Анатолій Гриценко Український політик, міністр оборони (2005—2007), голова Комітету ВР України з питань нацбезпеки і оборони (2007-2012), голова Підкомітету з протидії відмиванню брудних коштів (2012-2014), голова Координаційної ради партії "Громадянська позиція". Доцент Києво-Могилянської академії. Полковник запасу.

Про розмову з Ахметовим

03 грудня 2010, 15:32

На сайті "Української правди" оприлюдено чергову порцію матеріалів Wikileaks, датовану 23 березня 2006 року.

Згадується моє прізвище, йдеться про мою зустріч з Ринатом Ахметовим у березні 2006 року. Про обговорення з Ахметовим питань зовнішньої політики, НАТО, формату коаліції, збереження за мною посади міністра оборони...Перше – в березні 2006 року з Ахметовим я не зустрічався. На той період з Ахметовим я не був знайомий взагалі, лише з преси. Він може це підтвердити. Якщо захоче.

Друге – питань зовнішньої політики, співпраці з НАТО, якою буде коаліція після виборів, а тим більше, залишуся чи не залишуся міністром оборони, з Ахметовим я не обговорював ніколи. Він також може це підтвердити.

Третє – з Ахметовим я вперше зустрівся і справді мав розмову в листопаді 2006 року, тобто через вісім місяців після тієї начебто депеші посольства США. Зустріч відбулася за моєю ініціативою у Києві. Розмова була короткою.

Я запитав Ахметова: Ви, як людина, яка має мільярдні статки і розуміє ціну грошей, вірите, що Гриценко – корупціонер, який украв 6,4 млрд. державних коштів?

- Абсолютна дурниця, не вірю. Вважаю вас порядною людиною, – відповів він.

- Чи знаєте Ви, що Уряд Януковича, якого Ви разом з Партією Регіонів привели до влади, звинувачує мене в таких масштабних зловживаннях?

- Чув про це. Але бачу в тому не тиск на Вас особисто, а скоріше проблеми відносин і протистояння між прем'єром Януковичем і Президентом Ющенком.

- Чи відомо Вам, що на фоні того протистояння, чи тиску на міністра оборони Уряд Януковича протягом чотирьох місяців блокує прийняття рішень, вкрай необхідних для розвитку армії? Чи знаєте, що на засіданнях Кабміну Гриценко – один проти всіх, по півтори-дві години змушений доводити свою правоту і домагатися вирішення невідкладних для армії питань?

- Ні, я не слідкую за засіданнями Кабміну і не дуже цікавлюся, що і як там обговорюється.

- Ви – впливова людина в оточенні Януковича, доклали великих зусиль, щоб він став прем'єром. Тоді, будь ласка, поясніть Януковичу, що армія – це не іграшка, а важливий державний інститут. Що Кабмін, за Конституцією, має забезпечувати армію матеріальними і фінансовими ресурсами. Що армія не повинна страждати від того, склалися чи не склалися відносини між Януковичем і Ющенком.

- Я Вас почув. Уникаю давати поради прем'єру, як він має приймати рішення. Але подумаю, як можна виправити цю конфліктну ситуацію, – сказав Ахметов на завершення розмови.

Це все. Розмову я, звичайно, не записував, але по суті виклав її точно. І Ахметов це може також може підтвердити.

Четверте – з листопада 2006 року до теперішнього часу зустрічей з Ринатом Ахметовим у мене не було. Жодної.

П'яте – мені напевно не відомо, чи мав після того Ахметов розмови з Януковичем, Ющенком чи кимось іншим. Тим не менше, вже після тієї розмови Верховна Рада викликала мене "на килим", де з трибуни довелося звітувати і відбивати жорсткі напади і безпідставні звинувачення з боку фракції ПР у багатомільярдних зловживаннях, розвалі армії і т.ін.

Вистояв. Відбився. А 10 грудня 2006-го прем'єр Янукович (уперше!) запросив міністра оборони до свого кабінету. Розмова теж була короткою:

- Ми завершили усі перевірки і у нас немає підстав звинувачувати Гриценка у корупції чи зловживаннях. Будемо працювати, – сказав Янукович.

- Будемо працювати. Сумно тільки, що втрачено цілих чотири місяці, – відповів я. Це вся розмова.

Шосте – для допитливих зазначу, що за два роки і десять місяців мого перебування на посаді міністра оборони жодного разу Ахметов не виявляв інтересу до майна Міноборони і жодного разу з будь-яким іншим проханням до мене не звертався. Ні тоді, ні до теперішнього дня.

І останнє – той, хто особисто знав посла США в Україні пана Хербста, стовідсотково поставить під сумнів текст оприлюдненого матеріалу. Сухий, мовчазний, раціональний Хербст ніколи не писав би своєму вашингтонському керівництву телеграм, використовуючи подібні смачні фрази з яскравими епітетами: "олігарх, фінансовий покровитель ПР", "хрещений батько донецького клану"...

І ще – Хербста я знав як людину, яка не писала би неправди.

А хто і з якою метою її поширив – то вже інше питання, відповіді на яке в мене немає.

Більше інформації на сайті www.grytsenko.com.ua

powered by lun.ua
Коментарі — 134
viktorious _ 06.12.2010 23:30
IP: 95.16.134.---
пане Гриценко, скажіть б. л. вибачився перед вами "друг"- посол Хербст? Він мовчазний, але все уважно слухає і передає нагору. Професійна людина, на відмінну від вас. Виглядає так що він був "другом" багатьох політиків.

виглядає так що ви за посаду, чи крісло і з чортом домовитесь і продасте усіх. За посаду міністра оборони шукаєте підтримку у бандитів і олігархів, за голову комітету Нац. Без. у вбивць Гонгадзе, соплі розмазуєте у послів, роками стромляли ножі у спину Ющенку, коли лишив вас посади. Як низько ви впали, ви не офіцер, не маєте ви честі.
garik-sa _ 06.12.2010 10:19
IP: 82.207.115.---
КОМЕНТАТОРАМ. Люди – коментаторы!!! Сколько желчи. Поберегите печень.
Ивановский _ 04.12.2010 17:54
IP: 94.178.131.---
Критикан-2:,
бардак в армии начался в 1993-м, и при Гриценко не уменьшился. Я этот "бардак " наблюдаю со своего дома через забор уже 16 лет, с тех пор как уволился. Армии не существует. Нет боевой учебы. Деградация командного состава, особенно высшего просто удивляет. Повторю еще раз – все назначения и звания покупаются, должности отрабатываются. И в принципе ничего удивительного, армия – слепок общества и не вина в этой деградации Гриценко. Он человек системы. Системы которая эту деградацию доводит до совершенства.
Критикан-2 _ 04.12.2010 16:53
IP: 46.30.167.---
Ивановский _ 04.12.2010 12:00
Ситуация, в которую тогда попал Гриценко достаточно банальная: его бездоказательно обвинили перед премьером, который не пылал любовью к министру обороны, а потому поверил во весь вздор. Что делает нормальный человек? Пытается защитить своё честное имя, в том числе, через человека, который может оказать влияние на своего обманутого шефа. Только для того, чтобы тот просто нормально выслушал контраргументы. Кто этот человек? Ахметов! Вот вам сюжет от начала до конца. В конце концов Янукович, не знаю, под влиянием ли Ахметова, но признал правоту Гриценко. Это общеизвестный факт. О нём в своё время писали.
Ссылка на мнение Богословской за пределами здравого смысла и вообще не подлежит обсуждению. Обсуждать мнение этой черноротой – себя не уважать.
Ивановский _ 04.12.2010 16:40
IP: 94.178.131.---
dgi:,
не придавайте излишне важного значения тому,что не является на самом деле таким значимым. Имею в виду фсб и другие российские "спецслужбы". Там такой же бардак, как и у нас в сбу. Достаточно вспомнить недавний шпионский скандал, в котором один из начальников в СВР слил десяток агентов США. Полнейший развал и деградация. Низкая квалификация начальников, занимающихся личным обогащением, низкие образованность и воспитанность их подчиненных. Коррупция для этих служб характерна еще более,чем для органов власти.
Не надо искать черную кошку там, где ее нет.
Max_Chernigov _ 04.12.2010 15:10
IP: 195.60.175.---
Morze_su, вы что, шутите?)) Где вы там "систематический слив информации" увидели?
dgi _ 04.12.2010 14:08
IP: 93.73.216.---
cbvjy5:
-----------------СЦИКУН ЭТО К ВАМ.!!!...А ПРОЭКТ ВАШИХ РОДИТЕЛЕЙ НЕУДАЛСЯ!!! А ОТ ГОНОРА НЕОКОМУНИСТА ВЫ ТАКИ НЕОКАЗЫВАЕТЕСЬ, - Я ТАК ПОНЯЛ...
gennna _ 04.12.2010 13:26
IP: 94.231.35.---
Якби рило не було в пуху, не став би виправдовуватися. Чи не так, пане Гриценко? Для Гриценка дуже велике значення має те, що бандит та вбивця Ахметов назвав його порядною людиною. Скажи мені, хто називає тебе порядною людиною, і я скажу, хто ти.
cbvjy5 _ 04.12.2010 13:20
IP: 178.94.177.---
dgi:
А если это так то ФСБ респект и уважуха!!!!!!!!!!! Это вам не СБУ во главе с уголовником от бют – Турчиновым!!!!!!!!!! Который развалил всю агентуру бывшего КГБ УССР!!!!!!
cbvjy5 _ 04.12.2010 13:10
IP: 178.94.177.---
dgi:
когда гриценко "служил" в пентагоне я работал директором крупного госпредприятия, а тебя сцикун еще и в пректе не было!!!!!!!!!!!!!!!!!1
dgi _ 04.12.2010 13:05
IP: 93.73.216.---
cbvjy5:
---------------ОООООООООООООООО СЛЫШУ МОЛОДОЙ ГОЛОС НЕОКОМУНЯКИ...!!!!
dgi _ 04.12.2010 13:02
IP: 93.73.216.---
НЕ УЖЕЛИ НИКТО И МЫСЛИ НЕ ДОПУСКАЕТ ЧТО ЭТО СДЕЛАНО С ПОМОЩЬЮ ФСБ. СИДЕЛ ЭТОТ ВИЛКИС В ТРУЩОБАХ И КАРТАЛ ЧТО ТО ТАМ И НИКТО ЕГО В СЕРЬЕЗ НЕ ВОСПРИНИМАЛ...ВЕДЬ ОСНОВНОЙ УДАР ПРИХОДИТЬСЯ НА АМЕРИКУ...А КОМУ И ПОЧЕМУ ИМЕННО СЕЙЧАС ЭТО ВЫГОДНО, В ПЕРВУЮ ОЧЕРЕДЬ.!!! ОБАМА ОСЛАБИЛ ВНЕШНЮЮ ПОЛИТИКУ АМЕРИКИ И РОСИЯ ЭТИМ ПРЕКРАСНО ПОЛЬЗУЕТЬСЯ...
cbvjy5 _ 04.12.2010 13:01
IP: 178.94.177.---
М.Притула:
Молодец!!!!!!!
А еще добавлю "влюблённым" в гриценка – ПОКОПАЙТЕСЬ В ЕГО БИОГРАФИИ, А ПОТОМ В СВОЕЙ СОВЕСТИ, И ОТВЕТТЕ НА ОДИН ВОПРОС:МОГЛИБЫ США ПОСТАВИТЬ У СЕБЯ МИНИСТРОМ ОБОРОНЫ ЧЕЛОВЕКА СТАЖИРОВАВШЕГОСЯ (НАТАСКАНОГО) В ГЕНШТАБЕ РОССИИ (ЗА РОССИЙСКИЕ ДЕНЬГИ)??????????????
А ГРИЦЕНКО 5 ЛЕТ "СТАЖИРОВАЛСЯ" В ПЕНТАГОНЕ!!!!!!!!!!!!!
Это еще один ответ помасранчевым на вопрос "на чьи деньги и кому была нужна помаранчевая "революция" Это всё стратегические разработки пентагона!!!!!!!!!! А случайна встреча в самолете агента ЦРУ с банкиром Ющенко?!!!!!, А миша Сссакашвили?!!!!!! Думайте как вас как быдло за два вагона зеленых бумажек развели на действия!!!!!!! Прийдет время и гриценка будут судить, еще очень многое всплывет!!!!!!!! и в том же викиликсе
Zvonko _ 04.12.2010 12:49
IP: 94.74.84.---
По поводу вчерашнего шоу у Шустера.
Регионалка (имени не стал даже запоминать) опять, как впрочем и все голубые, говоря о визите Азарова в Ливию солгала, что с Кадаффи и не планировалась встреча.
Копирую ниже:
Начался официальный визит премьер-министра Украины Николая Азарова в Великую Социалистическую Народную Ливийскую Арабскую Джамахирию. Об этом сообщает пресс-служба Кабинета министров.
Программой визита предусмотрена встреча Н.Азарова с лидером Великой Сентябрьской революции Муаммаром Аль-Каддафи. Кроме того, запланированы встречи главы украинского правительства с секретарем Главного народного комитета внешних связей и международного сотрудничества Ливии М.Кусо и секретарем Всенародного конгресса Ливии М.аз-Зави.
Это с http://minprom.ua/news/56184.html
Но и на других государственных ресурсах
Ганьба голубым брехунам!
Ивановский _ 04.12.2010 12:15
IP: 94.178.170.---
видимо на то время были тесные отношения и общались они наверняка часто.
Ивановский _ 04.12.2010 12:11
IP: 94.178.170.---
Недавно Богословская заявила, что уголовные статьи Януковича – детский лепет по сравнению с масштабами воровства Тимошенко и покрывательства ворья Ющенко.
Что-то в этом есть. Если предположить, что они равны в разграблении Украины (все трое), то наличие судимостей СССР у Януковича ставит его еще ниже.
Ну так нам преподнесли. Трижды нововоявленные лидеры Оранжевой революции хуже Януковича, потому что предали тех, кто вышел за идею на Майдан. И Гриценко среди этих предателей. Потому что получил на фоне 2004 года теплое место у кормушки и ничего не пытался изменить в жизни людей.
"7 на 8 сентября 2005 года, Гриценко участвовал в совещании ближайшего окружения Тимошенко, на котором решался вопрос о подготовке процедуры импичмента Ющенко. Именно Гриценко якобы звонил послу США на Украине Джону Хербсту и спрашивали о возможной реакции "мирового сообщества", на что тот ответил, что подобные действия буду расценены как мятеж и сговор"
С послом США у Гриценко
Ивановский _ 04.12.2010 12:00
IP: 94.178.170.---
Критикан-2:,
ладно. Бог с ними, послами разных стран и дипмиссиями разных государств. В конце концов такое признание – их проблема, а не наша. Обнародование секретной информации тоже не наша проблема, как сказал редактор одной из газет Великобритании.
Гриценко пошел к АхмАтову, как отцу "русской демократии", извините, к человеку имеющему тотальное влияние на Януковича. Такое влияние, как имеет учредитель какого-нибудь ТОВ на исполнительного директора. Не так ли? Что еще можно сказать? И в чем оправдываться? Что ты самый честный из волчьей стаи в загоне для овец?
Абсурдное обсуждение абсурдного оправдания.
Просто Гриценко видит в Януковиче и другие стороны, кроме тех штампов, которые пририсовали ему во время Майдана – уголовник, шапкосрыватель и прочее. Видит на фоне ющенки и тимошенки, которые не лучше.
Віктор_Дніпров _ 04.12.2010 11:31
IP: 95.133.152.---
Депеша датирована мартом 2006 года. В ней посол США рассказывает о встрече с Анатолием Гриценко, которая состоялась накануне парламентских выборов 2006 года.
Гриценко сообщает послу, что общался с Ринатом Ахметовым, и тот высказал свою поддержку, чтобы Гриценко и дальше работал министром обороны в случае, если после выборов 2006 года будет создана коалиция между "Нашей Украиной" и Партией регионов.


:-)

Пан Анатолий наговорил послу cам не знает чего и когда. Смешно и дебильно писать о "встрече". Разговор мог происходить и без встречи. Например по телефону.

Все здесь ясно и понятно...
Критикан-2 _ 04.12.2010 11:00
IP: 46.30.167.---
О! З'явився, не запилився! Ти тут ще розкажи про неперевершену зброю – лазерні указки, чудо у пір'ях! Або про партію, засновану на дисконтних картках. А вже після цього будеш повчати Гриценка.
М.Притула _ 04.12.2010 10:08
IP: 91.200.74.---
Zabava_:
По-друге, посилання М.Притули нижче, м'яко кажучи, профанація.
Ну раз помітили мою статтю і почали обливати брудом – то таки дійсно, "профанація". Питання – хто профан?
Гриценко, як і кожна людина має кілька недоліків. І це не погано, і не добре. Це правильно.
Неправильно привертати увагу до своїх недоліків, відбрехуючись, звільняючи з роботи журналістів з МО, наголошуючи що "непрохідний" і так далі.
Або неадекватно реагуючи на ПІДКАЗКИ про недоліки.
Доки ці недоліки не будуть виправлені – Греценку влади не бачити, як власних вух.
А як будуть виправлені – то людина отримає владу і визнаня по заслугам.
За цю безкоштовну пораду політтехнологи звичай беруть 50 000 доларів.
Критикан-2 _ 04.12.2010 10:08
IP: 46.30.167.---
Ивановский. А как это вы себе представляете, чтобы Хербст занялся опровержениями? Тем более выборочными? Или Тейлор?
Что касается Гриценко, то он НИ РАЗУ не дал повода усомниться в своей честности и искренности. Он, как любой политик, далеко не всегда договаривал, кое о чём умалчивал, но не врал. В этом смысле он мне напоминает наивного Дон-Кихота от политики.

А про безудержный самопиар Притулы-Гражданина можно писать сагу. Этот не брезгует ничем. С многозначительным видом и ужимками выкладывает какую-нибудь инфу, которая на поверку оказывается абсолютной фуйнёй, не выдерживающей никакой критики.
vetok _ 04.12.2010 09:40
IP: 91.204.213.---
Хто ж повірить тепер!!! Припекло в одне місце!!!!

Давно було відомо, що для Гриценка головне в кріслі залишитись!!! Ось і підтвердження!!!!

А про те, що це не він, так треба просто подумати: Якщо всі інші розмови правдиві, то невже хтось думає, що американці будуть наговорювати на Гриценка????
Ивановский _ 04.12.2010 08:46
IP: 94.178.18.---
Критикан-2:,
почему так дозированно – на 150, а не на 152 или 238?
Верите, так верьте. Никто ж этой веры не заберет. И дело собственно в фактах,а не словах.
Чего ж не верить Притуле? В его статье и фото и комментарии не требуют пояснений.
Про кинаха и говорить не надо – человек приспособленец при всех ветрах и направлениях. А тут забрезжили теплые перспективы...
Гриценко, сам Хербст не ставит под сомнение выложенные материалы, а вы ставите.
Несерьезно как-то.
Критикан-2 _ 04.12.2010 02:03
IP: 46.30.167.---
Що стосується Гриценка. Я йому вірю на 150%. Не підтримую його ідей, деяких висловів, але поважаю як справжнього мужика і чесну людину. Дуже розумна і грамотна людина. Фахівець, тобто профі!

Повертаючись до Притули, запрошую його розповісти про його працю у Харкові, куди його призначили після Майдану у 2005 році, як він там всрався, після чого Луценко вимушений був прибрати його в Луганськ подалі від очей. Обісрався і там. Мутна людина.
І оця навіть не Моська, а взагалі непотріб щось там вякає на Гриценка!
Критикан-2 _ 04.12.2010 01:52
IP: 46.30.167.---
Шановна громадо! Не вірте тому, що тут пише Михайло Притула, він же Гражданін на ФУПі.
Колишній СБУшнік, потім помічник депутата, потім нібито "контрабас" у Луганську ловив, хоча був начальников ВВБ області. Підставив Луценка, настукавши на начальника академії МВС у Луганську. Короче, фрукт іще той. Зараз його пригріла Олена Притула – вони не родичи. Про нього можна багато чого розповісти, але нема часу на цього пройдисвіта. Людина наповнена комплексами, як та сучка блох. От він і ходить всюди тільки за тим, щоб когось у багнюці виваляти. Особисто я перестав йому довіряти після 23 січня 2005 року.
Корупція1411 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Мовне питання187
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter