19 липня 2021, 10:11

ДБР з тіні на світло

Державне бюро розслідувань – формально правоохоронний орган, давно вже фактично займається не правоохоронною, а протиправною діяльністю.

І як всякий правопорушник, намагається свої беззаконня приховати за допомогою все нових порушень.

На днях колега адвокат нашого об'єднання Марійка Захарченко викрила в суді чергове нахабне порушення законодавства, що протягом багатьох місяців счстематично скоювалися слідчими ДБР під прикриттям прокурорів.

Сьомий апеляційний адміністративний суд 13 липня 2021р. залишив буз змін рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 25 лютого 2021 року у справі N560/7790/20.

Постанова апеляції є в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Я багато писав про сумнівні оборудки, що їх з порушенням територіальної підсудності, прокручують слідчі ДБР у Печерському районному суді міста Києва.

Незаконність "печерських операцій" слідчим ДБР (дарма, що туди набирають не стільки розумних, скільки слухняних) все ж вистачає клепки розуміти. Тому вони не зацікавлені у публічності тієї маячні, що за їх клопотаннями "узаконюють" своїми ухвалами печерські слідчі судді.

Але в Україні діє Закон "Про доступ до судових рішень", відповідно до якого судові рішення є відкритими і оприлюднюються в електронній формі у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Оприлюднюються з метою забезпечення відкритості діяльності судів загальної юрисдикції, прогнозованості судових рішень та сприяння однаковому застосуванню законодавства.

Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України.

Не публікуються лише рішення, що стосуються розвідувальних заходів, винесені у закритому судовому засіданні.

Тому слідчі судді Печерського суду публікували в Реєстрі ганебні ухвали, що задоволняли не менш ганебні кдопотання слідчих ДБР, спрямовані, зокрема, на сприяння підривній діяльності держави агресора проти України, організації політичних переслідувань опозиції.

Але бажання замітати сліди у слідчих ДБР непереборне.

Тому слідчі ДБР своїми постановами почали змушувати Державну судову адміністрацію та Державне підприємство "Інформаційні судові системи" незаконно блокувати доступ до оприлюднених у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Постанови слідчих були завідомо незаконні, Державна судова адміністрація та Державне підприємство "Інформаційні судові системи" не мали їх виконувати. Але чиновники виконували, доступ суспільства до судових рішень блокували.

Бо, на жаль, для українського чиновника примха іншого чиновника часто має більше значення, ніж Конституція.

Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 25 лютого 2021 року дії Державної судової адміністрації України та Державного бюро розслідувань до Державного підприємства "Інформаційні судові системи" по блокуванню доступу до судових рішень визнано протиправними. Суд зобов'язав чиновників надати доступ до прихованих судових рішень.

Але хто понесе відповідальність за нахабне і грубе порушення конституційних прав громадян України?

Не сумніваємося, що керівництво прокуратури і ДБР пальцем не поворухне, щоб покарати підлеглих правопорушиків.

Але ми народ терплячий і наполегливий. Попрацюємо.

P.S. Пишуть, ДБР зареєструвало і розслідує кримінальне провадження за фактом постановлення Верховним Судом рішення у справі Тупицького. Навіть номер провадження наводять 62021000000000603. І правда, а чого їм вже соромитися?

powered by lun.ua

Угрюмий диктатор BIHUS.info

Як повідомляє hromadske.ua Денис Бігус стурбований нашим позовом з вимогою опублікувати у первісному вигляді так звані "плівки Медведчука" саме до його громадської організації "ТОМ 14"...

BIHUS.INFO – відповідач в адміністративному процесі

Після багатомісячних "танців з бубном" українська "адміністративна Феміда", вимушено відкрила провадження в адміністративній справі за нашим позовом до BIHUS...

На хитрого Бігуса...

Хитрозроблений bihus.info радіє. Верховний суд не наважився розглядати позов про оприлюднення так званих "плівок Медведчука" до двох відповідачів: ГО Бігуса та Президента України Зеленського...

ДБР проти України

Вже давненько я не згадував про підривну діяльність слідчих ДБР в інтересах держави – агресора. А ця діяльністть не припиняється. Суспільство вже почало забувати про "справу моряків" – зареєстроване ДБР з подачі агентів впливу держави-агресора кримінальне провадження, в рамках якого слідчі ДБР намагаються довести, що Україна і українські моряки самі винні у захопленні росіянами наших кораблів...

ДБР з тіні на світло

Державне бюро розслідувань – формально правоохоронний орган, давно вже фактично займається не правоохоронною, а протиправною діяльністю. І як всякий правопорушник, намагається свої беззаконня приховати за допомогою все нових порушень...

ДБР і Томос. The Show Must Go On.

Майже рік тому я писав про вимушене закриття ДБР після 8 (!) місяців "розслідування" однієї з найбільш одіозних з багатьох десятків сфабрикованих проти П'ятого Президента України Петра Порошенка справ – стосовно Томосу про автокефалію Православної церкви України...