Володимир Горбач Політичний аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва

Про побиття українських патріотів в Одесі як прояв насильницької русифікації

21 липня 2015, 15:31

Нещодавно в Одеській області побили одного з лідерів місцевого Євромайдану, керівника Одеської обласної організації партії "УДАР" Андрія Юсова. Напад відбувся увечері 19 липня коли Андрій з родиною гуляли набережною у селищі Затока. За словами його дружини ці бандити (не менше шести) підійшли до них з вигуком: "Слава Україні!". А коли почули відповідь, запитали у Андрія, чи справді він Юсов, і почалося... Били і погрожували вбити.

Пізніше у міліцейскому відділку їм порадили "не провокувати відпочивальників українською мовою"...

Не так давно у Затоці були і ми. Більшість відпочивальників там говорять українською (Якщо послухати, як вони спілкуються між собою). Місцеві продавці також часто переходять на українську, щоб сподобатися покупцям... Є і вперті русофони. Але де їх немає?

Тому Андрія Юсова били не стільки за мову, скільки за українську позицію. Знали кого б'ють. А українська мова на Одещині невід'ємна від української позиції. Говориш українською – проявляєш позицію. Андрій просто є відомим симовлом і мови і позиції на Одещині.

Це публічне насильство є проявом войовничої русифікації, яка не гребує жодними методами. Чим брутальніше – тим краще. Згадайте відео жорстокого побиття українських патріотів Одеси російським кримінальним шовіністом Марковим (було і вбивство, але іншим разом). Марков з поплічниками били демонтративно, зухвало, працюючи на камеру. І, найголовніше, безкарно... А після цього він ще й став депутатом парламенту України.

Пізніше його посадив Янукович, але зовсім не за це. Нова революційна влада його випустила. Як політв'язня frown emoticon Сигнал суспільству – українських патріотів, коли вони у меншості, можна бити безкарно. Вони здачі не дадуть, а їхня влада у Києві до відповідальності не притягне. А ще вони дуже "відходчиві", як не забудуть, то потрапиш під амністію...

І це системна проблема київської влади усіх часів незалежності. Українські патріоти Криму, Донбасу, Одеси тільки "заважали" київським ділкам домовлятися з регіональними елітами про сфери впливу й врахування шкурних інтересів. Заважали самим фактом свого існування. Як, у зрусифікованому Криму, на Донбасі чи в Одесі є українські патріоти? Та не може бути! А скільки їх? Та хочби й один Юсов, але ж є!!! А насправді їх набагато більше, ніж ідейних російських.

Необхідність мати в команді виразників українських інтересів розумів мер Одеси Едуард Гурвіц. Як єврею, йому була потрібна підтримка українців. А українському Києву – ні. Київ може дозволити собі десятиліттями заплющувати очі на антиукраїнський терор на своїй власній території. Це вже не повзуча русифікація часів СРСР, це русифікація нахрапом, рейдерська, з фальшивим узаконенням нав'язаного статусу. Щоб потім український патріот почув від представника влади пораду – не провокувати відпочивальників українською мовою: (. Бо воно (представник влади) вже так бачить ситуацію – місцева "традиція".

Команда Саакашвілі подає великі надії як одеситам, так і українцям загалом. Але у ній немає жодної людини, яка б чітко асоціювалася з послідовною українською національно-патріотичною позицію. І тільки дуже відірвана від українського національного почуття людина могла взяти собі заступником громадянку країни, з якою ми ведемо війну. І це у той час, коли питанням N1 для національної безпеки є дерусифікація України.

Це не прояв космополітизму, це просто елементарна нечутливість, це на межі національної образи українцям. Здається, київським партнерам потрібно підказати Саакашвілі, що на території, за яку він відповідає, не все так в ажурі, як твердить його PR. У нього під носом продовжують бити українських партіотів. А він у цей час інспектує... Чернігів. Але то вже інша історія.

powered by lun.ua
Коментарі — 27
LYCIV_OLGA _ 22.07.2015 19:28
IP: 109.251.42.---
Александр 1:
А я уже всё Вам сказала/написала!... И раз это я такая "непонятливая" (хотя мне кажется, что Вы...), то останемся – как и всякие уважающие себя хозяйки – "со своим": борщём/его вкусом/мнением/и т.п. А читающие нас – сами разберутся (и даже без нас)...
Александр 1 _ 22.07.2015 19:06
IP: 95.134.9.---
LYCIV_OLGA:
Александр 1:
Я очень рада, что в Вашем лице я нашла единомышленника! Раз ничего, кроме статьи Инны Нечипорук у Вас не вызывает возражений, то смею предположить, что с остальными "преступлениями"-предательствами Порошенко из других статей – Вы согласны!
Не делайте вид, что вы ничего не поняли. Я просто для примера взял лишь одну из ваших ссылок, и показал на самых простых примерах из этой статьи, насколько они неадекватны. Там были более неоднозначные претензии, требующие отдельного разговора. Но, не могу же я "побуквенно" опровергать каждую вашу ссылку, и каждый абзац этих ссылок. Как сказал один умный человек: "Не обязательно надо съесть всю кастрюлю борща, чтобы узнать его вкус" Ммм?
LYCIV_OLGA _ 22.07.2015 18:52
IP: 109.251.42.---
Александр 1:
Я очень рада, что в Вашем лице я нашла единомышленника! Раз ничего, кроме статьи Инны Нечипорук у Вас не вызывает возражений, то смею предположить, что с остальными "преступлениями"-предательствами Порошенко из других статей – Вы согласны!

А то, что статья Нечипорук начинается вовсе не с ""кровавого розгону студентів", з вбивства С. Нігояна... "бойні в Одесі"", а с "НЕРАССЛЕДОВАНИЯ" этих преступлений новой-старой властью – мы, пока, опустим...

Как и не будем акцентировать внимание на том: что бат-он "Прикарпатье" вообще не должен был находиться в зоне АТО; что "особливий статус" – таки есть, что и доказано в блоге О.Тягнибока в статье "Зрада чи перемога? Робіть висновки самі!" и в колонках УП в статье Анны Маляр "Нові старі маневри з Конституцією та "особливим статусом"", и т.д...

Не станем обращать внимание на эту Вашу "беду"... Всё это мелочи. Ну не можете Вы быть настолько внимательным, чтобы всё это замечать; что поделаешь...
Александр 1 _ 22.07.2015 13:40
IP: 95.134.9.---
LYCIV_OLGA:
Пані Ольго! Ви читаєте багато матеріалів. Але біда в тому, що ви їх не аналізуєте, не відноситись до них критично. Навпаки, підганяєте "факти" під свої погляди, не намагаючись встановити істину. Ось лише один приклад: стаття Іни Ничипорук "Хроника преступлений Порошенко...". Перелік "злочинів" починається з "кровавого розгону студентів", з вбивства С. Нігояна... "бойні в Одесі", продовжується претензіями до рішення Печерського суду. У перелік "злочинів" Порошенко попало навіть засудження комбата "Прикарпаття", який дезертирував з поля бою разом з батальйоном, залишивши там на смерть інших хлопців. Закони про "особливий статус", якого не має, ДНР и ЛНР та амністію сепаратистів ми вже обговорювали. Досі в ЦІК працює сестра екс-міністра юстиції Лукаш, тобто "злочин в тому, що сестра не звільнена. І оце все ви вважаєте доказами злочинів президента?
grom2468 _ 22.07.2015 11:01
IP: 104.197.53.---
dinozaur:
КАЦАП ВОДКИ НЕТ!ИДИ ДОМОЙ!
LYCIV_OLGA _ 22.07.2015 10:37
IP: 109.251.42.---
(продолжение)...но вместо отдачи под суд за сепаратизм – только лишь стыдливо увольнялись из органов) и б) прочих разных титушек/йовбиков/других ватных украинофобов, в) да ещё на фоне тотального преследования майдановцев и добровольцев – ТАКОЕ украинофобское поведение людей в погонах, как в описываемом случае, вполне для них – естественно! Это – закономерность. И преодолеть/переломить такую закономерность можно только лишь тотальной/категоричной сменой всей Системы от самого низа до самого верха!

А что касается всяких-разных саакашвили (статья: Максим Дорошенко. "Склероз или политическая простиполититуция?"), то, – чтобы потом, давясь от возмущения, никого не называть "обычным чванливым попугаем" (как Б. Филатов), – давайте все будем учиться/стараться сразу/с самого начала "не сотворять себе кумира". Тогда и не будет у нас "горьких разочарований" из-за собственного самообмана!
LYCIV_OLGA _ 22.07.2015 10:33
IP: 109.251.42.---
За "...усіх часів незалежності... українські патріоти "заважали" київським ділкам домовлятися з регіональними елітами про сфери впливу й врахування шкурних інтересів. Заважали самим фактом свого існування" И эта нетерпимость ко всему украинскому пропитала всю структуру существующей системы.

Именно поэтому – такие ситуации, как данный эпизод в Одессе, происходят – время от времени – по всей Украине! Что поделаешь – "свидетелей секты руSSкАВо мира" у нас полным-полно в каждом регионе. И позиция самоустранения (а то – и пособничества бандитам) "ментов-мусоров" – ничуть не удивляет (вспомним 2 мая прошлого года в той же Одессе). В условиях махровой аваковщины – а) тотального покровительства/крышевания руководством МВД бывшей беркутни/предателей-сепаратистов (из числа работников правоохранительных органов Донбасса, которые своим личным участием способствовали захвату зданий государственной власти/арсеналов оружия силовиков/гибели украинских патриотов... (см.продолжение)
LYCIV_OLGA _ 22.07.2015 10:17
IP: 109.251.42.---
(окончание) 4) Мишель Пророк, Экономика от Пророка "Список Порошенко ((обновлен 5.07.15) "; 5) Юлия Турбаевская "Как клан Порошенка сменил "семью" Януковича. Расследование. Инфографика" (nacburo); 6) Костянтин Хмара "Таблиця результатів діяльності Петра Порошенка. Що зроблено? На чиї вимоги? То на кого працює?" (Інформаційний портал Україна без корупції); 7) "Степан Хмара оголосив остаточний вирок проросійському режиму Порошенка" (Правдиві новини, newspravda)
LYCIV_OLGA _ 22.07.2015 10:15
IP: 109.251.42.---
sidor:
Александр 1:
Треба знайти ублюдків та жорстко покарати.
кто же их будет искать...Шанс переустройства страны после Майдана профукали.Основатель ПР собрался,как и шапкокрад...
Ваша характеристика ситуации – весьма правильна и всеобъемлюща! Только – всё – в руках народа! Могу только добавить, не для Вас, а для всех/предложить всем найти в Нете и ознакомиться с:
1) а) "Год президентства Порошенко: что обещал, а что выполнил. Инфографика" (Обозреватель); б) Сергей Харьковский "Открытое письмо к патриотам: На плечах восставшего народа во власть пришли лжецы и негодяи" (unitpost); и – статьи, начиная с конца прошлого года: 2) Инна Ничипорук (Inna Nichiporyk) "Хроника преступлений Порошенко: как новое руководство страны предало Майдан" (сайт antikor); 3) Алексей Заводюк "Как проиграть войну с Россией (краткое руководство к действию) " (politikum. in.ua или стр. в "Фейсбук"); (см.окончание)
LYCIV_OLGA _ 22.07.2015 10:07
IP: 109.251.42.---
руслан49:
Ще раз про списання валютних кредитів...
Я надеюсь – Вы ознакомились с моим мнением/ответом Вам – по затронутому Вами вопросу – в блоге Віталія Шабуніна в статье "До Антикорупційного Бюро не можуть знайти керівника детективів"
steev _ 22.07.2015 00:08
IP: 95.133.10.---
Нет в этом мире мельче, сволочнее и хамовитее особи, чем кацап.
Рожденный в нацистской стране, вскормленный пропагандой нацизма, этот УБЛЮДОК НИКОГДА
НЕ СТАНЕТ ЧЕЛОВЕКОМ.
У его страны нет друзей- либо холуи, либо враги. Его страна способна только угрожать, унижать и убивать.
И за сохранение этого статуса Рассеей рядовой кацап готов пожертвовать собственной жизнью, жизнями своих родителей и детей, качеством жизни собственного народа.
Воистину: КАЦАПЫ – ЗВЕРИ. ЛЮТЫЕ, КРОВОЖАДНЫЕ, но... смертные.

Александр Исаевич Солженицын.
steev _ 22.07.2015 00:06
IP: 95.133.10.---
Звісна річ, що таких бродячих кацапських бригад, покликаних дистабілізувати ситуацію в Одесіта регіоні в цілому досить багато. Допомагають їм і соплємєннікі із придністров"я. Але тільки спільними зусиллями ми зможемо дати відсіч кремлівським посіпакам...
Александр 1 _ 21.07.2015 21:25
IP: 95.134.47.---
sidor:
Шанс переустройства страны после Майдана профукали.
Ну, чому ти такий песиміст? Чому не хочеш зрозуміти, що йде війна, тому зараз все так важко. Для Порошенко немає іншого шляху, як працювати на Україну на усю силу, яку він має. Хто ввів в прокуратуру Сакварелідзе? Хто взяв його під захист перед прокурорською мафією? А в МВС – Згуладзе? Хто надав карт-бланш Саакашвілі? Хто відважився на усунення Коломойського? Треба розуміти, що немає при владі незалежних політиків: одиночка до влади не пройде. Тому їм весь час доводиться на когось спиратися, с кимось домовлятися, інакше просто злетиш й нічого не зробиш. Зараз міняти професіоналів на "хороших людей" неможливо ї недоречно.
Тому нічого ми не "профукали", поки маємо державу. Все буде добре, треба лише переграти...уйла та зберегти мир в державі.
sagredo _ 21.07.2015 21:12
IP: 94.153.65.---
dinozaur:
sagredo:
dinozaur:
USов – так правильно пишется фамилия потерпевшего.
Це краще ніж Russов!
Проломленный нос Андрея с вами бы поспорил, а я не буду.
У тебе проломлена голова, якщо ти не можеш пояснити те, що написав...
sagredo _ 21.07.2015 20:39
IP: 94.153.65.---
dinozaur:
USов – так правильно пишется фамилия потерпевшего.
Це краще ніж Russов!
sonne _ 21.07.2015 20:29
IP: 37.54.140.---
sagredo:
Відлягло)))
sagredo _ 21.07.2015 19:01
IP: 94.153.65.---
sonne:
Ніколи не думала, що постане ситуація, коли у своїй державі треба бути героєм, щоб, виявляється, розмовляти державною мовою. Київ, а що Київ... Тільки но звідти повернулася, відчуття препаршиві... наші "рускоязичні так звані українці" давно стали частиною морально зламаних і підневільних людей невизначеної ментальності.
Не хвилюйтеся – я не з БЖ. Мене туди не пустять, тому що мої коліна не тремтять в холуйському захваті, коли я розмовляю з росіянами...А ви не впадайте у відчай. Не беріть на себе відповідальність за здорових дядьків і тіток. Те що життя в Україні не склалося – це не ваша провина, а їх. Потрібно не делікатнічати з російськомовними, а створювати атмосферу нетерпимості до русифікації.
sonne _ 21.07.2015 18:43
IP: 37.54.140.---
sagredo:
sagredo:
Ніколи не думала, що постане ситуація, коли у своїй державі треба бути героєм, щоб, виявляється, розмовляти державною мовою, мовою етнічного народу країни. Київ, а що Київ... Тільки но звідти повернулася, відчуття препаршиві, скажу Вам. Звісно, набагато легше йти шляхом найменшого спротиву, і жити за принципом 'і так поймут'. Саме таким чином і стирається самоідентифікація. А те, що наші "рускоязичні так звані українці" давно стали частиною морально зламаних і підневільних людей невизначеної ментальності. Оце Ваше "омріяне 95%' говорить тільки про те, з якою презирливістю Ви ставитеся до невідємного права корінних народів до самовизначення, нащо воно вам, малоросам ((можливо, я Вас не правильно зрозуміла, але поки що такі думки (((а Ви, випадково, не той, з БЖ?
sagredo _ 21.07.2015 17:59
IP: 94.153.65.---
sonne:
... більше 51% українців не проти введення російської мови, як другої державної заради миру...
Я думаю, що результат сфальсифіковано. Знаючи своїх знайомих і незнайомих українців у Києві та інших містах і селах України, думаю процент повинен був бути набагато більший – до 95%!
sagredo _ 21.07.2015 17:34
IP: 94.153.65.---
Політичний розкол України почався в 1994 року. І почав його Леонід Кучма. Після обєднання країни в 1991 року навколо ідеї незалежності Кучма в 1994 році перший підняв питання мовної відмінності Заходу і Сходу. Можна сказати, він створив це питання. Він виграв президентські вибори 1994 року не завдяки привабливішій економічній програмі, а, головним чином, обіцянці надати російській мові статусу урядової та глибокій інтеграції з Росією.
sagredo _ 21.07.2015 17:31
IP: 94.153.65.---
Якщо українці не здатні підтримати українську мову, то чи для чого їм окрема держава? Красти?
sonne _ 21.07.2015 17:19
IP: 95.135.181.---
так само вчора УП зробила вкид щодо того, що більше 51% українців не проти введення російської мови, як другої державної заради миру??? (((з посиланням на КМІС ((хоча, за результатами реального опитування, опублікованого на сайті цієї організації йшлося не стільки про російську, як державну, а про російську, як "основну", 51% показали опитані, які проживають на територіях, де російська домінує... і взагалі, у соцопитуванні було зафіксовано, що з 2013 року суттєво зміншилася частка людей, які відстоюють російську, як другу державну. АЛЕ чомусь це вкинули!!! (((Крім того, величезне обурення викликає той факт, що за підтримки УП створено БЖ (виділено червоним у лінії суміжних з УП видань), який, незважаючи на численні прохання читачів створити україномовну версію, це просто ігнорує. От така сумна несподіванка (((
sidor _ 21.07.2015 17:17
IP: 104.197.65.---
Александр 1:
Треба знайти ублюдків та жорстко покарати.
кто же их будет искать...Шанс переустройства страны после Майдана профукали.Основатель ПР собрался,как и шапкокрад,"править вечно",расставив на ключевые места "бывших" однопартийцев и "приближенных".Свое неумение "править" страной "замаскировал" искусственным хаосом в госвласти и экономике.Напомню,ПРанальная тактика " крепких хозяйственников" (коим является и Пэдро) – биомассу довести до нищеты,поработить и выдавая стабильную миску баланды управлять стадом по своему разумению.Это хорошо получилось в Донецкой обл. и в Закарпатье.Очередь за остальной территорией.Недаром НИКТО из "бывших" прАнальников не был привлечен к ответственности за время "правления" генеалиссимуса. Разве что перед выборами на потеху толпе отдадут на "растерзание" парочку "стрелочников".
yurkovola _ 21.07.2015 17:04
IP: 104.154.83.---
Андрій зустрічав чайку "Пресвята Покрова" в Одесі в 2000. Це людина високого польоту. Його українство – свідомий вибір, як в Шевельова, Донцова, Хвильового (Фітільова). Родина його російськомовна. Тут повинні попрацювати самі Одесити, друзі, знайомі. Не можна лишати злочин безкарним. І на міліцію нема надії. Одесити, ми вам віримо. Заступіться за себе.
руслан49 _ 21.07.2015 16:59
IP: 95.134.116.---
Ще раз про списання валютних кредитів. Затриманий за хабар заступник прокурора Київської області Корнієць на суді так пояснює свій будинок за 10 мільйонів гривень і інші гроші, коштовності і майно. Він декілька років назад взяв в банку кредит 830 тисяч доларів і все це придбав за нього. Кредит до цього часу не віддав. І таким людям, в тому числі, списали валютні кредити.
Корупція1411 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Мовне питання187
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter