Олексій Гарань Історик-міжнародник, політолог, політконсультант, учасник багатьох "авантюрних" проектів, що стали успішними

Блокування парламенту – це виклик Вам, пане Президенте!

07 лютого 2008, 08:28

Чи може працювати коаліція з такою невеликою перевагою? Так, може. І це підтвердили голосування у парламенті наприкінці минулого року. Прем'єра і склад уряду затвердили, більше того, далі відбулося ситуативне приєднання до голосування по бюджету (спочатку литвиновців, потім кількох комуністів). Це відбувалося тому, що Президент визначився, дав нарешті відмашку всім тим, хто коливався в НУНС. Інакше кажучи, тоді Ющенко і Тимошенко діяли злагоджено, і коаліція показала, що працювати може.Що відбувається зараз? Ми всі розуміємо, що вимоги Партії регіонів відкликати підписи під листом по ПДЧ або встановлювати дати референдуму є абсурдними і дискредитують саму Партію регіонів. Вони є персонально образливими для Президента (якщо згадати як Янукович обіцяв Ющенкові приєднати країну до ПДЧ, а потім елементарно "киданув").

Насправді, контури компомісу є, вони неодноразово озвучувались різними гравцями і полягають у прийнятті постанови ВР, де буде записано, що вступ до НАТО буде лише після референдуму. Все ясно.

А опозиція тим не менше кучевряжиться. Насправді, недієздатність парламенту – проти Партії регіонів, адже тоді працюючими інститутами лишаються Президент і уряд. Але опозиція все одно (не побоюсь цього неполітологічного слова) нахабніє, блефує щодо готовності до дострокових виборів (соціологія показує, що позитивна динаміка лише у БЮТ, до якого може приєднатися ще й Народна самооборона, а підтримка ПР падає).

Поговоріть з людьми на вулиці. Вони стомлені. Вони розчаровуються у парламентаризмі, а опозиція тим часом виставляє нас в дурнях перед усім світом. Невже не можна припинити цей цирк? Можна. Я розумію, що домовлятися і йти на компроміси треба (у тому числі і з "регіоналами"). Але такі переговори краще вести з позиції сили, демонструючи, що коаліція ПРАЦЮЄ. Де основні проблеми в коаліції з явкою і з постійним різнобоєм, ми теж знаємо. Хто в коаліції періодично вставляє шпильки своєму ж коаліційному уряду, ми теж знаємо – ці голоси лунають з боку тих, кого прийнято називати людьми Президента. Ми розуміємо також, кому адресовано заяви Януковича про недієздатність коаліції. Винесені на публіку розбіжності між Президентом і прем'єром пробуджують у Віктора Федоровича іскру надії.

Тому слово за Президентом. Він може дати відмашку тим депутатам в НУНС, які в чомусь коливаються, він може таким чином підтримати і свого висуванця на посаду спікера (ох, і не солодко ж зараз Яценюкові). Він може позбавити регіоналів надій щодо розвалу нинішньої коаліції.

Президент вже демонстрував свій характер. Тепер треба припинити знущання над парламентаризмом, мобілізувати своїх прихильників у парламенті, здййснити необхідні заміни в центральних органах виконавчої влади. А тоді вже можна йти і на компроміси з опозицією. Але з позиції сили. Тоді "регіони" захочуть нарешті попрацювати у парламенті.

powered by lun.ua
Коментарі — 78
zinik _ 11.02.2008 16:57
IP: 99.225.175.---
Олексій Гарань:
Віктор Федорович вважає "недієздатними" парламенти Іспанії, Португалії, США і Канади?


Сподобалась ваша стаття на головній стронці.
На жаль, не можу там залишити свої коментси, тому вирішила написати тут.
Ще раз дякую за статтю і за такі прості слова: "Було ви бажання".
Хоча, як на мене, на першому місті повинно стояти вміння.
Але, то моя персональна думка.
командор _ 08.02.2008 19:24
IP: 77.122.4.---
08.02.2008 17:19___ лмк
"...вы же сами знаетк. что ювт получила 31 только благодаря перекинувшимся к ней нунс из западной украины. тот самый админресурс. а в зале вр это полтора депутата..."- конечно полтора депутата.
лмк _ 08.02.2008 17:19
IP: 80.86.251.---
08.02.2008 09:32___ Ф-Всеволод
вы же сами знаетк. что ювт получила 31 только благодаря перекинувшимся к ней нунс из западной украины. тот самый админресурс. а в зале вр это полтора депутата.
БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ _ 08.02.2008 17:10
IP: 77.123.203.---
НеДобрыйШубин
"Не чемний Шубін" Вы еще тот фруктец. Трудолюбие украинцев Вас поражает (См.блог Медведева). Особенно их паханина в Первопрестольной. Вы любите украинский борщ, песни, гопак, вареники... Но терпеть не можете самостоятельной, самодостаточной, независимой и гордой страны Украина. И ее политиков. Естественно речь не идет "о Ваших проффесорах". Последние типичны совковостью и их у Вас хватает. Речь идет о таких политиках, которых в России сегодня не может быть по определению. Это "Леди Ю". Перед нами политик демократического масштаба. Умная, решительная,красивая и волевая. Она обладает харизмой и может мобилизовать идейные и материальные силы народа на решении сложнейших национальных задач.
Из-за этого такая неистовость по отношению к нашим лидерам. А вдруг получится? Окажется, что на постсоветском пространстве есть альтернативные пути развития для новых государств. Отсюда всякие страшилки, угрозы и т.п. Непереймайтесь панове.
Ф-Всеволод _ 08.02.2008 09:32
IP: 91.192.136.---
07.02.2008 14:51___ Тейсар-Озгович
Завдяки винятково кому Юля перший раз стала прем"єром?-завдяки Ющенку.
Завдяки кому Юля вдруге стала прем"єром?-завдяки винятково Ющенку і Балозі,які забезпечили вибори і заставили в них взяти участь ПРдонів,потім загнали програвших два голоси Прдонів до нинішньої ВР.

1. Ну, звісно, перший раз вона стояла в 2004р. з сокирою над шиєю нашого майбутнього недолугого гаранта, коли він підписував політичне зобов*язання після перемоги призначити її прем*єром.
2. Лобачевський придумав неевклідову геометрію, а ви тут придумали якусь балоганисту арифметику. Виходить по цій арифметиці, що 31% це менше, ніж 14%. Чудеса з Балогану!
командор _ 08.02.2008 07:43
IP: 77.122.4.---
07.02.2008 22:32___ НеДобрыйШубин
Единственный человек в политикуме Украины который в состоянии принять решение и за него ответить, может и гильотиной, Тимошенко. Весь остальной "кисель", аморфный,скрывающий в словесной пене свою трусость и алчность, или просто дурак.
У Тимошенко много плюсов и минусов, но есть характеристики, которых у нее не заберешь.
FUTURIST _ 07.02.2008 23:23
IP: 92.113.29.---
(1+1) РЫБА ГНИЕТ...

Пан Горань о каких викликах можно говорить с паном Президентом, если он не понимает, что, говоря языком "Хрещеного батька" Украинскому политикумому в ботинок закатился камешек в виде "Росукрэнерго"; непрозрачной приватизации; большой коррупция имею в виду коррупцию головы, с которой гниет рыба...

p.s.
- Як впливають такі чинники, як дострокові вибори і політична криза, що продовжується в Україні, на економічний розвиток країни? - Позитивно. Часті вибори, принаймні, не впливають на діяльність невеликих підприємств. За такої ситуації існує більше балансу в політиці. Більш того, весь час на виборах обговорюється головне питання – боротьба з корупцією. І це дуже добре. (Андерс ОСЛУНД: Для України краще не дуже велика коаліція Микола СІРУК, "День" N172, середа, 10 жовтня 2007)
_ssl _ 07.02.2008 23:10
IP: 92.49.213.---
Интересно как все завтра будут воспринимать свои комменты после встречи на 1+1 президента и бабок ёжек:-)
НеДобрыйШубин _ 07.02.2008 22:32
IP: 195.10.210.---
к _ командор. НЕТ, командор, (это, кстати, не из "Двенадцати стульев" Вы взяли себе ник?) Вы ошибаетесь, Юля никакой не мужчина в политике, тем более – не единственный, а просто очень, ОЧЕНЬ больной Человек, одержимый (в данном случае – одержимая) неумным властолюбием. Вы, Командор, лично когда-нибудь сталкивались с по-настоящему одержимыми такой или даже иной страстью людьми? Почти без сна, по несколько суток без еды, с горящими бегающими глазами они готовы горы свернуть своей бешеной энергией, которую, к сожалению, направляют на удовлетворение своей страсти (в данном случае – получение безграничной или как можно более возможной власти). Для них все остальное – ничто, только инструментарий. Через горы трупов спокойно переступят, цинично вступят в любой союз для достижения своей цели. Для таких люди – мусор. Мне и разделяющим мое мнение остается только очень пожалеть, что мы пока что жить в этой стране с таким человеком, который уже наделен боьшой властью и стремится к ее максимальному расширению. Талантов, опять же к сожалению, у этой женщины немного, и они, главным образом, состоят в виртуозном умении обманывать доверчивых, падких на сладкие обещания, людей – таких как Вы (совершенно не в обиду Вам вынужден констатировать это).Что же делать с этой больной женщиной и паразитирующей на ее страстях братве из депутатского корпуса и подконтрольных или тесно связанных с БЮТ чиновниками и бизнесменами? Юлю – лечить электричеством после отставки, воров – в тюрьму!
Yuri_D _ 07.02.2008 20:29
IP: 91.124.87.---
(07.02.2008 14:51___ Тейсар-Озгович)
Скільки можна її на горщик садити і попу підтирати
Тейсаре, повністю погодився б, якби замість її замінити на його:)) Можливо тоді могли б підписатися "Мозговичем":))
командор _ 07.02.2008 18:47
IP: 77.122.4.---
07.02.2008 14:51___ Тейсар-Озгович
"Автор,та нехай вже хоч раз Юля докаже що вона сама щось може без допомоги Ющенка!..."
Очень смелое утверждение. В отличии от Ющенко, Тимошенка "сделала " себя сама.А вот без Тимошенко Ющенко, к сожалению, всего лишь пасечник.
" -тату дай,тату хочу," – не от "таты" зависило то,что получила Тимошенко.И тем более не от Балоги. Если бы Тимошенко не получила,то Что имеет, то неизвестно где были и Ющенко и Балога.
"...А то якби не Балога і Ющенко, – то стара Морозівська ВР ще би спокійно працювала собі 4-ри роки маючи понад 300голосів,в тому числі завдяки БЮТівським перебіжчикам,а про маленьку безпомічну Люлю би за цей час всі забули..." вот-вот.И был бы сейчас пан Ющенко на пасеке, а Балога ему вощину подавал.
"...Просто зло бере, коли бачу таку інфантильність,безініціативність,безпомічну істерику Тимошенко..."- скорее вас берут завидки, а не зло.Тимошенко сегодня единственный мужчина во власти.
Игрек-минус _ 07.02.2008 17:01
IP: 194.106.218.---
Тейсар-Озгович (07.02.2008 14:51) "Автор, та нехай вже хоч раз Юля докаже що вона сама щось може без допомоги Ющенка!...Завдяки винятково кому Юля перший раз стала прем"єром?- завдяки Ющенку. Завдяки кому Юля вдруге стала прем"єром?- завдяки винятково Ющенку і Балозі..."

Шедевр! Никколо Макиавелли отдыхает...
Бача _ 07.02.2008 16:54
IP: 91.124.95.---
07.02.2008 15:10___ Историчка
Ну и как Вам "Дьяволиада", уважаемый Бача? А "Белая гвардия" не напоминает сегодняшные времена?
________
Напомінаєт, єщьо как напомінаєт. Але далі буде зовсім не так як ви собі думаєте. Швидкість, з якою. розповсюджується інформація сьогодні, дає надію на те, що путінським сексотам не вдасться вкотре зробити свою мерзенну справу. Правда Вас знищить.
Модератор_блогов _ 07.02.2008 16:45
IP: 77.122.104.---
БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ:
що сталося з маленькими літерами на Вашому комп'ютері? Невже не працюють?
Тейсар-Озгович _ 07.02.2008 16:13
IP: 212.7.30.---
{модератор: коментар видалено
порушення: образливі висловлювання
тимчасовий бан}

БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ _ 07.02.2008 16:03
IP: 77.123.203.---
Історичці
ЦІ БЛОГИ НЕ ЯРМАРОК МАРНОСЛАВСТВА, А МІСЦЕ ДЕ ЛЮДИ ГОВОРЯТЬ ПРО ТЕ ЩО БОЛИТЬ І Є ЧИМ ПОДІЛИТИСЬ. МИ ТУТ ГОВОРИМО НЕ ПРО ЕСТЕТИКУ БУЛГАКОВА, ДОВЖЕНКА ЧИ ОКУДЖАВИ. ВСЕ ЦЕ ЦІКАВО ДЛЯ БЛОГІВ ТИПУ "ТЕЛЕКРИТИКА" А НЕ ДЛЯ УП. ЦЕ ПЕРШЕ. ДРУГЕ, НЕ ЗАВЖДИ ВСЕ ЩО ВИ ДУМАЄТЕ ПРО СЕБЕ ВІДПОВІДАЄ ДІЙСНОСТІ. НЕ ЗНАЄТЕ ВИ РІДНОЇ МОВИ, БІЛЬШ ТОГО ВИ СТИДАЄТЕСЬ НА НІЙ СПІВЛКУВАТИСЬ. СПРОБУЙТЕ ПОДОЛАТИ СВОЇ КОМПЛЕКСИ І ВИ СТАНЕ ІНШОЮ ЛЮДИНОЮ. ЦЕ ДУМКА ПРОФЕСІЙНОГО ПСИХОЛОГА.
_Netko_ _ 07.02.2008 15:24
IP: 194.44.134.---
07.02.2008 14:51___ Тейсар-Озгович
Автор,та нехай вже хоч раз Юля докаже що вона сама щось може без допомоги Ющенка!
Скільки можна її на горщик садити і попу підтирати,вже доросла най щось зробе один раз сама,і без істерик: -тату дай,тату хочу,як не даси я обкакаюсь вам на зло
Ой не свисти Соловейко, не свисти
Завдяки винятково кому Юля перший раз стала прем"єром?-завдяки Ющенку.
Чверть правди гірше ніж брехня
Завдяки кому Юля вдруге стала прем"єром?-завдяки винятково Ющенку і Балозі,які забезпечили вибори і заставили в них взяти участь ПРдонів,потім загнали програвших два голоси Прдонів до нинішньої ВР.
Знову брехні замість правди. Закон про КабМін! Не було б його, далі б Янукович со товариші відверто кепкував з Ющенка НЕ підписуючи (контрасигнація) його укази. А Лавринович би щодня відчитував двійочника Ющенка по ТБ.
А то якби не Балога і Ющенко, – то стара Морозівська ВР ще би спокійно працювала собі 4-ри роки маючи понад 300голосів,в тому числі завдяки БЮТівським перебіжчикам,а про маленьку безпомічну Люлю би за цей час всі забули.
Воно би дуже ся хтіло декому забути, а то й забутися, та зась:)
Просто зло бере, коли бачу таку
Свіже повітря, сонечко (альбо зашморг?!) то скоро вилікують
інфантильність,безініціативність,безпомічну істерику Тимошенко,яка вміє тільки багато обіцяти і хотіти,але нічого не вміє до пуття самостійно зробити
Отак завершив лектор лекцію в дурдомі
Историчка _ 07.02.2008 15:10
IP: 91.124.208.---
07.02.2008 14:55___ Бача --------Я є поціновувачем творчості Булгакова і вже три рази перечитував повне зібрання його творів.

Ну и как Вам "Дьяволиада", уважаемый Бача? А "Белая гвардия" не напоминает сегодняшные времена?
Бача _ 07.02.2008 14:55
IP: 91.124.95.---
07.02.2008 14:07___ maloy
Првильно було б не "историчка", а "истеричка".

Я в розпачі. Ви мене випередили, пане maloy. Варта лише наголосити для Істерички, що Булгаков за всієї своєї геніальності ненавидів українців, які розмовляли українською мовою.
Істеричка також їх ненавидить. Але сьогодні інший час.

P.S. Я є поціновувачем творчості Булгакова і вже три рази перечитував повне зібрання його творів. Надзвичайно талановитий москаль.
Тейсар-Озгович _ 07.02.2008 14:51
IP: 212.7.30.---
Автор,та нехай вже хоч раз Юля докаже що вона сама щось може без допомоги Ющенка!
Скільки можна її на горщик садити і попу підтирати,вже доросла най щось зробе один раз сама,і без істерик: -тату дай,тату хочу,як не даси я обкакаюсь вам на зло!
Завдяки винятково кому Юля перший раз стала прем"єром?-завдяки Ющенку.
Завдяки кому Юля вдруге стала прем"єром?-завдяки винятково Ющенку і Балозі,які забезпечили вибори і заставили в них взяти участь ПРдонів,потім загнали програвших два голоси Прдонів до нинішньої ВР.
А то якби не Балога і Ющенко, – то стара Морозівська ВР ще би спокійно працювала собі 4-ри роки маючи понад 300голосів,в тому числі завдяки БЮТівським перебіжчикам,а про маленьку безпомічну Люлю би за цей час всі забули.
Просто зло бере, коли бачу таку інфантильність,безініціативність,безпомічну істерику Тимошенко,яка вміє тільки багато обіцяти і хотіти,але нічого не вміє до пуття самостійно зробити.
Vlad_iz_Kharkova _ 07.02.2008 14:25
IP: 195.26.93.---
Раньше автор выглядел объективным и серьезным наблюдателем. Сейчас, впечатление такое, что он откровенноучаствует в войне ЮВТ против Президента за расширение полномочий и для создания фона на котором она могла бы уйти со скандалом как спасительница нации, который "не дали". Не вяжется это с образом того Гараня, которого мы знали раньше.
ПР блокирует, надеясь на конфликт Президента и Пр-ва? Это его версия, котую,как-минимум, надо обосновать, а он ее постулирует. Я могу привести такую же версию, идет сговор ЮВТ и агрессивной части ПР, ЮВТ поедет в Москву, договорится погазу, пообещав не присоединяться к ПДЧ, а миру скажет – "ну как мы могли, вот же Праламент 2 месяца не работает". Обоснована такая моя версия? Точно также как и версия автора.
Историчка _ 07.02.2008 14:20
IP: 91.124.208.---
07.02.2008 14:10___ yez

Не плачь, девочка! Я скоро уйду из вашего помаранчевого заповедника, не буду мешать жить в плену ваших заблуждений.
Историчка _ 07.02.2008 14:11
IP: 91.124.208.---
07.02.2008 13:54___ compositor

Я рада, что, как говорил один юморист, отдельные товарищи уже понимают отдельные шутки. Успехов Вам.
yez _ 07.02.2008 14:10
IP: 212.109.39.---
2 ___ compositor:
Да не спорьте с этой бл...динкой! Ума у неё, как у региональной "юрастки" Е.Лукаш, и столько же злобы на неголубую Украину. Будьте выше провокаторов!
Пересмешник _ 07.02.2008 14:08
IP: 91.189.129.---
07.02.2008 13:38___ Лєра Ваше предложение интересно, но... не сработает. Они будут блокировать даже при "своем" спикере:) Комичность данной ситуации заключается в том, что все знают, что для регионалов вопрос НАТО, на самом деле по-барабану... что это только "официальный" предлог... Свидетельство тому нежелание принимать постановление, что Украина вступит в НАТО только по результатам референдума.
На самом деле блокировка ВР произошла в результате наступления Тимошенко на интересы ПР (коротко: газ, генпрокурор, Семенюк). Я думаю, что пока они блокируют ВР, в то же время ведут переговоры. Результатом этих переговоров должны стать гарантии, что "прихватезированные" ими предприятия во время правления Януковича, да и они сами останутся в неприкосновенности... Что переговоры еще не завершились, свитетельствует тот факт, что Президент отменил постановление КМ об отстранении Семенюк от главы ФДМ, встал на защиту их интересов по газу, да и Медведько находистя в своем кресле:))) Если ПР еще могли потерять большинство в парламенте, то потерять генпрокурора и должность главы ФДМ – это значит потерять все...:))) Зачем Президент стал на защиту их интересов??? Все очень просто. Позволь Юле добить регионалов и он останется с ней один-на-один. Я бы не хотел на его месте:)))
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter