Василь Гацько Співголова політичної партії "ДЕМАЛЬЯНС"

YouControl під тиском СБУ. ДемАльянс за відкриті дані

26 січня 2018, 12:08

Ви, напевно, знаєте про компанію YouControl, яка опинилася під тиском СБУ. Ми відвідали їх офіс, познайомилися з її роботою та людьми, які там працюють.

Вони надзвичайно круті! Надають дуже зручні сервіси роботи з відкритими даними.

Цими сервісами активно користується і бізнес, і журналісти, й активісти антикорупційних організацій.

Як це працює? Є десятки державних реєстрів, сайтів, доступ до даних яких є вільним. Так ось сервіси YouControl дозволяють в лічені секунди підтягнути вам необхідну інформацію про різні компанії, їх засновників, діяльність, проаналізувати взаємозв'язки і подібне.

Власне, це той випадок, коли зручна робота з відкритими даними утверджує відкритість, а відкритість створює передумови для більш прозорого бізнес-середовища, викорінення корупції та посилення економічного зростання.

Втім, останній рік YouControl змушена займатися не лише сервісами для роботи з відкритими даними, але й відбиватися від СБУ.

З тих матеріалів, з якими вдалося ознайомитися, я роблю невтішні висновки про процеси в Службі безпеки України. На жаль, вчергове.

І тому, аби захистити право на вільний доступ до відкритих даних, роботи з ними, ДемАльянс допомагатиме компанії YouControl всім, чим зможе.

===============

Ось тут можна прочитати про компанію.

А ось тут про їх успіхи та боротьбу.

powered by lun.ua
Коментарі — 8
Дмитрий Христофоров _ 27.01.2018 00:42
IP: 31.43.97.---
Я не против открытых данных, но обратите внимание на даты когда данный ресурс Ю-КОНТРОЛ начал свою работу и каким образом он брал информацию, может с помощью сочетаний клавиш (ctrl+c), аж смешно..., эти данные стали обще доступными по закону с 18 апреля 2016 года.
Віктор Ковальов _ 26.01.2018 16:18
IP: 89.252.61.---
Adam Viter:
Adam Viter:
... Сам Шабунін наполегливо уклоняється від військової служби?.
Я так зрозумів, що ви з окопу на передовій, пости строчите. Чи як там?
mihaylenco _ 26.01.2018 13:53
IP: 93.171.73.---
Ritz
Я могу понять махровых коррупционеров, предполагая, что их может ждать в будущем, но зачем обычным гражданам выступать на их стороне?

Зачєм? А затєм, що не хочуть потрапити в категорію лохів.

Цих "громадян" кришують корупціонери. Хворобою корупції вражене практично все суспільство. Чудово знаєте, що без знайомства не влаштуєтеся на роботу навіть двірником. А якщо є відповідне знайомство – то доступна будь-яка посада. Де завгодно. Так само з місцями в школі, та дитсадках. Так само можна "парєшать вапроси" в судах, з правоохоронними органами, у вишах, коридорах влади, отримати неіснуючу інвалідність, неналежні субсидії, земельну ділянку, податкові пільги... Та що хочеш можна влаштувати, якщо є знайомства. І не завжди потрібно давати хабаря. Досить потрібних знайомств. Скільки таких людей, котрі "рєшают вапроси через блат? Та практично всі! Чесно живуть лічені одиниці. І оті "всі" їх вважають лохами.
Antonina Ria _ 26.01.2018 13:20
IP: 35.205.22.---
Ritz:
Ritz:
Написал комменетарий по поводу атаки на ЦПК, который повторю еще раз ниже. Не знаю точно, в чем состоят претензии СБУ к You control. Может быть автор сможет объяснить? Тогда будет легче принять чью-то сторону.
Якщо коротко: СБУ звинувачує YouControl у несанкціонованому доступі до відкритих даних (абсурд, але таке формулювання), використанні для цього СТЗ російського виробництва (ст. 359, ч. 2 КПК). На сайті в новинах компанії знайдете деталі щодо справи, документи і т.д.
Ritz _ 26.01.2018 13:18
IP: 35.195.118.---
Шабунин стал личным врагом для многих топ-коррупционеров. Обратите внимание, активнее всего выступают против Шабунина именно те, кто не скрывает своего негативного отношения к образованию справедливого антикоррупционного суда. Я могу понять махровых коррупционеров, предполагая, что их может ждать в будущем, но зачем обычным гражданам выступать на их стороне? Единственное, что приходит в голову, и похоже на правду, это то, что они тоже как-то замешаны в неблаговидных делах.
руслан49 _ 26.01.2018 12:57
IP: 37.55.151.---
Adam Viter:
Віталій Шабунін як тільки може засекречує своє особисте небажання служити у українському війську на благо Держави. При тому хотів через суд розсекретити інформацію про кадрові зміни СБУ під час війни і окупації ворога в Криму і Донбасі? Кому він в такий спосіб хоче допомогти? – Полегшити роботу розвідці РФ? А це може значно зашкодить обороні України? В цілому це зло під час війни може навіть зруйнувати оборону держави. Сам Шабунін наполегливо уклоняється від військової служби? Можливо ШАБУНІН ПРОСТО ТЕАТРАЛЬНО ГРАВ РОЛЬ ПАТРІОТА. Можливо він служить, але не Україні, а її ворогам, по ослабленню законної влади з середини? Всі в Україні, в тому числі Шабунін, повинні пройти через горнило, – випробування вітчизняною визвольною війною. А в тилу не замінимих, (так би мовити тилових щурів) у нас немає.
Не приставайте до Шабуніна. В нього поважна причина не служити. Глисти.
Ritz _ 26.01.2018 12:45
IP: 104.199.59.---
Власть, используя правило Франко, под липовыми предлогами атакует Центр противодействия коррупции. Проверяется сила возможного давления на гражданское общество. Не советовал бы власти проводить подобные эксперименты. Как показывает опыт украинских революций, ситуация может измениться в любой неподходящий для правящего класса момент, при этом замеры революционного состояния общества накануне взрыва могут показывать безоблачную погоду. Лучшим выбором для власти, ради примирения с украинским гражданским обществом, будет избрание Шабунина аудитором НАБУ, если, конечно, его амбиции не помешают этому. Помирившись с ГО и успокоив народ, дав ему справедливый антикоррупционный суд, власть может и о выборах подумать. В противном случае к борьбе с правящей элитой может присоединиться Запад, тогда дела у сегоднящих властьимущих совсем будут плохи. Украинское общество должно требовать от лидеров демократического мира еще сильнее надавить на нашу власть, вплоть до введения персональных санкций.
Ritz _ 26.01.2018 12:42
IP: 35.205.22.---
Написал комменетарий по поводу атаки на ЦПК, который повторю еще раз ниже. Не знаю точно, в чем состоят претензии СБУ к You control. Может быть автор сможет объяснить? Тогда будет легче принять чью-то сторону.
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter