Олексій Гарань Історик-міжнародник, політолог, політконсультант, учасник багатьох "авантюрних" проектів, що стали успішними

Чому А.Герасимов, І.Луценко і фракція БПП роблять ''ведмежу послугу'' і Президенту, і всій країні

02 квітня 2018, 22:06

Отже, сьогодні після засідання фракції БПП А.Герасимов запропонував продовжити інтригу до 1 липня 2018 р., а поки що проголосувати "в першому читанні законопроекти, які внесені президентом України, про скасування електронного декларування для громадських активістів і до другого читання врахувати всі рекомендації Венеційської комісії". Нагадаємо, що ще влітку минулого року Президент запропонував скасувати особисте е-декларування для антикорупціонерів, натомість запровадити е-декларування для всіх помітних громадських організацій (дохід вище 300 прожиткових мінімумів). Доволі суперечливо, м'яко кажучи. Але тоді це розглядалося як можливий компроміс з народними депутатами, щоб вони все-таки скасували е-декларування для тих, кого вони вважають своїми "класовими ворогами" – антикорупціонерів.

Але з того часу небажання парламенту розглядати можливі зміни (винні практично усі фракції, за винятком хіба що "Самопомочі") лише загострило ситуацію, довівши її до точки кипіння з нашими міжнародними партнерами. Власне, сьогодні І.Луценко прямо визнала, чому тягнули: а щоб дискредитувати антикорупціонерів. Пані Ірино, а Ви думаєте, що міжнародні партнери цього не розуміють? В цій ситуації реалістичний і прагматичний вихід запропонував А.Парубій – просто зняти положення про е-декларування для корупціонерів. І все. Не вигадувати колеса.

Натомість те, що зараз оголошує Герасимов, не тільки вже не зніме проблеми, а може лише загострити її. Адже наші міжнародні партнери вже ретельно вивчили всі нюанси. ГО і так здають декларації до податкової (а значна їх частина ставить на свої сайти річні фінансові звіти). А от запровадження публічно відкритого декларування розкриває весь механізм роботи ГО, витрати і доходи їх співробітників і ключових партнерів, Це створить можливості напруги в самих організаціях, між організаціями, можливість використання цих даних для невиправданих атак на всі ГО (а не тільки на антикорупційні). Пані Ірина має бути задоволена! І чому це створюється лише для ГО – може давайте тоді створимо таке для всього бізнесу, у тому числі контрольованому депутатами? Тобто абсурд. Тому це не сприймуть ні самі ГО, ні міжнародні партнери.

Це позначиться на міжнародному іміджі і Президента, і країни. Нагадаємо, що саме громадянське суспільство піднімає міжнародні рейтинги країни. Давайте ще й це підрубаємо.

Ну що ж, до ранку ще є час подумати. Подивимося, яку позицію займуть і БПП, і всі інші фракції.

powered by lun.ua
Коментарі — 34
Анатолій Смерека _ 05.04.2018 19:09
IP: 91.195.173.---
імідж президента – це що 0,000
Volodymyr Parkhomenko _ 04.04.2018 10:57
IP: 195.162.90.---
Zybyf:
Volodymyr Parkhomenko:
Що і бачить суспільство.
Є власник бюджетних коштів,і є наймані власником працівники,які оплачуються власником за раунок цих коштів.Але наймані працівники намагаються вкрасти кошти власника,розпоряджаються ними для власного збагачення Власник-народ України пропонує подати йому звіт у вигляді е-декларацій,щоб побачити і зробити висновки. Власником грантів є платники податків не нашої країни.Через те антикорупціонери звітуються перед тими,хто оплачує їх роботу. Це зрозуміло?.Весь світ хоче допомогти нам в боротьбі з корупцією і
Ці кошти західних платників податків надані ними не в подарунок шабуніним, а як підтримка реформ в Україні на благо її народу. Тому народ має право знати, як використовуються ці кошти. На реформи чи на збагачення активістів.
Volodymyr Parkhomenko _ 04.04.2018 10:53
IP: 195.162.90.---
Танчук Всеволод:
Volodymyr Parkhomenko:
Вже викликала. Приймайте як факт.
Запровадження декларацій для чиновників і депутатів теж викликало якусь напругу. І що? Від нього відмовилися? Ні, і правильно зробили. Так і з цими деклараціями.
Zybyf _ 03.04.2018 17:11
IP: 93.74.238.---
Volodymyr Parkhomenko:
Чому це прозорість законних дій ГО може викликати напругу?
І чому прозорість дій державних органів не може викликати напругу?
Для тих, хто оголосив себе антикорупціонерами, відбиватися від е-декларування є особливо ганебним. Що і бачить суспільство.
Є власник бюджетних коштів,і є наймані власником працівники,які оплачуються власником за раунок цих коштів.Але наймані працівники намагаються вкрасти кошти власника,розпоряджаються ними для власного збагачення Власник-народ України пропонує подати йому звіт у вигляді е-декларацій,щоб побачити і зробити висновки. Власником грантів є платники податків не нашої країни.Через те антикорупціонери звітуються перед тими,хто оплачує їх роботу. Це зрозуміло?.Весь світ хоче допомогти нам в боротьбі з корупцією і
Надія Жук _ 03.04.2018 13:27
IP: 104.199.37.---
Виправте і в словах Парубія "для корупціонерів" на "для "антикорупціонерів". Це ж один абзац.
Vadym Kvartsyany _ 03.04.2018 13:18
IP: 194.50.169.---
Після того, як сьогодні більше половини бепепешників відмовилися голосувати за включення до порядку денного законопроекту про скасування е-декларування для ГО, здається, навіть найбільш наївним має стати очевидно, чиї вуха стирчать із-за лаштунків і хто керує саботажем.
Александр 1 _ 03.04.2018 13:07
IP: 188.163.12.---
Корней Чукчин:
Авакова ждут в Москве на допрос!
- приедет или заболеет?
Приїде після того, як в Гаагу на суд привезуть Путіна.
alexa71 _ 03.04.2018 11:43
IP: 78.111.190.---
Корней Чукчин:
Да здравствует мировая революция и ее вождь! Вожди!
spitfire _ 03.04.2018 11:15
IP: 35.189.238.---
"...сьогодні І.Луценко прямо визнала, чому тягнули: а щоб дискредитувати корупціонерів"
депутати БПП+НФ+РПЛ+Опо зловжили своїми законодавчими повноваженнями, використали їх для досягнення своєї вузької політичної мети в боротьбі із опонентами або, можливо, для приховування власної корупційної діяльності.
таким чином, наявні підстави для початку розслідування діяльності цих депутатів державними антикорупційними органами, в першу чергу НАБУ.
і, звісно, виборці мають повне право відкликати їх, позбавити повноважень (vote out) через втрату довіри до них.
alexa71 _ 03.04.2018 11:10
IP: 78.111.190.---
Корней Чукчин:
Ганьба світовим імперіалістам!
Vadym Kvartsyany _ 03.04.2018 11:09
IP: 194.50.169.---
Порох вже давно скинув овечу шкуру "реформатора" і не вважає за потрібне бодай імітувати "рішучі реформи" і "боротьбу з корупцією", фактично очолюючи сили реваншу. Він забив на власний рейтинг, навіть на підтримку Заходу, і головну ставку на майбутніх виборах робить на максимальну дискредитацію і розпорошення опозиції, на брудні технології, адмінресурс, масові фальсифікації. Ідеальний варіант для нього – вивести в другий тур когось на кшталт Савченко, або Ляжка. Не виключено що уся ця "спецоперація" за участю Савченко і Рубана від початку і до кінця зрежисована "великими комбінаторами" з Банкової для розкрутки Гаді перед виборами.
alexa71 _ 03.04.2018 10:58
IP: 78.111.190.---
Питання перше – чому всі борці з корупцією соромляться показати свої чесні пожитки?
І друге – чому проти чесних і прозорих декларацій борців з коррупцією виступают, Меркель, Макрон, Трамп і решта Євросоюзу і світу?
Vadym Kvartsyany _ 03.04.2018 10:35
IP: 194.50.169.---
Чоколядний Пйотр Мальдівський і його найближчі посіпаки (Герасімов, Кононенко) і були головними ініціаторами і драйверами змін до закону, якими і запроваджувалось е-декларування для антикорупціонерів, яке вони цинічно запхнули в один законопроект зі скасуванням е-декларування для військових. Це було зроблено навмисно, щоб на заклик ветувати той ганебний законопроект, відповісти, - "Не можу, бо ж наші захисники на фронті чекають скасування е-декларування для військових!" і пообіцяти створити чергову "робочу групу" для "напрацювання компромісного законопроекту"! От і напрацював. Герасимов з Луценчихою не ведуть ніякої самостійної гри, це Порошок їхніми руками продовжує свою улюблену гру в "наперстки" з українським громадянським суспільством і "західними партнерами".
Сергій Данилюк _ 03.04.2018 10:32
IP: 91.227.180.---
xcc:
То подивися.
Valerii Zema _ 03.04.2018 10:27
IP: 176.36.177.---
чому механізм роботи ГО не має бути прозорим, адже вони працюють на грантові, тобто подаровані кошти, тому їхні звіти мають бути обов'язково прозорими
Борис Троян _ 03.04.2018 10:14
IP: 46.98.247.---
Да ведь именно Порошенко и создал эту самую "коллизию"! Ведь его ПРОСИЛИ И ЗАКЛИНАЛИ злополучный закон ветировать! И на том бы всё и кончилось...Но он сам боится ГО и вообще гражданское общество, потому пакостность и самодурство взяли верх тогда и продолжаются сегодня.Гарань что ли верит в самостоятельность Герасимова и фракции БПП?
Александр 1 _ 03.04.2018 10:03
IP: 188.163.12.---
Дивує позиція де яких дописувачів, які є прихильниками е-декларування для громадських організацій і діячів.

По-перше, ці дописувачі вважають, що мають право контролювати чужі гроші, до яких самі не мають жодного відношення. Це просто показую, наскільки люди схильні заздрити чужим грошам. Але функція контролю це справа того, хто гроші надає, а не тих, хто любить рахувати гроші в чужих кишенях.

По-друге, де які прихильники цієї позиції чомусь вважають, що боротьба з корупцією повинна бути безкоштовною. Це абсолютно помилкова точка зору. Чому крадії та корупціонери діють професійно, а боротися з ними повинні аматори? Та ще і безкоштовно? Навпаки тим, хто вирішив зайнятись ризиковою справою боротьби з корупцією, треба багато платити. Це корисно для країни, тому грантодавцям слід лише подякувати, а не бути невдячними свинями.
Анатолій Дмитрук _ 03.04.2018 10:03
IP: 46.252.210.---
Муму Герасімов взагалі відзначається повною відсутністю державницького підходу – одна лише собача вірність президенту.
Те саме стосується Гримчака і Туки.
Нам треба вернути у велику політику опальних депутатів і політичні сили та громадські організації, яких космополітична корупційна порошенківська рать усунула з великої політики: Томенка, Гриценка, Фірсова, Кошулинського, Фаріон, Стецьківа, ВО "Свобода".
Taras Tymchyshyn _ 03.04.2018 09:47
IP: 35.195.110.---
Видно, добряче припекло держчиновникам-олігархам-буржуям-скоробагатькам, раз на кожному форумі з'являються стогони про злих антикорупціонерів
Volodymyr Parkhomenko _ 03.04.2018 09:42
IP: 195.162.90.---
Чому це прозорість законних дій ГО може викликати напругу?
І чому прозорість дій державних органів не може викликати напругу?
Для тих, хто оголосив себе антикорупціонерами, відбиватися від е-декларування є особливо ганебним. Що і бачить суспільство.
Надія Жук _ 03.04.2018 09:25
IP: 104.155.106.---
Пане Олексію, вочевидь, Ірина Луценко говорила про дискредитацію антикорупціонерів, а не корупціонерів (див. другий абзац) Виправте, будь ласка!!!
Валерий Фабрикант _ 03.04.2018 07:45
IP: 35.205.230.---
Сначала президент, не приходя в сознание внес, потом внес поправку, но сказал тянуть. А все из-за того, чтобы окончательно взять под контроль средства массовой информации до президентских выборов или досрочных парламентских, в зависимости от того, как карта ляжет. Мы уже много "проффессоров" видели в Украине. Видимо, Гарань решил пополнить этот "достойный" ряд.
Oleg Suprunenko _ 03.04.2018 02:37
IP: 35.187.78.---
Док:
Порохоботи сьогодні вже почали відбілювати УПЦ МП (після того, як в ній посвятив вербу Петро Олексійович), а ви від них хочете "чогось новенького", та ще й по такій складній темі, як міжнародні гранти...
Sergio Denysenko _ 03.04.2018 01:29
IP: 93.76.206.---
- Меня волнует положение в Родезии. Этот Ян Смит, такой головорез... у меня уже было 3 инфаркта.
- А меня больше волнует, даже не он, а те ГО в Родезии. Ух, гады, сколько же они там зарабатывают?
Не люблю пролетариат.
Володимир Скачко _ 03.04.2018 01:21
IP: 35.190.213.---
Пане Гарань! А Ви не зрозуміли ще, що Ваша позиція "підпірки" Ґаранта насправді сильно зіпсувала Ваш імідж? Ви думаєте, що А.Герасімов чи І. Луценко є самостійними фігурами? Вони лише маріонетки у театрі шокорошенка! І якщо Вам, одній з цих маріонеток, незрозуміла поведінка інших – то цьому лише одна причина: ЖОДНА маріонетка не повинна розуміти дій її "господаря", а,отже – і дій інших, паралельних маріонеток. Ви своїм блогом лише скомпрометували себе, визнавши себе маріонеткою чоколядового. З чим і поздоровляю. Мав Вас за незалежного чоловіка. Шкода. Буває
Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

1
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

12
Ігор Луценко

Хто стріляв вночі у Голосієво і до чого тут справи Майдану?

Українська правда

Стати депутатом і залишитись людиною. Чому "Слуга народу" неправа в історії із "тупою вівцею"

Сергій Лямець

ZeVulgaris. 🤡 Андрюха, шо там с Кабмином?

16
Тимофій Бадіков

Залишити неможливо звільнити: чи буде в МОЗ новий очільник?

Євген Бистрицький

ПІДВОДНІ КАМЕНІ 7-ГО КОМІТЕТУ

7
Айдер Муждабаєв

"Русский писатель" Захар Прилепин: самый кассовый из убийц

5
Ігор Попов

Програма дій нового уряду – більше конкретики, а не лозунгів.

25
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter