19 липня 2021, 10:11

ДБР з тіні на світло

Державне бюро розслідувань – формально правоохоронний орган, давно вже фактично займається не правоохоронною, а протиправною діяльністю.

І як всякий правопорушник, намагається свої беззаконня приховати за допомогою все нових порушень.

На днях колега адвокат нашого об'єднання Марійка Захарченко викрила в суді чергове нахабне порушення законодавства, що протягом багатьох місяців счстематично скоювалися слідчими ДБР під прикриттям прокурорів.

Сьомий апеляційний адміністративний суд 13 липня 2021р. залишив буз змін рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 25 лютого 2021 року у справі N560/7790/20.

Постанова апеляції є в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Я багато писав про сумнівні оборудки, що їх з порушенням територіальної підсудності, прокручують слідчі ДБР у Печерському районному суді міста Києва.

Незаконність "печерських операцій" слідчим ДБР (дарма, що туди набирають не стільки розумних, скільки слухняних) все ж вистачає клепки розуміти. Тому вони не зацікавлені у публічності тієї маячні, що за їх клопотаннями "узаконюють" своїми ухвалами печерські слідчі судді.

Але в Україні діє Закон "Про доступ до судових рішень", відповідно до якого судові рішення є відкритими і оприлюднюються в електронній формі у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Оприлюднюються з метою забезпечення відкритості діяльності судів загальної юрисдикції, прогнозованості судових рішень та сприяння однаковому застосуванню законодавства.

Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України.

Не публікуються лише рішення, що стосуються розвідувальних заходів, винесені у закритому судовому засіданні.

Тому слідчі судді Печерського суду публікували в Реєстрі ганебні ухвали, що задоволняли не менш ганебні кдопотання слідчих ДБР, спрямовані, зокрема, на сприяння підривній діяльності держави агресора проти України, організації політичних переслідувань опозиції.

Але бажання замітати сліди у слідчих ДБР непереборне.

Тому слідчі ДБР своїми постановами почали змушувати Державну судову адміністрацію та Державне підприємство "Інформаційні судові системи" незаконно блокувати доступ до оприлюднених у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Постанови слідчих були завідомо незаконні, Державна судова адміністрація та Державне підприємство "Інформаційні судові системи" не мали їх виконувати. Але чиновники виконували, доступ суспільства до судових рішень блокували.

Бо, на жаль, для українського чиновника примха іншого чиновника часто має більше значення, ніж Конституція.

Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 25 лютого 2021 року дії Державної судової адміністрації України та Державного бюро розслідувань до Державного підприємства "Інформаційні судові системи" по блокуванню доступу до судових рішень визнано протиправними. Суд зобов'язав чиновників надати доступ до прихованих судових рішень.

Але хто понесе відповідальність за нахабне і грубе порушення конституційних прав громадян України?

Не сумніваємося, що керівництво прокуратури і ДБР пальцем не поворухне, щоб покарати підлеглих правопорушиків.

Але ми народ терплячий і наполегливий. Попрацюємо.

P.S. Пишуть, ДБР зареєструвало і розслідує кримінальне провадження за фактом постановлення Верховним Судом рішення у справі Тупицького. Навіть номер провадження наводять 62021000000000603. І правда, а чого їм вже соромитися?

powered by lun.ua

ДБР з тіні на світло

Державне бюро розслідувань – формально правоохоронний орган, давно вже фактично займається не правоохоронною, а протиправною діяльністю. І як всякий правопорушник, намагається свої беззаконня приховати за допомогою все нових порушень...

ДБР і Томос. The Show Must Go On.

Майже рік тому я писав про вимушене закриття ДБР після 8 (!) місяців "розслідування" однієї з найбільш одіозних з багатьох десятків сфабрикованих проти П'ятого Президента України Петра Порошенка справ – стосовно Томосу про автокефалію Православної церкви України...

Справу Бігуса-Зеленського передано до Верховного Cуду

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Добрянської Я.І. ухвалою від 12 липня 2021 у справі N640/19158/21 передав за підсудністю на розгляд Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду адміністративну справу за позовом Петра Порошенка до очолюваної Денисом Бігусом Громадської організації "ТОМ 14" та Президента України Зеленського про зобов'язання опублікувати оригінали "прослушок Медведчука"...

Агент впливу Бігус

Поки суддя ОАСК ДОБРЯНСЬКА Я.І. вирішує питання про відкриття провадження за позовом, яким ми вимагаємо оприлюднення у первісному вигляді так званих "прослушок Медведчука", продовжимо пояснювати, чому Бігус і його покровителі, використавши фрагменти записів як зброю проти політичних опонентів Президента Зеленського, намагаються приховати ці файли від суспільства...

Зеленський, Бігус і ОАСК

Пан Бігус, цілком виправдовуючи наші припущення, відмовляється публікувати "прослушки Медведчука" у первісному вигляді. Хоча які можуть бути причини ховати ці файли у журналіста? Хтось може заперечувати, що ці аудіофайли становлять значний суспільний інтерес? От у "зливного бачка" таких причин може бути скільки завгодно...

Подоляк і Бігус разом

Адвоката позивача завжди тішить, коли відповідачі починають проголошувати сумніви у його профпридатності. А мені вдвічі приємніше, адже радник глави президентського офісу Михайло Подоляк і Денис Бігус майже синхронно і не змовляючись (чи навпаки, за попередньою змовою?) висловили спільну позицію стосовно вимоги опублікувати у первісному вигляді "прослушки Медведчука"...