Ігор Головань Адвокат, керуючий партнер Адвокатського об'єднання "Головань і партнери"

ДБР проти українських моряків. Подарунок державі-агресору

05 листопада 2019, 10:08

Я вже неодноразово писав про те, як слідчі ДБР з подачі агентів впливу держави-агресора активно сприяють Російській Федерації в проведенні підривної діяльності проти України.

Буквально сьогодні з'явилися повідомлення, що РФ, як умову повернення захоплених українських кораблів, вимагає визнання Україною дій українських моряків злочином і провокацією.

Слідчі ДБР у повній злагоді з ФСБ розслідують міфічне "перевищення влади та службових повноважень" українськими військовослужбовцями з явною метою послабити позицію України на міжнародній арені, зокрема, у Міжнародному трибуналі з морського права.

Директор ДБР Роман Труба, заперечуючи ці очевидні факти, цинічно і нахабно бреше.

Так, під час брифінгу 09 жовтня 2019р. Труба не посоромився заявити:

"Я запевняю, що ми не досліджуємо дії моряків, ми досліджуємо дії щодо керування морськими судами в Керченській протоці".Цю ж брехню Роман Труба повторив в інтерв'ю Радіо Свобода

Брехню свого начальника спростовує слідчій третього слідчого відділу Першого управління організації досудових розслідувань Державного бюро розслідувань Сергєєва А.С.

У своєму клопотанні про призначення експертизи вона так і ставить питання:

Чи були допущені порушення військовослужбовцями, які виконували бойове завдання, Керівництвом ВМС ЗСУ при виконанні документів бойового управління зазначені у пункті 3.2 даного клопотання? Чи можуть знаходитись вказані порушення у причинному зв'язку до настання тяжких наслідків, які призвели до полону військовослужбовців ЗСУ, втрати озброєння та військової техніки?

Не варто і пояснювати, що військовослужбовці, які виконували бойове завдання – це українські моряки, які на той час, коли слідчий ДБР Сергєєва намагалася з'ясувати чи були ними допущені порушення, ще сиділи у російській в'язниці.

А вся історія з призначенням за клопотанням А.С. Сергєєвої військової експертизи у справі українських моряків яскраво ілюструє факт тотальної деградації ДБР, повну зневагу до закону і прав людини з боку слідчих цієї установи, яка за керування Р.М.Труби фактчно перестала бути правоохоронною.

Так звана "військова експертиза" призначалася з цілою низкою грубих порушень закону.

По-перше, майже всі поставлені А.С.Серєєвою питання стосуються реалізації нормативно-правових актів, тобто – питань права. А відповідно до статті 242 КПК України проведення експертизи для з'ясування питань права не допускається.

Можливо тому зі своїм клопотанням А.С.Сергєєва звернулася не до Шевченківського суду (адже працює вона на Петлюри, 15 – Шевченківський район міста Києва), а чомусь до Печерського.

До речі, багато суддів Печерського районного суду м. Києва клопотань слідчих ДБР, а також скарг на дії та бездіяльність слідчих ДБР не розглядають з тієї простої причини, що Центральний апарат ДБР, знаходиться поза межами територіальної юрисдикції цього суду.

Наприклад, суддя Матійчук 15 липня 2019р. направив за територіальною підсудністю до Шевченківського районного суду міста Києва скаргу на бездіяльність слідчого ДБР.

Підстава – вказаний правоохоронний орган знаходиться за адресою: 01032, м. Київ, вул. Симона Петлюри, б.15, що територіально знаходиться в Шевченківському районі м. Києва.

Однак через три дні, 18 липня, той же суддя Матійчук, різко змінивши свою позицію, розглядає і задовольняє клопотання слідчого ДБР А.С.Сергєєвої про призначення експертизи.

Аж тут з'ясувалося, що кримінальне провадження у "справі моряків" 17.07.2019р. було закрито постановою прокурора.

Тобто, суддя Матійчук задовольнив клопотання у закритому кримінальному провадженні.

Тому після скасування постанови про закриття кримінального провадження у "справі моряків" заступником Генерального прокурора України Кізем С.М., слідчий А.С.Сергєєва знову звернулася з клопотанням про призначення експертизи і знову до Печерського суду міста Києва.

На цей раз клопотання задовольнив суддя С.В. Вовк.

Той самий суддя Вовк, який нарахував тому самому Андрію Портнову рекордне відшкодування моральної шкоди в 1 млн. 800 тис. гривень за поневіряння у Австрії.

Справу моряків ДБР розпочало в інтересах держави-агресора за заявою Портнова.

Коло замкнулося.

Як бачимо, ДБР вперто, за активного сприяння наших можновладців, готує державі-агресору приємний подарунок.

А тому нещодавно звільненим з полону морякам розслаблятися рано.

P.S. Особливої уваги заслуговує той факт, що слідчий Сергєєва, а за нею судді Печерського суду міста Києва Матійчук і Вовк, вбачають ознаки державної зради у вжитті керівництвом держави заходів, щодо захисту національних інтересів!

P.P.S. Труба також неодноразово стверджував, що ДБР не збиралося звертатися за допомогою у розслідуванні справи моряків до РФ. Чи є підстави сумніватися, що це така ж брехня?

powered by lun.ua
Коментарі — 10
polpot tavriheski _ 07.11.2019 02:54
IP: 35.235.227.---
возможно
Grenader45 _ 06.11.2019 20:38
IP: 35.235.227.---
Гоцка:
Зрада, скрізь зрада інтерсів України, а чому це відбувається – не тому, що раша щедро проплачує зрадницькі дії? Але ж зрадників карають на смерть. Дочекаємося?
...дурнів на смерть не карають. Ти помреш від природних причин.
Зеник Гаєцький _ 06.11.2019 16:41
IP: 35.235.227.---
Вся біда в тому, що Україною і її важливими підрозділами кермують особи, які або ненавидять Україну, або мають Україну за годівницю для себе.
Гоцка _ 06.11.2019 08:56
IP: 35.235.227.---
Зрада, скрізь зрада інтерсів України, а чому це відбувається – не тому, що раша щедро проплачує зрадницькі дії? Але ж зрадників карають на смерть. Дочекаємося?
Зиновій Богдан _ 06.11.2019 07:43
IP: 35.235.227.---
Діагноз:партновщина
Log Log _ 05.11.2019 22:21
IP: 35.235.226.---
Левин Константин – безмозглый дегенерат Унитаз Семижопов
не законно
Безграмотная амёба, РУССКИЙ язык выучи в объёме третьего класса.
Унитаз, возомнивший себя человеком, в юриспруденции ты разбираешься ещё меньше чем в родном языке.
Твои учителя сгорают от стыда. На шестом десятке безграмотный лепет четырёхлетнего ребёнка.
Пошел вон, двуногая скотина.
Grenader45 _ 05.11.2019 16:20
IP: 35.235.226.---
...із народної мудрості.
Порядний адвокат повинен захищати злочинця, як злочинця, а не як святого.
Александр 1 _ 05.11.2019 11:55
IP: 35.235.226.---
Віктор Совщак:
А якщо виявиться що хтось з корисних мотивів відправив військових на гибель Ну як кажуть про Іловайськ То це не треба розслідувати?
Вже розслідувано міжнародним судом ООН і встановлено факт злочину з боку Московії по відношенню до українських моряків і України. Що вам ще треба? Рішення сумно-звісних печерських "суддів" Вовка і Матійчук та інших продажних тварюк? Живете в Україні, а враження таке, що ви з дрімучого лісу десь середньої смуги Росії.
Nadja Simon _ 05.11.2019 10:27
IP: 35.235.226.---
коли ж нарешті ця Труба вилетить в трубу!
Віктор Совщак _ 05.11.2019 10:17
IP: 35.235.226.---
А якщо виявиться що хтось з корисних мотивів відправив військових на гибель Ну як кажуть про Іловайськ То це не треба розслідувати?
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter