Володимир Горбач Політичний аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва

Про статтю Ігора Луценка

14 грудня 2012, 14:44

На жаль, у статті "Так, смерть!" написано правду. Заголовок, звісно, не з приємних, але головна ідея правильна – йде війна. Прихована, психологічна, інформаційна, економічна, внутрішня.

Раніше я називав це "мирним внутрішньоетнічним конфліктом" за те, яку модель обере нація для розвитку на наступному витку власної історії. Ну, оскільки Північ-Захід і Південь-Схід трактую як дві версії одного етносу (без різниці практики мововжитку). Дві конкуруючі внутрішньоетнічні групи, які мають дві моделі розвитку для усього українського етносу. Так часто буває в етногенезі поки якась версія не стає домінуючою або не виробляється синтез. Зрештою, раніше за Януковича й ПР голосували саме як "за своїх". А тепер видно, що за них "свої" вже насправді не голосують. Ну, принаймні значно менше...

І тепер видно, що вимір цього внутрішнього конфлікту (не просто лінія поділу, а саме лінія конфлікту) проходить інакше: влада-корпорація проти громадян-посполитих (головна ознака яких – неналежність до влади-корпорації, тому вони дуже різні й роз'єднані). "Ми їх заставимо, а якщо ні, то обдуримо, а якщо ні, то натравимо одних на інших" – це замисел корпорації, яка не "прийшла до влади шляхом виборів", а її прямо захопила, узурпувала, привласнили, вкрала. У цьому сенсі опозиція цілком права, коли називає владу бандою.

Зовнішні загрози? Про це говорив Азаров у парламенті (читав з паперу, що йому написали), про те, що треба сісти за круглий стіл, випити по 300 і "все порішать". Сьогодні він вже кличе опозицію на переговори... Даремно. Занадто далеко зайшли "регіонали" у приниженні громадян, аби притомна опозиція пішла назустріч такій владі...

Я ж бачу ситуацію іншою: або ми (громадяни) дивлячися правді увічі приймаємо війну як війну, або (якщо не маємо сили на опір) робимо вигляд, що це мир – скаржимося, судимося, голосуємо, подаємо апеляції і так далі... Це також вибір, і я не знаю, який з них кращий. Залежить від реальності оцінки ресурсів. Можливо, це просто "Другий фронт"?

Чесно кажучи, інколи на мене нападають ілюзії того, що це "мир" і ситуацію можна виправити... А текст Ігора Луценка мені сподобався саме тому, що там гранична ясність, без ілюзій. Я не про "Свободу" і Тягнибока, а про громадян і владу. Заслуга "Свободи" полягає саме у тому, що вони показали нам, що це війна, а не парламентський процес.

На тлі тривалої суспільної деморалізації, політичної апатії та кризи лідерства в опозиції усвідомлення реальної ситуації – це справді "відкриття у галузі суспільних наук"!

powered by lun.ua
Коментарі — 31
Victor Jakubowski _ 02.01.2013 01:06
IP: 178.151.158.---
Роман Калитовський:
Дорогий Романе! Все нічого...І навіть вірно. Крім одного. Коли громадянська війна вже йде, то вона "йде". І не розуміти цього – значить віддати все. Без бою. Але свого винищення – не зупинити. Бо логіка "громадянської" війни – "інакша". Це шлях. А не "манівець". Або ти йдеш своїм шляхом – або шляхом супротивника. В Росіі, громадянська війна почалася з приїзду "ленінців". І ніщо, не було в змозі її зупинити. Ви приймаєте, без супротиву та застережень, спочатку економічну а за тим й політичну "приватизацію" України суміжною державою? Тобто, для збереження державности, Ви згідні з ліквідацією дежавности?! Чи Ви не чуєте, про що вже давно, відкритим текстом, з усіх можливих "носієв" інформації, чи не кожен день, з усіма можливими подробицями, Вам кажуть усі провідні політичні діячі та просто – "посполиті" сусідньої держави? Чи Ви в перший раз зацікавились "політикою"? Може Вам 14 років і Ви – "романтик"? Це у Вас – як "перший поцілунок"! Розумію...
Роман Калитовський _ 01.01.2013 22:54
IP: 93.77.132.---
Е ні,панове, перед тим як використовувати логіку війни ви запитайте народ чи хоче він якоїсь війни та бойових дій? Війна -це найпаскудніше з того що тільки може бути. Не потрібно нагнітати, Україна вже 20 років незалежна держава,ми стали свідками того про що українці мріяли сторіччями!. Чого ви так розхвилювались? Бандити,спортсмени. Ви пригадайте що було коли Україна була колонією Москви чи Варшави. Коли людей цілими сім"ями на Сибір вивозили,чи коли під Польщею української школи взагалі не було. Оцініть себе в історичному просторі і ви зрозумієте, що зараз в нас відбувається процес становлення держави,процес самовизначення нації. Інші народи це пройшли хто 50 хто 100 а хто 300 років тому,а ми тільки зараз дозріли. Тому для нашого покоління найважливішим є збереження державності,Янукович піде на спочинок так як це зробили Кучма Ющенко та Кравчук,і партія регіонів щезне так само як щезли ЗаЄду, СДПУо та інші партії. А от що точно погубить нашу незалежність-це громадянська війна.
Wilhelm _ 21.12.2012 19:04
IP: 176.37.46.---
"...текст Ігора Луценка мені сподобався саме тому, що там гранична ясність, без ілюзій... Заслуга "Свободи" полягає саме у тому, що вони показали нам, що це війна, а не парламентський процес..."

Саме так!
1 000 %!
Svet Chech _ 15.12.2012 03:16
IP: 194.187.31.---
Володимир Горбач, вы очаровательный.
автор.
война у тех кому не пох, в кого попало, кого зацепило.
у быдла войны нет. а быдла много, очень много
настолько, что им даже голосовать пох, лень
поразительно терпеливое и тупое быдло
но всё равно война есть. пока что не отечественная, невеликая
адреналин для избранных
на любителя
ükr _ 15.12.2012 02:33
IP: 82.67.100.---
solomia-solia:
Вважаю, що свободівці вірно вловили інтонацію правдивості, з якою ведуть риторику. Нехай трохи різкувату, трохи прямолінійну, іноді – брутальну, але після скількох років постійної улесливої політичної брехні, підкуповує, що війну не називають миром, бійку – захистом, а агресію – переговорами.
1000%
reed _ 15.12.2012 00:41
IP: 190.80.113.---
Нам набридла минула!! сонна, млява і самозадоволена опозиція, яка тільки вміла руки розводити, бо їх обвели як кошенят; нам набридли заклики лібералів до толерантності. Десь я читала вислів – нахабним потрібно давати відсіч. Ми вже дійшли до краю, коли нас чужинці конкретно загнали в куток і ми на своїй Землі вже відчуваємо себе емігрантами.
Дилетант _ 14.12.2012 23:24
IP: 109.87.148.---
Gleb 79:
1. Луценко не читал "Трудно быть Богом" Стругацких. Поэтому приводит неправильную цитату: Вслед за серыми всегда приходят черные. Правильно так: Вслед за серыми всегда приходят коричневые.
Грамотей.
"Там, где торжествует серость к власти всегда приходят черные"
solomia-solia _ 14.12.2012 21:53
IP: 77.52.34.---
Вважаю, що свободівці вірно вловили інтонацію правдивості, з якою ведуть риторику. Нехай трохи різкувату, трохи прямолінійну, іноді – брутальну, але після скількох років постійної улесливої політичної брехні, підкуповує, що війну не називають миром, бійку – захистом, а агресію – переговорами.
La Rossa _ 14.12.2012 19:09
IP: 93.74.246.---
Gleb 79:
Прочитал рекламируемую статью. Выводы:
1. Луценко не читал "Трудно быть Богом" Стругацких. Поэтому приводит неправильную цитату: Вслед за серыми всегда приходят черные. Правильно так: Вслед за серыми всегда приходят коричневые. В контексте "Свободы", о которой он пишет, это многое меняет.
2. Некоторая часть украинцев традиционно (со времен Второй мировой) видит в качестве своих спасителей нацистов.
3. Похоже у нас в стране нет ни одного приличного человека с фамилией "Луценко".
4. И 1, и 2, и 3 печалит.
Кто о чем – а вшивый о бане.
Такие, как этот Блеб и Колесниченко – добивают лежачих, радуются – когда насилуют и убивают девушек из неблагополучных семей...
Дерьмо одним словом.
La Rossa _ 14.12.2012 19:06
IP: 93.74.246.---
Casta Diva:
Смерть, война – это для Вас с Луценком. А для "боевых гамадрилов" из Свободы – ролевая игра (см. 1-стр. УП про совместные со смертными врагами поиски пуговицы Зилли).
Чудо недалеке,
там в статті про онтологічні речі говориться – в не про ВО Свободу як таку.
La Rossa _ 14.12.2012 19:04
IP: 93.74.246.---
tcherkas21:
Так чітко й переконливо, як це зробив Ігор Луценко, нинішній стан України ще не ідентифікував ніхто.

Абсолютно.
САНДРО _ 14.12.2012 17:31
IP: 93.72.47.---
!
Очень верные мысли и точные слова.
Действительно идет скрытая ГРАЖДАНСКАЯ ВОЙНА и, как полагается, в этих прооисках дьявола честность, благородство, мужество проигрывают лжи, подлости, продажности и трусости.
И в результате Юля с Юрой сидят на нарах, 1% бывший президент (до поры до времени, чтобы в 2015 оттяпать очередной пр у оппозиции) на своих дачах, а Виктор Федорович, с Янычем и уже теперь с Рыбаком- на троне.
И чем скорее наш народ поймет, что мы живем в условиях военного времени, где не работают законы и моральные ценности, тем будет лучше.
Такому некабинетному человеку как И.Луценко можно поверить.
Jeremy _ 14.12.2012 16:57
IP: 93.73.43.---
Gleb 79:
ти просто мудилко вєлікорусскій! і якщо тобі хоть ще гроші платять за ці коментарі, то це тебе трохи оправдовує, але якщо ти і справді так думаєш, то в тебе дуже складне життя... взгалі, не читай правду, іди в супермаркет працювати!
Jeremy _ 14.12.2012 16:55
IP: 93.73.43.---
Якщо війна, то треба йти й воювати, бл...ть!:)
Zoresvit _ 14.12.2012 16:51
IP: 80.239.243.---
Gleb 79:
Прочитал рекламируемую статью. Выводы:
1. Луценко не читал "Трудно быть Богом" Стругацких. Поэтому приводит неправильную цитату: Вслед за серыми всегда приходят черные. Правильно так: Вслед за серыми всегда приходят коричневые. В контексте "Свободы", о которой он пишет, это многое меняет.
2. Некоторая часть украинцев традиционно (со времен Второй мировой) видит в качестве своих спасителей нацистов.
3. Похоже у нас в стране нет ни одного приличного человека с фамилией "Луценко".
4. И 1, и 2, и 3 печалит.
===Странно. Некоторая часть часть (большая) русского народа,традиционно, со времен Страны Моксель (московии) видит в качестве своих спасителей ярый русский нацизм (великодержавный шовинизм),черносотенцы,путинские молодежные движения "Наши","Молодая гвардия","Русский марш" и продуцируют агрессивную национальную неприязнь к "инородцам" особенно нагло вмешиваясь во внутреннюю жизнь Украины,раздавая наклеивая ярлыки,провоцируя конфликты.Вас ЭТО не печалит?
ükr _ 14.12.2012 16:48
IP: 82.67.100.---
drongo:
takeiteasy:
Меня почему-то всегда раздражало когда паркетные мачо и "знавці суспільних наук" кричат "Ура, война!" и "Так, смерть!". Сначала расскажите о своих личных военных подвигах и определитесь кем из своих близких родственников вы готовы пожертвовать ради великой цели, а только потом зовите других на баррикады.
Что-то мне подсказывает, что нету того военного подвига, который двинет лично вас на баррикады. Это пока вас лично не пустили в оборот по полной программе. А вот когда пустят – вы тут ором кричать будете: ребята, чего же вы сидите.
100% через ж*пу оно доходит
Zoresvit _ 14.12.2012 16:34
IP: 80.239.243.---
Gleb 79:
Прочитал рекламируемую статью. Выводы:
1. Луценко не читал "Трудно быть Богом" Стругацких. Поэтому приводит неправильную цитату: Вслед за серыми всегда приходят черные. Правильно так: Вслед за серыми всегда приходят коричневые. В контексте "Свободы", о которой он пишет, это многое меняет.
2. Некоторая часть украинцев традиционно (со времен Второй мировой) видит в качестве своих спасителей нацистов.
3. Похоже у нас в стране нет ни одного приличного человека с фамилией "Луценко".
4. И 1, и 2, и 3 печалит.
===Странно. Некоторая часть часть (большая) русского народа,традиционно, со времен Страны видит в Моксеиль видит в качестве своих спасителей ярый русский нацизм (великодержавный шовинизм),черносотенцы,путинские молодежные движения "Наши","Молодая гвардия","Русский марш" и продуцируют агрессивную национальную неприязнь к "инородцам" особенно нагло вмешиваясь во внутреннюю жизнь Украины,раздавая наклеивая ярлыки,провоцируя конфликты.Вас ЭТО не печалит?
zanuda _ 14.12.2012 16:21
IP: 178.49.229.---
Та чому ж видалили коментар? Не сподобався? Ну демократи!
aratan _ 14.12.2012 16:21
IP: 95.135.26.---
Так, війна! Але можна пробувати воювати і без крові.Не думаю, що ПР сама піде в окопи, а скоріше буде натравлювати нас один на одного.Якщо більшості зрозуміло, що війна вже йде, то краще виробити механізми переведення її у еволюційну стадію,а то бачте, як відкритий конфлікт лякає декого.Це можливо, якщо більшість нарешті згуртується навколо хоча б якоїсь дієвої ідеї і спробує її реалізувати.Хоча б ідеї поставити під контроль депутатів.Наприклад – мажоритарні вибори у два тури з подальшим моніторингом підтримки даного депутата виборцями.Якщо рівень його підтримки падає до певної межі – значить депутат здає мандат. Зараз на черзі вибори у Києві, ось тут і можна це опробувати.
LXNDR _ 14.12.2012 16:20
IP: 217.77.220.---
яка там війна для Свободи, якщо деякі з них по-товариськи жартують з ригами?

pravda.com.ua/news/2012/12/14/6979733/
drongo _ 14.12.2012 16:16
IP: 194.44.50.---
takeiteasy:
Меня почему-то всегда раздражало когда паркетные мачо и "знавці суспільних наук" кричат "Ура, война!" и "Так, смерть!". Сначала расскажите о своих личных военных подвигах и определитесь кем из своих близких родственников вы готовы пожертвовать ради великой цели, а только потом зовите других на баррикады.
Что-то мне подсказывает, что нету того военного подвига, который двинет лично вас на баррикады. Это пока вас лично не пустили в оборот по полной программе. А вот когда пустят – вы тут ором кричать будете: ребята, чего же вы сидите.
drongo _ 14.12.2012 15:55
IP: 194.44.50.---
До всього цього допустив український народ.

Все це виправити тільки йому по силам.

Звісно, можна сидіти на березі річки і чекати, коли повз пропливуть трупи ворогів.

It's up to you, nation.
takeiteasy _ 14.12.2012 15:32
IP: 176.36.56.---
Меня почему-то всегда раздражало когда паркетные мачо и "знавці суспільних наук" кричат "Ура, война!" и "Так, смерть!". Сначала расскажите о своих личных военных подвигах и определитесь кем из своих близких родственников вы готовы пожертвовать ради великой цели, а только потом зовите других на баррикады.
Volodymyr Mvv _ 14.12.2012 15:30
IP: 195.177.124.---
Добре, що ситуацію починають адекватно визначати.
Гоцка _ 14.12.2012 15:29
IP: 84.228.126.---
Йде набуття критичної маси українцями. Але ж це некерованний вибух? Ось і О.Горобець пише: "Свобода" – це нині стержень опозиційних сил, який або верне нам втрачену свободу в своїй країні, або покличе всіх на барикади." А нас же в державі 78%? Невже ми не спроможні якось мирно відсторонити цю владну банду? Де розум нації? Та якщо вже залишився тільки шлях через смерті – нація має йти до кінця, аби проторити дорогу молодому поколінню до збереження самобутності.
Зеленський69 Корупція1435 Aтака Путіна1284 Україна та Європа1126 Уряд реформ420
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter