Альона Гетьманчук Директорка Центру "Нова Європа" (New Europe Center)

Щоденник євроатлантиста. Що робить Уго Чавес в Києві? Або коли Венесуела важливіша за США та Грузію

18 жовтня 2010, 14:35

Антиамериканський герой нового покоління Уго Чавес прибув для чогось сьогодні з візитом до України. "Для чогось", тому що українська влада так і не спромоглась пояснити, чому Україна має нести репутаційні втрати, приймаючи одіозного президента Венесуели. Президента, який має проблематичні стосунки не лише з 99% цивілізованих країн світу, але й переживає не найкращі часи як політик у своїй рідній країні.Якщо хтось думає, що президент Венесуели сам напросився до Києва, і нова українська влада просто не знала, як йому відмовити, той помиляється. Дійсно, Україна з'явилась у програмі візиту венесуельського лідера на початку жовтня, коли з його графіку десятиденного міжнародного турне випав Китай. Що, до речі, теж показово, бо, як подейкують у дипломатичних колах, китайці визнали за важливіше зайвий раз не напружувати відносини зі Сполученими Штатами. Україні, президент котрої заявляє, що США значаться серед трьох ключових пріоритетів нашої зовнішньої політики (поруч з ЄС та Росією) – такі нюанси, очевидно, враховувати ні до чого. У Києві не лише погодились прийняти у себе Чавеса, але й, за інформацією з надійних дипломатичних джерел, ще й змагались за право першої слов'янської зупинки. Йдеться про неофіційну дипломатичну "боротьбу" між Росією, Україною та Білоруссю прийняти венесуельського лідера у себе першими. Як відомо, перемогла Москва.

Аби не займатись самодіяльністю, я навмисне запитала в кількох знайомих американських дипломатів, як вони розцінюють візит Чавеса до Києва. Якщо підсумувати, то відповідь можна звести до наступного: венесуельський президент за рахунок України має намір збільшити коло своїх антиамериканських союзників. Створити такий собі слов'янський філіал антиамериканського руху імені Уго Чавеса. Або ж, як образно написав у своїй нещодавній публікації мій добрий знайомий, експерт американської Heritage Foundation Аріель Коен, "поширити ВІРУС". ВІРУС пишеться з великої, тому що саме так американські консервативні експерти обізвали союз Венесуели, Ірану та Росії, що, до речі, теж відбиває реальне ставлення Вашингтону до всіх, хто ручкається з Чавесом. До речі, в України є всі шанси, аби роздробити цю абревіатуру і відвоювати букву "У" в складі "РУС". Букву "С" при бажанні може забрати собі Сирія, куди Чавес теж завітає під час нинішнього турне. У результаті, вийде просто супер союз – Венесуела, Росія, Іран, Україна та Сирія. Куди там Євросоюзу.

Братання з Чавесом – це чорна мітка не лише для Сполучених Штатів. Більш ніж переконана, що пальцем біля скроні, реагуючи на інформацію про Чавеса у Києві, може покрутити й не один поважний політик в ключових країнах Євросоюзу. Тій же Німеччині. Дозволю собі нагадати українським стратегам, що два роки тому Чавес в ефірі своєї програми заявив, що партія ХДС Ангели Меркель – "той самий рух, який підтримував Гітлера і фашизм". Ну і далі в типовому для Чавеса стилі відправив німецького канцлера... в місця, не такі далекі (щось на зразок: "місіс канцлер, ви можете піти в..."). Такою була реакція венесуельця на заклики пані Меркель до лідерів деяких латиноамериканських країн не розвивати відносини з владою Венесуели.

Але, як відомо, наші відносини з Берліном зараз настільки "безхмарні", осаду від затримання Ніко Ланге та історії з Конрадом Шулером в німецьких елітах настільки "не залишилось", що Уго Чавес – це вже так, репутаційні дрібниці...

Хтось, можливо, мені закине, що в турне Чавеса потрапила і Португалія – країна-член ЄС і НАТО. Але тут потрібно розуміти, що Лісабон, на відміну від Києва, є перевіреним гравцем на Заході. Йому непотрібно доказувати свою євроінтеграційну відданість, символічну підкріплену навіть тривалим перебуванням колишнього португальського прем'єра Жозе Ману еля Баррозу на посаді глав Єврокомісії. Чи його "атлантичну" орієнтацію, символічно підкріплену перебуванням важливих американських баз на португальській території. І у Вашингтоні, і в Брюсселі знають, що Португалія, яку з Венесуелою пов'язують і деякі історичні зв'язки (знову ж таки на відміну від Києва), не буде за спиною у цивілізованого світу робити якісь брудні трюки з Чавесом.

Ну і, нарешті, візит Уго Чавеса – це удар по нашим відносинам з Грузією. Дозволю собі нагадати, що Венесуела поруч з Нікарагуа та острівною державою Науру, є тією країною в світі, яка рік тому визнала Південну Осетію та Абхазію. Україна, приймаючи Уго Чавеса, опосередковано демонструє, що її така позиція Каракаса у грузинському питанні зовсім не лякає...

Якщо ж відкинути політичний аспект (не забуваймо, "команда професіоналів" в Україні сповідує винятково прагматичний підхід) і спробувати пояснити візит Чавеса саме з бізнесової точки зору, то й тут виходить неув'язочка. Чи піде венесуельська нафта по запущеному в аверсі "Одеса-Броди" залежить не так від того, про що говоритиме Чавес я Януковичем, а від домовленостей між Чавесом і Лукашенком. А точніше – чи зможе "батька" надати гарантії Києву, що відповідна кількість венесуельської нафти – а саме 9 млн. тон – поступатиме на "О-Б" і далі. До речі, дуже показовий момент: від росіян, які продовжують качати нафту в реверсному напрямку, українська сторона ніколи не вимагали такої цифри. Подібні обсяги в 9 млн. тон були зафіксовані лише в 2007 році, а так – не більше 4-5 млн. тон. Білорусам така умова з боку України висувається, і не виключено, що висувається вона з однієї причини: у Києва насправді сьогодні немає політичної волі, аби розвертати "Одеса-Броди" в аверсному напрямку. А несподівана готовність міністра Юрія Бойка це зробити для прокачки венесуельської нафти насправді може виявитись дрібним шантажем Росії, враховуючи проблеми з поставками російської нафти для прокачки у реверсному режимі. У Києві, цілком можливо, розраховують, що заяви про аверс і венесуельську нафту мобілізують російську сторону, і вона швиденько знову віділлє "пару відер" для "Одеса-Броди". Хоча, звісно, далекоглядні політики в Україні вже б мали думати про те, як розвертати "О-Б", бо навіть з допомогою різного роду шантажу російської нафти не більшатиме, а лише меншатиме. Хоча б тому, що через роки два запрацює Балтійська Трубопровідна Система-2 (БТС-2) – обхідний трубопровід відносно як України, так і Білорусі.

З приводу видобування нафти та газу у Венесуелі українським "Нафтогазом", про яке домовились Янукович та Чавес (вже уявляю собі овації у вечірніх новинах на деяких центральних каналах), у мене лише одне питання: чи не краще замість того, щоб постійно захоплюватись якимись екзотичними схемами, спрямувати всі зусилля на розробку власних родовищ? Якщо мене память не зраджує, аналогічні домовленості були досягнуті у свій час з тією ж Лівією, Єгиптом, ОАЕ. І що, який результат?

Ну і що стосується іншої улюбленої теми венесуельського президента – озброєння, то тут потенційну для України нішу вже застовпила Росія. Після оборудок на 4 мільярди доларів, ще раніше оформлених між нею та Венесуелою, сьогодні йдеться про нову оборудку в 5 мільярдів. Щоправда, деякі джерела в Міноборони Росії повідомили американському виданню "Stratfor", що друга оборудка не є доконаним фактом, і цілком можливо, що Росія, аби не псувати "перезавантаження" з Америкою, може доручити поставки зброї від свого імені для "країн-сателітів" (саме так у тексті) – України і Білорусі, які вже "мають історію торгівлі зброєю для союзників Росії від імені Кремля". А враховуючи нинішні відносини між Москвою та Мінськом, така почесна місія теоретично може дістатись Києву.

Що ж, буде дуже навіть цікаво, якщо Україна погодиться взятись за справу, за яку не погодилась взяти навіть Росія, аби зайвий раз не дратувати Вашингтон... Адже для чого Росія допомагала Венесуелі? Наближені до Кремля експерти та політики на кшталт Сергія Маркова не приховують: у відповідь на розширення НАТО на Схід та розміщення Америкою елементів ПРО в Східній Європі. Така собі помста американцям у їхньому "задньому дворику". Навіщо Венесуелі озброюватись до зубів? Уго Чавес не приховує: щоб захистити себе від можливого конфлікту не лише з Колумбією, а й з Америкою. Чи потрібно Україні влізати в подібні геополітичні розборки? По-моєму, питання риторичне.

Що ж стосується інших бізнес аспектів можливої українсько-венесуельської дружби, то про них навряд чи варто й говорити: навіть наближені до Кремля російські експерти скаржаться, що якщо відняти торгівлю зброєю, то торгівельно-економічне співробітництво між Росією та Венесуелою виглядає дуже блідо (це при тому, що Чавес вже дев'ятий раз відвідує Москву.). Чи не для того, щоб хоч трохи його прикрасити, Чавес подарував Медвєдєву на прес-конференції венесуельську шоколадку, какао та бананове варення?

І насамкінець. Сьогодні стає все більш очевидним, що українська зовнішня політика не має нічого спільного із "стратегічною рівновагою", про яку розповідав Віктора Янукович в на минулому тижні у Литві. Бо візити подібні тому, який відбувається за участю венесуельського президента, можуть лише підірвати таку стратегічну рівновагу у відносинах з нашими ключовими західними партнерами. Іншими словами, залишається лише привітати вас з тим, що українська багатовекторність банально перетворюється на дипломатію хаосу.

Загрузка...
Коментарі — 59
львів-750 _ 19.10.2010 11:48
IP: 178.210.137.---
___ Олено, а Вам не здається, що саме Європа, а можливо і США, підштовхують Україну в особі януковича саме до такої "стратегічної рівноваги"? Адже Україна не Білорусь, наші олігархи, тобто, влада, свої статки тримають за кордоном. Тому, Європі вартує тільки натякнути на ізоляцію на кшталт білоруської – і ті миттю почнуть рух у потрібному напрямку.
гЫп _ 19.10.2010 10:53
IP: 80.91.185.---
Есть такое понятие, как политическая выгода, это правда что украина не имеет большого взаимождействия с компания из штатов правда украина очень активно сотрудничает с американскими компаниями например в сфере хайтек. и введение ограничений на торговлю в украину может очень больно ударить по нам, не говоря уже о международном имидже, но так же правда что и украина не представляет особого интереса чавесу, примером может служить что его визит на НТК Антонова не закончился ничем, Чавес купить бразильские самолёты, и аего обещание пустить украину на рынок добычи нефти в реке ориноко... и сколько будет стоить та нефть при доставке сюда, ведь разработка недр будет не бесплатной, да и где гарантия что очередная моча, не заставит чавеса разругавшись с той или иной страной не национализировтаь нефтедобывающий промысел, тем более опыт уже есть. Хотя да, правильней ругать "Алёну" ведь "зажратая"... ну да бог с вами, ума добывать газ в ливии найти негде...
Morgenstern _ 19.10.2010 08:20
IP: 195.189.241.---
Венесуела спонсорує 200 тисяч бідних сімей в США, надаючи їм дизельне пальне для опалення будинків зі знижкою 40%

А про спонсорував би бідну Альону (і куди тільки Хваріоніха дивиться – "Альона"!),вона би про нього зовсім по-іншому написала.
А взагалі цікаво – чи є якась користь України від США (економічних проектів майже немає), та від Грузії (за винятком переїзду в Україну злодіїв в законі, яких Саакашвілі повиганяв), що так треба повзати перед ними на карачках? Добре, Америка – супердержава, а Грузія що? Що вона такого робить для України? Боржомі?
Америка і Венесуела – торгові партнери, а Обама – не Буш. Дипвідносини між ними не розірвано, гостроти конфлікту зараз немає, і не факт, що США і Венесуела не знайдуть компроміс. А Альона, ніби якийсь Голдуотер, ще сидить в окопі Холодної війни, і не бачить, що світ змінився. З пргматичної точки зору візит Чавеса потрібен Україні, то чому б і ні? Нам же він не ворог. А з Америкою хай він сам розбирається. Ми не 52-й штат.
Херсонець _ 19.10.2010 05:36
IP: 77.239.190.---
Венесуела спонсорує 200 тисяч бідних сімей в США, надаючи їм дизельне пальне для опалення будинків зі знижкою 40%. "Президент Венесуэлы выделил $32 млн на субсидирование автобусных билетов для 250 000 бедных лондонцев"...
Про це звісно пані Гетьманчук мовчить. Як мовчить і про те, як США "кинули" харківський "Турбоатом", пообіцявши йому золоті гори за відмову від контракту на поставку турбін для атомної електростанції в Ірані. Не заплатили ні цента! А ми втратили сотні мільйонів...
Легко зрозуміти позицію пані Гетьманчук, коли подивитися, хто платить гроші її інституту. Ось Національний фонд США за демократію NED) у 2009 виділив пані Гетьманчук 81005 (!) доларів (http://www.ned.org/where-we-work/eurasia/ukraine Цікаво подивитися тут і на других гранітоїдів з України). А скільки грошей йде їй від європейських атлантистів, за іншими сірими схемами...Усім відомо, що NED створений ЦРУ. А Чавес перший ворог для ЦРУ. Ось звідки ноги ростуть у блозі пані Гетьманчук.
dgi _ 19.10.2010 01:02
IP: 93.73.216.---
ПОМОЕМУ ЭТО ЭЛЕМЕНТАРНАЯ ПОДСТАВА НАШЕГО ГАРАНТА МОСКОВСКОЙ ВЛАСТЬЮ...ТАКИМ ОБРАЗОМ ВЫМАЗАЛИ НЫНЕШНЮЮ ВЛАСТЬ В СВОИ ГЛОБАЛЬНЫЕ ИНТРИГИ...
Gelen _ 19.10.2010 00:31
IP: 94.179.53.---
bmi:
Тебе донецкие бабки платят за то, чтобы ты им минет делала,
а ты, сучкa, на окружной халтурить!

Иди на место, шалава, клиенты ждут!
bmi _ 19.10.2010 00:25
IP: 178.219.91.---
Gelen:
crockOdile:
http://www.day.kiev.ua/313119
"Свобода" оголошує масові акції протесту у Львові
"Партія регіонів готова піти досить далеко, ...
**********************
Вот это молодцы! Организовать акции протеста против политики донецких
за деньги этих самых донецких!
________________ а ти баблоси ті передавала? Ні? То чого тут базікаєш? Роботу пропускаєш! На окружну, курва...
bmi _ 19.10.2010 00:23
IP: 178.219.91.---
Дант:
Дант _ 18.10.2010 16:44... есть маленкая надежда, что всё же будет проведены необходимые реформы как в политеческом устройстве нового государства, так и экономические реформы..._ти в крємлє з мєдвєдопуціном сидиш, кацепчєгу? Чи ти байстрюк-мєчтатєль? Ніастарожна пьорнул, а хтів шось інше? Де вас поназбирувалось стіко, всілякого лайна... Ше аналізірує воно..., ляпа язіком своїм...
Віктор_Дніпров _ 19.10.2010 00:23
IP: 95.133.120.---
Yuri_D:
Віктор_Дніпров _ 18.10.2010 22:15
Цікаво, що таку з позиції критика Януковича щодо його співпраці з Чавесом виказав русскій дух В.Корнілов. Тому – висновків поки ніяких
Дивна в Вас логіка – тобто якщо Корнілов (тому що русскій дух) або Грач (тому що комуняка) "критикує" Януковича – Янукович янгол? Екстраполюючи Вашу думку – лідери західних демократичних країн, яким навряд чи до вподоби як Чавес, так і Янукович – комуняки, просякнуті "русским духом"?
Тобто якщо залиште собі.

У ВД написано Висновків поки ніяких. І не приписуйте мені те, чого я ніколи не писав і не стверджував. Додумали. Краще напишіть: Навіяло на логіку... і далі ота дурня, вибачте.

ххх
Gelen _ 19.10.2010 00:18
IP: 94.179.53.---
crockOdile:
http://www.day.kiev.ua/313119
"Свобода" оголошує масові акції протесту у Львові
"Партія регіонів готова піти досить далеко, ...
**********************
Вот это молодцы! Организовать акции протеста против политики донецких
за деньги этих самых донецких!
crockOdile _ 19.10.2010 00:01
IP: 93.74.4.---
http://www.day.kiev.ua/313119
"Свобода" оголошує масові акції протесту у Львові
Кандидат на посаду міського голови Львова від ВО "Свобода" Юрій Михальчишин заявив про можливість громадянської війни в Україні.
Про це він сказав після сьогоднішніх, 18 жовтня, подій у львівському тервиборчкомі, коли прихильники "Свободи" заблокували кабінет голови ТВК, вимагаючи включити їхніх представників у дільничні комітети міста.
"І тоді все може розвиватися за революційним сценарієм. Громадський тиск, який ми будемо очолювати, буде потужним фактором до зміни політичної ситуації в країні в цілому. Партія регіонів має шанси ввійти в історію як сила, яка спровокує в Україні громадянську війну", – заявив він.
З його слів, оскільки ПР боїться краху свого режиму, вона знайшла вихід "у традиційному ключі: фальсифікації, перекручування волевиявлення і т.д.".
"Партія регіонів готова піти досить далеко, ...
Gelen _ 18.10.2010 23:50
IP: 94.179.53.---
Европейский и американский векторы внешней политики донецкие
успешно и удивительно быстро обломили, а вектору азиатскому визит
нашего комарада Уго никак не повредит.

Жаль только, что он не прибыл в красивой форме венесуэльского
десантника...
Yuri_D _ 18.10.2010 23:05
IP: 91.124.127.---
Віктор_Дніпров _ 18.10.2010 22:15
Цікаво, що таку з позиції критика Януковича щодо його співпраці з Чавесом виказав русскій дух В.Корнілов. Тому – висновків поки ніяких
Дивна в Вас логіка – тобто якщо Корнілов (тому що русскій дух) або Грач (тому що комуняка) "критикує" Януковича – Янукович янгол? Екстраполюючи Вашу думку – лідери західних демократичних країн, яким навряд чи до вподоби як Чавес, так і Янукович – комуняки, просякнуті "русским духом"?
Віктор_Дніпров _ 18.10.2010 23:02
IP: 95.133.120.---
qwrtz:
Умные люди учатся на ошибках других. А украинские дураки призывают построить собственное мульти-культи. А что? Последствия ведь не им, а будущим поколениям расхлёбывать.
Вы бы не спешили с выводами. Наша Альона здесь столько написала и на блоге, и на своем сайте, что Имидж Украины перед перед Евро-атлантическим сообществом отмывать придется долго, нудно и только после переизбрания Западных лидеров, когда забудутся ее перлы...

Унижать не надо было тех "партнеров". Вы посмотрите её ВСЕ предыдущие Запысы. Веры бывшей Евроатлантиске там на Западе – никакой.

Шануймося.
х
qwrtz _ 18.10.2010 22:33
IP: 77.25.192.---
--Известная итальянская топ-модель с довольно неоднозначной репутацией на днях прославилась на весь мир, всполошив общественность своим заявлением о продаже девственности. За свое "сокровище" 20-летняя Рафаэлла Фико хочет 1 миллион евро--

А что? Отличная идея! Девушка думает о себе и ей плевать на то,что о ней подумают другие. И ей плевать на общественное мнение. И ей плевать на все нормы морали.К сожалению, подобная жизненная философия сегодня овладевает умами многих.

Вся разница между Рафаэллой и Януковичем лишь в том, что Рафаэлла решает сама за себя перед своей совестью, а Янукович за 46 000 000.
Віктор_Дніпров _ 18.10.2010 22:15
IP: 95.132.250.---
Yuri_D:
"Информация к размышлению":
"Рейтинги" за кількістю вбивств на душу населення (перераховано на 100000):
4. Венесуела 31.6
5. Росія 20.1
11. Україна 9.4
24. США 4.28 (для тих, хто оцінює США за голівудськими фільмами:)
60. Японія 0.49
Цікаво, що таку з позиції критика Януковича щодо його співпраці з Чавесом виказав русскій дух В.Корнілов. Тому – висновків поки ніяких. Критикують і з ліва і з права. Дипломатія хаосу – не думаю, що так. Хід цікавий. Білорусія, як стратегічний партнер України – це щось нове та оригінальне на пострадянському просторі. Отут пані Альона не вгадала. Чекатимемо реакції як Заходу, так і Росії.
qwrtz _ 18.10.2010 22:13
IP: 77.25.192.---
Peresich:
Вы б лучше Алена прокомментировали такой негоромкий выстрел – как хлопок пробки из шампанского ящичка Пандоры -

Канцлер ФРГ Ангела Меркель признала полный провал попыток построить мультикультурное общество в Германии.
Умные люди учатся на ошибках других. А украинские дураки призывают построить собственное мульти-культи. А что? Последствия ведь не им, а будущим поколениям расхлёбывать.
Yuri_D _ 18.10.2010 20:47
IP: 91.124.127.---
"Информация к размышлению":
"Рейтинги" за кількістю вбивств на душу населення (перераховано на 100000):
4. Венесуела 31.6
5. Росія 20.1
11. Україна 9.4
24. США 4.28 (для тих, хто оцінює США за голівудськими фільмами:)
60. Японія 0.49
Morgenstern _ 18.10.2010 19:41
IP: 78.159.35.---
Дант:
Vaka:
Реальным является то, что страна Украина не состоялась. Ещё есть маленкая надежда, что всё же будет проведены необходимые реформы как в политеческом устройстве нового государства, так и экономические реформы. Успеть бы до того, как страна развалится и "всё пойдёт на круги свои", как было много раз до этого. И беда здесь не в плохих соседях, а в самих украинцах.
Ой, что-то такое я читал сегодня вечером:
http://varjag-2007.livejournal.com/2079837.html
Morgenstern _ 18.10.2010 19:40
IP: 78.159.35.---
Самое забавное, что ни президент США Обама, ни министр иностранных дел миссис Клинтон, ни кто-либо из конгрессменов, сенаторов, министров США не выразил никакого недовольства по поводу визита Чавеса в Украину. Т.е. – ИМ ВСЕ РАВНО! Что касается Коэнов, то таких экспертов там полно. Будь Коэн сенатор или крупный чиновник администрации, его мнение имело бы значение. А так – от него в США зависит немногим больше, чем тут от самой Алены. Но вот Алене хочется казаться святее Папы Римского, похоже, что она до сих пор на фронтах Холодной войны.
Что касается того, кто из западных политиков покрутит пальцем у виска, то эти утверждения на совести Алёны. Они при ней крутили пальцем? Зато не исключено, что кто-то из них покрутил бы, если бы Украина ради замшелой идеологии отказалась от выгодных для ее экономики отношений. У них ведь нет постоянных врагов и друзей, есть лишь постоянные интересы. Только "колд уорриор" мадам Гетьманчук этого не понимает. Или делает вид...
pravda2009 _ 18.10.2010 18:59
IP: 82.193.99.---
Автор в данной теме вы полный ноль, вам тут правельно сказали что это только бизнес. Уго Чавес по вашему маленьких детей на завтрак кушает? Или его не любят за то что он посылает на весь мир и призедентов сша и немецких канслеров? Его не любят за то что он как и Лукашенко создал для страны закрытую економику, а в отличие от бульбашей у Чавеса одни из самых большиш запасав нефти к которым неровно дышат ВСЕ без исключения, а выставляется это все как противостояние США+ЕС против России+Чавеса потому что США пытаются Уго убрать уже давно насильственным методом с помощью спецслужб и пропаганды, а Россия в это время в выжидательной дружественной позиции поддакивает Уго в стиле *правельно не пускайте США в свою страну*. Поэтому расказывать что о нас чтото плохое подумают изза Чавеса глупо, Если бы Уго согласился приватизировать нефть своей страны (например как наши собираются отдать трубу) тогда Чавеса все бы в зад целовали и рассказывали что он изменился стал демократом и вообще молодец.
Лисиче _ 18.10.2010 18:31
IP: 195.191.200.---
Що тут скажеш. в нас був цивілізований,освічений,інтелегентний Президент,В.А.Ющенко і гості в нього були відповідні,але українському,постгеноцидному,напівазійському суспільству потрібні інші Президенти – іноземці. Або неграмотний малорос Хам,або соціялістка брехлива ВАНАя.І суспільство тепер хай отримує задоволення споглядаючи рила тих ким гидує світ. Вже по 10 разів наші вдадоможці зустрічались з російськими і іншими азійськими Ханами,а тепер прийшла черга і латиноамериканських. Їжте з задоволенням.
bayda2000 _ 18.10.2010 17:32
IP: 91.201.144.---
Авторці -Менше слухайте коенів
100% -но поділяю позицію _Borya _ 18.10.2010 15:31
Trinidadа,Євроінтегратора.
Бізнес- інтереси і нічого більше.
Потомок _ 18.10.2010 17:30
IP: 93.72.29.---
Lyubitel istorii:
ПАРУ СЛОВ О ЧАВЕСЕ
Вполне понятно, что в Венесуэле его любят и уважают. Этот человек переломил историю страны, в которой национальными багатствами распоряжались несколько семей, за бесценок продавая его Америке. Он уничтожил местнуб олигархию, взял под котроль государства добычу нефти, а доходы пустил на социальные программы. Он фактически ликвидировал бедность в стране. Он не обогащается сам, а обогащает свой народ. Он настоящий патриот и действует в отличии от Вас, уважаемая пани Гетьманчук, в интересах своей страны.
Да, Чавес специфический политик и человек. Да, он способен на множество эмоциональных и даже дурных поступков. Но венесуэльцы ему это прощают и знаю за что. Поэтому нашему правительству есть в чем у него поучиньтся – как не грабить свой народ, а обогащать его.
А не за обратную ли науку Чавес высказывал в Киеве благодарность ((((
Vaka _ 18.10.2010 16:52
IP: 91.197.48.---
Дант _ 18.10.2010 16:44
Слова не мальчика, но мужа.
Що заважало одразу висловлюватися нормальною мовою?
Я ж кажу – ми однаково сприймаємо ситуацію.
ONLINE
Україна та Європа904 Уряд реформ301 тітушки10 Корупція1083 Aтака Путіна1109
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter