28 листопада 2019, 20:50

Інтерв'ю Труби – явка з повинною

Директор ДБР Роман Труба у своєму интерв'ю LB.ua фактично визнав себе винним у систематичних порушеннях закону

Соня Кошкіна і Вікторія Матола "розкрутили" Трубу на цілій букет статей КК. Тут тобі і 343 (Втручання в діяльність працівника правоохоронного органу, судового експерта, працівника державної виконавчої служби, приватного виконавця), і 364 (Зловживання владою або службовим становищем), і 367 (Службова недбалість), і 369-2 (Зловживання впливом).

Пройдемося коротко по найбільш яскравих моментах цього сеансу самовикриття.

Генеральному прокурору слід терміново звернути увагу на те, що Директор ДБР чудово розуміє свій статус. Цитата:

"Директор ДБР не є керівником органу досудового розслідування. Я не в праві давати будь-які вказівки слідчому. "

Однак і в цьому інтерв'ю, і у багатьох інших, Роман Труба не криючись зізнається у численних фактах впливу на слідчих.

У кабінеті директора відбуваються наради в тому числі з керівниками слідчих управлінь, із слідчими, які проводять досудове розслідування і доповідають щодо стану розслідування кримінальних проваджень, озвучуючи іноді й інформацію, яка є таємницею досудового розслідування

Більше того, прямі вказівки Труби виконувачу обов'язків керівника Першого управління організації досудових розслідувань ще влітку розійшлися Інтернетом.

Труба сам визнав відсутність ілюзій стосовно свого статусу, а тому можна вважати доведеним, що на слідчих він впливає умисно.

А оскільки про опір слідчих ДБР незаконному впливу не чути, вони тому впливу підкоряються. Отже, процесуальна самостійність слідчих ДБР – пуста формальність. ДБР як правоохоронних орган на сьогодні не існує, що є прямим результатом діяльності Труби та його спільників.

Підемо далі.

Труба щось белькоче про незалежність ДБР, одночасно демонструючи свою абсолютну залежність від президентського офісу. Слова: "У мене було кілька (дві чи три) зустрічі з керівниками АП чи колишнім президентом. Сьогодні зустрічей з представниками Офісу президента – дуже багато.", – говорять самі за себе.

Труба "морозиться" коли його питають про реєстрацію у модному тепер "турборежимі" брехливих і наклепницьких заяв Портнова.

Хоча визнає, що принцип чинного Кримінально-процесуального кодексу – щоб всі звернення реєструвалися і за ними відкривалися кримінальні провадження.

В той час, коли незаконніх відмов ДБР у реєстрації кримінальних проваджень тисячі.

Яскравою є реакція Труби на питання про можливу обіцянку депутата від "Слуги народу" вирішити якісь питання через нібито заступника Генпрокурора Вітора Трепака.

Не було відповідного звернення, а тому провадження немає. Але ж відповідно до закону виявлення злочинів – одне з завдань ДБР. Усі отримані із заяв і повідомлень, а також виявлені з інших джерел відомості про обставини, що можуть свідчити про вчинення злочину, вносяться до Єдиного реєстру досудових розслідувань у порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України.

Однак під керівництвом Труби ДБР настільки "незалежне і неупереджене", що без проблем реєструє тільки заяви багаторічних друзів посадовців президентського офісу.

Феєрично "поплив" Труба і на питанні про його махінації з адресою ДБР.

Загальновідомо, що лігвище Труби і його поплічників – будівля номер 15 по вулиці Петлюри. Однак будівля ця знаходиться у Шевченківському районі Києва. І слідчі ДБР мали б зі своїми клопотаннями звертатися до Шевченківського суду. От тільки з матеріалами, що грунтуються на портновській брехні і наклепах, у Шевченківському суді можна нарватися на відмову.

Інша справа – славнозвісний Печерський суд. А тому Труба шахрайськи робить вигляд, що сидить не на Петлюри, а на Грушевського. Однак на Грушевського ДБР не знайти, на адресні махінації Труби вже почали звертати увагу.

Тому Труба нещодавно, а саме 11 листопада 2019 року своїм наказом "перемістив" слідчих центрального апарату ДБР на бульвар Лесі Українки, 26. Само-собою, слідчі нікуди не переїхали, а просто Труба такими примітивними способами намагається утриматися під захистом "печерного" правосуддя.

Труба "морозиться" і стосовно витоків з ДБР закритої інформації. Навіть намагається "перевести стрілки" на прокурорів. Але сам він з цього питання навіть свій улюблений поліграф не пройшов.

Що вже й казати про славнозвісну "прослушку". Сам факт прослуховування, який ніхто навіть не наважується заперечити, красновомно підтверджує вже сказане вище. ДБР, як правоохоронного органу, не існує. А той факт, що опубліковані записи цілком достовірні, підтверджують і ухильні відповіді Труби на прямі питання, і вся попередня його поведінка.

Генеральному прокурору варто зацікавитися.

powered by lun.ua

Знову про ДБР, Печерський і Окружний адміністративний суди Києва

Є сумний жарт (жарт?), що в Україні необов'язково знати закон, потрібно знати суддю. Однак суддів багато, всіх знати неможливо. Тому хитромудрі "рєшали" зазвичай прив'язані до конкретного суду...

Боржник – Державне бюро розслідувань

Державно бюро розслідувань заборгувало Станіславу Кунянському. За рішенням суду ДБР має повторно розглянути запит про надання інформації, а конкретно копій наказу (наказів) про надання відпустки (відпусток) першому заступнику Директора Державного бюро розслідувань О...

Печерський суд, ДБР і Russian agent Derkach

"Печерський суд не ухвалював рішень щодо порушення кримінальних справи щодо колишнього президента України Петра Порошенка та президента США Джо Байдена", – волала 29 січня прес-служба суду...

ДБР і Президент

Президент Зеленський дуже турбується про Державне бюро розслідувань. Щоб ніхто ненароком не образив працівників цього державного правоохоронного органу, Президент своїм Указом повелів Управлінню державної охорони України забезпечити здійснення державної охорони будинку Державного бюро розслідувань та прилеглих до нього територій...

ДБР без світла, води і тепла

Державне бюро розслідувань не укладало договорів про постачання єнергії, води та тепла у будівлю на Панаса Мирного, 28. Що не дивно, з огляду на занедбаний стан руїн...

ДБР та інформаційний стенд

ДБР заходилося вибудовувати декорації, що мають прикрити фейковий переїзд цієї малошановної контори на вулицю Панаса Мирного 28. Заперечувати той простий факт, що вся контора як сиділа на Петлюри у Шевченківському районі, так і сидить, вони вже не наважуються...