Альона Гетьманчук Директорка Центру "Нова Європа" (New Europe Center)

Що спільного між Норманді і процесом імпічменту в США?

04 грудня 2019, 11:46

На етапі гучної підготовки до саміту Нормандської четвірки закордонні партнери ледве не щодня запитують, яким з Києва бачиться міжнародне тло для очікуваних місяцями переговорів Зеленського про війну і мир. Кого вважаємо союзником, кого не дуже. На кого обережно розраховуємо, а кого списали з рахунків. Особливо всіх цікавлять подібні речі в контексті де-факто "випадання" з цього процесу Штатів через розпочатий там процес імпічменту.

Звичайно, хтось скаже, яке випадання? А як же заява Держдепу напередодні? Дійсно, хороша заява, сильна, правильна. От тільки краще було б, щоб Майк Помпео – чи інші поважні члени адміністрації США – подібні речі виголошував не з Вашингтона, а відвідуючи Київ напередодні Норманді. Однак, візит Помпео на початку листопада до української столиці, яку він, за нашою інформацією, планував відвідати в одній поїздці з Берліном, так і не відбувся. Хто знає, може знову дізнаємось з часом якісь цікаві подробиці скасування і цього візиту... Про вже відоме на весь світ сприйняття Трампом України взагалі промовчу, як і про ліквідацію посади спецпредставника Держдепу з переговорів щодо України, яку займав Волкер. Як каже один добре поінформований американський колега, якби Трамп міг продати Крим Путіну, він би продав, але, очевидно, не може...

Але це лише штрих. Загальна картинка виглядає теж не дуже: що в контексті Норманді, що у контексті США. От уже який поспіль місяць ми спостерігаємо за тим, як Зеленський має платити за важливі міжнародні зустрічі за якимось шаленими тарифами. Причому, як за зустріч з агресором, і за зустріч з союзником: за рандеву з Путіним у Норманді він мав "заплатити" згодою на "формулу Штайнмайєра" і достатньо непопулярним розведенням сил, за переговори з Дональдом Трампом в Овальному кабінеті – повинен був платити згодою на початок відомих розслідувань, ризикуючи втручанням у вибори в США і втратою двопартійної підтримки України. Цікаво, що захоче за свій візит до України Еммануель Макрон? Як там взагалі відбувається його підготовка, до речі? Наче ж до кінця року була обіцянка відвідати Київ?

Крім того, Зеленському доводиться представляти Україну, якій вже просто хронічно не вірять на слово. І знову ж таки – не вірять не тільки вороги, але й все більше не вірять ті, хто називають себе партнерами та союзниками. Путін вимагає письмово закріпити "формулу Штайнмайєра" і погодити кожну кому у фінальному комюніке. Білий Дім руками Джуліані де-факто вимагав затвердженої і оприлюдненої письмової заяви, що Зеленський розпочне розслідування щодо Бурісми/Байдена і ймовірного втручання України у вибори 2016 року.

Як показує історія з Путіним і Орбаном, які накачували Трампа проти України, ті, хто готові нас дискредитувати значно переконливіші і мотивованіші, ніж ті, хто готові допомогти відстояти на важливих міжнародних майданчиках наш інтерес.

Політичну підтримку сильні світу цього готові все частіше міняти в кращому випадку на технічну допомогу, у той час, як Україні як раз все ще потрібна перша. У новій владі навіть кажуть про партнерство, а не про підтримку, як про новий підхід взаємодії з навколишнім світом. Але що робити з країнами – поважними країнами – які готові "відкупитись" технічною допомогою, аби тільки не демонструвати політичної підтримки, якщо йдеться хоча б про мінімальне протистояння з Росією? Очевидно, просто подякувати, адже є і ті, хто і на технічну допомогу боїться відважитись, що часом не розізлити "великого і могутнього Пу"...

powered by lun.ua
Коментарі — 31
iip _ 04.12.2019 17:42
IP: 35.235.227.---
Анатолий Курагин:

Такое чувство, что "чебурнет" уже в действии, доступ в интернет украинцев ограничен, только ты, придурок Log Log и еще пару разрешений и те тролли.
Толян – то ж выходит, что доступ в интернет у мокшан ограничен. В нас усё в норме. Шо, началось?
На, напоследок, вики почитай.

Закон о "суверенном интернете" – нормативный правовой акт (в Мокше, ред), предусматривающий создание национальной системы маршрутизации интернет-трафика, инструментов централизованного управления и др. Вступил в силу 1 ноября 2019.

Скоро Мокша будет вообще в клетке, при чём сами себе выстроили и ключ выбросили::))
Log Log _ 04.12.2019 15:25
IP: 35.235.227.---
Анатолий Курагин – безмозглый недоумок Унитаз Семитжопов из Воронежской области
если у ней
Безграмотный кретин, хоть Анатолий, хоть Анатоль, идиотизм твой видно без оптических
приборов. На шестом десятке ты несёшь бред четырёхлетнего ребёнка на неведомом
человечеству языке.
Пошел вон. Иди учи РУССКИЙ язык, скотина с унитазом на плечах.
iip _ 04.12.2019 15:13
IP: 35.235.227.---
Анатолий Курагин:

Очередная демонстрация всплывающего фсб-шного мокшанского дерьма.
Толян – тебе задали вопрос – то ты жопой не верти, а отвечай?
Смотри через два поста вниз.
Ты признаёш, что это фсб-шный бред шо Донбасс это "внутренний конфликт" который "мы должны решать сами, и не на кого показывать пальцем"?
А то дешовой свистулькой будеш.
Знаеш – такой свистулькой, которой в задницу дуют мокшанцы, а спереди у тебя свистит не по детски.
Продаётся такая свистулька направо и налево...
Log Log _ 04.12.2019 14:17
IP: 35.235.227.---
Курагин Анатоль – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области[/В]
если у ней
Безграмотный дегенерат, найди хоть одну книгу в мире
на твоём "языке". Ты русского не знал, и никогда
знать не будешь.
Слабоумное существо, не пытайся представиться украинцем.
Пошел вон, недоумок.
iip _ 04.12.2019 13:15
IP: 35.235.227.---
Курагин Анатоль:

Если бы это было так лекгко, то Франции нужно убраться из Мали, немцам из Афгана, американцам из Сирии, британцам из Ливии и список это еще не весь.
Кто на это пойдет, ради какой маленькой ни кому не нужной Украины?
Значит ты признаёш, что это фсб-шный бред про то, что Донбасс это "внутренний конфликт" который "мы должны решать сами, и не на кого показывать пальцем"?
Типа, ты говориш, что Мокша влезла в Украину потому, что Франция влезла в Мали?
iip _ 04.12.2019 12:58
IP: 35.235.227.---
Курагин Анатоль:

Кирюха – давай назад в Шувалова. Так красивее.

Ты ж прекрасно знаеш "чем они могут помочь Украине".
Они могут заставить Мокшу прекратить финансировать терроризм.
Потому что Мокша у же в шаге от определения страны, поддерживающей терроризм.
Как только Мокша выведет свои войска, прекратит давать деньги и оружие террористам – так сразу всю войну как ветром здует.

Не повторяй фсб-шную хрень, бо сойдёш за психа...
ONLINE
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter