30 червня 2015, 14:17

Київ. Рік у владі. Запрошуємо на публічну дискусію

Річниця Президента отримала широку дискусію в суспільстві. Експерти, політики, журналісти, активні громадяни підтримували її. Однак, за проблемами й викликами національного рівня Київ і річниця мера та новообраної міської ради залишилися поза увагою.

Ну, за рідкими виключеннями, як, наприклад, у випадку зі статтею в журналі "Новое Время". Втім, у світі, крім заочної дискусії на сторінках друкованих видань чи їх електронних версій, широко поширена практика живих діалогів.

Взяти ту ж Швецію, де дебати й інші форми відкритого обговорення міцно увійшли в політичне життя країни.

Я двічі відвідував найбільший політичний захід Швеції. Називається він "Алмадален". Щороку влітку за тиждень на острові Готланд у місті Вісбі проходить понад тисячу дискусій. Лідери партій, муніципалітетів, парламентарі, урядовці та депутати разом з експертами, журналістами та активними громадянами – обов'язкові учасники подій.

Проговорюється все найактуальніше. В підсумку, шведи мають можливість ознайомитися з ініціативами політиків, дати їм детальну оцінку і сформувати свої висновки.

В нас ще немає культури публічної дискусії в політиці, а місцевий рівень взагалі позбавлений відкритих обговорень. Немає змагань ідей та планів і цю практику належить змінити.

Починаючи з цього тижня, ми стартуємо серію заходів у Києві й кількох інших містах країни "Діалоги про наше місто". В столиці перший захід пройде в четвер.Ми спробуємо підсумувати річницю у владі та знайти відповіді на питання:

– чого досягли, а чого не вдалося?

– хто відповідальний, за те, що Київ у рейтингу українських міст за якістю життя посів 14 місце: мер, політики чи громада?

– як зробити успіхи в столиці відчутними?


Я особисто запросив мера Києва Віталія Кличка. Столичний голова не відмовився, але й поки не підтвердив своєї участі. Сподіваюсь, що європейська практика відкритого діалогу буде підтримана і ним.

Також, запрошено керівника фракції Самопоміч у Київраді Сергія Гусовського, народного депутата Ігоря Луценко та кількох інших політиків і журналістів.

Модерувати нашу дискусію люб'язно погодився Андрій Куликов.

Кияни, приходьте! Підтримайте ідею відкритого діалогу про наше місто. Ваші питання, ідеї та думки потрібні столиці.

Місце та час проведення:

2 липня. 18:30. Парк Шевченка.

Подія в фейсбуці – тут.

Ви просили – ми робимо!

-----------------------

#діалоги

#дебати

#дискусія

#місто

#Київ

Зеленський не став вибором ДемАльянсу

Президентська виборча кампанія добігає кінця. 21-го квітня українці робитимуть свій вибір. В ситуації, що склалася, визначальним для ДемАльянсу є спроможність кандидата забезпечувати суверенітет країни...

2 тур. Доведеться визначатися

Перед нами в ДемАльянсі такий самий непростий вибір, як і перед мільйонами громадян, які в першому турі голосували не за Зеленського, і не за Порошенка...

Чому ДемАльянс і Самопоміч разом

Сьогодні ДемАльянс та Самопоміч створили політичний союз. Для мене це важливий крок. Чому? Я виходжу із завдання збудувати за наступні 10 років країну освічених, заможних та щасливих громадян...

"Справа Кохновича": + 1 кримінальне провадження проти бандитів у формі

Давайте трохи новин по справі "бандити в формі проти Кохновича". Станом на ранок ми МАЛИ ситуацію, коли слідчі дійшли висновку, що всю історію з Кохновичем організував один маленький опер Голосіївської поліції Печений...

Справа бізнесмена Кохновича: система встає на захист бандитів у формі

Пам'ятаєте, як в грудні минулого року бізнесмену Тимофію Кохновичу поталанило? В його помешканні стояла камера, яка зафіксувала, як столичні поліцейські підкидають йому набої, після чого їх самі ж "знаходять", одягають йому кайданки і відправляють до Голосіївського РОВД...

Це цифрова економіка, дурню!

Коли Володимир Гройсман розповів на камеру про те, що держава розвиватиме цифрову економіку, то я, ніде правди діти, не повірив. Втім, вже наступного дня я був змушений визнати, що помилявся...