Альона Гетьманчук Директорка Центру "Нова Європа" (New Europe Center)

Врятувати Україну від самої себе: місія ускладнюється

06 грудня 2017, 18:27

Якось нещодавно від посла однієї з дружніх країн G7 довелось почути, що у них в Україні є дві місії сьогодні: врятувати Україну від Росії і врятувати Україну від її самої. Другий пункт звучить, звичайно, не дуже приємно і, можливо, навіть дещо принизливо для українського вуха. Але це не було б так сумно, як би не було правдою.

Після останнього розвитку подій в Україні навколо блокування діяльності НАБУ і спецефектного відволікаючого маневру з Саакашвілі, не впевнена, що навіть лідери – не те що посли – найпотужніших держав світу можуть бути ефективними у виконанні місії #2.

Не знаю, якими мотивами керуються ті, хто свідомо загострює конфлікт по лінії ГПУ-САП-НАБУ, навіть розуміючи, що Україні досі важлива міжнародна підтримка. Що Білому Дому Трампа не до корупції в Україні, а до заяв американського посольства в Києві вже виробився сталий імунітет? Що від нинішнього складу Єврокомісії нічого хорошого Україні вже й так не світить, тому свої "глибокі занепокоєння" з приводу дій Генпрокуратури можуть адресувати комусь іншому? Чи що коли йдеться про загрозу державного перевороту в країні за гроші з Росії, то про яке взагалі НАБУ може йтись? Але очевидно одне: Україна балансує на межі міжнародної репутаційної катастрофи.

Таке враження, що хтось в Києві неначе зумисно ускладнює завдання з виконання місії порятунку України від самої себе для тих, хто вірить в нашу державу як всередині, так і за її межами. Мовляв, легко підтримувати Україну, яка і Росії достойно протистоїть, і реформи робить, і з корупцією бореться, а ви спробуйте підтримати нас такими, якими ми є (як там у тій пісні – "полюби меня такой, какая я есть"). Такими, які блокують роботу Національного антикорупційного бюро, хоча ще вчора на всіх міжнародних майданчиках запуск роботи НАБУ позиціонували як невід"ємну частину успіху "нової України". Ви спробуйте підтримати нас, коли ми, ризикуючи життям, вимагаємо підписання Угоди про асоціацію, а потім беремо її і демонстративно порушуємо. Такими, що підживлюють культ реформатора Саакашвілі, а потім дивуємо світ шоу з його затриманням і таким же шоу з його втечею та розшуком.

Але проблема в тому, що любити Україну такою, яка вона є, можуть тільки ті, для кого успішна Україна – небажаний варіант. Бо успішній Україні треба буде зробити якусь особливу пропозицію. А для такої, як зараз, не треба нічого особливо пропонувати. Зробив пару критичних заяв – і живеш спокійно. Ті, для кого важливо, щоб в України все вдалось, щоб вона нарешті приємно здивувала своїх прихильників у світі і обеззброїла своїх противників – любити такою, яка вона є сьогодні – не будуть.

Переконати світ, що наступ на НАБУ – справедливий, а Міша, в свою чергу, отримує те, чого насправді заслужив, буде складніше, ніж багато кому здається. Асоціативний ряд зі словом "Україна" сформувався за багато років таким чином, що навіть у тих, хто нас щиро підтримує, перша реакція на останні події – це негативна реакція (достатньо переглянути Твіттер-акаунти відомих західних лідерів думок).

Очевидно, у деяких київських кабінетах дещо переоцінили, в якій системі міжнародних координат перебуває Україна. Переоцінили рівень її підтримки на Заході і готовність наших справді партнерів любити її такою, якою вона є.

Загрузка...
Коментарі — 66
Orest Jj _ 08.12.2017 13:25
IP: 77.52.139.---
Volodymyr Parkhomenko:
Припустимо, НАБУ в даному складі, як римський папа, за визначенням безгрішне, і навіть не повинно дотримуватися законів. Припустимо, хоч це й смішно.
Але де ви бачили успішного реформатора, який би втікав з "ощасливленої" ним країні, і там, де йому надали притулок, нахабно порушував закони і готував силове захоплення влади?
он агент Госдепа. Агентам Кремля нечего делать во власти. Собирайтесь всем кублом и валите на) (ер в липецк.
Volodymyr Parkhomenko _ 08.12.2017 10:58
IP: 195.162.90.---
Припустимо, НАБУ в даному складі, як римський папа, за визначенням безгрішне, і навіть не повинно дотримуватися законів. Припустимо, хоч це й смішно.
Але де ви бачили успішного реформатора, який би втікав з "ощасливленої" ним країні, і там, де йому надали притулок, нахабно порушував закони і готував силове захоплення влади?
Orest Jj _ 07.12.2017 17:49
IP: 35.195.121.---
Перед очередным майданов, необходимо провести инвентаризацию земель и населения Украины, что бы определить дотационные регионы и неправильное население, что бы их можно было потерять и затем просить помощи от ЕС на их возвращение.
Orest Jj _ 07.12.2017 15:35
IP: 77.52.100.---
Vyacheslav Panchuk:
...І цікаво: де той "запасной аэродром"?...

в Испании.
Orest Jj _ 07.12.2017 15:33
IP: 77.52.100.---
Vyacheslav Panchuk:
лично я понимаю под "издевательским изнасилованием" – досрочные под принуждением лозунгом
"Так надо для блага страны и в связи с болезнью.".Или посадят на такой короткий поводок, что его состайники сами "попросят" его уйти, мотивируя беспокойством о близких.
Вы же сами понимаете – легальных шансов избраться на второй срок у него нет. Даже если он даст пенсию в 500 долларов.
На него вже положила глаз ФБР и трюк с 5% до 54% ему вже не дадут сделать наши старшие товарисчи.
Проигранные выборы – прямой путь на скамью подсудимых. Статей – как на сучке блох. Если он пойдет на выборы – гарантии неприкосновенности ему США не даст. Тем более, что связка Фирташ – Порошенко дает еще больше возможностей упаковать Фирташа в тюрьму лет на 50.

Лично я на его месте назначил бы перевыборы президента в этом году и проиграв, гордо удалился с поднятой головой, при этом сохраня и шкуру и состояние.
Mike Naplekov _ 07.12.2017 15:04
IP: 46.118.250.---
"врятувати Україну від її самої" слід розуміти глибше. Це не тільки від дій нахабних феодалів у владі. І головним чином не стільки, бо їх дії є результатом нашого розвитку за сторіччя.
Рятуватися слід від себе, від свого минулого, своїх звичок, та просити майбутнє щоб хоч якось притулило.
Фактично, нам вказали на прірву між нами та цивілізацією.
Може дадуть нам якогось Піночета, хоч секонд-хендного, бо в самих тільки піна у владу підіймається:)
Vyacheslav Panchuk _ 07.12.2017 15:00
IP: 46.63.69.---
Orest Jj:

По мнению Мухина, главным пострадавшим от "включения" США в украинский процесс станет Порошенко, будущее которого станет развиваться по одному из трех сценариев.
Первый, наиболее оптимистичный – "издевательское изнасилование в виде перевыборов" в 2018 или 2019 году;
Вторым вариантом является бегство из Украины "чартерным рейсом на уже готовый запасной аэродром";
Третьим, наиболее печальным для Порошенко исходом станет вооруженная смена режима с "деревянным макинтошем" в конце, полагает политолог.

В Госдепе не готовы расставаться с украинским проектом, поскольку в него вложено много сил и средств.
Вперше чую про Мухіна. Але прикольно: це де перевибори називають "издевавательським изнасилованием"? І цікаво: де той "запасной аэродром"?
Vyacheslav Panchuk _ 07.12.2017 14:56
IP: 46.63.69.---
руслан49:
Емісари Путіна їздять по всім країнам. Їздить і Путін. Вони все всім обіцяють. Угорщині обіцяють Закарпаття. Румунії обіцяють Буковину. Польші теж щось обіцяють. І тепер багато країн стоять навколо України, як шакали і ждуть, коли Росія Україну завалить. Щоб і собі відгризти якийсь шмат з українського тіла.
Розслабтеся, Руслане. В тих країнах, які Ви перерахували (крім московщини, звичайно) поважають закон. Їм зовсім не потрібен прецедент на перерозподіл територій. А от москалів треба остерігатися.
руслан49 _ 07.12.2017 14:01
IP: 37.53.226.---
Ritz:
2. Посмотрите, что вытворяет власть. Что бы убрать Соболева из комитета ВР, они вначале, как в старом еврейском анекдоте, приводят в ВР козу в виде закона позволяющего снимать директора НАБУ без аудита, а потом, сделав вид, что делают огромное одолжение, соглашаются забрать проект закона назад. Им кажется, что эта пилюля излечит нас и прогрессивное мировое сообщество от самой возможности мыслить и мы с радостью согласимся на уход Соболева из комитета.
Ще хтось захищає цього ублюдка, який підривав рельси в тилу українських військ під час "блокади" на Донбасі, який зробив вугілля для України по 113 доларів за тонну, замість 1800 грн за тонну. Який віддав Путіну десятки мільярдів тонн покладів вугілля на Донбасі в результаті "блокади".
Orest Jj _ 07.12.2017 14:00
IP: 77.52.100.---
Nord Ost:
в двух словах этот длинный текст звучит так – биться головой об стенку.
Оно и поделом. Даже национализм в Украине обрел смысловую форму украинского национал большевизма. Одна рука голосует за НАБУ, другая при этом залезла соседу в карман.
1. Верное определение. Ще пару лет назад може писал – при Шапкокраде для лосей печальных были одни ворота на бойню, где сдирали шерсть вместе с кожей, резали на мясо, кости, жилы и ливер выбрасывали. Нынешние реформаторы построили множество боен, где лосей кидают в мясорубку еще живыми, а препровождая по пути к светлому будущему по- новому ловцы душ человеческих кто ножовкой ногу лосю отрезает, кто ухо пиляет, а кто и зубами отгрызает нос...
Ritz _ 07.12.2017 13:46
IP: 35.205.37.---
3. В США бывший топ-менеджер концерна VW осужден на семь лет. Только за то, что вводил в заблуждение власть и потребителей в США. Представляете? Если спроецировать этот факт на украинские реалии, что мы получим?
Nord Ost _ 07.12.2017 13:43
IP: 95.133.223.---
в двух словах этот длинный текст звучит так – биться головой об стенку.
Оно и поделом. Даже национализм в Украине обрел смысловую форму украинского национал большевизма. Одна рука голосует за НАБУ, другая при этом залезла соседу в карман.
Ritz _ 07.12.2017 13:32
IP: 35.195.250.---
2. Посмотрите, что вытворяет власть. Что бы убрать Соболева из комитета ВР, они вначале, как в старом еврейском анекдоте, приводят в ВР козу в виде закона позволяющего снимать директора НАБУ без аудита, а потом, сделав вид, что делают огромное одолжение, соглашаются забрать проект закона назад. Им кажется, что эта пилюля излечит нас и прогрессивное мировое сообщество от самой возможности мыслить и мы с радостью согласимся на уход Соболева из комитета.
Ritz _ 07.12.2017 13:03
IP: 104.155.61.---
1. Новость. На Гриценко в России заведено уголовное дело, Это может быть этапом раскрутки его рейтинга, потому что повод для уголовного преследования, который дал Гриценко Москве, не совместим с его политическим образом. Либо это заказ недругов полковника, у которых общие интересы с Кремлем. Конечно возможен и третий, нейтральный, вариант, но почему-то он кажется все же маловероятным в такой сложной политической обстановке в стране. Вот и гадай.
mihaylenco _ 07.12.2017 12:47
IP: 93.171.79.---
Що б не казали, що треба міняти систему, але... Я вважаю, що треба міняти людей в системі. Будь яку систему треба наповнити виконавцями. Нинішня корупційна система заповнилася найбільш відповідними виконавцями, й запрацювала на повну силу.

Сьогодні вночі була припинена спроба державного корупційного перевороту. В шоколадників не вистачило духу йти до кінця в своїй боротьбі з антикорупціонерами. Тиск цивілізованих країн свою справу робить. Закон, котрий дозволяє парламенту крутити НАБУ, з розгляду знятий. Питання звільнення Соболєва схоже також здулося.

Щодо герасимова-бурбака. Якби вони були людьми, то їх би було шкода. Але шкодувати треба було раніше. Коли почалися перетворення малюків на пряму кишку з зубами.
Ritz _ 07.12.2017 12:46
IP: 104.155.61.---
Обращаюсь к украинским спецслужбам. Заметил, что в последнее время за моей личной жизнью ведется слежка. Точно не знаю, кто бы это мог быть, Но думаю, не трудно догадаться. Пожоже, в Украину возвращается политическая цензура и пытаются сворачивать свободу слова.
Grygorii Moroz _ 07.12.2017 11:55
IP: 46.211.147.---
Україну потрібно рятувати не від самої себе, а від жити по новому.
руслан49 _ 07.12.2017 11:36
IP: 37.53.226.---
Емісари Путіна їздять по всім країнам. Їздить і Путін. Вони все всім обіцяють. Угорщині обіцяють Закарпаття. Румунії обіцяють Буковину. Польші теж щось обіцяють. І тепер багато країн стоять навколо України, як шакали і ждуть, коли Росія Україну завалить. Щоб і собі відгризти якийсь шмат з українського тіла.
Nik Nikolas _ 07.12.2017 11:31
IP: 188.163.105.---
.Черти и лохи. ИНКВЕЗИЦИИ НЕТ НА ЭТИХ МРАЗЕЙ.
Orest Jj _ 07.12.2017 09:38
IP: 77.52.134.---
США намерены отыграться за "успехи" России в сирийской операции за счет Украины, что является "грустной новостью" для ее временного президента Петра Порошенко.

Евросоюз решил прекратить деятельное участие в политической и экономической жизни Киева, и после его "отъезда" бразды правления Украиной полностью переходят к США.
Три сценария для Порошенко
По мнению Мухина, главным пострадавшим от "включения" США в украинский процесс станет Порошенко, будущее которого станет развиваться по одному из трех сценариев.
Первый, наиболее оптимистичный – "издевательское изнасилование в виде перевыборов" в 2018 или 2019 году;
Вторым вариантом является бегство из Украины "чартерным рейсом на уже готовый запасной аэродром";
Третьим, наиболее печальным для Порошенко исходом станет вооруженная смена режима с "деревянным макинтошем" в конце, полагает политолог.

В Госдепе не готовы расставаться с украинским проектом, поскольку в него вложено много сил и средств.
Orest Jj _ 07.12.2017 09:30
IP: 77.52.134.---
хахаха.

Руководителя "Фольцваген" осудили на 7 лет тюрьмы за мошенничество. Дело раскрыли американские спецслужбы.
Давайте пожелаем плодотворной работы американским спецслужбам для зачина по офшорным делам Порашенка
Orest Jj _ 07.12.2017 08:55
IP: 77.52.134.---
руслан49:
Максим Чарушниковв:
ЄС і США мають ввести найжорсткіші санкції по українських депутатах, міністрах, суддях, правоохоронцях, та інших особах, які своїми діями або бездіяльністю сприяють корупції.
ЄС дуже хоче зіскочити із санкцій проти Росії і відповідно від якоїсь допомоги Україні. Навіть не грошей їм жаль. А бояться, що якийсь придурок в Росії може жахнуть ядерним ударом по Європі. Для цього ЄС і створило в Україні шобло грантососів-антикорупціонерів, які їздять по всіх країнах і закликають не допомагати Україні, бо цю допомогу "вкраде Порошенко і Кононенко".
правильно делают, патамушта Порашенка мародер,коллаборационист и просто потвора.
В Уркаине диабетикам категорически запрещено выдавать права на управление автомашиной, но разрешено??? управлять страной.
Жесть.
Володимир Руденко _ 07.12.2017 08:51
IP: 193.34.92.---
Когда в Киеве победил Майдан и Запад встал перед выбором кого поставить президентом (используя несовершенную систему выборов), то поставили олигарха Порошенко руководствуясь принципом, ворон ворону глаз не выклюет и разделяй олигархов (через поддержку одному клану) и властвуй, чтобы избежать настоящей гражданской войны. Ему потом дали полную свободу создать те органы власти которые ОН захочет. И вот олигарх создаёт органы которые борются против него на бумаге и помогают воровать в реале. Народ нищает, он богатеет, запад ох...ет от того, что Порошенко их проект, но что-то пошло не так. И мы в очередной раз должны понять, что избрание лживых политиков (АТО за две недели) путь в никуда.
руслан49 _ 07.12.2017 08:43
IP: 37.53.226.---
Максим Чарушниковв:
ЄС і США мають ввести найжорсткіші санкції по українських депутатах, міністрах, суддях, правоохоронцях, та інших особах, які своїми діями або бездіяльністю сприяють корупції.
ЄС дуже хоче зіскочити із санкцій проти Росії і відповідно від якоїсь допомоги Україні. Навіть не грошей їм жаль. А бояться, що якийсь придурок в Росії може жахнуть ядерним ударом по Європі. Для цього ЄС і створило в Україні шобло грантососів-антикорупціонерів, які їздять по всіх країнах і закликають не допомагати Україні, бо цю допомогу "вкраде Порошенко і Кононенко".
Orest Jj _ 07.12.2017 08:37
IP: 77.52.134.---
...Врятувати Україну від самої себе: місія ускладнюється......"Загнанных лошадей пристреливают, не правда ли?"

...Советник бывшего вице-президента США Джо Байдена Майкл Карпентер будет рекомендовать сократить правительственную помощь США Украине в случае, если Верховная Рада проголосует за освобождение председателя Антикоррупционного комитета и главы НАБУ.
Об этом Карпентер написал в Twitter.
"Если Рада проголосует за увольнение председателя Антикоррупционного Комитета и председателя НАБУ, я буду рекомендовать сократить всю правительственную помощь США Украине, включая поддержку в сфере безопасности. Это позор ", – заявил он.
Україна та Європа901 Корупція1081 Aтака Путіна1109 Уряд реформ300 Свобода слова544
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter