Олексій Гарань Професор НаУКМА, науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи"

Президенту від українки, що ''миє посуд'' у Барселоні і ''любить Україну в інтернеті''

05 січня 2020, 11:12

Авторки цього допису я не знав раніше. Але допис виявився нестандартним серед інших відгуків на тему #какаяразница. Є, звичайно, різні люди в трудовій еміграції, різні мотиви. Для Президента тут все однозначно, у нього є вже схема, як і в ставленні до багатьох інших речей. Тому вважаю, що з цією думкою п. Малиновської з Дніпра варто ознайомити ширший загал. Може прочитають і в команді Зеленського, його спічрайтери (майже напевно), а може прочитає й сам Президент. Отут я не певен, хоча він сам говорить, що читає інтернет (але який?) не певен, що читає УП. Venceremos! No pasaran!

Vika Malynovska

3 січня о 12:14 ·

Всі вже висловились щодо #какаяразніца, але є ще одна річ, яка образила мене особисто у новорічному роліку того, хто називає себе українським президентом. Я же не лише потрапила у групу домогосподарок і патріотів, прирівняних до ватників. Я же з тих, хто живе за кордоном і "любить Україну по інтернету".

Хочу відкрити тобі, Вова, велику таємницю. Не всі українці, що живуть за кордоном, миють посуд в Італії або будують багатоповерхівки за східним кордоном європейської цивілізації. Ми, Вова, high skilled migrants. Тобі не зрозуміти, що це, бо твої скіли нікому нафіг не потрібні за межами плеканого тобою пост-совка. Але ми є. Нас багато, у Барселоні, Берліні, Амстердамі, на Кіпрі, в Каліфорнії, навіть, уяви собі, у Польщі.

Ми їдемо не на "заробітки". Багато з нас переїжджає навіть на менший чистий прибуток, бо в Європі і Штатах треба платити справжні податки, і життя тут скажено дороге. Ми їдемо за цікавою роботою і новим досвідом. Ми перемагаємо конкуренцію на ринку праці престижних високооплачуваних професій у громадян ЄС і США. Нас релокейтять, бо наші знання і досвід цінують топові світові компанії.

Ми кожний день розвінчуємо міфи, які ти, Вова, вперто транслюєш на весь світ, що українці поза межами своєї країни не здатні більше ні на що, окрім мити унітизи і збирати мандарини. Ми створюємо імідж українців як людей з гарною освітою і високими професійними навичками.

Ми в своїх містах виходимо на мітинги, щоб привертати увагу місцевих урядів до російської агресії проти України. Ми збираємо кошти на армію і приймаємо бійців на реабілітацію. Отак ми любимо Україну "по інтернету", Вова. Ми – важлива частина української дипломатії й інтеграції у цивілізований світ. Але хіба нам є місце у твоїй малороській свідомості?

На фото звичайна домогосподарка миє посуд в Італії і будує багатоповерхівку у Новосибірську.Іще один її пост:

Vika Malynovska з Аллою Рибіцькою та Victoria Narizhna.

3 січня о 15:54 ·

Дорогі мийники італійського посуду, будівельники запорєбріков та інші небайдужі! Є прекрасний шанс полюбити Україну по інтернету. Один з найбільших культурних проектів у Дніпрі (і точно найбільший книжковий, хоча там далеко не лише про книжки), фестиваль BookSpace збирає спільнокошт на розвиток і вдосконалення.

Наприклад, на BookSpace-2019 я відхопила щойно видані книжки супер-талановитих Halya Kerosina Shyyan та Karpa Irena, відвідала їхні презентації і там же на місці отримала підписи від авторок. А ще потанцювала під Жадана на Фестивалці (!!!) і зустріла багато прекрасних цікавих знайомих і незнайомих людей. Це лише найяскравіше, всі три дні були насичені і зробили Дніпро без перебільшень культурною столицею України на той період.

Нам потрібні такі події! Підтримайте, будь ласка!

Посилання на спільнокошт: https://biggggidea.com/.../knizhkovij-festival-book-space-u-.../

powered by lun.ua
Коментарі — 116
Влад Дорошенко _ 05.01.2020 19:45
IP: 35.235.226.---
Але ж нас рухала надія, що "Вова" не стане "просто баригою".
Якщо буде просто "не барига" – це вже значне досягнення – важливий прецедент для укр історії.
Інтернет показує такі приклади, може, наступний президент буде кращим слугою свого народу?

Бывший президент Египта Мохаммед Мурси 16 мая 2015 г был приговорен к смертной казни, которую суд отменил в 2016 г. под давлением международного сообщества и заменил его пожизненным заключением.
2018 4 апреля бразильский суд вынес решение о помещении в тюрьму бывшего президента страны Луиса Инасиу Лулы да Силва, который занимал этот пост в 2003-2010 годах.
2018 суд Сеула посадил бывшего президента Южной Кореи Ли Мен Бака в тюрьму на 15 лет за коррупцию.
Восьмой президент Израиля Моше Кацав, который занимал этот пост с 2000 по 2007 год, был осужден в 2010 году на семь лет тюремного заключения
hrim _ 05.01.2020 19:25
IP: 35.235.226.---
Yuri Dubov _ 05.01.2020 19:03:

Влада – це не щось дане Небом. Переважно, Влада є результатом суспільного Вибору, як банально б це не звучало. Адже, жоден з кандидатів у Президенти, жодна партія, наприклад, на Вибори-2019 не зробила наголос на ролі Науки та Освіти в поступі Суспільства.
А чому?
Суспільство не "дозріло" до такого діалогу. Суспільство навіть не дозріло до того, що потрібно боротись насамперед, за міжнародну вартість власної праці, а не за низькі платіжки за квартплату. Адже, за кордон виїжджають не задля низьких квартплат.

Зачароване коло з якого таки потрібно виходити.
Log Log _ 05.01.2020 19:10
IP: 35.235.226.---
Николай Ромманов – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
кто то что бы в двое.
Безграмотный кретин, твой бред похож на текст на РУССКОМ языке как твоя кочегарка на Лувр.
Тупой недоумок, ты за полсотни лет не овладел родным языком, а суёшь свой нос
в другую страну. Как и во всём, в событиях в Украине ты разбираешься как свинья
в астрономии.
Пошел вон, умственно отсталый.
Yuri Dubov _ 05.01.2020 19:03
IP: 35.235.226.---
hrim:
Все вірно, просто в більшості розвинених країн, навіть європейських, дбають про розвиток і рівень науки в себе, кожна країна володіє в тій чи іншій мірі сучасними технологіями і виробництвом і розвиває їх, знаходить свої "ніші", тому міжнародна кооперація не призводить до масового відтоку кадрів. Натомість в нашій країні наука як попередній, так і нинішній владі не потрібна, оскільки не стимулюється і не розвивається власне сучасне виробництво. Адже в нинішній олігархічній системі власників-бариг набагато простіше продавати сировину, не модернізувати старе виробництво, розпродати все, що лишилося, тому що цій владі абсолютно наплювати на майбутнє країни, яка для більшості з них просто місце проживання.
Bohdan Kupovych _ 05.01.2020 19:00
IP: 35.235.226.---
Виктор Лусс:
А вас це хвилює?
Log Log _ 05.01.2020 18:26
IP: 35.235.226.---
Андрій Маковецький-Левенгук:
Конечно, вы бывший бухгалтер
Поц с провалами в памяти, вы тупым были, тупым шутом гороховым и остаётесь.
Чечетов и Задорнов кланяются дремучему совку.
hrim _ 05.01.2020 18:23
IP: 35.235.226.---
Yuri Dubov:
... І дівчина-автор листа права, для багатьох людей основний стимул навіть не гроші, а можливість самореалізації (для тих же наприклад науковців – робота на сучасному рівні і відчуття задоволення від реальних результатів і їхньої корисності)...
Люди творчої праці часто змінюють місце роботи, що включає також переїзд із однієї країни в іншу. Адже, міжнародні конкурси, гранти, проекти – це можливість "зібрати" найкращих і вирішувати глобальні проблеми. Там фінанси, обладнання, здорова конкуренція. Це норма, коли, наприклад, у престижному німецькому, американському чи італійському університеті дослідницька група на 80% з іммігрантів. Це сучасні тенденції.
Проблема в іншому. Значна частина з тих 80%, отримавши досвід, повертається на Батьківщину та продовжує повноцінну працю. Окрім наших співвітчизників. Переважна їх більшість не може себе "знайти" в Україні. Вони тут зайві. А ще більша проблема, що Влада цього не бачить.
Елена Величко _ 05.01.2020 18:22
IP: 35.235.226.---
А чого їдуть у Європу? Бо там ми конкурентні. Бо Європа може прогодуватись сама,
а наші працюють на прорив, бо в нас космічні були технології, склад розуму – аналітичний,
молодь сама по собі креативна, розумна та ХОЧЕ нормально жити, не бачити ці, побудовані на вкрадені
гроші палаци, на гроші від руйнування підприємств, що їм подарували...
Молодь хоче жити у країні, що гарна відносно людини, у безпеці...у країні, що РОЗУМІЄ, що таке знання,
яка має безоплатну та якісну медицина та взагалі – НЕ ПІДВЕДЕ людину, коли треба рятувати... що ліки підмінили або нема...Молодь РОЗУМІЄ наразі відношення, розвиток, ЩО ТАКЕ погане, а що таке ДОБРЕ...Так ЗРОБІТЬ, щоб у державі могло бути ЖИТТЯ для людей, а не бутафорія та жирування бид-ти. Принаймі ПОЧНІТЬ РОБИТИ. От хоче відкрити справу – ДАВАЙТЕ ГРОШІ, а не % гоніть, віртуальні продукти не з'їсте...тільки коли самі станете віртуальні. Й КОНТРОЛЬ поверніть за ліками, за продуктами, за чиновниками...бо верзуть казна що.
ViHo _ 05.01.2020 18:19
IP: 35.235.226.---
Yuri Dubov:
Чим більше неуків при владі (хоча і з деяким інтелектом, спеціалізованим на шулерство) – тим більше не просто працелюбних, а вже й високоосвічених людей буде покидати країну. Натомість оці слуги, що пропагують "державу в смартфоні" мабуть щиро вірять, що смартфони ростуть на деревах або в інтернет-магазинах, що розвиток економіки – це тотальний розпродаж всіх активів країни, експорт не тільки сировини, а вже й інтелекту (той же Гончарук пропонує вирощувати IT-шників, які приречені працювати на інші країни, оскільки в нас сучасної промисловості і технологій не існує).
Експорт робочої сили – це перш за все засіб підморожування економіки, захисту її від перегріву. А підморожування економіки – це надійний спосіб фіксації існуючої соціальної ієрархії.
Yuri Dubov _ 05.01.2020 17:54
IP: 35.235.226.---
Чим більше неуків при владі (хоча і з деяким інтелектом, спеціалізованим на шулерство) – тим більше не просто працелюбних, а вже й високоосвічених людей буде покидати країну. І дівчина-автор листа права, для багатьох людей основний стимул навіть не гроші, а можливість самореалізації (для тих же наприклад науковців – робота на сучасному рівні і відчуття задоволення від реальних результатів і їхньої корисності). Натомість оці слуги, що пропагують "державу в смартфоні" мабуть щиро вірять, що смартфони ростуть на деревах або в інтернет-магазинах, що розвиток економіки – це тотальний розпродаж всіх активів країни, експорт не тільки сировини, а вже й інтелекту (той же Гончарук пропонує вирощувати IT-шників, які приречені працювати на інші країни, оскільки в нас сучасної промисловості і технологій не існує).
Виктор Лусс _ 05.01.2020 17:44
IP: 35.235.226.---
Svitlana Voitko:
А Вы уверены, что гогда мы станем цивилизованными, Европа (империя) еще будет существовать
ViHo _ 05.01.2020 17:41
IP: 35.235.226.---
Скіли – то суто капіталістична забавка. За соціалізму-феодалізму, що панує в Україні, вони не рулять. Тут рулить знатність роду. Рівень, що нагероїв-навертухаїв дєд у славні часи товариша Сталіна, гарантований і нині живущім його онукам і ще семи наступним поколінням. А всіх, кого не влаштовує їх місце в соціальній ієрархіїї, ніхто тут не тримає, кордони ж відкриті.
Виктор Лусс _ 05.01.2020 17:40
IP: 35.235.226.---
Leo Uxmal:
Я бы сказал – безостановочной борьбой.
Leo Uxmal _ 05.01.2020 17:33
IP: 35.235.226.---
Поразительно. Порохоботы все еще находятся в состоянии предвыборной борьбы, причем беспредельной. Сознательно занимаются раскалыванием общества. Основная мысль Зеленского – мы разные, но можем объединиться ради общей идеи – цветущей Украины, чтобы не надо было уезжать на чужбину. Но порохоботы против
Log Log _ 05.01.2020 17:29
IP: 35.235.226.---
lohik:
Чого причепились до Президента, який хоче зшити докупи розпорошену чварами Україну?...Щоб не втратити державу...Він ще нічого не продав і не віддав...
А що, Юлія Володимирівна ще надіється отримати посаду?
Це не Президент, а актор, який намагається зіграти роль президента,
але хисту мало.
Не знаю чи продав, але от-от віддасть.
Log Log _ 05.01.2020 17:21
IP: 35.235.226.---
Андрій Маковецький-Левенгук:
Тупой Уролог-Анабиозный, Вы уже 10 лет пытаетесь определить мою профессию, но
интеллекта и знаний выпускника занюханного меда не хватает.
Даже "корочки" юриста, купленные за сало не помогают.
"Молодой" совок, головой о стенку. Может поможет Николаевскому поцу.
Как в том анекдоте о Сталине, где "евреи и пожарные", у Вас украинцы и бухгалтера.
Svitlana Voitko _ 05.01.2020 16:56
IP: 35.235.226.---
На жаль,ні цей лист,ніякі інші звернення молодої інтеллектуально розвиненої еліти України до нинішньої влади не мають сенсу.Команда Зеленського мають зовсім інші цінності,здебільшого матеріальні,сприйнятні для більшої частини суспільства.Тому і така велика підтримка,поки що,цієї команди.Обнадіює те,що велика частина небайдужих,високоосвічених людей і в Україні,і за її межами,культивує високі моральні цінності,є носіями патріотично-національної культури.
Так,очевидно, не скоро ми станемо цивілізованою європейською державою.Потрібно обирати на найвищі посади в країні людей з державницьким мисленням,людей,які будуть мати політичну волю провести деолігархизацію,а не прислужувати їм.
Патриот2004 _ 05.01.2020 16:48
IP: 35.235.226.---
Yuri Dubov:

По-третє, йшов би ти, Юра Дубов, в пішу еротичну подорож в свою рідну Московію... туди, звідки родом всі ви Дубови, Іванови і Сідорови.
Yuri Dubov _ 05.01.2020 16:27
IP: 35.235.226.---
Патриот2004:
По-перше українською "Патріот" пишеться через "і", тому ви очевидно вважаєте себе патріотом московії.
По-друге, порядні люди себе патріотами не називають, таку оцінку дають інші, і це треба заслужити. Тому засуньте свій "язик" і нік десь в інше місце, нема чого тут гадити.
Leonid Shpak _ 05.01.2020 15:55
IP: 35.235.226.---
Цей лист від українки, що ''миє посуд'' у Барселоні потрібно переслати в Оман.
Кажуть, що Зеленський поїхав відпочивати в Оман – За даними ЗМІ / ГОРДОН. За даними "Страны", президент України Володимир Зеленський відпочиває в п'ятизірковому готелі на узбережжі Оманської затоки разом із сім'єю.
"Страна" стверджує, що керівник президентської охорони Максим Донець заздалегідь вирушив в Оман, щоб підготуватися до приїзду Зеленського.
Видання опублікувало фотографію, зняте нібито вранці 5 січня 2020 року.
Замічена тенденція, що він тікає на найдорожчі курорти світу від усіх православних релігійних свят народу України, в тому числі навіть організованих московським патріархатом, ще за старим календарем.
Елена Величко _ 05.01.2020 15:38
IP: 35.235.226.---
Щодо того, що нижче – то не виправдовування того, що робиться у державі.
Уряд треба міняти, але щоб прийдешні ЧІТКО НАПИСАЛИ перші 10 кроків та
що ЗРОБЛЯТЬ зразу та за 1 рік.
Вже цілком зрозуміло, що коли держава не годує своїх громадян – вона буде годувати...
30 майже років – то ПРІРВА – то вже вирок...то потребує аналізу як таке сталось взагалі.
Бо держава НЕ МОЖЕ існувати ані без території, ані без економіки, ані без армії, ані без медицини,
ані без освіти...ані БЕЗ ГРОМАДЯН...
САНДРО _ 05.01.2020 15:36
IP: 35.235.226.---
lohik:
Чого причепились до Президента, який хоче зшити докупи розпорошену чварами Україну?...Щоб не втратити державу...Він ще нічого не продав і не віддав...
Ах, ти ж с у к а продажная!
А ну брысь,в свою подворотню.
И не тявкай!
Елена Величко _ 05.01.2020 15:33
IP: 35.235.226.---
Автору.
Адже ви політконсультант? А політика – то ПРО ЕКОНОМІКУ, про життя громадян – напишіть тоді про тотальне природніх прав громадян та Конституції – це ж саме про скіли.
Напишіть, що саме повинна регулювати держава відносно громадян, бо ОДИН виходиш проти махіни,
що й ви створили. Написане в Конституції та підкріплене законами, що не може людина МАТИ менше прожиткового мінімуму, при чому ДІЙСНОГО...От напишіть як реалізувати, – ЦЕ Ж ПРО СКІЛИ. А чи готовий реєстр, щоб отримати СВОЇ 2га, бо вже помели ті, ХТО ТЕЖ МАВ ПРАВО – тобто ТЕЖ НЕ СКОРИСТАВСЯ, чого ж про це не згадують.
Тобто МЕХАНІЗМИ для життєдіяльності громадян – НЕ ПРАЦЮЮТЬ.
ЧОГО ВИ ПРО ЦЕ НЕ ПИШЕТЕ? У касі гроші ще дають...моя хата з краю...
Oleh Nykyforchyn _ 05.01.2020 15:13
IP: 35.235.226.---
Характерно, що захищати опариша, як по команді, збіглись усі традиційні кацапоботи, яких вивертає від української мови, українських героїв, від повільного, але неминучого здихання малоросійства як комплексу національної неповноцінності.

Це ще раз підкреслює, для кого Вовочка свій.
Grenader45 _ 05.01.2020 14:47
IP: 35.235.226.---
...це що за дешевка, Сашко?
Підставити у свій блог, замість своєї, апріорі ангажованої думки, якийсь допис, якоїсь дівчини, який при наближеному розгляді купи не тримається. Причому представити наче якийсь "всеохоплюючий глас заробітчан". Це по твоєму "сильний" хід? На кого цей примітив розрахований?
На заполошних "дякул"? Так їм і так "все давно було ясно". І до "привітання" і після.
На прихильників Зеленського? Так вони ткнуть у явні невідповідності у пості цієї Віки, і утвердяться у свої правоті.
На адептів Фаріон, Тягнибока? На виборців жопоблоку? На ольгинських тролів?... На кого?
Міркую, Сашко, це все від безнадії. А жалюгідні сподіванням "політконсультантів", що це якось допоможе сивочолому (у цьому ж суть)))) – марні.
Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Корупція1443 Зеленський75 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter