12 листопада 2020, 11:03

Перемога "ЄС" на місцевих виборах: як нам це вдалося

Минулого року, після президентських і парламентських виборів, багато хто збирався ставити хрест на політичній партії "Європейська солідарність". Вони розповідали про те, що ця сила маргіналізована, її підтримка обмежена лише Галичиною, а перспективи відсутні. Можете передати всім таким "експертам" вітання. Результати цих місцевих виборів показали, хто є реальною партією, а хто просто віртуальним політичним проєктом під вибори. Хто здатен рости і розвиватися, а хто приречений на швидке забуття.

По-перше, "Європейська солідарність" стала єдиною справді всеукраїнською партією: наші депутати будуть представлені в місцевих радах усіх регіонів України. Окрім того, ми стали лідерами голосування у Києві, Київській, Львівській, Тернопільській та Рівненській областях.

По-друге, "ЄС" отримали просто феноменальні результати в Одеській області, де я мав честь бути керівником виборчого штабу. Результати виборів більше ніж вдвічі перевищують ті, що нам прогнозували і втричі вищі, ніж на попередніх парламентських:

― за список "ЄС" в обласну раду ― 10,37%;

― за список "ЄС" в міську раду Одеси ― 11,87%;

― за список "ЄС" в районну раду ― 11,82%;

― за кандидата в мери від "ЄС" Петра Обухова проголосували – 11,26%.

І третій момент, найбільш сенсаційний для багатьох. На моєму 137 окрузі в Куяльницькій ОТГ "ЄС" виграла вибори, набравши 33%, а наш кандидат Сергій Паламарчук став главою ОТГ з результатом у 51% голосів. Мій округ в цілому показав найбільшу підтримку "Європейської солідарності" у всій Одеській області, а також на півдні та сході країни.

Ще близько року тому мені вдалося виграти в цьому окрузі на виборах до парламенту в надзвичайно запеклій боротьбі. Антирейтинг партії "ЄС" був дуже високим. Як нам вдалося це змінити? Відповідь може здатися очевидно ― робота, робота і ще раз робота.

За цей рік ми з командою провели дуже багато часу на окрузі. Ми встигли розробити конкретні, важливі для громади інфраструктурні проекти, зокрема по будівництву нової дороги Подільськ-Балта, нових амбулаторіїв та будинків культури та пролобіювати їх втілення.

Окрім того, кожна робоча поїздка проходила в реальному спілкуванні з людьми. Сотні годин часу з тисячами людей. Лише таким чином можна здобути довіру людей до політика і політичної сили, яку він представляє. І що важливо, такі виборці будуть змотивованими і обов'язково прийдуть на виборчу дільницю. Що стає критично важливим при низькій явці, як сталося на цих виборах.

Якщо для вас це здається чимось банальним ― нехай. Але в цьому і полягає секрет нашого успіху. В цьому і полягає робота політика, який представляє інтереси громади. Агітація ― це вже не про анекдотичні спроби підкупу виборців, а про інструмент комунікації. Як виявилося, більшість партій суттєво недопрацьовують в таких базових речах як спілкування зі своїм електоратом, виснажуючи старі прийоми та вже заїжджені образи, і в результаті ― програють.

До прикладу, коли зникла "магія Зеленського", "слугам народу" нічого було дати на заміну. Осередки існували лише на папері, жодної роботи на місцях не проводилося. Як наслідок ― колосальне падіння підтримки по всій країні.

Які висновки можна зробити? По-перше, децентралізація. ЇЇ фактор був надзвичайно важливим. Це одна із найуспішніших і найглобальніших реформ, яка глобально змінила політичну розстановку сил в державі. Якщо раніше місцеві вибори сприймалися багатьма політиками лише як старт кар'єри, продовження парламентських і президентських, то зараз все не так. Успіх загальнонаціональної партії на місцевих виборах значно важливіший: він показує, наскільки вона виходить за межі столиці чи парламентську залу, і чи має реальну популярність серед населення.

Окрім того, місцеві громади отримали реальні ресурси і можливості. Поєднання дієвого місцевого самоврядування і сильного центру може стати ідеальною моделлю для української держави. Саме тому немає варіанту або працювати лише на парламентські чи президентські вибори, або лише на місцеві. Так і спрацювало у випадку з Одеською областю, де робота нашої команди показала абсолютно феноменальний результат.

І останній, але не за важливістю, фактор ― це перемога практичної політики над віртуальною. А отже і кінець епохи Зеленського і його спроб зібрати у свої руки абсолютну владу.

Як показала практика, ніхто із його оточення не здатен до довгої і системної гри. Виїжджати на серіалах і відео більше не вийде. Вони не лише не додаватимуть рейтингу, але й викликатимуть все більше роздратування.

Але ніхто з команди Зеленського реально не розуміє того, як працює політика і як працює демократія. Їх політичний горизонт обмежений практикою шоу-бізнесової діяльності і прикладами з СРСР, Білорусі, Росії. Тому вони леліяли ідею про подібну квазі-диктатуру в Україні, продаючи мрію про "доброго царя". Проте, в Україні неможлива жодна диктатура. Вона тут не природня. Україні потрібен гетьман, а не цар. Тому Зеленського неминуче чекають ще більш болючі поразки.

Ці місцеві вибори розставили багато крапок над "і". Постійна і системна робота з людьми на довгій дистанції завжди перемагає піар-ходи і політичні проєкти під вибори.

powered by lun.ua

Газ по 20 грн за куб. м. або як гроші на дешевий газ пішли на "Велике будівництво"

Одною з головних перемог України в 2014-2015 роках була перемога на енергетичному фронті. Країна, яка роками стояла на колінах і виторговувала псевдо-знижки на російський газ у Кремля, розплачувалась за них неодмінно власним суверенітетом...

Для чого нам статус основного союзника США поза НАТО?

Для чого нам статус основного союзника США поза НАТО? На інфографіці ви можете порівняти угоду, яку підписали у Вашингтоні кілька днів тому (Рамкова угода щодо стратегічних основ оборонного партнерства продовжує підписану у 2016 році) і реальні можливості, які надає статус MNNA...

Пан з Одеси. Про Олександра Ройтбурда

Когда говоришь Александр Ройтбурд, сразу хочется улыбнуться. Саша был полон жизни. Недаром сейчас все вспоминают его фирменный тост за дам, к которому он "шёл 30 лет"...

Открытое письмо Алексею Навальному

Здравствуйте, Алексей! Меня зовут Алексей Гончаренко, народный депутат Украины, член ПАСЕ. В первую очередь, я бы хотел выразить сожаления по поводу вашего нынешнего положения...

Незалежні працівники: законопроєкт, який допоможе економіці вийти з "тіні"

Однією з найбільших проблем для України була і залишається так звана "тіньова економіка". Держава втрачає надходження в бюджет, а люди втрачають можливості...

Перемога "ЄС" на місцевих виборах: як нам це вдалося

Минулого року, після президентських і парламентських виборів, багато хто збирався ставити хрест на політичній партії "Європейська солідарність"...