Анатолій Гриценко Український політик, міністр оборони (2005—2007), голова Комітету ВР України з питань нацбезпеки і оборони (2007-2012), голова Підкомітету з протидії відмиванню брудних коштів (2012-2014), голова Координаційної ради партії "Громадянська позиція". Доцент Києво-Могилянської академії. Полковник запасу.

Найбільше свято дитинства

26 серпня 2018, 17:20

Сьогодні День шахтаря. Найбільше свято дитинства. Воно було найбільшим для нашого шахтарського містечка Ватутіне, Черкащина, Придніпровський вугільний басейн, де видобували буре вугілля. Найбільша в місті "Шахта 4-біс" за півкілометра від нашого (тоді типового) одноповерхового будинку на вісім квартир. За пару кілометрів брикетна фабрика, далі вугільний розріз. Щодня повз наш будинок на зміну (зі зміни) йшли тисячі робітників, які оперували Транспортно-відвальним мостом, з видобутку вугілля відкритим способом. Хто не бачив, Вам важко уявити ту, з одного боку, велетенську космічно-металеву махіну, з іншого – дійсно перлину інженерної техніки. Таких мостів у колишньому Союзі було два (другий в Олександріі, Кіровоградщина) – і їх обидва привезли до нас із Німеччини, після війни. Тисячі вагонів знадобилися! День шахтаря був святом міста і нашим родинним святом – батько працював спочатку на будівництві молодого міста посеред поля – слюсарем, газоелектрозварювальником, потім керував крокуючим екскаватором, був водієм потужного автокрану (дотепер пам'ятаю той МАЗ з довжелезною стрілою, навіть номер 37-45ЧКБ, а найбільше кнопку, яку мені/хлопчакові батько довіряв натиснути, щоб запустити двигун), останні майже 15 років – працював і безпосередньо в шахті, і бійцем гірничо-рятувальникого взводу. Шахтарський труд небезпечний, траплялися і обвали, і пожежі, і затоплення. Гинули люди, одного разу – тринадцять хлопців одномоментно, усі молоді, до 30ти років. У нас вдома, як у всіх рятувальників, так само на стовпах на вулицях, стояли потужні дзвінки-ревуни. Щойно черговий по взводу отримував з якоїсь шахти повідомлення про пожежу/обвал/затоплення, він одразу вмикав сигнал тривоги, який ревів у всіх квартирах рятувальників і надворі, ревів невпинно, кілька хвилин – поки черговий фіксував номер шахти, лави, штреку, масштаби аварії... А мій батько, як і всі мужики, незалежно на цілодобовому чергуванні були вони, в резервній чи вихідній зміні, одразу вискакували на вулицю й бігли що було сил, одягаючись по дорозі – бігли рятувати шахтарів. Першою до місця аварії летіла машина чергової зміни, другою – резервна зміна, якщо аварія масштабна – за нею всі, хто були. В машинах по дорозі перевдягалися – уся антипожежна екіпіровка, спорядження, респіратор з балоном для дихання, ліхтарі/батареї, медичні пакети й інструменти, все це по кілограмів 25, тому фізична форма і фізичні тренування були жорсткими вимогами. У місті був один-єдиний світлофор і стояв він на виїзді саме рятувальних машин, включався в разі тривоги, щоб не було і секунди затримки. Мобілок тоді не було, коли аварія, все місто принишкло й чекало: кого врятують, кого не зможуть...

Нас, малечу, в шахту навіть у спокійні дні не пускали, але ми пролазили) Там було не надто яскраво, сиро, душно, страшнувато, але – надзвичайно цікаво. Плюс на той час особлива екзотика: автомат газованої води на виході – пий скільки влізе та ще й безкоштовно) Я хотів бути схожим на тата. Він кидався під землю у темряву й вогонь, рятував людей, ризикував собою, міг теж загинути. Для мене, пацана, він та інші бійці взводу були героями. Як і кожен зараз, хто обрав професію шахтаря, важливу, мужню і небезпечну. Зі світом Вас, батькові побратими!

Коментарі — 20
Yuriy Vologjaninov _ 28.08.2018 21:36
IP: 31.40.110.---
Log Log
28.08.2018 16:27 Вы обращаетесь ко мне: "закликаю Вас бути чесним, і визнати, що Ю.В. типовий "олигарх".
При всем уважении к вам, считаю, что объективно признать Юлию Владимировну типичным олигархом невозможно.
Уже потому что ее преследовали и боятся все боссы украинской олигархии – Кучма, Ющенко, Янукович,
Порошенко.
Кто еще вызывал и вызывает такую ненависть?
Еще потому, что все преследования и обвинения все суды признали незаконными.
Одновременно, я не считаю что она "чистейшей прелести чистейший образец"
Свидетельством тому множество кадровых ошибок в прошлом.

Лично я буду голосовать за президента А.С.Гриценко.

Юрий Вологжанинов,
киевлянин, доктор физико-математических наук,
автор публикации "Предназначение человечества и его реализация"
blogs.lb.ua/yuriy_vologzhaninov/318291_prednaznachenie_chelovechestva.htm
Yuriy Vologjaninov _ 28.08.2018 14:01
IP: 31.40.110.---
ПРОДОЛЖЕНИЕ 14:01
Но вдруг, по редкому подарку природа всем преподнесла – средь пыльной глади, ярко-ярко кувшинка жёлтая взошла. Бежал и стар, и млад на берег – трудяги, вдовы, дети вдов. Глядели все, глазам не веря – отвыкли люди от цветов. Недоеданье, зной, усталость – всё нипочём – Цветок цветёт! Кувшинка – этакая малость. Явилась и на век осталась. Чудесный 45-й год"
Yuriy Vologjaninov _ 28.08.2018 14:01
IP: 31.40.110.---
В благодарность всем шахтерам, несколько строк о жизни послевоенной шахты. Запомнились давно, лет 30 назад. Автора, к сожалению, не помню. Может откликнется?

"В Донбассе речек не хватает. Но есть пруды и не беда, что их порою заполняет не очень чистая вода. Когда с водою перебои, то цвет её уже не в счёт. Качали воду из забоев полузатопленных ещё.
Был первый год послевоенный развалинами обрамлён. Вся радость – летом, после смены, шахтерский пруд – был баней он. Шахтёры медленно и чинно на берег вереницей шли, чтоб оттереть крутые спины от чёрных росписей земли. Плохих дорог клубились ленты, отвалов высились горбы. И было не до сантиментов, не до красот, казалось бы...
ПРОДОЛЖУ
Yuriy Vologjaninov _ 28.08.2018 13:55
IP: 31.40.110.---
Народ Украины с почтением относится к шахтерам – гвардии труда. О них пели и поют: "Вышел в степь донецкую парень молодой...", "Давно не бывал я в Донбасе", "Славься шахтеров племя, славься шахтерский труд!", ...

Иначе к шахтерам относится олигархическая-коррупционная-антинародная власть. Ее отношение к шахтерам здесь представляет аноним "Денис Матецкий", 26.08.2018 23:50: "читатели УП, в основной своей массе, ассоциируют шахтеров с, как они их называют, дау-нбасцами и относятся к ним весьма презрительно".
Очевидно, что "Денис Матецкий" – мерзавец абсолютный.
Anton Blagov _ 28.08.2018 11:49
IP: 37.73.140.---
Log Log:
1) ви нещодавно з хутору де немає інтернету
2) ви маніпулятор
а) несвідомий
б) на зарплатні
ПиСи Немає в Україні політика з такою під мікроскопом публічно дослідженою біографією. Знайдіть у пошуковику "тимошенко биографія" та почитайте.
ПиПиСи Добре що Тимошенко поки ще не пристьобують до організації "всесвітнього потопу", зруйнуванню Помпей тощо...
Yuriy Vologjaninov _ 27.08.2018 19:31
IP: 31.40.110.---
Petro Bolbbat:
Россия выходит на первое место в мире по добыче угля.
Украина же, похерила все свои шахты, закупает уголь в США на радость американцам, какие и есть шахтёры, то они постоянно бастуют.
Не Украина, а олигархическая власть Украины
Yuriy Vologjaninov _ 27.08.2018 19:11
IP: 31.40.110.---
ПРОДОЛЖЕНИЕ 19.09
... Я обращаюсь к тому шахтеру, у которого со словами "Я не знаю, с чем я вернусь к семье", увлажнились глаза. Вы, похожий на Ивана Савельева из фильма "Вечный зов" – сильный и красивый, умеющий ежедневно смотреть в глаза смерти ради жизни на земле, запомнитесь мне навсегда. Пусть вам, всем шахтерам, всему нашему народу поможет мужество песни:"Но сказал солдат, что лежал без ног, мы еще, сестра, с тобой станцуем... а слеза катилась на улыбку..." Шахтеры, спасибо вам за мое детство среди вас, за лучшее из памяти о детстве. Простите меня, простите за ваши беды... Все, что могу – это откликнуться этими строками и верой в пророчество Пастернака: "Весеннее дыханье родины смывает след зимы с пространства и черные от слез обводины с заплаканных очей славянства".

Юрий Вологжанинов, киевлянин, доктор физико-математических наук.
Yuriy Vologjaninov _ 27.08.2018 19:09
IP: 31.40.110.---
ПРОДОЛЖЕНИЕ 19.05
"Вышел в степь донецкую парень молодой...", "Давно не бывал я в Донбасе".

Они отправлялись в забои, рискуя жизнью, но они знали, что их дети в детсадах и пионерских лагерях, что летом они смогут вывести семью на море, что их зарплата позволяет помочь родителям и близким... Сегодня они сидят на асфальте возле места президентских, министерских и депутатских забав и покоев. И горьки их думы... И горьки им незаслуженные, но понятные упреки детей и их терпеливейших из жен. И горько им, не знающим с чем они вернутся домой... Родина! До чего тебя довели прохиндеи всех мастей и властей, отказывающиеся платить за самый тяжелый и опасный труд тех, кто тепло и свет приносит людям...
ПРОДОЛЖУ.
Yuriy Vologjaninov _ 27.08.2018 19:05
IP: 31.40.110.---
Глубокоуважаемый Анатолий Степанович!
Спасибо Вам за теплые, искренние слова об отце и шахтерах.
Мне они очень понятны и близки, потому что я то же вырос на нефтешахте под Ухтой. Оттуда ушел на фронт мой отец. Погиб 06.01.1942.

20 лет назад, летом 1998 г. шахтеры Украины бастовали в Киеве.
Я, тогда уже киевлянин, разговаривал с ними на понятном нам языке. Об этом написал статью, "... И ЧЕРНЫЕ ОТ СЛЕЗ ОБВОДИНЫ С ЗАПЛАКАННЫХ ОЧЕЙ СЛАВЯНСТВА" которую 11 июня 1998 г. опубликовала газета "Голос Украины"

Вот ее часть:
"В эти дни я провел несколько часов среди шахтеров, которые прибыли в Киев, чтобы напомнить власти – зарплату нужно платить не только себе. Вспомнились свое детство и ранняя юность, прошедшие на нефтешахте под Ухтой... Мы, большинство из которых росли без погибших на войне отцов, любили шахтеров – сильных, простых и дружелюбных, о которых пела вся страна: "Славься шахтеров племя, славься шахтерский труд!",
ПРОДОЛЖУ.
Anton Blagov _ 27.08.2018 18:55
IP: 37.73.180.---
Log Log:
...Она пришла в ВР будучи бизнесменом, что соответствует классическому определению
олигарха.
Кстати, она первая применила "гречку" для привлечения избирателей......Брехло!
Yuriy Vologjaninov _ 27.08.2018 18:01
IP: 31.40.110.---
Уважаемый Log Log!
Алгоритмы Тьюринга позволили британским спецслужбам расшифровывать информационные секреты фашистов.
При этом, лица гитлеровцев, осуществлявших шифрование не представляли ни малейшего интереса.

Для меня не представляют интереса те, кто стоит за анонимными кличками Grenader45, Anatol Zubenko, Reflection, Денис Матецкий.

Для меня важно обратить внимание объективного читателя на то, что тексты перечисленных свидетельствуют о их активной поддержке сегодняшней олигархической-коррупционной-антинародной власти.

Аноним анониму рознь. В частности, есть анонимы из скромности и есть анонимы из подлости.
Yuriy Vologjaninov _ 27.08.2018 12:47
IP: 31.40.110.---
Grenader45:
Вы, 27.08.2018 12:02, по умолчанию, подтвердили мое утверждение 27.08.2018 11:39 о том, что вам, анонимной информационной титушке олигархической власти, не дано выйти из тени анонимности.
Yuriy Vologjaninov _ 27.08.2018 11:39
IP: 31.40.110.---
Grenader45 
Anatol Zubenko 
Reflection 
Денис Матецкий

Вы бы не могли выйти из тени анонимности и представиться? Не можете!

Вы, анонимные информационные титушки – защитники олигархической, коррупционной по определению власти. Вы игнорируюте элементарное правило порядочности, согласно которому анонимно даже хвалить, обелять некорректно, а анонимно ругать, чернить – расписываться в своей трусости и непорядочности.
Какова власть, таковы и её защитники-наёмники.

Юрий Вологжанинов,
киевлянин, доктор физико-математических наук,
автор публикации "Предназначение человечества и его реализация"
blogs.lb.ua/yuriy_vologzhaninov/318291_prednaznachenie_chelovechestva.htm
Мирослав Дністрянський _ 27.08.2018 11:12
IP: 93.77.157.---
Дитячі спогади – це дійсно цікаво. Але логічно було б почути від політика і якісь пропозиції щодо відродження буровугільної промисловості. Це дуже важливо для України з огляду на проблеми з видобуванняи антрациту.
Volodymyr_R _ 27.08.2018 11:10
IP: 195.114.136.---
Хороша згадка А.Гриценка про дитячі роки, який в зрілому віці став шанованим і порядним (що необхідно позитивно відмітити) державним діячем. В коментарях проявилися також заздрісні та явно прикуплені особи, кількість яких з ростом підтримки Гриценка виборцями буде зростати. Але не вони визначать дальшу долю нашої держави, що теперішньою бездарною злодійсько-олігархічною порошенківською владою довела Україну до глибокої кризи, а більшість громадян до злиднів "по новому"!
ketti _ 27.08.2018 08:07
IP: 109.95.50.---
Красивий, мужній чоловік Ваш батько. І ваші спогади дитинства теж дуже зворушливі. А всі ці коментатори, яким не дано згадати чогось подібного, звичайні дрібні, злостиві людці. На жаль багато їх серед нас: ((. Дякую за цей ваш блог.
Reflection _ 26.08.2018 22:09
IP: 35.235.226.---
Не хрена себе... отец его бойцом-коммунистом! Я думал его отец в УПА служил)
Igor Shapoval _ 26.08.2018 20:37
IP: 35.235.227.---
Grenader45:
...найбільше, звичайно. Куди там дням народження, новому року, канікулам. І головне – щиро і без тіні сумніву! Яке ж найбільше свято зрілості, Анатолію??? Схоже для вас 1 квітня. Чи не так? Питання, звичайно, риторичне.
Видно для Вас питання про 1-е квітня – не риторичне? Відчувається Ваш зрілий талан гумориста...
Igor Shapoval _ 26.08.2018 20:32
IP: 35.235.226.---
Anatol Zubenko:
Якщо молодість в людини – шахтарська, а більшість подальшого – армійська, то й ставлення до профсвят – однаково сентиментальне... так, як до Дня Залізничника в моєму Фастові в 50-60-х, де тоді залізничний вузол з відповідними підприємствами були містоутворюючим фактором. Так що Ваша іронія – схожа на "джинсове" замовлення...
Володимир Муленко _ 26.08.2018 18:49
IP: 35.235.227.---
Щиро дякую.
Корупція1191 Україна та Європа973 Aтака Путіна1136 Уряд реформ353 Свобода слова556
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Сергій Лямець

Банковская революция от НАБУ в деле Березкина. Теперь можно посадить всех работников госбанков

10
Альона Шкрум

СМІЛА. МОРАТОРІЙ НА РОЗУМ (с).

Віктор Уколов

Напад на Козьякова сповільнить формування Антикорупційного суду

Сергій Лямець

Рейдерский конвейер. Как АРМА именем революции помогает спрятать активы одессита Леонида Климова

Юрій Мірошниченко

Відновлення духовності та моральності – ключові передумови для розбудови України!

3
Костянтин Матвієнко

Професійний День інформації

Альона Гетьманчук

Україна-США: перезапуск стратегічного партнерства. Чи стратегічного патронажу?

1
Айдер Муждабаєв

"Тарифный геноцид", "террор холодом" – негодный политический лексикон

41
Сергій Лямець

Сериал "Продан". Делаем вместе

Ірина Федорів

Врятуй #БіличанськийЛіс відправ сьогодні смс з текстом 08 на номер 3399 після 22:30

2
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter