Олександр Ярмола український музикант, вокаліст, автор текстів, засновник та лідер Козак-Рок гурту "Гайдамаки"

Круглий Стіл ''Ініціативи 1-го Грудня''

09 грудня 2012, 03:55

Привіт усім. Вирішив, користуючись нагодою (тобто, нагодою вести блог:-)), подякувати організаторам круглого столу "Ініціативи 1-го Грудня" за запрошення. Для мене це справді велика честь. Справа в тому, що ті сиві борці за свободу Людини та України, що очолили цю ініціативу, колись були друзями, або моральними авторитетами для моїх батьків. До дисидентської позиції батьків на зламі "епохи застою" я ставився з суто підлітковим цинізмом. І ось, минуло цілих тридцять років, і я з глибокою вдячністю маю честь сидіти за одним круглим столом з тими самими людьми, що формували громадянську позицію моїх батьків, усвідомлюючи їх важливу роль у формуванні Українського суспільства сьогодні. Вони довели це право своїм життям, що проходило крізь горнила епох куди більш складних і жорстоких, ніж сьогоднішня.

Я з повагою віддаю їм ініціативу формувати основні положення Української Хартії вільної Людини. Але, та як мене теж покликали до круглого столу, висловлю кілька своїх тез, що витікають з промов та думок інших учасників.

Зі всіх доповідачів можу відмітити Оксану Забужко, Сергія Рахманіна, Павла Шеремета, Олександра Сугоняка та Михайла Винницького.

Зі всього мною почутого та осмисленого виникає наступне:

В першу чергу, незалежно від того, чи наше покоління ще встигне якісно змінити життя в Україні на краще (ми будемо старатися зробити для того все можливе), але напевно за деякий час доля країни та нації залежатиме від наших дітей. Тому виховання наступного покоління українців з наших дітей є нашим першочерговим завданням. І в цьому повністю згідний з пані Оксаною Забужко. Що для того необхідно зробити? Проводьте з дітьми якомога більше часу; Спілкуйтеся з ними на серйозні та історичні теми, їм це безумовно цікаво; Розмовляйте з ними українською (хто не володіє сам, нарешті вивчіть!); Викиньте телевізор (як застаріле знаряддя, що аж ніяк не дає об'єктивної інформації) – моя дитина виросла без телевізора, і її ерудиція від того не страждає; У молодшому віці давайте дітям слухати народну та сучасну етнічну музику (може бути українська, єврейська, циганська, залежно від походження) але обов'язково етнічна – та, що несе культурний код; По можливості, навчіть їх англійської, та шукайте для них можливості інтеграційних виїздів на якийсь час до інших європейських країн.

Друге, витікає з доповіді пана Олександра Сугоняко. Визначимося, чи ми є суспільством споживачів, чи виробників. Обидва визначення можливі, але мають різні стратегії розвитку. Найперше, це взагалі вибрати стратегію. Тому, що постійне збагачення однієї групи населення, яка нічого не виробляє і не збирається, за рахунок іншої, збагачення як самоціль, – це не стратегія. Це автоматично веде до самознищення нації. Роблячи вибір, однак, усвідомте собі, що вільним має шанси стати лиш суспільство виробників. Лиш виробляючи необхідні та неповторні речі, маєш можливість вибирати. Суспільство ж споживачів завжди буде залежним.

Третє, що виникає як наслідок круглого столу. Ініціативна група запропонувала Українську Хартію Вільної Людини і в цьому її місія. Далі справа за нами, ще досить молодими для того, щоб щось змінити, і досить зрілими, щоб не робити помилок. Як будемо міняти наше життя на краще в країні, де правлять ті, хто особисто користає зі своєї влади? Я люблю всіх людей однаково, і тих теж розумію. Але філософія тварини-вегетаріанця у лісі, повному хижаків, приречена на постійну втечу. Щоб щось виробляти, потрібні інші закони. Щоб зробити український Мерседес, потрібні власні: наука, технології, металургія, та ще багато інших речей, які при нинішньому стані економіки, науки та українських законах неможливі.

Як застосувати цю Хартію Вільної Людини на практиці і вийти на інший рівень розвитку українського суспільства? Питання відкрите...

Текст Української Хартії Вільної Людини http://1-12.org.ua/2012/12/08/1421

powered by lun.ua
Коментарі — 49
sicheslav _ 10.12.2012 13:44
IP: 89.252.61.---
Jeka:
Jeka:
Краще було б назвати це збіговисько " Збір противсихів" або "Продам Україну бандюкам, недорого". Такі моральні уроди як Забужко стільки сили приклала до посадки януовоча на трон, а тепер вчить нас моральності. Ганьба!
Щоб таке надряпати, багато розуму не треба.
Александр 1 _ 10.12.2012 11:44
IP: 95.134.174.---
Хартія, нажаль, не сподобалась. Дуже богато "сопілкової філософії", і нема заклику до боротьби. Для мене більш важливими та вірними є слова (по-русски): "Лишь тот достоин счастья и свободы, кто каждый день за них идет на бой". До того ж ствердження, що "Усі люди створені вільними" є цілком помилковим штампом. Навпаки усі люди народжуються на 100% залежними від інших людей та середовища. І все життя – то є боротьба за свободу і особисту гідність. Є і інші спірні ствердження, наприклад: "І, найважливіше, бути господарем означає дбати про слабших і бідніших". Безхатчинки часто дбають про бездомних собак, то невде вони справжні господари?
Северянин _ 10.12.2012 11:13
IP: 193.138.246.---
бун:
Пусть ребята организуют сбор средств на украинский дубляж прокат в течении приличного срока "Джона Адамса". Очень поучительная и главное реальная история как простые люди строили государство...
Северянин _ 10.12.2012 11:10
IP: 193.138.246.---
Seymich:
А Вы что-нибудь про историю земель которые ныне в составе Украины знаете?
Jeka _ 10.12.2012 10:52
IP: 95.132.154.---
Краще було б назвати це збіговисько " Збір противсихів" або "Продам Україну бандюкам, недорого". Такі моральні уроди як Забужко стільки сили приклала до посадки януовоча на трон, а тепер вчить нас моральності. Ганьба!
бун _ 10.12.2012 09:17
IP: 178.95.21.---
Костомаров також писав "На Україні церква мала велику моральну вагу й силу, але вона не доводила своєї сили до того, щоб на-віру, без доказів освячувати успіх справи". Ідеї Хартії, проголошеної групою 1-о грудня, правильні та слушні, але через те, що відсутні, за Костомаровим, докази та необхідні пояснення, цей правильний документ залишиться документом. Українці знаходяться між двома реальностями, – з одного боку, їм втовкмачують, що вони православна козацька нація з ментальністю, яку їм прищеплюють останні 350 років, з іншого боку, на факті всім відома наша зовсім інша ментальність з крайньою хатою, недовірою до влади, невизнання над собою старшого. Без правдивого пояснення тих речей нічого не зміниться.
бун _ 10.12.2012 08:49
IP: 178.95.21.---
Микола Костомаров писав "розвиток цивілізації може зберігати народність, коли народ надбав собі доволі чого такого, що веде його до дальшої духової праці в тій самій сфері, або коли він має на запас доволі інтересів, щоб виробити з них нові прояви освіти, або коли він задовольняється заведеним у себе ладом і не посувається наперед. Оце останнє ми помічаємо в тих народів, які стикаються з такими народами, в котрих сили більш, аніж у них; тоді вищі верстви таких народів переймають собі ту чужу народність, яка над ними панує, а маса тримається своєї попередньої народности, бо ж пригнічений стан її не дає їй спромоги ні розвивати далі ті основи, які їй лишилися з попередніх часів, ні, слідом за вищими верствами, переймати чужу народність". Пройшло 159 років з часу написання тих рядків, а ситуація в Україні не змінилася.
Seymich _ 09.12.2012 23:43
IP: 80.239.242.---
Северянин:
Автору – А вот интересно, как швейцарцы себя создавали. Мы ведь похожи – территории исскуственно слеплены. У них тоже есть "швейцароцентризм"? Что Вы ударились в частности. Оставьте 10 Заповедей и будет то что надо.
Дійсно,Російська імперія (федерація) штучно зліплена-горілкою,вогнем і мечем.Татарстaн,Башкірія,Мордовія,Комі,Чувашия,Чечня виборюють повну незалежність.Тільки зпалені горілкою ханти,мансі та евенки з чиїх віковічних земель Росія сосе нафту та газ не у змозі постояти за себе. Порадьте Росії додержуватися 10 заповітів.Особливо її президенту та уряду.І в Україні невігласи замовкнуть. Це ж дві сполучені посудини-російська та українська влади.Російські ледарі та ледарі,що не бажають вчити мову країни,яка їх довірливо прийняла-Україну. То може мову ханти-мансі вивчать?
Seymich _ 09.12.2012 23:03
IP: 80.239.242.---
La Rossa:
"Я з повагою віддаю їм ініціативу формувати основні положення Української Хартії вільної Людини."

Наріжними каменями нашої хартії є три прості думки... Перша – відповідальність за своє життя, а отже його успіх, добробут і щастя нікому не може буде передано. Ми самі несемо відповідальність за себе.

Тож нікому не віддайвайте ініціативи.
===Тобто-я ніколи не зраджу Любові?Я правильно розумію? Дуже рідко зустрінеш таку Справжню жінку. Недарма великий норвезький драматург Генріх Ібсен казав:"Жінка -є сама могутня істота у світі,вона направляє чоловіка до Господа."
Viktor124 _ 09.12.2012 22:39
IP: 46.118.21.---
Natalkaua:
Viktor124:
Никто и никогда в мире добровольно не отдал украденное. Все разговоры о том, что можно мирным путем построить другую Украину, это утопия. До 2009 года еще какая то надежда тлела, но после, когда нас нагибают все сильнее и сильнее, всякий кто думает, что Хартиями, меморандумами и пр. беллетристикой можно изменить жизнь в Украине, это враги украинского народа.
За Свободу надо бороться, а не писать Хартии.[/Q

Боротьбу за свободу з чогось треба починати.Хартія Вільної Людини -хороший початок.Хартії пишуть інтелектуали, які є гордістю кожної нації.
Євген Сверстюк, Семен Глузман боролися і борються за свободу.
Для того что бы зачать ребенка нужно заниматься сексом, а не начинать с онанизма. А в Украине только и болтают о том, что надо что то делать, а практически никто ничего не делает. Чем заканчиваются ющенковские Универсалы мы уже знаем.
Северянин _ 09.12.2012 22:18
IP: 178.92.110.---
Автору – А вот интересно, как швейцарцы себя создавали. Мы ведь похожи – территории исскуственно слеплены. У них тоже есть "швейцароцентризм"? Что Вы ударились в частности. Оставьте 10 Заповедей и будет то что надо.
jupiter _ 09.12.2012 21:36
IP: 92.112.24.---
Alex Nazim:
Какого ещё потребления, когда стоит острая проблема недопотребления? Здесь – общество бедных.
Alex Nazim _ 09.12.2012 21:28
IP: 95.133.78.---
jupiter:
bmi-UA:
jupiter:
bmi-UA:
Ну ясно, что сделанное в командной экономике может быть и не нужным.
а от як ви, ото, розділяєте – саморєгуліруюсчієся закони, закони в каманднай тіпа еканомікє, алігархічіскіє закони, бізьнєс чіста папанятіям...
Разделять уже нечего – экономика определённо не плановая.
Наоборот – производим гораздо меньше, чем хотим потребить в норме.
Ну слава Богу, ты наконец-то понял, что мы общество потребления
Alex Nazim _ 09.12.2012 21:26
IP: 95.133.78.---
Peter Blood:
Ось Ярмола наклацав про Сугоняку-банкіряку: "Друге, витікає з доповіді пана Олександра Сугоняко. Визначимося, чи ми є суспільством споживачів, чи виробників."
====
В першу чергу той банкіряка- Сугоняка нехай розбереться з тим, що є банкіри в Україні – бандити чи паразити на тілі трудового народу-виробничника...
І те і друге в одному обличчі – без питань
Дмитро Ремиженко _ 09.12.2012 20:30
IP: 93.72.175.---
древлянин:
У всі тяжкі часи, коли країна була в окупації, моральні авторитети не філософствували, а закликали народ до боротьби за визволення. Окупанти будуть аплодувати будь-яким думкам, які не закликають до боротьби за волю.
100%
У 1941 році моральні авторитети закликали: "Вставай, страна огромная...!". Наші ж "інженери людських душ" сповідують дещо інші принципи.
Одні, як Віталій Коротич, Борис Патон, Сергій Квіт, Леонід Губерський енд компані, пишуть вірнопіддані листи Януковичу:
"Йдіть відважно обраною Вами дорогою – реформуйте Україну, не допустіть згортання реформ, ламайте корупцію і ведіть державу до демократичного урядування. З вами – народ".
Інші, як група "Першого грудня", закликають нас "рости над собою".
jupiter _ 09.12.2012 18:27
IP: 92.112.24.---
bmi-UA:
jupiter:
bmi-UA:
Ну ясно, что сделанное в командной экономике может быть и не нужным.
а от як ви, ото, розділяєте – саморєгуліруюсчієся закони, закони в каманднай тіпа еканомікє, алігархічіскіє закони, бізьнєс чіста папанятіям...
Разделять уже нечего – экономика определённо не плановая.
Наоборот – производим гораздо меньше, чем хотим потребить в норме.
jupiter _ 09.12.2012 18:19
IP: 92.112.24.---
bmi-UA:
Ну ясно, что сделанное в командной экономике может быть и не нужным.
jupiter _ 09.12.2012 18:16
IP: 92.112.24.---
PERETZ11:
Вы ж не собираетесь в партизанов играть? Только что выборы прошли – народ собственноручно выбрал себе правителей. Как видите, не нужно воевать, чтоб поменять власть. Вот же у вас спросили – кого вы хотите, и вы ответили!
jupiter _ 09.12.2012 18:09
IP: 92.112.24.---
Alex Nazim:
Не обязательно много ппроизводить, чтобы много потреблять.
Ну когда вы придумаете способ потреблять несуществующее, тогда приходите – поговорим.
PERETZ11 _ 09.12.2012 18:08
IP: 93.73.47.---
jupiter:
PERETZ11:
С кем воевать собрались? С властью, избранной народом? Так вы против народа?
Смешны ваши пафосные призывы. Правильно говорят эти авторы – народ нужно менять, а взрослых людей уже мало шансов поменять.
Я не призываю. А говорю,что надо реально делать.Здесь нет народа.Есть определенные потуги у растущей,слава Богу, части населения- стать наконец Народом. Пока только население.Поэтому не может быть и речи о "выборе" какого-либо "народа". Пока "власть" успешно упражняется в выборе пролонгации своей же собственной власти. С видимостью, под аккомпанимент шулерства, участия в вертепе населения. Взрослые,перекладывающие свою ответственность и ОБЯЗАННОСТЬ на будущие поколения – никчемные и неуважаемыме, а скорее всего презираемые в будущем Взрослые. Ибо обязанность сегодняшних Взрослых обеспечить последующим поколениям достойное Будущее и Страну.Чтобы не было мучительно больно, ни взрослым за себя,ни Поколениям за малодушие своих Взрослых.
Alex Nazim _ 09.12.2012 18:06
IP: 46.201.198.---
jupiter:
Alex Nazim:
jupiter:
Визначимося, чи ми є суспільством споживачів, чи виробників
-
Это одно и то же. Производят для потребления. Чем больше производят,, тем больше потребляют.
Дядя Вы что с Юпитера, У Вас что прямопропорциональная зависимость – чем больше ешь тем больше туалет ходишь. А может быть надо больще головой думать, а не тем местом куда в туалет ходят
Да, прямопропорциональная. Желание потреблять безгранично, поэтому всё, что смогут произвести, будет потреблено. Это ж основы экономики.
Извините дорогой, я погорячился\. \вы не долбодятел, Вы просто не понимаете основы экономического развития. Не обязательно много ппроизводить, чтобы много потреблять. Пример – Китай
jupiter _ 09.12.2012 18:02
IP: 92.112.24.---
Alex Nazim:
jupiter:
Визначимося, чи ми є суспільством споживачів, чи виробників
-
Это одно и то же. Производят для потребления. Чем больше производят,, тем больше потребляют.
Дядя Вы что с Юпитера, У Вас что прямопропорциональная зависимость – чем больше ешь тем больше туалет ходишь. А может быть надо больще головой думать, а не тем местом куда в туалет ходят
Да, прямопропорциональная. Желание потреблять безгранично, поэтому всё, что смогут произвести, будет потреблено. Это ж основы экономики.
Alex Nazim _ 09.12.2012 18:01
IP: 46.201.198.---
jupiter:
PERETZ11:
С кем воевать собрались? С властью, избранной народом? Так вы против народа?
Смешны ваши пафосные призывы. Правильно говорят эти авторы – народ нужно менять, а взрослых людей уже мало шансов поменять.
Я понял ЮПИТЕР – Вы долбодятел, Вас исправить нельзя
jupiter _ 09.12.2012 17:59
IP: 92.112.24.---
bmi-UA:
jupiter:
PERETZ11:
С кем воевать собрались? С властью, избранной народом? Так вы против народа?
Смешны ваши пафосные призывы. Правильно говорят эти авторы – народ нужно менять, а взрослых людей уже мало шансов поменять.
Чьо ти сциш?
В тебе є радикальні пропозиції?
Чи ти, мазохіст, тобі всьо в кайхв?
Радикальность невозможна. Забудьте.
Alex Nazim _ 09.12.2012 17:59
IP: 46.201.198.---
jupiter:
Визначимося, чи ми є суспільством споживачів, чи виробників
-
Это одно и то же. Производят для потребления. Чем больше производят,, тем больше потребляют.

Дядя Вы что с Юпитера, У Вас что прямопропорциональная зависимость – чем больше ешь тем больше туалет ходишь. А может быть надо больще головой думать, а не тем местом куда в туалет ходят
Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter