Олексій Гончаренко Народний депутат України

Перемога "ЄС" на місцевих виборах: як нам це вдалося

12 листопада 2020, 11:03

Минулого року, після президентських і парламентських виборів, багато хто збирався ставити хрест на політичній партії "Європейська солідарність". Вони розповідали про те, що ця сила маргіналізована, її підтримка обмежена лише Галичиною, а перспективи відсутні. Можете передати всім таким "експертам" вітання. Результати цих місцевих виборів показали, хто є реальною партією, а хто просто віртуальним політичним проєктом під вибори. Хто здатен рости і розвиватися, а хто приречений на швидке забуття.

По-перше, "Європейська солідарність" стала єдиною справді всеукраїнською партією: наші депутати будуть представлені в місцевих радах усіх регіонів України. Окрім того, ми стали лідерами голосування у Києві, Київській, Львівській, Тернопільській та Рівненській областях.

По-друге, "ЄС" отримали просто феноменальні результати в Одеській області, де я мав честь бути керівником виборчого штабу. Результати виборів більше ніж вдвічі перевищують ті, що нам прогнозували і втричі вищі, ніж на попередніх парламентських:

― за список "ЄС" в обласну раду ― 10,37%;

― за список "ЄС" в міську раду Одеси ― 11,87%;

― за список "ЄС" в районну раду ― 11,82%;

― за кандидата в мери від "ЄС" Петра Обухова проголосували – 11,26%.

І третій момент, найбільш сенсаційний для багатьох. На моєму 137 окрузі в Куяльницькій ОТГ "ЄС" виграла вибори, набравши 33%, а наш кандидат Сергій Паламарчук став главою ОТГ з результатом у 51% голосів. Мій округ в цілому показав найбільшу підтримку "Європейської солідарності" у всій Одеській області, а також на півдні та сході країни.

Ще близько року тому мені вдалося виграти в цьому окрузі на виборах до парламенту в надзвичайно запеклій боротьбі. Антирейтинг партії "ЄС" був дуже високим. Як нам вдалося це змінити? Відповідь може здатися очевидно ― робота, робота і ще раз робота.

За цей рік ми з командою провели дуже багато часу на окрузі. Ми встигли розробити конкретні, важливі для громади інфраструктурні проекти, зокрема по будівництву нової дороги Подільськ-Балта, нових амбулаторіїв та будинків культури та пролобіювати їх втілення.

Окрім того, кожна робоча поїздка проходила в реальному спілкуванні з людьми. Сотні годин часу з тисячами людей. Лише таким чином можна здобути довіру людей до політика і політичної сили, яку він представляє. І що важливо, такі виборці будуть змотивованими і обов'язково прийдуть на виборчу дільницю. Що стає критично важливим при низькій явці, як сталося на цих виборах.

Якщо для вас це здається чимось банальним ― нехай. Але в цьому і полягає секрет нашого успіху. В цьому і полягає робота політика, який представляє інтереси громади. Агітація ― це вже не про анекдотичні спроби підкупу виборців, а про інструмент комунікації. Як виявилося, більшість партій суттєво недопрацьовують в таких базових речах як спілкування зі своїм електоратом, виснажуючи старі прийоми та вже заїжджені образи, і в результаті ― програють.

До прикладу, коли зникла "магія Зеленського", "слугам народу" нічого було дати на заміну. Осередки існували лише на папері, жодної роботи на місцях не проводилося. Як наслідок ― колосальне падіння підтримки по всій країні.

Які висновки можна зробити? По-перше, децентралізація. ЇЇ фактор був надзвичайно важливим. Це одна із найуспішніших і найглобальніших реформ, яка глобально змінила політичну розстановку сил в державі. Якщо раніше місцеві вибори сприймалися багатьма політиками лише як старт кар'єри, продовження парламентських і президентських, то зараз все не так. Успіх загальнонаціональної партії на місцевих виборах значно важливіший: він показує, наскільки вона виходить за межі столиці чи парламентську залу, і чи має реальну популярність серед населення.

Окрім того, місцеві громади отримали реальні ресурси і можливості. Поєднання дієвого місцевого самоврядування і сильного центру може стати ідеальною моделлю для української держави. Саме тому немає варіанту або працювати лише на парламентські чи президентські вибори, або лише на місцеві. Так і спрацювало у випадку з Одеською областю, де робота нашої команди показала абсолютно феноменальний результат.

І останній, але не за важливістю, фактор ― це перемога практичної політики над віртуальною. А отже і кінець епохи Зеленського і його спроб зібрати у свої руки абсолютну владу.

Як показала практика, ніхто із його оточення не здатен до довгої і системної гри. Виїжджати на серіалах і відео більше не вийде. Вони не лише не додаватимуть рейтингу, але й викликатимуть все більше роздратування.

Але ніхто з команди Зеленського реально не розуміє того, як працює політика і як працює демократія. Їх політичний горизонт обмежений практикою шоу-бізнесової діяльності і прикладами з СРСР, Білорусі, Росії. Тому вони леліяли ідею про подібну квазі-диктатуру в Україні, продаючи мрію про "доброго царя". Проте, в Україні неможлива жодна диктатура. Вона тут не природня. Україні потрібен гетьман, а не цар. Тому Зеленського неминуче чекають ще більш болючі поразки.

Ці місцеві вибори розставили багато крапок над "і". Постійна і системна робота з людьми на довгій дистанції завжди перемагає піар-ходи і політичні проєкти під вибори.

powered by lun.ua
Коментарі — 15
Log Log _ 14.11.2020 13:29
IP: 91.196.178.---
Анатолий Герасименко:
бариг
Знавець "фєні", які президенти були у СРСР?
Вожді (мрія Зеленського) були (дотепники говорили,
що у нормальних країнах президенти, а у СРСР і
племенах вожді).
І Порошенка, і Зеленського вибрали Ви.
Кайтеся. прихильник Петра Симоненка.
Василий Васин _ 13.11.2020 18:33
IP: 77.123.93.---
Ну все – ПЕРЕМОГА!))
Тепер ЄС сміливо бере на себе відповідальність, посуваючи лузерів і невдах.
Вже від завтра, можна сміливо апелювати до Гончаренка – "де пакращення, Льоха?" І Льоха не буде кивати в сторону діючих. Переможці не перекладають відповідальність на тих хто продув, правда переможець Олексій?))
Ну а "просто феноменальні результати в Одеській області" – незабаром перетворять цю область у "Нью-Васюки"!? Тим більше сам б\в Гончаренко, & всеперемагаюча ЄС вже зараз "топлять" за Труханова, як за "нормального пацана". А що такого? Соціально близький.
Коротше – потужна перемога...)
А якщо без жартів, без баптистського резерву Турчинова (новинка у сучасних політіграх), ЄС таки опинилась би на смітнику історії. Штунди наразі – останній патрон Петра. Не при Томосі буде сказано))...
Анатолий Герасименко _ 13.11.2020 11:02
IP: 193.16.45.---
Елена Величко:
Згоден з Вами пбсолютно. Вибачте за патетику, але щоб змінити спотворені схематозами і блюзнірством суспільні відносини, треба змінити країну, ії політичний устрій. Якщо немає на це політичної волі правлячих еліт, тоді це рано чи пізно зробить вулиця. Але наслідки будуть непередбачуваними. Так звана.революція гідності не досягла нічого, бо не призвела до зміни державного устрою, а лише до зміни одних негідників на інших, на чолі країни.
Елена Величко _ 13.11.2020 10:33
IP: 178.94.113.---
Анатолий Герасименко:
Так Макрона ж чекали чи Меркель...
А щоб дочекатись – інше повинно бути суспільство, бо в нас неправдою та схематозо-блатом та
коморою усе спотворене.
Під яскраві лозунги, коли суспільство довіряло, призвели блатних та
кримінал, щоб майно привласнити – с такого суспільство розвитку та злагоди не могло сформуватись.
Якщо коріння гниле, то й ствол та листя...
Елена Величко _ 13.11.2020 10:29
IP: 178.94.113.---
Що саме ви досягли? Перемога заради перемоги?
Ви ж мали владу, чого ж не зробили?
Навіть навпаки. Переможці...
Анатолий Герасименко _ 13.11.2020 09:57
IP: 193.16.45.---
Log Log:
Посада президента в наших умовах, це атавізм радянського минуллго. І ніяких противаг та стримань вона не несе. Скоріше, це п"яте колесо... Якщо буде парламентский устрій, то не стане багатьох кризових питань, пов'язаних з розподілом влади. А так званий "сильной президент" в умовах України, це узаконений царьок, який для країни не несе нічого путнього, а займається тільки власним збагаченням. Приклад того ж Порошенка в цьому сенсі дуже характерний. Та й від Зеленського нічого доброго не дочекались.То ж навіщо утримувати бариг і невігласів?
Log Log _ 13.11.2020 00:03
IP: 185.237.217.---
Анатолий Герасименко:
Кайтеся, це наробили особисто Ви.
Непотрібно лікувати головний біль гільйотиною.
В Україні навпаки потрібна сильна президентська влада
з нормальним механізмом стримування і противагами.
І 100% непотрібні невігласи на посаді Президента.
САНДРО _ 12.11.2020 23:02
IP: 91.224.24.---
Анатолий Герасименко:
!!!
Анатолий Герасименко _ 12.11.2020 22:51
IP: 193.16.45.---
САНДРО:
Щоб не забирали багато часу і місця... Україна в нинішньому вигляді довго не протягне. Кардинальні зміни мають бути. Це суто прагматичний підхід. Наступні вибори ВР і президента можуть змінити багато чого. Якщо ми прагнемо європейських стандартів, то вихід із ситуації, на думку деяких експертів полягає в неминучому переході до парламентської моделі демократії з зменьшенням впливу президента, або взагалі скасування цієї посади. А щодо того,чи хоче цього Зеленський чи ні, то в період тяжкої політичної і економічної кризи, яка вже не за горами, то тут головним мотиватором приняття рішень для президента буде банальний інстинкт самозбереження. Доля Каддафі, сподіваюсь, Зеленського не влаштує. Я Вам резюмуючи, скажу простіше: якщо Україна не змінить модель управління, то з нашим рівнем державної корупції і суцільної суспільної зневіри, ми просто перетворимось в Сомалі.
САНДРО _ 12.11.2020 22:13
IP: 91.224.24.---
Анатолий Герасименко:
Ви мене вибачте п.Анатолію, та я сподіваюсь, що і зрозумієте.
Але я по світогляду реаліст-прагматик.

ТОму, дозвольте заперечити!
1. Виборів не буде, як би цьог не хотілось.

2. Країна пережила й не такі часи, тому вона буде на місці, але без Криму та окупованої частки Донбасу.

3.Не демонізуйте місцеву владу, центральна має всі важелі. щоб не втратити керованість.

4. Консолідація держави – це також фейк, ніколи ніде в світі (за винятком СРСР, та сучасному Китаї) її не було. Погляньте на США, Британію, Італію- у всіх різні прагнення.

4.Перезавантаження влади ні до чого гарного не призведе, а навпаки – можливий тяжкий реванш регіоналів, бо може рейтинг Слуг перетекти до них.

5.А вот Президентські вибори – це вже цікаво. Зеленський міг би ризикнути та обратися другий раз. Ну, Бойко ж точно не пройде. А Пороху ще трошки рано, 73% ще не отямились остаточно від зеленого дурману. Деякі ще досі вважають, що йому щось заважає)))
Олег Гехтман _ 12.11.2020 22:03
IP: 87.133.30.---
Лёшик, лгать тебя мама научила?!
Анатолий Герасименко _ 12.11.2020 21:22
IP: 193.16.45.---
САНДРО:
Вибори просто неминучі. В іншому випадку, країна приречена. Зеленський, сподіваюсь, сам оголосить про розпуск ВР. Центральна влада вже не є авторитетом для періферії... Останні вибори засвідчили, що реальний центр приняття рішень поступово переходить до місцевих еліт, чи якщо хочете точніше, місцевих князьків. Що власне, вже і підтверджують антиурядові коронавірусні та інші події події у Львові, Рівному,Харкові та ін. Простіше кажучи, на Зеленського місцеві бонзи вже не хочуть звертати уваги. А центробіжні тенденції не можуть сприяти консолідації держави. Врятуаати становище можна тільки перезавантаженням центральної влади шляхом нових виборів. А якщо криза буде поглиблюватися, то й виборами не тільки парламенту, а і президента.
САНДРО _ 12.11.2020 21:15
IP: 91.224.24.---
До автора Блогу!
Пане Олексію!

Скажу відверто, що приємно вражен Вашею креативність та працею.
І досягнення в Одеській області тому свідки.
ТОму – мо вітання, та побажання поставити у цій нашій країні все по місцях, як воно має бути.

Хоча це дуже тяжка праця, але ж у Вашій команді у ВР, та Дай Боже і по країні, слабаків не бачу.
Слава Україні!
Будьмо!
САНДРО _ 12.11.2020 20:58
IP: 91.224.24.---
Якщо відвволіктися від цієї антисанітарії з чучелом з Вороніжа, то звісно Ващі думки правільні.

Але...
"Справжній рівень підтримки політичних партій, ми побачимо під час позачергових виборів до ВР, які, сподіваюсь відбудуться дуже скоро. І не виключаю, що одночасно з позачерговими виборами президента..."

Пане Анатолію, а з чого Ви узяли таке?
Кому вигідні ці вибори?
Хто буде їх лобіювати чи модерувати?
Хто буде бені – чи беняфіціаром на них?

Дуже багато питань.
А ясно одне, що Зе вони – непотрібні!
Тому, на жаль, доведеться разом з 73% (тільки вони з захопленням, а інші з відразою) терпіти цей управлінський хаос і цього Нелоха!
Анатолий Герасименко _ 12.11.2020 17:55
IP: 193.16.45.---
Все дуже просто. На місцевих виборах, як правило, голосують не за політичний проект, а за конкретну людину, яка знайома виборцям в конкретному селі, чи місті. Якщо людина багато років займається добрими справами, переймається життям громади, чи то втілює якісь значущі для мешканців проекти, то виборцям особливо не має різниці, до якої партії вона належить. Тому, не варто переоцінювати вплив конкретних політичних партій на електоральні вподобання мешканців населеного пункту. Справжній рівень підтримки політичних партій, ми побачимо під час позачергових виборів до ВР, які, сподіваюсь відбудуться дуже скоро. І не виключаю, що одночасно з позачерговими виборами президента...
Aтака Путіна1292 Зеленський77 Мовне питання191 Корупція1445 Україна та Європа1133
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter