися й раніше в болото лізли як деякі в фонтани, невже теперешнє озеро чимосб гірше?
Звичайно куди краще взагалі нічого самому не робити й критикувати тих хто хочь щось робить.;)
Mykola Revuk _ 20.08.2013 12:40
IP: 95.133.236.---
Підпахує в цій країні все, така собі "країна з душком"! Але Федорів мені не чепайте тут. Людина стала на захист громади і природи. Якщо б всі депутати місцевого самоврядування були хоч би на половину такі як Федорів то країна була інша, а то тільки "Пацанчікі Аля Рішалово", з девізами типу "За кусок гнилої ковбаси"! В інтернеті всі звіти депутата Федорів. І хто хотів, той читав. Регулярно прибирається ліс. Вивозяться причепами сміття. Збирають батарейки в селищі, організовані пунти збору і регулярно вивозяться. В школу завезені книжки для дітей, в лісі поставили спортивний і розвивальний елемент для дітей, але найголовніше – скасовуються акти права власності в лісі й він залишиться громаді. А якщо у "прилипківських" тролів не залишилось аргументів після аналізів СЕС, то треба не Федорів щось писати, а Прилипку і його доньці – мандат нехай складають горе-пакращувачі, якщо такою ціною собі кладуть дорогу до корита. Хоча, всьому свій час, радує що таких як Федорів з кожним більше
agosto _ 20.08.2013 12:33
IP: 95.133.243.---
VNC:
Конкретно про Ірпіньську водойму, так там реально з болота принаймні симпатичне плесо зробили й сміття поприбирали а їй все не так.
А купатися й раніше в болото лізли як деякі в фонтани, невже теперешнє озеро чимосб гірше?
Куди чого лізти – це справа особисто кожного, але це не означає, що треба відкривати офіційну зону відпочинку там, де її відкривати не можна...

VNC:
Конкретно про Ірпіньську водойму, так там реально з болота принаймні симпатичне плесо зробили й сміття поприбирали а їй все не так.
А купатися й раніше в болото лізли як деякі в фонтани, невже теперешнє озеро чимосб гірше?
VNC _ 20.08.2013 12:17
IP: 81.23.16.---
Конкретно про Ірпіньську водойму, так там реально з болота принаймні симпатичне плесо зробили й сміття поприбирали а їй все не так.
А купатися й раніше в болото лізли як деякі в фонтани, невже теперешнє озеро чимосб гірше?
CWGF _ 20.08.2013 12:15
IP: 95.133.30.---
И вы после этого скажете, что не верите, что украинцы мечтают о приходе украинского сталина?
VNC _ 20.08.2013 12:14
IP: 81.23.16.---
А звмість того щоб стільки літерок й фото витратити щоб об"хаяти як хтощь щось неправильно (хоча я з цим категорично незгоден) зробив, авторка хочь щось зробила щоб чи то Ірпінь, чи то Київ ну хочь трохи чистішим став?
Нє, слабо?
Ну хоча би обгортки від мороженого й порожні пляшки під ноги сама не кидила.
ya-ya79 _ 20.08.2013 12:13
IP: 91.193.166.---
А ще хочу сказати що Федорів ПРОСТижурналістка і матеріал трошки підпахує:)
А риба здохла від електровудок...
ya-ya79 _ 20.08.2013 12:09
IP: 91.193.166.---
АЛЬО!!! ПРО ВОРЗЕЛЬ ЗАБУЛИ???

ТАМ ТЕЖ РЕГІоАНАЛИ ПАКРАЩИЛИ ОЗЕРО, КУРОРТ ШКІПЕР! ГАСПІІДАРІ.

ДИТИНА ОТРИМАЛА РЕВМАТИЗМ СТУПЕНЮ, А МІСЦЕВІЙ ПЕДІАТР (щоб не сказати гірше) свідомо чи ні поставила неправильний діагноз!
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter