30 жовтня 2015, 03:32

Кілька цифр та висновків про результати ДЕМАЛЬЯНСу на місцевих виборах

Отже, друзі, до підсумків виборчої кампанії. Ми взяли різні за величиною та географією міста і спробували в них свої сили. І ось що з цього вийшло.

1. Київ.

Столицю ми програли. Так, ми отримали більше підтримки киян, ніж на місцевих виборах минулого року. За рік наростили майже два відсотки, але цього виявилося недостатньо. Планку, підняту парламентом за кілька місяців до виборів з 3% до 5%, подолати не вдалося. Остаточного результату ще немає, але очікується, що він буде 4,8-4,95%.

Результат нерівний. Правий берег голосує за ДЕМАЛЬЯНС трохи краще, ніж лівий. Якщо б сьогодні відбувалися вибори до районних рад, то 5% бар'єр ми б впевнено подолали в Голосіївському, Печерському, Солом'янському та Шевченківському районах.

2. Обласні центри.

Прохідний бар'єр ДЕМАЛЬЯНС подолав лише в Чернігові. Там же зайшов і в дві районні в місті ради, в одній з яких отримав 10%.

Миколаїв та Ужгород – близько 3%, Одеса – 1,9%, Суми – 1,5%, Харків – 0,9%.

3. Міста-супутники.

Бровари (Київ) – 9%, Винники (Львів) – 7%.

4. Невеличкі поселення.

Заліщики (Тернопільська область) – 15%, Новогродівка (Донецька область) – 15%. Це 30 км від Пісок, між іншим. Команду вів молодий історик. Розповім про нього згодом.

Є ще кілька районів, невеличких міст та поселень, де будуть представлені фракції ДЕМАЛЬЯНСу.

Загалом, тенденція така: чим більше місто, тим складніше для нас подолати прохідний бар'єр. Там, де можна, обійти людей ніжками, ми отримуємо високу підтримку. Там, де це нереально зробити через масштаби міста, зростає вага грошей у виборчій кампанії і доступу до медіа.

Найбільший виклик для нас – критично низька впізнаваність. Співвідношення "ЗНАЮ-ПІДТРИМУЮ" найкраще серед усіх партій. Але тих, хто нас знає, дуже мало. Розв'язати проблему через медіа не вдається. Там повний ігнор і рахунки на розміщення джинси, які ми ніколи оплачувати не будемо.

Вдумайтесь тільки, індекс цитованості ДЕМАЛЬЯНСу й так малий, але в період ВИБОРЧОЇ КАМПАНІЇ, коли медіа мали б ставати майданчиком для конкуренції ідей та програм, він наблизився до нуля.

Якщо б не блоги на УП, де в мене є можливість вільно висловлювати позицію, Дзеркало тижня, яке запросило поділитися моїми першими кроками на посаді мера столиці, Цензор.нет та facenews.ua, в яких вийшли мої інтерв'ю, та радіо Вєсті, де в останній день агітації я мав дебати, то за два місяці виборчої кампанії не було б практично жодної згадки.

Взагалі, я хотів би звернути увагу журналістів на таке явище, як відповідальність. І ті, хто виставляє нам рахунки для оплати джинси, і ті, хто толерує це, несуть відповідальність за відсутність оновлення в українській політиці. І за відтермінування змін також. Не знаю чому це вас влаштовує.

Тепер пару слів про гроші. Ми проводимо найбільш ефективні кампанії з точки зору "бюджет-результат" серед усіх політичних партій. В Києві, наприклад, на дві кампанії (мера та до міської ради) ми витратили менше 50 тис. дол.

Корбан та Думчев на двох на вибори в столиці витратили до 20 млн доларів, але кожен з них отримав менше підтримки, ніж ми. Шалені бюджети були й в Кличка з Солідарністю, Берези та інших.

Нам не потрібні такі гроші, але бюджети доведеться збільшити. Оскільки з неба вони не падають, а олігархів ми не підпускаємо до себе на гарматний постріл, то ми змушені будемо значно розширити наші кампанії зі збору коштів.

І якщо вам прийшов лист від мене чи ДЕМАЛЬЯНСу з відповідним зверненням, десять разів подумайте перед тим, як запостити в фейсбуці його скрін з коментарем "задовбав ДЕМАЛЬЯНС мене спамити". Бо це не спам, а спроба подбати про ваше майбутнє.

Ну і на завершення познайомтесь, це виборці ДЕМАЛЬЯНСу. Вони не просять стелити лінолеум у своєму під'їзді на виборах. Вони це зробили самі, бо під'їзд – ЇХ власність, за яку ВОНИ несуть відповідальність.І ще вони фінансують СВОЮ партію. Так, не просять грошей чи гречку від неї. Не терплять цього і віддають СВОЇ гроші на представництво в політиці СВОЇХ інтересів.


Я пишаюсь цими людьми. Бо саме вони і стануть фактором змін в країні.

Дякую всім ДУЖЕ, хто нас підтримав, був і залишається з нами!

Шлях, який ми обрали для себе, найскладніший. Але він правильний. Доведемо це;)

powered by lun.ua

Зеленський не став вибором ДемАльянсу

Президентська виборча кампанія добігає кінця. 21-го квітня українці робитимуть свій вибір. В ситуації, що склалася, визначальним для ДемАльянсу є спроможність кандидата забезпечувати суверенітет країни...

2 тур. Доведеться визначатися

Перед нами в ДемАльянсі такий самий непростий вибір, як і перед мільйонами громадян, які в першому турі голосували не за Зеленського, і не за Порошенка...

Чому ДемАльянс і Самопоміч разом

Сьогодні ДемАльянс та Самопоміч створили політичний союз. Для мене це важливий крок. Чому? Я виходжу із завдання збудувати за наступні 10 років країну освічених, заможних та щасливих громадян...

"Справа Кохновича": + 1 кримінальне провадження проти бандитів у формі

Давайте трохи новин по справі "бандити в формі проти Кохновича". Станом на ранок ми МАЛИ ситуацію, коли слідчі дійшли висновку, що всю історію з Кохновичем організував один маленький опер Голосіївської поліції Печений...

Справа бізнесмена Кохновича: система встає на захист бандитів у формі

Пам'ятаєте, як в грудні минулого року бізнесмену Тимофію Кохновичу поталанило? В його помешканні стояла камера, яка зафіксувала, як столичні поліцейські підкидають йому набої, після чого їх самі ж "знаходять", одягають йому кайданки і відправляють до Голосіївського РОВД...

Це цифрова економіка, дурню!

Коли Володимир Гройсман розповів на камеру про те, що держава розвиватиме цифрову економіку, то я, ніде правди діти, не повірив. Втім, вже наступного дня я був змушений визнати, що помилявся...