Андрій Красножон Доктор історичних наук

Аккерманская крепость стремительно превращается в базар

05 травня 2019, 00:18

Тихой сапой Аккерманская крепость превращается в базар. Коммунальное Предприятие "Фортеця" областного подчинения, в ведении которой находится этот национальный памятник истории и архитектуры, превратило этот объект, силами местного директора, в местную лавочку. Одесский Областной Совет должен принять на рассмотрение вопрос об отстранении временно (уже как пару с гаком лет) исполняющего обязанности директора данного Коммунального предприятия областного подчинения, местного депутата от партии "Доверяй Делам", Александра Морозова...

Так, третьего дня в Гражданском дворе крепости появились очередные, новые МАФы (без всякого разрешения и согласования с Министерством культуры и Институтом Археологии Национальной Академии Наук). Территория национального памятника "разбазаривается" в прямом смысле этого слова. Фазаны какие-то появились в зоопарке...

Мало научных работников в Одессе, да еще и со степенями, чтобы возглавить эту жемчужину истории и архитектуры XV века?... Думаю, найдутся

powered by lun.ua
Коментарі — 4
Сергей Папков _ 05.05.2019 22:12
IP: 35.235.227.---
...дійсно питання стосовно її долі має бути не стільки до Одеської облради, як до Мінкульту, де "сучасні талановиті менеджери" практично всі роки незалежності розпродають те, що отримали для управління.
Приклади? Будь-ласка: перебуває вже невідомо скільки в занедбаному стані більшість палаців і замків України; з колись існувавших в країні 5 великих кіностудій (не кажучи вже про менші) реально не залишилося жодної (території 2-х з 3-х київських віддано під забудову), з 2-х кінофабрик (в т.ч. київської -найюільшої в Євроаі) – вже немає жодної, Наццентр Довженка доживає останні роки, поки на його проданій території заверщать будівництво чергового комплексу "хмарочосів" (напевно, в Мінкульті, як і в КМДА, вважають, що Київ – "гумовий).
Практично асі влади незалежної України переважно руйнували матеріальні цінності (часто -густо не бкз користі для своїх приватних кишень). Тому й маємо те, що маємо. Може народ нарешті заслужив право сказати: "Досить, баста!"?
Сергей Папков _ 05.05.2019 22:03
IP: 35.235.227.---
Напевно в Україні сила силенна давніх історичних середньовічних пам'ятників (палаців, замків, фортець, міських районів), які в кожній НОРМАЛЬНІЙ ЦИВІЛІЗОВАНІЙ країні стають головною принадою для туристів, щоб перетворювати в бозна що цю Білгород-Дністровську фортецю? До речі, в ній знімалася ще й купа фільмів (кого вона тільки не грала).
Це при тому, що внутрішній простір фортеці не такий вже великий, щоб там можна було б на МАФах отримати якісь фантастичні кошти.
Тому дійсно питання стосовно її долі має бути не стільки до Одеської облради, як до Мінкульту, де "сучасні талановиті менеджери" практично всі роки незалежності розпродають те, що отримали для управління.
hrim _ 05.05.2019 15:24
IP: 35.235.227.---
Пане Андрію.

Такі питання потрібно розглядати не лише в рамках "прийме чи не прийме Одеська Обласна Рада відповідну ухвалу". Адже, є відповідні Закони, є Міністерство Культури, є певні кошти на реставрації, збереження тощо. Є нарешті нардепи, які закріплені за певними округами, комісія у ВР. Тому Блог навіть доктора наук в УП малоефективний. Він нікого й ні до чого не зобов'язує та швидко забудеться.
Леонид Шкляр _ 05.05.2019 12:05
IP: 35.235.227.---
Жахіття! А де Міністерство культури України?
Aтака Путіна1186 Уряд реформ391 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter