Анатолій Гриценко Український політик, міністр оборони (2005—2007), голова Комітету ВР України з питань нацбезпеки і оборони (2007-2012), голова Підкомітету з протидії відмиванню брудних коштів (2012-2014), голова Координаційної ради партії "Громадянська позиція". Доцент Києво-Могилянської академії. Полковник запасу.

Дві різних України, або Коли настануть реальні зміни?

15 грудня 2013, 23:14

Я не про поділ по лінії Схід-Захід. І не про прихильників-противників євроінтеграції. Про гіркіше й набагато суттєвіше, характерне для всіх регіонів – про співвідношення народ-населення, або громадяни-раби.

Моя мала Батьківщина – місто Ватутіне, Черкащина. Покажу на її прикладі.

Більше тисячі моїх земляків сьогодні були на Майдані, понад 100 з них зустрів особисто і з радістю потиснув руку: Золотоноша, Монастирище, Моринці, Лисянка, Умань, Шпола, Сміла, Черкаси, Канів, Катеринопіль, Ватутіне, Звенигородка, Будище, Воронівка... Свідомі й небайдужі Громадяни, очі горять, кинули все – і приїхали до Києва, на Віче Гідності, разом захищати свої права і свободи, людини і громадянина!

І в цей же день і час інші мої земляки – покірно-слухняні й продажні раби влади – дружними рядами пішли на виборчі дільниці у Черкасах, аби віддати свій голос за протеже ПР пана Поплавського. Пішли відробляти отримані 200 гривень, з надією на обіцяний бонус у 150 гривень, якщо Поплавський переможе. Тисячі, десятки тисяч – тупо продали свій голос Партії Регіонів, насправді не голос – продали своє власне майбутнє і майбутнє своїх дітей. Цілими родинами продавали: батьки, старші діти, батьки батьків. Ще й черга довга стояла за отими 200 гривень. Без жодних докорів сумління...

До жовтня 2010 року в Черкаській обласній Раді було 6 (шість) представників ПР. Після місцевих виборів 2010р. знаєте, скільки їх тепер? Партія Регіонів має 56 депутатів – це більшість облради! Ну, і хто їм доктор, таким землякам, слухняним і продажним?

Єдине, що тішить – з кожним днем нас, Громадян, стає все більше, Майдан допомагає швидше розправити плечі, аби з рівною спиною, гідно і чесно йти вперед по життю.

Часто питають, коли в Україні нарешті настануть реальні зміни? Відповідаю: коли в Україні народу стане більше, ніж населення – коли свідомих і активних Громадян стане більше, ніж покірних і продажних рабів. Згодні?

powered by lun.ua
Коментарі — 231
gmailo _ 18.12.2013 09:06
IP: 82.117.233.---
Инк Иванов _ По-перше, серед моїх предків-козаків, на відміну від твоїх, підляшок, КРІПАКІВ, тобто – худоби, хлопів, "би...ла, пся кр...в" не було. Жодного, з 1597 року! По друге – вас від статуса польскої худоби звільнив Сталін, та ще й насильницьким чином доєднав до нас, справжніх українців і звелив вважати чуже та вороже нам плем"я гірських команчів братами...Час вже виправити його помилку, звільнити справжню Україну від ракової пухлини.
Инк Иванов _ 17.12.2013 17:14
IP: 94.179.229.---
gmailo:
ниобий _ Додам, що як би не брехали наші націки – а ідея відокремитися від Росії вмерла разом з Мазепою. Бо в Російській Імперії ми разом з росіянами, білорусами, грузинами та вірменами були ІМПЕРІЄУТВОРЮЮЧОЮ НАЦІЄЮ. Бо – православні.
Саме цей факт і найбільше дратує наших галичанських підляшків – бо вони в Речі Посполітої мали "дещо інший" статус – худоби, хлопів, "би...ла, пся кр...в"... Що втім не заважає їм зараз повторяти, мов папуги, усі злостиві вигадки власних польских хазяїв щодо росіян та нас, справжніх українців.
...
Худобою в російській імперії були такі, як ти. Ви і залишилися худобою зараз, бо вас ригоанали гонить на бойню за свої особисті інтереси як баранів. Мені тебе не жаль, з худоби для людей є користь, а з тебе, і тобі подібних є гній для інтересів імперії.
gmailo _ 17.12.2013 15:17
IP: 82.117.233.---
ниобий _ Уточню – насправді і Мазепу з ідеєю зрадити одновірців заради лютеран український народ не підтримав та розгорнув проти шведів рішучу партизанську війну, що, як писав секретар Карла 12 – Адлерфельд: " ми знаходилися в безперервній бійці з населенням, що надзвичайно дратувало старого Мазепу"...
gmailo _ 17.12.2013 14:47
IP: 82.117.233.---
ниобий _ Додам, що як би не брехали наші націки – а ідея відокремитися від Росії вмерла разом з Мазепою. Бо в Російській Імперії ми разом з росіянами, білорусами, грузинами та вірменами були ІМПЕРІЄУТВОРЮЮЧОЮ НАЦІЄЮ. Бо – православні.
Саме цей факт і найбільше дратує наших галичанських підляшків – бо вони в Речі Посполітої мали "дещо інший" статус – худоби, хлопів, "би...ла, пся кр...в"... Що втім не заважає їм зараз повторяти, мов папуги, усі злостиві вигадки власних польских хазяїв щодо росіян та нас, справжніх українців.
gmailo _ 17.12.2013 14:41
IP: 82.117.233.---
ниобий _ Не зовсім так: в 17 му Україною спробувала керувати купка опереточних маргіналів – інтелігентів, які для народа нічого не зробили. А народ підтримав більшовиків (з якими, до речі, ще кілька місяців тому лежали в одніх окопах...) тому, що вони відразу вирішили земельне питання. Спростувати цей факт неможливо – бо маленькі фіни з прибалтами їх не підтримали – і що з ними зробили? Та нічого... А ошукали 80% українців-селян класично – землю надали, але впровадили продразв"орстку, забирали весь врожай, запевняючи, що це – тільки до перемоги пролетаріату. А коли до 21 перемога відбулася, а разв"орстка зосталася – отут і спалахнула Селянська війна від Шепетівки до Хабаровська... але було вже запізно. Та й Ленін був при мізках – відразу замість неї ввів продподаток, оголосив НЕП... І заспокоїлося – аж до 27 р. до колгоспів.
ниобий _ 17.12.2013 09:07
IP: 176.8.81.---
_после февраля 17 она уже не входила ни в какое болото._:) Була УНР, була ЗУНР, була Донецько-Криворожська республіка – Про якусь монолітну Україну (та ще у кордонах сучасних) говорити не вийде. І до того може пані (пан) мене вкаже джерело де говорилось, що після лютого 1917 Україна заявила про наявність окрумого уряду та влади, окремого від Санкт-Петербургу?
пыченькa _ 17.12.2013 09:02
IP: 77.87.36.---
после февраля 17 она уже не входила ни в какое болото. на майдане стоят люди которые считают своим гражданским долгом протестовать против преступлений совершаемых правительством, если найдется кто то готовый правительство защищать флаг ему в руки, тогда гражданская война будет
ниобий _ 17.12.2013 08:55
IP: 176.8.81.---
_17 годом, который к украине никакого отношения не имеет,_:) У 1917 році Україна входила як і багато сотень років до того у склад Російської імперії і тому все що трапилося у 1917 році до неї як до частини держави-Російська імперія мало відношення.
ниобий _ 17.12.2013 08:53
IP: 176.8.81.---
_учреждать и упразднять правительства неотъемлемое право народа._:) А "народ" це тільки ті хто на майдіні підстрибує? А ті хто замість майданів просто працює на заводах та фабриках ті вже не "народ"?:) Які ж ви, революціонери пантовиті перебільшуванці- Що у 1917 патякали, що владу у царя забрав увесь народ, що зара переконати, що говорите від імені 45 мільйонного народ України. Е, ні, знов на революційні" граблі коли потім до влади приходять набагато гірші керманичі ніж були раніше а у країні починається економічна руїна і безлад наступати не вийде.:)
пыченькa _ 17.12.2013 07:34
IP: 77.87.36.---
учреждать и упразднять правительства неотъемлемое право народа.
что ты своим кацапским 17 годом, который к украине никакого отношения не имеет, нам тыкаешь. банда ленина получила баржу немецкого оружия и вооружив австрийских военнопленных с матросами-титушками захватила власть в столице россии. народ проснувшись с утра узнал что власть переменилась, защищать временное правительство никто не вышел. остальная страна узнала об этом в течении следующего полугода пока до чукотки газеты дошли. большевики еще объявили выборы и только просрав их, разогнали думу объявили красный террор в январе. никакой революции в октябре 17 года и в помине не было
ниобий _ 17.12.2013 06:46
IP: 176.8.81.---
_Свергать любыми путями власть_:) Е ні, ьаке було вже у 1917 році. Годі вже на ті ж самі граблі наступати. Бо революціонери щвиденько отак про свої красиві обіцянки забувають і перетворюються на "дракона" набагато гіршого та кровожерливого ніж попередній владний "дракон".
ниобий _ 17.12.2013 06:43
IP: 176.8.81.---
_І в цей же день і час інші мої земляки – покірно-слухняні й продажні раби влади _:) Пан Гриценко начебто революціонер, про щастя народу українського тужить а отак обмазюкав своїх землякі та затаврував їх. Ну звісно поїхати та 24 години на добу їздити по Черкасам та намагатися переконати черкащан у необхідності голосувати проти Поплавського він отаки й собі глянцевий революціонер не схотів. А тепер отак бідкається, шо не тієї революційної якості люди у Черкасах.
пыченькa _ 17.12.2013 06:23
IP: 77.87.36.---
это совковый пережиток что правительство должно обеспечивать кого то работой и что озимые никак не уродятся если генсек лично не выйдет в поле и не посмотрит в даль горизонта. правительство в первую очередь должно заниматься своими прямыми обязанностями – защите прав и свобод граждан.
Иван Майстренко _ 17.12.2013 04:38
IP: 46.201.82.---
так!
Slon_v_Posudnoi_Lavke _ 16.12.2013 23:52
IP: 188.190.66.---
Владимир Замякин:
Вы не задумывались,называя янычарами тех,кто с вами не согласен,почему,вообще стало возможным создание касты янычаров.
Кто виноват в том,что мальчишки,из которых можно было воспитать казаков,стали янычарами?Это их вина,или вина тех гетьманов,которые разбазарили генофонд Украины.откупаясь от захватчиков живым товаром?Откупались,или не смогли защитить-какая разница,они,избранные народом Украины вожди,отдали этих пацанов в рабство,в рабстве том поработители воспитали из наших мальчишек воинов,кому повезло,а то и евнухов.
И у вас.гребанные ублюдки хватает наглости попрекать украинцев тем,что из наших детей,благодаря раздолбайству украинских вождей другие вожди воспитали превосходных солдат империи Османов?
и вы.прикрывая собственную импотенцию сделали это имя нарицательным.и на этих несчастных мальчишек решили списать все беды на столетья вперед?
да будьте вы прокляты за это матерями тех пацанов...Хуторяне долбаные...
Sava Petrov _ 16.12.2013 23:44
IP: 74.125.181.---
Зате хабарями тим самим регіоналам віддадуть з процентами. В фонди шкіл-садочків-інститутів скільки треба буде віддати? Бо з бюджета недофінансують, бо роздадуть своім на тендерах. Ловіть покращення!
Slon_v_Posudnoi_Lavke _ 16.12.2013 23:15
IP: 188.190.66.---
Владимир Замякин:
Slon_v_Posudnoi_Lavke:
спич-йухня...
что то типа-ыч.яка шльондра,не дала...
Вы.гр.Гриценко,столько лет пребывая у власти,что сделали для того,чтоб ваши ватутинцы имели достойно оплачиваемую работу и не нуждались в подачках?
Скільки вовка не годуй, а він все одно до лісу дивиться, так і продажній народ який завжди звався яничарами...
====
повторюсь.
другого народа у меня для вас,таких великорозумних-нема.
И.В,Сталин. (где то очень близко к тексту) если отбросить эмоции...
и хватит уже называть янычарами (отличными воинами) бесхребетную субстанцию,прожигающую жизнь на хуторах при пасеках.
Владимир Замякин _ 16.12.2013 23:09
IP: 178.219.84.---
Slon_v_Posudnoi_Lavke:
спич-йухня...
что то типа-ыч.яка шльондра,не дала...
Вы.гр.Гриценко,столько лет пребывая у власти,что сделали для того,чтоб ваши ватутинцы имели достойно оплачиваемую работу и не нуждались в подачках?
Скільки вовка не годуй, а він все одно до лісу дивиться, так і продажній народ який завжди звався яничарами...
Slon_v_Posudnoi_Lavke _ 16.12.2013 22:27
IP: 188.190.66.---
Алексей Павлович:
С одной стороны 60% за евросоюз, а если глубже копнуть, тоиз этих 60- процентов 60 продадутся за гречку.Вот такой, блин народец.
Да к тому же – " настоящих буйных мало, вот и нету вожаков" (С).
====
не сочтите за наглость.но-другого народа у меня для вас нет. (почти близко к тексту):)
Slon_v_Posudnoi_Lavke _ 16.12.2013 22:22
IP: 188.190.66.---
Химера:
Slon_v_Posudnoi_Lavke:
за убеждения в очереди за 150грн не давятся, просто приходят и голосуют (или не приходят), а о церкви это к тому что они знают и молчат, какие пастыри, такая и церковь.
====
ну если за убеждения можно получить еще и бонусы с наворованного бабла.то почему бы и нет?
люди просто не поняли.что с ними рассчитались их же денюжкой.они же ж думали-халява.:)
вспомните рождественские распродажи в т.н. цивилизованных странах.:) это же смертоубийство какое то.
Алексей Павлович _ 16.12.2013 22:15
IP: 46.118.196.---
С одной стороны 60% за евросоюз, а если глубже копнуть, тоиз этих 60- процентов 60 продадутся за гречку.Вот такой, блин народец.
Да к тому же – " настоящих буйных мало, вот и нету вожаков" (С).
Химера _ 16.12.2013 22:06
IP: 78.159.37.---
Slon_v_Posudnoi_Lavke:
за убеждения в очереди за 150грн не давятся, просто приходят и голосуют (или не приходят), а о церкви это к тому что они знают и молчат, какие пастыри, такая и церковь.
Slon_v_Posudnoi_Lavke _ 16.12.2013 21:59
IP: 188.190.66.---
Химера:
Slon_v_Posudnoi_Lavke:
не треба на бідність валити коли брюхо жадне...
на виборах в 2012 в НЕ бідному селищі Кіровському Дніпропетровського р-ну теж бігли сім"ями та давитись в черзі щоб продати душу за 150грн (точно не пам"ятаю) кажись Царьову, там будинки добротні, присадибні ділянки великі, садки, худоба, птиця, паркани дорогі з воротами, багато автомобілів працюють всі в Дніпропетровську (40хв їзди до вокзалу).
То нутро гниле!
Потім хватають кошики з Пасками та ковбасами і біжать до московської церкви.
====
:)
ну чому ж так зразу-нутро?
может просто убеждения у людей такие.
и чем опиум МПЦ лучше опиума УПЦ или, к примеру, еще каких нибудь свидетелей чего (кого) нибудь.
вопрос риторический.на темы религии не дискутирую:)
Химера _ 16.12.2013 21:50
IP: 78.159.37.---
Slon_v_Posudnoi_Lavke:
не треба на бідність валити коли брюхо жадне...
на виборах в 2012 в НЕ бідному селищі Кіровському Дніпропетровського р-ну теж бігли сім"ями та давитись в черзі щоб продати душу за 150грн (точно не пам"ятаю) кажись Царьову, там будинки добротні, присадибні ділянки великі, садки, худоба, птиця, паркани дорогі з воротами, багато автомобілів працюють всі в Дніпропетровську (40хв їзди до вокзалу).
То нутро гниле!
Потім хватають кошики з Пасками та ковбасами і біжать до московської церкви.
поліщук ua _ 16.12.2013 21:22
IP: 46.211.136.---
"Тиранов делают рабы, а не рабов тираны".
Прав А. Гриценко, что крепостных в стране много.
Олигархат и коррумпированная власть конечно зло.
Но будет ли больше правды в новом обществе. После Помаранчевой революции я начал сильно в этом сомневаться.
Ибо победа над злом не равносильна торжеству добра, когда сами победители не являются цельно представителями добра.
ONLINE
Уряд реформ376 Україна та Європа1030 Корупція1261 Aтака Путіна1171 тітушки14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter