Олексій Гарань Історик-міжнародник, політолог, політконсультант, учасник багатьох "авантюрних" проектів, що стали успішними

План Путіна провалився

12 лютого 2015, 19:33

Про поїздку до Дебальцевого (дякую Зоряну Шкіряку) та Станиці-Луганської (дякую Юрію Золкіну, голові Станично-Луганської райради), а також про перспективи Мінських домовленостей див. годинне інтерв'ю на ukrlife.tv

Коментарі безпосередньо про Мінськ.

План Путина на минских переговорах провалился

12 февраля 2015, 15:04

Итоги встречи "нормандской четверки" в Минске в целом положительны для Украины. Такое мнение в комментарии "Обозревателю" высказал директор Школы политической аналитики Национального университета "Киево-Могилянская академия", профессор Алексей Гарань.

"Это точно не проигрыш, в целом это наша победа. Большинство пунктов, которые были приняты в Минске, однозначно выгодны для нас", – сказал он. "Был план Путина, который предусматривал создание автономных республик в границах Донецкой и Луганской областей. Мы видим, что этот план фактически провалился", – добавил политолог.

Гарань также обратил внимание на достигнутую договоренность о выводе иностранных войск и техники с территории Украины – "то есть должны будут выведены и россияне, и чеченцы, и казаки и так далее". "Понятно, были и компромиссы. Планируется, что будет действовать закон об особом порядке местного самоуправления, проведение перевыборов по украинским законам. Тут у меня иллюзий нет – думаю, на этих выборах выиграют те, кто при власти сейчас. Но очевидно, что в целом ситуация изменится – без российских войск, с контролем за украинской границей. Это даст нам возможность остановить войну, сконцентрироваться на экономических реформах, сконцентрироваться на 96% украинской территории", – сказал политолог.

Он также обратил внимание на то, что "главы" "ДНР" и "ЛНР" Александр Захарченко и Игорь Плотницкий в итоговых документах представлены без соответствующих титров – "там не написано, кто они такие". "Это символично – просто Захарченко и Плотницкий. Нет никаких упоминаний об "ЛНР" и "ДНР" – есть "отдельные районы Донецкой и Луганской областей", – заметил политолог.

"Обозреватель" попросил прокомментировать некоторую отсрочку в прекращении огня. "Тут я хотел бы обратить внимание на то, что прекращение огня запланировано на 15 февраля, а 16 февраля могут быть введены дополнительные санкции против России. Если Путин не отреагирует, санкции будут введены", – пояснил Гарань.

Отвечая на вопрос "Обозревателя" о том, можно ли рассчитывать на выполнение достигнутых договоренностей, политолог признал: "Очевидно, что та сторона будет саботировать, будет тянуть, будет что-то придумывать. Но сейчас главное – остановить войну. Вы видите, что мы действуем вместе с западными партнерами – это очень важно", – подчеркнул он.

Придністровської моделі на Донбасі не буде

На Вашу думку, що Україна отримає внаслідок домовленостей, які були ухвалені у Мінську?

Цей документ базується на Мінських домовленостях, які були підписані ще 5 вересня минулого року. Чогось принципово нового у ньому я не бачу.

Найважливіше, що, згідно з цим документом, запроваджується перемир'я, відведення важкого озброєння та обмін полонених. Також там закладений ряд пунктів, які націлені на перспективу, з виконанням яких можуть виникнути певні труднощі.

Наприклад?

Наприклад – вивід іноземних найманців з території країни або відновлення контролю над українським кордоном. Не зрозуміло, як це буде здійснюватися. Також постає питання, як імплементують закон про особливий порядок місцевого самоврядування в районах, які непідконтрольні Україні. Думаю, по цьому пункту буде довготривала позиційна і тактична боротьба.

Зараз питання полягає в тому як будуть виконуватися ці домовленості. Угода про припинення вогню вступає в силу з 15 лютого. За цей час можуть відбутися певні зіткнення – бойовики за підтримки росіян захочуть щось змінити. Але в цілому, думаю, що якщо вдасться досягти перемир'я, то ми можемо говорити про головне – що ми виграли мир. Так, на тих територіях, які ми реально не контролюємо, будуть проведені місцеві вибори і ми розуміємо, хто отримає перемогу на тих місцевих виборах. Але це певна плата, за те, щоб ми зберегли країну, припинили широкомасштабну агресію.

Ще одне питання – чи дійсно будуть виведені російські війська?

Це є пунктом угоди. Путін змушений був на нього погодитися під сильним тиском Заходу. Далі ми будемо співпрацювати з нашими міжнародними партнерами, будемо вимагати відводу російської техніки та виводу російських військових. Це буде тривалий процес. Не забувайте також, що ми маємо справу кдбістами та чекістами, тому очевидно, що Росія буде вставляти палки в колеса.

А ми можемо оцінити розмір та кількість тих палок, якими нам будуть намагатися завадити?

Давайте подумаємо, чого хотів Путін і чого він досяг. Він прагнув створення автономних республік в межах Донецької і Луганської областей, прагнув, щоб цей статус був записаний у Конституції. Але ми бачимо, що нічого цього не буде. Тобто він змушений відступити від своїх планів.

Тобто, наразі ми можемо говорити про те, що угода матиме позитивні наслідки для нашої країни?

Думаю, що так. Це компроміс. Думаю, що буде серйозний західний тиск, спрямований на те, щоб забезпечити виконання цих домовленостей.

Також у нас лишається козир – фінансові транзакції. Там написано, що, з одного боку, відновлюються соціальні виплати, але з іншого боку ці території мають сплатити податки в український бюджет. Це важливо.

Для нас ключове, звичайно, щоб припинилася війна, щоб росіяни вивели свої війська і щоб був відновлений контроль над російсько-українським кордоном. Заради цього ми ідемо на такі речі, як проведення місцевих виборів за українським законодавством. Ну, припустимо, що Захарченко буде обраний головою Донецької міської ради. Але якщо там не буде росіян і чеченців, то, очевидно, можливості у нього будуть абсолютно іншими.

Ви думаєте, Україна зможе з ними адекватно співпрацювати?

Це плата за збереження України. Зрозуміло, що вони покидьки. Але можу сказати, що коли досягаються такі угоди, то сторони змушені іти на певні поступки, навіть якщо вони їм неприємні. Наприклад, Ізраїль мав як переговірника Ясіра Арафата, якого в країні багато років називали терористом N1. Але, зрештою, пішли на переговори, на домовленості і згодом позиція того самого Арафата і Організації визволення Палестини сильно трансформувалася – зараз вона сильно відрізняється від позиції ХАМАСу. Тобто такі речі є можливими.

Ще один момент. Пушков у своєму виступі сказав, що, мовляв, ситуація на Донбасі нагадує Придністров'я. Так от придністровської моделі тут не буде. Тому що Придністров'я визнане як рівноправна сторона в переговорах з Молдовою. Але наголошую: Плотницький і Захарченко підписали мінські домовленості просто як Плотницький і Захарченко, там нема згадки про "ЛНР" і "ДНР". Це теж перемога української дипломатії.

powered by lun.ua
Коментарі — 138
Евгений Дрючин _ 14.02.2015 11:12
IP: 95.111.153.---
11.00 14.02.2015 г. На окраинах Мариуполя идет ожесточенный бой с кровожадным и коварным врагом. Во всем городе дрожит земля, звенят стекла. Сожмите кулаки за Героев Азова. Они сейчас, здесь, а не в зраде решают судьбу Страны.Все честные люди земли сейчас с Мариуполем. Если можете, пришлите какую нибудь помощь бойцам.
Нужно Все: медикаменты, продовольствие, чистая вода... Адрес: Мариуполь, Аэропорт. Полк "Азов".
Да хранит Нас Господь! Слава Азову! Мариуполю Слава!
Юрий Воронов _ 14.02.2015 05:29
IP: 74.125.18.---
продолжение

И так вплоть до "Центральної Тимчасової Громадянської Ради", которая и призвана будет правильно организовать Третий Майдан в Киеве...
(См. в поисковиках типовой проект "Положения о ВГС микрорайона", разработанного на основании опыта ВГГС Москвы.)

Т.е. Третий Майдан должен стать РЕЗУЛЬТАТОМ большой общенациональный работы всех здоровых сил страны, включая и свободные профсоюзы, и добровольческие батальоны, и волонтерское движение, и выборных представителей студенчества, национальных меньшинств и т.д.
А без этого просто ничего не выйдет. И легитимности не будет, и снова разведут как котят...
Юрий Воронов _ 14.02.2015 05:26
IP: 74.125.18.---
taksist:
Юрий Воронов:
майдан показав свою неефективність у питанні зламу системи. куди ви закликаєте?
Вже був вiдповiдав...
Не понять до сих пор, что и Евромайдан был типичной староплощадной жестко управляемой постановкой (как и предыдущий, как и фуфлопутчи и "борьба" с ними в Москве), и что спецгетман с его бригадой – тоже ставленники Москвы, что и предполагалось изначально, как и захват Крыма и вторжение в Донбасс – это надо вообще ничего в постперестроечной политике не понимать.

А вот то, что 3-й Майдан – есть спасение страны от 3-й Руины, это верно.

Но готовить его независимая демократическая и патриотическая оппозиция должна начинать (предварительно консолидировавшись на основе общей программы-минимум) "от земли", формируя самодеятельные органы гражданского представительства (не самоуправления, а именно представительства), начиная с микрорайонов, сел, местечек, городских районов и далее – пирамидой из таких "временных гражданских советов".
123456 _ 14.02.2015 01:50
IP: 74.125.181.---
а сколько твой генерал нато убил русских?
123456 _ 14.02.2015 01:48
IP: 74.125.181.---
а бандера был киевским карателем
Michal Karpinski _ 13.02.2015 19:47
IP: 74.125.18.---
Кучма-Анцихрест,замовив,13-23 грудня 1996р., та вбив Р.ВАНДУ, Л.Рябику-мета контраБанда 26 коней:-) 25 червня 1998р.,в змови,алкоголиком-сином офицера полк. НКВД-замовили та вбили Коменданта Полиции ПОЛЬЩИ генерала МАРКА ПАПАЛА-мета контраБанда ядерной зброи до ИРАКУ-Деморализували Украину та ПОЛЬЩУ...
Ольга Панченко _ 13.02.2015 19:41
IP: 93.78.84.---
Александр Пратт:
shasta:
Oleg Vasiliev:
це говорить Невзоров – рашен журналіст, який вашу армію спостерігав в натурі і не один раз))
Прочтите высказывания бывших и нынешних генералов НАТО,которые сказали,что если бы на Украине была бы российская армия,то война бы закончилась за 48 часов в Киеве.
Так война то гибридная,армия – за спинами боевиков,направляющая и руководящая. В Киеве война бы не закончилась,это без вариантов, только бы началась...
Michal Karpinski _ 13.02.2015 19:01
IP: 74.125.18.---
Якщоб Пленум Верховного суду в 2001р.,звильнив Л.Кучму,то не булоб потоку крови-учасник акций протесту Украина без КУЧМИ-самий небезпечний ворог це Кучма-де в який КРАИНИ, щоб вбити-вкрасти,та невинних на 15 р.,в тюрму посадити.,
Ольга Панченко _ 13.02.2015 15:18
IP: 93.78.84.---
1. Впервые есть подпись Путина,а не его обслуги. 2. Должен появиться качественный мониторинг и это не субъективные отчеты,на предмет- с какой стороны стреляли – а мониторинг на основании наблюдений и записей беспилотников и спутника. А это уже те ФАКТЫ,которые требует ЕС,подтвержденные документально. 3. Передача пленных. Да,худой мир,но разве были варианты.
Miki2 _ 13.02.2015 12:11
IP: 93.74.187.---
Я тільки-но прослухав наживо з ВР виступ Клімкіна з приводу Мінська, Потім були питання до нього. Єдиний з більшості, хто сказав зрозуміле і антипідписантське, був Ляшко. І абсолютною піснею був виступ ПРушника Ю.Бойка, який в кришталево чистій формі беззаперечно від імені "опозиції" підтримав дії Порошенка в Мінську.
Зрозуміло, що вустами ПР в стінах ВР України говорить Кремль. Що, ще неясного по Мінську???
nezke _ 13.02.2015 11:32
IP: 95.132.90.---
Ще раз про інозевців в війні: МЗС Хорватії відкликає 8 своїх громадян, що воюють за Україну. Россія ввела 50 додаткових танків на територію України. Отакі наслідки мінських угод. Так хто провалився??
taksist _ 13.02.2015 10:55
IP: 74.125.18.---
Юрий Воронов:
Гарань (а за ним підуть багато) виступив тут як адвокат зради і капітуляції.
А єдиний "плюс", який українці можуть отримати з ситуації, що змінилася – це консолідувати незалежну демократичну і патріотичну опозицію до Влади ставлеників Москви і розпочати систематичну підготовку до Третього Майдану, починаючи безпосередньо "від ґрунту".
Гетьману-зраднику, що очевидним чином порушив Присягу – звичайно, слід відмовити в легітимності, а його Мінську капітуляцію не визнавати як таку, що суперечить Конституції
майдан показав свою неефективність у питанні зламу системи. куди ви закликаєте?
Юрий Воронов _ 13.02.2015 09:23
IP: 74.125.18.---
Ще додам...

Просто кажучи – Захід здав Україну, як у Мюнхені 77 років тому здав Чехословаччину, а через 7 років в Ялті здав Польщу та інші окуповані Сталіним країни Східної Європи. Наслідком Мюнхена стала 2-я Світова, а за Ялту Вільному світовi довелося заплатити захопленням сталінськими маріонетками Китаю, бійнею в Кореї, захопленням "комуністичним" м'ясниками Індо-Китаю, півстолітнім окупаційним рабством десятка народів Сх.Європи... Те, що вдається сьогодні путінському, вже відверто агресивно-фашистському, режиму проробляти з сусідніми країнами (і з несусiдними теж, за допомогою налагоджених глобально-терористичних і гэбэшно-агентурних методів – див. "Старая площадь и международный терроризм") – природний результат продовження західними демократіями все тієї ж самогубною "мюнхенської" політики.
Залишається лише слабка надія на радикальну зміну парадигми зовнішньої політики США під впливом протверезіння американського політикуму... Але це вже "після Обами".
vasyl484 _ 13.02.2015 09:13
IP: 188.130.197.---
путін ніколи не виконував своїх домовленостей, тому і на мінськ-2 він забьє. Це для нього повід перегрупуватись, завести спокійно нові війська та боєкомплекти і саме головне показати раші ну я ж миротворець, а укри знову не дотримуються підписаних договорів + якась провокація і вже весь російський народ йде захищати велику русь на Київ, а заодно не задумуються чому в державі стало так зле жити, це все амерекоси і бандери винні-війна тому і рівень життя впав.
Юрий Воронов _ 13.02.2015 07:49
IP: 74.125.18.---
Гарань (а за ним підуть багато) виступив тут як адвокат зради і капітуляції.
А єдиний "плюс", який українці можуть отримати з ситуації, що змінилася – це консолідувати незалежну демократичну і патріотичну опозицію до Влади ставлеників Москви і розпочати систематичну підготовку до Третього Майдану, починаючи безпосередньо "від ґрунту".
Гетьману-зраднику, що очевидним чином порушив Присягу – звичайно, слід відмовити в легітимності, а його Мінську капітуляцію не визнавати як таку, що суперечить Конституції
ingul _ 13.02.2015 07:15
IP: 37.25.100.---
Vladislav Rozhko:
Алексей, вы вообще умеете читать? какой выигрыш? У Вас образование гуманитария? Это проигрыш по большинству пунктов. Единственный плюс это, то что не будут гибнуть наши граждане по крайней мере некоторое время. И такие эксперты преподают полит. аналитику у нас в Университетах. Позор!
Читать он умеет. Просто судьба такая у Украины быть жертвой предательства и подлости.
Украина не состоялась. Батальонам надо бросать восток и чистить Киев от предателей и мерзавцев.
Vladislav Rozhko _ 13.02.2015 06:31
IP: 74.125.186.---
Алексей, вы вообще умеете читать? какой выигрыш? У Вас образование гуманитария? Это проигрыш по большинству пунктов. Единственный плюс это, то что не будут гибнуть наши граждане по крайней мере некоторое время. И такие эксперты преподают полит. аналитику у нас в Университетах. Позор!
wed _ 13.02.2015 03:02
IP: 74.125.18.---
імхо,
залишається тільки одне питання – чи Порошенко настільки недалекоглядний політик, що пробує ще навіть хвалитися таким "успіхом",
чи (за прикладом Яценюка) вдає з себе тупого, коли йому вигідно... але тоді який виграш для нього в цій масштабній здачі інтересів України? цей виграш має ж бути безумовний і грандіозний, якщо він заради неї так легко хоронить своє політичне майбутнє, як демократичного політика...
wed _ 13.02.2015 02:49
IP: 74.125.18.---
shasta:
якраз заказухою від Гараня потягнуло дуже переконливо. Раніше він залишався в рамках ліберала-євроцентриста-толєраста-юдофіла. Але саме з цих позицій він і виріс у вже антиукраїнця по суті, бо не треба бути професором, щоб побаичти і фактичну автономію данбасії, і безумовну амністію, і фінансове ярмо на наші шиї тощо, – тобто ознаки того, що ЄС і Раша нагнули Пєцю, який не сильно й пручався, і маємо фактично капітуляцію з якої нас може витягнути хіба черговий наступ Раші.
угу,
заказуха без каплі здорового глузду...

але дещо помиляєтеся, навіть черговий наступ Раші нас від цих ганебних зобовязань навряд чи врятує – німецькі ріббентропи з Порошенком будуть пробувати переконати москву дотримуватися вже нових Мінських угод... а потім, подібно як зараз, знову зроб-лять подальші поступки карлику _за_рахунок_ України
Індра _ 13.02.2015 02:15
IP: 94.76.81.---
пане Олексію Гарань, дуже поганий з вас політолог. Саме навпаки: Путлер виграв ці перемовини, а наш Кондитер 100% програв! Це видно сліпому котеняті, а чому вам не видно??? Факт агресії Московії проти України – не визнаний!!! Перебування москальского війська в Україні не засуджене, зобов'язання виводу москалів – немає! Поставки оборонної зброї Україні не буде! Терористам гарантують помилування! Тавриду віддали москалям – згадки про неї немає! На Україну наклали масу зобов'язань, а на Московію – жодного! Нарешті Пулер знову став суб'єктом міжнародних зустрічей – ставить підпис... короче, висновок такий: наявну владу треба не просто гнати в шию, її треба саджати до тюрми. І керівництво країни треба змінювати на людей з Майдану не пов'язаних з даною владою якомога швидше!!!
Київ Тома _ 13.02.2015 01:38
IP: 173.194.90.---
"Слепые снайперы, глухие радисты, испитые майоры – Невзоров о российской армии

А нещодавно Порошенко так всіх лякав потужною російською армією, називаючи трохи не найсильнішою армією в світі.
При тому, українці знають, що там одні п яниці.

Пане Гарань, то як можна вірити Порошенку, не враховуючи його попередніх обіцянок.
shasta _ 13.02.2015 01:23
IP: 37.115.224.---
Oleg Vasiliev:
це говорить Невзоров – рашен журналіст, який вашу армію спостерігав в натурі і не один раз))
Gonta_20 _ 13.02.2015 01:11
IP: 93.73.27.---
"Наприклад, Ізраїль мав як переговірника Ясіра Арафата, якого в країні багато років називали терористом N1".
І де зараз той Арафат? Склав компанію Ейхману та"мюнхенським" терористи 1972 р.! Але СБУ не Моссад, а Україна не має ізраїльської пам'яті, на жаль...
shasta _ 13.02.2015 01:09
IP: 37.115.224.---
В российской армии такие проблемы, что вряд ли стоит говорить о ее серьезных возможностях в Украине.

Такое мнение выразил российский журналист Александр Невзоров в эфире "Эха Москвы"
"маленькая Чечня тремя тысячами так называемых бандитов на самом деле вертела на пенисе гигантскую российскую армию, дивизию лампасоносных генералов, командно-штабные машины, генеральные штабы, бесконечных людей в фуражках и делала с ними все, что хотела"
"Это страшная картина. А то, что мы имеем сейчас, мы имеем все то же самое, только тех слепых снайперов переодели в красивые очки, глухих радистов снабдили рациями чуть более современного дизайна. А испитые майоры, которые когда-то выводили на плац заниматься физкультурой, а плац оказывался минным полем, чему я был сам свидетелем, они тоже никуда не делись."
shasta _ 13.02.2015 00:59
IP: 37.115.224.---
Уроки китайского языка – аудиокурс для людей начинающих изучать разговорный китайский язык с нуля. аудыокнижка. Росыйська. вступ:
"Так уж исторически сложилось, что Россия не только европейская, но и азиатская страна... А именно Азия будет в 21м веке наиболее динамично развивающейся частью земного шара. И вот здесь-то России суждено сказать СВОЕ ВЕСКОЕ СЛОВО исторического моста между западом и востоком... Китай – это наш великий сосед... В этих условиях знание языка, на котором говорит китайская нация, приобретает для нас особый смысл. Англичанам или португальцам ПОЗВОЛИТЕЛЬНО НЕ ЗНАТЬ китайского. Россияне ДОЛЖНЫ ЕГО ЗНАТЬ. Без него мы не сможем общаться с нашим соседом " Тобто, сказати своє слово Расії доведеться по-китайськи))) а ти вже вивчив мову старшого китайського брата?
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter