Олексій Гарань Історик-міжнародник, політолог, політконсультант, учасник багатьох "авантюрних" проектів, що стали успішними

Наслідки е-декларування (опитування експертів)

11 листопада 2016, 09:22

Електронне декларування: наслідки для суспільства Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва 4-8 листопада 2016 року провів експертне опитування "Електронне декларування: наслідки для суспільства". Метою опитування було з'ясувати думку експертів щодо перших результатів електронного декларування топ-посадовців, а також наслідків цього процесу для суспільства. Усього опитано 58 експертів.

Результати опитування у таблицях

• Опитані експерти позитивно оцінюють результат електронного декларування, з них абсолютна більшість – безумовно позитивно. Менше десятої частини опитаних оцінюють результат електронного декларування двояко – у чомусь позитивно, у чомусь негативно.

• Серед політиків, які найбільше зробили для того, щоб система електронного декларування була створена і запрацювала, експерти відзначили насамперед Єгора Соболєва, Петра Порошенка та Віктора Чумака. Окрім того, значна частина експертів вважає, що заслуга за впровадження електронного декларування лежить не на якомусь конкретному українському політикові чи групі, а на західних партнерах та міжнародних організаціях, які тиснули на українську владу, та громадянському суспільстві.

• Абсолютна більшість експертів вважає, що електронне декларування – це крок до відкритості та прозорості влади, і водночас констатує, що це крок, здійснений під тиском західних партнерів. Ще експерти зауважують, що електронне декларування стало своєрідним діагнозом стану українського суспільства.

• Опитані експерти схиляються до думки, що реальні статки посадовців є вищими, аніж вказані в деклараціях. Однак значна частина експертів погоджується з тим, що дані в документах більшості декларантів все-таки не надто відрізняються від реальності.

• Декларації Юлії Тимошенко та Олега Ляшка вразили опитаних експертів найбільше. Певне враження справили й декларації Андрія Лозового та братів Дубневичів.

• Відносна більшість опитаних підтримала думку, що НАЗК ретельно перевірятиме лише декларації найбільш одіозних політиків та чиновників, а до всіх інших підходитиме більш формально. Водночас лише 3 експерти вважають, що е- декларації використовуватимуться як спосіб розправи з опозицією.

• Думки експертів щодо наслідків введення електронного декларування поділилися, відносна більшість схиляється до думки, що наслідки будуть серйозні, проте не радикальні, і майже стільки ж експертів вважають, що наслідки будуть не істотними. Водночас лише кілька експертів висловили думку, що наслідків не буде взагалі.

• Серед основних імовірних наслідків експерти виділили падіння довіри населення до влади, втрату рейтингів парламентськими партіями і появу шансів для нових партій, проведення фактичної амністії легалізованих статків і доходів. Дещо менше експертів бачать наслідком реальний наступ на корупційні схеми та отримання Україною безвізового режиму з ЄС. В той же час дострокові парламентські вибори чи масові акції протесту є, на думку експертів, малоймовірними.

• Абсолютна більшість опитаних переконані, що відповідальність за порушення антикорупційного законодавства понесуть лише окремі чиновники чи політики, причому ця відповідальність буде вибірковою.

• Наступними кроками після імплементації електронного декларування повинна стати системна перевірка даних (у співпраці НАЗК, НАБУ, ДФС, МВС, ГПУ тощо), створення незалежного антикорупційного суду та активна робота громадського сектору, який повинен здійснювати паралельну перевірку декларацій та відстежувати й контролювати процес офіційної перевірки.

powered by lun.ua
Коментарі — 58
SARA21 _ 12.11.2016 12:11
IP: 91.226.4.---
Сидить Парубій мовчки на своєму кріслі голови і пікнути в захист України і українців боїться,щоб з того стільця не поперли,а комендантом був,людей молодих вгробив,за що???Та Янукович був кращий.А ці нічого не зробили,тільки ще більше людей до бідності довели,прийшовши на крові молоді до влади,показуючи ще свої декларації,на скільки вони обікрали нас.А Юлька десь зашпортала добре свої долари,і бідна як церковна миш.Подонки будь вони прокляті і Богом і людьми.
SARA21 _ 12.11.2016 12:03
IP: 91.226.4.---
Самі вибираємо Порошенків,Тимошенків а пізніше плачемо що вони нас обкрадають.Не голосуйте за них,і не голосуйте за того українця який в свій уряд бере таких Порошенків,Тимошенків.
Svetlana Pivovarova _ 11.11.2016 18:00
IP: 93.74.65.---
Соня Терещук:
Ми отримали більше публічності, але залишилась безкарність. Історія із скандальною нерухомістю Лещенка – яскравий тому приклад – все очевидно, але залишилось без логічних наслідків для зашквареного політика
Так у нас всегда так было и ничего не изменилось с созданием набу, они оказались далеко не независимой структурой и весьма лояльными к тем, кто их поддерживает. В общем у нас сплошная имитация, а не борьба с коррупцией.
Svetlana Pivovarova _ 11.11.2016 17:59
IP: 93.74.65.---
Мирослава Булачок:
Ну да, Юля святая невинность) И ни разу не кормится за счет Онищенко)
Мирослава Булачок _ 11.11.2016 16:45
IP: 104.199.69.---
Та дайте спокій Тимошенко. нормально. коли жінка живе за рахунок свого чоловіка. може гарно одягатися.що тут не так. п Гарань. ви ж розумна людина. колись підтримували Тимошенко. а тепер вітер дме в інший бік?
Соня Терещук _ 11.11.2016 16:12
IP: 104.199.69.---
Ми отримали більше публічності, але залишилась безкарність. Історія із скандальною нерухомістю Лещенка – яскравий тому приклад – все очевидно, але залишилось без логічних наслідків для зашквареного політика
aerodrom _ 11.11.2016 15:31
IP: 104.199.6.---
chsaber:
===
+
chsaber _ 11.11.2016 15:28
IP: 194.0.206.---
chsaber:
СБУ назвала дату запуска плана России по дестабилизации в Украине.

СБУ, или, скорее всего – не СБУ, а кто-то более грамотный и компетентный, просчитал реальное развитие политической и протестной ситуации в Украине. Суть этой объективной оценки сводится к тому, что народу стало не вмоготу терпеть и он, народ, – так или иначе начнёт протестовать," выйдет на улицу."
А, раз так и, это неизбежно, надо заранее найти и заклеймить виноватых в "дестабилизации".
Ну, а по скольку, постмайданная власть по определению не может быть виновной в повышении тарифов, потери вкладов, обнищанию населения на фоне кое-как, не до конца продеклариванных ммногомиллионных состояниях и фантастической недвижимости, то кто-то должен же быть крайне. Вопрос – кто? Правильно – РФ, Путин, Сурков, со своим фейковым "шатуном.".
В общем – кто угодно, только не те "политики " со справками и без, которые, используя Майдан, прорвались к власти и продолжают грабить страну.
aerodrom _ 11.11.2016 15:20
IP: 104.199.6.---
россия также не дает безвиз:
Про це у Twitter написав брюссельський кореспондент радіо Свобода Рікард Йозвяк.
"Переговори про механізм призупинення безвізового режиму продовжаться наступного тижня. Не думаю, що ми побачимо фактичну лібералізацію візового режиму для України і Грузії до лютого-березня", – написав він.
chsaber _ 11.11.2016 15:06
IP: 194.0.206.---
СБУ назвала дату запуска плана России по дестабилизации в Украине.
sidor _ 11.11.2016 14:56
IP: 77.52.31.---
СБУ назвала дату запуска плана России по дестабилизации в Украине.

Старт активных действий запланирован с "Всеукраинской акции протеста банковских вкладчиков" 15 ноября.
"С 17 ноября основной акцент протестных акций смещается на вопрос повышения тарифов. "Протест" должен перерасти в блокирование правительственных структур, расширением претензий и требований к власти. По замыслу российских кураторов, акциям протеста планируется создать видимость массовой поддержки, в частности, уже развернута активная агитация в социальных сетях с призывами всякой помощи "протестантам".
Данные, полученные СБУ и СВР, свидетельствуют, что запланированы массовые беспорядки и даже гибель "участников акций протеста".
"Первой контрольно-промежуточной датой определено 24 ноября, когда должен состояться саммит Украина-ЕС, посвященный финализации вопроса о предоставлении Украине безвизового режима"

В СБУ призвали граждан и политические силы не раскачивать корыто, бо шоколадных крыс тошнит...
Серьога Люб-чен-Ишин _ 11.11.2016 14:49
IP: 104.199.69.---
Юлия Кузьменко:
Какие изменения дали нам с е-декларированием? если такие как Лещенко с Сытником создали прецедент отбеливания незаконно приобретенных средств и имущества в декларациях, путем приставок "подарок" "заем". Об эффективности таких органов как САП, НАБУ и говорить не нужно, потому что она равна 0.
правильно
теперь будь який вілкул може задекларувати 500 лівих мільйонів
і потім сказати шо в борг взяв у бойка
а той скаже, шо це борг у януковича)))
і шукайте крайніх
Серьога Люб-чен-Ишин _ 11.11.2016 14:47
IP: 104.155.70.---
"Декларації Юлії Тимошенко та Олега Ляшка вразили опитаних експертів найбільше"
аякже, такі бідненькі, живуть на копійки
я й то більше заробляю
може, їм на масло вершкове скинутись??
aerodrom _ 11.11.2016 14:28
IP: 104.199.69.---
Александр 1:
=========
если порошенко летал на свою виллу на чартере, то стоимость перелета тоже надо декларировать
Андрій Павловський _ 11.11.2016 14:27
IP: 104.199.6.---
пане Олесій, мабуть всі иксперди з АП чи БПП?

Найбільше привернули уваги в мережах якраз до декларації Порошенка і Гройсмана... забутих іспанських маєтків та міліонів долярів готівкою
Юлия Кузьменко _ 11.11.2016 14:15
IP: 104.155.70.---
Какие изменения дали нам с е-декларированием? если такие как Лещенко с Сытником создали прецедент отбеливания незаконно приобретенных средств и имущества в декларациях, путем приставок "подарок" "заем". Об эффективности таких органов как САП, НАБУ и говорить не нужно, потому что она равна 0.
sidor _ 11.11.2016 14:13
IP: 77.52.31.---
Александр 1:
.... что это не про коррупцию, это про непрозрачность власти...Гммм, а разве коррупция не возникает при непрозрачной власти?
...к Порошенко нет ни одной претензии судебных органов ни в Украине...
Ну как это "нету"? А от на это что вы скажете: – В 2003 году Государственная налоговая администрация в Волынской области возбудила уголовное дело по обвинению руководителей Луцкого автомобильного завода (ЛуАЗ), который Порошенко контролирует через "Укрпроминвест", в уклонении от уплаты налогов.
...Людям всегда интересно знать все подробности о чужих богатствах....Любопытство начинается тогда, когда владелец богатств начинает неподетски "жарить" пипл находясь при власти.
....Порошенко олигарх, и всем это известно...То есть, вы целенаправленно привели к власти олигарха что бы он (олигарх) боролся с олигархами??? Не кажется ли вам, что у вас с логикой рассуждения что то не в порядке?
aerodrom _ 11.11.2016 14:12
IP: 23.251.143.---
поэтому надо декларировать право собственности на фирму на корой вилла оформлена и право пользования виллой, которая порошенко не принадлежит. это не два раза декларировать. Если бы вилла была оформлена на порошенко, то соответственно не надо было бы декларировать право на ее использование.
aerodrom _ 11.11.2016 14:06
IP: 104.155.120.---
Александр 1:
aerodrom:
"Якщо ця вілла перебуває на балансі юридичної особи, значить, зазначається інформація про кінцевого бенефіціарного власника саме про юридичну особу.
Именно это и указано в декларации: Порошенко – конечный бенефициар фирмы, владеющей недвижимостью. Какие претензии?
======
правильно. если речь идет о собственности.
а если речь идет об использовании, то не имеет значения кто собственник. Если имущество находится в бесплатном пользовании, то такое использование надо декларировать.
Александр 1 _ 11.11.2016 13:54
IP: 188.163.12.---
aerodrom:
"Якщо ця вілла перебуває на балансі юридичної особи, значить, зазначається інформація про кінцевого бенефіціарного власника саме про юридичну особу.
Именно это и указано в декларации: Порошенко – конечный бенефициар фирмы, владеющей недвижимостью. Какие претензии?
aerodrom _ 11.11.2016 13:44
IP: 104.155.70.---
не только президент, не только госслужащий, любой человек при подаче декларации обязан указать безоплатно полученные услуги.
aerodrom _ 11.11.2016 13:40
IP: 104.199.6.---
"Він (декларант – ред.) повинен вказати це майно. Він зобов'язаний вказати все майно, що належить йому. Через юридичну особу чи як фізичній особі. Він зобов'язаний внести цю інформацію в електронну декларацію. Тобто, якщо в нього є бенефіціарна власність, або він є кінцевим бенефіціарним власником, то він зобов'язаний її внести", – вважає він.
aerodrom _ 11.11.2016 13:39
IP: 104.199.69.---
Александр 1:
Офіційна позиція членів НАЗК

Що ж говорять з цього приводу самі члени Нацагентсва з питань запобігання корупції?

"Якщо ця вілла перебуває на балансі юридичної особи, значить, зазначається інформація про кінцевого бенефіціарного власника саме про юридичну особу. Тому що ідеї нерухомого майна стосуються саме тих випадків, коли в цьому нерухомому майні або проживає, або ним користується чи декларант, чи член сім'ї декларанта", – пояснила голова Нацагентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак у коментарі "Схемам".
Александр 1 _ 11.11.2016 13:34
IP: 188.163.12.---
sidor:
а можете уточнить, КАК без коррупции можно "заработать" 104 предприятия при этом с 1998 года ПРАКТИЧЕСКИ ПОСТОЯННО быть при должностях в разных правительствах и при разных президентах?
Может вы напомните – при каком президенте Порошенко не был при должности?
Это другая тема – коррупция. Мы обсуждаем, надо ли декларировать собственность два раза или нет. Даже в сюжете про маеток сказано, что это не про коррупцию, это про непрозрачность власти. Людям всегда интересно знать все подробности о чужих богатствах. Порошенко олигарх, и всем это известно, поэтому нет ничего удивительного в его домах за рубежом. По вашей логике (правда, относительно Тимошенко) к Порошенко нет ни одной претензии судебных органов ни в Украине, ни за рубежом. Поэтому тут нечего обсуждать.
aerodrom _ 11.11.2016 12:44
IP: 23.251.143.---
Александр 1:
aerodrom:
да нет, просто независимо от того, в чъей собствевенности маеток, если ты его используешь, то надо декларировать. как сделаил некоторые.
Зачем два раза декларировать собственность: один раз свое предприятие (и значит все, что числится за этим предприятием), второй раз – то, что находится на балансе этого предприятия? Это чтобы у людей было больше оснований для зависти?
===========
очень просто. порошенко обязан задекларировать имущество которым пользуется и которое ему не принадлежит, что ж тут непонятно? и тут нет никакого двойного декларирования. подумайте более внимательно.
Корупція1399 Україна та Європа1117 Донбас26 Уряд реформ419 Зеленський56
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter